09/28 - September 29, 2018
|
Holloway Park Lakeland, FL 33812
HOST: Flocast   DIRECTOR: Dale Meskin   TIMING: Elite Timing   REFEREE: Derek Monroe  

Girls INV Team Results (5k )
Top↑

PL Team Total Time Avg. Time Score 1 2 3 4 5 6 7
1 Windermere High School 1:48:35 21:43 191 10 24 44 52 61 76 95
2 Park Vista HS 1:49:02 21:48 212 15 32 38 49 78 177 179
3 Ransom Everglades School 1:48:50 21:46 228 2 29 56 57 84 92 119
4 Academy of Holy Names 1:49:19 21:51 252 5 30 39 60 118 158 172
5 St. Petersburg HS 1:49:55 21:59 256 19 28 43 79 87 105 136
6 Fort Walton Beach HS 1:49:03 21:48 260 1 22 58 70 109 116  
7 Cardinal Gibbons HS 1:50:43 22:08 269 20 45 51 67 86 104 122
8 Carrollton School of the Sacred Heart 1:50:27 22:05 275 21 25 72 77 80 99 112
9 Tavares 1:49:52 21:58 276 4 31 33 73 135 185  
10 Berkeley Prep HS 1:51:15 22:15 282 34 35 54 68 91 111 129
11 South Fork HS 1:51:44 22:20 302 42 48 50 69 93 115 168
12 Dr. Phillips HS 1:52:18 22:27 351 12 64 71 101 103 114 123
13 East Ridge HS 1:53:15 22:39 401 18 36 81 121 145 159 170
14 Frostproof HS 1:53:21 22:40 404 3 8 40 151 202    
15 Gulliver Prep HS 1:53:34 22:42 416 9 47 98 128 134 147  
16 Estero HS 1:53:38 22:43 417 11 89 94 106 117 139 150
17 Martin County HS 1:54:16 22:51 438 23 59 75 124 157 160 161
18 Wiregrass Ranch HS 1:54:26 22:53 448 26 90 97 108 127 138 162
19 Citrus HS 1:54:57 22:59 452 27 46 65 143 171    
20 Southwest Florida Christian Academy HS 1:55:01 23:00 480 17 53 110 144 156 187 194
21 Boca Raton HS 1:55:45 23:09 499 41 83 96 125 154 175 201
22 Palmetto Ridge HS 1:55:53 23:10 517 14 66 126 148 163 203 210
23 Manatee HS 1:57:17 23:27 556 7 74 133 149 193 206  
24 Palm Beach Central HS 1:56:50 23:22 561 6 85 140 146 184    
25 St. John Paul II Academy 1:58:59 23:47 584 16 82 102 189 195 198 207
26 Coral Reef HS 1:57:33 23:30 599 13 137 141 153 155 196  
27 Jupiter HS 1:58:21 23:40 609 63 88 142 152 164 176 188
28 Palm Harbor University HS 2:01:09 24:13 709 62 131 169 173 174 182 212
29 Canterbury School (Fort Myers) 2:01:31 24:18 713 55 132 167 178 181 200  
30 Port Charlotte HS 2:08:11 25:38 769 37 113 197 199 223    
31 Okeechobee HS 2:04:15 24:51 794 107 130 180 186 191 192 208
32 Mount Dora Christian Academy (Bible) 2:07:12 25:26 810 100 120 165 211 214 222 225
33 Mitchell HS 2:15:53 27:10 1026 183 205 209 213 216 217 234
34 DeSoto County HS 2:18:00 27:36 1046 190 204 215 218 219 221 224
35 Kathleen HS 2:33:18 30:39 1079 166 220 227 230 236    
36 Sebring HS 2:40:29 32:05 1146 226 228 229 231 232 233 235

Girls INV Individual Results (5k )
Top↑
START TIME: 07:50 AM

PL NAME YEAR TEAM Avg. Mile TIME SCORE
1
Smith, Kambry
SR
Fort Walton Beach HS
6:19.0
19:37.6
1
2
Munroe, Madison
SR
Ransom Everglades School
6:26.5
20:00.9
2
3
Gomez, Cristal
SR
Frostproof HS
6:29.0
20:08.6
3
4
Schwab, Savannah
 
Tavares
6:30.7
20:13.9
4
5
Hughes, Megan
SR
Academy of Holy Names
6:31.1
20:15.2
5
6
Jackson, Runelda
SR
Palm Beach Central HS
6:32.9
20:20.7
6
7
Weber, Melissa
SR
Manatee HS
6:34.2
20:24.8
7
8
Rybinski, Gabriella
SR
Frostproof HS
6:38.0
20:36.7
8
9
Starvaggi, Nina
SR
Gulliver Prep HS
6:40.2
20:43.4
9
10
Ranck, Katie
SR
Windermere High School
6:42.0
20:49.2
10
11
Perez, Mia
SR
Estero HS
6:42.3
20:50.0
11
12
Little, Jasmine
SR
Dr. Phillips HS
6:42.7
20:51.4
12
13
Rodriguez, Krystal
SR
Coral Reef HS
6:44.0
20:55.2
13
14
Lountchenko, Sonia
SR
Palmetto Ridge HS
6:44.2
20:56.0
14
15
Velazquez, Morgan
SR
Park Vista HS
6:44.4
20:56.7
15
16
Lopez, Amber
SR
St. John Paul II Academy
6:44.9
20:58.3
16
17
Swiersz, Annelisa
SR
Southwest Florida Christian Academy HS
6:45.8
21:00.8
17
18
Hill, Alexis
SR
East Ridge HS
6:46.5
21:03.2
18
19
Robinson, Kara
SR
St. Petersburg HS
6:47.3
21:05.6
19
20
Limperis, Nicole
SR
Cardinal Gibbons HS
6:48.1
21:08.1
20
21
Suarez, Francesca
SR
Carrollton School of the Sacred Heart
6:48.2
21:08.3
21
22
Shonk, Jensen
SR
Fort Walton Beach HS
6:49.9
21:13.7
22
23
Fuca, Gina
SR
Martin County HS
6:50.5
21:15.7
23
24
Lopez, Samantha
SR
Windermere High School
6:50.6
21:15.7
24
25
Trap, Victoria
SR
Carrollton School of the Sacred Heart
6:51.2
21:17.8
25
26
Hill, Mya
SR
Wiregrass Ranch HS
6:52.0
21:20.2
26
27
Scordato, Mackenzie
SR
Citrus HS
6:52.1
21:20.4
27
28
Haraminac, Emma
SR
St. Petersburg HS
6:52.3
21:21.1
28
29
Irigoyen, Claire
SR
Ransom Everglades School
6:53.6
21:25.2
29
30
Dieck, Greta
SR
Academy of Holy Names
6:54.2
21:26.9
30
31
Shreffler, Chablis
 
Tavares
6:54.9
21:29.3
31
32
Pina, Breanna
SR
Park Vista HS
6:55.1
21:29.9
32
33
Montalvo, Adriana
 
Tavares
6:57.4
21:37.0
33
34
Avery, Sydney
SR
Berkeley Prep HS
6:59.1
21:42.4
34
35
McDermott, Anna
SR
Berkeley Prep HS
7:00.1
21:45.5
35
36
Parks, Reagan
SR
East Ridge HS
7:00.3
21:46.1
36
37
Quinones-Padilla, Amy
SR
Port Charlotte HS
7:00.4
21:46.2
37
38
Phillips, Riley
SR
Park Vista HS
7:01.0
21:48.3
38
39
Rodriguez, Madeline
SR
Academy of Holy Names
7:01.3
21:49.2
39
40
Aguilar, Isabel
SR
Frostproof HS
7:02.0
21:51.1
40
41
Fernandes, Jada
SR
Boca Raton HS
7:02.5
21:52.7
41
42
Gorton, Mackenzie
SR
South Fork HS
7:02.8
21:53.8
42
43
Scribano, Abiigail
SR
St. Petersburg HS
7:02.9
21:54.0
43
44
Gross, Rachel
SR
Windermere High School
7:03.7
21:56.6
44
45
Mahon, Kelly
SR
Cardinal Gibbons HS
7:05.6
22:02.3
45
46
Ervin, Nicole
SR
Citrus HS
7:05.8
22:02.9
46
47
Bannon, Anne
SR
Gulliver Prep HS
7:06.2
22:04.3
47
48
Weiler, Madeline
SR
South Fork HS
7:06.7
22:05.7
48
49
Horn, Hannah
SR
Park Vista HS
7:07.0
22:06.7
49
50
Sesta, Taylor
SR
South Fork HS
7:07.6
22:08.7
50
51
Gilman, Madison
SR
Cardinal Gibbons HS
7:07.9
22:09.6
51
52
Fleming, Chrissy
SR
Windermere High School
7:08.8
22:12.3
52
53
Thomas, Kylie
SR
Southwest Florida Christian Academy HS
7:09.0
22:13.1
53
54
Lipham, Catelin
SR
Berkeley Prep HS
7:09.4
22:14.3
54
55
Stensrud, Samantha
SR
Canterbury School (Fort Myers)
7:09.8
22:15.4
55
56
Garcia Moreno, Fernanda
SR
Ransom Everglades School
7:10.6
22:18.1
56
57
Scott, Brooke
SR
Ransom Everglades School
7:10.8
22:18.6
57
58
Orcutt, Victoria
SR
Fort Walton Beach HS
7:11.0
22:19.3
58
59
Sanchez, Monica
SR
Martin County HS
7:11.2
22:20.0
59
60
Fredericks, Alexa
SR
Academy of Holy Names
7:11.5
22:20.7
60
61
Crain, Abigail
SR
Windermere High School
7:11.7
22:21.4
61
62
Chasovskykh, Mariia
SR
Palm Harbor University HS
7:12.4
22:23.7
62
63
Gale, Mackenzie
SR
Jupiter HS
7:12.8
22:25.0
63
64
He, Amber
SR
Dr. Phillips HS
7:14.3
22:29.6
64
65
Koon, Taylor
SR
Citrus HS
7:14.5
22:30.0
65
66
Gamino, Miranda
SR
Palmetto Ridge HS
7:14.5
22:30.2
66
67
Huerkamp, Clara
SR
Cardinal Gibbons HS
7:14.8
22:31.0
67
68
Jordan, Finley
SR
Berkeley Prep HS
7:15.2
22:32.1
68
69
Bunk, Erica
SR
South Fork HS
7:15.2
22:32.2
69
70
Davis, Anna
SR
Fort Walton Beach HS
7:15.5
22:33.1
70
71
Matzner, Shannon
SR
Dr. Phillips HS
7:15.5
22:33.2
71
72
Diaz, Adrianna
SR
Carrollton School of the Sacred Heart
7:16.4
22:36.2
72
73
Mulligan, Mackenzie
 
Tavares
7:16.6
22:36.6
73
74
Goethe, Sara
SR
Manatee HS
7:16.6
22:36.6
74
75
Diez, Ellen
SR
Martin County HS
7:16.9
22:37.4
75
76
Cyprian, Sierra
SR
Windermere High School
7:16.9
22:37.6
76
77
Suarez, Camila
SR
Carrollton School of the Sacred Heart
7:18.0
22:41.1
77
78
Solomon, Mickey
SO
Park Vista HS
7:18.2
22:41.5
78
79
Strobhar, Shannon
SR
St. Petersburg HS
7:18.3
22:42.0
79
80
Montadas, Marissa
SR
Carrollton School of the Sacred Heart
7:18.9
22:43.9
80
81
Caroll, Cassidy
SR
East Ridge HS
7:19.1
22:44.3
81
82
Lopez, Grace
SR
St. John Paul II Academy
7:19.8
22:46.6
82
83
Janzen, Olivia
SR
Boca Raton HS
7:19.9
22:47.0
83
84
Squire, Margo
SR
Ransom Everglades School
7:20.3
22:48.1
84
85
Lee, Catherine
SR
Palm Beach Central HS
7:20.4
22:48.3
85
86
Fox, Sky
SR
Cardinal Gibbons HS
7:21.7
22:52.6
86
87
Beaver, Tia
SR
St. Petersburg HS
7:21.8
22:52.7
87
88
Huebner, Emelia
SR
Seffner Christian Academy HS
7:22.7
22:55.6
 
89
Buck, Sydney
SR
Jupiter HS
7:23.0
22:56.5
88
90
Russel, Kileigh
SR
Estero HS
7:24.1
22:59.8
89
91
Guerra, Guadalupe
SR
Wiregrass Ranch HS
7:24.3
23:00.4
90
92
Ramos, Abigail
SR
Berkeley Prep HS
7:24.5
23:01.1
91
93
Siegel, Abigail
SR
Ransom Everglades School
7:24.7
23:01.9
92
94
Ramirez, Isaura
SR
South Fork HS
7:25.6
23:04.6
93
95
Esquilin, Maricel
SR
Estero HS
7:26.3
23:06.7
94
96
Moreno, Asdrid
SR
Windermere High School
7:26.5
23:07.4
95
97
Riezinger, Reese
SR
Boca Raton HS
7:26.6
23:07.6
96
98
Scott, Sarah
SR
Wiregrass Ranch HS
7:26.9
23:08.8
97
99
Torres, Olivia
SR
Gulliver Prep HS
7:27.1
23:09.3
98
100
McCartney, Chiara
SR
Carrollton School of the Sacred Heart
7:27.1
23:09.4
99
101
Horsford, Rachel
SR
Mount Dora Christian Academy (Bible)
7:27.6
23:10.7
100
102
Connolly, Teaghan
SR
Dr. Phillips HS
7:27.8
23:11.5
101
103
Heaney, Brianna
SR
St. John Paul II Academy
7:28.1
23:12.4
102
104
Deisseroth, Roxanne
SR
Dr. Phillips HS
7:28.1
23:12.5
103
105
Opalinski, Emily
SR
Cardinal Gibbons HS
7:28.5
23:13.5
104
106
Wyatt, Jade
SR
St. Petersburg HS
7:29.0
23:15.2
105
107
Hood, Madison
SR
Estero HS
7:29.2
23:15.8
106
108
Henry, Lillian
SR
Okeechobee HS
7:29.4
23:16.3
107
109
Preiser, Breanna
SR
Wiregrass Ranch HS
7:29.5
23:16.8
108
110
Sloan, Tara
SR
Fort Walton Beach HS
7:30.5
23:19.9
109
111
Laymon, Emily
SR
Southwest Florida Christian Academy HS
7:30.6
23:20.1
110
112
Maiocco, Macy
SR
Berkeley Prep HS
7:30.7
23:20.5
111
113
Candib, Ava
SR
Carrollton School of the Sacred Heart
7:31.0
23:21.4
112
114
Badillo, Jaden
SR
Windermere High School
7:31.1
23:21.6
 
115
Ramos, Jocelyn
SR
Port Charlotte HS
7:31.1
23:21.7
113
116
Wright, Whitney
SR
Dr. Phillips HS
7:31.1
23:21.7
114
117
Collette, Jolie
SR
South Fork HS
7:32.3
23:25.5
115
118
Hewitt, Mikayla
SR
Fort Walton Beach HS
7:32.4
23:25.6
116
119
Brodeur, Lillian
SR
Estero HS
7:32.8
23:26.9
117
120
Gonzalez, Sarah
SR
Academy of Holy Names
7:32.9
23:27.3
118
121
Bequer, Madison
SR
Ransom Everglades School
7:34.0
23:30.7
119
122
Valente, Olivia
SR
Mount Dora Christian Academy (Bible)
7:34.9
23:33.5
120
123
Hill, Mckenzie
SR
East Ridge HS
7:35.7
23:36.1
121
124
Van Sciver, Kelly
SR
Cardinal Gibbons HS
7:35.8
23:36.3
122
125
Wimbush, Meilah
SR
Dr. Phillips HS
7:36.0
23:36.9
123
126
Radcliff, Kate
SR
Martin County HS
7:36.8
23:39.4
124
127
Gomez, Melissa
SR
Boca Raton HS
7:37.0
23:40.2
125
128
Dickerson, Chayil
SR
Palmetto Ridge HS
7:37.1
23:40.4
126
129
Moore, Kate
SR
Wiregrass Ranch HS
7:37.3
23:40.9
127
130
Cirineo, Sophie
SR
Dr. Phillips HS
7:37.8
23:42.7
 
131
Gardner, Kyra
SR
Gulliver Prep HS
7:37.9
23:42.8
128
132
Armstrong, Claire
SR
Berkeley Prep HS
7:38.7
23:45.3
129
133
Sills, Lauren
SR
Okeechobee HS
7:39.2
23:46.9
130
134
Curry, Kaela
SR
Palm Harbor University HS
7:39.3
23:47.3
131
135
Dugarte, Isabella
SR
Cardinal Gibbons HS
7:39.4
23:47.5
 
136
Kaufman, Sydney
SR
Dr. Phillips HS
7:40.0
23:49.4
 
137
Flaherty, Emily
SR
Land O' Lakes HS
7:40.2
23:50.1
 
138
White, Bailey
SR
Canterbury School (Fort Myers)
7:40.5
23:50.8
132
139
Mahurin, Tessa
SR
Manatee HS
7:41.3
23:53.3
133
140
Hernando, Ariana
SR
Gulliver Prep HS
7:41.9
23:55.4
134
141
Whitaker, Kaycie
 
Tavares
7:42.1
23:55.8
135
142
Booth, Delaney
SR
St. Petersburg HS
7:42.5
23:57.2
136
143
Quintana, Alexandra
SR
Coral Reef HS
7:43.8
24:01.1
137
144
Abrahamson, Madelyn
SR
Wiregrass Ranch HS
7:43.9
24:01.3
138
145
Dowdy, Jadyn
SR
Estero HS
7:43.9
24:01.5
139
146
Oswald, Sydney
SR
Palm Beach Central HS
7:43.9
24:01.6
140
147
Lazar, Sarah
SR
Coral Reef HS
7:44.5
24:03.2
141
148
Del Re, Peyton
SR
Jupiter HS
7:45.1
24:05.3
142
149
Ayers, Kayla
SR
Oasis Christian Academy
7:45.2
24:05.4
 
150
Steel, Carleigh
SR
Citrus HS
7:45.2
24:05.4
143
151
Jynella, Megan
SR
Southwest Florida Christian Academy HS
7:45.2
24:05.5
144
152
Peine, Olivia
SR
East Ridge HS
7:45.3
24:05.7
145
153
Nunez, Amanda
SR
Palm Beach Central HS
7:45.6
24:06.7
146
154
Ortiz-Bandes, Melanie
SR
Dr. Phillips HS
7:46.2
24:08.6
 
155
Palazio, Karela
SR
Gulliver Prep HS
7:46.4
24:09.3
147
156
Williams, Peyton
SR
Palmetto Ridge HS
7:46.9
24:10.9
148
157
Nichols, Beatrice
SR
Manatee HS
7:47.0
24:11.2
149
158
Goll, Gracianne
SR
Estero HS
7:47.2
24:11.7
150
159
Smeal, Allison
SR
Frostproof HS
7:47.2
24:11.9
151
160
Fritz, Emily
SR
Jupiter HS
7:47.3
24:12.2
152
161
Beck, Abigail
SR
Estero HS
7:47.5
24:12.5
 
162
Silva, Olivia
SR
Coral Reef HS
7:48.3
24:15.0
153
163
Dingle, Kelsey
SR
Boca Raton HS
7:49.3
24:18.4
154
164
Alvarez Drago, Julia
SR
Coral Reef HS
7:49.6
24:19.1
155
165
Green, Abby
SR
Southwest Florida Christian Academy HS
7:50.6
24:22.3
156
166
Reese, Sadie
SR
Martin County HS
7:51.2
24:24.1
157
167
Till, Christiana
SR
Academy of Holy Names
7:51.4
24:24.8
158
168
Cairo, Madison
SR
Estero HS
7:51.4
24:24.8
 
169
Wells, Emmy
SR
East Ridge HS
7:52.9
24:29.4
159
170
Roe, Saige
SR
Martin County HS
7:53.1
24:30.0
160
171
Godsea, Laura
SR
Estero HS
7:53.2
24:30.3
 
172
Dunsenberry, Grace
SR
Martin County HS
7:53.4
24:31.0
161
173
Barron, Hailey
SR
Wiregrass Ranch HS
7:53.6
24:31.5
162
174
Smedley, Isabella
SR
Windermere High School
7:54.6
24:34.7
 
175
Lountchenko, Yasmin
SR
Palmetto Ridge HS
7:55.1
24:36.2
163
176
Romero, Ava
SR
Jupiter HS
7:57.2
24:42.7
164
177
Cingolani, Matilde
SR
Carrollton School of the Sacred Heart
7:57.7
24:44.3
 
178
Horsford, Allison
SR
Mount Dora Christian Academy (Bible)
7:57.7
24:44.3
165
179
Santibanez, Sonia
SR
Kathleen HS
7:58.1
24:45.7
166
180
Abatecola, Mia
SR
Canterbury School (Fort Myers)
7:58.2
24:45.8
167
181
Gearhart, Paige
SR
South Fork HS
7:58.9
24:47.9
168
182
Waibel, Hannah
SR
Ransom Everglades School
7:59.8
24:50.7
 
183
Tobiassen, Aly
SR
Palm Harbor University HS
8:00.6
24:53.4
169
184
Anderson, Eliya
SR
East Ridge HS
8:00.9
24:54.2
170
185
Milek, Sophia
SR
Windermere High School
8:02.5
24:59.2
 
186
Gibson, Kendall
SR
Citrus HS
8:02.5
24:59.2
171
187
Finley, Carly
SR
Academy of Holy Names
8:03.6
25:02.6
172
188
Francis, Natalie
SR
Palm Harbor University HS
8:03.6
25:02.7
173
189
Wandel, Melissa
SR
Palm Harbor University HS
8:03.7
25:02.9
174
190
Bergman, Elissa
FR
Boca Raton HS
8:04.0
25:03.9
175
191
Layman, Kayden
SR
Jupiter HS
8:04.5
25:05.4
176
192
Weis, Kimberly
SR
Park Vista HS
8:05.7
25:09.2
177
193
Noll, Elise
SR
Land O' Lakes HS
8:06.7
25:12.5
 
194
Dellutri, Alyssa
SR
Canterbury School (Fort Myers)
8:06.8
25:12.7
178
195
Ross, Kate
SR
Martin County HS
8:07.5
25:14.7
 
196
Forgas, Rachel
SR
Wiregrass Ranch HS
8:10.0
25:22.5
 
197
Centrella, Marissa
SR
Park Vista HS
8:10.1
25:22.9
179
198
Fatic, Eleanor
SR
Okeechobee HS
8:10.4
25:23.7
180
199
Patterson, Kayla
SR
Cardinal Gibbons HS
8:11.2
25:26.3
 
200
Barnes, Michelle
SR
Canterbury School (Fort Myers)
8:11.4
25:27.0
181
201
Benjamin, Yuanna
SR
Palm Harbor University HS
8:12.1
25:29.0
182
202
Hawkins, Brooke
SR
South Fork HS
8:12.4
25:30.0
 
203
Guizar, Sofia
SR
Mitchell HS
8:12.7
25:30.9
183
204
Cooney, Lauren
SR
Palm Beach Central HS
8:13.4
25:33.1
184
205
Welch, Eve
 
Tavares
8:14.8
25:37.4
185
206
Saucedo, Jasmin
SR
Okeechobee HS
8:16.7
25:43.4
186
207
Harris, Emily
SR
Southwest Florida Christian Academy HS
8:18.1
25:47.7
187
208
Wilson, Heather
SR
Jupiter HS
8:18.6
25:49.2
188
209
Johnson, Emilie
SR
St. John Paul II Academy
8:18.9
25:50.3
189
210
Chau, Katelyn
SR
Academy of Holy Names
8:19.2
25:51.3
 
211
Ruiz, Micaela
SR
DeSoto County HS
8:23.4
26:04.1
190
212
Lewis, Jasmine
SR
Okeechobee HS
8:23.8
26:05.4
191
213
Merchant, Alize
SR
Okeechobee HS
8:23.9
26:05.9
192
214
DiSalvo, Jocelyn
SR
Martin County HS
8:25.5
26:10.6
 
215
Brown, Molly
SR
Manatee HS
8:25.8
26:11.8
193
216
Dow, Sophia
SR
Southwest Florida Christian Academy HS
8:25.9
26:12.0
194
217
Rodriguez, Grace
SR
St. John Paul II Academy
8:25.9
26:12.1
195
218
Borda, Ariana
SR
Coral Reef HS
8:26.5
26:13.9
196
219
Balus, Chloe
SR
Port Charlotte HS
8:28.8
26:20.9
197
220
Bylow, Kaitlyn
SR
St. John Paul II Academy
8:29.1
26:22.1
198
221
Welgan, Haley
SR
Port Charlotte HS
8:29.2
26:22.2
199
222
Schwartz, Danica
SR
Canterbury School (Fort Myers)
8:30.5
26:26.3
200
223
Fritz, Megan
SR
Jupiter HS
8:32.0
26:30.8
 
224
Schilling, Bianca
JR
Boca Raton HS
8:32.6
26:32.8
201
225
Smeal, Ashlyn
SR
Frostproof HS
8:32.8
26:33.6
202
226
Wajner, Raquel
SR
Palmetto Ridge HS
8:35.0
26:40.4
203
227
Hernandez, Miriam
SR
DeSoto County HS
8:35.1
26:40.5
204
228
Sartori, Presley
SR
Mitchell HS
8:37.4
26:47.8
205
229
Lipton, Abigail
SR
Manatee HS
8:37.4
26:47.8
206
230
Alaniz, Rhian
SR
St. John Paul II Academy
8:40.5
26:57.3
207
231
Gracia, Alani
SR
Okeechobee HS
8:41.0
26:58.8
208
232
Baker, Mikayla
SR
Land O' Lakes HS
8:41.3
27:00.0
 
233
Nunez, Isabel
SR
Cardinal Gibbons HS
8:44.1
27:08.5
 
234
Sous, Tricia
SR
St. John Paul II Academy
8:48.4
27:22.0
 
235
Redmon, Emily
SR
Mitchell HS
8:49.1
27:24.2
209
236
Eckard, Maizie
SR
Palmetto Ridge HS
8:53.6
27:38.2
210
237
Tweedie, Madison
SR
Mount Dora Christian Academy (Bible)
8:56.2
27:46.2
211
238
Forte, Jade
SR
Palmetto Ridge HS
8:56.6
27:47.4
 
239
Petrillo, Abigail
SR
Land O' Lakes HS
8:57.4
27:49.9
 
240
Utegaard, Karissa
SR
Palm Harbor University HS
8:59.0
27:55.0
212
241
Hall, Jaida
SR
Mitchell HS
9:00.0
27:57.8
213
242
McCall, Anniston
SR
Mount Dora Christian Academy (Bible)
9:00.2
27:58.5
214
243
Rosario, Jas'Juana
SR
DeSoto County HS
9:01.8
28:03.6
215
244
Altwies, Emily
SR
Mitchell HS
9:04.9
28:13.0
216
245
Unger, Vanessa
SR
Mitchell HS
9:05.2
28:14.1
217
246
Merchant, Simran
SR
Okeechobee HS
9:08.7
28:24.8
 
247
Flake, Emily
SR
Lakewood HS
9:09.0
28:26.0
 
248
Mejia, Jenny
SR
DeSoto County HS
9:10.2
28:29.8
218
249
Jaimes, Kimberly
SR
DeSoto County HS
9:14.3
28:42.5
219
250
Bhakta, Meghana
SR
Kathleen HS
9:19.7
28:59.1
220
251
Maldonado, Yamilet
SR
DeSoto County HS
9:25.6
29:17.6
221
252
Cardoso, Jade
SR
Mount Dora Christian Academy (Bible)
9:33.8
29:43.0
222
253
Bassett, Beverly-Carson
SR
Lakewood HS
9:42.9
30:11.3
 
254
Hensler, Kaya
SR
Port Charlotte HS
9:45.8
30:20.3
223
255
Garcia, Lizette
SR
DeSoto County HS
9:46.9
30:23.7
224
256
Davis, Caroline
SR
Mount Dora Christian Academy (Bible)
9:52.1
30:39.8
225
257
Walker, Crystal
SR
Discovery High School
9:57.0
30:55.1
 
258
Persad, Vaidehi
 
Sebring HS
10:01.0
31:07.6
226
259
Tausch, Elizabeth
SR
Kathleen HS
10:09.3
31:33.4
227
260
Perez, Evelyn
SO
Sebring HS
10:10.1
31:35.9
228
261
Bullington, Arianna
SR
Sebring HS
10:10.7
31:37.7
229
262
Dykstra, Haley
SR
East Ridge HS
10:24.3
32:20.0
 
263
Wright, Dazarae
SR
Kathleen HS
10:25.2
32:22.8
230
264
Arceo, Maria
SR
Sebring HS
10:30.9
32:40.3
231
265
Culbertson, Kennedy
SR
Southwest Florida Christian Academy HS
10:33.6
32:48.7
 
266
Bauer, HannaHannah
JR
Sebring HS
10:46.2
33:28.0
232
267
Donahay, Jordyn
SO
Sebring HS
10:52.5
33:47.6
233
268
Bertram, Valarie
SR
Lakewood HS
10:52.9
33:48.7
 
269
Balsanek, Allyson
SR
Mitchell HS
11:09.6
34:40.6
234
270
Ngyven, Amberly
 
Sebring HS
11:16.6
35:02.5
235
271
Marentes, Marisol
JR
Sebring HS
11:24.4
35:26.8
 
272
James, Ja'Niya
SR
Kathleen HS
11:27.8
35:37.3
236
273
Cuspilich, Kayla
SR
Mitchell HS
11:48.4
36:41.3
 
274
Timmons, Madeline
SR
Mitchell HS
12:23.0
38:28.9
 


Girls MS 3K Team Results (3k )
Top↑

PL Team Total Time Avg. Time Score 1 2 3 4 5 6 7
1 Httr Tornadoes 1:06:57 13:23 77 12 14 16 17 18 19 22
2 Citrus Park Christian School 1:07:24 13:28 86 3 6 11 27 39    
3 Central Florida Gliders 1:07:00 13:24 106 1 9 26 30 40 44 51
4 Bell Creek Academy 1:08:15 13:39 109 5 10 23 24 47 48 52
5 Red Sea Running Club 1:09:59 13:59 139 8 13 35 41 42 53 57
6 Round Lake Charter 1:10:40 14:08 161 4 28 34 46 49 55 70
7 Berkeley Prep HS 1:11:04 14:12 169 20 31 32 36 50 87  
8 Tampa Bay HEAT 1:17:49 15:33 266 7 38 54 77 90 104 138
9 Bayshore Project 1:17:39 15:31 275 21 29 56 60 109 111  
10 Hillsborough Harriers 1:18:26 15:41 287 2 33 76 85 91 100 101
11 Labelle Middle School 1:18:21 15:40 288 43 58 61 62 64 71 73
12 Berkley Accelerated Middle School 1:19:58 15:59 302 15 25 63 93 106 110 114
13 Ivy Hawn Charter School of the Arts 1:22:20 16:28 346 37 59 81 83 86 123 139
14 Lawton Chiles 1:27:42 17:32 425 74 78 84 92 97 115 116
15 Discovery Academy Middle School 1:28:31 17:42 442 67 80 94 99 102 105 108
16 Turkey Creek Middle School 1:31:49 18:21 462 66 68 75 122 131 132 135
17 Oasis Christian Academy 1:34:59 18:59 475 45 72 96 125 137    
18 Jewett Academy 1:30:58 18:11 485 82 89 95 107 112 113 124
19 Desoto Middle School 1:35:29 19:05 521 65 88 119 120 129    
20 Ridgeview Global Studies Academy 1:36:23 19:16 538 69 103 117 121 128 134 136
21 Bartow Middle School 1:37:31 19:30 548 79 98 118 126 127 130 133

Girls MS 3K Individual Results (3k )
Top↑
START TIME: 04:40 PM

PL NAME YEAR TEAM Avg. Mile TIME SCORE
1
Vu, Noelle
SR
Central Florida Gliders
6:11.0
11:31.7
1
2
Black, Eliana
SR
Hillsborough Harriers
6:22.8
11:53.7
2
3
Hencock, Emma
SR
Miami Milers
6:28.1
12:03.6
 
4
Williamson, Elizabeth
SR
The Elite Runner Fort Myers
6:32.5
12:11.8
 
5
Spadaro, Madelyn
SR
Citrus Park Christian School
6:49.9
12:44.2
3
6
Magner, Brynn
SR
Unattached
6:51.6
12:47.4
 
7
Douglas, Hannah
SR
Round Lake Charter
6:51.9
12:48.0
4
8
McDowell, Jada
SR
Bell Creek Academy
6:56.7
12:56.9
5
9
Shields, Meagan
SR
Citrus Park Christian School
7:01.5
13:05.8
6
10
Brown, Jessica
SR
Tampa Bay HEAT
7:01.9
13:06.6
7
11
Raucci, Sarah
SR
Red Sea Running Club
7:04.9
13:12.1
8
12
Donnelly, Sydney
SR
Central Florida Gliders
7:05.6
13:13.6
9
13
Palacios, Gia
SR
Bell Creek Academy
7:06.3
13:14.7
10
14
Friedman, Micah
SR
Citrus Park Christian School
7:06.8
13:15.7
11
15
Brickhaus, Jessica
SR
Httr Tornadoes
7:07.6
13:17.3
12
16
White, Felicity
SR
Red Sea Running Club
7:09.2
13:20.2
13
17
Maidens, Jocelyn
SR
Httr Tornadoes
7:09.7
13:21.2
14
18
Joshway, Daria
SR
Berkley Accelerated Middle School
7:11.2
13:24.0
15
19
Figg, Alannah
SR
Httr Tornadoes
7:11.7
13:24.9
16
20
Jacobson, Ashlynn
SR
Httr Tornadoes
7:12.4
13:26.2
17
21
Atkins, Katey
SR
Httr Tornadoes
7:13.6
13:28.4
18
22
Bugielski, Jessica
SR
Httr Tornadoes
7:14.6
13:30.3
19
23
Armstrong, Abby
SR
Berkeley Prep HS
7:14.8
13:30.7
20
24
Taggart, Reid
SR
Bayshore Project
7:15.0
13:31.0
21
25
Wilson, Olivia
SR
Httr Tornadoes
7:15.6
13:32.0
22
26
Palacios, Sofia
SR
Bell Creek Academy
7:17.5
13:35.7
23
27
Orobello, Olivia
SR
Bell Creek Academy
7:18.8
13:38.1
24
28
Harris, Lily
SR
The Elite Runner Fort Myers
7:19.1
13:38.6
 
29
Fernandez, Dylan
SR
Berkley Accelerated Middle School
7:22.9
13:45.7
25
30
Tejada, Maria
SR
Central Florida Gliders
7:25.1
13:49.9
26
31
Spadaro, Riley
SR
Citrus Park Christian School
7:26.3
13:52.2
27
32
Johnson, Katie
SR
The Elite Runner Fort Myers
7:27.2
13:53.8
 
33
Roman, Bailey
SR
Round Lake Charter
7:27.5
13:54.4
28
34
Rubin, Andie
SR
Bayshore Project
7:28.2
13:55.6
29
35
Mccarthy, Kayla
SR
Central Florida Gliders
7:28.2
13:55.7
30
36
McDermott, Emily
SR
Berkeley Prep HS
7:34.0
14:06.5
31
37
Hausinger, Heidi
SR
Berkeley Prep HS
7:34.4
14:07.2
32
38
Sanchez, Yadira
SR
Hardee Junior High
7:34.8
14:08.0
 
39
Wilcox, Katelin
SR
Hillsborough Harriers
7:35.3
14:08.8
33
40
Brake, Morgan
SR
Httr Tornadoes
7:36.3
14:10.8
 
41
Croeze, Ava
SR
Round Lake Charter
7:37.3
14:12.6
34
42
Combs, Callie
SR
Red Sea Running Club
7:40.3
14:18.2
35
43
Hough, Madeleine
SR
Berkeley Prep HS
7:41.1
14:19.7
36
44
Meyer, Veronica
SR
Ivy Hawn Charter School of the Arts
7:42.8
14:22.8
37
45
Turner, Ashlynn
SR
Tampa Bay HEAT
7:43.4
14:24.1
38
46
Latorre, Gabriela
SR
Miami Milers
7:45.1
14:27.1
 
47
Bates, Lindsay
SR
Citrus Park Christian School
7:45.2
14:27.3
39
48
Wiles, Rebekah
SR
Unattached
7:45.8
14:28.5
 
49
King, Madalyn
SR
Central Florida Gliders
7:46.8
14:30.3
40
50
Foster, Ava
SR
Red Sea Running Club
7:49.1
14:34.6
41
51
Lewis, Lily
SR
Red Sea Running Club
7:49.4
14:35.1
42
52
Bade, Tommie
SR
Labelle Middle School
7:51.8
14:39.7
43
53
McCaul, Paige
SR
Central Florida Gliders
7:53.3
14:42.3
44
54
Daghita, Autumn
SR
Oasis Christian Academy
7:53.5
14:42.9
45
55
Paglia, Chelsea
SR
Viera Charter School
7:53.9
14:43.5
 
