May 5- 6, 2023
|
UW-Whitewater - Whitewater, WI

Men's 110 Hurdles Finals

W: 1.8
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Kaden Martin SO-2 Wis.-Stout 14.33 11.61 17.06 17.34 16.20 15.05 10
2 Aden Sears SO-2 Wis.-Oshkosh 14.43 12.70 18.19 14.29 10.83 17.75 8
3 Marlon Cystrunk SO-2 Wis.-Whitewater 14.50 14.65 11.17 13.34 11.46 12.18 6
4 Tamir Thomas SO-2 Wis.-Whitewater 14.58 15.60 12.83 14.88 15.02 17.35 5
5 Cole Stugelmeyer SR-4 Wis.-Platteville 14.58 14.58 17.65 11.52 13.85 15.17 4
6 Mason Barth SO-2 Wis.-Stout 14.72 12.52 18.85 12.07 10.60 18.99 3
7 Lukas Johnson SO-2 Wis.-La Crosse 14.78 11.68 19.07 16.85 13.45 13.90 2
8 Carter Wente SO-2 Wis.-Stout 14.82 15.71 15.57 10.53 18.38 17.05 1
9 Elijah Pena JR-3 Wis.-Oshkosh 15.50 12.56 16.43 18.45 18.29 12.71 -

Men's 110 Hurdles Preliminaries

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME WIND
1 Kaden Martin SO-2 Wis.-Stout 14.44 16.18 10.98 17.77 2.2
2 Cole Stugelmeyer SR-4 Wis.-Platteville 14.60 13.73 17.82 17.52 3.9
3 Tamir Thomas SO-2 Wis.-Whitewater 14.61 12.28 11.55 16.66 1.7
4 Aden Sears SO-2 Wis.-Oshkosh 14.71 11.77 17.51 13.83 1.7
5 Mason Barth SO-2 Wis.-Stout 14.76 15.80 17.57 12.70 3.9
6 Marlon Cystrunk SO-2 Wis.-Whitewater 14.81 14.67 16.74 11.26 2.2
7 Lukas Johnson SO-2 Wis.-La Crosse 14.84 13.06 18.26 12.02 3.9
8 Carter Wente SO-2 Wis.-Stout 14.85 11.44 12.48 11.74 1.7
9 Elijah Pena JR-3 Wis.-Oshkosh 14.92 13.43 15.52 19.25 3.9
10 Mason Malm SO-2 Wis.-Eau Claire 14.99 10.50 13.20 19.19 1.7
11 Taylor Phillips SO-2 Wis.-Eau Claire 15.02 10.52 17.88 18.48 1.7
12 Bryant Yanke SO-2 Wis.-La Crosse 15.03 16.54 15.18 11.43 2.2
13 Chad Thompson Jr. FR-1 Wis.-La Crosse 15.17 17.90 14.42 18.36 2.2
14 Dylan Edland SO-2 Wis.-Stout 15.49 18.59 14.72 13.02 2.2
15 Noah Beck SO-2 Wis.-Stout 15.60 16.54 13.42 15.60 3.9
16 Nolan Zachgo FR-1 Wis.-Stout 15.68 14.12 14.90 14.12 3.9
17 Adam Augustine FR-1 Wis.-Eau Claire 15.82 11.71 18.67 14.72 1.7
18 Daylan Berger FR-1 Wis.-Eau Claire 16.30 12.72 16.63 14.19 2.2
19 Isaac Domitrovich FR-1 Wis.-Eau Claire 16.35 13.41 15.05 21.26 2.2
Men's 110 Hurdles Preliminaries Heat 1
W: 1.7
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
3 Tamir Thomas SO-2 Wis.-Whitewater 17.39 14.61 12.86 13.74
4 Aden Sears SO-2 Wis.-Oshkosh 15.30 14.71 17.95 13.39
8 Carter Wente SO-2 Wis.-Stout 10.70 14.85 11.59 15.60
10 Mason Malm SO-2 Wis.-Eau Claire 10.95 14.99 11.55 16.64
11 Taylor Phillips SO-2 Wis.-Eau Claire 19.08 15.02 17.13 12.32
17 Adam Augustine FR-1 Wis.-Eau Claire 16.93 15.82 16.46 19.62
Men's 110 Hurdles Preliminaries Heat 2
W: 3.9
PL NAME YEAR TEAM TIME
2 Cole Stugelmeyer SR-4 Wis.-Platteville 14.60
5 Mason Barth SO-2 Wis.-Stout 14.76
7 Lukas Johnson SO-2 Wis.-La Crosse 14.84
9 Elijah Pena JR-3 Wis.-Oshkosh 14.92
15 Noah Beck SO-2 Wis.-Stout 15.60
16 Nolan Zachgo FR-1 Wis.-Stout 15.68
Men's 110 Hurdles Preliminaries Heat 3
W: 2.2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
1 Kaden Martin SO-2 Wis.-Stout 13.43 14.44 15.74
6 Marlon Cystrunk SO-2 Wis.-Whitewater 17.04 14.81 16.44
12 Bryant Yanke SO-2 Wis.-La Crosse 17.59 15.03 13.53
13 Chad Thompson Jr. FR-1 Wis.-La Crosse 15.78 15.17 14.87
14 Dylan Edland SO-2 Wis.-Stout 19.68 15.49 16.27
18 Daylan Berger FR-1 Wis.-Eau Claire 18.59 16.30 13.70
19 Isaac Domitrovich FR-1 Wis.-Eau Claire 12.76 16.35 19.46