April 9, 2022
|
UW-La Crosse - La Crosse, WI
ICON KEY: NAIA A NAIA B NCAA DII Prov

Women's 400 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Shereen Vallabouy JR-3 Winona State 54.02 10
2 Grace Maurer SO-2 Wis.-Stout 58.18 8
3 Jadyn Bennett FR-1 Winona State 1:00.58 6
4 Ellie Jillson FR-1 Wis.-La Crosse 1:00.61 5
5 Katelyn Knapp FR-1 Wis.-Stout 1:00.73 4
6 Ellie Sholing SO-2 St. Scholastica 1:00.95 3
7 Riley Armstrong SO-2 Wis.-Eau Claire 1:01.14 2
8 Anna Ayd FR-1 Wis.-La Crosse 1:01.33 1
9 Allison Waterman SO-2 Winona State 1:01.63 -
10 Addie Mangold FR-1 Wis.-Eau Claire 1:02.15 -
11 Alaina Wagner SO-2 Wis.-Oshkosh 1:02.34 -
12 Megan Jones FR-1 Wis.-Eau Claire 1:02.53 -
13 Chelsea Danner FR-1 Wis.-Eau Claire 1:02.75 -
14 Aimee Kemper FR-1 Viterbo 1:02.85 -
15 Annika Voss JR-3 St. Scholastica 1:03.04 -
16 Margaret Rusch FR-1 Wis.-Platteville 1:03.29 -
17 Ava Murphy FR-1 Wis.-Eau Claire 1:03.40 -
18 Kira Nelson FR-1 Augustana (Ill.) 1:03.49 -
19 Claudia Schunk SO-2 Viterbo 1:03.60 -
20 Lindsey Barnes FR-1 Wis.-Platteville 1:04.20 -
21 Anna Kiminiski FR-1 St. Scholastica 1:04.22 -
22 Anna Swanson JR-3 Saint Mary's (Minn.) 1:04.66 -
23 Erika Mullen JR-3 Wis.-Oshkosh 1:04.71 -
24 Grace Daehling SR-4 Wis.-Platteville 1:10.46 -
Women's 400 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Shereen Vallabouy JR-3 Winona State 54.02 10
2 Grace Maurer SO-2 Wis.-Stout 58.18 8
4 Ellie Jillson FR-1 Wis.-La Crosse 1:00.61 5
6 Ellie Sholing SO-2 St. Scholastica 1:00.95 3
7 Riley Armstrong SO-2 Wis.-Eau Claire 1:01.14 2
8 Anna Ayd FR-1 Wis.-La Crosse 1:01.33 1
9 Allison Waterman SO-2 Winona State 1:01.63 -
11 Alaina Wagner SO-2 Wis.-Oshkosh 1:02.34 -
Women's 400 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
3 Jadyn Bennett FR-1 Winona State 1:00.58 6
5 Katelyn Knapp FR-1 Wis.-Stout 1:00.73 4
10 Addie Mangold FR-1 Wis.-Eau Claire 1:02.15 -
12 Megan Jones FR-1 Wis.-Eau Claire 1:02.53 -
13 Chelsea Danner FR-1 Wis.-Eau Claire 1:02.75 -
14 Aimee Kemper FR-1 Viterbo 1:02.85 -
22 Anna Swanson JR-3 Saint Mary's (Minn.) 1:04.66 -
Women's 400 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
15 Annika Voss JR-3 St. Scholastica 1:03.04 -
16 Margaret Rusch FR-1 Wis.-Platteville 1:03.29 -
17 Ava Murphy FR-1 Wis.-Eau Claire 1:03.40 -
18 Kira Nelson FR-1 Augustana (Ill.) 1:03.49 -
19 Claudia Schunk SO-2 Viterbo 1:03.60 -
20 Lindsey Barnes FR-1 Wis.-Platteville 1:04.20 -
21 Anna Kiminiski FR-1 St. Scholastica 1:04.22 -
23 Erika Mullen JR-3 Wis.-Oshkosh 1:04.71 -
24 Grace Daehling SR-4 Wis.-Platteville 1:10.46 -