February 18, 2023
|
UW-Oshkosh-Kolf Sports Center - Oshkosh, WI
|
200m (Flat)

Men 60m Dash QUALIFIER

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
1 Joey Kean JR-3 Wis.-Oshkosh 7.21 6.93 8.53
2 Brett Clavijo JR-3 Wis.-Oshkosh 7.19 6.98 6.77
3 Denzel Thomas SR-4 Wis.-Oshkosh 6.87 7.08 6.31
4 Kaleb Morris FR-1 Wis.-Eau Claire 8.41 7.31 7.24
5 Kaden Martin SO-2 Wis.-Stout 6.88 7.31 7.39
6 Chance Jampole FR-1 Wis.-Stevens Point 5.80 7.34 9.40
7 Adam Szepieniec SO-2 Wis.-Stout 7.31 7.38 6.42
8 Connor Jankuski FR-1 Wis.-Eau Claire 8.43 7.46 7.61
9 Luke Broitzman FR-1 Edgewood 6.82 7.49 6.00
10 Casey Chadwick SR-4 Wis.-Eau Claire 8.48 7.57 6.67
11 Nick Sperkowski FR-1 Wis.-Stevens Point 8.26 7.57 9.16
12 Tyson Coy FR-1 Wis.-Stout 8.88 7.72 8.19
13 Josh Petalber SO-2 Carroll (Wis.) 7.90 7.74 7.05
14 Nick Taylor FR-1 Concordia (Wis.) 9.16 7.76 9.47
15 Jacob Kennedy FR-1 Carroll (Wis.) 9.88 7.78 5.76
16 Tyler Scott SR-4 Lawrence 6.31 7.79 5.77
17 Paul Brock FR-1 Concordia (Wis.) 6.91 7.85 9.19
18 Matthew Torres SO-2 Concordia (Wis.) 7.94 7.94 8.42
19 Colin Rerecich SO-2 Concordia (Wis.) 6.92 7.95 8.03
20 Robby Cicciarelli SR-4 St. Norbert 6.76 7.95 6.44
21 Iann Riley FR-1 Edgewood 8.52 7.96 5.97
22 Isaiah Malone FR-1 Lakeland 7.46 8.02 8.91
23 Cole Pawlitzky FR-1 St. Norbert 10.07 8.32 10.82
  Nelson Julio Polanco FR-1 Benedictine (Ill.) DQ DQ DQ
Men 60m Dash QUALIFIER Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
5 Kaden Martin SO-2 Wis.-Stout 6.95 5.41 6.29 7.31 8.70
6 Chance Jampole FR-1 Wis.-Stevens Point 7.93 5.80 7.05 7.34 8.30
11 Nick Sperkowski FR-1 Wis.-Stevens Point 9.39 5.30 7.80 7.57 8.71
13 Josh Petalber SO-2 Carroll (Wis.) 8.13 8.98 6.27 7.74 9.52
16 Tyler Scott SR-4 Lawrence 8.81 8.11 9.90 7.79 8.11
22 Isaiah Malone FR-1 Lakeland 9.39 6.50 6.82 8.02 6.02
23 Cole Pawlitzky FR-1 St. Norbert 7.58 8.91 5.83 8.32 10.65
Men 60m Dash QUALIFIER Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
2 Brett Clavijo JR-3 Wis.-Oshkosh 6.98 6.36 6.91 6.91 5.10 7.82
10 Casey Chadwick SR-4 Wis.-Eau Claire 7.57 8.63 8.79 5.91 8.56 7.95
12 Tyson Coy FR-1 Wis.-Stout 7.72 9.42 6.80 9.89 7.03 7.80
15 Jacob Kennedy FR-1 Carroll (Wis.) 7.78 7.40 9.57 6.93 6.07 8.64
  Nelson Julio Polanco FR-1 Benedictine (Ill.) DQ DQ DQ DQ DQ DQ
Men 60m Dash QUALIFIER Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
3 Denzel Thomas SR-4 Wis.-Oshkosh 5.95 7.08 8.29 7.79 6.16 8.85 8.08
7 Adam Szepieniec SO-2 Wis.-Stout 7.90 7.38 5.32 9.30 5.91 9.08 5.76
14 Nick Taylor FR-1 Concordia (Wis.) 5.44 7.76 5.67 9.39 7.84 9.63 7.30
17 Paul Brock FR-1 Concordia (Wis.) 7.07 7.85 9.03 6.13 6.05 7.30 6.52
20 Robby Cicciarelli SR-4 St. Norbert 8.51 7.95 8.83 6.92 7.48 8.51 9.23
Men 60m Dash QUALIFIER Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
1 Joey Kean JR-3 Wis.-Oshkosh 6.93 8.46
4 Kaleb Morris FR-1 Wis.-Eau Claire 7.31 8.56
8 Connor Jankuski FR-1 Wis.-Eau Claire 7.46 9.55
9 Luke Broitzman FR-1 Edgewood 7.49 7.34
18 Matthew Torres SO-2 Concordia (Wis.) 7.94 8.82
19 Colin Rerecich SO-2 Concordia (Wis.) 7.95 6.68
21 Iann Riley FR-1 Edgewood 7.96 8.92