11th Annual Alligator Lake Invitational

September 21, 2019
|
Alligator Lake Park Lake City, FL 11111
HOST: B3R Sports   DIRECTOR: Dusty Smith   TIMING: Elliott Welder   REFEREE: Ron Norris  

Girls 5k Run CC JV Team Results (5k)
Top↑

PL Team Total Time Avg. Time Score 1 2 3 4 5 6 7
1 Gainesville 2:15:05 27:01 22 1 2 3 6 10 18  
2 Vanguard (Ocala) 2:24:20 28:52 41 4 5 8 11 13 14 19
3 Suwannee 2:33:03 30:36 59 7 9 12 15 16 17 20

Girls 5k Run CC JV Individual Results (5k)
Top↑

PL NAME YEAR TEAM Avg. Mile TIME SCORE
1 Nicole Webber 2023 Gainesville 08:05.3 25:08.1 1
2 Beaux Delaune 2022 Stanton 08:07.1 25:13.5
3 Hannah Moury 2021 Circle Christian 08:15.5 25:39.8
4 Brooke Leggerio 2023 Circle Christian 08:24.6 26:08.0
5 Anna Stricklen 2023 Gainesville 08:28.3 26:19.4 2
6 Laura Shellnut 2023 Gainesville 08:28.7 26:20.8 3
7 Sara Cole 2022 Vanguard (Ocala) 08:32.5 26:32.6 4
8 Alexandra Urzua-Geraud 2022 Vanguard (Ocala) 08:35.5 26:41.8 5
9 Caroline Carbonara 2022 Stanton 08:37.8 26:49.0
10 Cassie Turner 2020 Baker County 08:40.1 26:56.1
11 Viviana Goldstein 2022 Gainesville 08:42.3 27:02.8 6
12 Ella Hutchins 2024 Keystone Heights 09:08.6 28:24.6
13 Olivia Johnson 2022 Suwannee 09:14.2 28:41.9 7
14 Eileen Kelley 2020 Eastside 09:22.8 29:08.8
15 Brookelyn Aven 2023 Vanguard (Ocala) 09:25.2 29:16.1 8
16 Marisol Pacheco 2020 Stanton 09:37.5 29:54.6
17 Rhiannon Moreira 2022 Suwannee 09:42.0 30:08.5 9
18 Aiyana James 2023 Keystone Heights 09:43.4 30:12.8
19 Lauren Sanders 2022 Gainesville 09:44.1 30:15.0 10
20 Alexis Dvorak 2021 Vanguard (Ocala) 09:45.1 30:18.0 11
21 Brinley Christensen 2022 Buchholz 09:45.4 30:19.2
22 Hailey Williams 2020 Valdosta 09:50.2 30:33.8
23 Armonie Brown 2022 Suwannee 09:52.1 30:39.9 12
24 Erin Jacobsen 2023 Interlachen 10:02.3 31:11.4
25 Leah Sheridan 2023 Vanguard (Ocala) 10:08.9 31:31.9 13
26 Cassandra Sziklai 2021 Vanguard (Ocala) 10:09.2 31:33.0 14
27 Daisy De La Cruz 2022 Suwannee 10:12.2 31:42.3 15
28 Ali McMillan 2022 Suwannee 10:15.0 31:51.1 16
29 Josefina Garcia 2022 Suwannee 10:18.5 32:01.7 17
30 Kaitlyn Watson 2021 Gainesville 10:22.5 32:14.2 18
31 Meredith Hornsby 2022 Interlachen 10:36.9 32:59.1
32 Alexandrya Aven 2023 Vanguard (Ocala) 10:49.7 33:38.8 19
33 Kaniz Angel 2021 Eastside 10:59.6 34:09.7
34 Lesley Cortes 2023 Suwannee 11:12.9 34:50.8 20
35 Emily Lee 2020 Baker County 11:18.4 35:07.9
36 Graci McDonald 2023 Interlachen 11:47.5 36:38.5
37 Haleigh Karz 2022 Interlachen 11:49.5 36:44.5
38 Mary Tran 2021 Suwannee 11:59.9 37:17.0
39 Abigail French 2020 Baker County 12:03.6 37:28.3
40 Shelby Blackmon 2020 Suwannee 12:19.0 38:16.3
41 Cheyenne Kinghorn 2020 Baker County 12:49.5 39:51.0
42 Jordyn Jenkins 2022 First Christian Academy 12:51.0 39:55.9
43 Ma'Kalah Aaron Senior Hamilton 12:58.9 40:20.4
44 Priyal Patel 2020 Eastside 13:46.6 42:48.6
45 Jordan Beck Senior Hamilton 14:24.9 44:47.5
46 Kayla Allen Senior Hamilton 14:48.8 46:01.9
47 Caitlin Herring 2020 Valdosta 14:58.5 46:32.1

Boys 5k Run CC Varsity Team Results (5k)
Top↑

PL Team Total Time Avg. Time Score 1 2 3 4 5 6 7
1 George Steinbrenner 1:23:41 16:44 23 2 3 4 5 9 10 11
2 Vanguard (Ocala) 1:27:05 17:25 90 1 13 24 25 27 37 52
3 Stanton 1:27:35 17:31 94 8 17 19 20 30 32 46
4 Buchholz 1:28:39 17:43 119 14 16 26 28 35 45 48
5 Gainesville 1:28:48 17:45 132 12 15 22 39 44 64  
6 McIntosh 1:29:30 17:54 142 18 21 31 34 38 40 54
7 Circle Christian 1:31:21 18:16 204 7 42 49 50 56 57 58
8 St. Francis 1:32:37 18:31 228 23 29 53 61 62 63 81
9 Eastside 1:33:57 18:47 247 6 43 51 71 76 78 91
10 Columbia 1:39:26 19:53 342 41 65 67 83 86 90 92
11 Keystone Heights 1:39:57 19:59 345 33 60 69 72 111 113  
12 Suwannee 1:40:21 20:04 356 55 70 75 77 79 80 89
13 Valdosta 1:41:32 20:18 372 47 59 73 96 97 102 105
14 Santa Fe 1:45:03 21:00 409 36 66 85 107 115 122 123
15 Newberry 1:51:11 22:14 473 68 74 95 106 130 131 132
16 First Christian Academy 1:50:11 22:02 475 87 93 94 100 101 103 104
17 Bradford 1:51:52 22:22 501 82 88 99 114 118 119  
18 Interlachen 1:54:43 22:56 544 98 108 110 112 116 121 124
19 Trenton 2:04:57 24:59 579 84 109 125 128 133    
20 Baker County 2:05:53 25:10 619 117 120 126 127 129    