56
Davis, Emma
SR
Round Lake Charter
7:54.7
14:45.0
46
57
Mattiza, Siennah
SR
Httr Tornadoes
7:57.5
14:50.3
 
58
Werner, Kate
SR
Bell Creek Academy
7:57.7
14:50.7
47
59
Chambless, Reagan
SR
Bell Creek Academy
7:58.7
14:52.4
48
60
Winkler, Libby
SR
Httr Tornadoes
7:58.8
14:52.6
 
61
Vieland, Kierstin
SR
Seffner Christian Academy HS
7:59.5
14:54.0
 
62
Isaacs, Ava
SR
Round Lake Charter
8:03.0
15:00.5
49
63
Chin, Amanda
SR
Berkeley Prep HS
8:03.3
15:01.0
50
64
Cupo, Abigail
SR
Central Florida Gliders
8:04.4
15:03.1
51
65
Stubbins, Kimora
SR
Bell Creek Academy
8:09.9
15:13.4
52
66
Watts, Kayleigh
SR
Bell Creek Academy
8:11.0
15:15.5
 
67
York, Annika
SR
Red Sea Running Club
8:12.8
15:18.9
53
68
Kasper, Hannah
SR
NorthBay Christian Academy
8:13.1
15:19.3
 
69
Cook, Taya
SR
Tampa Bay HEAT
8:13.1
15:19.4
54
70
Lijo, Saaya
SR
Round Lake Charter
8:15.2
15:23.3
55
71
Lowry, Abi
SR
Httr Tornadoes
8:15.7
15:24.2
 
72
Thielke, Grace
SR
Httr Tornadoes
8:15.8
15:24.3
 
73
Guerra, Bella
SR
Bayshore Project
8:17.4
15:27.4
56
74
McKenzie, Lesley
SR
Seffner Christian Academy HS
8:19.0
15:30.3
 
75
Kemp, Corinne
SR
Red Sea Running Club
8:20.9
15:33.8
57
76
Arreola, Morelia
SR
Labelle Middle School
8:21.3
15:34.6
58
77
Abbott, Zoe
SR
Circle Christian School
8:22.0
15:35.9
 
78
Metayer, Mikayla
SR
Hardee Junior High
8:25.7
15:42.8
 
79
Hankard, Maggie
SR
Httr Tornadoes
8:28.9
15:48.8
 
80
Ruman, Olivia
SR
Red Sea Running Club
8:31.3
15:53.2
 
81
Magoc, Lana
SR
Ivy Hawn Charter School of the Arts
8:32.5
15:55.5
59
82
Gagnier, Helena
SR
Bayshore Project
8:33.6
15:57.6
60
83
Camacho, Alexis
SR
Labelle Middle School
8:34.4
15:59.1
61
84
Willett, Bree
SR
Geneva Classical Academy
8:34.5
15:59.3
 
85
Gil, Karla
SR
Labelle Middle School
8:35.6
16:01.4
62
86
Williams, Braley
SR
Berkley Accelerated Middle School
8:37.8
16:05.4
63
87
Torres, Yasmin
SR
Labelle Middle School
8:38.4
16:06.6
64
88
Nadaskay, Madelyn
SR
Unattached
8:40.5
16:10.4
 
89
Bobolin, Stellie
SR
Montverde Academy
8:40.6
16:10.6
 
90
Mejia, Anette
SR
Desoto Middle School
8:40.8
16:10.9
65
91
Rodriguez, Fernanda
SR
Turkey Creek Middle School
8:43.4
16:15.9
66
92
Martin, Tori
SR
Discovery Academy Middle School
8:45.5
16:19.8
67
93
Holcomb, Rebecca
SR
Turkey Creek Middle School
8:48.3
16:25.0
68
94
Eubank, Elena
SR
Marathon MS/HS
8:49.7
16:27.5
 
95
Perez, Maylin
SR
Ridgeview Global Studies Academy
8:50.3
16:28.7
69
96
Makinson, Ella
SR
Round Lake Charter
8:51.6
16:31.2
70
97
Barber, Autumn
SR
Round Lake Charter
8:54.2
16:36.0
 
98
Aguilar, Michele
SR
Labelle Middle School
8:54.9
16:37.3
71
99
Ambrose, Alexis
SR
Oasis Christian Academy
8:56.8
16:40.8
72
100
Esquivel, Mariah
SR
Labelle Middle School
8:58.8
16:44.6
73
101
Roberts, Ava
SR
Hardee Junior High
8:59.2
16:45.3
 
102
Miller, Erin
 
Lawton Chiles
9:03.6
16:53.5
74
103
Babington, Emily
SR
Red Sea Running Club
9:05.6
16:57.2
 
104
Pena, Natalia
SR
Turkey Creek Middle School
9:06.3
16:58.5
75
105
Rosas Reyes, Valerie
SR
Labelle Middle School
9:10.4
17:06.2
 
106
Junker, Payton
SR
Marathon MS/HS
9:11.5
17:08.2
 
107
Dion, Ashlyn
SR
Red Sea Running Club
9:11.9
17:08.9
 
108
Laffler, Alli
SR
Hillsborough Harriers
9:12.8
17:10.6
76
109
Bryant, Juliette
SR
Florida Christian School
9:13.2
17:11.4
 
110
Scott, Lilyan
SR
Tampa Bay HEAT
9:14.7
17:14.2
77
111
Daughtrey, Grace
 
Lawton Chiles
9:14.9
17:14.6
78
112
evans, maitlyn
SR
Bartow Middle School
9:15.6
17:15.8
79
113
Brown, Adriana
SR
Discovery Academy Middle School
9:16.3
17:17.2
80
114
Northey, Morgan
SR
Ivy Hawn Charter School of the Arts
9:16.7
17:18.0
81
115
Armijo, Amy
SR
Labelle Middle School
9:16.8
17:18.1
 
116
Edwards, Danielle
SR
Somerset Academy Canyons
9:17.0
17:18.5
 
117
Kemerer, Rebecca
SR
Florida Christian School
9:17.1
17:18.7
 
118
Daughtry, Emaleigh
SR
Jewett Academy
9:18.1
17:20.5
82
119
Schengber, Adelle
SR
Ivy Hawn Charter School of the Arts
9:18.1
17:20.6
83
120
Stump, Elizabeth
 
Lawton Chiles
9:18.3
17:21.0
84
121
Aeschleman, Ainsley
SR
Hillsborough Harriers
9:18.8
17:21.8
85
122
Herb, Alexis
SR
Round Lake Charter
9:19.1
17:22.5
 
123
Duke, Katie
SR
Round Lake Charter
9:19.8
17:23.8
 
124
Galarza, Shania
SR
Ivy Hawn Charter School of the Arts
9:20.1
17:24.2
86
125
Burke, Isabella
SR
St. Paul Lutheran Church & School
9:20.3
17:24.6
 
126
Pennacchia, Alyssa
SR
Round Lake Charter
9:20.8
17:25.6
 
127
Schuster, Malia
SR
Round Lake Charter
9:21.2
17:26.3
 
128
Meyers, Ainsley
SR
Westlake Christian School
9:22.4
17:28.5
 
129
Jones, Caitlin
SR
Berkeley Prep HS
9:23.4
17:30.4
87
130
Flores, Annette
SR
Desoto Middle School
9:23.5
17:30.5
88
131
Disla-Borja, Sarah
SR
Jewett Academy
9:27.8
17:38.7
89
132
Thompson, Eva
SR
Somerset Academy Canyons
9:29.7
17:42.2
 
133
Mohrland, Caris
SR
Tampa Bay HEAT
9:31.3
17:45.2
90
134
Del Pizzo, Gianna
SR
The Elite Runner Fort Myers
9:33.3
17:48.8
 
135
Szabla, Reyne
SR
Hillsborough Harriers
9:34.9
17:51.8
91
136
Tagalos, Jennifer
 
Lawton Chiles
9:36.8
17:55.5
92
137
Wilson, Kyleigh
SR
Berkley Accelerated Middle School
9:38.4
17:58.4
93
138
Knowles, Meaghan
SR
Discovery Academy Middle School
9:39.1
17:59.7
94
139
Hallock, Hope
SR
Geneva Classical Academy
9:40.2
18:01.8
 
140
Brionez, Hailey
SR
Red Sea Running Club
9:43.3
18:07.4
 
141
Rosas Reyes, Mailine
SR
Labelle Middle School
9:43.8
18:08.4
 
142
Bautista, Valeria
SR
Jewett Academy
9:44.0
18:08.8
95
143
Davis, Scarlet
SR
Bell Creek Academy
9:46.0
18:12.5
 
144
Ammann, Michelle
SR
Bell Creek Academy
9:46.0
18:12.5
 
145
Perez, Isabella
SR
Labelle Middle School
9:46.6
18:13.6
 
146
Ayers, Kayla
SR
Oasis Christian Academy
9:47.0
18:14.3
96
147
Braswell, Susannah
 
Lawton Chiles
9:49.0
18:18.1
97
148
mcclean, adelyn
SR
Bartow Middle School
9:49.2
18:18.5
98
149
Jagen, Anlie
SR
Circle Christian School
9:50.2
18:20.3
 
150
Harvell, Jasmine
SR
Discovery Academy Middle School
9:51.3
18:22.5
99
151
Ballard, Meaghan
SR
Hillsborough Harriers
9:54.1
18:27.7
100
152
Henry, Carly
SR
Hillsborough Harriers
9:54.2
18:27.8
101
153
Tavira, Sulianna
SR
Discovery Academy Middle School
9:56.6
18:32.3
102
154
Camarena, Iliana
SR
Ridgeview Global Studies Academy
9:57.0
18:33.0
103
155
Montalvo, Riley
SR
Tampa Bay HEAT
9:59.4
18:37.6
104
156
Vaira, Mya
SR
Httr Tornadoes
10:01.0
18:40.5
 
157
Danias, Ava
SR
Discovery Academy Middle School
10:01.2
18:41.0
105
158
Willard, McKenzie
SR
Berkley Accelerated Middle School
10:03.3
18:44.7
106
159
Shoffner, Selenia
SR
Jewett Academy
10:03.5
18:45.2
107
160
Jenkins, Trista
SR
Discovery Academy Middle School
10:03.7
18:45.5
108
161
Braddock, Elyse
SR
Bayshore Project
10:05.0
18:48.1
109
162
Becker, Claire
SR
Berkley Accelerated Middle School
10:08.1
18:53.7
110
163
Bracamonte, Andrea
SR
Somerset Academy Canyons
10:09.9
18:57.1
 
164
Bujnicki, Ella
SR
Bayshore Project
10:10.5
18:58.3
111
165
Zinsmeister, Olivia
SR
Jewett Academy
10:14.5
19:05.7
112
166
Sanchez, Julianah
SR
Jewett Academy
10:14.9
19:06.4
113
167
Cashbaugh, Kayley
SR
Berkley Accelerated Middle School
10:15.6
19:07.8
114
168
Meloy, Madison
SR
Red Sea Running Club
10:16.2
19:08.8
 
169
Rifai, Lina
 
Lawton Chiles
10:16.5
19:09.5
115
170
Seymour, Brayden
 
Lawton Chiles
10:19.9
19:15.7
116
171
Brooks, Fay
SR
Hillsborough Harriers
10:20.4
19:16.7
 
172
Globe, Caylie
SR
Marathon MS/HS
10:25.4
19:26.0
 
173
Snell, Nina
SR
Circle Christian School
10:26.4
19:27.9
 
174
Herrera, Antonella
SR
Ridgeview Global Studies Academy
10:27.4
19:29.7
117
175
Mohr, Georgia
 
Lawton Chiles
10:28.3
19:31.5
 
176
Collins, Emily
 
Lawton Chiles
10:32.1
19:38.6
 
177
Gibson, McKenzie
SR
Bartow Middle School
10:32.5
19:39.2
118
178
Narramore, Katie
 
Lawton Chiles
10:32.7
19:39.6
 
179
Bako, Emma
 
Lawton Chiles
10:33.4
19:41.0
 
180
White, Takiyah
SR
Round Lake Charter
10:35.6
19:45.1
 
181
Lubin, Judy
SR
Bell Creek Academy
10:38.2
19:49.9
 
182
Hodge, Sarah
SR
Real Life Christian Academy
10:43.3
19:59.4
 
183
Robles, Briana
SR
Desoto Middle School
10:46.1
20:04.6
119
184
Tavera, Celeste
SR
Desoto Middle School
10:53.9
20:19.1
120
185
Durham, Emma
SR
Discovery Academy Middle School
10:54.1
20:19.6
 
186
Frabotta, Vivian
SR
Discovery Academy Middle School
10:56.7
20:24.4
 
187
Jordan, Breanna
SR
Discovery Academy Middle School
10:58.0
20:26.7
 
188
Hodgeman Geer, Gabriela
SR
Ridgeview Global Studies Academy
10:58.4
20:27.5
121
189
Stamps, Jeslynn
SR
Turkey Creek Middle School
10:58.5
20:27.8
122
190
Tibbetts, Naomi
SR
Ivy Hawn Charter School of the Arts
11:02.8
20:35.8
123
191
Rodriguez, Adrianna
SR
Discovery Academy Middle School
11:03.8
20:37.6
 
192
Cornejo, Angeline
SR
Discovery Academy Middle School
11:04.4
20:38.7
 
193
Bradley, Cameron
SR
Seffner Christian Academy HS
11:04.4
20:38.7
 
194
Smith, Kendall
SR
Discovery Academy Middle School
11:08.1
20:45.6
 
195
Thompson, Aliana
SR
Jewett Academy
11:08.8
20:46.9
124
196
Vasquez, Alizay
SR
Labelle Middle School
11:15.1
20:58.6
 
197
Travis, Daisy
SR
Oasis Christian Academy
11:16.8
21:01.9
125
198
burgess, lenette
SR
Bartow Middle School
11:19.8
21:07.5
126
199
Cortright, Melanie
SR
St. Paul Lutheran Church & School
11:20.2
21:08.1
 
200
Hinson, Erin
SR
Real Life Christian Academy
11:20.9
21:09.5
 
201
Weatherford, Brooklynne
SR
Bartow Middle School
11:21.4
21:10.5
127
202
wright, jordan
SR
Berkley Accelerated Middle School
11:24.1
21:15.4
 
203
VanGilder, Ashlie
SR
Ridgeview Global Studies Academy
11:28.9
21:24.4
128
204
Wooten, Reina
SR
Desoto Middle School
11:29.0
21:24.7
129
205
Gibbs, Gracie
SR
Bartow Middle School
11:30.3
21:27.0
130
206
Hansen, Kalyn
SR
Turkey Creek Middle School
11:38.6
21:42.5
131
207
Doucette, Natalie
SR
Turkey Creek Middle School
11:39.3
21:43.9
132
208
Bustamante, Hannah
SR
Winter Haven Christian School
11:45.0
21:54.4
 
209
Noel, Hailey
SR
Red Sea Running Club
11:48.1
22:00.2
 
210
Coleman, Dakota
SR
Marathon MS/HS
11:52.8
22:08.9
 
211
Bustamante, Makayla
SR
Winter Haven Christian School
11:59.2
22:21.0
 
212
crawford, emma
SR
Berkley Accelerated Middle School
12:04.6
22:31.0
 
213
Hermes, Audrey
SR
Discovery Academy Middle School
12:16.1
22:52.5
 
214
Richarz, Alison
 
Lawton Chiles
12:17.9
22:55.7
 
215
Villareal, Giana
SR
Jewett Academy
12:25.9
23:10.7
 
216
Myers, Christina
SR
Discovery Academy Middle School
12:29.1
23:16.7
 
217
Thompson, Maralee
SR
Jewett Academy
12:29.4
23:17.2
 
218
Gilmore, Haleigh
SR
Real Life Christian Academy
12:30.2
23:18.7
 
219
Fauteux, Kelsie
SR
Discovery Academy Middle School
12:33.1
23:24.1
 
220
Dimbath, Malany
SR
Bartow Middle School
12:34.8
23:27.2
133
221
Munoz, Xarianna
SR
Ridgeview Global Studies Academy
12:35.1
23:27.8
134
222
Harvey, Rayna
SR
Red Sea Running Club
12:35.4
23:28.3
 
223
Perez, Brianna
 
Turkey Creek Middle School
12:38.1
23:33.5
135
224
Baumer, Mia
SR
Ridgeview Global Studies Academy
12:41.6
23:39.9
136
225
Hansen, Taylor
SR
Turkey Creek Middle School
12:42.4
23:41.4
 
226
Atcosta, Oliva
 
Lawton Chiles
12:45.9
23:48.0
 
227
Wall, Samantha
SR
Ridgeview Global Studies Academy
12:50.3
23:56.2
 
228
Velez, Briana
SR
Ridgeview Global Studies Academy
12:50.4
23:56.4
 
229
Smith Alkhatil, Jurnee
SR
Jewett Academy
12:53.1
24:01.4
 
230
Pierce, Abi
SR
Westlake Christian School
12:54.0
24:03.1
 
231
Dean, Henley
SR
Red Sea Running Club
13:02.3
24:18.6
 
232
Baggett, Brylee
SR
Oasis Christian Academy
13:03.2
24:20.2
137
233
Medley, Katie
SR
Tampa Bay HEAT
13:07.5
24:28.2
138
234
Wazak, Savannah
SR
Jewett Academy
13:13.0
24:38.4
 
235
Knitt, Isabella
SR
Berkley Accelerated Middle School
13:28.3
25:07.0
 
236
vargas, alexis
SR
Bartow Middle School
13:32.5
25:14.8
 
237
reynolds, jude
SR
Bartow Middle School
13:32.8
25:15.4
 
238
Hall, Amelia
SR
Ivy Hawn Charter School of the Arts
13:33.2
25:16.3
139
239
knitt, aubrey
SR
Berkley Accelerated Middle School
13:33.6
25:16.9
 
240
stocksick, regan
SR
Bartow Middle School
13:35.9
25:21.2
 
241
Gonzalez, Catherine
 
Tampa Bay HEAT
13:43.6
25:35.6
 
242
Jones, Emma
SR
Ivy Hawn Charter School of the Arts
13:52.5
25:52.2
 
243
Lifvendahl, Sarah
SR
Ivy Hawn Charter School of the Arts
14:10.7
26:26.1
 
244
Gonzalez, Taylor
SR
St. Paul Lutheran Church & School
14:17.1
26:38.1
 
245
Bermudez, Angela
SR
St. Paul Lutheran Church & School
14:18.5
26:40.7
 
246
vargas, alicia
SR
Bartow Middle School
14:24.9
26:52.5
 
247
Patterson, Lauren
SR
Ivy Hawn Charter School of the Arts
14:27.7
26:57.8
 
248
Arroyo, Gabriella
SR
Jewett Academy
14:33.1
27:07.8
 
249
Martinez, Dayra
SR
Discovery Academy Middle School
14:33.7
27:08.9
 
250
Tourkzi, Soraya
SR
Ivy Hawn Charter School of the Arts
14:52.3
27:43.6
 
251
Taylor, Nicole
SR
Berkley Accelerated Middle School
14:54.9
27:48.5
 
252
Correrra, Sarah
SR
Ridgeview Global Studies Academy
16:31.4
30:48.4
 


Men Univ 8K Team Results (8k )
Top↑

PL Team Total Time Avg. Time Score 1 2 3 4 5 6 7
1 Tampa 2:25:03 29:00 15 1 2 3 4 5 7 9
2 Warner University 2:42:03 32:24 50 6 8 11 12 13 14 15
3 Keiser University 3:33:45 42:45 80 10 16 17 18 19    

Men Univ 8K Individual Results (8k )
Top↑
START TIME: 06:10 PM

PL NAME YEAR TEAM Avg. Mile TIME SCORE
1
FR-1
5:28.7
27:14.0
 
2
FR-1
5:28.7
27:14.3
 
3
Stephens, Lee
SR
Unattached
5:41.4
28:17.2
 
4
JR-3
5:45.2
28:36.2
1
5
Bauer, Matthew
SR
Unattached
5:45.5
28:37.6
 
6
JR-3
5:49.6
28:58.2
2
7
JR-3
5:49.8
28:58.9
3
8
JR-3
5:50.0
29:00.1
4
9
FR-1
5:56.2
29:30.6
5
10
Marin, Daniel
SR
Unattached
5:58.2
29:40.9
 
11
Zaila, Joel
SR
6:04.8
30:13.7
6
12
JR-3
6:06.7
30:23.2
7
13
Poholek, Ryan
--
Unattached
6:10.2
30:40.5
 
14
FR-1
6:13.2
30:55.3
8
15
Connor, Matt
SR
Unattached
6:15.6
31:07.5
 
16
Bordanaro, Anthony
SR
Unattached
6:17.4
31:16.0
 
17
JR-3
6:19.8
31:28.1
9
18
SO-2
6:20.0
31:29.1
 
19
FR-1
6:23.7
31:47.6
10
20
SO-2
6:27.7
32:07.6
 
21
Gordon, Isaac
SR
Unattached
6:31.9
32:28.3
 
22
Turner, Keontae
SR
6:39.1
33:04.0
11
23
SR-4
6:41.8
33:17.7
12
24
JR-3
6:42.5
33:21.0
 
25
SO-2
6:42.6
33:21.8
 
26
Lyden, Sean
SR
Unattached
6:43.7
33:27.0
 
27
SO-2
6:45.4
33:35.3
 
28
Caskey, Cody
SR
Unattached
6:50.5
34:01.0
 
29
FR-1
6:57.1
34:33.4
13
30
FR-1
7:10.4
35:39.7
 
31
Slade, William
SR
7:27.1
37:02.7
14
32
FR-1
7:40.8
38:11.0
15
33
FR-1
7:51.8
39:05.4
16
34
SO-2
8:01.9
39:56.0
17
35
SO-2
8:12.2
40:47.1
 
36
JR-3
8:48.2
43:46.0
 
37
FR-1
10:21.1
51:28.1
18
38
FR-1
10:21.2
51:28.3
19


Boys JV Saturday Team Results (5k )
Top↑

PL Team Total Time Avg. Time Score 1 2 3 4 5 6 7
1 Newsome HS 1:36:00 19:12 50 2 3 12 15 18 19 23
2 Belen Jesuit Preparatory School 1:36:12 19:14 52 1 7 10 14 20 22 24
3 Niceville HS 1:36:56 19:23 71 4 6 8 17 36 43 44
4 Mountain Brook HS 1:38:57 19:47 105 11 13 21 28 32 41 53
5 Fort Walton Beach HS 1:40:28 20:05 150 9 16 37 38 50    
6 Chiles HS 1:41:40 20:20 176 5 25 30 47 69 71 151
7 Osceola HS (Seminole) 1:43:18 20:39 214 26 33 40 56 59 73 76
8 Armwood HS 1:44:29 20:53 244 31 35 57 58 63 119 122
9 Windermere High School 1:44:44 20:56 253 27 29 45 60 92 111 117
10 St. Thomas Aquinas HS 1:47:05 21:25 313 42 49 66 68 88 133 160
11 Riverview HS 1:48:04 21:36 342 51 52 55 74 110 116 132
12 DeSoto County HS 1:48:32 21:42 353 34 65 70 90 94 96 128
13 Park Vista HS 1:49:50 21:58 392 46 75 81 93 97 161 169
14 Land O' Lakes HS 1:51:49 22:21 430 61 64 72 86 147 158 159
15 Ransom Everglades School 1:51:30 22:18 437 39 85 95 98 120 130  
16 Seabreeze HS 1:53:00 22:36 474 83 89 91 99 112 113 134
17 South Fork HS 1:54:07 22:49 498 62 100 103 107 126 137  
18 G. Holmes Braddock HS 1:54:12 22:50 506 48 67 114 138 139 141  
19 East Ridge HS 1:54:13 22:50 512 77 80 106 124 125 129 148
20 Mitchell HS 1:54:38 22:55 521 78 82 109 121 131 135 136
21 Tavares 1:55:19 23:03 538 54 104 115 123 142 156  
22 Charlotte HS 1:57:22 23:28 583 87 105 108 140 143 145 153
23 Palm Harbor University HS 1:59:43 23:56 611 79 101 118 150 163 168 175
24 Bloomingdale HS 2:01:45 24:21 641 84 102 127 157 171 172 178
25 Jensen Beach HS 2:08:07 25:37 781 149 152 154 162 164 167 174
26 Fort Meade HS 2:15:27 27:05 818 144 146 173 176 179    
27 Frostproof HS 2:14:16 26:51 833 155 165 166 170 177 180 181

Boys JV Saturday Individual Results (5k )
Top↑
START TIME: 10:00 AM

PL NAME YEAR TEAM Avg. Mile TIME SCORE
1
Morasso, Jorge
SR
Belen Jesuit Preparatory School
6:01.7
18:44.0
1
2
LaRue, Wade
SR
Newsome HS
6:02.5
18:46.4
2
3
Atkins, Tyler
SR
Newsome HS
6:02.8
18:47.3
3
4
Eggers, Thomas
SR
Niceville HS
6:03.1
18:48.2
4
5
Reina, Filippo
SR
Chiles HS
6:06.1
18:57.4
5
6
Nunley, Parker
SR
Niceville HS
6:08.1
19:03.6
6
7
Mendez, Ricardo
SR
Belen Jesuit Preparatory School
6:08.5
19:04.9
7
8
Johnson, Alex
SR
Niceville HS
6:09.8
19:09.2
8
9
Bilger, Luke
SR
Fort Walton Beach HS
6:10.2
19:10.2
9
10
Delgado, Brandon
SR
Belen Jesuit Preparatory School
6:13.2
19:19.6
10
11
Clark, William
SR
Mountain Brook HS
6:14.0
19:22.2
11
12
Barron, Daniel
SR
Newsome HS
6:14.9
19:24.8
12
13
Black, Alex
SR
Mountain Brook HS
6:15.1
19:25.6
13
14
Bayona, Tomas
SR
Belen Jesuit Preparatory School
6:15.5
19:26.9
14
15
Swartzlander, Jason
SR
Newsome HS
6:15.5
19:26.9
15
16
Larkin, Luke
SR
Fort Walton Beach HS
6:15.6
19:27.1
16
17
Dieters, Jared
SR
Niceville HS
6:16.0
19:28.4
17
18
Dandrow, Keegan
SR
Newsome HS
6:18.2
19:35.1
18
19
Figueroa-Carrello, Ricardo
SR
Newsome HS
6:18.6
19:36.4
19
20
Morales, Lucas
SR
Belen Jesuit Preparatory School
6:19.0
19:37.6
20
21
Albright, Bibb
SR
Mountain Brook HS
6:19.7
19:39.7
21
22
Duque, Tomas
SR
Belen Jesuit Preparatory School
6:20.4
19:42.0
22
23
Bradbourne, Michael
SR
Newsome HS
6:20.5
19:42.2
23
24
Hottenstein, William
SR
Newsome HS
6:21.8
19:46.4
 
25
Hernandez, Jorge
SR
Belen Jesuit Preparatory School
6:23.1
19:50.3
24
26
Miguez, Juan
SR
Belen Jesuit Preparatory School
6:24.2
19:53.7
 
27
Blay, Elijah
SR
Chiles HS
6:25.2
19:57.1
25
28
Rodriguez, Jesse
SR
Belen Jesuit Preparatory School
6:25.7
19:58.6
 
29
Delamaza, Julian
SR
Belen Jesuit Preparatory School
6:26.9
20:02.2
 
30
Gailey, Zachary
SR
Newsome HS
6:27.0
20:02.4
 
31
Soto, Aydan
SR
Osceola HS (Seminole)
6:27.8
20:05.1
26
32
Mendez, Roberto
SR
Windermere High School
6:28.8
20:08.1
27
33
Kuhn, Alexander
SR
Belen Jesuit Preparatory School
6:29.3
20:09.7
 
34
Dyleski, Jones
SR
Mountain Brook HS
6:30.0
20:11.7
28
35
Houston, Shavvi
SR
Windermere High School
6:30.9
20:14.7
29
36
Tucker, Finn
SR
Chiles HS
6:31.0
20:15.0
30
37
Aponte, Luis
SR
Armwood HS
6:31.4
20:16.3
31
38
Barlow, Luke
SR
Mountain Brook HS
6:32.2
20:18.6
32
39
Jensen, David
SR
Osceola HS (Seminole)
6:33.1
20:21.3
33
40
Lopez, Peter
SR
Belen Jesuit Preparatory School
6:33.5
20:22.6
 
41
Oliu, Daniel
SR
Belen Jesuit Preparatory School
6:33.8
20:23.5
 
42
Delgado, Fernando
SR
DeSoto County HS
6:34.2
20:24.7
34
43
Brown, Sean
SR
Armwood HS
6:34.7
20:26.4
35
44
Bucklin, Scott
SR
Newsome HS
6:34.8
20:26.8
 
45
Scholl, Sam
SR
Niceville HS
6:35.0
20:27.3
36
46
Murray, Aubrey
SR
Fort Walton Beach HS
6:35.4
20:28.5
37
47
Summers, Ryan
SR
Newsome HS
6:35.4
20:28.6
 
48
Williams, Seth
SR
Fort Walton Beach HS
6:35.7
20:29.4
38
49
Chopp, Adam
SR
Ransom Everglades School
6:35.8
20:29.9
39
50
Healy, Quinn
SR
Newsome HS
6:36.2
20:31.2
 
51
Hurd, Ethan
SR
Osceola HS (Seminole)
6:36.6
20:32.3
40
52
Bailly, Carlos
SR
Belen Jesuit Preparatory School
6:37.4
20:34.7
 
53
Velasquez-Neira, Gabriel
SR
Belen Jesuit Preparatory School
6:38.2
20:37.2
 
54
Paul, William
 
All Saints
6:38.4
20:38.0
 
55
Mullen, Joe
SR
Mountain Brook HS
6:38.8
20:39.2
41
56
Garey, Chase
SR
St. Thomas Aquinas HS
6:39.0
20:39.9
42
57
Krebsbach, Tanner
SR
Niceville HS
6:39.7
20:41.9
43
58
Masterson, Ian
SR
Niceville HS
6:39.7
20:41.9
44
59
Wada, Kento
SR
Windermere High School
6:40.0
20:43.0
45
60
Packer, Nick
SR
Park Vista HS
6:40.3
20:43.8
46
61
Aira, Frankie
SR
Belen Jesuit Preparatory School
6:41.5
20:47.5
 
62
Allinder, James
SR
Newsome HS
6:42.4
20:50.2
 
63
Canavan, Tyler
SR
Chiles HS
6:42.7
20:51.3
47
64
Gutierrez, David
SR
G. Holmes Braddock HS
6:43.1
20:52.6
48
65
Hall Jr., Dennis
SR
St. Thomas Aquinas HS
6:43.2
20:52.8
49
66
Campbell, Lucas
SR
Fort Walton Beach HS
6:43.3
20:53.1
50
67
Killian, Camden
SR
Riverview HS
6:43.5
20:53.8
51
68
Wilkerson, Josh
SR
Riverview HS
6:44.1
20:55.7
52
69
Hird, Jadyn
SR
Niceville HS
6:44.7
20:57.6
 
70
Albright, Carl
SR
Mountain Brook HS
6:45.4
20:59.6
53
71
Birch, Austin
SR
Newsome HS
6:45.9
21:01.4
 
72
Carter, Clayton
 
Tavares
6:47.1
21:05.0
54
73
Kanarek, Jonathan
SR
Newsome HS
6:47.1
21:05.0
 
74
Mullen, Mike
SR
Mountain Brook HS
6:47.4
21:05.9
 
75
Lancaster, Jacob
SR
Riverview HS
6:48.4
21:09.1
55
76
Cole, Ryan
SR
Osceola HS (Seminole)
6:48.5
21:09.2
56
77
Caporusso, Anthony
SR
Armwood HS
6:48.6
21:09.7
57
78
Santiago, Dereck
SR
Armwood HS
6:48.6
21:09.8
58
79
Rodriguez, Julian
SR
Belen Jesuit Preparatory School
6:48.9
21:10.6
 
80
Bush, Corbin
SR
Newsome HS
6:49.0
21:10.8
 
81
Cottrell, Chris
SR
Osceola HS (Seminole)
6:49.0
21:10.9
59
82
Adams, Tyler
SR
Windermere High School
6:49.8
21:13.4
60
83
Morrison, Jack
SR
Niceville HS
6:51.2
21:17.6
 
84
Stephan, Will
SR
Mountain Brook HS
6:51.2
21:17.7
 
85
Martin, Matt
SR
Land O' Lakes HS
6:51.7
21:19.3
61
86
Glazewski, Kristopher
SR
Newsome HS
6:52.0
21:20.3
 
87
Odom, Hunter
SR
Newsome HS
6:52.8
21:22.6
 
88
Trejo, Kevin
SR
South Fork HS
6:52.9
21:22.9
62
89
Vela, Alejandro
SR
Belen Jesuit Preparatory School
6:53.9
21:26.1
 
90
Star, Camari
SR
Armwood HS
6:54.2
21:27.0
63
91
Hernandez, Michael
SR
Belen Jesuit Preparatory School
6:55.1
21:29.7
 
92
Obradovich, Joseph
SR
Land O' Lakes HS
6:55.3
21:30.5
64
93
Irwin, Kevin
SR
Lakewood Ranch HS
6:55.6
21:31.5
 
94
Lobato, Nicholas
SR
Belen Jesuit Preparatory School
6:56.0
21:32.5
 
95
Sanchez, Brian
SR
DeSoto County HS
6:57.1
21:36.0
65
96
Giovino, Ryan
 
St. Thomas Aquinas HS
6:57.1
21:36.1
66
97
Guerrero, Vincent
SR
G. Holmes Braddock HS
6:57.7
21:37.8
67
98
Miyamoto, Kai
SR
St. Thomas Aquinas HS
6:57.9
21:38.4
68
99
Massa, Cameron
SR
Chiles HS
6:58.5
21:40.3
69
100
Lucas, William
SR
Newsome HS
6:59.1
21:42.3
 
101
Morales, Carlos
SR
Belen Jesuit Preparatory School
6:59.4
21:43.2
 
102
Luna, Leandro
SR
DeSoto County HS
6:59.6
21:43.9
70
103
Lebron, Matthew
SR
Miami Sunset HS
6:59.7
21:44.3
 
104
Tejera, Christian
SR
Christopher Columbus HS
7:00.0
21:45.1
 
105
Arias, Ismel
SR
Miami Sunset HS
7:00.1
21:45.5
 
106
Guillen, Tony
SR
Chiles HS
7:01.8
21:50.5
71
107
Levesque, Joseph
SR
Land O' Lakes HS
7:02.4
21:52.4
72
108
Cisliek, Eric
SR
Osceola HS (Seminole)
7:02.8
21:53.9
73
109
Seijo, Alexander
SR
Riverview HS
7:03.1
21:54.8
74
110
ten Hoopen, Aidan
SR
Park Vista HS
7:03.4
21:55.7
75
111
Kerpsack, Jack
SR
Osceola HS (Seminole)
7:03.5
21:55.9
76
112
Gonzalez, Evan
SR
Belen Jesuit Preparatory School
7:03.8
21:56.9
 
113
Kazel, Ben
SR
East Ridge HS
7:03.9
21:57.3
77
114
Costantino, Nicholas
SR
Mitchell HS
7:04.6
21:59.2
78
115
Loeffler, Chris
SR
Niceville HS
7:05.1
22:01.0
 
116
Wu, Aaron
SR
Newsome HS
7:05.3
22:01.6
 
117
Osterude, Alexander
SR
Palm Harbor University HS
7:05.5
22:02.2
79
118
Rosser, Robert
SR
East Ridge HS
7:05.7
22:02.7
80
119
Lopez, Gian-Carlo
SR
Christopher Columbus HS
7:05.8
22:03.0
 
120
Hamilton, Jackson
SR
Niceville HS
7:05.8
22:03.2
 
121
Kelleher, Brandon
SR
Park Vista HS
7:06.4
22:04.9
81
122
Robles, Sergio
SR
Mitchell HS
7:07.2
22:07.3
82
123
Collins, Keven
SR
Seabreeze HS
7:07.2
22:07.5
83
124
Butler, Jeramy
SR
Bloomingdale HS
7:07.5
22:08.2
84
125
Fisher, Daniel
SR
Ransom Everglades School
7:08.2
22:10.4
85
126
Morrison, Kendall
SR
Osceola HS (Seminole)
7:08.6
22:11.9
 
