April 21-23, 2022
|
UW-La Crosse - La Crosse, WI

Men's 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Wyatt Schmidt JR-3 Wartburg 1:52.16 10
2 Dalton Martin JR-3 Wartburg 1:52.69 8
3 Ryan Potter SO-2 Wis.-Oshkosh 1:53.07 6
4 Grant Magnuson FR-1 Wis.-Stout 1:53.59 5
5 Reid Marquardt SO-2 Wis.-Oshkosh 1:56.12 4
6 Dylan Wachter SO-2 Wis.-River Falls 1:56.48 3
7 Alex Turner JR-3 Wis.-La Crosse 1:56.93 2
8 Thomas Blumer FR-1 Wis.-La Crosse 1:58.28 1
9 Ashton Arnold SO-2 Wis.-Stevens Point 1:58.49 -
10 Jacob VanderWilt SO-2 Wartburg 1:58.73 -
11 Wyatt Lowrance FR-1 Ripon 1:59.18 -
12 Noah Bruehl SR-4 Wis.-Oshkosh 1:59.40 -
13 Adam Shaw FR-1 MSOE 1:59.69 -
14 Eric Kordus FR-1 Wis.-Eau Claire 1:59.85 -
15 Jack Kinzer FR-1 Wartburg 1:59.93 -
16 Trent Curry FR-1 Wis.-La Crosse 2:00.15 -
17 Rainier Villanueva FR-1 Ripon 2:00.34 -
18 Kyle McCullough FR-1 Wis.-River Falls 2:00.68 -
19 Seth Ray FR-1 Wis.-Eau Claire 2:01.10 -
20 Christian Kuwaye FR-1 Ripon 2:01.44 -
21 Isaiah Brindamour SO-2 Saint Mary's (Minn.) 2:01.45 -
22 Jacob Jumbeck JR-3 Ripon 2:01.70 -
23 Collin Fayas JR-3 MSOE 2:02.07 -
24 Cody Witthun SO-2 Wis.-Oshkosh 2:02.27 -
25 Tryton Harper FR-1 Wartburg 2:02.29 -
26 Ed Stowell FR-1 Wis.-Eau Claire 2:02.80 -
27 Joe Hasken FR-1 Wartburg 2:03.62 -
28 Carl Lundgren FR-1 Wis.-Eau Claire 2:03.94 -
29 David Collins FR-1 Wis.-Superior 2:04.00 -
30 Greyson Kincaid JR-3 Wartburg 2:04.41 -
31 Jacob Keay FR-1 Wartburg 2:05.10 -
32 Nick Vey FR-1 Wis.-Oshkosh 2:05.92 -
33 William Demerath SR-4 MSOE 2:06.63 -
34 Drake Strnad FR-1 Wartburg 2:06.67 -
35 Aidan Doherty FR-1 Wis.-Superior 2:07.06 -
36 Callum Brittain JR-3 Wartburg 2:07.07 -
37 Griffin Steiniger FR-1 Wartburg 2:08.51 -
38 Sam Trzebiatowski FR-1 Ripon 2:10.59 -
39 Bert Cortez FR-1 Wartburg 2:12.58 -
40 Brayden Marocco SO-2 MSOE 2:12.75 -
41 Kei Okamoto SO-2 Wis.-Superior 2:14.00 -
42 Jamar Thomas FR-1 Ripon 2:14.10 -
43 Ben Hildebrand FR-1 Ripon 2:18.52 -
44 Kieran Johnson FR-1 Wis.-Superior 2:20.00 -
45 Adrian Baquera FR-1 Ripon 2:23.23 -
Men's 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
31 Jacob Keay FR-1 Wartburg 2:05.10 -
35 Aidan Doherty FR-1 Wis.-Superior 2:07.06 -
37 Griffin Steiniger FR-1 Wartburg 2:08.51 -
38 Sam Trzebiatowski FR-1 Ripon 2:10.59 -
39 Bert Cortez FR-1 Wartburg 2:12.58 -
41 Kei Okamoto SO-2 Wis.-Superior 2:14.00 -
42 Jamar Thomas FR-1 Ripon 2:14.10 -
43 Ben Hildebrand FR-1 Ripon 2:18.52 -
44 Kieran Johnson FR-1 Wis.-Superior 2:20.00 -
45 Adrian Baquera FR-1 Ripon 2:23.23 -
Men's 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
20 Christian Kuwaye FR-1 Ripon 2:01.44 -
27 Joe Hasken FR-1 Wartburg 2:03.62 -
28 Carl Lundgren FR-1 Wis.-Eau Claire 2:03.94 -
29 David Collins FR-1 Wis.-Superior 2:04.00 -
30 Greyson Kincaid JR-3 Wartburg 2:04.41 -
32 Nick Vey FR-1 Wis.-Oshkosh 2:05.92 -
33 William Demerath SR-4 MSOE 2:06.63 -
34 Drake Strnad FR-1 Wartburg 2:06.67 -
36 Callum Brittain JR-3 Wartburg 2:07.07 -
40 Brayden Marocco SO-2 MSOE 2:12.75 -
Men's 800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
11 Wyatt Lowrance FR-1 Ripon 1:59.18 -
15 Jack Kinzer FR-1 Wartburg 1:59.93 -
16 Trent Curry FR-1 Wis.-La Crosse 2:00.15 -
17 Rainier Villanueva FR-1 Ripon 2:00.34 -
18 Kyle McCullough FR-1 Wis.-River Falls 2:00.68 -
23 Collin Fayas JR-3 MSOE 2:02.07 -
25 Tryton Harper FR-1 Wartburg 2:02.29 -
26 Ed Stowell FR-1 Wis.-Eau Claire 2:02.80 -
Men's 800 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
8 Thomas Blumer FR-1 Wis.-La Crosse 1:58.28 1
10 Jacob VanderWilt SO-2 Wartburg 1:58.73 -
13 Adam Shaw FR-1 MSOE 1:59.69 -
14 Eric Kordus FR-1 Wis.-Eau Claire 1:59.85 -
19 Seth Ray FR-1 Wis.-Eau Claire 2:01.10 -
21 Isaiah Brindamour SO-2 Saint Mary's (Minn.) 2:01.45 -
22 Jacob Jumbeck JR-3 Ripon 2:01.70 -
24 Cody Witthun SO-2 Wis.-Oshkosh 2:02.27 -
Men's 800 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Wyatt Schmidt JR-3 Wartburg 1:52.16 10
2 Dalton Martin JR-3 Wartburg 1:52.69 8
3 Ryan Potter SO-2 Wis.-Oshkosh 1:53.07 6
4 Grant Magnuson FR-1 Wis.-Stout 1:53.59 5
5 Reid Marquardt SO-2 Wis.-Oshkosh 1:56.12 4
6 Dylan Wachter SO-2 Wis.-River Falls 1:56.48 3
7 Alex Turner JR-3 Wis.-La Crosse 1:56.93 2
9 Ashton Arnold SO-2 Wis.-Stevens Point 1:58.49 -
12 Noah Bruehl SR-4 Wis.-Oshkosh 1:59.40 -