Boys 5k Run CC Varsity Individual Results (5k)
Top↑

PL NAME YEAR TEAM Avg. Mile TIME SCORE
0 Josh Maurer 2021 McIntosh 06:37.9 20:36.2
0 Liam McLaughlin 2020 McIntosh 06:30.6 20:13.8
0 Cameron Bligen 2020 McIntosh 06:01.9 18:44.5
0 Danny Arbaiza 2020 McIntosh 05:59.9 18:38.2
0 Gabe Best 2022 McIntosh 06:05.2 18:54.9
0 Caleb Kreitner 2023 McIntosh 06:13.4 19:20.1
0 Brenden McBride 2023 McIntosh 06:20.0 19:40.8
1 Lewis Benitez-Chaparro 2020 Vanguard (Ocala) 05:18.4 16:29.4 1
2 Blake Walker 2020 George Steinbrenner 05:21.0 16:37.4 2
3 Joshua King 2020 George Steinbrenner 05:21.4 16:38.6 3
4 Zachary Harrigan 2021 George Steinbrenner 05:21.8 16:39.8 4
5 Gabriel Lara 2020 George Steinbrenner 05:23.7 16:45.8 5
6 Emile Sow 2020 Eastside 05:27.2 16:56.6 6
7 Jackson Dejesus 2023 Circle Christian 05:27.7 16:58.1 7
8 Gavin Hazlett 2020 Stanton 05:27.8 16:58.5 8
9 Ethan Bhatt 2021 George Steinbrenner 05:28.2 16:59.9 9
10 Rama Jonnalagadda 2020 George Steinbrenner 05:28.3 17:00.1 10
11 Nicholas Sowell 2020 George Steinbrenner 05:32.1 17:11.9 11
12 Nick Cain 2020 Gainesville 05:32.4 17:12.7 12
13 Joshua Moore 2022 Vanguard (Ocala) 05:33.6 17:16.5 13
14 Kiran Jaishankar 2021 Buchholz 05:35.5 17:22.5 14
15 Michael Ergov 2020 Gainesville 05:35.8 17:23.5 15
16 Paul Foreman 2020 George Steinbrenner 05:36.3 17:25.0
17 Nathan Bailes 2021 Buchholz 05:37.2 17:27.8 16
18 Chris Russell 2021 Stanton 05:38.0 17:30.1 17
19 Austin Carmichael 2021 McIntosh 05:39.4 17:34.4 18
20 John Wright Stanly 2020 Stanton 05:39.7 17:35.4 19
21 Fabrizio Gowdy 2021 Stanton 05:40.3 17:37.3 20
22 Greyson Graf 2020 McIntosh 05:40.3 17:37.3 21
23 Ben Mock 2020 Gainesville 05:41.1 17:39.8 22
24 Jack Muir 2022 St. Francis 05:41.9 17:42.3 23
25 Jordan Travieso 2021 Vanguard (Ocala) 05:42.4 17:43.9 24
26 Diego Carrescosa 2022 Vanguard (Ocala) 05:43.1 17:46.1 25
27 Bailey Tucker 2020 Buchholz 05:44.1 17:49.1 26
28 Harrison Knight 2020 Vanguard (Ocala) 05:44.2 17:49.5 27
29 Austin Rowe 2020 Buchholz 05:44.8 17:51.5 28
30 Bryce Krueger 2021 George Steinbrenner 05:45.0 17:52.1
31 Julian Bautista 2022 St. Francis 05:45.4 17:53.2 29
32 Ben Arnold 2020 Stanton 05:45.9 17:54.8 30
33 Gabe Peacock 2021 McIntosh 05:47.2 17:58.9 31
34 Ryan Campbell 2021 George Steinbrenner 05:47.5 17:59.6
35 Matthew Kirkland 2020 Stanton 05:47.9 18:00.9 32
36 Tyler Shaw 2022 Keystone Heights 05:49.4 18:05.7 33
37 Derek Ewers 2021 McIntosh 05:50.2 18:08.2 34
38 Wrigley Longstreet 2022 Buchholz 05:50.4 18:08.8 35
39 Blake Lofing 2020 Santa Fe 05:50.9 18:10.4 36
40 Zach Flohr 2020 Vanguard (Ocala) 05:51.1 18:11.0 37
41 Burke Berry 2021 McIntosh 05:51.5 18:12.3 38
42 Justin Brock 2020 Gainesville 05:51.7 18:12.7 39
43 Bryce Landgaard 2022 McIntosh 05:52.2 18:14.3 40
44 Alex McCollum 2020 Columbia 05:53.0 18:16.8 41
45 Will Neeld 2025 Circle Christian 05:53.6 18:18.6 42
46 Andres Padron 2022 Eastside 05:53.7 18:18.9 43
47 Eathan Gamble 2019 Gainesville 05:54.0 18:19.9 44
48 Luke Alexander 2021 Buchholz 05:54.1 18:20.2 45
49 Branden Anton 2020 Stanton 05:54.4 18:21.3 46
50 Parker Jackson 2022 Valdosta 05:55.3 18:23.9 47
51 Jonathan Pritt 2021 Buchholz 05:57.7 18:31.6 48
52 Thomas Neeld 2023 Circle Christian 05:57.8 18:31.9 49
53 Isaiah Parker 2023 Circle Christian 05:59.5 18:37.0 50
54 Greer Mathias 2021 Eastside 06:00.1 18:38.9 51
55 Justin Kernan 2021 Vanguard (Ocala) 06:00.2 18:39.1 52
56 Luke Parker 2021 St. Francis 06:01.0 18:41.8 53
57 Brant Mountain 2021 Buchholz 06:02.6 18:46.7
58 Jackson Stone 2020 McIntosh 06:04.0 18:50.9 54
59 Hunter Land 2022 Suwannee 06:04.2 18:51.7 55
60 Carlos Segura 2022 Buchholz 06:04.5 18:52.6
61 Calvin Jagen 2024 Circle Christian 06:05.7 18:56.4 56
62 Michael Kirwan 2022 Circle Christian 06:06.7 18:59.5 57
63 Manasseh White 2022 Stanton 06:07.4 19:01.6
64 Landon Pierce 2023 Circle Christian 06:07.5 19:01.9 58
65 Mason Thompson 2021 Valdosta 06:07.5 19:02.0 59
66 Ian Kuhn 2022 Stanton 06:08.3 19:04.4
67 Jerry Payne 2020 Keystone Heights 06:09.3 19:07.4 60
68 Sean Perrin 2020 St. Francis 06:09.9 19:09.5 61
69 Carter Hanson 2019 St. Francis 06:10.5 19:11.3 62
70 Joey Cannela 2020 St. Francis 06:10.7 19:11.9 63
71 Kyle Morgan 2021 Gainesville 06:11.8 19:15.1 64
72 Freeman Kellam 2021 Stanton 06:14.3 19:22.9
73 Noel Caballero 2022 Columbia 06:15.8 19:27.5 65
74 Matthew Ortiz 2022 Santa Fe 06:15.9 19:27.9 66
75 AJ Kihei 2021 Columbia 06:16.2 19:29.0 67
76 Anecio Torres 2020 Newberry 06:17.7 19:33.5 68
77 Luke Stockman Senior Chiefland 06:18.2 19:35.2
78 Samuel Parker 2023 Circle Christian 06:19.4 19:38.9
79 Tyler Griffin 2024 Keystone Heights 06:19.5 19:39.3 69
80 Jorge Soto 2021 Suwannee 06:20.6 19:42.6 70