127
Comegys, Adam
SR
Osceola HS (Seminole)
7:09.1
22:13.5
 
128
Castillo, Cesar
SR
Land O' Lakes HS
7:09.1
22:13.5
86
129
Havel, Vincent
SR
Charlotte HS
7:09.4
22:14.1
87
130
Duquesnay, Kamryn
SR
St. Thomas Aquinas HS
7:10.8
22:18.7
88
131
Caceres, Spencer
SR
Newsome HS
7:11.5
22:20.8
 
132
Latorre, Mario
SR
Seabreeze HS
7:11.7
22:21.4
89
133
Oehlschlager, Jayden
SR
Niceville HS
7:11.7
22:21.5
 
134
Morales, Noel
SR
DeSoto County HS
7:11.8
22:21.8
90
135
Swanovich, Zachary
SR
Newsome HS
7:12.0
22:22.3
 
136
Gilberti, Landen
SR
Osceola HS (Seminole)
7:12.5
22:24.0
 
137
Jones, Lawson
SR
Seabreeze HS
7:12.6
22:24.1
91
138
Siddiqui, Nabeel
SR
Windermere High School
7:13.0
22:25.5
92
139
Scognamillo, Joshua
SR
Park Vista HS
7:13.3
22:26.5
93
140
Mar, Ruben
SR
DeSoto County HS
7:13.4
22:26.6
94
141
Rivera, Diego
SR
Newsome HS
7:13.6
22:27.4
 
142
Menendez, Kirk
SR
Christopher Columbus HS
7:14.0
22:28.6
 
143
Dardon, Kevin
SR
Miami Sunset HS
7:14.6
22:30.4
 
144
Foster, Key
SR
Mountain Brook HS
7:14.7
22:30.8
 
145
Virtue, Diego
SR
Ransom Everglades School
7:14.9
22:31.3
95
146
Huete, Alfredo
SR
Belen Jesuit Preparatory School
7:15.5
22:33.2
 
147
Eing, Daniel
SR
Newsome HS
7:15.6
22:33.6
 
148
Delgado, Rudy
SR
DeSoto County HS
7:17.1
22:38.2
96
149
Siegel, Alex
SR
Park Vista HS
7:17.5
22:39.4
97
150
Bradshaw, Jonathan
SR
Newsome HS
7:18.8
22:43.4
 
151
Gibson, Luke
SR
Newsome HS
7:21.1
22:50.6
 
152
Brickhaus, Joshua
SR
Newsome HS
7:21.2
22:50.9
 
153
Jaramillo, Esteban
SR
Ransom Everglades School
7:22.2
22:54.1
98
154
Gernert, Ethan
SR
Seabreeze HS
7:22.3
22:54.3
99
155
Sloat, Dustin
SR
South Fork HS
7:22.5
22:54.8
100
156
Meurer, Brandon
SR
Palm Harbor University HS
7:23.3
22:57.3
101
157
Alejandro, Daniel
SR
Bloomingdale HS
7:24.0
22:59.8
102
158
Hudson, Conner
SR
Mountain Brook HS
7:24.1
23:00.0
 
159
Wachtler, Gabe
SR
Osceola HS (Seminole)
7:24.5
23:01.0
 
160
Donahue, Ian
SR
South Fork HS
7:25.3
23:03.7
103
161
Spurrier, John
 
Tavares
7:25.5
23:04.4
104
162
Lamela, Andrew
SR
Belen Jesuit Preparatory School
7:26.0
23:05.9
 
163
Tordecillas, James
SR
Charlotte HS
7:26.1
23:06.2
105
164
Reyes, Nathaniel
SR
East Ridge HS
7:26.3
23:06.8
106
165
Fender, Brayden
SR
South Fork HS
7:26.7
23:08.1
107
166
Ortiz, Christian
SR
Charlotte HS
7:27.0
23:08.9
108
167
Hayes, Julian
SR
Newsome HS
7:27.1
23:09.4
 
168
Grant, Lance
SR
Mitchell HS
7:27.5
23:10.5
109
169
Kemp, Charles
SR
Riverview HS
7:27.9
23:11.8
110
170
Bittner, Matthew
SR
Windermere High School
7:28.2
23:12.7
111
171
Cabral, Ethan
SR
Seabreeze HS
7:28.5
23:13.6
112
172
Pena, Edwin
SR
Palmetto Senior HS
7:29.0
23:15.2
 
173
Fontejon, John
SR
Niceville HS
7:29.3
23:16.1
 
174
Marinaccio, Leonard
SR
Seabreeze HS
7:29.8
23:17.6
113
175
Kim, Sungsoo
SR
G. Holmes Braddock HS
7:29.8
23:17.7
114
176
McManus, Ian
SR
Osceola HS (Seminole)
7:29.9
23:18.1
 
177
Davies, Bradley
 
Tavares
7:30.5
23:19.8
115
178
Lopez, Eric
SR
Riverview HS
7:31.1
23:21.7
116
179
Deyo, Michael
SR
Windermere High School
7:31.2
23:21.9
117
180
Alalof, Jacob
SR
Palm Harbor University HS
7:31.8
23:24.0
118
181
McCullough, Kyron
SR
Armwood HS
7:32.1
23:24.8
119
182
Kumar, Javier
SR
Ransom Everglades School
7:32.3
23:25.4
120
183
Gendron, Logan
SR
Mitchell HS
7:33.1
23:27.8
121
184
Binns, Nishant
SR
Armwood HS
7:33.2
23:28.2
122
185
Borrelli, Matthew
SR
Osceola HS (Seminole)
7:33.7
23:29.8
 
186
Bruce, Glenn
SR
Niceville HS
7:33.8
23:30.0
 
187
Wooten, Jonah
 
Tavares
7:33.8
23:30.1
123
188
Bass, Garrett
SR
Newsome HS
7:34.4
23:31.9
 
189
Hernandez, Rafael
SR
Lakeland HS
7:34.6
23:32.5
 
190
McMillen, Trevor
SR
East Ridge HS
7:34.6
23:32.7
124
191
Galvan, Aizeah
SR
East Ridge HS
7:35.2
23:34.4
125
192
Salvat, Carlos
SR
Belen Jesuit Preparatory School
7:35.5
23:35.3
 
193
Wilmink, Blake
SR
Osceola HS (Seminole)
7:35.5
23:35.4
 
194
Garrett, Josh
SR
Niceville HS
7:35.8
23:36.2
 
195
Power, Will
SR
Newsome HS
7:36.3
23:37.8
 
196
Ohrn, Alex
SR
South Fork HS
7:36.5
23:38.3
126
197
Duran, Zamir
SR
Okeechobee HS
7:36.9
23:39.7
 
198
Perez, Ashton
SR
Windermere High School
7:37.1
23:40.4
 
199
Bottalico, Jack
SR
Windermere High School
7:37.1
23:40.4
 
200
Johnson, August
SR
Windermere High School
7:37.3
23:41.0
 
201
Ford, Conor
SR
Bloomingdale HS
7:38.6
23:45.0
127
202
Schmid, Grant
SR
Lakewood Ranch HS
7:39.2
23:46.7
 
203
Abbott, Jaden
SR
Circle Christian School
7:39.7
23:48.5
 
204
Arceo, Miguel
 
Sebring HS
7:39.8
23:48.8
 
205
Steinbach, Jason
SR
Newsome HS
7:40.5
23:51.0
 
206
Velasco, Eduardo
SR
DeSoto County HS
7:40.7
23:51.4
128
207
Dobereiner, Tyler
SR
East Ridge HS
7:40.8
23:51.9
129
208
Hicks, Sebastian
SR
Ransom Everglades School
7:41.1
23:52.7
130
209
Morgan, Joseph
SR
Mitchell HS
7:41.4
23:53.6
131
210
Greene, Sonny
SR
Riverview HS
7:42.2
23:56.2
132
211
Francois, Roberto
SR
Armwood HS
7:43.1
23:58.9
 
212
Calderon, Alexander
SR
Miami Sunset HS
7:43.3
23:59.6
 
213
Winchell, Kyle
SR
Palmetto Senior HS
7:43.4
24:00.0
 
214
Chancey, Samuel
SR
DeSoto County HS
7:43.8
24:01.1
 
215
Harhart, Ryan
SR
St. Thomas Aquinas HS
7:44.3
24:02.6
133
216
Richard, Andrew
SR
Newsome HS
7:45.0
24:05.0
 
217
Higgs, Zachary
SR
Seabreeze HS
7:45.1
24:05.4
134
218
Cooper, Addison
SR
Mitchell HS
7:45.5
24:06.4
135
219
Burnette, Davis
SR
Mitchell HS
7:45.6
24:06.9
136
220
Buggica, Dylan
SR
Newsome HS
7:45.8
24:07.5
 
221
Bevell, Alex
SR
South Fork HS
7:45.9
24:07.5
137
222
Colon, Damion
SR
Armwood HS
7:45.9
24:07.7
 
223
Hernandez, Adrian
SR
G. Holmes Braddock HS
7:46.5
24:09.5
138
224
Ward, Joshua
SR
Osceola HS (Seminole)
7:47.6
24:13.0
 
225
LeClair, Jacob
SR
Robinson HS
7:47.7
24:13.2
 
226
Lyon, Alexander
SR
Windermere High School
7:48.1
24:14.4
 
227
Martinez, Michael
SR
G. Holmes Braddock HS
7:48.4
24:15.4
139
228
Powell, Preston
SR
Charlotte HS
7:48.7
24:16.4
140
229
Aguero, Samuel
SR
G. Holmes Braddock HS
7:49.0
24:17.2
141
230
Gonzalez, Jose
SR
DeSoto County HS
7:49.7
24:19.4
 
231
Lamvermeyer, Derek
SR
Riverview HS
7:50.0
24:20.4
 
232
Miguez, Lucas
SR
Belen Jesuit Preparatory School
7:50.0
24:20.5
 
233
Hoag, Riley
 
Tavares
7:50.1
24:20.8
142
234
Olvera, Danny
SR
DeSoto County HS
7:52.8
24:29.1
 
235
Klayson, Koby
SR
Seabreeze HS
7:54.0
24:32.9
 
236
Kirby, Aiden
SR
Newsome HS
7:54.8
24:35.2
 
237
Thompson, Ashton
SR
Mitchell HS
7:55.2
24:36.6
 
238
Cronin, Mason
SR
Charlotte HS
7:55.2
24:36.7
143
239
Wilson, Hunter
SR
Newsome HS
7:56.1
24:39.3
 
240
Reed, Million
 
Fort Meade HS
7:56.4
24:40.2
144
241
Mizell, John
SR
Charlotte HS
7:56.4
24:40.4
145
242
Castro, Eric
SR
Christopher Columbus HS
7:58.0
24:45.2
 
243
Rosado, Antonio
SR
Sebastian River HS
7:58.3
24:46.1
 
244
Gonzalez, Alexis
SR
DeSoto County HS
7:58.4
24:46.5
 
245
Edwards, Carmelo
SR
Riverview HS
7:58.8
24:47.8
 
246
Farrow, Xander
 
Sebring HS
7:59.4
24:49.5
 
247
Miranda, German
 
Fort Meade HS
7:59.8
24:50.9
146
248
Johnson, William
SR
Newsome HS
8:00.8
24:54.0
 
249
Culp, Logan
SR
Land O' Lakes HS
8:00.9
24:54.3
147
250
Dawson, Pyke
SR
Okeechobee HS
8:01.4
24:55.9
 
251
Evans, Alexander
SR
Niceville HS
8:01.9
24:57.4
 
252
Haufford-garci, Joshua
SR
Niceville HS
8:02.5
24:59.2
 
253
Cerna, Jacob (Jorge)
SR
DeSoto County HS
8:02.6
24:59.6
 
254
Ritzel, James
SR
East Ridge HS
8:04.2
25:04.6
148
255
Cox, Adam
SR
Jensen Beach HS
8:04.3
25:05.0
149
256
Ramirez, Carlos
SR
Armwood HS
8:05.1
25:07.3
 
257
Donald, Aden
SR
Palm Harbor University HS
8:05.4
25:08.2
150
258
Baughman, Thomas
SR
Chiles HS
8:06.0
25:10.1
151
259
Marsh, John
SR
Jensen Beach HS
8:08.0
25:16.5
152
260
Adams, Ian
SR
Charlotte HS
8:09.4
25:20.9
153
261
Ryll, Cole
SR
Jensen Beach HS
8:10.3
25:23.7
154
262
Peckham, Ethan
SR
Seabreeze HS
8:10.9
25:25.3
 
263
Ramirez-Mejia, Jose
SR
Frostproof HS
8:11.3
25:26.6
155
264
Sullenburger, Cooper
SR
Seabreeze HS
8:11.9
25:28.6
 
265
Ikensaa, Christian
 
Tavares
8:13.2
25:32.6
156
266
Jones, Jaxon
SR
Osceola HS (Seminole)
8:13.4
25:33.1
 
267
Rhody, Mason
SR
Bloomingdale HS
8:13.4
25:33.1
157
268
Bush, Jonathan
SR
Charlotte HS
8:14.2
25:35.6
 
269
Wylie, River
SR
Land O' Lakes HS
8:14.6
25:36.9
158
270
Silver, Brayden
SR
Riverview HS
8:15.6
25:39.8
 
271
Larson, Andrew
SR
Riverview HS
8:16.2
25:42.0
 
272
Mitchell, Jonah
SR
Circle Christian School
8:19.3
25:51.5
 
273
Terwiliger, Zachary
SR
Land O' Lakes HS
8:19.8
25:53.0
159
274
Llorente, Alejandro
SR
Belen Jesuit Preparatory School
8:19.9
25:53.3
 
275
Rodriguez, Michael
SR
Windermere High School
8:20.4
25:54.9
 
276
Farmer, Samuel
SR
Windermere High School
8:20.4
25:54.9
 
277
Marquez, Ricardo
SR
DeSoto County HS
8:21.6
25:58.7
 
278
Burbank, Skylar
SR
Kathleen HS
8:21.7
25:58.8
 
279
Sherman, David
SR
St. Thomas Aquinas HS
8:21.9
25:59.6
160
280
Rodriguez, Evan
SR
Park Vista HS
8:24.1
26:06.4
161
281
Williams, Barrett
 
All Saints
8:24.3
26:07.1
 
282
Mejia, Brandon
SR
DeSoto County HS
8:25.0
26:09.2
 
283
Utech, Chance
SR
Jensen Beach HS
8:25.0
26:09.3
162
284
Berte, Franke
SR
Niceville HS
8:25.2
26:09.9
 
285
Inglis, William
SR
Riverview HS
8:25.5
26:10.7
 
286
Bjelland, Jackson
SR
Palm Harbor University HS
8:25.7
26:11.5
163
287
Stewart, Cameron
SR
Osceola HS (Seminole)
8:26.0
26:12.4
 
288
Ramirez, Andre
SR
Osceola HS (Seminole)
8:26.3
26:13.2
 
289
Scott, Andrew
SR
Jensen Beach HS
8:26.3
26:13.3
164
290
Bradshaw, Carrington
SR
Newsome HS
8:27.0
26:15.5
 
291
Aguilar, Juan
SR
DeSoto County HS
8:29.9
26:24.4
 
292
Rybinski, Nico
SR
Frostproof HS
8:30.1
26:25.1
165
293
Inglis, Devin
SR
Riverview HS
8:31.2
26:28.4
 
294
Jean, Sebastian
SR
St. Thomas Aquinas HS
8:31.3
26:28.7
 
295
Balsman, Max
SR
St. Thomas Aquinas HS
8:31.4
26:29.1
 
296
Garcia, Feliciano
SR
Frostproof HS
8:32.2
26:31.4
166
297
Stambaugh, Zachary
SR
Sebastian River HS
8:32.6
26:32.8
 
298
Yazji, Shadi
SR
Jensen Beach HS
8:32.7
26:33.2
167
299
Roberson, Charlie
SR
Windermere High School
8:32.8
26:33.5
 
300
Cappiali, Joey
SR
Palm Harbor University HS
8:33.5
26:35.6
168
301
D, Frank
SR
Armwood HS
8:36.4
26:44.6
 
302
Colon, Jake
SR
Park Vista HS
8:37.6
26:48.4
169
303
Galarza, Omar
SR
Frostproof HS
8:39.0
26:52.6
170
304
Gonzalez, Jose
SR
Belen Jesuit Preparatory School
8:40.7
26:58.0
 
305
Aguilar, Dario
SR
DeSoto County HS
8:43.7
27:07.2
 
306
Page, Phillip
SR
Seabreeze HS
8:47.4
27:18.7
 
307
Pendino, Aaron
SR
Bloomingdale HS
8:47.6
27:19.4
171
308
McKeen, Nicholas
SR
Bloomingdale HS
8:48.1
27:21.1
172
309
Simmons, Zac
 
Fort Meade HS
8:48.3
27:21.7
173
310
Harper, Sutherland
SR
Jensen Beach HS
8:48.9
27:23.5
174
311
Bates, Jacob
SR
Seabreeze HS
8:50.0
27:27.0
 
312
Kirby, Connor
SR
Newsome HS
8:53.6
27:38.0
 
313
Palmer, Joe
SR
Chiles HS
8:56.4
27:46.6
 
314
Stenson, Kieran
SR
Palm Harbor University HS
8:57.0
27:48.7
175
315
Marquez, Fernando
SR
DeSoto County HS
8:57.7
27:50.9
 
316
Pascalli, James
SR
Niceville HS
8:57.8
27:51.2
 
317
Muldrow, Robert
SR
Berkeley Prep HS
9:03.2
28:07.8
 
318
Broome, Anthony
SR
Berkeley Prep HS
9:05.3
28:14.4
 
319
Roane, John
SR
Seabreeze HS
9:05.4
28:14.6
 
320
Garcia-Escamilla, Favian
SR
DeSoto County HS
9:05.5
28:15.0
 
321
Tanguma, Jesse
SR
Okeechobee HS
9:05.5
28:15.1
 
322
Allen, Jai
SR
Riverview HS
9:09.9
28:28.7
 
323
Reilly, John
SR
Berkeley Prep HS
9:12.4
28:36.5
 
324
Zeigler, Brian
SR
Kathleen HS
9:12.6
28:37.0
 
325
Miranda, Jorndin
 
Fort Meade HS
9:12.6
28:37.1
176
326
Amin, Aryan
SR
Seabreeze HS
9:15.4
28:45.7
 
327
Hofmann, Connor
SR
Windermere High School
9:15.8
28:47.2
 
328
Curry, Dylan
SR
Palm Harbor University HS
9:16.2
28:48.2
 
329
Keele, Levi
SR
Seabreeze HS
9:17.6
28:52.6
 
330
Bagan, Maxwell
SR
Charlotte HS
9:18.8
28:56.5
 
331
Garcia, Fernando
SR
Frostproof HS
9:20.4
29:01.3
177
332
Eberhart, Connor
SR
Bloomingdale HS
9:21.2
29:03.9
178
333
Boughton, Bryce
 
Sebring HS
9:23.8
29:12.0
 
334
Keith, Casey
SR
Charlotte HS
9:23.9
29:12.1
 
335
Stewart, Logan
SR
Seabreeze HS
9:24.6
29:14.3
 
336
Meres, Connor
SR
Seabreeze HS
9:34.5
29:45.2
 
337
Daniels, Devin
SR
Mitchell HS
9:36.2
29:50.4
 
338
Fabulich, Trenton
SR
Seabreeze HS
9:38.1
29:56.5
 
339
Cardenas, Bryan
 
Fort Meade HS
9:38.6
29:57.9
179
340
Gross, John
SR
Land O' Lakes HS
9:38.7
29:58.2
 
341
Hill, Henry
SR
Seabreeze HS
9:46.7
30:23.1
 
342
Mobley, Curtis
SR
DeSoto County HS
9:49.6
30:32.2
 
343
Rodriguez, Gildo
SR
DeSoto County HS
9:49.6
30:32.2
 
344
Delgado, Caleb
SR
Land O' Lakes HS
9:54.0
30:45.6
 
345
DeAngelis, Henry
SR
Lakeland HS
10:00.8
31:07.0
 
346
Kennedy, Brent
SR
Newsome HS
10:01.0
31:07.4
 
347
Mattson, Walter
 
All Saints
10:01.2
31:08.1
 
348
Hines, Ian
SR
Land O' Lakes HS
10:02.9
31:13.4
 
349
Williams, Trevor
SR
DeSoto County HS
10:03.0
31:13.6
 
350
Putman, Forrest
SR
Jensen Beach HS
10:08.9
31:31.9
 
351
Hartmann, Robert
SR
Osceola HS (Seminole)
10:10.7
31:37.7
 
352
Keene, Alex
SR
DeSoto County HS
10:13.3
31:45.9
 
353
Aldana, Aiden
SR
Lakeland HS
10:16.9
31:57.1
 
354
Cocoves, Nic
SR
Jensen Beach HS
10:23.1
32:16.1
 
355
LeBeau, William
SR
Berkeley Prep HS
10:28.9
32:34.3
 
356
Carranza, Walter
SR
Armwood HS
10:37.1
32:59.6
 
357
Zuloaga, Logan
SR
Jensen Beach HS
10:44.2
33:21.9
 
358
Boogades, Toby
SR
Land O' Lakes HS
10:48.5
33:35.1
 
359
Elder, Matthew
SR
Bloomingdale HS
10:58.2
34:05.3
 
360
Gomez, Adriel
SR
Bloomingdale HS
11:03.1
34:20.4
 
361
Velez, Jake
SR
Victory Christian Academy
11:03.3
34:21.2
 
362
Gilbertson, Andrew
SR
Bloomingdale HS
11:05.8
34:29.0
 
363
Saltzer, Evan
SR
Armwood HS
11:26.7
35:33.9
 
364
Leboy, Aidan
SR
Frostproof HS
11:28.7
35:40.1
180
365
Erol, Jacob
SR
Lakeland HS
11:32.0
35:50.4
 
366
Sanchez, Juan
SR
Frostproof HS
11:37.0
36:05.9
181
367
Page, Brennen
SR
Circle Christian School
11:51.1
36:49.6
 
368
Aguilar, Luis
SR
DeSoto County HS
12:15.8
38:06.4
 
369
Hernandez, Miguel
SR
Frostproof HS
13:02.2
40:30.6
 
370
Trejo, Allen
SR
Frostproof HS
13:05.9
40:42.2
 


Boys INV Team Results (5k )
Top↑

PL Team Total Time Avg. Time Score 1 2 3 4 5 6 7
1 Belen Jesuit Preparatory School 1:29:55 17:59 110 11 21 23 25 30 52 66
2 Fort Myers HS 1:30:41 18:08 160 3 33 37 42 45 58 73
3 Fort Walton Beach HS 1:31:39 18:19 201 24 29 46 49 53 80 113
4 St. Petersburg HS 1:31:43 18:20 236 4 18 41 51 122 164 216
5 Dunbar HS 1:32:37 18:31 279 12 15 75 83 94 137  
6 East Ridge HS 1:32:56 18:35 289 10 56 60 64 99 114 153
7 Mitchell HS 1:33:40 18:44 321 32 39 55 77 118 121 166
8 Park Vista HS 1:33:29 18:41 326 17 35 47 84 143 175 180
9 Tavares 1:33:43 18:44 333 26 57 62 92 96 134 235
10 Berkeley Prep HS 1:34:14 18:50 366 27 31 44 101 163 201 207
11 Land O' Lakes HS 1:34:13 18:50 370 16 28 74 106 146 151  
12 Rockledge HS 1:33:19 18:39 386 1 78 93 103 111 130 139
13 Titusville HS 1:35:24 19:04 431 71 81 88 91 100 115 220
14 Orange Park HS 1:35:25 19:05 437 36 65 90 120 126 184  
15 South Fork HS 1:35:36 19:07 442 68 79 86 102 107 108 155
16 Port Charlotte HS 1:35:34 19:06 456 5 20 72 144 215    
17 Boca Raton HS 1:35:46 19:09 462 43 85 97 112 125 135 162
18 Martin County HS 1:36:03 19:12 470 34 89 105 109 133 158 167
19 Miami Sunset HS 1:35:39 19:07 482 8 9 124 168 173 177 196
20 G. Holmes Braddock HS 1:36:29 19:17 498 40 69 70 140 179 213 217
21 Jupiter HS 1:36:30 19:18 508 22 95 104 128 159 178 189
22 Wiregrass Ranch HS 1:37:15 19:27 545 19 76 82 183 185 192 209
23 Immokalee HS 1:37:16 19:27 552 13 59 98 187 195 228 231
24 Coral Glades HS 1:37:46 19:33 580 50 61 127 161 181 258  
25 Cardinal Gibbons HS 1:37:48 19:33 588 67 110 117 138 156 199 241
26 Coral Reef HS 1:39:45 19:57 638 14 38 129 218 239 247  
27 Lakewood HS 1:38:39 19:43 643 48 116 141 148 190 224 259
28 Southwest Florida Christian Academy HS 1:40:00 20:00 718 63 142 150 160 203 204 246
29 Palmetto Ridge HS 1:40:24 20:04 725 54 131 152 174 214 233 237
30 Marathon MS/HS 1:42:40 20:32 728 2 6 232 234 254 257  
31 Citrus HS 1:42:19 20:27 833 119 136 176 200 202 206 236
32 Chamberlain HS 1:46:01 21:12 864 7 165 198 244 250 253  
33 DeSoto County HS 1:42:17 20:27 867 147 169 172 186 193 205 219
34 Okeechobee HS 1:42:45 20:33 873 145 154 171 182 221 226  
35 Ridge Community HS 1:45:47 21:09 905 87 157 188 222 251 256  
36 Cape Coral HS 1:46:40 21:20 953 132 149 194 223 255    
37 Sebring HS 1:45:43 21:08 990 123 197 211 229 230 245 252
38 Lakeland HS 1:46:59 21:23 1061 191 208 210 225 227 240  
39 St. John Paul II Academy 1:50:20 22:04 1105 170 212 238 242 243 248 249

Boys INV Individual Results (5k )
Top↑
START TIME: 09:00 AM

PL NAME YEAR TEAM Avg. Mile TIME SCORE
1
Smith, Troy
SR
Rockledge HS
5:15.3
16:19.7
1
2
Cardenas, Tommy
SR
Mater Academy Charter MS/HS
5:26.8
16:55.6
 
3
Pitchford, Jonathan
SR
Marathon MS/HS
5:28.2
16:59.8
2
4
Holston, Liam
SR
Fort Myers HS
5:34.3
17:18.6
3
5
Ufitimana, Dieumerci
SR
St. Petersburg HS
5:34.7
17:20.0
4
6
Perez, John
SR
Port Charlotte HS
5:35.8
17:23.4
5
7
Child, Aydan
SR
Marathon MS/HS
5:36.6
17:25.8
6
8
Velasquez, Ernesto
SR
Chamberlain HS
5:37.0
17:27.0
7
9
Rivera, Luke
SR
Miami Sunset HS
5:38.6
17:32.1
8
10
Mercado, Andoni
SR
Miami Sunset HS
5:40.1
17:36.9
9
11
Wolsefer, Elijah
SR
East Ridge HS
5:40.8
17:39.0
10
12
Sanchez, Michael
SR
Belen Jesuit Preparatory School
5:41.7
17:41.7
11
13
Simmonds, Damien
SR
Dunbar HS
5:42.3
17:43.7
12
14
Cruz, Christian
SR
Immokalee HS
5:42.7
17:44.8
13
15
Little, DaMauri
SR
Coral Reef HS
5:43.9
17:48.6
14
16
White, Terrell
SR
Dunbar HS
5:44.3
17:49.8
15
17
Castillo, Brandon
SR
Land O' Lakes HS
5:45.1
17:52.3
16
18
Mack, Devon
SR
Park Vista HS
5:45.2
17:52.7
17
19
Wohlwend, Matthew
SR
St. Petersburg HS
5:45.3
17:52.9
18
20
Hernandez, Sebastian
SR
Wiregrass Ranch HS
5:46.1
17:55.3
19
21
Bishop, Joe
SR
Port Charlotte HS
5:46.8
17:57.5
20
22
Morasso, Eduardo
SR
Belen Jesuit Preparatory School
5:47.3
17:59.3
21
23
Volpe, Christopher
SR
Jupiter HS
5:47.7
18:00.3
22
24
Hidalgo, Nicolas
SR
Belen Jesuit Preparatory School
5:47.7
18:00.4
23
25
VanDyne, Austin
SR
Fort Walton Beach HS
5:47.9
18:01.0
24
26
Sanchez, Vicente
SR
Belen Jesuit Preparatory School
5:48.7
18:03.5
25
27
Brown, Dalton
 
Tavares
5:48.9
18:04.1
26
28
Morris, Trey
SR
Berkeley Prep HS
5:48.9
18:04.2
27
29
Pineda, Joseph
SR
Land O' Lakes HS
5:50.0
18:07.5
28
30
Meza, Brandon I
SR
Fort Walton Beach HS
5:50.2
18:08.3
29
31
Joseph, Jempsky
SR
Fort Lauderdale HS
5:50.8
18:10.0
 
32
Castillo, Sebastian
SR
Belen Jesuit Preparatory School
5:51.0
18:10.6
30
33
Lipham, Ethan
SR
Berkeley Prep HS
5:51.3
18:11.7
31
34
Unger, Jacob
SR
Mitchell HS
5:51.4
18:11.9
32
35
Robrahn, Josh
JR
Fort Myers HS
5:52.5
18:15.4
33
36
Ziskinder, Ryan
SR
Martin County HS
5:52.8
18:16.3
34
37
Von Holten, Hogan
SR
Park Vista HS
5:52.9
18:16.6
35
38
Dumas, Ladarius
SR
Orange Park HS
5:53.1
18:17.3
36
39
Carpenter, Nick
SR
Fort Myers HS
5:54.0
18:19.9
37
40
Garcia, William
SR
Coral Reef HS
5:54.1
18:20.2
38
41
Poe, Jarod
SR
Mitchell HS
5:54.3
18:20.9
39
42
Stallings, Joenathan
SR
G. Holmes Braddock HS
5:54.3
18:20.9
40
43
Sabodski, Charles
SR
St. Petersburg HS
5:54.5
18:21.4
41
44
Palmer, Colsen
FR
Fort Myers HS
5:54.6
18:21.7
42
45
Nordheim, Sullivan
SR
Boca Raton HS
5:54.6
18:21.9
43
46
Rowan, Hudson
SR
Berkeley Prep HS
5:55.7
18:25.3
44
47
Skinner, Kyle
JR
Fort Myers HS
5:55.9
18:25.9
45
48
Flores, Chris
SR
Fort Walton Beach HS
5:56.2
18:26.9
46
49
Akel, Adam
SR
Park Vista HS
5:56.4
18:27.4
47
50
Pagan, Gavin
SR
Lakewood HS
5:56.7
18:28.3
48
51
Tasillo, William
SR
Fort Walton Beach HS
5:56.8
18:28.6
49
52
Closs, Joseph
SR
Coral Glades HS
5:57.7
18:31.4
50
53
Price, Diego
SR
St. Petersburg HS
5:57.9
18:32.0
51
54
Villasuso, Aiden
SR
Belen Jesuit Preparatory School
5:58.0
18:32.5
52
55
Sloan, Ryan
SR
Fort Walton Beach HS
5:58.7
18:34.7
53
56
Lamour, Leonardi
SR
Palmetto Ridge HS
5:58.9
18:35.2
54
57
Millan, Nickolas
SR
Mitchell HS
5:59.0
18:35.5
55
58
Turner, John
SR
East Ridge HS
5:59.6
18:37.4
56
59
Myers, Noah
 
Tavares
5:59.9
18:38.2
57
60
Celebrado, Michael
SR
Fort Myers HS
6:00.0
18:38.7
58
61
Moreno, Esteban
SR
Immokalee HS
6:00.3
18:39.4
59
62
McGinley, Reagan
SR
East Ridge HS
6:00.3
18:39.6
60
63
Lara, Enrrique
SR
Coral Glades HS
6:00.7
18:40.6
61
64
Drennan, Ephraim
 
Tavares
6:00.8
18:41.0
62
65
Tank, Ethan
SR
Southwest Florida Christian Academy HS
6:01.2
18:42.4
63
66
Melendez, Caleb
SR
East Ridge HS
6:01.4
18:42.8
64
67
Aris, Stevenson
SR
Orange Park HS
6:01.8
18:44.2
65
68
Pizzi, Andres
SR
Belen Jesuit Preparatory School
6:02.1
18:45.0
66
69
Gaines, Japrince
SR
Cardinal Gibbons HS
6:02.7
18:46.8
67
70
Tevalan Gonzalez, Mariano
SR
Fort Lauderdale HS
6:02.9
18:47.6
 
71
Hemann, Jarrod
JR
South Fork HS
6:03.3
18:48.8
68
72
Figueroa, Giomar
SR
G. Holmes Braddock HS
6:03.4
18:49.2
69
73
Garcia, Gabriel
SR
G. Holmes Braddock HS
6:03.5
18:49.3
70
74
Ward, Reagan
SR
Titusville HS
6:04.0
18:51.2
71
75
Chambers, Chase
SR
Port Charlotte HS
6:04.3
18:51.9
72
76
Belcastro, Ashby
SR
Fort Myers HS
6:04.4
18:52.1
73
77
Pineda, Josiah
SR
Land O' Lakes HS
6:04.6
18:52.9
74
78
Bryan, Matthew
SR
Belen Jesuit Preparatory School
6:04.7
18:53.1
 
79
Jackson, Ber'Narjay
SR
Dunbar HS
6:04.7
18:53.2
75
80
Medina, Alex
SR
Wiregrass Ranch HS
6:05.2
18:54.9
76
81
Grant, Chase
SR
Mitchell HS
6:06.0
18:57.2
77
82
Inocencio, Andrew
SR
Rockledge HS
6:06.4
18:58.5
78
83
Pinto, Bradley
SR
South Fork HS
6:06.7
18:59.4
79
84
Talmadge, Jacob
SR
Fort Walton Beach HS
6:06.8
18:59.7
80
85
O'Bryan, Robbie
SR
Titusville HS
6:06.9
19:00.0
81
86
Free, Harry
SR
Wiregrass Ranch HS
6:06.9
19:00.1
82
87
Pelcastre, Isreal
SR
Dunbar HS
6:07.1
19:00.8
83
88
O'Sullivan, Patrick
SR
Park Vista HS
6:07.3
19:01.2
84
89
Mulhall, Michael
SR
Boca Raton HS
6:07.4
19:01.7
85
90
Leung, Tim
JR
Fort Myers HS
6:07.8
19:02.8
 
91
Barragan, Eduardo
SR
South Fork HS
6:08.0
19:03.5
86
92
Edwards, Jonathan
JR
Fort Myers HS
6:08.3
19:04.3
 
93
Gotshall, Elijah
SR
Ridge Community HS
6:08.5
19:05.1
87
94
Foltyn, Kaesen
SR
Titusville HS
6:09.1
19:07.0
88
95
Scammell, Noah
SR
Martin County HS
6:09.3
19:07.4
89
96
Aris, Steven
SR
Orange Park HS
6:09.3
19:07.6
90
97
Reynolds, Nicholas
SR
Titusville HS
6:09.6
19:08.4
91
98
Wooten, Ben
 
Tavares
6:09.6
19:08.4
92
99
DeSando, Tyler
SR
Rockledge HS
6:09.7
19:08.7
93
100
Brown, Ronnie
SR
Dunbar HS
6:10.1
19:10.1
94
101
Wester, Joe
SR
Jupiter HS
6:10.4
19:11.0
95
102
Seabury, Lazarus
 
Tavares
6:10.8
19:12.3
96
103
Wehbe, Naji
SR
Boca Raton HS
6:11.1
19:13.1
97
104
Reyes, Adrian
SR
Immokalee HS
6:12.2
19:16.4
98
105
McGinley, Nolan
SR
East Ridge HS
6:12.5
19:17.6
99
106
Jones, Malachi
SR
Titusville HS
6:12.6
19:17.9
100
107
Weber, Wolfgang
SR
Berkeley Prep HS
6:12.7
19:18.0
101
108
Fernandez, Christian
SR
Belen Jesuit Preparatory School
6:12.9
19:18.6
 
