April 7, 2023
|
Angelo State (O) - San Angelo, TX
ICON KEY: NCAA DII Prov NAIA A NAIA B NJCAA DI

Men 800m Run Afternoon

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
1 Micah Fitch FR-1 Dallas Baptist 1:55.37 1:38.07 1:32.30 1:39.22 1:53.07
2 Abram Maldonado SO-2 McMurry 1:56.13 1:23.62 2:19.36 1:25.94 2:18.20
3 Luke Browning FR-1 Dallas Baptist 1:57.37 1:43.29 2:16.15 2:26.72 2:30.24
4 Christian Francisco SO-2 South Plains 1:58.25 2:29.00 1:31.06 2:01.80 1:47.61
5 Luis Green SR-4 Texas Lutheran 1:58.52 1:49.04 2:04.45 1:33.63 2:12.75
6 Luke Ronsman FR-1 Dallas Baptist 1:58.57 1:26.56 2:29.40 1:51.46 1:55.02
7 Hudson Yarborough SO-2 Dallas Baptist 1:59.01 1:55.44 2:28.77 1:54.25 2:26.39
8 Rushil Desai JR-3 Trinity (Tex.) 1:59.09 1:56.71 2:27.68 2:15.77 2:20.53
9 Matthew Murray FR-1 Dallas Baptist 1:59.56 2:30.65 1:27.28 2:23.48 2:06.74
10 Tate Hughes FR-1 Angelo State 2:00.06 1:39.65 2:28.88 1:51.66 2:10.87
11 Caelan Pando FR-1 Dallas Baptist 2:00.31 1:30.24 2:26.78 1:47.08 1:55.50
12 Marco Jonsson SO-2 Trinity (Tex.) 2:01.22 2:10.92 2:27.89 2:03.65 1:46.68
13 Henry Hasz FR-1 SAGU 2:01.58 2:02.80 1:32.40 2:18.61 1:25.11
14 Gabriel Ceballos FR-1 Texas Lutheran 2:01.60 2:38.08 1:54.31 2:33.22 2:07.68
15 Joe Manning SR-4 Dallas Baptist 2:02.25 1:51.25 1:53.70 2:30.37 2:21.81
16 Ethan Reyes FR-1 Angelo State 2:02.72 2:35.86 1:49.22 2:08.86 2:19.90
17 Kade Sebek FR-1 SAGU 2:03.48 1:59.78 2:40.53 2:18.30 2:38.06
18 DaMante McBride FR-1 Texas Lutheran 2:03.78 2:38.44 2:27.30 1:30.36 1:47.69
19 Parker Tallis JR-3 Dallas Baptist 2:03.82 2:08.78 1:53.92 2:18.68 2:32.30
20 Noah Tindale SO-2 Dallas Baptist 2:04.85 1:31.14 2:29.82 2:28.58 1:42.38
21 Jeremiah Rodriquez FR-1 Western Texas College 2:05.37 2:34.21 2:29.19 1:55.34 1:54.09
22 Daniel Perez FR-1 TAMU-Kingsville 2:05.48 2:24.31 1:35.37 2:28.07 1:55.45
23 Victor Leos SO-2 McMurry 2:05.93 1:53.34 1:45.79 2:28.60 1:45.79
24 Tyler Mills FR-1 McMurry 2:06.17 2:07.44 1:32.11 1:54.82 2:28.88
25 Eduardo Garcia SO-2 McMurry 2:06.20 2:22.61 2:37.75 2:44.06 2:25.13
26 John Gonzalez JR-3 SAGU 2:07.08 2:04.54 2:13.44 1:28.96 1:51.83
27 Griffin Davis SR-4 UT-Dallas 2:07.37 2:26.48 2:13.74 1:41.90 1:49.54
28 Bobby Hughey SO-2 Angelo State 2:09.91 2:39.79 2:13.81 2:15.11 1:36.14
29 Justin Ardis SR-4 UT-Dallas 2:11.40 2:39.00 2:40.31 2:08.78 2:37.68
30 Michael Todd FR-1 SAGU 2:14.27 2:46.50 1:52.79 1:33.99 2:02.19
31 John Youssef JR-3 UT-Dallas 2:22.67 2:34.09 2:21.25 3:02.62 2:32.66