81 Jackson Petty 2023 Eastside 06:21.4 19:45.1 71
82 Jeremy Griffin 2021 Buchholz 06:22.6 19:48.8
83 Jay Payne 2020 Keystone Heights 06:25.3 19:57.1 72
84 Austin Martin 2022 Vanguard (Ocala) 06:25.4 19:57.6
85 Colton Baldwin 2021 Valdosta 06:26.0 19:59.4 73
86 Liam Hunter 2022 Newberry 06:29.2 20:09.5 74
87 Matthew Haak 2023 Circle Christian 06:31.3 20:16.0
88 Herman Gunter 2020 Suwannee 06:31.4 20:16.2 75
89 Aidan Grosz 2022 Eastside 06:31.9 20:17.7 76
90 Jaden Abbott 2022 Circle Christian 06:33.7 20:23.4
91 Jack Fry 2021 Suwannee 06:39.7 20:41.9 77
92 Nicholas Camacho 2021 Eastside 06:40.4 20:44.0 78
93 Timothy Jolicoeur 2021 Suwannee 06:42.0 20:49.2 79
94 Samuel Lord 2022 Suwannee 06:43.9 20:55.0 80
95 Ryan Brogan 2020 St. Francis 06:44.0 20:55.2 81
96 Austin Corbin 2023 Bradford 06:44.3 20:56.4 82
97 Thomas McBride 2023 Columbia 06:45.7 21:00.6 83
98 Jonah Johnson 2022 Trenton 06:48.6 21:09.5 84
99 Trace Spires 2022 Santa Fe 06:49.0 21:11.0 85
100 Gavin Satterfield 2022 Columbia 06:49.6 21:12.9 86
101 Caden Talton 2021 First Christian Academy 06:49.7 21:13.0 87
102 Jayden Thornton 2023 Bradford 06:54.3 21:27.4 88
103 Jacob Littleton 2021 Suwannee 06:54.9 21:29.2 89
104 Chase Daughtry 2022 Fort White 06:58.1 21:39.1
105 Devin Ross 2022 Columbia 06:58.2 21:39.6 90
106 Emerson Miller 2023 Eastside 06:59.0 21:42.0 91
107 Nathan Gray 2022 Bell 06:59.4 21:43.2
108 Jonah Wegner 2022 Suwannee 07:00.5 21:46.7
109 Aidan Davidson 2022 Columbia 07:01.0 21:48.0 92
110 Preston Byrd 2022 First Christian Academy 07:01.5 21:49.6 93
111 Harold Yeomans-Lindrose 2023 Fort White 07:01.8 21:50.6
112 Caleb Talton 2021 First Christian Academy 07:02.6 21:53.1 94
113 Brock Haight 2021 Newberry 07:03.8 21:56.8 95
114 William Gerber 2022 Valdosta 07:04.7 21:59.8 96
115 Joshua Krispin 2020 Valdosta 07:07.4 22:08.1 97
116 Brock Foshee 2022 Interlachen 07:09.1 22:13.4 98
117 Eric Pendarvis 2022 Bradford 07:11.8 22:21.9 99
118 Tyler Cousins 2023 First Christian Academy 07:16.7 22:36.8 100
119 Kaden Reed 2023 First Christian Academy 07:17.3 22:38.9 101
120 Landon Jackson 2021 Valdosta 07:18.0 22:40.9 102
121 Aiden Smith 2023 First Christian Academy 07:19.6 22:45.8 103
122 Aidan Collins 2021 First Christian Academy 07:20.5 22:48.8 104
123 Burnis Williams 2023 Valdosta 07:20.9 22:50.0 105
124 Robby Fanelli 2021 Newberry 07:21.2 22:50.9 106
125 Gavin Breman 2022 Santa Fe 07:22.7 22:55.6 107
126 Alex Roble 2021 Interlachen 07:22.9 22:56.2 108
127 Kaden Roberts 2025 Trenton 07:23.0 22:56.5 109
128 Connor Kazmierski 2022 Columbia 07:24.5 23:01.2
129 Ben Eadie 2022 Columbia 07:24.7 23:01.9
130 Dylan Gaffney 2022 Interlachen 07:25.4 23:04.1 110
131 Joseph Danella 2020 Keystone Heights 07:26.8 23:08.2 111
132 Adam Olalde 2022 Interlachen 07:27.1 23:09.2 112
133 Gabe Buchanan 2023 Keystone Heights 07:27.1 23:09.2 113
134 Jarrett Davis 2023 First Christian Academy 07:28.5 23:13.7
135 Tristen Lindsey 2023 Bradford 07:29.4 23:16.5 114
136 Johnathan Cannon Senior Chiefland 07:29.5 23:16.7
137 Gabriel Frank 2022 Santa Fe 07:30.2 23:19.0 115
138 Trenton Willcox 2021 Fort White 07:30.6 23:20.0
139 Hayden Coggins 2022 Valdosta 07:30.7 23:20.3
140 Chance Champion 2021 Interlachen 07:30.7 23:20.5 116
141 Montgomery Fann 2023 Valdosta 07:35.5 23:35.3
142 Caiden Hodges 2021 Baker County 07:40.2 23:49.9 117
143 Chayten Sanders 2023 Bradford 07:40.4 23:50.5 118
144 Jaden Gross 2023 Bradford 07:42.1 23:55.9 119
145 Silas Rhoden 2023 Baker County 07:45.9 24:07.7 120
146 Zachary Dolan 2021 Interlachen 07:48.5 24:15.7 121
147 Thomas Goss 2022 Santa Fe 07:53.0 24:29.6 122
148 Camden Labonte 2023 Santa Fe 07:54.6 24:34.7 123
149 Saige Sanchez 2022 Suwannee 07:55.7 24:38.1
150 Julian Marler 2021 Suwannee 08:02.4 24:59.1
151 Dalton Cady 2020 Interlachen 08:06.0 25:10.2 124
152 Riley Buck 2021 Trenton 08:11.1 25:26.1 125
153 Austin Miller 2020 Bell 08:11.6 25:27.5
154 Brandon Kazmerczak 2020 Baker County 08:15.6 25:40.0 126
155 Juan Torres 2020 Baker County 08:17.6 25:46.1 127
156 Ryan Woodall 2026 Trenton 08:18.7 25:49.7 128
157 Nicholas Chowdhury 2023 Columbia 08:24.8 26:08.7
158 Ben Watson 2022 Santa Fe 08:25.6 26:11.0
159 Dwayne Bell Senior Hamilton 08:29.7 26:23.9
160 Griffin Hodges 2020 Baker County 08:31.6 26:29.7 129
161 Conner Darby 2022 Newberry 08:35.2 26:40.8 130
162 James Davidson 2020 Newberry 08:57.5 27:50.3 131
163 Luke Zellar 2022 Newberry 08:58.8 27:54.2 132
164 Judson Norfleet 2026 Trenton 09:31.5 29:35.8 133
165 Kyle Thrift 2020 Newberry 09:33.6 29:42.3
166 Ty Powell 2021 Bell 10:01.1 31:07.7
167 Peli Murrow 2021 Fort White 10:19.4 32:04.6
168 Carson Davis 2023 Santa Fe 10:22.0 32:12.7