109
Gorman, Josh
SR
South Fork HS
6:12.9
19:18.8
102
110
Pratt, Bertram
SR
Rockledge HS
6:14.1
19:22.5
103
111
Reeves, Jake
SR
Jupiter HS
6:14.5
19:23.8
104
112
Dusenberry, Jackson
SR
Martin County HS
6:15.0
19:25.2
105
113
Mitchell, Braden
SR
Land O' Lakes HS
6:15.1
19:25.5
106
114
Burgener, Jack
SR
South Fork HS
6:15.2
19:25.9
107
115
Rausch, Ethan
SR
South Fork HS
6:15.4
19:26.5
108
116
Ziskinder, Adam
SR
Martin County HS
6:15.9
19:27.9
109
117
Gonzalez, William
SR
Cardinal Gibbons HS
6:16.0
19:28.2
110
118
McAlister, Kai
SR
Rockledge HS
6:16.6
19:30.3
111
119
Lyttle, Cade
SR
Boca Raton HS
6:17.2
19:31.9
112
120
Hickok, Carson
SR
Fort Walton Beach HS
6:17.3
19:32.3
113
121
Guevara, Fernando
SR
East Ridge HS
6:17.3
19:32.5
114
122
Phillips, Caleb
SR
Titusville HS
6:17.4
19:32.6
115
123
Watson-Williams, Jaleel
SR
Lakewood HS
6:17.7
19:33.7
116
124
Zaldivar, Andres
SR
Cardinal Gibbons HS
6:17.8
19:34.1
117
125
Van Ooyen, Johannes
SR
Mitchell HS
6:18.3
19:35.5
118
126
Vanlue, James
SR
Citrus HS
6:18.3
19:35.6
119
127
Spivey, Jarod
SR
Orange Park HS
6:18.8
19:36.9
120
128
Stephens, Logan
SR
Mitchell HS
6:18.9
19:37.4
121
129
Monforte, Hector
SR
St. Petersburg HS
6:19.0
19:37.8
122
130
Petit-val, Emerson
SR
Sebring HS
6:19.1
19:37.9
123
131
Jimenez, Caleb
SR
Miami Sunset HS
6:19.1
19:38.0
124
132
Dasilva, Eric
SR
Boca Raton HS
6:19.2
19:38.3
125
133
Cudney, James
SR
Orange Park HS
6:19.6
19:39.4
126
134
Daruwalla, Jedd
SR
Coral Glades HS
6:19.9
19:40.5
127
135
McNamara, Jack
SR
Jupiter HS
6:20.4
19:41.9
128
136
Santana, Lukas
SR
Coral Reef HS
6:20.8
19:43.2
129
137
Jordan, Emari
SR
Rockledge HS
6:21.2
19:44.4
130
138
Ayala, Adrian
SR
Palmetto Ridge HS
6:21.7
19:46.1
131
139
Oben, Evan
SR
Cape Coral HS
6:21.8
19:46.3
132
140
Lebofsky, Judah
SR
Martin County HS
6:22.1
19:47.4
133
141
Drennan, Miles
 
Tavares
6:22.2
19:47.7
134
142
MIddlebrooks, Jonathan
SR
Boca Raton HS
6:22.4
19:48.2
135
143
Tyler, Thomas
SR
Citrus HS
6:22.4
19:48.3
136
144
Filiaggi, Tino
SR
Dunbar HS
6:22.5
19:48.4
137
145
Dodd, Ian
SR
Cardinal Gibbons HS
6:22.5
19:48.6
138
146
San Juan, Austin
SR
Belen Jesuit Preparatory School
6:22.7
19:49.3
 
147
Fogle, Sebastian
SR
Rockledge HS
6:22.7
19:49.3
139
148
Garcia-Romo, Pedro
SR
G. Holmes Braddock HS
6:23.2
19:50.6
140
149
Sheridon, Lucas
SR
Lakewood HS
6:23.2
19:50.8
141
150
Walrod, Ryan
SR
Southwest Florida Christian Academy HS
6:23.5
19:51.6
142
151
Gleicher, Ryan
SR
Park Vista HS
6:23.5
19:51.7
143
152
Mault, Chandler
SR
Port Charlotte HS
6:24.0
19:53.3
144
153
Ruiz-Garcia, Raul
SR
Okeechobee HS
6:24.1
19:53.5
145
154
Twitmyer, Max
SR
Land O' Lakes HS
6:24.7
19:55.4
146
155
Maldonado, Noel
SR
DeSoto County HS
6:25.5
19:57.8
147
156
Gruber, Preston
SR
Lakewood HS
6:25.8
19:58.7
148
157
Ni, Zhoucai
SR
Cape Coral HS
6:26.1
19:59.7
149
158
Wolters, Blake
SR
Southwest Florida Christian Academy HS
6:26.1
19:59.8
150
159
Ferreira, Elijah
SR
Land O' Lakes HS
6:27.5
20:04.1
151
160
Sosa, Javier
SR
Palmetto Ridge HS
6:27.6
20:04.4
152
161
Lugo, Hansel
SR
East Ridge HS
6:27.9
20:05.2
153
162
Sanchez, Pedro
SR
Okeechobee HS
6:28.6
20:07.5
154
163
Weiler, Matthew
FR
Fort Myers HS
6:29.0
20:08.7
 
164
Ohrn, Kevin
SR
South Fork HS
6:29.3
20:09.6
155
165
Ruderman, Gary
SR
Cardinal Gibbons HS
6:29.6
20:10.7
156
166
Tufino, Andrew
SR
Ridge Community HS
6:30.1
20:12.2
157
167
Arnold, Travis
SR
Martin County HS
6:30.4
20:13.1
158
168
Kushner, Ryan
SR
Jupiter HS
6:30.5
20:13.4
159
169
Duda, AJ
SR
Southwest Florida Christian Academy HS
6:30.5
20:13.5
160
170
Kahn, Justin
SR
Coral Glades HS
6:30.7
20:14.0
161
171
Bello, John
SR
Fort Lauderdale HS
6:30.9
20:14.8
 
172
Lynch, Luke
SR
Boca Raton HS
6:31.1
20:15.4
162
173
Doyle, Luke
SR
Berkeley Prep HS
6:31.3
20:16.0
163
174
Guinagh, Riley
SR
St. Petersburg HS
6:31.5
20:16.6
164
175
Fogg, Harrison
SR
Chamberlain HS
6:32.0
20:18.2
165
176
Kish, Foster
SR
East Ridge HS
6:32.2
20:18.6
 
177
Hindman, Jacob
SR
Mitchell HS
6:32.2
20:18.8
166
178
Kenney, Xander
SR
Martin County HS
6:32.5
20:19.7
167
179
Pinto, Nathan
SR
South Fork HS
6:32.6
20:20.0
 
180
Aziz, Mohammad
SR
Miami Sunset HS
6:33.1
20:21.4
168
181
Spielman, Cameron
SR
DeSoto County HS
6:33.1
20:21.5
169
182
Cisneros, Osbaldo
SR
Frostproof HS
6:33.5
20:22.8
 
183
Marzo, Jorge
SR
St. John Paul II Academy
6:33.7
20:23.5
170
184
Friend, Zachary
SR
Okeechobee HS
6:34.2
20:24.9
171
185
Robles, Leo
SR
DeSoto County HS
6:34.4
20:25.4
172
186
Diaz, Rey
SR
East Ridge HS
6:35.0
20:27.4
 
187
Moreno, Disner
SR
Miami Sunset HS
6:36.1
20:30.8
173
188
Villalta, Yohn
SR
Palmetto Ridge HS
6:36.4
20:31.6
174
189
Jandorf, Sam
SR
Park Vista HS
6:37.1
20:33.9
175
190
Fisher, Bryan
SR
Citrus HS
6:37.2
20:34.1
176
191
Tierney, Trace
SR
Boca Raton HS
6:37.3
20:34.6
 
192
Dominguez, Raul
SR
Miami Sunset HS
6:37.4
20:34.7
177
193
Silva, Noah
SR
East Ridge HS
6:37.6
20:35.3
 
194
Lantzy, Ethan
SR
Jupiter HS
6:37.7
20:35.8
178
195
Swanhart, Caleb
SR
Mitchell HS
6:37.9
20:36.4
 
196
Ramirez, Angel
SR
Frostproof HS
6:38.2
20:37.3
 
197
Linares, Brandon
SR
G. Holmes Braddock HS
6:39.0
20:39.6
179
198
Lawerence, Jacob
SR
Park Vista HS
6:39.0
20:39.8
180
199
Kaye, Steven
SR
Coral Glades HS
6:39.3
20:40.6
181
200
Villicana, Andrew
SR
Mitchell HS
6:39.4
20:41.2
 
201
Montoya, David
SR
Okeechobee HS
6:39.9
20:42.6
182
202
Alvarez, Emanuel
SR
Wiregrass Ranch HS
6:39.9
20:42.7
183
203
Thomas, Maxim
SR
Orange Park HS
6:40.0
20:42.8
184
204
Stover, Reiner
SR
Wiregrass Ranch HS
6:40.0
20:42.9
185
205
Ramos, Marcos
SR
DeSoto County HS
6:40.0
20:43.1
186
206
Bedke, Wyatt
SR
Tampa Prep
6:40.5
20:44.4
 
207
Perez, Zaqueo
SR
Immokalee HS
6:40.8
20:45.3
187
208
Moreno, Juanito
SR
Ridge Community HS
6:40.9
20:45.8
188
209
Sannuto, Stephen
SR
Mitchell HS
6:41.2
20:46.6
 
210
Sanderson, Max
SR
Jupiter HS
6:41.3
20:47.0
189
211
Zaccheo, Vince
SR
South Fork HS
6:41.3
20:47.0
 
212
Willett, Jack
SR
Lakewood HS
6:41.7
20:48.3
190
213
Gaughf, Evan
SR
Lakeland HS
6:41.8
20:48.4
191
214
Morales, Alex
SR
Wiregrass Ranch HS
6:41.9
20:48.7
192
215
Solomon, Halen
SR
Park Vista HS
6:42.1
20:49.3
 
216
Villegas, Julian
SR
DeSoto County HS
6:42.2
20:49.8
193
217
Piazza, Xathan
SR
Cape Coral HS
6:42.4
20:50.4
194
218
Jocirin, Jean
SR
Immokalee HS
6:42.5
20:50.7
195
219
Rojas, Matt
SR
South Fork HS
6:42.7
20:51.3
 
220
Carmenate, Christopher
SR
Miami Sunset HS
6:44.1
20:55.8
196
221
Roth, Noah
SR
Sebring HS
6:44.8
20:58.0
197
222
Landwehr, Toby
SR
Jupiter HS
6:44.9
20:58.1
 
223
Vu, Chi
SR
Chamberlain HS
6:45.2
20:59.1
198
224
Acosta, Servando
SR
Miami Sunset HS
6:45.3
20:59.5
 
225
Moreno, Dennis
SR
Miami Sunset HS
6:46.8
21:03.9
 
226
Richie-Ball, Alphonso
SR
Fort Lauderdale HS
6:47.9
21:07.3
 
227
Hajdic, Merit
SR
Cardinal Gibbons HS
6:47.9
21:07.6
199
228
Bishir, Cody
SR
Citrus HS
6:48.5
21:09.3
200
229
Jordan, Liam
SR
Berkeley Prep HS
6:49.0
21:11.0
201
230
Rise, Sebastian
SR
Citrus HS
6:49.6
21:12.7
202
231
Bosman, Nate
SR
Southwest Florida Christian Academy HS
6:49.7
21:13.2
203
232
Wiggins, Benjamin
SR
Southwest Florida Christian Academy HS
6:49.9
21:13.7
204
233
Moran, Jayme
SR
DeSoto County HS
6:50.6
21:15.7
205
234
Woods, Tristen
SR
Citrus HS
6:50.6
21:15.8
206
235
Forsmans, Bryson
SR
Berkeley Prep HS
6:50.7
21:16.2
207
236
Moody, Connor
SR
Lakeland HS
6:50.9
21:16.9
208
237
Claunch, Jayden
SR
Wiregrass Ranch HS
6:51.0
21:17.0
209
238
Cedre, Ethan
SR
Wiregrass Ranch HS
6:51.3
21:17.9
 
239
Snell, Hunter
SR
Kathleen HS
6:51.7
21:19.3
 
240
Fernandez, Colby
SR
Lakeland HS
6:52.1
21:20.6
210
241
Andrews, Matthew
SR
Sebring HS
6:53.4
21:24.4
211
242
Goldman, Christian
SR
St. John Paul II Academy
6:54.1
21:26.9
212
243
Zamora, Mario
SR
G. Holmes Braddock HS
6:54.2
21:27.0
213
244
Lowery, Keegan
SR
Palmetto Ridge HS
6:54.4
21:27.8
214
245
Yingling, Bracken
SR
Port Charlotte HS
6:54.7
21:28.7
215
246
Beaulieu, Bryce
SR
St. Petersburg HS
6:55.0
21:29.5
216
247
Kudla, Colby
SR
Berkeley Prep HS
6:55.4
21:30.6
 
248
Shi, Steve
SR
Rockledge HS
6:55.5
21:31.1
 
249
Grey, Patrick
SR
G. Holmes Braddock HS
6:55.9
21:32.3
217
250
Wysloski, Nick
 
Rockledge HS
6:56.0
21:32.5
 
251
Lanway, William
SR
Coral Reef HS
6:56.1
21:33.1
218
252
Maldonado, Eduardo
SR
DeSoto County HS
6:56.2
21:33.2
219
253
horvath, Jacob
SR
Titusville HS
6:57.1
21:35.9
220
254
Thomas, Kaleb
SR
Okeechobee HS
6:57.3
21:36.8
221
255
Lopez, Ashton
SR
Ridge Community HS
6:57.6
21:37.5
222
256
Lingley, Kenny
SR
Cape Coral HS
6:57.8
21:38.3
223
257
Henriques, Matthew
SR
Jupiter HS
6:59.5
21:43.6
 
258
Ryckis, Tobias
SR
Lakewood HS
6:59.8
21:44.4
224
259
Alvarado, Cipriano
SR
Frostproof HS
6:59.9
21:44.7
 
260
Hosegood, Carson
SR
Lakeland HS
7:00.2
21:45.6
225
261
Guerrero, Adrian
SR
Okeechobee HS
7:00.9
21:47.8
226
262
Harris, Jackson
SR
Lakeland HS
7:01.2
21:48.7
227
263
Villar, Jorge
SR
Immokalee HS
7:01.6
21:50.2
228
264
Carol, Billy
SR
Sebring HS
7:02.1
21:51.4
229
265
Velez, Ian
SR
Sebring HS
7:02.1
21:51.7
230
266
Cruz, Armando
SR
Immokalee HS
7:02.2
21:51.8
231
267
Oxom, Fredy
SR
Marathon MS/HS
7:02.5
21:53.0
232
268
Valdez, Cirilo
SR
Frostproof HS
7:03.2
21:54.9
 
269
Jhoda, Ashton
SR
Wiregrass Ranch HS
7:03.5
21:55.9
 
270
Rosales, Jeimy
SR
Palmetto Ridge HS
7:03.7
21:56.6
233
271
Bonilla, Kris
SR
Marathon MS/HS
7:03.9
21:57.3
234
272
Osbourne, Andrew
 
Martin County HS
7:04.0
21:57.6
 
273
Babington, Jackson
 
Tavares
7:05.1
22:01.0
235
274
Crawley, Brock
SR
Citrus HS
7:05.8
22:03.1
236
275
Munoz, Bryan
SR
Palmetto Ridge HS
7:06.9
22:06.5
237
276
dimech, lewis
SR
Citrus HS
7:07.8
22:09.1
 
277
Fimiani, Joseph
SR
St. John Paul II Academy
7:09.3
22:14.0
238
278
Rodas, Brandon
SR
Palmetto Ridge HS
7:09.5
22:14.6
 
279
Righter, Jack
SR
Berkeley Prep HS
7:10.1
22:16.4
 
280
Ryan, Stephan
 
Martin County HS
7:11.0
22:19.1
 
281
Smith, George
SR
Berkeley Prep HS
7:11.1
22:19.5
 
282
Moran, Sebastian
SR
Coral Reef HS
7:11.4
22:20.5
239
283
Sackenheim, Max
SR
Rockledge HS
7:11.4
22:20.5
 
284
Kelley, Luke
SR
Lakeland HS
7:13.5
22:26.9
240
285
Valdez, Oscar
FR
Discovery High School
7:17.0
22:37.7
 
286
Dale, Ryan
SR
Cardinal Gibbons HS
7:18.0
22:41.0
241
287
Burkard, Sean
SR
St. John Paul II Academy
7:24.3
23:00.7
242
288
Newstreet, Charlie
SR
St. John Paul II Academy
7:29.1
23:15.5
243
289
Fogg, Jacob
SR
Chamberlain HS
7:29.9
23:17.9
244
290
Hill, Andrew
SR
Rockledge HS
7:32.2
23:25.0
 
291
Murillo, Joel
SR
Sebring HS
7:33.2
23:28.1
245
292
Seitz, Jeremy
SR
Southwest Florida Christian Academy HS
7:33.3
23:28.4
246
293
Aguilera, Maxamillion
SR
Coral Reef HS
7:34.6
23:32.7
247
294
Gausch, Luis
SR
St. John Paul II Academy
7:35.8
23:36.4
248
295
Byrd, Garnett
SR
Cardinal Gibbons HS
7:37.3
23:40.9
 
296
Dages, Jack
SR
St. John Paul II Academy
7:40.8
23:51.8
249
297
Reyes, Fabian
SR
Chamberlain HS
7:43.2
23:59.3
250
298
Altet, Pedro
SR
Ridge Community HS
7:45.8
24:07.3
251
299
harris, Curtis
FR
Sebring HS
7:46.5
24:09.5
252
300
Cruz, Alex
SR
Chamberlain HS
7:47.2
24:11.8
253
301
Patterson, Evan
SR
Marathon MS/HS
7:51.3
24:24.6
254
302
Orrego, Felipe
SR
Cape Coral HS
7:51.8
24:26.2
255
303
Sannon, Alex
SR
Immokalee HS
8:01.4
24:55.9
 
304
Breckenridge, Donovan
SR
Titusville HS
8:03.5
25:02.3
 
305
Wolfe, Cory
SR
Kathleen HS
8:03.7
25:02.9
 
306
Medina, Gadiel
SR
Ridge Community HS
8:07.5
25:14.9
256
307
Regino, Jacob
SR
Sebring HS
8:09.3
25:20.6
 
308
Barbour, Andrew
FR
Sebring HS
8:17.3
25:45.3
 
309
Tank, Hayden
SR
Southwest Florida Christian Academy HS
8:19.6
25:52.5
 
310
Bergen, Benjamin
SR
Tampa Prep
8:21.1
25:57.2
 
311
Jones, Calvin
SR
Sebring HS
8:40.8
26:58.2
 
312
Keller, Thomas
SR
Tampa Prep
8:52.3
27:34.1
 
313
Haven-Gault, Jordan
SR
Marathon MS/HS
9:01.8
28:03.5
257
314
Zamorano, Iker
SR
Coral Glades HS
9:06.6
28:18.6
258
315
Little, Isaiah
SR
Tampa Prep
9:48.9
30:30.0
 
316
Harris, Alonzo
SR
Lakewood HS
9:56.1
30:52.3
259


Girls JV Friday Team Results (5k )
Top↑

PL Team Total Time Avg. Time Score 1 2 3 4 5 6 7
1 Fort Myers HS 2:07:48 25:33 24 1 2 6 7 8 14 32
2 George Jenkins HS 2:15:50 27:10 58 5 9 13 15 16 17 22
3 Miami Country Day School 2:16:21 27:16 69 3 10 12 20 24 31  
4 McKeel Academy 2:25:38 29:07 143 21 28 29 30 35 37 40
5 Somerset Academy Canyons 2:29:09 29:49 163 4 19 26 52 62 65 66
6 Calvary Christian Academy (Ft. Lauderdale) 2:30:29 30:05 180 18 23 38 43 58    
7 Harmony HS 2:35:16 31:03 212 11 36 48 53 64    
8 Venice HS 2:40:01 32:00 223 25 33 34 63 68 69 70
9 Lincoln Park Academy HS 2:34:16 30:51 225 41 42 45 46 51 54 57
10 Matanzas HS 2:38:06 31:37 236 27 44 49 56 60 61 67
11 Vero Beach HS 2:39:07 31:49 250 39 47 50 55 59    

Girls JV Friday Individual Results (5k )
Top↑
START TIME: 03:20 PM

PL NAME YEAR TEAM Avg. Mile TIME SCORE
1
Gutman, Adrianne
SR
Titusville HS
7:28.0
23:12.1
 
2
Ren, Yuteng
SR
Montverde Academy
7:35.2
23:34.3
 
3
Adams, Riley
SR
Estero HS
7:49.2
24:17.8
 
4
Harvey, Adela
JR
Fort Myers HS
7:54.1
24:33.2
1
5
Ayers, Olivia
SR
Oasis Christian Academy
7:54.3
24:33.8
 
6
Bregula, Victoria
SO
Fort Myers HS
7:58.7
24:47.5
2
7
Allen, Isabella
SR
Miami Country Day School
8:03.4
25:02.0
3
8
Aziz, Layla
SR
Montverde Academy
8:04.6
25:05.8
 
9
Ortega, Sarah
SR
Somerset Academy Canyons
8:14.3
25:35.9
4
10
Koury, Sage
SR
George Jenkins HS
8:14.4
25:36.1
5
11
Frost, Iris
SO
Fort Myers HS
8:15.3
25:39.0
6
12
Thomas, Mackenzie
SR
Bishop Verot HS
8:16.1
25:41.5
 
13
Akehurst, Calle
SR
Estero HS
8:19.5
25:52.2
 
14
Kinkead, Tallulah
SR
Montverde Academy
8:25.4
26:10.3
 
15
Jenkinson, Addie
JR
Fort Myers HS
8:27.4
26:16.7
7
16
Belcastro, Elizabeth
SR
Fort Myers HS
8:32.6
26:32.9
8
17
Mesa, Eva
SR
Gulliver Prep HS
8:36.4
26:44.7
 
18
Mechaber, Amanda
SR
Gulliver Prep HS
8:38.2
26:50.4
 
19
Wood, Abigail
SR
George Jenkins HS
8:40.7
26:57.9
9
20
Strouse, Taisa
SR
Miami Country Day School
8:42.1
27:02.3
10
21
Ramos, Vanielis
SR
Harmony HS
8:43.8
27:07.7
11
22
Moskvina, Anastasija
SR
Miami Country Day School
8:46.0
27:14.6
12
23
Gonzalez, Ashley
SR
George Jenkins HS
8:47.2
27:18.1
13
24
Sanchez, Joshlynn
SR
Hardee HS
8:54.6
27:41.1
 
25
Venglar, Emily
JR
Fort Myers HS
8:56.4
27:46.8
14
26
Peets, Alia
SR
George Jenkins HS
9:00.2
27:58.5
15
27
Eaves, LaDale
SR
George Jenkins HS
9:00.6
27:59.7
16
28
Karki, Samixha
SR
George Jenkins HS
9:01.1
28:01.3
17
29
Gomariz, Sofia
SR
Gulliver Prep HS
9:01.9
28:04.0
 
30
Vasconez, Veronica
SR
Calvary Christian Academy (Ft. Lauderdale)
9:02.9
28:07.0
18
31
Lentz, Sarah
SR
Somerset Academy Canyons
9:03.7
28:09.3
19
32
Meyer, Klara
SR
Miami Country Day School
9:05.5
28:15.0
20
33
Solomon, Elizabeth
SR
McKeel Academy
9:06.2
28:17.2
21
34
Maguire, Caitlin
SR
George Jenkins HS
9:08.0
28:22.8
22
35
Mueller, Sofia
SR
Gulliver Prep HS
9:08.9
28:25.7
 
36
Najarro, Evangeline
SR
Calvary Christian Academy (Ft. Lauderdale)
9:12.3
28:36.3
23
37
Laureano, Dulce
SR
Estero HS
9:14.9
28:44.1
 
38
Larnholt, Ebba
SR
Miami Country Day School
9:16.1
28:48.0
24
39
Levering, Kelsey
SR
Venice HS
9:17.1
28:51.2
25
40
Ramos, Lilliano
SR
George Jenkins HS
9:17.4
28:52.2
 
41
Machorro, Jimena
SR
Somerset Academy Canyons
9:20.3
29:01.0
26
42
brouse, abby
SR
Matanzas HS
9:20.8
29:02.6
27
43
Gardner, Skyler
SR
McKeel Academy
9:22.4
29:07.4
28
44
Harris, Eva
SR
McKeel Academy
9:24.7
29:14.6
29
45
Warren, Emily
SR
McKeel Academy
9:25.4
29:17.0
30
46
Silva, Maria
SR
Miami Country Day School
9:28.0
29:25.0
31
47
Imbody, Lizzy
FR
Fort Myers HS
9:29.0
29:28.1
32
48
Budde, Bailey
SR
Venice HS
9:29.6
29:30.0
33
49
Brainard, Alyvia
SR
Venice HS
9:30.3
29:32.1
34
50
Olive, Tyler
SR
Estero HS
9:30.9
29:34.0
 
51
Alomia, Asia
SR
McKeel Academy
9:33.6
29:42.5
35
52
Cowart, Brinley
SR
Harmony HS
9:33.8
29:43.0
36
53
Fallaw, Rebecca
SR
McKeel Academy
9:34.4
29:45.0
37
54
Zimmerman, Kinsey
SR
Calvary Christian Academy (Ft. Lauderdale)
9:37.8
29:55.3
38
55
Reed, Ilyana
SR
Vero Beach HS
9:40.2
30:02.8
39
56
Orme, Emily
SR
McKeel Academy
9:42.3
30:09.4
40
57
Gates, Madison
SR
Lincoln Park Academy HS
9:43.3
30:12.6
41
58
Major, Ariel
SR
Lincoln Park Academy HS
9:50.0
30:33.2
42
59
Eloi, Simone
SR
Calvary Christian Academy (Ft. Lauderdale)
9:51.4
30:37.8
43
60
Denino, Abby
SR
Matanzas HS
9:53.8
30:45.0
44
61
White, Storm
SR
Lincoln Park Academy HS
9:55.5
30:50.5
45
62
Clark, Amber
SR
Lincoln Park Academy HS
9:59.1
31:01.7
46
63
Tulowiecki, Lily
SR
McKeel Academy
10:00.3
31:05.2
 
64
Rubiano, Jennifer
SR
Vero Beach HS
10:00.4
31:05.6
47
65
Hunter, Eve
SR
Bell Creek Academy
10:03.8
31:16.1
 
66
Craft, Raegen
SR
McKeel Academy
10:04.7
31:19.1
 
67
Fitzpatrick, Alison
SR
Harmony HS
10:06.8
31:25.7
48
68
Rodriguez, Elizabeth
SR
Matanzas HS
10:08.1
31:29.5
49
69
Wilke, Ava
SR
Vero Beach HS
10:08.3
31:30.3
50
70
Ortiz, Andrea
SR
McKeel Academy
10:08.7
31:31.3
 
71
Burtruzzi, Mackenzie
SR
Ida S. Baker HS
10:09.4
31:33.6
 
72
Johnson-Bell, Ja'cire
SR
Lincoln Park Academy HS
10:10.9
31:38.2
51
73
Kelly, Rachael
SR
McKeel Academy
10:11.1
31:38.8
 
74
Burden, Heidi
SR
Somerset Academy Canyons
10:12.7
31:43.8
52
75
Lacy, Cheyne
SR
George Jenkins HS
10:14.1
31:48.1
 
76
Kortuem, Adin
SR
Harmony HS
10:21.9
32:12.5
53
77
Gates, Taylor
SR
Lincoln Park Academy HS
10:22.1
32:13.1
54
78
Palmer, Blake
SR
McKeel Academy
10:22.5
32:14.4
 
79
Curtis, Lauren
SR
Academy of Holy Names
10:25.8
32:24.5
 
80
Delhomme, Acheline
SR
Hardee HS
10:25.8
32:24.7
 
81
McKendrick, Scarlett
SR
McKeel Academy
10:26.1
32:25.5
 
82
Duncanson, Emily
SR
Vero Beach HS
10:27.1
32:28.8
55
83
Lazenby, Maddie
SR
McKeel Academy
10:28.0
32:31.5
 
84
Westly, Taylor
SR
Matanzas HS
10:28.8
32:33.9
56
85
Vanderlaan, Lily
FR
Fort Myers HS
10:29.9
32:37.4
 
86
Bogacz, Jillian
SR
Lincoln Park Academy HS
10:30.5
32:39.2
57
87
Yost, Danielle
SR
Bell Creek Academy
10:31.1
32:41.1
 
88
Cline, Lydia
SR
George Jenkins HS
10:32.4
32:45.0
 
89
Murrill, Paige
SR
Titusville HS
10:38.7
33:04.6
 
90
Hamilton, Abigail
SR
Calvary Christian Academy (Ft. Lauderdale)
10:41.5
33:13.2
58
91
Farr, Emma
SR
Lincoln Park Academy HS
10:44.6
33:23.0
 
92
Dedio, Ava
SR
Community School of Naples
10:47.5
33:31.9
 
93
Dunn, Torrie
SR
George Jenkins HS
10:52.4
33:47.2
 
94
lahey, victoria
SR
Vero Beach HS
10:56.6
34:00.2
59
95
Ortiz, Paloma
SR
Matanzas HS
11:01.7
34:16.1
60
96
Brink, Megan
SR
Matanzas HS
11:01.7
34:16.2
61
97
Hahn, Gabi
SR
Shorecrest Prep
11:02.3
34:17.9
 
98
Da Silva, Victoria
SR
Somerset Academy Canyons
11:09.2
34:39.5
62
99
Smart, Nakita
SR
Venice HS
11:10.7
34:44.3
63
100
Smith, Kylie
SR
Lincoln Park Academy HS
11:11.7
34:47.2
 
101
Younassoghlou, Regina
SR
Harmony HS
11:11.9
34:47.8
64
102
Clancy, Enya
SR
Somerset Academy Canyons
11:14.5
34:55.8
65
103
Harris, Lily
SR
McKeel Academy
11:16.3
35:01.5
 
104
Ayers, Nikki
SR
Shorecrest Prep
11:17.9
35:06.6
 
105
Demeo, Kylee
SR
Community School of Naples
11:22.7
35:21.3
 
106
Gant, Tykeria
SR
Plant City HS
11:42.8
36:23.7
 
107
Maguire, Jillian
SR
Somerset Academy Canyons
11:43.5
36:26.1
66
108
Rickey, Taylor
SR
McKeel Academy
11:44.0
36:27.6
 
109
McKendrick, Charlotte
SR
McKeel Academy
11:46.2
36:34.5
 
110
Worland, Siena
SR
Community School of Naples
11:47.9
36:39.8
 
111
Navarro, Tanayri
SR
George Jenkins HS
11:49.3
36:43.9
 
112
Heitler, Michaela
SR
Tampa Catholic HS
11:50.3
36:47.2
 
113
Rodriguez, Rachel
SR
Somerset Academy Canyons
11:52.2
36:53.0
 
114
Colatosti, Jailyn
SR
Matanzas HS
12:01.7
37:22.7
67
115
Duzs, Hannah
SR
Venice HS
12:02.1
37:23.9
68
116
Rote, Alessandra
SR
Berean Christian School
12:06.4
37:37.2
 
117
Murdocca, Aundraya
SR
Venice HS
12:07.8
37:41.5
69
118
O'Riley, Lexi
SR
Lakeland Christian School
12:11.8
37:54.1
 
119
Morehead, Casey
SR
Venice HS
12:19.0
38:16.4
70
120
Chen, Kelly
SR
Venice HS
12:19.4
38:17.5
 
121
O'Riley, Laci
SR
Lakeland Christian School
12:19.6
38:18.2
 
122
Dyer, Gracie
SR
Plant City HS
12:31.1
38:54.0
 
123
Kingsford, Sarah
SR
Shorecrest Prep
12:36.0
39:09.2
 
124
Allen, Nellie
SR
Berean Christian School
12:37.4
39:13.6
 
125
Boles, Gwendolyn
SR
McKeel Academy
12:38.4
39:16.7
 
126
Bardalas-Cruz, Anngie
SR
Haines City HS
12:39.0
39:18.6
 
127
Nelesen, Katelynn
SR
Estero HS
 
DNF
 


Women Univ Team Results (5k )
Top↑

PL Team Total Time Avg. Time Score 1 2 3 4 5 6 7
1 Florida Atlantic 1:43:25 20:41 35 4 6 7 8 10 11 13
2 Tampa 1:43:33 20:42 38 1 3 5 14 15 17  
3 Pasco-Hernando State College 1:46:14 21:14 57 2 9 12 16 18 19 25
4 South Florida State College 2:03:41 24:44 135 23 26 27 29 30 32 39
5 Keiser University 2:13:24 26:40 151 20 24 31 33 43    
6 Warner 2:14:49 26:57 159 21 22 36 38 42    
7 Rollins 2:17:56 27:35 174 28 34 35 37 40 41  

Women Univ Individual Results (5k )
Top↑
START TIME: 05:50 PM

PL NAME YEAR TEAM Avg. Mile TIME SCORE
1
SO-2
6:26.7
20:01.4
1
2
FR-1
6:27.2
20:03.0
2
3
SO-2
6:31.2
20:15.4
3
4
FR-1
6:35.1
20:27.7
4
5
SO-2
6:36.9
20:33.4
5
6
FR-1
6:38.6
20:38.5
6
7
JR-3
6:39.9
20:42.7
7
8
FR-1
6:40.5
20:44.5
8
9
Oliveto, Isabel
--
6:43.0
20:52.2
9
10
FR-1
6:43.0
20:52.3
10
11
JR-3
6:44.8
20:57.8
11
12
FR-1
6:45.8
21:00.9
12
13
SR-4
6:51.6
21:19.1
13
14
FR-1
6:52.0
21:20.3
14
15
JR-3
6:52.9
21:23.1
15
16
FR-1
6:59.5
21:43.6
16
17
SO-2
7:03.9
21:57.0
17
18
FR-1
7:07.9
22:09.5
 
19
FR-1
7:13.3
22:26.4
 
20
Mayer, Avery
--
7:15.9
22:34.6
18
21
FR-1
7:18.1
22:41.4
 
22
Corider, Sarah
SR
Unattached
7:20.1
22:47.4
 
23
--
7:21.0
22:50.2
19
24
SO-2
7:23.6
22:58.5
20
25
JR-3
7:24.0
22:59.6
21
26
O'Bryan, Jessica
SR
Unattached
7:25.1
23:03.2
 
27
FR-1
7:28.5
23:13.6
 
28
SR-4
7:30.6
23:20.0
22
29
FR-1
7:34.7
23:32.9
23
30
SO-2
7:35.6
23:35.8
24
31
Smallwood, Hailey
SR
Unattached
7:38.8
23:45.7
 
32
McDowell, Megan
--
7:39.3
23:47.3
25
33
SR
7:46.2
24:08.5
 
34
FR-1
7:46.8
24:10.4
26
35
SO-2
7:49.6
24:19.3
27
36
Moore, Anna
--
7:51.7
24:25.8
 
37
JR-3
7:56.4
24:40.4
28
38
Moran, Brenna
--
7:59.5
24:49.9
 
39
SO-2
8:14.5
25:36.5
29
40
FR-1
8:20.0
25:53.6
 
41
SO-2
8:23.0
26:02.9
30
42
FR-1
8:31.5
26:29.5
31
43
SO-2
8:35.0
26:40.1
32
44
SR
8:36.7
26:45.4
 
45
SO-2
8:39.0
26:52.8
33
46
JR-3
8:49.1
27:24.0
34
47
SR-4
8:49.2
27:24.4
35
48
Berndt, Katie
SR
Unattached
8:56.0
27:45.4
 
49
SR-4
9:01.8
28:03.6
36
50
SO-2
9:19.2
28:57.7
37
51
FR-1
9:23.7
29:11.7
38
52
FR-1
9:26.9
29:21.6
39
53
FR-1
9:28.3
29:25.8
 
54
SR-4
9:29.7
29:30.3
40
55
FR-1
9:31.8
29:36.8
41
56
FR-1
10:03.4
31:14.9
42
57
McClellan, Lindsay
SR
Unattached
10:29.0
32:34.4
 
58
SO-2
10:46.2
33:28.1
43
59
Speros, Zoey
--
10:53.6
33:51.0
 
60
SR
10:59.9
34:10.5
 


Girls Unseeded Team Results (5k )
Top↑

PL Team Total Time Avg. Time Score 1 2 3 4 5 6 7
1 Seabreeze HS 2:00:37 24:07 73 5 14 17 18 19 38 40
1 Clearwater HS 1:59:27 23:53 73 6 7 10 15 35 58 70
3 Bloomingdale HS 1:59:57 23:59 78 1 2 16 28 31 45 46
4 Riverview HS 2:02:36 24:31 101 8 12 25 26 30 34 42
5 Palmetto Senior HS 2:04:59 24:59 128 11 23 24 27 43 51 59
6 Jensen Beach HS 2:05:35 25:07 132 4 20 22 37 49 56 62
7 Ridge Community HS 2:13:30 26:42 222 13 36 44 50 79    
8 Lake Region HS 2:15:47 27:09 249 29 41 55 61 63 65 66
9 Carrollwood Day School 2:17:54 27:34 264 21 47 48 67 81 84  
10 Bartow HS 2:18:35 27:43 267 3 33 60 85 86 87 88
11 Lakeland HS 2:16:56 27:23 270 9 54 64 69 74 75 96
12 Wiregrass Ranch HS 2:20:44 28:08 300 32 53 57 78 80 91 93
13 Cambridge (Christian) School 2:37:06 31:25 365 39 52 76 94 104    
14 Dr. Phillips HS 2:33:28 30:41 390 68 71 72 82 97 99  
15 Sarasota Christian School 2:35:22 31:04 415 73 77 83 90 92 100  
16 New Dimensions HS 3:02:49 36:33 485 89 95 98 101 102 103  

