February 23-24, 2024
|
UW-Whitewater-Kachel FH - Whitewater, WI
|
200m (Flat)

Men's 1000 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME PT
1 Joseph Jensen JR-3 Wis.-La Crosse 3:20.90 2:43.33 837
2 Brandon Dick JR-3 Wis.-Stout 2:26.36 2:44.45 825
3 Bryant Yanke SO-2 Wis.-La Crosse 3:32.81 2:48.89 777
4 Aaron Lloyd FR-1 Wis.-Stout 2:55.75 2:50.63 759
5 Dale Yerges JR-3 Wis.-Platteville 2:45.66 2:54.37 720
6 Max Foland JR-3 Wis.-Eau Claire 2:09.14 2:54.51 719
7 Payton White JR-3 Wis.-Oshkosh 3:42.36 2:55.08 713
8 Sam Stumo SO-2 Wis.-Eau Claire 3:07.71 2:55.43 710
9 Bryce Smith FR-1 Wis.-Oshkosh 2:11.17 2:59.68 667
10 Cavan Dobberstein FR-1 Wis.-Oshkosh 3:44.84 2:59.87 666
11 Cole Spanbauer SO-2 Wis.-Oshkosh 2:55.53 3:04.76 618
12 Parker Johnson SO-2 Wis.-Stevens Point 3:56.46 3:12.24 549
13 Ben Bunton FR-1 Wis.-Whitewater 2:26.65 3:15.53 520
14 Matthew Ewens SO-2 Wis.-Oshkosh 2:39.27 3:16.63 511
15 Gavin Ridge FR-1 Wis.-Stevens Point 3:27.66 3:19.67 484
16 Jack Campbell SO-2 Wis.-Eau Claire 3:23.49 3:25.54 436
17 Phil Gartmann FR-1 Wis.-Stevens Point 3:21.37 3:31.96 385
18 Josh Boyette FR-1 Wis.-Stout 4:18.89 3:43.18 304
  Devin Derleth FR-1 Wis.-Oshkosh DNF DNF -
  Jacob Balcome FR-1 Wis.-River Falls DNF DNF -
  Kole McKeown SO-2 Wis.-Eau Claire DNF DNF -
  Jackson Koppen FR-1 Wis.-Whitewater DNF DNF -
Men's Heptathlon 1000 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
4 Aaron Lloyd FR-1 Wis.-Stout 3:36.70 3:21.35 2:50.63 759
5 Dale Yerges JR-3 Wis.-Platteville 3:25.76 3:20.53 2:54.37 720
8 Sam Stumo SO-2 Wis.-Eau Claire 3:00.70 3:44.55 2:55.43 710
12 Parker Johnson SO-2 Wis.-Stevens Point 3:18.01 3:54.54 3:12.24 549
13 Ben Bunton FR-1 Wis.-Whitewater 3:50.73 2:18.83 3:15.53 520
15 Gavin Ridge FR-1 Wis.-Stevens Point 3:11.69 3:37.64 3:19.67 484
16 Jack Campbell SO-2 Wis.-Eau Claire 3:17.32 3:56.37 3:25.54 436
17 Phil Gartmann FR-1 Wis.-Stevens Point 3:51.04 2:47.45 3:31.96 385
  Kole McKeown SO-2 Wis.-Eau Claire DNF DNF DNF -
  Jackson Koppen FR-1 Wis.-Whitewater DNF DNF DNF -
Men's Heptathlon 1000 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Joseph Jensen JR-3 Wis.-La Crosse 2:43.33 837
2 Brandon Dick JR-3 Wis.-Stout 2:44.45 825
3 Bryant Yanke SO-2 Wis.-La Crosse 2:48.89 777
6 Max Foland JR-3 Wis.-Eau Claire 2:54.51 719
7 Payton White JR-3 Wis.-Oshkosh 2:55.08 713
9 Bryce Smith FR-1 Wis.-Oshkosh 2:59.68 667
10 Cavan Dobberstein FR-1 Wis.-Oshkosh 2:59.87 666
11 Cole Spanbauer SO-2 Wis.-Oshkosh 3:04.76 618
14 Matthew Ewens SO-2 Wis.-Oshkosh 3:16.63 511
18 Josh Boyette FR-1 Wis.-Stout 3:43.18 304
  Devin Derleth FR-1 Wis.-Oshkosh DNF -
  Jacob Balcome FR-1 Wis.-River Falls DNF -