Boys 3k Run CC Middle School Team Results (3k)
Top↑

PL Team Total Time Avg. Time Score 1 2 3 4 5 6 7
1 Liza Jackson Preparatory Schoo 1:01:24 12:16 33 3 5 6 8 11 15 18
2 Httr Tornadoes 1:02:35 12:31 45 1 9 10 12 13 14 20
3 Abraham Lincoln Middle School 1:11:37 14:19 100 2 4 25 33 36 37 41
4 Queen of Peace Academy 1:09:25 13:53 101 7 16 22 27 29 30 35
5 Valdosta 1:15:32 15:06 139 19 24 26 31 39 43 44
6 Bradford MS 1:20:11 16:02 159 21 28 32 38 40    
7 Belmont Academy 1:23:27 16:41 161 17 23 34 42 45 46 47

Boys 3k Run CC Middle School Individual Results (3k)
Top↑

PL NAME YEAR TEAM Avg. Mile TIME SCORE
1 Jackson Rowe   Mustangs 06:18.3 11:45.2
2 Jake Foster   Httr Tornadoes 06:21.1 11:50.6 1
3 John Zurn   St. Johns Striders 06:23.4 11:54.8
4 Philip Matchev 2025 Abraham Lincoln Middle School 06:23.8 11:55.5 2
5 Grant Chastain 2024 Liza Jackson Preparatory Schoo 06:26.5 12:00.6 3
6 Nicholas Barnett 2024 Abraham Lincoln Middle School 06:26.5 12:00.6 4
7 Curran O'Grady 2024 Liza Jackson Preparatory Schoo 06:28.9 12:05.0 5
8 Christopher Fagot 2024 Circle Christian 06:32.4 12:11.6
9 Jacob Owen 2026 Liza Jackson Preparatory Schoo 06:35.2 12:16.8 6
10 Hayden Schoster 2024 Queen of Peace Academy 06:37.7 12:21.4 7
11 Rodric Cabrera 2024 Liza Jackson Preparatory Schoo 06:40.6 12:26.9 8
12 Van Petty   Httr Tornadoes 06:42.4 12:30.2 9
13 Zachary Wilson   Httr Tornadoes 06:43.0 12:31.4 10
14 Noah Laskaskie 2024 Liza Jackson Preparatory Schoo 06:45.5 12:36.0 11
15 Ethan McRae   St. Johns Striders 06:51.5 12:47.2
16 Connor McGrath   Httr Tornadoes 06:53.8 12:51.6 12
17 Max Purvis   Httr Tornadoes 06:54.0 12:51.8 13
18 Andrew Freeland   Httr Tornadoes 06:54.5 12:52.8 14
19 Will Mead 2024 Liza Jackson Preparatory Schoo 07:01.8 13:06.4 15
20 Landon Turley 2025 Queen of Peace Academy 07:03.2 13:09.1 16
21 Tanner Westover 2024 Belmont Academy 07:08.9 13:19.7 17
22 Xavier Valandingham 2024 Liza Jackson Preparatory Schoo 07:10.2 13:22.1 18
23 Paul Gunter 2024 Suwannee 07:15.2 13:31.3
24 Aiden Cole   Ocala Distance Project 07:15.9 13:32.6
25 Gabe Sears 2024 Valdosta 07:22.1 13:44.3 19
26 Joseph Kapusta   Httr Tornadoes 07:23.4 13:46.6 20
27 Carter Eubanks 2024 Liza Jackson Preparatory Schoo 07:24.3 13:48.4
28 Alex Huss   Httr Tornadoes 07:25.1 13:49.9
29 Zach Peterson 2024 Liza Jackson Preparatory Schoo 07:33.0 14:04.6
30 Blake Wynn 2024 Bradford MS 07:33.7 14:05.8 21
31 Hunter Boyd Senior Chiefland 07:37.8 14:13.6
32 Ethan Walsh 2025 Queen of Peace Academy 07:41.6 14:20.6 22
33 Chad Kampmeyer 2024 Belmont Academy 07:41.8 14:21.0 23
34 Fletcher Adams 2025 Valdosta 07:43.8 14:24.7 24
35 JT Richburg Senior Chiefland 07:49.6 14:35.5
36 Grant Flory 2026 Abraham Lincoln Middle School 07:51.7 14:39.5 25
37 Nicholas Healey   St. Johns Striders 07:52.5 14:41.0
38 Devin Campbell 2024 Valdosta 07:52.9 14:41.6 26
39 Steven Rubert 2024 Queen of Peace Academy 07:54.3 14:44.3 27
40 Daniel Swing 2026 First Christian Academy 07:54.4 14:44.4
41 Issac Johnson 2025 Bell 07:55.0 14:45.6
42 Nolan Gray 2025 Bell 07:55.3 14:46.1
43 Dominic Randolph 2026 Bradford MS 07:55.7 14:46.9 28
44 Michael Drew Koch 2027 Queen of Peace Academy 07:57.6 14:50.4 29
45 Ayden Graff 2025 Keystone Heights 07:59.8 14:54.6
46 Chase Munson 2027 Queen of Peace Academy 08:00.3 14:55.4 30
47 Caelum Surrency 2025 Bell 08:03.7 15:01.7
48 Caden Brock 2024 Circle Christian 08:09.4 15:12.4
49 Edward Bell 2025 Valdosta 08:12.7 15:18.6 31
50 Andrew Adams 2026 Bradford MS 08:37.9 16:05.5 32
51 Braeden Voils 2025 Abraham Lincoln Middle School 08:43.8 16:16.5 33
52 Garret Smith 2024 Belmont Academy 08:44.0 16:16.9 34
53 Nathan Clark 2027 Queen of Peace Academy 08:46.7 16:22.0 35
54 Johnathan Robison   Httr Tornadoes 08:51.9 16:31.7
55 Sean Jessee   Ocala Distance Project 08:58.9 16:44.8
56 Adrian Palamarev 2025 Abraham Lincoln Middle School 08:59.1 16:45.1 36
57 Michael VanMersbergen 2025 First Christian Academy 09:00.2 16:47.1
58 Gavin Voils 2025 Abraham Lincoln Middle School 09:05.2 16:56.5 37
59 Thomas Brenneman   St. Johns Striders 09:12.9 17:10.9
60 Jeffrey Brugh 2026 Bradford MS 09:16.1 17:16.9 38
61 Will Watson 2025 Valdosta 09:19.6 17:23.4 39
62 Auston McKenzie 2025 Bradford MS 09:37.3 17:56.4 40
63 Ronan Greaser 2024 Abraham Lincoln Middle School 09:41.0 18:03.2 41
64 Curran Capper 2025 Keystone Heights 09:43.4 18:07.7
65 Stephen Bell 2026 Belmont Academy 09:47.2 18:14.7 42
66 Dev Patel 2026 Valdosta 09:48.4 18:17.0 43
67 Aiden Winningham 2025 Valdosta 09:49.9 18:19.8 44
68 Evan Cobb 2024 Bell 09:50.3 18:20.5
69 Karl Rosip 2024 Valdosta 09:52.5 18:24.7
70 Miren Patel 2026 Valdosta 10:02.1 18:42.5
71 Owen Coggins 2025 Valdosta 10:16.9 19:10.2
72 Harsh Patel 2024 Valdosta 10:25.3 19:25.8
73 McGhin Carter 2026 Valdosta 10:31.1 19:36.6
74 Om Patel 2024 Valdosta 10:32.2 19:38.7
75 Tyler Taopo 2025 First Christian Academy 10:36.8 19:47.3
76 Nathaniel Alilin 2025 Circle Christian 11:11.5 20:52.0
77 Colton Cully 2024 Belmont Academy 11:23.8 21:15.0 45
78 Ryan Munson 2025 Queen of Peace Academy 11:27.2 21:21.3
79 Miles Barnash 2025 Queen of Peace Academy 11:27.5 21:21.9
80 Aiden Delaney 2025 First Christian Academy 11:56.4 22:15.6
81 Mathew Borchardt 2025 Belmont Academy 11:57.0 22:16.8 46
82 Trace Wilkerson 2025 Belmont Academy 12:00.2 22:22.8 47
83 James Dingle 2027 Queen of Peace Academy 12:24.7 23:08.4