Girls Unseeded Individual Results (5k )
Top↑
START TIME: 08:35 AM

PL NAME YEAR TEAM Avg. Mile TIME SCORE
1
Hagenbarth, Marissa
SR
Bloomingdale HS
7:09.8
22:15.4
1
2
Garba, Josie
SR
Tampa Prep
7:13.6
22:27.2
 
3
McGinnis, Kelly
SR
Bloomingdale HS
7:16.7
22:37.0
2
4
Martin, Autumn
SR
Bartow HS
7:17.3
22:38.8
3
5
Colon, Sofia
SR
Jensen Beach HS
7:22.9
22:56.1
4
6
Collins, Kimberly
SR
Seabreeze HS
7:23.0
22:56.5
5
7
Lopez, Lauren
SR
Clearwater HS
7:23.7
22:58.6
6
8
Sabo, Taylor
SR
Clearwater HS
7:27.4
23:10.1
7
9
Rohm, Natalie
SR
Riverview HS
7:28.2
23:12.8
8
10
Moses, Emma
SR
Lakeland HS
7:30.3
23:19.2
9
11
White, Sarah
SR
Clearwater HS
7:31.2
23:22.1
10
12
Sullivan, Mackenzie
SR
Palmetto Senior HS
7:32.8
23:27.0
11
13
Santiago, Natalie
SR
Miami Sunset HS
7:40.1
23:49.7
 
14
Lorenzen, Mansi
SR
Riverview HS
7:40.6
23:51.2
12
15
Gomez, Sabrina
SR
Miami Sunset HS
7:41.6
23:54.2
 
16
Haines, Gabrielle
SR
Ridge Community HS
7:42.4
23:56.7
13
17
Striegel, Mia
SR
Seabreeze HS
7:47.1
24:11.5
14
18
LaPlume, Jenna
SR
Clearwater HS
7:48.4
24:15.5
15
19
Brown, Abigail
SR
Bloomingdale HS
7:49.2
24:17.9
16
20
Lubbe, Tanya
SR
Seabreeze HS
7:50.9
24:23.3
17
21
Brooks, Shannen
SR
Seabreeze HS
7:51.2
24:24.2
18
22
Harris, Charlotte
SR
Seabreeze HS
7:57.1
24:42.5
19
23
Knier, Olivia
SR
Jensen Beach HS
7:58.2
24:45.8
20
24
Conklin, Kerri
SR
Sebastian River HS
7:58.9
24:48.1
 
25
Ravo, Bella
SR
Carrollwood Day School
7:58.9
24:48.2
21
26
Monroe, Alexis
SR
Jensen Beach HS
7:59.1
24:48.7
22
27
Ross, Amanda
SR
Palmetto Senior HS
7:59.4
24:49.6
23
28
Carlos, Lilianna
SR
Palmetto Senior HS
8:01.3
24:55.4
24
29
Gott, Darcy
SR
Tampa Prep
8:01.5
24:56.1
 
30
Samuel, Camille
SR
Tampa Prep
8:02.3
24:58.7
 
31
Mason, Emily
SR
Riverview HS
8:03.2
25:01.4
25
32
Staubitz, Evelyn
SR
Riverview HS
8:04.7
25:06.2
26
33
Castro, Wendy
SR
Palmetto Senior HS
8:06.3
25:11.1
27
34
Ticconi, Tamya
SR
Bloomingdale HS
8:08.7
25:18.4
28
35
pierre louise, wislande
SR
Lake Region HS
8:09.6
25:21.3
29
36
Hartigan, McKenna
SR
Riverview HS
8:10.8
25:25.1
30
37
Schilling, Grace
SR
Bloomingdale HS
8:12.1
25:29.2
31
38
Kis, Grace
SR
Wiregrass Ranch HS
8:12.9
25:31.6
32
39
Vasquez, Juliette
SR
Bartow HS
8:13.1
25:32.1
33
40
Regina, Rohm
SR
Riverview HS
8:13.3
25:32.7
34
41
Guarnieri, Abigail
 
Geneva Classical Academy
8:15.7
25:40.3
 
42
McMullen, Chloe
SR
Clearwater HS
8:15.9
25:40.9
35
43
Ise, Lindsay
SR
Tampa Prep
8:17.9
25:47.0
 
44
Berrios, Melanie
SR
Ridge Community HS
8:18.8
25:49.8
36
45
Engle, Gabriella
SR
Jensen Beach HS
8:20.5
25:55.1
37
46
King, Lia
SR
Seabreeze HS
8:21.4
25:57.9
38
47
Washington, Alayyah
SR
Cambridge (Christian) School
8:24.0
26:06.2
39
48
Anderson, Kyla
SR
Seabreeze HS
8:28.4
26:19.6
40
49
Sanchez, Karina
SR
Lake Region HS
8:31.0
26:27.9
41
50
Sargable, Cambree
SR
Riverview HS
8:32.6
26:32.9
42
51
Chandler, Lydia
SR
Seabreeze HS
8:33.8
26:36.5
 
52
Madrid, Natalia
SR
Palmetto Senior HS
8:33.8
26:36.6
43
53
Garcia, Samantha
SR
Ridge Community HS
8:34.4
26:38.4
44
54
Trejo, Jocelyn
SR
Fort Meade HS
8:34.6
26:39.0
 
55
Koster, Catherine
SR
Bloomingdale HS
8:34.8
26:39.7
45
56
Conklin, Kaitlyn
SR
Sebastian River HS
8:38.6
26:51.3
 
57
Beery, Caitlin
SR
Bloomingdale HS
8:41.2
26:59.7
46
58
Garanton, Camila
SR
Carrollwood Day School
8:43.4
27:06.4
47
59
Olson, Aliya
SR
Carrollwood Day School
8:44.1
27:08.4
48
60
Wilcox, Abby
SR
Jensen Beach HS
8:44.5
27:09.9
49
61
Herrera, Chiara
SR
Ridge Community HS
8:45.3
27:12.3
50
62
Perry, Emma
SR
Palmetto Senior HS
8:45.4
27:12.7
51
63
Haebig, Caroline
SR
Cambridge (Christian) School
8:46.1
27:14.9
52
64
Zieske, Emily
SR
Bloomingdale HS
8:46.3
27:15.3
 
65
Coleman, Catherine
SR
Seabreeze HS
8:48.7
27:22.8
 
66
Pi, Nicole
SR
Wiregrass Ranch HS
8:52.2
27:33.7
53
67
Gonzalez, Marisa
SR
Seabreeze HS
8:52.8
27:35.6
 
68
Harrington, Sydney
SR
Lakeland HS
8:53.1
27:36.6
54
69
jackson, caellan
SR
Lake Region HS
8:56.6
27:47.4
55
70
Nugent, Ashley
SR
Jensen Beach HS
8:56.9
27:48.4
56
71
Kirkland, Jaelyn
SR
Wiregrass Ranch HS
8:57.4
27:50.0
57
72
Ware, Amyiah
SR
Clearwater HS
8:58.6
27:53.7
58
73
Gurbacs, Kayden
SR
Bloomingdale HS
8:58.7
27:54.0
 
74
Ventura, Natalia
SR
Palmetto Senior HS
8:58.8
27:54.3
59
75
Salinas, Isabel
SR
Bartow HS
9:00.3
27:58.8
60
76
Cortez, Gladys
SR
Lake Region HS
9:01.4
28:02.4
61
77
Engle, Sophia
SR
Jensen Beach HS
9:02.9
28:06.9
62
78
pesack, antigone
SR
Lake Region HS
9:03.5
28:08.8
63
79
Guzman, Jasmin
SR
Lakeland HS
9:04.6
28:12.3
64
80
brutus, rachel
SR
Lake Region HS
9:05.4
28:14.6
65
81
Leake, Abby
SR
Lake Gibson HS
9:07.4
28:21.1
 
82
Langley, Lauren
SR
Jensen Beach HS
9:07.6
28:21.7
 
83
Gilley, Brianna
SR
Winter Haven HS
9:11.0
28:32.2
 
84
Henry, Taygen
SR
Jensen Beach HS
9:11.0
28:32.2
 
85
Viles, Brooke
SR
Lake Region HS
9:11.0
28:32.3
66
86
Rifai, Chloe
SR
Carrollwood Day School
9:11.1
28:32.4
67
87
Nemcik, Isabelle
SR
Dr. Phillips HS
9:12.9
28:38.0
68
88
Lang, Savanna
SR
Winter Haven HS
9:13.6
28:40.3
 
89
Zeigler, Bethany
SR
Lakeland HS
9:14.1
28:41.8
69
90
Pursley, Emily
SR
Clearwater HS
9:15.2
28:45.1
70
91
Emmanueli, Andrea
SR
Dr. Phillips HS
9:15.3
28:45.5
71
92
Columbia, Danielle
SR
Charlotte HS
9:16.4
28:48.8
 
93
Ghulldu, Ayna
SR
Dr. Phillips HS
9:18.8
28:56.5
72
94
Rhyne, Lindsey
SR
Sarasota Christian School
9:20.9
29:02.9
73
95
Forin, Chiara
SR
Lakeland HS
9:22.1
29:06.7
74
96
Valenti, Maggie
SR
Lakeland HS
9:23.4
29:10.7
75
97
Dungy, Jade
SR
Cambridge (Christian) School
9:27.4
29:23.1
76
98
Volner, Delaney
SR
Sarasota Christian School
9:28.3
29:25.9
77
99
Villes, Ashlynn
SR
Lake Region HS
9:30.4
29:32.3
 
100
Arnold, Katie
SR
Wiregrass Ranch HS
9:31.2
29:34.8
78
101
Termeer, Jada
SR
Palmetto Senior HS
9:31.5
29:35.9
 
102
Quinn, Mackenzie
SR
Jensen Beach HS
9:32.2
29:37.9
 
103
Cramer, Jazmyn
SR
Miami Sunset HS
9:32.4
29:38.6
 
104
bautista, stephanie
SR
Lake Region HS
9:33.0
29:40.6
 
105
Haines, Megan
SR
Ridge Community HS
9:37.2
29:53.5
79
106
Brown, Cabria
SR
Sebastian River HS
9:39.2
29:59.8
 
107
Basi, Samantha
SR
Wiregrass Ranch HS
9:44.0
30:14.6
80
108
Nguyen, Victoria
SR
Clearwater HS
9:45.5
30:19.5
 
109
Hernandez, Lisyeny
SR
Carrollwood Day School
9:45.5
30:19.5
81
110
Graziano, Adrianna
SR
Dr. Phillips HS
9:47.3
30:24.9
82
111
Volner, Kendall
SR
Sarasota Christian School
9:49.4
30:31.4
83
112
Saxena, Atiriya
SR
Carrollwood Day School
9:56.9
30:54.9
84
113
Mungin, Crystal
SR
Bartow HS
10:00.6
31:06.1
85
114
Fornshell, Courtney
SR
Clearwater HS
10:04.5
31:18.5
 
115
Rhoden, Airon
SR
Bartow HS
10:05.0
31:19.8
86
116
Chen, Jinglin
SR
Bartow HS
10:13.9
31:47.7
87
117
Wattam, Reagan
SR
Clearwater HS
10:16.1
31:54.5
 
118
Putnam, Emma
SR
Bartow HS
10:20.6
32:08.6
88
119
Minix, Scarlet
SR
Winter Haven HS
10:27.9
32:31.1
 
120
Binet, Dicsi
SR
New Dimensions HS
10:31.3
32:41.5
89
121
Yeter, Leia
SR
Sarasota Christian School
10:32.3
32:44.7
90
122
Duquella, Chloe
SR
Wiregrass Ranch HS
10:32.6
32:45.6
91
123
Lynch, Valerie
SR
Bartow HS
10:35.5
32:54.8
 
124
Patterson, Teanna
SR
Bartow HS
10:35.5
32:54.9
 
125
Marin, Nereyda
SR
Fort Meade HS
10:48.8
33:36.1
 
126
Volner, Allison
SR
Sarasota Christian School
10:49.2
33:37.3
92
127
Daniels, Rose
SR
Wiregrass Ranch HS
10:49.5
33:38.3
93
128
Khoury, Anna
SR
Cambridge (Christian) School
10:50.6
33:41.6
94
129
Zeman, Janel
SR
Sebastian River HS
10:58.9
34:07.5
 
130
Cruz, Angelina
SR
Chamberlain HS
11:00.3
34:11.8
 
131
Rivas, Alondra
SR
New Dimensions HS
11:06.0
34:29.4
95
132
Montes, Salma
SR
Fort Meade HS
11:28.6
35:39.6
 
133
Leslie, Samantha
SR
Lakeland HS
11:29.8
35:43.5
96
134
Mayo, Mikayla
SR
Lake Gibson HS
11:39.3
36:12.9
 
135
Munchel, Veronica
SR
Lakeland HS
11:40.2
36:15.9
 
136
Makkena, Sangita
SR
Dr. Phillips HS
11:49.4
36:44.4
97
137
Frederic, Daniella
SR
New Dimensions HS
11:51.1
36:49.6
98
138
Sampey, Katrice
SR
Lake Gibson HS
12:05.5
37:34.4
 
139
Farrulla, Arianna
SR
Lake Gibson HS
12:06.4
37:37.3
 
140
Dhaliwal, Sukhmani
SR
Dr. Phillips HS
12:15.7
38:06.0
99
141
Sanchez, Adriana
SR
Sarasota Christian School
12:24.6
38:33.9
100
142
Castillo, Angelica
SR
New Dimensions HS
12:33.7
39:02.0
101
143
Padilla, Kathleen
SR
New Dimensions HS
12:48.3
39:47.5
102
144
Ortega-Cotto, Renytzabelle
SR
New Dimensions HS
12:55.8
40:10.8
103
145
Wallace, Grace
SR
Cambridge (Christian) School
13:05.6
40:41.1
104
146
Ortiz, Selena
SR
Fort Meade HS
13:08.9
40:51.4
 


Girls ROC Team Results (5k )
Top↑

PL Team Total Time Avg. Time Score 1 2 3 4 5 6 7
1 Chiles HS 1:39:03 19:48 106 17 18 19 20 32 54 62
2 Mountain Brook HS 1:40:48 20:09 150 15 25 30 37 43 44 63
3 Newsome HS 1:41:35 20:19 194 7 39 45 48 55 58 61
4 Montverde Academy 1:40:31 20:06 208 3 9 29 82 85 89 105
5 Creekside HS 1:40:47 20:09 211 5 11 35 74 86 90 96
6 Rockledge HS 1:42:39 20:31 218 21 27 38 49 83 132 137
7 G. Holmes Braddock HS 1:42:43 20:32 240 14 23 57 66 80 97 109
8 George Jenkins HS 1:41:45 20:21 250 4 16 42 81 107 140 149
9 Circle Christian School 1:42:52 20:34 270 6 26 64 79 95 138 141
10 Naples HS 1:43:54 20:46 272 24 34 50 70 94 142 143
11 Osceola HS (Seminole) 1:44:17 20:51 302 13 59 67 76 87 102 123
12 Fort Myers HS 1:45:07 21:01 317 36 53 60 77 91 113 116
13 St. Thomas Aquinas HS 1:45:09 21:01 348 22 47 51 111 117 124 128
14 Spanish River HS 1:45:06 21:01 361 2 40 52 133 134 144 145
15 Niceville HS 1:46:29 21:17 393 33 65 92 93 110 114 125
16 Titusville HS 1:48:15 21:39 395 12 31 46 152 154 158 159
17 Our Lady of Lourdes Academy 1:46:51 21:22 399 68 69 72 78 112 119 121
18 Cape Coral HS 1:46:27 21:17 400 10 41 88 126 135 139 155
19 Robinson HS 1:47:01 21:24 409 56 71 75 103 104 122 131
20 Sunlake HS 1:47:19 21:27 429 8 28 98 147 148 150 151
21 Charlotte HS 1:48:19 21:39 490 84 99 100 101 106 115 120
22 Holy Trinity Academy 1:49:04 21:48 509 1 73 136 146 153 156 157
23 Lakewood Ranch HS 1:51:37 22:19 612 108 118 127 129 130    

Girls ROC Individual Results (5k )
Top↑
START TIME: 07:30 AM

PL NAME YEAR TEAM Avg. Mile TIME SCORE
1
McNatt, Carly
SR
Holy Trinity Academy
5:43.0
17:45.8
1
2
Lastra, Valerie
SR
Mater Academy Charter MS/HS
5:43.0
17:45.8
 
3
Hendrix, Alyssa
SR
Riverview HS
5:49.1
18:04.9
 
4
Clark, Rebecca
SR
The Villages HS
5:51.2
18:11.3
 
5
Pustilnik, Rylee
SR
Spanish River HS
5:54.0
18:20.1
2
6
Henne, Lily
SR
Montverde Academy
5:54.3
18:20.8
3
7
Ruiz, Alicia
SR
George Jenkins HS
5:56.5
18:27.7
4
8
Openshaw, Claire
SR
Creekside HS
5:57.4
18:30.6
5
9
Abernathy, Natalie
SR
Land O' Lakes HS
6:01.2
18:42.4
 
10
Parker, Sinkenesh
SR
Circle Christian School
6:02.5
18:46.2
6
11
Lehman, Caroline
SR
Manatee HS
6:04.0
18:51.0
 
12
Scallon, Keleigh
SR
Newsome HS
6:04.1
18:51.5
7
13
Winborn, Liina
SR
Sunlake HS
6:06.6
18:59.2
8
14
Cardwell, Kendyl
SR
Montverde Academy
6:08.2
19:03.9
9
15
Young, Cheyenne
SR
Cape Coral HS
6:08.2
19:04.1
10
16
Iliff, Elizabeth
SR
Creekside HS
6:09.1
19:06.7
11
17
Castillo, Billie
SR
Titusville HS
6:09.4
19:07.7
12
18
Coogan, Isabella
SR
Port Charlotte HS
6:11.8
19:15.2
 
19
Varela, Natalie
SR
Gulliver Prep HS
6:13.7
19:21.2
 
20
Stone, Taylor
SR
Osceola HS (Seminole)
6:14.0
19:22.1
13
21
Bergnes, Rebecca
SR
G. Holmes Braddock HS
6:14.6
19:24.0
14
22
Balzli, Anna
SR
Mountain Brook HS
6:15.2
19:26.0
15
23
Sentner, Anna
SR
George Jenkins HS
6:15.9
19:28.0
16
24
Churchill, Alyson
SR
Chiles HS
6:16.0
19:28.5
17
25
Acosta, Estefania
SR
Land O' Lakes HS
6:18.2
19:35.0
 
26
Culley, Emily
SR
Chiles HS
6:20.1
19:41.0
18
27
Edwards, Jessica
SR
Canterbury School (Fort Myers)
6:20.8
19:43.3
 
28
Schrobilgen, Abby
SR
Chiles HS
6:21.8
19:46.2
19
29
Wilkey, Caitlin
SR
Chiles HS
6:22.2
19:47.7
20
30
Ward, Margaret
SR
Rockledge HS
6:22.7
19:49.3
21
31
McGreevy, Kerrigan
SR
St. Thomas Aquinas HS
6:22.8
19:49.4
22
32
Del Re, Alexandra
SR
Jupiter HS
6:23.4
19:51.5
 
33
Palmer, Morgan (Mo)
SR
Palmetto Ridge HS
6:23.9
19:52.7
 
34
Adjouadi, Lisa
SR
G. Holmes Braddock HS
6:23.9
19:53.0
23
35
D'Antonio, Zoe
SR
Naples HS
6:25.9
19:59.1
24
36
Riley, Reagan
SR
Mountain Brook HS
6:26.6
20:01.2
25
37
McEwen, Brooke
SR
Circle Christian School
6:27.7
20:04.5
26
38
Lake, Magnolia
SR
Rockledge HS
6:29.2
20:09.3
27
39
Gordy, Shannon
SR
Sunlake HS
6:30.8
20:14.3
28
40
Sperry, Ryleigh
SR
Montverde Academy
6:30.8
20:14.3
29
41
Ortiz, Sabina
SR
Mountain Brook HS
6:30.8
20:14.3
30
42
Jaszczak, Paige
SR
Titusville HS
6:31.6
20:16.8
31
43
Martin, Hannah
SR
South Fork HS
6:31.8
20:17.5
 
44
James, Lindsay
SR
Chiles HS
6:32.6
20:19.9
32
45
Holtery, Lillian
SR
Niceville HS
6:34.1
20:24.6
33
46
Dempsey, Jillian
SR
Naples HS
6:34.4
20:25.5
34
47
Valenti, Sophie
SR
Lakeland HS
6:35.0
20:27.2
 
48
Petrick, Blake
SR
Creekside HS
6:35.0
20:27.4
35
49
Ormsby, Stephy
JR
Fort Myers HS
6:35.6
20:29.3
36
50
Robertson, Elizabeth
SR
Mountain Brook HS
6:36.0
20:30.5
37
51
Dawn, Kamari
SR
Rockledge HS
6:36.2
20:31.2
38
52
Newbold, Alexa
SR
Newsome HS
6:36.6
20:32.4
39
53
Pustilnik, Zoe
SR
Spanish River HS
6:36.9
20:33.2
40
54
Miskimins, Kelsey
SR
Cape Coral HS
6:37.6
20:35.4
41
55
Miller, Isabell
SR
George Jenkins HS
6:37.7
20:35.6
42
56
Allen, Tessa
SR
Mountain Brook HS
6:37.9
20:36.4
43
57
Hulsey, Lily
SR
Mountain Brook HS
6:38.9
20:39.4
44
58
Cowley, Lillian
SR
Newsome HS
6:39.0
20:39.8
45
59
Jaszczak, Riley
SR
Titusville HS
6:39.4
20:41.0
46
60
Torres Santos, Nicohl
SR
St. Thomas Aquinas HS
6:39.6
20:41.7
47
61
Primacio, Ashleigh
SR
Newsome HS
6:39.9
20:42.5
48
62
Barrett, Hayley
SR
Rockledge HS
6:40.2
20:43.5
49
63
Vickaryous, Morgan
SR
Naples HS
6:40.3
20:43.9
50
64
Smith, Elle
SR
St. Thomas Aquinas HS
6:40.6
20:44.9
51
65
Clarkson, Lila
SR
Spanish River HS
6:40.7
20:45.0
52
66
Schultz, Sarah
JR
Fort Myers HS
6:41.0
20:45.9
53
67
Churchill, Megan
SR
Chiles HS
6:41.3
20:47.0
54
68
Hoffman, Hannah
SR
Newsome HS
6:42.0
20:49.1
55
69
Crassas, Sophia
SR
Robinson HS
6:44.2
20:55.9
56
70
Ford, Jordan
SR
G. Holmes Braddock HS
6:44.2
20:56.0
57
71
Huss, Krista
SR
Newsome HS
6:44.3
20:56.1
58
72
Gregoire, Meghan
SR
Osceola HS (Seminole)
6:44.9
20:58.0
59
73
MacKenzie, Caroline
SR
Fort Myers HS
6:44.9
20:58.1
60
74
Solis, Emma
SR
Newsome HS
6:45.1
20:58.6
61
75
Molen, Emily
SR
Chiles HS
6:45.9
21:01.3
62
76
Sims, Catherine
SR
Mountain Brook HS
6:46.3
21:02.6
63
77
Parker, Archike
SR
Circle Christian School
6:46.4
21:02.9
64
78
Brooks, Jayda
SR
Niceville HS
6:47.7
21:06.8
65
79
Miller, Olivia
SR
Chiles HS
6:47.8
21:07.1
 
80
Bencosme, Paola
SR
G. Holmes Braddock HS
6:47.9
21:07.3
66
81
Ballestero, Andrea
SR
Osceola HS (Seminole)
6:48.8
21:10.2
67
82
Timiraos, Isa
JR
Our Lady of Lourdes Academy
6:49.0
21:10.8
68
83
Areces, Isabelle
SR
Our Lady of Lourdes Academy
6:49.0
21:11.0
69
84
McCormick, Madison
SR
Naples HS
6:49.1
21:11.1
70
85
Heath, Juliana
SR
Robinson HS
6:49.2
21:11.4
71
86
Williams, Ashley
SR
Our Lady of Lourdes Academy
6:49.3
21:11.9
72
87
WiecheckiVergara, Sasha
SR
Holy Trinity Academy
6:49.7
21:13.0
73
88
Bolnick, Lauren
SR
Creekside HS
6:50.0
21:14.0
74
89
Dann, Sarah
SR
Robinson HS
6:51.3
21:18.0
75
90
Safko, Drew
SR
Osceola HS (Seminole)
6:51.5
21:18.5
76
91
Fischler, Anna
SR
Fort Myers HS
6:52.3
21:21.1
77
92
Batista, Alana
SR
Our Lady of Lourdes Academy
6:53.1
21:23.5
78
93
Parker, Mulunesh
SR
Circle Christian School
6:53.1
21:23.7
79
94
Suarez, Emillie
SR
G. Holmes Braddock HS
6:53.2
21:23.8
80
95
Maliek, Kaleigh
SR
George Jenkins HS
6:53.6
21:25.2
81
96
Barbaza, Zarrah
SR
Montverde Academy
6:53.7
21:25.3
82
97
Lake, Abigail
SR
Rockledge HS
6:53.9
21:26.0
83
98
Flowers, Mackenzie
SR
Charlotte HS
6:53.9
21:26.1
84
99
Meers, Nicole
SR
Montverde Academy
6:54.1
21:26.8
85
100
Pitts, Alex
SR
Mountain Brook HS
6:54.4
21:27.8
 
101
Tomasi, Emily
SR
Creekside HS
6:54.8
21:28.8
86
102
McGowan, Brooke
SR
Osceola HS (Seminole)
6:54.9
21:29.1
87
103
Sherman, Taylar
SR
Cape Coral HS
6:54.9
21:29.3
88
104
Brauman, Jayci
SR
Montverde Academy
6:55.6
21:31.4
89
105
Graser, Megan
SR
Creekside HS
6:56.1
21:32.8
90
106
Marker, Mallory
SO
Fort Myers HS
6:56.1
21:32.9
91
107
Converse, Erin
SR
Niceville HS
6:56.1
21:32.9
92
108
Farley, Hannah
SR
Niceville HS
6:56.6
21:34.5
93
109
Faustin, Merlica
SR
Naples HS
6:56.6
21:34.6
94
110
Spivey, Caroline
SR
Circle Christian School
6:57.0
21:35.7
95
111
Carpenter, Alaina
SR
Creekside HS
6:57.0
21:35.8
96
112
Perez, Havana
SR
G. Holmes Braddock HS
6:57.3
21:36.6
97
113
Spires, Ashley
SR
Sunlake HS
6:57.3
21:36.6
98
114
Meyer, Kendall
SR
Chiles HS
6:57.6
21:37.5
 
115
Collins, Aleecia
SR
Charlotte HS
6:58.4
21:40.1
99
116
Streetman, Savannah
SR
Charlotte HS
6:59.1
21:42.3
100
117
Winkler, Faith
SR
Charlotte HS
6:59.2
21:42.4
101
118
Evans, Amanda
SR
Osceola HS (Seminole)
7:00.1
21:45.3
102
119
Jacobbe, Hannah
SR
Creekside HS
7:00.7
21:47.2
 
120
Davidson, Samantha
SR
Robinson HS
7:01.0
21:48.3
103
121
Dingle, Shea
SR
Robinson HS
7:01.1
21:48.5
104
122
Uruchurtu, Fernanda
SR
Montverde Academy
7:01.2
21:48.7
105
123
Simeone, Victoria
SR
Charlotte HS
7:01.2
21:48.8
106
124
Manno, Viktorya
SR
George Jenkins HS
7:01.4
21:49.5
107
125
Bradshaw, Riley
SR
Lakewood Ranch HS
7:01.6
21:50.1
108
126
Rosado, Lia
 
G. Holmes Braddock HS
7:01.8
21:50.5
109
127
Blake, Nichole
SR
Niceville HS
7:01.9
21:50.9
110
128
Ochoa, Jaziah
SR
St. Thomas Aquinas HS
7:03.0
21:54.3
111
129
McCann, Elizabeth
SR
Our Lady of Lourdes Academy
7:03.0
21:54.5
112
130
Laboda, Sarah
SO
Fort Myers HS
7:03.2
21:54.9
113
131
Segars, Ellie
SR
Niceville HS
7:03.2
21:54.9
114
132
Piacitelli, Hannah
SR
Charlotte HS
7:03.6
21:56.1
115
133
Lees, Ava
FR
Fort Myers HS
7:04.3
21:58.3
116
134
Harbour, Lindsey
SR
St. Thomas Aquinas HS
7:04.5
21:59.1
117
135
Stock, Anna
SR
Lakewood Ranch HS
7:04.8
22:00.0
118
136
Fernandez, Isabela
SR
Our Lady of Lourdes Academy
7:05.5
22:02.2
119
137
Roughton, Alexa
SR
Charlotte HS
7:05.5
22:02.3
120
138
Perdomo, Kelsey
SR
Our Lady of Lourdes Academy
7:06.2
22:04.3
121
139
Jones, Cate
SR
Mountain Brook HS
7:07.6
22:08.7
 
140
Sanchez, Maria-Antonela
SR
G. Holmes Braddock HS
7:08.0
22:10.0
 
141
Hudson, Cameron
SR
Mountain Brook HS
7:08.2
22:10.5
 
142
White, Karah
SR
Montverde Academy
7:09.0
22:13.0
 
143
Baileys, abigail
SR
Robinson HS
7:10.1
22:16.6
122
144
Dorsky, Olivia
SR
Osceola HS (Seminole)
7:11.1
22:19.6
123
145
Mascaro, Alexa
SR
Our Lady of Lourdes Academy
7:12.0
22:22.3
 
146
Adjouadi, Lina
SR
G. Holmes Braddock HS
7:12.6
22:24.2
 
147
McLaughlin, Megan
SR
St. Thomas Aquinas HS
7:14.0
22:28.6
124
148
Wilcox, Erin
SR
Niceville HS
7:14.2
22:29.1
125
149
Jacoby, Jenny
SR
Cape Coral HS
7:14.8
22:31.0
126
150
Melzer, Aurora
SR
Lakewood Ranch HS
7:16.0
22:34.9
127
151
Rice, Caroline
SR
Creekside HS
7:16.1
22:35.1
 
152
Maus, Hannah
SR
St. Thomas Aquinas HS
7:16.2
22:35.3
128
153
Wietecha, Ellison
SR
Lakewood Ranch HS
7:16.4
22:36.0
129
154
Granack, Sydney
SR
Lakewood Ranch HS
7:16.5
22:36.2
130
155
Barraza, Valentina
SR
Robinson HS
7:16.5
22:36.4
131
156
Joyce, Victoria
SR
Rockledge HS
7:18.0
22:40.8
132
157
Phillips, Sarah
SR
Spanish River HS
7:18.8
22:43.4
133
158
Spitzberg, Emily
SR
Spanish River HS
7:19.3
22:45.0
134
159
Spencer, Kayla
SR
Cape Coral HS
7:20.2
22:47.8
135
160
Hillman, Delaney
SR
Osceola HS (Seminole)
7:20.3
22:48.0
 
161
Wahy, Braelyn
SR
Holy Trinity Academy
7:20.7
22:49.3
136
162
Burk, Riley
SR
Rockledge HS
7:20.8
22:49.6
137
163
Nesmith, Natalie
SR
Montverde Academy
7:21.1
22:50.7
 
164
DeJesus, Grace
SR
Circle Christian School
7:21.2
22:51.1
138
165
McCloskey, Haley
SR
St. Thomas Aquinas HS
7:21.5
22:51.7
 
166
Anderson, Allyson
SR
Cape Coral HS
7:22.6
22:55.2
139
167
Musselman, Lauren
SR
George Jenkins HS
7:22.7
22:55.5
140
168
Hodges, Ella
SR
Chiles HS
7:22.8
22:55.8
 
169
Rudolph, Sarah
SR
Circle Christian School
7:22.9
22:56.2
141
170
Akins, Marissa
SR
Naples HS
7:22.9
22:56.3
142
171
Schrack, Siersha
SR
Naples HS
7:22.9
22:56.3
143
172
Wallace, Faith
SR
St. Thomas Aquinas HS
7:23.5
22:58.2
 
173
Garcia-Linares, Gabriela
SR
Our Lady of Lourdes Academy
7:24.3
23:00.7
 
174
Tirse, Milana
SR
Our Lady of Lourdes Academy
7:25.5
23:04.4
 
175
Joyce, Victoria
SR
Osceola HS (Seminole)
7:26.0
23:05.9
 
176
Rodetsky, Sydney
SR
Charlotte HS
7:26.1
23:06.1
 
177
Horn, Julia
SR
Spanish River HS
7:26.3
23:06.7
144
178
Martinez, Danielle
SR
St. Thomas Aquinas HS
7:26.3
23:06.9
 
179
Zeledon, Leah
SR
Spanish River HS
7:27.3
23:09.9
145
180
Knight, Ivy
SR
Holy Trinity Academy
7:27.3
23:10.0
146
181
Ruhlman, Justine
SR
Sunlake HS
7:27.5
23:10.4
147
182
Holston, Julia
SR
Fort Myers HS
7:27.7
23:11.1
 
183
Fagot, Anagrace
SR
Circle Christian School
7:29.7
23:17.3
 
184
Dorestin, Dayna
SR
Naples HS
7:29.9
23:17.8
 
185
Burleson, Emma
SR
Sunlake HS
7:30.2
23:18.8
148
186
Mason, Caroline
SR
George Jenkins HS
7:30.2
23:18.9
149
187
Suzy, McWilliams
SR
Rockledge HS
7:30.5
23:20.0
 
188
Lumia, Angela
SR
Osceola HS (Seminole)
7:31.0
23:21.4
 
189
Newport, Cathryne
SR
Sunlake HS
7:33.3
23:28.6
150
190
Saltzman, Destiny
SR
Sunlake HS
7:33.9
23:30.4
151
191
Bobek, Erika
SR
Niceville HS
7:35.3
23:34.7
 
192
Veltri, Amanda
SR
Spanish River HS
7:35.6
23:35.6
 
193
Lea, Olivia
SR
Niceville HS
7:35.6
23:35.8
 
194
Uebelacker, Kalyn
SR
Charlotte HS
7:39.0
23:46.4
 
195
Kopf, Samantha
SR
Spanish River HS
7:40.1
23:49.6
 
196
Straface, Logan
SR
Naples HS
7:40.3
23:50.3
 
197
Gilmore, Bailey
SR
Titusville HS
7:40.3
23:50.4
152
198
Kramer, Sari
SR
Spanish River HS
7:40.9
23:52.1
 
199
Fay, Haley
SR
George Jenkins HS
7:42.8
23:58.0
 
200
Hurtado, Kate
SR
Niceville HS
7:44.8
24:04.3
 
201
Varnes, Charlotte
SR
Holy Trinity Academy
7:45.5
24:06.4
153
202
Grandstaff, Emily
SR
Circle Christian School
7:46.0
24:08.0
 
