February 24-25, 2023
|
UW-Stout-Sports & Fitness Center - Mennomenie, WI
|
200m (Flat)

Women's 3000 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
1 Mckayla Felton SO-2 Wis.-Stout 12:59.45 11:52.98 10:04.22 10
2 Julia Anderson SO-2 Wis.-La Crosse 10:52.65 12:17.25 10:04.30 8
3 Ari De La Cerda SO-2 Wis.-Whitewater 7:26.44 11:24.94 10:11.55 6
4 Amelia Lehman JR-3 Wis.-Oshkosh 12:02.03 7:45.04 10:11.89 5
5 Katelyn Chadwick SO-2 Wis.-La Crosse 12:34.74 9:41.53 10:18.64 4
6 Madelynn McIntyre SO-2 Wis.-La Crosse 8:14.47 13:02.39 10:25.91 3
7 Olivia Donohue SO-2 Wis.-Stout 7:35.11 11:35.30 10:32.09 2
8 Kirsten Ranke SR-4 Wis.-Eau Claire 12:39.04 10:19.88 10:32.53 1
9 Christi Forman JR-3 Wis.-Eau Claire 11:26.07 13:01.36 10:35.25 -
10 Ava Matejcek FR-1 Wis.-Eau Claire 12:36.96 12:17.88 10:36.10 -
11 Morgan Dahl JR-3 Wis.-Eau Claire 13:28.79 11:59.63 10:36.84 -
12 Lucy Duchac FR-1 Wis.-La Crosse 8:49.63 12:26.58 10:38.10 -
13 Naomi Long SR-4 Wis.-Eau Claire 11:52.60 9:37.79 10:41.98 -
14 Charlotte Mueller SO-2 Wis.-La Crosse 12:17.17 13:34.77 10:46.64 -
15 Paige Allemann JR-3 Wis.-Stevens Point 8:56.77 13:28.39 10:46.71 -
16 Libby Meyer SO-2 Wis.-Stout 11:47.96 11:15.48 10:49.50 -
17 Keeley Behr FR-1 Wis.-Eau Claire 8:54.57 11:37.55 10:51.91 -
18 Reagan Zimmerman FR-1 Wis.-Eau Claire 9:37.37 8:12.08 10:56.10 -
19 Gabri Gaines SO-2 Wis.-Stevens Point 14:11.79 11:06.91 11:00.30 -
20 Payton Scoggin FR-1 Wis.-Whitewater 14:28.44 13:08.28 11:08.03 -
21 Lauren Beauchaine JR-3 Wis.-La Crosse 8:28.24 8:34.93 11:08.73 -
22 Karlie Meyer SO-2 Wis.-La Crosse 9:11.71 12:06.64 11:12.81 -
23 Gwen Feitl FR-1 Wis.-Oshkosh 9:23.96 11:02.65 11:44.94 -
Women's 3000 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
8 Kirsten Ranke SR-4 Wis.-Eau Claire 10:32.53 12:45.37 9:29.28 8:51.33 1
9 Christi Forman JR-3 Wis.-Eau Claire 10:35.25 12:48.66 13:26.77 11:19.72 -
10 Ava Matejcek FR-1 Wis.-Eau Claire 10:36.10 8:41.61 8:03.44 10:36.10 -
11 Morgan Dahl JR-3 Wis.-Eau Claire 10:36.84 9:07.69 10:05.00 8:48.58 -
12 Lucy Duchac FR-1 Wis.-La Crosse 10:38.10 11:10.01 12:07.44 9:27.91 -
14 Charlotte Mueller SO-2 Wis.-La Crosse 10:46.64 10:14.31 10:01.38 13:47.70 -
16 Libby Meyer SO-2 Wis.-Stout 10:49.50 13:57.86 14:04.35 8:26.61 -
18 Reagan Zimmerman FR-1 Wis.-Eau Claire 10:56.10 8:05.52 12:34.52 8:31.76 -
19 Gabri Gaines SO-2 Wis.-Stevens Point 11:00.30 12:52.55 13:32.17 10:14.08 -
20 Payton Scoggin FR-1 Wis.-Whitewater 11:08.03 12:34.88 13:08.28 9:14.47 -
21 Lauren Beauchaine JR-3 Wis.-La Crosse 11:08.73 7:48.12 12:22.29 12:49.04 -
22 Karlie Meyer SO-2 Wis.-La Crosse 11:12.81 10:45.90 10:12.26 13:13.92 -
23 Gwen Feitl FR-1 Wis.-Oshkosh 11:44.94 9:31.01 14:27.08 9:23.96 -
Women's 3000 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
1 Mckayla Felton SO-2 Wis.-Stout 7:09.00 10:04.22 10
2 Julia Anderson SO-2 Wis.-La Crosse 9:28.05 10:04.30 8
3 Ari De La Cerda SO-2 Wis.-Whitewater 10:17.67 10:11.55 6
4 Amelia Lehman JR-3 Wis.-Oshkosh 7:20.56 10:11.89 5
5 Katelyn Chadwick SO-2 Wis.-La Crosse 9:10.59 10:18.64 4
6 Madelynn McIntyre SO-2 Wis.-La Crosse 8:39.51 10:25.91 3
7 Olivia Donohue SO-2 Wis.-Stout 8:25.68 10:32.09 2
13 Naomi Long SR-4 Wis.-Eau Claire 7:48.65 10:41.98 -
15 Paige Allemann JR-3 Wis.-Stevens Point 13:34.86 10:46.71 -
17 Keeley Behr FR-1 Wis.-Eau Claire 9:01.09 10:51.91 -