Girls 3k Run CC Middle School Team Results (3k)
Top↑

PL Team Total Time Avg. Time Score 1 2 3 4 5 6 7
1 Httr Tornadoes 1:08:10 13:38 26 1 3 5 8 9 12 16
2 Liza Jackson Preparatory Schoo 1:10:25 14:05 44 2 4 10 13 15 18 27
3 St. Johns Striders 1:16:49 15:21 114 7 20 21 29 37    
4 Circle Christian 1:19:43 15:56 128 6 17 23 40 42 45  
5 Queen of Peace Academy 1:16:55 15:23 133 19 25 28 30 31 34 38
6 Bradford MS 1:19:02 15:48 138 14 24 26 33 41 43 50
7 Belmont Academy 1:24:00 16:48 160 11 22 35 44 48 51  
8 Valdosta 1:28:31 17:42 200 32 36 39 46 47 49 52

Girls 3k Run CC Middle School Individual Results (3k)
Top↑

PL NAME YEAR TEAM Avg. Mile TIME SCORE
1 Ashlynn Jacobson   Httr Tornadoes 07:02.3 13:07.3 1
2 Belicia O'Grady 2025 Liza Jackson Preparatory Schoo 07:10.0 13:21.8 2
3 Jessica Brickhaus   Httr Tornadoes 07:14.0 13:29.2 3
4 Charity Lobzun 2025 Liza Jackson Preparatory Schoo 07:18.6 13:37.7 4
5 Libby Winkler   Httr Tornadoes 07:19.3 13:39.1 5
6 Abbigail Fagot 2026 Circle Christian 07:19.8 13:39.9 6
7 Madison Patchan   St. Johns Striders 07:23.5 13:46.9 7
8 Abby Lowry   Httr Tornadoes 07:27.0 13:53.4 8
9 Jessica Bugielski   Httr Tornadoes 07:31.4 14:01.5 9
10 Abi King 2026 Liza Jackson Preparatory Schoo 07:39.6 14:16.9 10
11 Vanessa Todd 2025 Belmont Academy 07:40.4 14:18.5 11
12 Kyleigh Secor   Httr Tornadoes 07:45.0 14:26.9 12
13 Liberty Chastain 2025 Liza Jackson Preparatory Schoo 07:45.3 14:27.5 13
14 Abbie Roach 2024 Bradford MS 07:47.9 14:32.3 14
15 Genesis Albright 2024 Liza Jackson Preparatory Schoo 07:53.0 14:41.9 15
16 Audrey Taylor   Ocala Distance Project 07:54.4 14:44.4
17 Samantha Anderson   Ocala Distance Project 07:57.0 14:49.3
18 Mya Vaira   Httr Tornadoes 07:59.8 14:54.5 16
19 Chloe Peterson 2025 Circle Christian 07:59.9 14:54.7 17
20 Katey Atkins   Httr Tornadoes 08:00.1 14:55.2
21 Martha Curtis 2026 Liza Jackson Preparatory Schoo 08:00.2 14:55.2 18
22 Eleanor Whisler 2025 Queen of Peace Academy 08:04.0 15:02.3 19
23 Zoe Yates   St. Johns Striders 08:05.8 15:05.8 20
24 Luna Saavedra   Httr Tornadoes 08:06.3 15:06.7
25 Lila Antonelli   St. Johns Striders 08:07.5 15:08.8 21
26 Taylor Adams 2026 Belmont Academy 08:09.1 15:11.8 22
27 Anlie Jagen 2026 Circle Christian 08:09.7 15:12.9 23
28 Lindsey McCoy 2024 Bradford MS 08:10.9 15:15.3 24
29 Ella Jackson 2027 Queen of Peace Academy 08:11.2 15:15.7 25
30 Alissa Reddish 2025 Bradford MS 08:11.4 15:16.1 26
31 Savannah Risner   Ocala Distance Project 08:13.4 15:19.8
32 Katie Eubanks 2026 Liza Jackson Preparatory Schoo 08:15.4 15:23.7 27
33 Hailey Schoster 2026 Queen of Peace Academy 08:17.3 15:27.2 28
34 Caroline MacDonald   St. Johns Striders 08:17.8 15:28.1 29
35 Macy Morris 2025 Abraham Lincoln Middle School 08:18.2 15:28.9
36 Catalina Romero 2024 Queen of Peace Academy 08:18.7 15:29.7 30
37 Maggie Whisler 2024 Queen of Peace Academy 08:24.7 15:41.0 31