203
Hiers, Brianna
SR
Montverde Academy
7:46.1
24:08.4
 
204
Ebaugh-Santos, Isabella
SR
Titusville HS
7:49.8
24:19.8
154
205
Borzyskowski, Natalie
SR
Charlotte HS
7:50.2
24:21.0
 
206
Malloy, Laci
SR
Cape Coral HS
7:50.5
24:22.1
155
207
Clouse, Carson
SR
Cape Coral HS
7:51.9
24:26.2
 
208
Jones, Natalee
SR
Cape Coral HS
7:57.6
24:43.9
 
209
Harris, Emma
SO
Fort Myers HS
8:00.8
24:54.1
 
210
Bowden, Tallulah
SR
Naples HS
8:04.3
25:05.0
 
211
Shenbaum, Gabriela
SR
Holy Trinity Academy
8:04.7
25:06.2
156
212
Hayes, Jessica
 
Rockledge HS
8:05.4
25:08.2
 
213
Anello, Amelia
SR
Holy Trinity Academy
8:07.8
25:15.7
157
214
Jenkins, Emily
SR
Sunlake HS
8:09.2
25:20.0
 
215
Weiner, Isabella
SR
Holy Trinity Academy
8:11.4
25:27.1
 
216
Nevalga, Abegail
SR
Titusville HS
8:45.2
27:11.9
158
217
Alminana, Isabella
SR
Titusville HS
9:04.3
28:11.2
159


Girls Varsity Friday Team Results (5k )
Top↑

PL Team Total Time Avg. Time Score 1 2 3 4 5 6 7
1 Calvary Christian Academy (Ft. Lauderdale) 1:47:30 21:30 49 1 6 7 8 27 34 36
2 Harmony HS 1:53:15 22:39 134 2 10 19 51 52 62 66
3 Bishop Verot HS 1:56:14 23:14 162 14 25 29 46 48 90 97
4 Miami Country Day School 1:56:11 23:14 169 3 22 40 45 59 76 77
5 Shorecrest Prep 1:56:35 23:19 189 9 12 32 64 72 124 142
6 Out of Door Academy 1:59:14 23:50 217 23 24 31 57 82 127 161
7 St. Cloud HS 1:59:51 23:58 233 26 28 47 54 78 94 103
8 Venice HS 2:00:12 24:02 239 17 37 49 67 69 75 96
9 Matanzas HS 1:59:40 23:56 244 4 33 43 55 109 111 115
10 The King's Academy 1:59:54 23:58 254 5 16 35 84 114 149 160
11 East Lake HS 2:03:07 24:37 300 13 39 80 83 85 110 143
12 McKeel Academy 2:04:19 24:51 324 21 56 61 74 112 113 163
13 Edgewood MS/HS 2:05:00 25:00 337 18 60 65 68 126 169  
14 Dwyer HS 2:06:54 25:22 381 44 71 86 89 91 120 146
15 Community School of Naples 2:07:41 25:32 391 30 42 81 93 145 159 174
16 Lincoln Park Academy HS 2:07:19 25:27 393 15 58 88 104 128 133 155
17 Florida Christian School 2:08:18 25:39 428 11 87 101 108 121 130 178
18 FAU Henderson School 2:12:17 26:27 482 50 73 79 116 164 171 177
19 Ida S. Baker HS 2:13:36 26:43 502 20 53 129 134 166    
20 Vero Beach HS 2:15:14 27:02 551 38 98 122 131 162    
21 LaBelle HS 2:15:39 27:07 557 63 100 105 139 150 167  
22 Marathon MS/HS 2:16:49 27:21 602 92 118 123 125 144    
23 Plant City HS 2:20:54 28:10 625 95 102 107 151 170    
24 Tampa Catholic HS 2:19:15 27:51 626 41 132 147 152 154 156  
25 Hardee HS 2:22:16 28:27 657 70 119 138 158 172    
26 Santa Fe Catholic 2:21:07 28:13 672 99 135 137 148 153    
27 Fort Pierce Central HS 2:28:46 29:45 721 106 117 157 165 176    
28 Lake Worth Christian 2:28:50 29:46 758 136 140 141 168 173 175  

Girls Varsity Friday Individual Results (5k )
Top↑
START TIME: 04:00 PM

PL NAME YEAR TEAM Avg. Mile TIME SCORE
1
Hincapie, Jasmine
SR
Calvary Christian Academy (Ft. Lauderdale)
6:36.9
20:33.1
1
2
Mullins, Brooke
SR
Harmony HS
6:43.3
20:53.3
2
3
McGaffic, Lauren
SR
Miami Country Day School
6:48.3
21:08.6
3
4
Steffens, Kelly
SR
Matanzas HS
6:48.4
21:09.0
4
5
Rodriguez, Mia
SR
The King's Academy
6:48.8
21:10.4
5
6
Velez, Johanna
SR
Calvary Christian Academy (Ft. Lauderdale)
6:50.5
21:15.5
6
7
Kavanagh, Samantha
SR
Calvary Christian Academy (Ft. Lauderdale)
6:51.8
21:19.7
7
8
Rodriguez, Maya
SR
Calvary Christian Academy (Ft. Lauderdale)
6:52.2
21:20.9
8
9
Scoby, Lili
SR
Shorecrest Prep
6:52.3
21:21.2
9
10
Caswell, Gretchen
SR
Lakeland Christian School
6:53.5
21:24.8
 
11
Hicks, Allison
SR
Harmony HS
6:54.8
21:28.7
10
12
Rashid, Abigail
SR
Florida Christian School
6:57.5
21:37.2
11
13
Saunders, Isabelle
SR
Shorecrest Prep
6:58.1
21:39.2
12
14
Bayes, Sarah
SR
Lakeland Christian School
7:00.2
21:45.8
 
15
McLaughlin, Emma
SR
Tampa Bay HEAT
7:02.8
21:53.8
 
16
Pawloski, Isabella
SR
East Lake HS
7:12.0
22:22.3
13
17
Bedoya, Jessica
SR
Bishop Verot HS
7:12.5
22:23.9
14
18
Aube, Sara
SR
Lincoln Park Academy HS
7:13.5
22:27.0
15
19
Boyanich, Jessica
SR
The King's Academy
7:13.8
22:27.8
16
20
Courville, Julianna
SR
Venice HS
7:13.8
22:27.9
17
21
Kraver, Kaylee
SR
Edgewood MS/HS
7:16.0
22:34.8
18
22
Darrin, Claire
SR
Harmony HS
7:16.2
22:35.5
19
23
Bone, Addison
SR
Ida S. Baker HS
7:18.4
22:42.3
20
24
Nales-Torchio, Emma
SR
McKeel Academy
7:19.2
22:44.8
21
25
Hodes, Rachel
SR
Miami Country Day School
7:19.8
22:46.6
22
26
Shaw, Maria
SR
Out of Door Academy
7:19.9
22:46.9
23
27
Studdiford, Maeve
SR
Out of Door Academy
7:20.9
22:49.8
24
28
Albrecht, Hailey
SR
Bishop Verot HS
7:21.4
22:51.6
25
29
Rodriguez, Hazel
SR
St. Cloud HS
7:22.6
22:55.3
26
30
del Busto, Bella
SR
Calvary Christian Academy (Ft. Lauderdale)
7:24.8
23:02.0
27
31
We, Leilani
SR
St. Cloud HS
7:26.5
23:07.3
28
32
Cross, Mia
SR
Bishop Verot HS
7:28.1
23:12.4
29
33
Daley, Ella Kate
SR
The Villages HS
7:30.2
23:19.0
 
34
O'Malley, Grace
SR
Community School of Naples
7:31.7
23:23.5
30
35
Eakle, Abigail
SR
Out of Door Academy
7:31.7
23:23.5
31
36
Aboud, Sabrina
SR
Shorecrest Prep
7:31.9
23:24.1
32
37
Mundy, Genevieve
SR
Matanzas HS
7:31.9
23:24.1
33
38
Garey, Hana
SR
Calvary Christian Academy (Ft. Lauderdale)
7:33.0
23:27.6
34
39
Fronrath, Avery
SR
The King's Academy
7:33.4
23:28.8
35
40
Kloman, Kristin
SR
Calvary Christian Academy (Ft. Lauderdale)
7:33.4
23:28.9
36
41
Silva, Sophia
SR
Calvary Christian Academy (Ft. Lauderdale)
7:33.8
23:30.1
 
42
Luff, Hannah
SR
Venice HS
7:35.7
23:36.0
37
43
Sypniewski, Isabel
SR
Vero Beach HS
7:36.0
23:37.0
38
44
Rollins, Emily
SR
East Lake HS
7:36.3
23:38.0
39
45
Smilowitz, Bella
SR
Miami Country Day School
7:36.8
23:39.5
40
46
Bryant, Brookette
SR
The Villages HS
7:38.1
23:43.4
 
47
Lam, Mandy
SR
Tampa Catholic HS
7:38.1
23:43.5
41
48
Szklany, Nina
SR
Highlands Christian Academy
7:38.3
23:44.1
 
49
O'Malley, Maria
SR
Community School of Naples
7:38.4
23:44.3
42
50
Norfolk, Caitlyn
SR
Matanzas HS
7:38.9
23:45.9
43
51
Kerbs, Kayla
SR
Dwyer HS
7:39.0
23:46.3
44
52
Hernandez, Cristina
SR
Miami Country Day School
7:40.3
23:50.3
45
53
Smith, Dinara
SR
Bishop Verot HS
7:40.4
23:50.5
46
54
Ansbaugh, Bailey
SR
St. Cloud HS
7:41.7
23:54.7
47
55
Smith, Tracey
SR
Bishop Verot HS
7:42.2
23:56.2
48
56
Lukowski, Jennifer
SR
Venice HS
7:42.2
23:56.3
49
57
Atkinson, Maisha
SR
FAU Henderson School
7:42.6
23:57.5
50
58
Ramos Mercado, Ariana
SR
Harmony HS
7:42.7
23:57.9
51
59
Cepek, Katrina
SR
Archbishop McCarthy HS
7:44.7
24:04.0
 
60
Rivera, Alanie
SR
Harmony HS
7:49.9
24:20.0
52
61
Winckler, Melissa
SR
Ida S. Baker HS
7:50.1
24:20.7
53
62
Lugo Pardo, Gabriela
SR
St. Cloud HS
7:51.0
24:23.5
54
63
Hawkins, Lexie
SR
Matanzas HS
7:51.6
24:25.2
55
64
Spivey, Carli
SR
McKeel Academy
7:52.7
24:28.7
56
65
Robbins, Aubrey
SR
Out of Door Academy
7:53.2
24:30.5
57
66
Cornett, Lahela
SR
Lincoln Park Academy HS
7:56.8
24:41.6
58
67
Nieder, Brooke
SR
Miami Country Day School
7:58.5
24:46.8
59
68
Garcia, Maria
SR
Edgewood MS/HS
7:58.7
24:47.4
60
69
Pach, Tonya
SR
Atlantic Christian Academy
7:59.3
24:49.4
 
70
Mann, Alayna
SR
McKeel Academy
8:00.2
24:52.0
61
71
Hannan, Rebecca
SR
Coral Glades HS
8:00.2
24:52.1
 
72
Ramirez, Ashanti
SR
Harmony HS
8:01.5
24:56.1
62
73
Ramos, Vanessa
SR
LaBelle HS
8:02.7
25:00.0
63
74
Wright, Brooke
SR
Shorecrest Prep
8:02.9
25:00.4
64
75
Sands, Kalyn
SR
Edgewood MS/HS
8:03.2
25:01.5
65
76
Burkhalter, Madison
SR
Harmony HS
8:04.0
25:04.1
66
77
Myburg, Ann
SR
Venice HS
8:04.4
25:05.3
67
78
Madeux, Margeaux
SR
Edgewood MS/HS
8:04.7
25:06.0
68
79
Champion, Lilly
SR
Calvary Christian Academy (Ft. Lauderdale)
8:04.9
25:06.9
 
80
Robertson, Hannah
SR
Venice HS
8:05.1
25:07.5
69
81
Mier, Tatiana
SR
Hardee HS
8:05.2
25:07.5
70
82
Lickstein, Jessica
SR
Dwyer HS
8:05.2
25:07.7
71
83
Camp, Lizzy
FR
Shorecrest Prep
8:06.4
25:11.2
72
84
Herbst, Hannah
SR
FAU Henderson School
8:07.2
25:14.0
73
85
Mason, Brooke
SR
McKeel Academy
8:07.4
25:14.4
74
86
McLean, Delaney
SR
Venice HS
8:09.6
25:21.3
75
87
Dunham, Estella
SR
Miami Country Day School
8:09.8
25:21.9
76
88
Knazavich, Rachel
SR
Tampa Bay HEAT
8:10.9
25:25.5
 
89
Espinosa, Briana
SR
Miami Country Day School
8:12.2
25:29.5
77
90
Rivera, Tiana
SR
St. Cloud HS
8:12.7
25:31.1
78
91
El-Abbar, Nora
SR
FAU Henderson School
8:13.5
25:33.3
79
92
Galiano, Vanessa
SR
East Lake HS
8:14.9
25:37.7
80
93
Brown, Loren
SR
Community School of Naples
8:15.0
25:38.2
81
94
Burwood, Abbey
SR
Out of Door Academy
8:16.8
25:43.6
82
95
Reuther, Hannah
SR
East Lake HS
8:16.8
25:43.7
83
96
Avdellas, Cassie
SR
The King's Academy
8:17.5
25:45.9
84
97
Dieffenthaller, Cecila
SR
East Lake HS
8:17.5
25:45.9
85
98
Skates, Kelsey
SR
Lehigh HS
8:18.1
25:47.9
 
99
Roach, Annabel
SR
Dwyer HS
8:18.3
25:48.5
86
100
Cabauy, Rachel
SR
Florida Christian School
8:21.5
25:58.2
87
101
O'Donnell, Lauren
SR
Lincoln Park Academy HS
8:22.4
26:01.0
88
102
Wisnioski, Charlotte
SR
Dwyer HS
8:23.0
26:02.9
89
103
O'Grady, Megan
SR
Bishop Verot HS
8:24.6
26:08.0
90
104
Vespucci, Valerie
SR
Dwyer HS
8:25.1
26:09.5
91
105
Banks, Rain
SR
Marathon MS/HS
8:25.4
26:10.5
92
106
Byron, Llia
SR
The Villages HS
8:26.3
26:13.3
 
107
Ortiz, Elisa
SR
Lehigh HS
8:26.7
26:14.5
 
108
Luning, Grace
SR
Community School of Naples
8:26.9
26:15.2
93
109
Benge, Rebeka
SR
St. Cloud HS
8:27.4
26:16.8
94
110
Manley, Hannah
SR
Plant City HS
8:27.9
26:18.3
95
111
Ramachandran, Preetha
SR
Venice HS
8:28.0
26:18.4
96
112
Hawley, Malia
SR
Bishop Verot HS
8:28.0
26:18.5
97
113
Schiffeleers, Margaux
SR
Vero Beach HS
8:28.3
26:19.3
98
114
Hersey, Madison
SR
Santa Fe Catholic
8:30.7
26:26.8
99
115
Rivera, Guadalupe
SR
LaBelle HS
8:31.5
26:29.4
100
116
Northerner, Cristina
SR
Florida Christian School
8:32.1
26:31.2
101
117
Delgado, Danielle
SR
Plant City HS
8:33.5
26:35.6
102
118
Brantley, Kenzie
SR
St. Cloud HS
8:34.1
26:37.6
103
119
Drawdy, Morgan
SR
Lincoln Park Academy HS
8:34.2
26:37.7
104
120
Haddad, Rebekah
SR
Tampa Bay HEAT
8:35.4
26:41.5
 
121
Casiano, Daisy
SR
LaBelle HS
8:35.7
26:42.5
105
122
Lewiston, Abbigail
SR
Fort Pierce Central HS
8:37.1
26:46.7
106
123
Slattery, Shawna
SR
Venice HS
8:39.2
26:53.3
 
124
Castillo, Cecilia
SR
Plant City HS
8:39.4
26:54.1
107
125
Marcayda, Cecilia
SR
Florida Christian School
8:39.9
26:55.5
108
126
Tuggle, Allison
SR
Matanzas HS
8:40.1
26:56.0
109
127
Hicks, Jadyn
SR
East Lake HS
8:40.4
26:57.0
110
128
Wilcox, Victoria
SR
Matanzas HS
8:41.0
26:58.8
111
129
Pretto, Karimar
SR
Tohopekaliga High School
8:41.3
26:59.9
 
130
Miller, Megan
SR
McKeel Academy
8:41.4
27:00.2
112
131
Maul, Emily
SR
McKeel Academy
8:41.5
27:00.5
113
132
Rodriguez, Sofia
SR
The King's Academy
8:41.8
27:01.4
114
133
White, Riley
SR
Matanzas HS
8:41.8
27:01.5
115
134
Giangaspero, Lucia
SR
FAU Henderson School
8:42.9
27:04.8
116
135
Brosnihan, Emma
SR
Fort Pierce Central HS
8:44.3
27:09.1
117
136
McDonald, Riley
SR
Marathon MS/HS
8:45.0
27:11.2
118
137
Brandeberry, Kaitlynn
SR
Hardee HS
8:45.8
27:13.7
119
138
Pierre, Niah
SR
Dwyer HS
8:45.9
27:14.3
120
139
Jones, Esther
SR
Florida Christian School
8:46.7
27:16.6
121
140
Volpe, Nina
SR
Venice HS
8:47.2
27:18.3
 
141
Wolf, Sarah
SR
Vero Beach HS
8:47.6
27:19.3
122
142
Buxton, Haley
SR
Marathon MS/HS
8:49.3
27:24.8
123
143
Thorpe, Leni
SR
Shorecrest Prep
8:50.1
27:27.1
124
144
Lopez, Ingrid
SR
Marathon MS/HS
8:50.9
27:29.8
125
145
Angel, Maddison
SR
Edgewood MS/HS
8:51.2
27:30.6
126
146
Magg, Claire
SR
Out of Door Academy
8:51.7
27:32.0
127
147
Mullins, Riley
SR
Lincoln Park Academy HS
8:51.8
27:32.4
128
148
Lakomy, Samantha
SR
Ida S. Baker HS
8:52.8
27:35.5
129
149
Chai, Jade
SR
Florida Christian School
8:53.8
27:38.8
130
150
Woodall, Rylee
SR
Vero Beach HS
8:55.3
27:43.4
131
151
Koehler, Shania
SR
Riverdale HS
8:57.0
27:48.7
 
152
Cureton, Grace
SR
Tampa Catholic HS
8:57.7
27:50.7
132
153
Monroe, Skylar
SR
Lincoln Park Academy HS
8:58.0
27:51.7
133
154
Hammond, Kamryn
SR
Ida S. Baker HS
8:59.7
27:57.0
134
155
Eller, Ruby
SR
Haines City HS
8:59.8
27:57.4
 
156
Canzano, Grace
SR
Bishop Verot HS
9:00.6
27:59.7
 
157
Esterline, Anna
SR
Santa Fe Catholic
9:00.6
27:59.8
135
158
La Sala, Shayla
SR
Lake Worth Christian
9:03.0
28:07.2
136
159
Dockery, Katharine
SR
Santa Fe Catholic
9:03.5
28:08.7
137
160
Plata, Kareli
SR
Hardee HS
9:03.7
28:09.4
138
161
Madrid, Alea
SR
LaBelle HS
9:03.8
28:09.6
139
162
Reilly, Rosa
SR
Matanzas HS
9:04.0
28:10.4
 
163
Levenson, Emma
SR
Lake Worth Christian
9:04.1
28:10.7
140
164
Dinh, Brianna
SR
Lake Worth Christian
9:04.6
28:12.4
141
165
Porter, Sarah
SR
Bishop Verot HS
9:05.8
28:15.9
 
166
Stevens, Elizabeth
SR
Harmony HS
9:08.2
28:23.4
 
167
Miller, Leah
SR
Shorecrest Prep
9:10.7
28:31.3
142
168
Merkel, Emily
SR
East Lake HS
9:11.0
28:32.2
143
169
Egan, Maizie
SR
Marathon MS/HS
9:11.6
28:34.0
144
170
Rose, Olivia
SR
Bishop Verot HS
9:12.2
28:35.9
 
171
Guerra, Lauren
SR
Community School of Naples
9:13.8
28:40.8
145
172
Lear, Chloe
SR
Venice HS
9:14.3
28:42.5
 
173
Segal, Talia
SR
Dwyer HS
9:14.7
28:43.5
146
174
Porras, Marianne
SR
Tampa Catholic HS
9:15.0
28:44.7
147
175
Dusek, Abigail
SR
Haines City HS
9:15.1
28:44.8
 
176
Kropf, Reilly
SR
Shorecrest Prep
9:18.2
28:54.4
 
177
Hernandez, Sarah
SR
Santa Fe Catholic
9:20.2
29:00.9
148
178
Kolkana, Nika
SR
The King's Academy
9:23.9
29:12.3
149
179
Juarez, Karem
SR
LaBelle HS
9:25.7
29:17.9
150
180
Alejo, Abigail
SR
Plant City HS
9:26.0
29:18.6
151
181
Franklin, Olivia
SR
Tampa Catholic HS
9:27.1
29:22.3
152
182
Studdard, Alex
SR
Forest Hill HS
9:28.6
29:26.8
 
183
Aviles, Haley
SR
Tohopekaliga High School
9:29.5
29:29.7
 
184
Finch, Sarah
SR
Santa Fe Catholic
9:30.0
29:31.1
153
185
Meyers, Gabrielle
SR
Tampa Catholic HS
9:30.9
29:34.0
154
186
Atandi, Eliza
SR
Lincoln Park Academy HS
9:30.9
29:34.1
155
187
Mock, Ashlyn
SR
Forest Hill HS
9:32.6
29:39.3
 
188
O'Neal, Katherine
SR
Tampa Catholic HS
9:33.9
29:43.3
156
189
Cruz, Paola
SR
Fort Pierce Central HS
9:34.2
29:44.3
157
190
Ramos, Laura
SR
Hardee HS
9:35.5
29:48.3
158
191
Schiller, Sydney
SR
Community School of Naples
9:37.9
29:55.8
159
192
Shipman, Macy
SR
The King's Academy
9:39.5
30:00.7
160
193
Fiorucci, Bella
SR
Out of Door Academy
9:42.3
30:09.4
161
194
Johnson, Tessa
SR
Vero Beach HS
9:44.5
30:16.1
162
195
Townsend, Savannah
SR
The Villages HS
9:45.7
30:19.9
 
196
Hacker, Chloe
SR
McKeel Academy
9:46.2
30:21.6
163
197
Marshall, Lauren
SR
Matanzas HS
9:47.9
30:26.8
 
198
Richards, Shilei
SR
FAU Henderson School
9:48.5
30:28.6
164
199
Papa, Bianca
SR
Dwyer HS
9:52.6
30:41.3
 
200
Rubio, Audrey
SR
Fort Pierce Central HS
9:57.7
30:57.4
165
201
Almazan, Gabriella
SR
Forest Hill HS
9:58.2
30:58.8
 
202
Bonaparte, Camila
SR
Ida S. Baker HS
9:58.9
31:01.0
166
203
Raya, Cecilia
SR
LaBelle HS
10:02.5
31:12.1
167
204
Barrera Solis, Jessica
SR
Forest Hill HS
10:03.6
31:15.7
 
205
Papa, Isabella
SR
Dwyer HS
10:09.4
31:33.5
 
206
Nicholls, Kaela
SR
Lake Worth Christian
10:10.9
31:38.4
168
207
Diakakis, Alexandra
SR
Edgewood MS/HS
10:14.0
31:48.0
169
208
Raburn, Hannah
SR
Plant City HS
10:14.2
31:48.4
170
209
Amardor, Levana
SR
FAU Henderson School
10:15.2
31:51.7
171
210
Rodriguez, Gabriela
SR
Atlantic Christian Academy
10:15.7
31:53.1
 
211
Arreola, Jessalin
SR
Hardee HS
10:17.1
31:57.6
172
212
Barriera, Elena
SR
Riverdale HS
10:19.6
32:05.5
 
213
Newnham, Sara
SR
John Carroll HS
10:22.6
32:14.7
 
214
Bekiaris, Alexia
SR
Lake Worth Christian
10:31.3
32:41.7
173
215
Atterbury, Prentice
SR
Community School of Naples
10:34.4
32:51.3
174
216
Herzfeld, Andrea
SR
Lake Worth Christian
10:38.2
33:03.2
175
217
Mitchell, Brianna
SR
Matanzas HS
10:50.7
33:41.8
 
218
Jacas, Alethia
SR
Fort Pierce Central HS
10:59.6
34:09.5
176
219
Doersam, Emily
SR
FAU Henderson School
11:05.8
34:29.0
177
220
Abraham, Jessica
SR
Lincoln Park Academy HS
11:10.4
34:43.3
 
221
Kemerer, Samantha
SR
Florida Christian School
11:12.5
34:49.7
178
222
Costes, Alyssa
SR
Tohopekaliga High School
11:13.6
34:53.2
 
223
Palenzuela, Lizzy
 
Lake Mary Prep
11:16.0
35:00.6
 
224
Black, Dylan
SR
Out of Door Academy
11:21.6
35:18.0
 


Mixed Elem 2K Individual Results (2k )
Top↑
START TIME: 05:40 PM

PL NAME YEAR TEAM Avg. Mile TIME SCORE
1
Fuller, Layla
SR
Central Florida Gliders
6:23.3
7:56.4
1
2
Roberts, Nolan
SR
Unattached
6:38.0
8:14.7
 
3
Leslie, Nathaniel
SR
FAU Henderson School
6:41.6
8:19.1
1
4
Vittur, Nate
SR
The Elite Runner Fort Myers
6:46.4
8:25.1
 
5
Salvat, Javier
SR
Conchita Espinosa Academy
6:46.4
8:25.2
 
6
Espinoza, Manuel-Alejandro
SR
Miami Milers
6:47.8
8:26.9
 
7
Hawkins, Maddux
SR
Hillsborough Harriers
6:48.6
8:27.9
2
8
Little, Joshua
SR
The Elite Runner Fort Myers
6:55.6
8:36.6
 
9
Heilman, Savannah
SR
Central Florida Gliders
6:58.9
8:40.7
2
10
Williamson, Thomas
SR
The Elite Runner Fort Myers
7:01.3
8:43.7
 
11
Del Rio, Jack
SR
Jewett Academy
7:04.4
8:47.6
 
12
Gall, Landon
SR
Oasis Christian Academy
7:14.7
9:00.3
3
13
Forsyth, Evan
SR
Tampa Bay HEAT
7:15.2
9:00.9
4
14
Haddix, Kenny
SR
FAU Henderson School
7:16.4
9:02.4
5
15
Calderon Sosa, Jain
SR
Central Florida Gliders
7:17.2
9:03.4
6
16
Slive, Julian
SR
FAU Henderson School
7:18.1
9:04.5
7
17
Fernandez, Kylie
SR
Miami Elite Track Club
7:19.0
9:05.6
 
18
Claudio, Makayla
SR
Central Florida Gliders
7:19.3
9:06.0
3
19
Shoultz, Owen
SR
Oasis Christian Academy
7:24.1
9:12.0
8
20
Heilman, William
SR
Central Florida Gliders
7:24.4
9:12.4
9
21
Eide, Nolan
SR
Central Florida Gliders
7:31.5
9:21.2
10
22
Fernandez, Lainey
SR
Miami Elite Track Club
7:32.3
9:22.2
 
23
Marrero Jr, Hector
SR
Central Florida Gliders
7:37.9
9:29.1
11
24
Cohen, Nadia
SR
Central Florida Gliders
7:40.4
9:32.3
4
25
Slive, Benjamin
SR
FAU Henderson School
7:42.6
9:35.0
12
26
Conner, Hagen
SR
Oasis Christian Academy
7:43.6
9:36.2
13
27
Robbins, Karsyn
SR
Out of Door Academy
7:48.6
9:42.5
 
28
Titcomb, Parker
SR
FAU Henderson School
7:51.8
9:46.5
14
29
Christensen, Brodie
SR
Hillsborough Harriers
7:59.3
9:55.7
15
30
Spooner, Dillon
SR
Unattached
7:59.5
9:56.0
 
31
Maloney, Colin
SR
Hillsborough Harriers
7:59.6
9:56.1
16
32
Gall, Noah
SR
Oasis Christian Academy
8:03.8
10:01.4
17
33
Licata, Asher
SR
FAU Henderson School
8:04.5
10:02.3
18
34
Connelly, Caden
SR
Unattached
8:05.5
10:03.4
 
35
Scott, Olivia
SR
Tampa Bay HEAT
8:06.6
10:04.8
 
36
Britton, Jackson
SR
FAU Henderson School
8:10.0
10:09.1
19
37
Wieloch, Jacob
SR
FAU Henderson School
8:11.2
10:10.6
 
38
Tyner, JT
SR
Oasis Christian Academy
8:12.0
10:11.6
20
39
Berezin, Daniil
SR
FAU Henderson School
8:15.6
10:16.0
 
40
Richmond, Gavin
SR
FAU Henderson School
8:16.8
10:17.5
 
41
Zamarripa, Miley
SR
Oasis Christian Academy
8:17.1
10:17.9
 
42
Fuller, Makaila
SR
Central Florida Gliders
8:18.3
10:19.4
5
43
Castillo, Maiya
SR
FAU Henderson School
8:18.8
10:20.0
6
44
Castillo, Cali
SR
FAU Henderson School
8:19.6
10:21.0
7
45
Kupstas, Reese
SR
FAU Henderson School
8:19.9
10:21.4
8
46
Carr, Michael
SR
Oasis Christian Academy
8:20.9
10:22.6
21
47
Rucker, Caleb
SR
Tampa Bay HEAT
8:21.8
10:23.7
22
48
Osborne, Walter
SR
Tampa Bay HEAT
8:22.9
10:25.1
23
49
Shoultz, Carly
SR
Oasis Christian Academy
8:23.0
10:25.2
 
50
Hawkins, Paxton
SR
Hillsborough Harriers
8:26.4
10:29.4
24
51
Selent, Kolson
SR
Winter Haven Christian School
8:31.7
10:36.1
 
52
Dotiwala, Arish
SR
FAU Henderson School
8:38.2
10:44.1
 
53
Neville, Cian
SR
FAU Henderson School
8:41.8
10:48.5
 
54
Vu, Lilliana
SR
Central Florida Gliders
8:44.8
10:52.3
9
55
Clodfelter, Logan
SR
FAU Henderson School
8:49.7
10:58.5
 
56
Sostre, Loken
SR
Miami Milers
8:57.3
11:07.8
 
57
Dodsworth, Mateo
SR
Tampa Bay HEAT
8:57.5
11:08.1
25
58
Mitchell, Finley
SR
The Elite Runner Fort Myers
8:59.7
11:10.9
 
59
O'Sullivan, Caitlin
SR
FAU Henderson School
9:03.6
11:15.7
10
60
Stowell, Hunter
SR
The Elite Runner Fort Myers
9:03.7
11:15.9
 
61
Prescott, Brody
SR
Unattached
9:04.0
11:16.1
 
62
Turner, Amelia
SR
Tampa Bay HEAT
9:06.5
11:19.3
 
63
Grotowski, Cayd
SR
FAU Henderson School
9:10.6
11:24.4
 
64
Durden, Reagan
SR
Winter Haven Christian School
9:11.2
11:25.2
 
65
Montalvo, Campbell
SR
Tampa Bay HEAT
9:16.0
11:31.1
 
66
Roberts, Amelia
SR
Unattached
9:19.6
11:35.5
 
67
Brown, Alec
SR
Hillsborough Harriers
9:25.7
11:43.2
26
68
King, Braden
SR
Central Florida Gliders
9:31.6
11:50.5
27
69
Vu, Emma
SR
Central Florida Gliders
9:34.5
11:54.0
11
70
Bilbrey, Jeremiah
SR
Oasis Christian Academy
9:36.9
11:57.1
28
71
Leisle, Conner
SR
Oasis Christian Academy
9:39.9
12:00.9
 
72
Fountain, Mattie
SR
Winter Haven Christian School
9:45.8
12:08.1
 
73
Vu, Bella
SR
Central Florida Gliders
9:47.9
12:10.8
 
74
Kirby, Aiden
SR
Tampa Bay HEAT
9:57.3
12:22.4
29
75
Sostre, Malekai
SR
Miami Milers
9:58.4
12:23.9
 
76
Cesaire, Marcelle
SR
Oasis Christian Academy
10:08.0
12:35.7
 
77
Johnson, Emma
SR
FAU Henderson School
10:13.9
12:43.0
12
78
Santos, Gabriel
SR
Hillsborough Harriers
10:24.6
12:56.3
30
79
Harvey, Valeria
SR
FAU Henderson School
10:30.4
13:03.6
13
80
Lackner, Katelyn
SR
FAU Henderson School
11:19.3
14:04.3
14
81
Powers, Sophie
SR
Tampa Bay HEAT
11:25.2
14:11.7
 
82
Kinter, Colten
SR
Oasis Christian Academy
13:03.2
16:13.5
 
83
Leisle, Landon
SR
Oasis Christian Academy
13:21.2
16:35.9
 


Boys ROC Team Results (5k )
Top↑

PL Team Total Time Avg. Time Score 1 2 3 4 5 6 7
1 Belen Jesuit Preparatory School 1:23:25 16:41 71 7 9 15 17 23 27 42
2 Robinson HS 1:25:39 17:07 163 3 28 35 37 60 104 162
3 Creekside HS 1:26:09 17:13 174 14 21 44 47 48 74 88
4 Mountain Brook HS 1:26:05 17:13 200 4 12 40 61 83 84 112
5 Windermere High School 1:27:03 17:24 218 13 33 50 54 68 126 160
6 Niceville HS 1:27:33 17:30 243 18 29 57 69 70 76 90
7 Newsome HS 1:27:19 17:27 246 11 36 39 79 81 111 143
8 Chiles HS 1:27:37 17:31 266 8 46 56 67 89 97 98
9 Mount Dora Christian Academy (Bible) 1:27:07 17:25 273 1 19 45 103 105 127  
10 St. Thomas Aquinas HS 1:27:30 17:30 278 5 34 38 93 108 133 158
11 Christopher Columbus HS 1:28:54 17:46 318 32 59 63 73 91 100 110
12 Gulf Coast HS 1:28:41 17:44 322 16 64 66 75 101 120 155
13 Miami Coral Park HS 1:29:34 17:54 364 30 62 77 80 115 118 152
14 Sunlake HS 1:29:57 17:59 386 51 55 65 106 109 113 121
15 George Jenkins HS 1:29:38 17:55 393 10 58 85 117 123 124 170
16 Estero HS 1:29:12 17:50 398 2 53 78 131 134 135 141
17 Palm Beach Central HS 1:30:08 18:01 403 41 43 92 102 125 149 163
18 Naples HS 1:30:17 18:03 423 20 71 82 114 136 148 156
19 Seffner Christian Academy HS 1:30:53 18:10 454 22 24 86 157 165 173 174
20 Seabreeze HS 1:31:05 18:13 456 25 26 116 128 161 171 172
21 Ransom Everglades School 1:31:22 18:16 494 31 94 107 130 132 137 150
22 Spanish River HS 1:31:34 18:18 506 72 87 99 119 129 146 166
23 Dr. Phillips HS 1:32:03 18:24 532 52 95 96 144 145 154 167
24 Osceola HS (Seminole) 1:32:58 18:35 592 49 122 139 140 142 151 159
25 Lakewood Ranch HS 1:32:58 18:35 608 6 138 147 153 164 168 169

Boys ROC Individual Results (5k )
Top↑
START TIME: 08:15 AM

PL NAME YEAR TEAM Avg. Mile TIME SCORE
1
Curtis, Gabriel
SR
Mount Dora Christian Academy (Bible)
5:08.1
15:57.4
1
2
Brittenham, Hugh
SR
Estero HS
5:09.6
16:02.0
2
3
Geiger, Ethan
SR
Robinson HS
5:10.4
16:04.5
3
4
Harwell, Hunter
SR
Mountain Brook HS
5:12.9
16:12.3
4
5
Breslin, Aidan
SR
St. Thomas Aquinas HS
5:13.6
16:14.3
5
6
Fiore, Michael
SR
Fort Lauderdale HS
5:13.8
16:15.1
 
7
Reid, Jonathan
SR
Lakewood Ranch HS
5:14.5
16:17.3
6
8
Magoulas, Adam
SR
Belen Jesuit Preparatory School
5:15.2
16:19.5
7
9
Hensley, Jacob
SR
Citrus HS
5:15.8
16:21.3
 
10
Phillips, Connor
SR
Chiles HS
5:17.4
16:26.1
8
11
Vento, Javier
SR
Belen Jesuit Preparatory School
5:18.1
16:28.5
9
12
Zimmerman, Brady
SR
George Jenkins HS
5:19.8
16:33.8
10
13
Bear, John
SR
Orange Park HS
5:20.2
16:35.0
 
14
Acosta, Dominic
SR
Newsome HS
5:21.0
16:37.3
11
15
Cloud, Zachary
SR
St. Cloud HS
5:21.0
16:37.5
 
16
Dorsainvil, Saindeley
SR
Palmetto Ridge HS
5:21.1
16:37.6
 
17
Garcia, Christian
SR
Palmetto Ridge HS
5:21.1
16:37.7
 
18
Pitard, Joseph
SR
Mountain Brook HS
5:21.5
16:38.9
12
19
Ortiz, Onix
SR
Windermere High School
5:22.1
16:40.8
13
20
Ortiz, Matthew
SR
Creekside HS
5:22.4
16:41.7
14
21
Roa, Sebastian
SR
Belen Jesuit Preparatory School
5:23.3
16:44.5
15
22
Kamen, Nickolas
SR
Gulf Coast HS
5:24.1
16:47.1
16
23
de la Hoz, Lucas
SR
Belen Jesuit Preparatory School
5:25.3
16:50.7
17
24
Wendel, Todd
SR
Niceville HS
5:25.6
16:51.6
18
25
Pruim, Jackson
SR
Mount Dora Christian Academy (Bible)
5:26.1
16:53.2
19
26
Gibson, Brady
SR
Naples HS
5:26.4
16:54.1
20
27
Benavides, Jesse
SR
Creekside HS
5:26.4
16:54.1
21
28
McKenzie, John
SR
Seffner Christian Academy HS
5:27.0
16:56.1
22
29
Tellis, Ladarius
SR
Lake Region HS
5:27.6
16:58.0
 
