April 8, 2023
|
Ohio Wesleyan - Delaware, OH
ICON KEY: HCAC NCAC

Women's 400 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Abby Collier SO-2 Baldwin Wallace 1:03.83 59.10 46.10 50.83 57.33 45.51 42.56 10
2 Sophia Ellerkmann JR-3 Denison 52.23 59.35 1:10.63 49.26 59.95 48.67 49.86 8
3 Addystin Lykins SO-2 Ohio Wesleyan 59.47 1:00.68 58.86 49.15 44.91 52.19 59.47 6
4 Melissa Phung SR-4 Case Western 1:17.41 1:01.43 50.99 58.98 1:15.56 1:17.41 1:19.25 5
5 Morgan Aloi FR-1 Baldwin Wallace 52.69 1:01.98 56.41 1:12.52 1:11.90 1:06.94 43.39 4
6 Abigail Danne FR-1 Wittenberg 48.68 1:02.40 1:02.40 1:03.65 48.68 1:13.64 1:13.64 3
7 Melanie Taylor FR-1 Case Western 50.01 1:02.51 1:10.02 1:15.64 1:11.89 1:18.14 51.89 2
8 Chloe Relf FR-1 Case Western 44.17 1:03.10 1:18.25 47.33 1:16.99 1:07.52 1:08.15 1
9 Erin Mayle FR-1 Denison 49.31 1:03.21 1:08.27 46.15 46.15 57.53 1:17.12 -
10 Siarra Hoover SO-2 Ohio Wesleyan 1:12.95 1:03.99 1:21.27 1:07.83 1:03.35 1:20.63 1:16.79 -
11 Victoria Pipinich SO-2 Wittenberg 1:04.26 1:04.90 59.06 1:16.59 1:06.20 1:13.99 1:15.29 -
12 Julia Gooding SO-2 Mount St. Joseph 1:03.58 1:06.92 51.53 1:12.28 1:26.33 1:24.99 1:06.92 -
13 Tessa Gerhardt JR-3 Denison 1:08.19 1:07.51 1:00.76 1:24.39 51.31 47.94 1:26.42 -
Women's 400 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Abby Collier SO-2 Baldwin Wallace 1:09.15 51.42 1:07.97 59.10 47.28 43.74 10
2 Sophia Ellerkmann JR-3 Denison 1:16.57 1:09.44 59.35 59.35 54.61 1:10.04 8
3 Addystin Lykins SO-2 Ohio Wesleyan 1:07.36 1:06.75 1:10.39 1:00.68 1:11.61 1:07.36 6
4 Melissa Phung SR-4 Case Western 1:19.25 1:14.33 1:17.41 1:01.43 48.53 1:18.63 5
5 Morgan Aloi FR-1 Baldwin Wallace 47.73 1:15.00 1:13.76 1:01.98 44.01 44.01 4
6 Abigail Danne FR-1 Wittenberg 1:03.03 1:06.77 1:06.77 1:02.40 1:14.26 52.42 3
7 Melanie Taylor FR-1 Case Western 1:03.14 51.89 52.51 1:02.51 55.64 1:17.52 2
Women's 400 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
8 Chloe Relf FR-1 Case Western 1:03.10 1:10.05 58.69 1:13.20 1
9 Erin Mayle FR-1 Denison 1:03.21 55.00 1:05.11 1:06.37 -
10 Siarra Hoover SO-2 Ohio Wesleyan 1:03.99 44.80 1:03.35 1:00.15 -
11 Victoria Pipinich SO-2 Wittenberg 1:04.90 53.22 54.52 1:04.90 -
12 Julia Gooding SO-2 Mount St. Joseph 1:06.92 1:03.58 59.56 1:18.30 -
13 Tessa Gerhardt JR-3 Denison 1:07.51 1:01.44 1:00.76 1:06.84 -