38 Katya Jackson 2025 Valdosta 08:24.8 15:41.2 32
39 Kayla Federick 2025 Suwannee 08:32.2 15:55.0
40 Grace Thielke   Httr Tornadoes 08:35.3 16:00.7
41 Madison Sapp 2024 Bradford MS 08:35.8 16:01.6 33
42 Estella Collante 2026 Queen of Peace Academy 08:42.6 16:14.3 34
43 Mia Brasel 2025 Belmont Academy 08:49.9 16:27.9 35
44 Jordan Campbell 2026 Valdosta 08:52.9 16:33.5 36
45 Isabel Harter 2026 Liza Jackson Preparatory Schoo 08:53.5 16:34.7
46 Lillian Gregory   St. Johns Striders 09:17.8 17:19.9 37
47 Allison Greene 2024 Queen of Peace Academy 09:18.4 17:21.0 38
48 Kerry Smith 2024 Valdosta 09:18.6 17:21.4 39
49 Karina Brock 2025 Circle Christian 09:30.2 17:43.2 40
50 Chadsity Stevens 2025 Bradford MS 09:37.9 17:57.4 41
51 Abigail Kennedy 2024 Circle Christian 09:46.0 18:12.5 42
52 Kira Bradley 2024 Bradford MS 09:50.0 18:19.9 43
53 Jevany Laverdure 2026 Belmont Academy 09:50.6 18:21.1 44
54 Audrey Cantrell 2025 Abraham Lincoln Middle School 09:57.9 18:34.8
55 Amelia Collins 2024 Queen of Peace Academy 09:58.7 18:36.3
56 Audrey Whisler 2026 Queen of Peace Academy 09:59.1 18:36.9
57 Cali Abbott 2027 Circle Christian 10:11.2 18:59.5 45
58 Eowyn Verhaeren 2024 Queen of Peace Academy 10:13.5 19:03.8
59 Kylie Maddux 2024 Queen of Peace Academy 10:22.6 19:20.8
60 Meghan Patel 2024 Valdosta 10:23.2 19:21.9 46
61 Ansley Smith   Ocala Distance Project 10:28.5 19:31.8
62 Rebecca Lancaster 2025 Valdosta 10:29.4 19:33.4 47
63 Niara McCleave 2025 Belmont Academy 10:33.7 19:41.5 48
64 Kate Brackett 2025 Abraham Lincoln Middle School 10:39.2 19:51.7
65 Nandini Thanki 2026 Valdosta 10:40.0 19:53.2 49
66 Jillian Lee 2025 Bradford MS 10:44.7 20:02.1 50
67 Ansley Kirk 2026 Fort White 11:04.0 20:37.9
68 Madison Spencer 2026 Bradford MS 11:19.1 21:06.2
69 Alyssa Grantz 2026 Bradford MS 11:19.1 21:06.2
70 Victoria Coker 2024 Belmont Academy 11:22.8 21:13.0 51
71 Niharika Manda Senior Abraham Lincoln Middle Sc 11:26.6 21:20.1
72 Nyla Cook 2024 Valdosta 11:34.0 21:33.9 52
73 Jillian Arnold 2025 First Christian Academy 11:53.8 22:10.9
74 Makayla Price 2025 First Christian Academy 11:58.1 22:18.8
75 Jordan Tucker 2024 Valdosta 12:57.2 24:09.1
76 Riley Wagner 2024 Queen of Peace Academy 13:27.2 25:05.0
77 Magen Collett 2027 Queen of Peace Academy 13:29.9 25:10.1
78 Molly Tighe 2026 Queen of Peace Academy 13:31.3 25:12.6
79 Dhrastee Patel 2024 Valdosta 13:36.2 25:21.7

Boys 5k Run CC JV Team Results (5k)
Top↑

PL Team Total Time Avg. Time Score 1 2 3 4 5 6 7
1 Buchholz 1:41:49 20:21 22 1 2 5 6 8 12 14
2 Vanguard (Ocala) 1:43:01 20:36 33 3 4 7 9 10 11 13
3 St. Francis 1:52:14 22:26 92 15 16 17 20 24 38 40
4 Gainesville 2:00:08 24:01 127 21 22 25 29 30    
5 Bradford 2:10:29 26:05 145 18 23 26 36 42    
6 Suwannee 2:06:13 25:14 159 28 31 32 33 35 37 39
7 Eastside 2:19:34 27:54 164 19 27 34 41 43 44  

