February 4, 2023
|
UW-La Crosse Fieldhouse - La Crosse, WI
|
200m (Flat)

Men 60m Dash Qualifier

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
0 Paul Lough Freshman Unattached 7.24
0 Brady Dutton Junior LFC Track Club 7.28
1 Jaylen Bell JR-3 Dubuque 7.12
2 Carter Kummet FR-1 Wis.-La Crosse 7.13
3 EJ Kruse JR-3 Milwaukee 7.16
4 Charlie Wolter SO-2 Wis.-Eau Claire 7.16
4 Nicholas Luebke FR-1 Wis.-Eau Claire 7.16
6 Tommy Mestnik SO-2 Wis.-Eau Claire 7.19
7 Cameron McConnell SO-2 Bethel (Minn.) 7.26
8 Rei'Shaun Spires JR-3 Dubuque 7.27
9 Abe Schegel SR-4 Bethel (Minn.) 7.34
10 Albert Smith SR-4 Bethel (Minn.) 7.37
11 Tony Haack FR-1 Bethel (Minn.) 7.37
12 Ashton Kummet FR-1 Wis.-La Crosse 7.38
13 Jakhari Anderson JR-3 Dubuque 7.39
14 Kaleb Morris FR-1 Wis.-Eau Claire 7.42
15 Keaton Anderson JR-3 Dubuque 7.49
16 Miguel Vega JR-3 Dubuque 7.50
17 Connor Jankuski FR-1 Wis.-Eau Claire 7.56
18 Kole McKeown FR-1 Wis.-Eau Claire 7.57
19 Jonathon Zell SO-2 Wis.-La Crosse 7.64
20 Gael Ramirez SO-2 Bethel (Minn.) 7.69
21 Akim Baba Traore FR-1 Dubuque 7.82
22 Samuel Gardeen SO-2 Bethel (Minn.) 7.91
Men 60m Dash Qualifier Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
1 Jaylen Bell JR-3 Dubuque 5.63 7.12 6.98
6 Tommy Mestnik SO-2 Wis.-Eau Claire 8.20 7.19 6.33
10 Albert Smith SR-4 Bethel (Minn.) 6.05 7.37 8.18
17 Connor Jankuski FR-1 Wis.-Eau Claire 9.38 7.56 7.19
Men 60m Dash Qualifier Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
0 Brady Dutton Junior LFC Track Club 7.28 6.99 6.77 6.05 6.85 8.23
3 EJ Kruse JR-3 Milwaukee 7.16 6.30 5.52 8.52 8.09 7.38
8 Rei'Shaun Spires JR-3 Dubuque 7.27 9.02 8.80 7.78 6.40 5.17
9 Abe Schegel SR-4 Bethel (Minn.) 7.34 6.98 7.86 7.27 5.44 7.93
11 Tony Haack FR-1 Bethel (Minn.) 7.37 8.92 6.42 7.89 5.38 7.30
Men 60m Dash Qualifier Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
2 Carter Kummet FR-1 Wis.-La Crosse 7.85 7.13 6.14
4 Charlie Wolter SO-2 Wis.-Eau Claire 7.02 7.16 7.16
15 Keaton Anderson JR-3 Dubuque 7.42 7.49 7.72
16 Miguel Vega JR-3 Dubuque 7.28 7.50 6.23
18 Kole McKeown FR-1 Wis.-Eau Claire 9.01 7.57 6.51
19 Jonathon Zell SO-2 Wis.-La Crosse 6.65 7.64 8.26
22 Samuel Gardeen SO-2 Bethel (Minn.) 9.97 7.91 5.70
Men 60m Dash Qualifier Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
4 Nicholas Luebke FR-1 Wis.-Eau Claire 6.59 6.66 7.16 6.45
12 Ashton Kummet FR-1 Wis.-La Crosse 9.30 9.52 7.38 6.79
14 Kaleb Morris FR-1 Wis.-Eau Claire 8.09 7.87 7.42 7.87
20 Gael Ramirez SO-2 Bethel (Minn.) 7.39 7.39 7.69 5.54
Men 60m Dash Qualifier Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
0 Paul Lough Freshman Unattached 7.24 8.11 6.66
7 Cameron McConnell SO-2 Bethel (Minn.) 7.26 5.81 6.47
13 Jakhari Anderson JR-3 Dubuque 7.39 7.62 6.95
21 Akim Baba Traore FR-1 Dubuque 7.82 7.12 7.28