May 12, 2023
|
UW-La Crosse - La Crosse, WI

Men's 1500 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
1 Michael Madoch JR-3 Wis.-La Crosse 3:50.07 2:50.26 4:06.18 3:20.16
2 Christopher Wolfe FR-1 Wis.-La Crosse 3:55.80 4:33.53 4:54.75 3:08.64
3 Tevor LaMirande SO-2 Wis.-Eau Claire 3:56.08 3:51.36 4:48.02 2:49.98
4 Logan Lutz SO-2 Wis.-Stevens Point 3:57.48 4:18.86 3:45.61 2:55.74
5 Josh Jumbeck JR-3 Wis.-Stevens Point 4:00.75 5:12.98 4:34.46 4:12.79
6 Joseph Kehoe SR-4 Wis.-Oshkosh 4:04.64 5:00.91 3:03.48 4:07.09
7 Tyler Nosko FR-1 Wis.-Stevens Point 4:06.59 3:51.80 3:29.61 4:41.12
8 Eric East SO-2 Wis.-Stevens Point 4:11.29 4:16.32 3:36.11 3:28.57
9 Korbin Eisler SO-2 Wis.-Platteville 4:12.22 3:59.61 3:36.91 4:29.88
10 Johnny Meagher SO-2 Wis.-Eau Claire 4:12.92 5:11.10 5:00.98 5:11.10
11 Joey Thaler SO-2 Wis.-Eau Claire 4:13.47 3:27.85 4:41.36 3:40.52
12 Cooper Feltz FR-1 Wis.-Eau Claire 4:15.99 3:14.56 5:22.55 3:37.60
13 Zach Osmanski FR-1 Wis.-Oshkosh 4:19.59 4:17.00 3:53.63 4:01.42
14 Jeff Smolinski JR-3 Wis.-Platteville 4:21.68 4:37.38 4:58.32 3:29.35
15 Justin Johnson FR-1 Wis.-Platteville 4:26.09 5:03.35 3:14.25 4:28.75
16 Evan Guenther FR-1 Wis.-Eau Claire 4:31.58 5:28.62 4:26.15 4:26.15
17 Carson Kester SO-2 Wis.-Platteville 4:33.88 4:28.41 4:42.10 4:47.58
18 Nolan Baumhardt SO-2 Wis.-Platteville 4:35.11 3:15.33 5:52.14 4:40.62
  Tony Camacho   Wisconsin Track Club 4:37.67 3:28.26 3:28.26 4:23.79
  Connor Birdsong   MULTISTARS 4:10.38 4:42.93 4:25.41 3:47.85
  Zach Raddatz   Wisconsin Track Club 5:07.22 3:44.27 5:04.15 5:47.16
  Aleksander Wormuth Senior MULTISTARS 3:55.13 3:50.43 4:39.81 4:02.19
  Brady Omtvedt Senior MULTISTARS 3:56.83 3:40.26 3:44.99 5:07.88
  Tyler Kisting Senior MULTISTARS 3:50.09 2:47.97 4:56.82 2:54.87
  Shane Griepentrog Freshman MULTISTARS 4:02.61 3:50.48 4:43.86 3:11.67
  Willem Gokemeijer Senior MULTISTARS 4:06.35 5:07.94 4:06.35 3:44.18
  Cael Schoemann FR-1 Wis.-La Crosse DNF DNF DNF DNF
Men's 1500 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
9 Korbin Eisler SO-2 Wis.-Platteville 5:12.76 4:12.22 3:21.78 4:34.92 3:54.57
10 Johnny Meagher SO-2 Wis.-Eau Claire 4:00.28 4:12.92 3:02.11 3:57.75 4:17.98
11 Joey Thaler SO-2 Wis.-Eau Claire 4:23.61 4:13.47 3:02.50 4:23.61 4:38.82
12 Cooper Feltz FR-1 Wis.-Eau Claire 5:09.75 4:15.99 3:22.24 3:40.16 4:03.19
13 Zach Osmanski FR-1 Wis.-Oshkosh 4:22.19 4:19.59 3:30.27 4:42.96 3:01.72
14 Jeff Smolinski JR-3 Wis.-Platteville 3:42.43 4:21.68 3:11.03 5:03.55 5:00.94
15 Justin Johnson FR-1 Wis.-Platteville 3:08.93 4:26.09 4:50.04 3:54.16 3:59.49
16 Evan Guenther FR-1 Wis.-Eau Claire 5:50.34 4:31.58 5:20.47 4:39.73 3:56.28
17 Carson Kester SO-2 Wis.-Platteville 5:09.49 4:33.88 4:50.32 4:03.76 5:31.40
18 Nolan Baumhardt SO-2 Wis.-Platteville 4:26.86 4:35.11 4:46.12 4:57.12 5:52.14
  Connor Birdsong   MULTISTARS 5:05.47 4:10.38 5:15.48 5:00.46 3:20.31
  Tony Camacho   Wisconsin Track Club 4:29.34 4:37.67 5:05.44 3:28.26 3:56.02
  Zach Raddatz   Wisconsin Track Club 5:50.23 5:07.22 4:36.50 5:50.23 3:47.35
Men's 1500 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
1 Michael Madoch JR-3 Wis.-La Crosse 4:59.10 3:50.07 3:43.17 3:27.07
2 Christopher Wolfe FR-1 Wis.-La Crosse 4:14.67 3:55.80 3:22.79 4:09.95
3 Tevor LaMirande SO-2 Wis.-Eau Claire 3:34.84 3:56.08 4:33.86 3:51.36
4 Logan Lutz SO-2 Wis.-Stevens Point 3:33.74 3:57.48 3:33.74 3:31.36
5 Josh Jumbeck JR-3 Wis.-Stevens Point 3:07.79 4:00.75 4:29.64 2:50.94
6 Joseph Kehoe SR-4 Wis.-Oshkosh 4:56.02 4:04.64 3:18.16 3:57.30
7 Tyler Nosko FR-1 Wis.-Stevens Point 4:23.86 4:06.59 4:26.32 3:27.14
8 Eric East SO-2 Wis.-Stevens Point 3:03.45 4:11.29 3:08.47 4:38.94
  Willem Gokemeijer Senior MULTISTARS 3:17.08 4:06.35 4:50.70 5:12.87
  Shane Griepentrog Freshman MULTISTARS 4:48.71 4:02.61 3:55.34 5:12.97
  Tyler Kisting Senior MULTISTARS 3:13.28 3:50.09 4:15.40 4:06.20
  Brady Omtvedt Senior MULTISTARS 3:59.20 3:56.83 3:07.10 3:23.68
  Aleksander Wormuth Senior MULTISTARS 4:32.75 3:55.13 3:50.43 4:25.70
  Cael Schoemann FR-1 Wis.-La Crosse DNF DNF DNF DNF