Boys 5k Run CC JV Individual Results (5k)
Top↑

PL NAME YEAR TEAM Avg. Mile TIME SCORE
1 Gordon Towers 2022 Buchholz 06:24.5 19:54.6 1
2 Ben Fick 2022 Buchholz 06:27.6 20:04.4 2
3 Allen Cao 2021 Vanguard (Ocala) 06:30.4 20:13.2 3
4 Chapman Davis 2021 Stanton 06:31.1 20:15.3
5 Jacob Faltemier 2021 Stanton 06:32.6 20:19.8
6 Andrew Marquette 2022 Vanguard (Ocala) 06:32.7 20:20.1 4
7 Ethan Christensen 2022 Buchholz 06:35.6 20:29.3 5
8 Cole Chancey   Columbia 06:38.0 20:36.8
9 Alan Qui 2023 Buchholz 06:38.1 20:36.9 6
10 Liam Cole 2023 Vanguard (Ocala) 06:38.2 20:37.2 7
11 Mason Kawaja 2023 Buchholz 06:40.4 20:44.2 8
12 Ryan Park 2022 Vanguard (Ocala) 06:43.2 20:52.8 9
13 Nicolo Ong 2022 Vanguard (Ocala) 06:45.0 20:58.4 10
14 Justin Capilli 2022 Vanguard (Ocala) 06:45.6 21:00.2 11
15 Ethan Young 2023 Buchholz 06:47.7 21:06.8 12
16 Shane McCord 2022 Vanguard (Ocala) 06:50.5 21:15.4 13
17 Max Fairchild 2020 Buchholz 06:56.6 21:34.4 14
18 Antonio Sarabia 2019 St. Francis 07:00.8 21:47.5 15
19 Lucas Conaty 2022 St. Francis 07:05.4 22:01.9 16
20 Elias Rosario 2023 Circle Christian 07:09.6 22:14.8
21 Matt Lammens 2023 Vanguard (Ocala) 07:09.9 22:15.9
22 Ivan Landaeta 2020 St. Francis 07:10.1 22:16.4 17
23 Luis Nolasco 2021 Bradford 07:11.5 22:20.7 18
24 Nathan Myers 2022 Vanguard (Ocala) 07:13.3 22:26.3
25 Aaed Musa Senior Stanton 07:16.2 22:35.5
26 Luke Peterson 2020 Eastside 07:16.8 22:37.2 19
27 Matthew DiCairano 2020 St. Francis 07:17.4 22:39.2 20
28 Thomas Borowski 2022 Vanguard (Ocala) 07:18.1 22:41.4
29 Christian Garcia 2022 Circle Christian 07:21.4 22:51.6
30 Nelson Nogues 2022 Vanguard (Ocala) 07:22.9 22:56.1
31 Jody Zhu 2022 Vanguard (Ocala) 07:23.6 22:58.4
32 Grant Behringer 2023 Gainesville 07:23.6 22:58.4 21
33 Augustin Olmos 2023 Gainesville 07:24.6 23:01.5 22
34 Hayto Shiomitsu 2021 Buchholz 07:27.1 23:09.4
35 Morgan Beck 2023 Buchholz 07:27.6 23:10.8
36 Chase Roberts 2022 Bradford 07:29.8 23:17.8 23
37 David Arhens 2020 St. Francis 07:33.7 23:29.7 24
38 Kyle Straight 2021 Stanton 07:43.1 23:59.0
39 Aidan Young 2022 Gainesville 07:47.9 24:13.8 25
40 Andrew Pendarvis 2022 Bradford 07:48.6 24:16.2 26
41 Teerth Patel 2022 Vanguard (Ocala) 07:53.9 24:32.7
42 Andrew Poirier 2020 Eastside 07:54.7 24:35.1 27
43 Payden Driver 2021 Suwannee 07:56.4 24:40.2 28
44 William Moore 2023 Gainesville 08:00.9 24:54.3 29
45 Shane McElrath 2020 Circle Christian 08:02.2 24:58.3
46 Jonathan Wrighton 2023 Gainesville 08:03.0 25:00.8 30
47 Christian LeRoux 2021 Suwannee 08:08.3 25:17.2 31
48 Devin Tran 2023 Suwannee 08:09.5 25:21.0 32
49 Alan Quintanilla 2023 Suwannee 08:10.1 25:22.8 33
50 Avery Colon 2022 Eastside 08:12.1 25:29.2 34
51 David Esco 2022 Suwannee 08:13.3 25:32.8 35
52 Austin Ruis 2023 Bradford 08:16.4 25:42.3 36
53 Marcus Khanna 2022 Vanguard (Ocala) 08:22.9 26:02.5
54 Ernesto Lopez 2021 Suwannee 08:34.0 26:37.2 37
55 Zach Morrisey 2023 St. Francis 08:35.9 26:43.0 38
56 Ben Roberts 2022 Suwannee 08:39.4 26:53.8 39
57 Connor Dailey 2021 St. Francis 08:41.1 26:59.1 40
58 Nick DiCairano 2022 St. Francis 08:44.4 27:09.4
59 Grant Floyd 2022 Suwannee 09:02.9 28:07.0
60 Grant Stafford 2023 Columbia 09:41.0 30:05.3
61 Kalonn Smith 2021 Eastside 09:44.6 30:16.6 41
62 Hunter Byrd 2025 First Christian Academy 09:53.5 30:44.1
63 Clayton Brems 2023 Bradford 11:13.6 34:53.1 42
64 Kaleb Hoenisch 2023 First Christian Academy 11:22.1 35:19.6
65 Kyler Holton 2020 Baker County 11:44.7 36:29.8
66 Adnan Khan 2023 Eastside 11:47.0 36:37.0 43
67 Garrett Stephens 2020 Columbia 12:00.8 37:19.7
68 Chris Truta 2020 Eastside 13:23.8 41:37.9 44

Girls 5k Run CC Varsity Team Results (5k)
Top↑

PL Team Total Time Avg. Time Score 1 2 3 4 5 6 7
1 McIntosh 1:39:35 19:55 26 2 3 4 6 11 12 13
2 Circle Christian 1:40:50 20:10 43 1 7 9 10 16 19 20
3 Buchholz 1:45:33 21:06 83 5 14 17 21 26 36 39
4 Vanguard (Ocala) 1:52:17 22:27 133 18 23 24 33 35 40 41
5 Gainesville 1:52:42 22:32 135 8 22 27 30 48 50 52
6 Stanton 1:57:39 23:31 190 15 29 44 49 53 56 59
7 Columbia 2:02:21 24:28 215 25 32 43 45 70 72 82
8 Valdosta 2:03:54 24:46 226 28 34 38 55 71 75  
9 Suwannee 2:06:48 25:21 263 37 46 57 61 62 63 64
10 St. Francis 2:10:59 26:11 287 31 47 54 77 78 83  
11 Eastside 2:13:32 26:42 308 42 58 60 68 80    
12 Bradford 2:20:14 28:02 348 51 67 73 76 81    
13 Trenton 2:21:18 28:15 353 65 66 69 74 79    