30
Benitez, Giancarlo
SR
Belen Jesuit Preparatory School
5:29.0
17:02.2
23
31
Munera, Samuel
SR
Jupiter HS
5:29.5
17:03.7
 
32
McKenzie, Paul
SR
Seffner Christian Academy HS
5:30.2
17:06.0
24
33
Brownrigg, Shane
SR
Seabreeze HS
5:30.7
17:07.6
25
34
Lemoncello, Ethan
SR
Seabreeze HS
5:31.6
17:10.2
26
35
Aguzzi, Cesar
SR
Belen Jesuit Preparatory School
5:31.8
17:10.9
27
36
Bennett, Richard
SR
Robinson HS
5:31.9
17:11.2
28
37
Bohler, Gabriel
SR
Niceville HS
5:32.2
17:12.1
29
38
Amat, David
SR
Miami Coral Park HS
5:32.7
17:13.7
30
39
Cusack, James
SR
Ransom Everglades School
5:32.8
17:14.1
31
40
Canarte, Alvaro
SR
Christopher Columbus HS
5:33.1
17:14.9
32
41
Pirie, Liam
SR
Windermere High School
5:33.6
17:16.4
33
42
Breslin, Colin
SR
St. Thomas Aquinas HS
5:33.7
17:16.9
34
43
Hunter, Ethan
SR
Robinson HS
5:33.8
17:17.2
35
44
Bernard, Joshua
SR
Newsome HS
5:34.2
17:18.4
36
45
Bruges, Andrew
SR
Robinson HS
5:34.8
17:20.4
37
46
Washburn, Brian
SR
St. Thomas Aquinas HS
5:35.4
17:22.1
38
47
Wright, Macarius
SR
Newsome HS
5:35.7
17:23.1
39
48
Buntin, Billy
SR
Martin County HS
5:36.2
17:24.5
 
49
Balzli, Parker
SR
Mountain Brook HS
5:36.2
17:24.5
40
50
Ross, Gavin
SR
Palm Beach Central HS
5:36.9
17:26.8
41
51
Gomez, Diego
SR
Belen Jesuit Preparatory School
5:37.4
17:28.3
42
52
Colby, Mason
SR
Palm Beach Central HS
5:37.5
17:28.6
43
53
Nichols, Todd
SR
Creekside HS
5:37.5
17:28.8
44
54
Curtis, Mitchell
SR
Mount Dora Christian Academy (Bible)
5:37.7
17:29.3
45
55
Milford, Clayburn
SR
Chiles HS
5:38.5
17:31.7
46
56
Taylor, Owen
SR
Creekside HS
5:38.6
17:32.0
47
57
Rose, Preston
SR
Creekside HS
5:38.9
17:33.1
48
58
Coryea, Trevor
SR
Osceola HS (Seminole)
5:39.0
17:33.4
49
59
Rowe, Carter
SR
Windermere High School
5:39.0
17:33.4
50
60
Kennedy, Gavin
SR
Sunlake HS
5:39.1
17:33.7
51
61
Matzner, Joshua
SR
Dr. Phillips HS
5:40.4
17:37.8
52
62
Panichello, Alex
SR
Estero HS
5:40.5
17:38.1
53
63
Ellenback, Noah
SR
Windermere High School
5:40.9
17:39.1
54
64
Scheid, Edward
SR
Sunlake HS
5:40.9
17:39.2
55
65
Mountin, Samuel
SR
Chiles HS
5:41.1
17:39.9
56
66
Dever, Jake
SR
Niceville HS
5:41.9
17:42.4
57
67
Moore, Brendan
SR
George Jenkins HS
5:42.4
17:43.9
58
68
Nunes, Gabriel
SR
Belen Jesuit Preparatory School
5:42.5
17:44.2
 
69
Villalobos, Jonathan
SR
Christopher Columbus HS
5:42.7
17:44.8
59
70
Hunter, Matthew
SR
Robinson HS
5:43.3
17:46.8
60
71
Alexander, Eric
SR
Mountain Brook HS
5:43.7
17:48.0
61
72
Batista, Lucas
SR
Miami Coral Park HS
5:43.8
17:48.1
62
73
Brown, Malcolm
SR
Christopher Columbus HS
5:44.3
17:49.7
63
74
Evans, Micah
SR
Gulf Coast HS
5:44.4
17:50.3
64
75
Burleson, Dominic
SR
Sunlake HS
5:44.5
17:50.3
65
76
Reynolds, Chris
SR
Gulf Coast HS
5:44.8
17:51.3
66
77
Kirbo, Ben
SR
Chiles HS
5:45.3
17:53.1
67
78
Taylor, Mason
SR
Windermere High School
5:45.5
17:53.5
68
79
Dickerson, Dane
SR
Niceville HS
5:45.6
17:53.9
69
80
Aubert, Christian
SR
Niceville HS
5:45.7
17:54.0
70
81
Rodriguez, Alexander
SR
Naples HS
5:45.8
17:54.4
71
82
Vincennie, Zac
SR
Spanish River HS
5:45.9
17:54.8
72
83
Faraldo, Alec
SR
Christopher Columbus HS
5:46.0
17:55.2
73
84
Marescot, Nicholas
SR
Creekside HS
5:46.3
17:56.0
74
85
Pope, Jackson
SR
Gulf Coast HS
5:46.6
17:56.9
75
86
Hodge, Finn
SR
Niceville HS
5:46.7
17:57.4
76
87
Carvajal, Orlando
SR
Miami Coral Park HS
5:46.8
17:57.6
77
88
Palomino, Brandon
SR
Estero HS
5:47.0
17:58.1
78
89
McAdams, Hunter
SR
Newsome HS
5:47.3
17:59.3
79
90
Collado, Alec
SR
Miami Coral Park HS
5:47.8
18:00.6
80
91
Sanchez, David
SR
Newsome HS
5:48.1
18:01.8
81
92
Poole, Michael
SR
Naples HS
5:48.2
18:01.9
82
93
Denning, Gram
SR
Mountain Brook HS
5:48.3
18:02.3
83
94
Hartley, Henry
SR
Mountain Brook HS
5:48.5
18:02.9
84
95
Childers, Kevin
SR
George Jenkins HS
5:48.7
18:03.4
85
96
Nipper, Adam
SR
Seffner Christian Academy HS
5:48.7
18:03.5
86
97
Kwon, Alec
SR
Spanish River HS
5:48.8
18:03.7
87
98
Lee, Spencer
SR
Creekside HS
5:48.8
18:03.8
88
99
Coles, Sam
SR
Creekside HS
5:49.5
18:05.8
 
100
Amsellem, Spencer
SR
Chiles HS
5:49.8
18:06.9
89
101
Hird, Mattias
SR
Niceville HS
5:50.6
18:09.4
90
102
Aguerri, Alejandro
SR
Christopher Columbus HS
5:50.7
18:09.7
91
103
Davies, Maverik
SR
Palm Beach Central HS
5:50.7
18:09.8
92
104
Sanchez, Sebastian
SR
St. Thomas Aquinas HS
5:50.9
18:10.4
93
105
Akar, Jonathan
SR
Ransom Everglades School
5:51.0
18:10.6
94
106
Berriz, Adam
SR
Dr. Phillips HS
5:51.1
18:10.8
95
107
Venturini, Anthony
SR
Dr. Phillips HS
5:51.1
18:10.9
96
108
Meza, David
SR
Belen Jesuit Preparatory School
5:51.2
18:11.2
 
109
Hay, Hawthorne
SR
Chiles HS
5:51.3
18:11.6
97
110
Failma, Peter
SR
Chiles HS
5:51.7
18:12.8
98
111
Garcia, Nick
SR
Spanish River HS
5:52.2
18:14.3
99
112
Bergnes, Anthony
SR
Christopher Columbus HS
5:52.5
18:15.3
100
113
McHarris, Joshua
SR
Gulf Coast HS
5:52.7
18:15.9
101
114
Lee, John
SR
Belen Jesuit Preparatory School
5:53.2
18:17.6
 
115
Routhier, Caiden
SR
Palm Beach Central HS
5:54.4
18:21.1
102
116
Deleon, Sebastian
SR
Mount Dora Christian Academy (Bible)
5:54.5
18:21.6
103
117
Hutmacher, MacLean
SR
Robinson HS
5:54.5
18:21.6
104
118
Valente, Tom
SR
Mount Dora Christian Academy (Bible)
5:56.0
18:26.3
105
119
Knobl, Drew
SR
Sunlake HS
5:56.3
18:27.0
106
120
Dray, Alexandre
SR
Ransom Everglades School
5:56.3
18:27.2
107
121
Brands, Sage
SR
St. Thomas Aquinas HS
5:56.4
18:27.3
108
122
Robbins, Colby
SR
Sunlake HS
5:56.4
18:27.5
109
123
Smith, Ian
SR
Creekside HS
5:56.5
18:27.7
 
124
Cruz, Leo
SR
Christopher Columbus HS
5:56.7
18:28.4
110
125
Usher, Max
SR
Newsome HS
5:57.0
18:29.3
111
126
Corley, Beck
SR
Mountain Brook HS
5:57.3
18:30.1
112
127
La Red, Albert
SR
Sunlake HS
5:58.2
18:33.0
113
128
Marcum, Shawn
SR
Chiles HS
5:58.6
18:34.3
 
129
Fernandez, Austin
SR
Naples HS
5:58.8
18:34.8
114
130
Guerrero, Anibal
SR
Miami Coral Park HS
5:58.8
18:34.9
115
131
Augustynowski, Seth
SR
Seabreeze HS
5:59.0
18:35.5
116
132
Townley, Thomas
SR
George Jenkins HS
5:59.4
18:36.8
117
133
Catala, Carlos
SR
Miami Coral Park HS
5:59.4
18:36.9
118
134
Spleha, Justin
SR
Spanish River HS
5:59.6
18:37.2
119
135
Cardec, Evan
SR
Gulf Coast HS
6:00.0
18:38.7
120
136
Whitfield, Cade
SR
Sunlake HS
6:00.2
18:39.1
121
137
George, Camden
SR
Osceola HS (Seminole)
6:00.4
18:39.8
122
138
Nieves, Felix
SR
Sunlake HS
6:00.7
18:40.8
 
139
Chambers, Andrew
SR
George Jenkins HS
6:00.9
18:41.3
123
140
Guerrero, Andrew
SR
George Jenkins HS
6:01.0
18:41.7
124
141
Molina, Nick
SR
Christopher Columbus HS
6:01.2
18:42.2
 
142
Garner, Evan
SR
Palm Beach Central HS
6:01.2
18:42.3
125
143
siegel, noah
SR
Windermere High School
6:01.4
18:43.0
126
144
Gibson, Nikolas
SR
Mount Dora Christian Academy (Bible)
6:01.6
18:43.6
127
145
Rodriguez, Christian
SR
Seabreeze HS
6:01.6
18:43.7
128
146
Leb, Isaac
SR
Spanish River HS
6:01.9
18:44.5
129
147
MacEachern, Alasdair
SR
Ransom Everglades School
6:02.1
18:45.2
130
148
Pickard, Kolton
SR
Estero HS
6:02.1
18:45.2
131
149
Esber, Tomas
SR
Ransom Everglades School
6:02.3
18:45.7
132
150
Franklin, Max
SR
Niceville HS
6:02.7
18:46.9
 
151
Strong, Stephen
SR
St. Thomas Aquinas HS
6:03.2
18:48.5
133
152
Bell, Jack
SR
Mountain Brook HS
6:03.3
18:48.8
 
153
Dale, Zach
SR
Estero HS
6:03.4
18:49.2
134
154
Mong, Jacob
SR
Sunlake HS
6:03.7
18:50.0
 
155
Hulsey, Duncan
SR
Mountain Brook HS
6:03.7
18:50.2
 
156
Adams, Brandon
SR
Estero HS
6:03.8
18:50.5
135
157
Melton, Chase
SR
Naples HS
6:04.6
18:53.0
136
158
de Cardenas, Felipe
SR
Ransom Everglades School
6:04.8
18:53.5
137
159
Laielli, Gavin
SR
Lakewood Ranch HS
6:05.0
18:54.0
138
160
Wynne, Thomas
SR
Osceola HS (Seminole)
6:05.1
18:54.6
139
161
Stone, William
SR
Osceola HS (Seminole)
6:05.3
18:55.1
140
162
Sytsma, Jackson
SR
Chiles HS
6:05.5
18:55.7
 
163
Geerlings, Avery
SR
Estero HS
6:05.5
18:55.8
141
164
LaGrande, Owen
SR
Osceola HS (Seminole)
6:05.6
18:56.0
142
165
Mendez, Cyrus
SR
Newsome HS
6:06.8
18:59.9
143
166
Semlali, Ilyas
SR
Dr. Phillips HS
6:07.1
19:00.5
144
167
Nazario, Jose
SR
Dr. Phillips HS
6:08.1
19:03.8
145
168
Terkiel, Ben
SR
Spanish River HS
6:08.2
19:04.0
146
169
Catlett, Owen
SR
Lakewood Ranch HS
6:08.3
19:04.3
147
170
Kampf, Jake
SR
Naples HS
6:08.5
19:04.9
148
171
Usher, David
SR
Palm Beach Central HS
6:08.8
19:06.0
149
172
Ruan, Antonio
SR
Ransom Everglades School
6:08.9
19:06.2
150
173
Olsen, Eric
SR
Osceola HS (Seminole)
6:09.1
19:07.0
151
174
Bermudez, Damien
SR
Miami Coral Park HS
6:09.2
19:07.3
152
175
Duffy, James
SR
Lakewood Ranch HS
6:09.6
19:08.4
153
176
Perez, Damon
SR
Dr. Phillips HS
6:10.0
19:09.6
154
177
Svitek, Christopher
SR
Gulf Coast HS
6:10.0
19:09.8
155
178
Axline, Benjamin
SR
Naples HS
6:10.4
19:10.8
156
179
Frazier, Beau
SR
Seffner Christian Academy HS
6:11.0
19:12.8
157
180
Ott, David
SR
Niceville HS
6:11.1
19:13.0
 
181
Serrano, Nick
SR
St. Thomas Aquinas HS
6:11.8
19:15.3
158
182
Moore, Joey
SR
Niceville HS
6:13.0
19:18.9
 
183
Humphrey, Zachary
SR
Gulf Coast HS
6:13.0
19:19.0
 
184
Jimenez, Christian
SR
Gulf Coast HS
6:13.1
19:19.3
 
185
Thrower, Grant
SR
Osceola HS (Seminole)
6:13.6
19:21.0
159
186
Miller, Lawton
SR
Mountain Brook HS
6:13.8
19:21.6
 
187
McLendon, Drew
SR
Naples HS
6:14.3
19:23.2
 
188
Freeman, Jacob
SR
Windermere High School
6:15.5
19:26.7
160
189
Rison, Jacob
SR
Windermere High School
6:15.5
19:26.7
 
190
Kilduff, James
SR
Chiles HS
6:15.8
19:27.7
 
191
Crick, Trent
SR
Seabreeze HS
6:16.0
19:28.3
161
192
Grandoff, Philip
SR
Robinson HS
6:16.1
19:28.5
162
193
Bowling, Cameron
SR
Naples HS
6:16.6
19:30.2
 
194
Haas, Dylan
SR
Palm Beach Central HS
6:17.8
19:34.0
163
195
Navas, Gino
SR
Lakewood Ranch HS
6:18.0
19:34.6
164
196
Biehl, Nathan
SR
Seffner Christian Academy HS
6:18.1
19:35.0
165
197
Barnes, Jacob
SR
Sunlake HS
6:18.2
19:35.3
 
198
Bar-Nur, Ethan
SR
Spanish River HS
6:18.4
19:35.9
166
199
Inglima, Coleman
SR
Osceola HS (Seminole)
6:19.2
19:38.2
 
200
Cunningham, Reed
SR
Naples HS
6:21.0
19:43.9
 
201
Haynes, Dontaveous
SR
Dr. Phillips HS
6:21.2
19:44.6
167
202
Liptak, Luke
SR
Windermere High School
6:22.1
19:47.3
 
203
Toler, Tanner
SR
Lakewood Ranch HS
6:22.5
19:48.5
168
204
Leb, Elijah
SR
Spanish River HS
6:23.2
19:50.8
 
205
Chapman, Connor
SR
Lakewood Ranch HS
6:23.8
19:52.5
169
206
Kovacs, Greg
SR
Spanish River HS
6:24.1
19:53.6
 
207
Brickhouse, Seth
SR
George Jenkins HS
6:24.2
19:53.9
170
208
Krinsky, Koby
SR
Ransom Everglades School
6:24.3
19:54.1
 
209
Ariani, Justin
SR
Seabreeze HS
6:25.9
19:59.2
171
210
Gayman, Durron
SR
Estero HS
6:26.7
20:01.6
 
211
Smoker, Wesley
SR
Windermere High School
6:27.7
20:04.5
 
212
Soto, Rylan
SR
Osceola HS (Seminole)
6:30.9
20:14.5
 
213
Wathen, Bryce
SR
Estero HS
6:31.2
20:15.6
 
214
Burkett, Quinton
SR
St. Thomas Aquinas HS
6:36.0
20:30.3
 
215
Mardis, Lucas
SR
St. Thomas Aquinas HS
6:36.1
20:30.7
 
216
Manzella, Daniel
SR
Dr. Phillips HS
6:36.8
20:33.0
 
217
Foster, Chris
SR
Gulf Coast HS
6:37.4
20:34.7
 
218
Tugwell, Luke
SR
Seabreeze HS
6:39.2
20:40.4
172
219
Workman, Sam
SR
Osceola HS (Seminole)
6:40.2
20:43.6
 
220
McConnell, Max
SR
Dr. Phillips HS
6:41.0
20:46.0
 
221
Bienstock, Samson
SR
Ransom Everglades School
6:45.0
20:58.3
 
222
Azor, Kervenster
SR
Dr. Phillips HS
6:46.4
21:02.8
 
223
Wong, Justin
SR
Ransom Everglades School
6:47.4
21:06.0
 
224
Ziegler, Logan
SR
Seabreeze HS
6:48.3
21:08.6
 
225
Bagby, Alex
SR
Estero HS
6:49.0
21:11.0
 
226
Heller, Trey(kim)
SR
Seabreeze HS
6:51.0
21:17.0
 
227
Devisfruto, Blake
SR
Seffner Christian Academy HS
6:52.7
21:22.3
173
228
Perkins, Liam
SR
Seffner Christian Academy HS
6:56.9
21:35.4
174
229
Wenger, Brant
SR
Seffner Christian Academy HS
7:05.9
22:03.5
 
230
Myers, John
SR
Seabreeze HS
7:11.5
22:20.7
 
231
Piglia, Christiano
SR
St. Thomas Aquinas HS
7:45.5
24:06.6
 


Boys JV Friday Team Results (5k )
Top↑

PL Team Total Time Avg. Time Score 1 2 3 4 5 6 7
1 Fort Myers HS 1:39:36 19:55 26 1 2 6 8 9 11  
2 Estero HS 1:47:50 21:34 89 3 4 7 36 39 50 58
3 Bell Creek Academy 1:51:20 22:16 113 13 17 23 25 35 62  
4 Somerset Academy Canyons 1:56:53 23:22 157 10 16 26 30 75 82  
5 George Jenkins HS 1:56:23 23:16 160 5 12 29 40 74    
6 Plant City HS 1:59:33 23:54 190 15 27 37 55 56 57  
7 Harmony HS 2:02:16 24:27 203 18 21 28 51 85 89 101
8 Gulliver Prep HS 2:02:34 24:30 218 20 33 46 59 60    
9 Matanzas HS 2:03:18 24:39 223 24 38 43 53 65 93 102
10 Tohopekaliga High School 2:05:15 25:03 235 22 32 42 63 76 77 78
11 Vero Beach HS 2:07:58 25:35 254 19 34 45 70 86 98  
12 Venice HS 2:09:13 25:50 279 31 52 54 69 73 83 84
13 Miami Country Day School 2:11:31 26:18 292 47 49 61 64 71 94  
14 Lincoln Park Academy HS 2:22:49 28:33 358 44 48 81 88 97 100 103
15 Florida Christian School 2:26:18 29:15 390 41 72 90 92 95    
16 Community School of Naples 2:26:35 29:19 403 66 79 80 87 91    
17 Titusville HS 2:40:03 32:00 434 67 68 96 99 104    

Boys JV Friday Individual Results (5k )
Top↑
START TIME: 03:40 PM

PL NAME YEAR TEAM Avg. Mile TIME SCORE
1
Fischler, Philip
SO
Fort Myers HS
6:07.0
19:00.2
1
2
Murphy, Ryan
JR
Fort Myers HS
6:09.5
19:08.2
2
3
Ringer, Ryan
SR
Ida S. Baker HS
6:19.8
19:40.0
 
4
Roth, Jackson
 
Windermere Prep
6:20.6
19:42.8
 
5
Reiter, Riley
SR
Estero HS
6:21.3
19:44.7
3
6
Hamilton, Nick
SR
Estero HS
6:25.8
19:58.9
4
7
Ko, James
SR
George Jenkins HS
6:31.5
20:16.4
5
8
Novella, Colton
JR
Fort Myers HS
6:33.9
20:24.0
6
9
Olitsky, Jared
SR
Estero HS
6:35.2
20:28.1
7
10
McHugh, Dylan
SR
Fort Myers HS
6:36.6
20:32.2
8
11
Adkins, Michael
JR
Fort Myers HS
6:36.6
20:32.2
9
12
Gerber, Sebastian
SR
Somerset Academy Canyons
6:48.2
21:08.4
10
13
Oakes-Lotridge, Adam
SO
Fort Myers HS
6:48.2
21:08.4
11
14
Waelbroeck, Chase
SR
George Jenkins HS
6:51.3
21:17.9
12
15
Scott, Ty
SR
Bell Creek Academy
6:51.6
21:19.1
13
17
Windhorst, Jackson
SR
Fort Myers HS
6:52.2
21:20.9
 
18
Bennett, Zaben
SR
Plant City HS
6:55.8
21:32.1
15
19
Hill, Connor
JR
Fort Myers HS
6:56.9
21:35.3
 
20
Diebra, Alain
SR
Somerset Academy Canyons
6:57.4
21:37.1
16
21
Scott, Luke
SR
Bell Creek Academy
6:57.6
21:37.5
17
22
Balantine, Colby
SR
Fort Myers HS
6:58.4
21:40.2
 
23
Williams, Nolan
SR
Fort Myers HS
6:58.6
21:40.6
 
24
Sadek, Youssef
SR
Harmony HS
7:01.4
21:49.3
18
25
Gumpel, Peter
SR
Vero Beach HS
7:04.7
21:59.6
19
26
Acevedo, Josiah
SR
Archbishop McCarthy HS
7:05.0
22:00.6
 
27
Soler-Baillo, Andre
SR
Gulliver Prep HS
7:07.5
22:08.4
20
28
Sandoval, Alexis
SR
Harmony HS
7:07.8
22:09.4
21
29
Huayamave, Roberto
SR
Archbishop McCarthy HS
7:08.2
22:10.5
 
30
Quiros, Miviel (Orlando)
SR
Tohopekaliga High School
7:10.8
22:18.6
22
31
Correa, Sebastian
SR
Bell Creek Academy
7:12.9
22:25.1
23
32
Kelly, Zachary
SR
Matanzas HS
7:14.2
22:29.2
24
33
Kaminer, Grant
FR
Fort Myers HS
7:14.4
22:29.8
 
34
Spain, Jack
SR
Bell Creek Academy
7:14.5
22:30.3
25
35
Chorney, Bryce
SR
Somerset Academy Canyons
7:17.7
22:39.9
26
36
Baxter, Rylee
SR
Plant City HS
7:19.5
22:45.7
27
37
Darrin, Connor
SR
Harmony HS
7:20.2
22:48.0
28
38
Carr, Cody
SR
George Jenkins HS
7:21.5
22:51.9
29
39
Paredes, Kevin
SR
Somerset Academy Canyons
7:28.4
23:13.2
30
40
Pickert, Owen
SR
Venice HS
7:29.1
23:15.4
31
41
Rengifo, Nicolas
SR
Tohopekaliga High School
7:30.5
23:19.8
32
42
Posada, Emilio
SR
Gulliver Prep HS
7:31.0
23:21.5
33
43
Hillary, Harlie
SR
Vero Beach HS
7:31.4
23:22.5
34
44
Marcelin, Jailen
SR
Bell Creek Academy
7:33.5
23:29.1
35
45
May, Calvin
SR
Archbishop McCarthy HS
7:36.6
23:38.9
 
46
Laureano, Edgar
SR
Estero HS
7:38.0
23:43.0
36
47
Donovan, Aiden
FR
Fort Myers HS
7:39.1
23:46.6
 
48
Williams, Kyle
SR
Fort Myers HS
7:39.3
23:47.2
 
49
Gonzalez, Bryan
SR
Plant City HS
7:41.5
23:53.9
37
50
Kopach, Evan
SR
Matanzas HS
7:41.6
23:54.2
38
51
Smith, Jack
SR
Lakeland Christian School
7:41.9
23:55.3
 
52
Arabie, Peyton
SR
Estero HS
7:42.1
23:55.9
39
53
Maxwell, Owen
FR
Fort Myers HS
7:43.4
23:59.9
 
54
Tervin, Dalton
SR
George Jenkins HS
7:45.0
24:04.7
40
55
Couvertier, Louis
SR
Florida Christian School
7:49.1
24:17.6
41
56
Aviles, Angel
SR
Hardee HS
7:50.9
24:23.2
 
57
Davis, Camren
SR
Tohopekaliga High School
7:52.1
24:26.9
42
58
Lips, Will
SR
Calvary Christian Academy (Ft. Lauderdale)
7:52.9
24:29.5
 
59
Hubner, Daniel
SR
Calvary Christian Academy (Ft. Lauderdale)
7:53.4
24:31.0
 
60
Beard, Tyln
SR
Matanzas HS
7:53.5
24:31.2
43
61
Collins, Malik
SR
Lincoln Park Academy HS
7:55.2
24:36.6
44
62
Featherston, Blake
SR
Vero Beach HS
7:55.4
24:37.3
45
63
Stephens, Sebastian
SR
Gulliver Prep HS
7:57.8
24:44.7
46
64
Ader, Josh
SR
Miami Country Day School
7:59.2
24:49.1
47
65
Rassi, Randall
SR
Calvary Christian Academy (Ft. Lauderdale)
7:59.2
24:49.1
 
66
Maxwell, Parker
FR
Fort Myers HS
7:59.8
24:50.9
 
67
Rocky, Dylan
SR
Lincoln Park Academy HS
8:01.8
24:57.2
48
68
Towle, Candon
FR
Fort Myers HS
8:06.6
25:12.0
 
69
Perez, Nicholas
SR
Miami Country Day School
8:06.8
25:12.5
49
70
Hassel, Ben
SR
Estero HS
8:06.9
25:12.9
50
71
Johnson, Chase
SR
Harmony HS
8:07.4
25:14.4
51
72
Bunsuy, Donald
SR
Edgewood MS/HS
8:07.5
25:14.8
 
73
Calabro, Alex
SR
Edgewood MS/HS
8:07.5
25:14.8
 
74
Smith, Anthony
SR
Venice HS
8:08.2
25:17.0
52
75
Tanguilig, Dawson
SR
Matanzas HS
8:09.9
25:22.4
53
76
Murdock, James
SR
Venice HS
8:14.4
25:36.3
54
77
McKellop, Brian
SR
Ida S. Baker HS
8:14.6
25:36.8
 
78
Fredette, Brian
SR
Plant City HS
8:15.5
25:39.6
55
79
Smith, Ryan
SR
Plant City HS
8:16.2
25:41.9
56
80
Rusch, Tyler
SR
Oasis Christian Academy
8:17.5
25:45.8
 
81
Stewart, Isaiah
SR
Plant City HS
8:18.8
25:50.0
57
82
Donahue, Steven
SR
Oasis Christian Academy
8:19.2
25:51.2
 
83
Hassel, Nate
SR
Estero HS
8:19.5
25:52.1
58
84
Soto, Camilo
SR
Gulliver Prep HS
8:22.1
26:00.3
59
85
Hammond, Evan
SR
Ida S. Baker HS
8:26.7
26:14.5
 
86
Colak, Ronan
SR
Gulliver Prep HS
8:28.4
26:19.6
60
87
Mellado, Marcos
SR
Miami Country Day School
8:35.9
26:43.2
61
88
Machnicol, Matthew
SR
Bell Creek Academy
8:38.6
26:51.5
62
89
Maldonado, Jerome
SR
Tohopekaliga High School
8:39.8
26:55.1
63
90
Sastre, Tyler
SR
Miami Country Day School
8:41.8
27:01.5
64
91
Hawley, Braden
SR
Matanzas HS
8:42.0
27:02.0
65
92
Foland, Zach
SR
Community School of Naples
8:44.3
27:09.1
66
93
Beard, Nicholas
SR
Titusville HS
8:44.4
27:09.4
67
94
Diamond, Kyle
SR
Titusville HS
8:46.2
27:14.9
68
95
Everett, Caleb
SR
Venice HS
8:46.8
27:16.9
69
96
Stabler, Jeremiah
SR
Lakeland Christian School
8:48.5
27:22.4
 
97
Espinoza, James
SR
Vero Beach HS
8:52.9
27:35.9
70
98
Syska, Zac
FR
Fort Myers HS
8:54.1
27:39.6
 
99
Mendelson, Alex
SR
Miami Country Day School
8:56.1
27:45.7
71
100
Swindoll, William
SR
Florida Christian School
8:56.3
27:46.5
72
101
Rodriguez, Andrew
SR
Venice HS
8:56.9
27:48.4
73
102
Herring, Jesse
SR
George Jenkins HS
8:58.2
27:52.3
74
103
Golas, Presley
SR
Somerset Academy Canyons
9:05.5
28:15.0
75
104
Figueroa, Christian
SR
Tohopekaliga High School
9:05.7
28:15.5
76
105
Concepcion, Adrian
SR
Tohopekaliga High School
9:09.6
28:27.9
77
106
Hobbs, Robert
SR
Tohopekaliga High School
9:09.8
28:28.4
78
107
Rea, Tyler
SR
Community School of Naples
9:14.0
28:41.4
79
108
Scott, Isaiah
SR
Dwyer HS
9:16.1
28:48.0
 
109
Schossau, Nate
SR
Community School of Naples
9:18.4
28:55.3
80
110
Seneca, Caleb
FR
Fort Myers HS
9:19.6
28:58.8
 
111
Luna, Javier
SR
Tohopekaliga High School
9:20.0
29:00.1
 
112
Greene, Curtis
SR
Lincoln Park Academy HS
9:21.3
29:04.0
81
113
McMahon, Pierce
SR
Somerset Academy Canyons
9:22.8
29:08.8
82
114
Irvin, Jack
SR
Venice HS
9:24.6
29:14.4
83
115
Quint, Thomas
SR
Lakeland Christian School
9:24.8
29:15.1
 
116
Hyer, Jacob
SR
Venice HS
9:24.9
29:15.5
84
117
Maurcell, Ethan
SR
Dwyer HS
9:29.2
29:28.8
 
118
Yi, Connor
SR
Harmony HS
9:44.2
30:15.3
85
119
Fillizola, Cole
SR
Vero Beach HS
9:46.8
30:23.3
86
120
Cleveland, Solomon
SR
Lakeland Christian School
9:48.2
30:27.9
 
121
Rohrbough, Brodie
SR
John Carroll HS
9:54.1
30:46.2
 
122
Martin, Logan
SR
Community School of Naples
9:54.7
30:47.9
87
123
Engel, Zachary
SR
Lincoln Park Academy HS
9:56.0
30:52.0
88
124
Medina, Jonovan
SR
Harmony HS
9:56.9
30:54.7
89
125
Perez-Clavijo, David
SR
Florida Christian School
9:59.2
31:02.0
90
126
Gurdian, Jose
SR
Community School of Naples
9:59.3
31:02.1
91
127
Burke, Richard
SR
Florida Christian School
10:00.2
31:05.1
92
128
ortiz, marcos
SR
Matanzas HS
10:01.3
31:08.5
93
129
McCormick, Dylan
SR
Bishop Verot HS
10:03.8
31:16.3
 
130
English, Dylan
FR
Fort Myers HS
10:10.4
31:36.8
 
131
Lubestsky, Merritt
SR
Miami Country Day School
10:11.3
31:39.6
94
132
Rodriguez, Christopher
SR
Florida Christian School
10:20.3
32:07.5
95
133
Frey, Thomas
SR
Edgewood MS/HS
10:21.6
32:11.6
 
134
Ward, Reagan
SR
Titusville HS
10:27.6
32:30.3
96
135
Struble, William
SR
Edgewood MS/HS
10:28.8
32:33.9
 
136
Jessee, Caleb
SR
Calvary Christian Academy (Ft. Lauderdale)
10:33.6
32:48.8
 
137
Dawkins, Daniel
SR
Lincoln Park Academy HS
10:43.7
33:20.3
97
138
Quinones, Jayden
SR
Tohopekaliga High School
10:45.8
33:26.9
 
139
Belfort, Isaac
SR
Lake Worth Christian
10:56.5
34:00.1
 
140
Fillizola, Carson
SR
Vero Beach HS
11:08.3
34:36.7
98
141
Deck, Logan
SR
Haines City HS
11:09.4
34:39.9
 
142
Villa, Luke
SR
John Carroll HS
11:21.6
35:18.1
 
143
Abreu, Christopher
SR
Titusville HS
11:22.3
35:20.2
99
144
Adams, Brayden
SR
Lincoln Park Academy HS
11:28.1
35:38.3
100
145
Oppedal, Connor
SR
Harmony HS
11:28.7
35:40.2
101
146
Diaz, Christian
SR
Matanzas HS
11:30.1
35:44.3
102
147
Miller, Tobias
SR
Lincoln Park Academy HS
11:31.5
35:48.7
103
148
Endres, Matthew
SR
Lincoln Park Academy HS
11:36.6
36:04.7
 
149
LaRocca, Espn
SR
Lake Worth Christian
11:42.6
36:23.2
 
150
Trevino, Mike
SR
Hardee HS
11:46.5
36:35.5
 
151
Mora, Simon
SR
Shorecrest Prep
12:00.2
37:18.0
 
152
Singleton, Keyoun
SR
Titusville HS
12:10.3
37:49.5
104
153
Davis, Jaden
SR
Haines City HS
12:28.3
38:45.3
 
154
Ramos, Evan
SR
Tohopekaliga High School
12:31.3
38:54.6
 
155
Segovia-Palacios, Steffano
SR
John Carroll HS
12:33.9
39:02.7
 
156
Nosirov, Sardor
JR
Fort Myers HS
 
DNF
 


Boys Unseeded Team Results (5k )
Top↑

PL Team Total Time Avg. Time Score 1 2 3 4 5 6 7
1 Circle Christian School 1:37:27 19:29 102 3 13 20 27 39 44 72
2 Bloomingdale HS 1:37:02 19:24 118 1 8 18 22 69 100 105
3 Palmetto Senior HS 1:39:10 19:50 128 12 19 24 36 37 62 82
4 Riverview HS 1:39:22 19:52 150 7 10 31 32 70 81 116
5 Jensen Beach HS 1:40:28 20:05 152 15 21 30 40 46 56 60
6 Bartow HS 1:41:25 20:17 209 5 23 35 48 98 117 130
7 Manatee HS 1:40:29 20:05 215 2 4 57 75 77 91 103
8 Christopher Columbus HS 1:42:52 20:34 218 33 38 42 51 54 55 63
9 Montverde Academy 1:42:45 20:33 227 14 16 29 47 121 151  
10 Palm Harbor University HS 1:42:50 20:34 248 11 34 64 65 74 92 101
11 Sebastian River HS 1:43:46 20:45 258 28 41 45 71 73 83 113
12 Charlotte HS 1:45:20 21:04 311 26 49 53 86 97 119  
13 Carrollwood Day School 1:45:50 21:10 365 6 80 89 94 96 112 128
14 Clearwater HS 1:51:26 22:17 400 9 61 79 95 156    
15 Canterbury School (Fort Myers) 1:49:38 21:55 409 58 66 76 78 131 149  
16 New Dimensions HS 1:49:53 21:58 412 25 43 109 111 124 133 138
17 Geneva Classical Academy 1:50:11 22:02 431 17 68 108 118 120 144 147
18 Lake Region HS 1:52:53 22:34 479 52 59 106 126 136 139 142
19 Wiregrass Ranch HS 1:51:29 22:17 497 84 87 99 104 123 145 148
20 Dr. Phillips HS 1:53:59 22:47 523 67 90 114 115 137 162 167
21 Cambridge (Christian) School 2:02:06 24:25 576 50 88 122 157 159 169 171
22 Holy Trinity Academy 1:58:52 23:46 601 85 102 127 141 146 161 164
23 Fort Meade HS 2:01:57 24:23 651 107 132 134 135 143 154 155
24 Victory Christian Academy 2:21:00 28:12 718 93 125 160 168 172    
25 Sarasota Christian School 2:11:38 26:19 730 129 140 150 153 158 166  
26 Mount Dora Christian Academy (Bible) 2:21:55 28:23 760 110 152 163 165 170    