Men 800m Run Afternoon Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
1 Micah Fitch FR-1 Dallas Baptist 2:25.37 1:55.37
2 Abram Maldonado SO-2 McMurry 2:04.26 1:56.13
4 Christian Francisco SO-2 South Plains 1:33.42 1:58.25
5 Luis Green SR-4 Texas Lutheran 2:30.52 1:58.52
10 Tate Hughes FR-1 Angelo State 1:46.86 2:00.06
21 Jeremiah Rodriquez FR-1 Western Texas College 2:25.43 2:05.37
Men 800m Run Afternoon Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
3 Luke Browning FR-1 Dallas Baptist 1:53.85 2:19.67 2:19.67 2:10.28 1:57.37 2:22.02 2:22.02
6 Luke Ronsman FR-1 Dallas Baptist 2:22.29 1:55.02 2:00.95 2:15.17 1:58.57 2:22.29 1:49.09
8 Rushil Desai JR-3 Trinity (Tex.) 1:43.61 2:14.58 2:09.81 1:59.09 1:59.09 2:25.29 1:42.42
12 Marco Jonsson SO-2 Trinity (Tex.) 1:56.38 2:21.83 2:23.04 1:33.34 2:01.22 2:20.62 1:51.53
18 DaMante McBride FR-1 Texas Lutheran 1:34.08 1:31.60 2:07.50 2:01.31 2:03.78 1:56.36 2:08.74
20 Noah Tindale SO-2 Dallas Baptist 1:58.61 2:22.33 2:17.34 1:41.13 2:04.85 1:52.37 1:52.37
Men 800m Run Afternoon Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
7 Hudson Yarborough SO-2 Dallas Baptist 2:08.53 1:59.01 1:23.31 1:49.49 2:04.96
11 Caelan Pando FR-1 Dallas Baptist 2:26.78 2:00.31 1:43.47 2:30.39 2:30.39
15 Joe Manning SR-4 Dallas Baptist 2:25.48 2:02.25 1:25.58 2:36.48 1:58.59
19 Parker Tallis JR-3 Dallas Baptist 1:40.30 2:03.82 1:56.39 1:30.39 1:50.20
22 Daniel Perez FR-1 TAMU-Kingsville 1:29.09 2:05.48 1:37.88 1:27.84 1:29.09
25 Eduardo Garcia SO-2 McMurry 1:40.96 2:06.20 2:06.20 2:17.56 1:34.65
29 Justin Ardis SR-4 UT-Dallas 2:28.49 2:11.40 1:37.24 2:49.51 1:49.07
Men 800m Run Afternoon Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
9 Matthew Murray FR-1 Dallas Baptist 1:28.48 1:59.56
13 Henry Hasz FR-1 SAGU 2:07.66 2:01.58
14 Gabriel Ceballos FR-1 Texas Lutheran 1:50.66 2:01.60
16 Ethan Reyes FR-1 Angelo State 2:11.31 2:02.72
23 Victor Leos SO-2 McMurry 1:53.34 2:05.93
24 Tyler Mills FR-1 McMurry 1:54.82 2:06.17
28 Bobby Hughey SO-2 Angelo State 2:16.41 2:09.91
30 Michael Todd FR-1 SAGU 1:59.50 2:14.27
Men 800m Run Afternoon Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
17 Kade Sebek FR-1 SAGU 2:03.48 1:26.44 2:23.24 1:51.14 2:22.01 1:56.08
26 John Gonzalez JR-3 SAGU 2:07.08 2:09.63 2:37.58 2:32.50 2:21.06 2:37.58
27 Griffin Davis SR-4 UT-Dallas 2:07.37 1:39.35 2:40.49 2:01.01 1:46.99 2:45.59
31 John Youssef JR-3 UT-Dallas 2:22.67 2:48.35 2:15.54 2:56.91 3:05.48 2:02.70