January 27-28, 2023
|
UW-Stout-Sports & Fitness Center - Mennomenie, WI
|
200m (Flat)

Men's 1000 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME PT
1 Mason Barth JR-3 Wis.-Stout 2:10.67 2:14.07 2:49.70 2:27.64 3:21.95 3:13.46 2:44.61 769
2 Casey Chadwick SR-4 Wis.-Eau Claire 3:37.09 3:14.69 2:52.29 2:26.45 2:59.19 3:37.09 3:21.58 742
3 Mitch Stegeman JR-3 Wis.-Eau Claire 2:13.08 3:27.39 2:52.82 2:06.16 3:27.39 2:59.74 2:37.27 736
4 RJ Bosshart JR-3 Wis.-Oshkosh 3:01.96 2:34.23 2:53.29 3:36.62 2:49.83 2:22.10 2:06.51 731
5 Tommy Mestnik SO-2 Wis.-Eau Claire 2:48.98 2:10.65 2:54.20 3:22.08 2:45.49 2:42.01 2:12.40 722
6 Max Foland SO-2 Wis.-Eau Claire 2:48.03 2:46.28 2:55.03 3:14.29 3:23.04 3:10.79 2:18.28 714
7 Sam Stumo FR-1 Wis.-Eau Claire 3:08.31 3:43.84 2:57.65 2:45.22 2:36.34 3:08.31 2:06.14 687
8 Aden Sears SO-2 Wis.-Oshkosh 3:15.54 3:22.65 2:57.76 3:29.76 3:47.54 2:47.10 3:22.65 686
9 Kole McKeown FR-1 Wis.-Eau Claire 2:12.40 2:10.61 2:58.91 2:57.12 2:23.13 2:21.34 3:45.43 675
10 Hayden Zachgo SO-2 Wis.-Stout 3:38.63 2:48.45 2:59.20 3:24.29 2:26.95 3:18.92 2:46.66 672
11 Payton White JR-3 Wis.-Oshkosh 3:16.88 3:24.24 3:04.00 3:07.68 2:23.52 3:20.56 3:26.08 626
12 Nolan Zachgo FR-1 Wis.-Stout 2:57.51 3:27.41 3:06.85 3:18.07 3:14.33 2:22.01 3:42.36 599
13 Matt Scholbe FR-1 Wis.-Oshkosh 3:49.11 4:04.52 3:12.53 3:39.49 3:54.89 3:10.61 3:14.46 547
14 Cole Spanbauer FR-1 Wis.-Oshkosh 3:29.79 3:11.81 3:19.80 3:31.79 2:47.84 3:33.79 2:51.83 483
15 Garrett Lynch SO-2 Wis.-Superior 4:24.65 4:12.43 3:23.57 3:35.79 3:43.93 2:22.50 3:52.07 452
16 Matthew Ewens FR-1 Wis.-Oshkosh 3:37.01 4:10.07 3:26.67 3:59.74 4:12.14 4:01.81 4:26.61 427
  Brandon Dick SO-2 Wis.-Stout DNF DNF DNF DNF DNF DNF DNF -
Men's Heptathlon 1000 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
7 Sam Stumo FR-1 Wis.-Eau Claire 2:43.44 2:57.65 687
9 Kole McKeown FR-1 Wis.-Eau Claire 2:28.50 2:58.91 675
10 Hayden Zachgo SO-2 Wis.-Stout 3:26.08 2:59.20 672
11 Payton White JR-3 Wis.-Oshkosh 3:00.32 3:04.00 626
12 Nolan Zachgo FR-1 Wis.-Stout 3:19.93 3:06.85 599
13 Matt Scholbe FR-1 Wis.-Oshkosh 2:26.33 3:12.53 547
14 Cole Spanbauer FR-1 Wis.-Oshkosh 2:39.84 3:19.80 483
  Brandon Dick SO-2 Wis.-Stout DNF DNF -
Men's Heptathlon 1000 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Mason Barth JR-3 Wis.-Stout 3:32.13 3:04.98 2:49.70 3:27.04 3:21.95 769
2 Casey Chadwick SR-4 Wis.-Eau Claire 2:48.85 2:07.50 2:52.29 2:00.61 3:06.08 742
3 Mitch Stegeman JR-3 Wis.-Eau Claire 2:52.82 2:35.54 2:52.82 2:13.08 3:30.84 736
4 RJ Bosshart JR-3 Wis.-Oshkosh 3:05.42 2:22.10 2:53.29 2:44.63 2:44.63 731
5 Tommy Mestnik SO-2 Wis.-Eau Claire 2:43.75 3:25.56 2:54.20 2:57.69 3:06.40 722
6 Max Foland SO-2 Wis.-Eau Claire 3:42.29 2:32.28 2:55.03 2:02.52 2:49.78 714
8 Aden Sears SO-2 Wis.-Oshkosh 2:25.77 3:10.21 2:57.76 3:10.21 2:45.32 686
15 Garrett Lynch SO-2 Wis.-Superior 4:08.36 4:04.29 3:23.57 2:36.75 3:35.79 452
16 Matthew Ewens FR-1 Wis.-Oshkosh 3:30.81 3:03.94 3:26.67 3:59.74 3:14.27 427