Boys Unseeded Individual Results (5k )
Top↑
START TIME: 09:20 PM

PL NAME YEAR TEAM Avg. Mile TIME SCORE
1
Owen, Jonathan
SR
Bloomingdale HS
5:42.6
17:44.5
1
2
Lyons, Matthew
SR
Manatee HS
5:50.9
18:10.5
2
3
DeJesus, Jack
SR
Circle Christian School
5:54.4
18:21.3
3
4
Lespasio, Paul
SR
Manatee HS
5:55.1
18:23.4
4
5
Nakamura, Jacob
SR
Bartow HS
5:55.9
18:26.0
5
6
Poehlitz, Bobby
SR
Carrollwood Day School
5:57.6
18:31.1
6
7
Gordon, James
SR
Riverview HS
6:02.9
18:47.6
7
8
Ludden, Connor
SR
Bloomingdale HS
6:04.2
18:51.7
8
9
Cavanaugh, Trevor
SR
Clearwater HS
6:05.5
18:55.7
9
10
Davila, Carlos
SR
Riverview HS
6:05.7
18:56.2
10
11
Dittmar, Bryce
SR
Palm Harbor University HS
6:05.9
18:57.1
11
12
Carter, Randall
SR
Palmetto Senior HS
6:06.2
18:57.8
12
13
Workowski, Joshua
SR
Circle Christian School
6:06.3
18:58.0
13
14
Tullis, Mario
SR
Winter Haven HS
6:07.1
19:00.6
 
15
Aziz, Andrew
SR
Montverde Academy
6:07.3
19:01.3
14
16
Glover, Brock
SR
Jensen Beach HS
6:11.8
19:15.4
15
17
Cardwell, Christopher
SR
Montverde Academy
6:13.4
19:20.2
16
18
Yates, Nathan
SR
Geneva Classical Academy
6:14.3
19:22.9
17
19
Hierholzer, Jordan
SR
Bloomingdale HS
6:15.4
19:26.4
18
20
Butzow, Collin
SR
Palmetto Senior HS
6:16.6
19:30.3
19
21
Mitchell, Noah
SR
Circle Christian School
6:17.4
19:32.7
20
22
Strom, Conner
SR
Jensen Beach HS
6:22.8
19:49.5
21
23
Hernandez, Jeffrey
SR
Bloomingdale HS
6:23.1
19:50.4
22
24
Turner, Drake
SR
Bartow HS
6:24.6
19:55.0
23
25
Lawn, Logan
SR
Palmetto Senior HS
6:26.2
19:59.9
24
26
Frederic, Maxwell
SR
New Dimensions HS
6:27.2
20:03.2
25
27
Stock, James
SR
Charlotte HS
6:27.6
20:04.4
26
28
Haak, Christopher
SR
Circle Christian School
6:28.0
20:05.7
27
29
Lefebure, Cole
SR
Sebastian River HS
6:28.1
20:05.8
28
30
Nailos, Heath
SR
Montverde Academy
6:28.6
20:07.4
29
31
Jordan, Devin
SR
Jensen Beach HS
6:30.0
20:11.8
30
32
Mendez, Andy
SR
Riverview HS
6:30.3
20:12.8
31
33
Jones, Drew
SR
Riverview HS
6:31.2
20:15.6
32
34
Trujillo, Nicholas
SR
Christopher Columbus HS
6:31.4
20:16.2
33
35
Avery, Dalton
SR
Palm Harbor University HS
6:32.1
20:18.5
34
36
Brown, Gabriel
SR
Bartow HS
6:32.5
20:19.5
35
37
Martin, Ethan
SR
Palmetto Senior HS
6:32.8
20:20.4
36
38
Lawn, Samuel
SR
Palmetto Senior HS
6:33.2
20:21.9
37
39
Brea, Julio
SR
Christopher Columbus HS
6:34.8
20:26.7
38
40
Haak, Alexander
SR
Circle Christian School
6:35.9
20:30.0
39
41
Molnar, Ryan
SR
Jensen Beach HS
6:36.2
20:31.0
40
42
Castro, Adrian
SR
Sebastian River HS
6:36.3
20:31.5
41
43
Gonzalez, Carlos
SR
Christopher Columbus HS
6:36.7
20:32.7
42
44
Suarez, Anthony
SR
New Dimensions HS
6:38.0
20:36.6
43
45
Kirwan, Michael
SR
Circle Christian School
6:38.2
20:37.2
44
46
Johnston, Reece
SR
Sebastian River HS
6:38.5
20:38.3
45
47
O'Hara, Matt
SR
Jensen Beach HS
6:39.2
20:40.6
46
48
Nesmith, Nicolas
SR
Montverde Academy
6:40.3
20:43.9
47
49
Hoecherl, Derek
SR
Bartow HS
6:40.5
20:44.4
48
50
Edwards, Charles
SR
Charlotte HS
6:40.5
20:44.5
49
51
Fernandez, Adam
SR
Cambridge (Christian) School
6:40.7
20:45.0
50
52
Ochoa, Nicholas
SR
Christopher Columbus HS
6:40.9
20:45.6
51
53
Toussaint, Benjie
SR
Lake Region HS
6:41.9
20:48.8
52
54
Lille, Jake
SR
Charlotte HS
6:42.6
20:50.9
53
55
Nunez, Andrew
SR
Christopher Columbus HS
6:42.8
20:51.6
54
56
Del Rio, Dylan
SR
Christopher Columbus HS
6:43.4
20:53.5
55
57
Sanisscalchi, John
SR
Jensen Beach HS
6:43.7
20:54.5
56
58
Johnson, Trenton
SR
Manatee HS
6:44.2
20:56.1
57
59
Summers, Jeremy
SR
Canterbury School (Fort Myers)
6:44.8
20:57.8
58
60
Hanford, Denario
SR
Lake Region HS
6:45.2
20:59.2
59
61
Van Zyl, Jude
SR
Jensen Beach HS
6:45.5
21:00.0
60
62
Gonzalez Rodriguez, Daniel
SR
Clearwater HS
6:46.1
21:01.8
61
63
Brooks, Ethan
JR
Palmetto Senior HS
6:46.2
21:02.2
62
64
Ruiz, Andres
SR
Christopher Columbus HS
6:46.8
21:04.2
63
65
Bodolay, James
SR
Palm Harbor University HS
6:47.0
21:04.6
64
66
Kandy, Emelio
SR
Palm Harbor University HS
6:47.1
21:04.9
65
67
Cato, David
SR
Canterbury School (Fort Myers)
6:48.2
21:08.3
66
68
Seroka, Emanuel
SR
Dr. Phillips HS
6:48.2
21:08.5
67
69
Dalen, Luke
SR
Geneva Classical Academy
6:48.5
21:09.5
68
70
Brown, Jack
SR
Bloomingdale HS
6:48.8
21:10.2
69
71
Franklin, Nicholas
SR
Riverview HS
6:48.9
21:10.5
70
72
Flowers, Tyrone
SR
Sebastian River HS
6:50.2
21:14.7
71
73
Atwell, Noah
SR
Circle Christian School
6:50.5
21:15.6
72
74
Dailey, Nickalus
SR
Sebastian River HS
6:50.8
21:16.5
73
75
Whitlach, William
SR
Jensen Beach HS
6:53.2
21:24.0
 
76
Guenther, Aaron
SR
Palm Harbor University HS
6:53.8
21:25.8
74
77
Farach, Nicholas
SR
Christopher Columbus HS
6:54.3
21:27.4
 
78
Colaco, Michael
SR
Manatee HS
6:54.8
21:28.8
75
79
Viacava, Joey
SR
Canterbury School (Fort Myers)
6:55.0
21:29.4
76
80
Goethe, Michael
SR
Manatee HS
6:55.4
21:30.8
77
81
Cruz, Christopher
SR
Christopher Columbus HS
6:55.6
21:31.4
 
82
Loveland, Zach
SR
Canterbury School (Fort Myers)
6:55.9
21:32.3
78
83
Smith, Bryan
SR
Clearwater HS
6:57.1
21:36.1
79
84
Olson, Eric
SR
Carrollwood Day School
6:57.1
21:36.2
80
85
Perez, Emmanuel
SR
Riverview HS
6:57.3
21:36.6
81
86
Tello, Magdiel
SR
Jensen Beach HS
6:57.8
21:38.2
 
87
Paton, Christian
SR
Palmetto Senior HS
6:58.0
21:38.9
82
88
McAdams, Cristian
SR
Sebastian River HS
6:58.1
21:39.1
83
89
Constable, Vincent
SR
Wiregrass Ranch HS
6:58.4
21:40.0
84
90
Riggs, Jack
SR
Holy Trinity Academy
6:58.4
21:40.0
85
91
Tatro, Noah
SR
Charlotte HS
6:58.8
21:41.2
86
92
Persaud, Aidan
SR
Wiregrass Ranch HS
6:58.8
21:41.3
87
93
Minks, Tate
SR
Cambridge (Christian) School
6:59.7
21:44.1
88
94
Ragan, Aidan
SR
Carrollwood Day School
7:00.5
21:46.8
89
95
Carpousis, Gregory
SR
Dr. Phillips HS
7:00.8
21:47.6
90
96
Klepper, Jonathan
SR
Palmetto Senior HS
7:00.9
21:47.8
 
97
Fleece, Colin
SR
Manatee HS
7:02.0
21:51.2
91
98
Cundiff, Collin
SR
Palm Harbor University HS
7:02.5
21:52.8
92
99
Williams, Alden
SR
Victory Christian Academy
7:03.3
21:55.2
93
100
Shah, Neel
SR
Carrollwood Day School
7:04.0
21:57.6
94
101
McMullen, Jackson
SR
Clearwater HS
7:04.1
21:57.8
95
102
Sastoque, Noah
SR
Christopher Columbus HS
7:04.4
21:58.7
 
103
Blazowski, Evan
SR
Carrollwood Day School
7:04.4
21:58.7
96
104
Desguin, Jensen
SR
Charlotte HS
7:04.6
21:59.4
97
105
Marrero, Johnathan
SR
Bartow HS
7:05.1
22:00.9
98
106
Maccini, Andrew
SR
Palmetto Senior HS
7:06.5
22:05.2
 
107
Boyles, Jake
SR
Wiregrass Ranch HS
7:06.8
22:06.2
99
108
Wheeler, Joshua
SR
Bloomingdale HS
7:07.6
22:08.5
100
109
Johnson, Ian
SR
Palm Harbor University HS
7:11.1
22:19.5
101
110
Allen, Matthew
SR
Holy Trinity Academy
7:11.1
22:19.6
102
111
Swanson, Matthew
SR
Manatee HS
7:11.8
22:21.8
103
112
Hernandez, Antonio
SR
Wiregrass Ranch HS
7:12.1
22:22.6
104
113
Hernandez, Alexander
SR
Bloomingdale HS
7:12.2
22:23.0
105
114
Mardi, Djoury
SR
Lake Region HS
7:12.3
22:23.2
106
115
Hernandez, Artemio
 
Fort Meade HS
7:14.3
22:29.4
107
116
Carpenter, Teagan
SR
Bloomingdale HS
7:15.4
22:32.9
 
117
Sampey, Johnny
SR
Lake Gibson HS
7:15.7
22:33.8
 
118
Faler, Scott
SR
Palm Harbor University HS
7:16.4
22:35.9
 
119
Brooks, Jack
SR
Geneva Classical Academy
7:18.3
22:41.8
108
120
Rodriguez, Alexander
SR
New Dimensions HS
7:18.4
22:42.1
109
121
Kruger, Kasey
SR
Mount Dora Christian Academy (Bible)
7:20.0
22:47.2
110
122
Mundo, Jose
SR
New Dimensions HS
7:21.1
22:50.5
111
123
Owen, Charlie
SR
Carrollwood Day School
7:22.5
22:55.0
112
124
Ruiz, Andres
SR
Sebastian River HS
7:23.9
22:59.3
113
125
Pham, Spenser
SR
Dr. Phillips HS
7:26.3
23:06.9
114
126
Hof-Mahoney, Kevin
SR
Jensen Beach HS
7:26.7
23:08.2
 
127
Lee, John-Carlo
SR
Dr. Phillips HS
7:27.3
23:09.9
115
128
Ryan, Jacob
SR
Riverview HS
7:27.6
23:10.9
116
129
Tripp, Noah
SR
Bartow HS
7:30.6
23:20.0
117
130
Pena, Cristian
SR
Palmetto Senior HS
7:31.7
23:23.7
 
131
Robertson, Kendale
SR
Bloomingdale HS
7:32.6
23:26.3
 
132
Ortiz, Alfredo
SR
Geneva Classical Academy
7:32.9
23:27.3
118
133
True, Brendan
SR
Charlotte HS
7:33.2
23:28.1
119
134
Maravilla, Barrett
SR
Geneva Classical Academy
7:34.0
23:30.7
120
135
Cook, William
SR
Montverde Academy
7:34.8
23:33.2
121
136
Valdez, Alex
SR
Cambridge (Christian) School
7:35.9
23:36.6
122
137
Shurley, Grant
SR
Wiregrass Ranch HS
7:36.8
23:39.4
123
138
Escobar, Enrique
SR
New Dimensions HS
7:37.4
23:41.3
124
139
Halfacre, Charlie
SR
Manatee HS
7:38.3
23:44.2
 
140
Sorrell, Drennan
SR
Sebastian River HS
7:38.5
23:44.8
 
141
Zahn, Carter
SR
Victory Christian Academy
7:39.2
23:47.0
125
142
Davis, Eric
SR
Winter Haven HS
7:41.1
23:52.7
 
143
Timmons, Roderick
SR
Winter Haven HS
7:42.6
23:57.6
 
144
Dean, Lachlan
SR
Lake Region HS
7:43.2
23:59.4
126
145
Henderson, Ryan
SR
Holy Trinity Academy
7:43.6
24:00.4
127
146
Colbath, Gabe
SR
Carrollwood Day School
7:44.7
24:03.9
128
147
Kramer, Jake
SR
Sebastian River HS
7:47.8
24:13.7
 
148
Alvarez, Mark
SR
Palm Harbor University HS
7:48.4
24:15.4
 
149
Menke, Edward
SR
Sarasota Christian School
7:49.8
24:19.7
129
150
Gill, Nicholas
SR
Bartow HS
7:53.3
24:30.6
130
151
Gunnels, Charles
SR
Canterbury School (Fort Myers)
7:53.4
24:30.9
131
152
Reyes, Miguel
 
Fort Meade HS
7:53.6
24:31.7
132
153
Padilla, Jason
SR
New Dimensions HS
7:54.9
24:35.7
133
154
Suarez, Ruben
 
Fort Meade HS
7:56.0
24:39.1
134
155
Mendoza, Tomas
 
Fort Meade HS
7:56.5
24:40.6
135
156
Levance, Luke
SR
Lake Region HS
7:57.3
24:43.1
136
157
Ghulldu, Simran
SR
Dr. Phillips HS
7:58.7
24:47.3
137
158
Elize, Woochy
SR
New Dimensions HS
8:01.4
24:55.9
138
159
Seefeldt, Mark
SR
Lake Region HS
8:01.6
24:56.4
139
160
Montgomery, Mason
SR
Sarasota Christian School
8:01.9
24:57.6
140
161
Bouyoucas, Gregory
SR
Holy Trinity Academy
8:02.5
24:59.4
141
162
Poppleton, Mark
SR
Lake Gibson HS
8:03.8
25:03.5
 
163
Maxwell, Alexander
SR
Okeechobee HS
8:04.8
25:06.4
 
164
Warren, Conner
SR
Bartow HS
8:07.6
25:15.1
 
165
Vallejo, Augustin
SR
Bartow HS
8:09.6
25:21.5
 
166
Ballou, Paul
SR
Lake Region HS
8:11.1
25:25.9
142
167
Nelson, Erik
SR
Carrollwood Day School
8:11.2
25:26.3
 
168
Deyant, Boiriancorv "Brian"
SR
New Dimensions HS
8:13.9
25:34.6
 
169
Reyes, Misael
 
Fort Meade HS
8:14.5
25:36.6
143
170
Yates, Dan
SR
Geneva Classical Academy
8:18.3
25:48.4
144
171
Little, James
SR
Wiregrass Ranch HS
8:18.8
25:50.0
145
172
Dandapani, Hari
SR
Holy Trinity Academy
8:19.8
25:53.1
146
173
Grassi, Gabriel
SR
New Dimensions HS
8:22.8
26:02.4
 
174
O'Connor, Jahmari
SR
New Dimensions HS
8:23.4
26:04.2
 
175
Viner, Ian
SR
Geneva Classical Academy
8:23.7
26:05.2
147
176
Pitts, Jacob
SR
Lake Region HS
8:30.0
26:24.6
 
177
Battersby, Aidan
SR
Wiregrass Ranch HS
8:33.5
26:35.7
148
178
Santana, Christopher
SR
New Dimensions HS
8:34.3
26:38.2
 
179
Aguedo, Sebastian
SR
Canterbury School (Fort Myers)
8:35.2
26:40.8
149
180
Morgan, Daniel
SR
Tampa Prep
8:36.9
26:46.2
 
181
Valentin, Adam
SR
Sebastian River HS
8:37.0
26:46.4
 
182
Alvarado, Eliel
SR
New Dimensions HS
8:40.0
26:56.0
 
183
Schrock, Ethan
SR
Sarasota Christian School
8:41.3
26:59.8
150
184
Tsolakis, Dimitri
SR
Montverde Academy
8:45.4
27:12.7
151
185
Wolf, Tanner
SR
Mount Dora Christian Academy (Bible)
8:48.4
27:22.0
152
186
Jackson, Tommy
SR
Sarasota Christian School
8:48.8
27:23.2
153
187
ortiz, Sual
 
Fort Meade HS
8:49.3
27:24.6
154
188
Valesquez, Ivan
 
Fort Meade HS
8:54.7
27:41.4
155
189
Marrero, Diego
SR
New Dimensions HS
8:56.5
27:47.2
 
190
Miller, John
SR
Clearwater HS
8:59.0
27:54.9
156
191
Martin, Kai
SR
Cambridge (Christian) School
8:59.4
27:56.1
157
192
Ruiz Feliz, Armando
SR
New Dimensions HS
9:00.0
27:57.9
 
193
Andres, Rodrigo
SR
Sarasota Christian School
9:00.3
27:58.8
158
194
Gaskin, Tony
SR
Cambridge (Christian) School
9:02.3
28:05.2
159
195
Velez, Michael
SR
Victory Christian Academy
9:03.8
28:09.7
160
196
Smith, Kyle
SR
Wiregrass Ranch HS
9:04.7
28:12.4
 
197
Walker, Joseph
SR
Lake Gibson HS
9:07.1
28:20.0
 
198
Pagan, Max
SR
Holy Trinity Academy
9:07.4
28:20.9
161
199
Ravuri, Pavan
SR
Dr. Phillips HS
9:22.3
29:07.3
162
200
Zheng, Andy
SR
Wiregrass Ranch HS
9:25.6
29:17.4
 
201
Fils-Aime, Frantz
SR
New Dimensions HS
9:25.8
29:18.1
 
202
Hurst, Mason
SR
Mount Dora Christian Academy (Bible)
9:32.5
29:38.9
163
203
Olivas, Austin
SR
Holy Trinity Academy
9:33.9
29:43.4
164
204
Schick, Emery
SR
Mount Dora Christian Academy (Bible)
9:34.5
29:45.1
165
205
Volner, Nate
SR
Sarasota Christian School
10:04.1
31:17.1
166
206
Laster, DaQuavias
SR
Dr. Phillips HS
10:05.0
31:20.1
167
207
Peddinti, Mahesh
SR
Wiregrass Ranch HS
10:05.1
31:20.4
 
208
Brennan-Martin, Sybastian
SR
Victory Christian Academy
10:06.9
31:25.8
168
209
Storr, Cameron
SR
Winter Haven HS
10:09.1
31:32.6
 
210
Pearson, Matthew
SR
Cambridge (Christian) School
10:10.9
31:38.3
169
211
Kessinger, Colby
SR
Mount Dora Christian Academy (Bible)
10:25.1
32:22.3
170
212
Ancrile, Gary
JR
Cambridge (Christian) School
10:46.9
33:30.3
171
213
Parker, Gavin
SR
Bartow HS
11:10.0
34:42.0
 
214
Assam, Brandon
SR
Holy Trinity Academy
11:14.9
34:57.1
 
215
Dean, Logan
SR
Dr. Phillips HS
11:18.6
35:08.6
 
216
Butler, Josh
SR
Victory Christian Academy
11:29.6
35:42.8
172
217
Khoury, George
SR
Cambridge (Christian) School
11:33.6
35:55.3
 
218
Luthra, Neal
SR
Holy Trinity Academy
11:51.4
36:50.6
 


Girls JV Saturday Team Results (5k )
Top↑

PL Team Total Time Avg. Time Score 1 2 3 4 5 6 7
1 Newsome HS 1:52:34 22:30 24 1 2 3 7 11 12 14
2 Mountain Brook HS 1:55:27 23:05 34 4 5 6 9 10 16 18
3 Niceville HS 2:03:00 24:36 109 17 20 23 24 25 28 38
4 Chiles HS 2:02:30 24:30 110 13 15 26 27 29 68  
5 St. Thomas Aquinas HS 2:08:14 25:38 191 21 37 40 45 48 60 90
5 Carrollton School of the Sacred Heart 2:08:06 25:37 191 22 30 31 46 62 67 71
7 Osceola HS (Seminole) 2:08:54 25:46 204 33 35 43 44 49 59 66
8 Ransom Everglades School 2:11:40 26:20 249 41 47 50 55 56 70 74
9 Windermere High School 2:13:00 26:36 267 32 34 52 73 76 79 81
10 G. Holmes Braddock HS 2:17:56 27:35 290 8 19 51 100 112    
11 Palm Harbor University HS 2:14:07 26:49 296 53 54 57 63 69 78 86
12 South Fork HS 2:19:48 27:57 368 42 58 80 93 95 96 102
13 Lakewood Ranch HS 2:22:35 28:31 374 39 61 65 104 105    
14 Seabreeze HS 2:23:38 28:43 430 72 82 87 92 97 99 110
15 Riverview HS 2:27:38 29:31 432 64 75 85 89 119 120 129
16 Academy of Holy Names 2:25:48 29:09 455 77 88 91 98 101 107 118
17 Armwood HS 2:46:52 33:22 511 36 109 115 123 128    
18 Frostproof HS 2:45:18 33:03 536 83 94 106 126 127    
19 Jensen Beach HS 2:48:04 33:36 554 84 108 116 121 125    
20 DeSoto County HS 2:46:04 33:12 558 103 111 113 114 117 122 124

Girls JV Saturday Individual Results (5k )
Top↑
START TIME: 09:40 AM

PL NAME YEAR TEAM Avg. Mile TIME SCORE
1
Hughes, Kendall
SR
Newsome HS
6:58.6
21:40.7
1
2
Stephens, Haillie
SR
Newsome HS
7:01.9
21:51.1
2
3
Shah, Anika
SR
Newsome HS
7:02.7
21:53.4
3
4
Kimberlin, Claire
SR
Mountain Brook HS
7:13.8
22:27.8
4
5
Mussell, Kathryn
SR
Mountain Brook HS
7:18.9
22:43.7
5
6
Lee, Rosemary
SR
Mountain Brook HS
7:24.1
23:00.1
6
7
Kanarek, Adriana
SR
Newsome HS
7:30.7
23:20.6
7
8
Astorga, Allison
SR
G. Holmes Braddock HS
7:32.9
23:27.4
8
9
Colgate, Lexie
SR
Mountain Brook HS
7:34.6
23:32.7
9
10
Turner, Mary Douglas
SR
Mountain Brook HS
7:38.3
23:44.0
10
11
Wells, Megan
SR
Newsome HS
7:39.8
23:48.6
11
12
Hunley, Madisson
SR
Newsome HS
7:40.5
23:50.8
12
13
Davis, Kelly
SR
Chiles HS
7:41.1
23:52.9
13
14
McLellan, Kathryn
SR
Newsome HS
7:42.9
23:58.4
14
15
Green, Caroline
SR
Chiles HS
7:44.2
24:02.4
15
16
Cafaro, Mia
SR
Newsome HS
7:45.0
24:05.0
 
17
Griswold, Ann
SR
Mountain Brook HS
7:47.3
24:12.0
16
18
Reid, Emily
SR
Niceville HS
7:48.3
24:15.3
17
19
Brouillette, Jessica
SR
Mountain Brook HS
7:49.4
24:18.6
18
20
Agueros, Daniela
SR
G. Holmes Braddock HS
7:50.6
24:22.2
19
21
Corley, Catherine
SR
Mountain Brook HS
7:53.1
24:30.1
 
22
Siren, Ansleigh
SR
Niceville HS
7:54.1
24:33.1
20
23
Saint-Hiliare, Kensia
SR
St. Thomas Aquinas HS
7:56.5
24:40.7
21
24
Armstrong, Abby
SR
Berkeley Prep HS
7:56.6
24:40.9
 
25
Guerrero Amayo, Alexa
SR
Carrollton School of the Sacred Heart
7:57.3
24:43.2
22
26
Falzone, Abby
SR
Niceville HS
7:57.4
24:43.3
23
27
Tucker, Lily
SR
Niceville HS
7:57.7
24:44.4
24
28
Bobek, Ainslee
SR
Niceville HS
7:57.8
24:44.6
25
29
Forsythe, Rachel
SR
Newsome HS
7:58.6
24:47.3
 
30
Dunn, Katie
SR
Newsome HS
7:59.1
24:48.7
 
31
Xanders, Madison
SR
Chiles HS
7:59.4
24:49.5
26
32
Ferguson, Elise
SR
Chiles HS
7:59.6
24:50.2
27
33
Madrigal, Nia
SR
Niceville HS
7:59.7
24:50.5
28
34
Webb, Virginia
SR
Mountain Brook HS
8:00.0
24:51.6
 
35
Stephens, Taylor
SR
Chiles HS
8:01.5
24:56.3
29
36
Young, Lillie
SR
Mountain Brook HS
8:02.8
25:00.2
 
37
McCarthy-Levy, Haley
SR
Carrollton School of the Sacred Heart
8:04.6
25:05.6
30
38
Roberts, Madison
SR
Carrollton School of the Sacred Heart
8:04.7
25:06.2
31
39
Gleicher, Ashley
SR
Park Vista HS
8:05.3
25:08.0
 
40
Skorman, Farrah
SR
Windermere High School
8:05.8
25:09.4
32
41
Cashio, Margie
SR
Mountain Brook HS
8:05.9
25:09.8
 
42
Hoffman, Marlena
SR
Osceola HS (Seminole)
8:07.5
25:14.8
33
43
Bates, Loren
SR
Berkeley Prep HS
8:08.3
25:17.4
 
44
kline, Abigail
SR
Fort Walton Beach HS
8:09.0
25:19.5
 
45
Rouleau, Julia
SR
Mountain Brook HS
8:09.2
25:20.1
 
46
Edelberger, Brianna
SR
Windermere High School
8:10.3
25:23.5
34
47
Rek, Jenna
SR
Osceola HS (Seminole)
8:10.7
25:24.9
35
48
Gordon, Ciana
SR
Armwood HS
8:11.1
25:26.1
36
49
Lyon, Frances
SR
Mountain Brook HS
8:11.6
25:27.5
 
50
Serrano, Ella
SR
St. Thomas Aquinas HS
8:11.8
25:28.0
37
51
Moore, Grace
SR
Niceville HS
8:14.6
25:36.8
38
52
Prol, Gabby
SR
Park Vista HS
8:16.2
25:42.0
 
53
Dunn, Elise
SR
Lakewood Ranch HS
8:18.8
25:49.9
39
54
Conner, Rilee
SR
St. Thomas Aquinas HS
8:19.9
25:53.4
40
55
Villaba, Clara
SR
Ransom Everglades School
8:20.5
25:55.1
41
56
Densmore, Ellen
SR
South Fork HS
8:22.4
26:01.2
42
57
Thrower, Grace
SR
Osceola HS (Seminole)
8:22.5
26:01.6
43
58
Hall, Haley
SR
Osceola HS (Seminole)
8:23.1
26:03.4
44
59
McSoley, Erin
SR
St. Thomas Aquinas HS
8:23.4
26:04.2
45
60
Freyre, Alejandra
SR
Carrollton School of the Sacred Heart
8:24.1
26:06.5
46
61
Cusack, Brinson
SR
Ransom Everglades School
8:24.1
26:06.5
47
62
Darvas, Rosie
 
Rockledge HS
8:24.6
26:07.8
 
63
Nelson, Lauren
SR
St. Thomas Aquinas HS
8:24.9
26:08.8
48
64
Farrow, Megan
JR
Osceola HS (Seminole)
8:25.2
26:09.8
49
65
Punjwani, Zoe
SR
Ransom Everglades School
8:26.4
26:13.6
50
66
Astorga, Katie
SR
G. Holmes Braddock HS
8:26.9
26:15.1
51
67
Toner, Tabitha
SR
Windermere High School
8:28.7
26:20.5
52
68
Kane, Lauren
SR
Palm Harbor University HS
8:29.1
26:21.9
53
69
Reagan, Rachael
SR
Palm Harbor University HS
8:30.4
26:25.9
54
70
Wise, Elle
SR
Niceville HS
8:33.2
26:34.7
 
71
Font, Lucia
SR
Ransom Everglades School
8:34.1
26:37.4
55
72
Mowery, Kathryn
SR
Newsome HS
8:35.0
26:40.4
 
73
Malloy, Karlee
SR
Ransom Everglades School
8:37.4
26:47.6
56
74
Gallivan, Lee
SR
Palm Harbor University HS
8:37.4
26:47.8
57
75
Delgado, Alexandra
SR
South Fork HS
8:38.0
26:49.6
58
76
Adikes, Caroline
SR
Osceola HS (Seminole)
8:39.5
26:54.4
59
77
Waits, Celena
SR
Fort Walton Beach HS
8:40.5
26:57.4
 
78
Christie, Oivia
SR
St. Thomas Aquinas HS
8:41.9
27:01.7
60
79
Pritchard, Nicole
SR
Lakewood Ranch HS
8:42.1
27:02.4
61
80
Hernandez, Amanda
SR
Carrollton School of the Sacred Heart
8:43.2
27:05.6
62
81
Michalk, Grace
SR
Palm Harbor University HS
8:43.4
27:06.5
63
82
Tyson, Katie
SR
Riverview HS
8:44.8
27:10.7
64
83
Sablan, Camilla
SR
Lakewood Ranch HS
8:45.8
27:14.0
65
84
Cook, Lily
SR
Osceola HS (Seminole)
8:45.9
27:14.0
66
85
Curd, Katilin
SR
Niceville HS
8:47.3
27:18.4
 
86
Wagner, Ashley
SR
Fort Walton Beach HS
8:48.0
27:20.7
 
87
Lorenzo, Gabriela
SR
Carrollton School of the Sacred Heart
8:48.0
27:20.8
67
88
Crawford, Raina
SR
Chiles HS
8:49.2
27:24.3
68
89
Hollins, Malaya
SR
Immokalee HS
8:49.2
27:24.4
 
90
Elsey, Lauren
SR
Palm Harbor University HS
8:49.6
27:25.8
69
91
Gotterer, Rebecca
SR
Ransom Everglades School
8:51.4
27:31.2
70
92
Weech, Madison
SR
Park Vista HS
8:53.2
27:36.8
 
93
Mantero, Marina
SR
Carrollton School of the Sacred Heart
8:53.9
27:39.0
71
94
Gianulis, Mariana
SR
Carrollton School of the Sacred Heart
8:54.5
27:40.9
 
95
Berthiaume, Angelina
SR
Holy Trinity Academy
8:55.0
27:42.4
 
96
Burke, Hannah
SR
Seabreeze HS
8:55.1
27:42.8
72
97
Palmer, Madison
SR
Osceola HS (Seminole)
8:59.0
27:54.8
 
98
King, Rylan
SR
Windermere High School
8:59.4
27:55.9
73
99
Carr, Devon
SR
Newsome HS
8:59.4
27:56.2
 
100
Tovar, Ana Maria
SR
Ransom Everglades School
9:02.1
28:04.4
74
101
Madow, Michelle
SR
Osceola HS (Seminole)
9:02.6
28:06.0
 
102
Chandler, Lydia
 
Tavares
9:03.5
28:08.8
 
103
Adikes, Elizabeth
SR
Osceola HS (Seminole)
9:03.5
28:08.9
 
104
Alwine, Elizabeth
SR
Carrollton School of the Sacred Heart
9:03.9
28:10.2
 
105
Sheets, Kylee
SR
Fort Walton Beach HS
9:04.1
28:10.7
 
106
Greene, Alexia
SR
Riverview HS
9:04.4
28:11.6
75
107
Akers, Resa
SR
Windermere High School
9:04.4
28:11.8
76
108
Curtis, Lauren
SR
Academy of Holy Names
9:05.5
28:15.1
77
109
Young, Lillian
SR
Circle Christian School
9:06.4
28:18.0
 
110
Polce, Chloe
SR
Osceola HS (Seminole)
9:07.6
28:21.6
 
111
Ordner, Niamh
SR
Niceville HS
9:07.9
28:22.4
 
112
Whittaker, Miranda
SR
Palm Harbor University HS
9:08.9
28:25.6
78
113
Barrett, Jordan
SR
Windermere High School
9:09.1
28:26.4
79
114
Estrella, Amanda
SR
South Fork HS
9:09.2
28:26.6
80
115
Sanchez, Daniella
SR
Ransom Everglades School
9:10.1
28:29.5
 
116
Ortiz, Ana
SR
Windermere High School
9:11.2
28:32.6
81
117
Cawood, Jamie
SR
Seabreeze HS
9:11.9
28:35.0
82
118
Espinoza, Dayanara
SR
Frostproof HS
9:12.0
28:35.3
83
119
Collins, Cassie
SR
Jensen Beach HS
9:13.7
28:40.4
84
120
Jones, Madison
SR
Riverview HS
9:14.2
28:42.2
85
121
Marzban, Roya
SR
Palm Harbor University HS
9:14.4
28:42.7
86
122
Wallace, Kristan
SR
Seabreeze HS
9:15.0
28:44.6
87
123
Toledo, Sydney
SR
Carrollton School of the Sacred Heart
9:15.2
28:45.1
 
124
Odmark, Grace
SR
Academy of Holy Names
9:15.4
28:45.7
88
125
Visconti, Samantha
SR
Riverview HS
9:15.4
28:45.8
89
126
Demianew, Angeline
SR
St. Thomas Aquinas HS
9:15.6
28:46.4
90
127
Rogas, Amanda
SR
Academy of Holy Names
9:15.6
28:46.5
91
128
Schneider, Bethany
SR
Berkeley Prep HS
9:16.6
28:49.7
 
129
Nuyten, Rachel
SR
Osceola HS (Seminole)
9:19.3
28:57.8
 
130
Jacks, Ashley
SR
Newsome HS
9:19.4
28:58.4
 
131
Soto, Isabella
SR
Carrollton School of the Sacred Heart
9:20.6
29:02.0
 
132
Nelson, Emily
SR
Seabreeze HS
9:20.7
29:02.1
92
133
Mangum, Juliana
SR
Newsome HS
9:21.0
29:03.1
 
134
Martin, Jaiden
SR
Holy Trinity Academy
9:22.5
29:07.8
 
135
O'Hay, Olivia
SR
South Fork HS
9:23.1
29:09.7
93
136
Bienstock, Rachel
SR
Ransom Everglades School
9:23.8
29:11.9
 
137
Schwartz, Sierra
 
Rockledge HS
9:24.8
29:15.1
 
138
Mitchell, Amanda
SR
Palm Harbor University HS
9:25.8
29:18.1
 
139