Girls 5k Run CC Varsity Individual Results (5k)
Top↑

PL NAME YEAR TEAM Avg. Mile TIME SCORE
0 Kirsi Midha 2021 McIntosh 07:31.5 23:22.9
0 Camille Ford 2021 McIntosh 07:37.9 23:42.7
0 Alicia Baston-Sandoval 2023 McIntosh 07:33.1 23:27.9
0 Fiona Tetreault 2021 McIntosh 06:56.2 21:33.3
0 Lauren Miller 2020 McIntosh 07:17.1 22:38.2
0 Madeline Graf 2022 McIntosh 07:24.1 23:00.1
0 Alanys Rivera 2020 McIntosh 07:27.1 23:09.3
1 Sinkenesh Parker 2021 Circle Christian 06:06.8 18:59.7 1
2 Megan Uszynski 2020 McIntosh 06:19.4 19:38.9 2
3 Kayla Rose 2020 McIntosh 06:20.1 19:41.1 3
4 Zoe Smith 2020 McIntosh 06:22.0 19:46.9 4
5 Kate Drummond 2023 Buchholz 06:26.3 20:00.3 5
6 Hannah Moore 2021 McIntosh 06:26.8 20:01.9 6
7 Anagrace Fagot 2022 Circle Christian 06:29.4 20:09.8 7
8 Ani Veltcheva 2022 Gainesville 06:33.5 20:22.8 8
9 Grace Dejesus 2024 Circle Christian 06:34.2 20:25.0 9
10 Archike Parker 2021 Circle Christian 06:34.3 20:25.1 10
11 Emily McBride 2021 McIntosh 06:34.9 20:27.0 11
12 Camryn Williams 2021 Keystone Heights 06:35.4 20:28.5
13 Marina Serra 2022 McIntosh 06:35.5 20:28.9 12
14 Paris Alsup 2022 McIntosh 06:37.4 20:34.9 13
15 Glenna Li 2020 Buchholz 06:37.8 20:36.2 14
16 Sydney Stelly 2020 Stanton 06:39.5 20:41.4 15
17 Brooke McEwen 2020 Circle Christian 06:42.8 20:51.5 16
18 Esther Loosli 2020 Buchholz 06:45.3 20:59.4 17
19 Julia Charske 2021 Vanguard (Ocala) 06:47.0 21:04.8 18
20 Mia Carlson 2023 Circle Christian 06:48.7 21:10.1 19
21 Mulunesh Parker 2020 Circle Christian 06:49.5 21:12.3 20
22 Allison Drummond 2021 Buchholz 06:54.1 21:26.8 21
23 Emily Grandstaff 2022 Circle Christian 06:56.6 21:34.6
24 Susie Ryan 2020 Gainesville 07:05.0 22:00.7 22
25 Samantha Hansen 2023 Vanguard (Ocala) 07:06.2 22:04.3 23
26 Jillian Kay 2021 Vanguard (Ocala) 07:09.5 22:14.7 24
27 Sarah Simpson   Columbia 07:11.2 22:19.9 25
28 Sarah Rudolph 2022 Circle Christian 07:11.9 22:21.9
29 Elizabeth Loosli 2022 Buchholz 07:14.7 22:30.7 26
30 Mariella Cruz-Pagan 2021 Gainesville 07:16.4 22:35.9 27
31 Ariel Anderson 2021 Santa Fe 07:17.8 22:40.4
32 Katelyn Lancaster 2020 Valdosta 07:22.9 22:56.3 28
33 Alexandra Richmond 2022 Stanton 07:23.2 22:57.2 29
34 Brooke Bedson 2022 Gainesville 07:24.9 23:02.4 30
35 Millie Adin 2022 St. Francis 07:27.4 23:10.3 31
36 Audrey Fender   Columbia 07:28.5 23:13.5 32
37 Emma Lammens 2021 Vanguard (Ocala) 07:30.7 23:20.4 33
38 Emily Asola 2022 Valdosta 07:31.6 23:23.1 34
39 Logan Roberts 2021 Vanguard (Ocala) 07:34.9 23:33.5 35
40 Kathryn Handy 2023 Buchholz 07:36.8 23:39.3 36
41 Nellie Lamb 2022 Suwannee 07:37.2 23:40.7 37
42 Nathalee Simoneau 2020 Valdosta 07:37.7 23:42.1 38
43 Anna Voils 2023 Buchholz 07:37.8 23:42.5 39
44 Rhema Taylor 2023 Vanguard (Ocala) 07:40.5 23:50.8 40
45 Lauren Hellwege 2022 Vanguard (Ocala) 07:41.8 23:54.8 41
46 Patricia Li 2022 Eastside 07:42.7 23:57.8 42
47 Mackenzie Conklin 2021 Columbia 07:43.1 23:58.9 43
48 Anya Chatani 2021 Stanton 07:46.1 24:08.2 44
49 Whitney Christensen 2020 Buchholz 07:47.3 24:12.2
50 allison Monk 2021 Buchholz 07:48.5 24:15.6
51 Suzannah Raines 2021 Columbia 07:51.5 24:25.2 45
52 Maria Ramirez 2023 Suwannee 07:52.9 24:29.6 46
53 Emmalene Labonte 2022 Vanguard (Ocala) 07:54.4 24:34.2
54 Ellie Muir 2020 St. Francis 07:55.8 24:38.3 47
55 Savana Thomas 2020 Bell 07:56.4 24:40.4
56 Emma Beachy 2020 Gainesville 07:56.7 24:41.1 48
57 Alexandra Rudnianyn 2023 Vanguard (Ocala) 07:58.2 24:45.9
58 Breckin Armes-Jones 2020 Stanton 07:58.7 24:47.6 49
59 Analiese Banko 2020 Gainesville 07:59.3 24:49.3 50
60 Jaelyn Canova 2021 Bradford 07:59.8 24:50.9 51
61 Emma Morey 2020 Buchholz 07:59.9 24:51.2
62 Gayathry Prabhakaran 2022 Gainesville 08:00.1 24:51.8 52
63 Emma Boyette 2020 Bell 08:03.0 25:01.0
64 Elizabeth Rodillas 2021 Stanton 08:04.5 25:05.6 53
65 Riley Cheronis 2023 St. Francis 08:06.5 25:11.8 54
66 Banner Hodge Senior Chiefland 08:07.6 25:15.2
67 Catherine Moody 2023 Valdosta 08:10.5 25:24.2 55
68 Camille Proswimmer 2020 Stanton 08:12.7 25:31.1 56
69 Passion Leggett 2022 Suwannee 08:14.2 25:35.7 57
70 Gray Smith 2022 Eastside 08:16.9 25:44.1 58
71 Alivia Hunter 2021 Newberry 08:17.2 25:45.0
72 Morgan Mathews 2022 Stanton 08:18.5 25:49.1 59
73 Sabrina Holmes 2021 Bell 08:19.3 25:51.5
74 Kaysen Willcox 2023 Fort White 08:20.6 25:55.5
75 Jessica Malosh 2022 Stanton 08:23.3 26:03.9
76 Fallon Flynn 2021 Santa Fe 08:23.7 26:05.2
77 Lily Guo 2021 Eastside 08:26.3 26:13.3 60
78 Danielle Fuller 2023 Newberry 08:27.6 26:17.2
79 Elizabeth DeVooght 2022 Stanton 08:30.5 26:26.2
80 Baylin Brooks Senior Williston 08:31.1 26:28.1
81 Chelsie Selliken 2020 Suwannee 08:32.0 26:31.1 61
82 Merlin Leal 2020 Suwannee 08:32.2 26:31.7 62
83 Maria Mynster 2021 Keystone Heights 08:33.6 26:35.9
84 Ashlee Mowrer 2020 First Christian Academy 08:34.1 26:37.3
85 Sophia Lin 2024 Keystone Heights 08:36.2 26:43.9
86 Livee Harrell 2021 Suwannee 08:40.1 26:56.2 63
87 Katherine Wallace 2023 Stanton 08:41.8 27:01.5
88 Brittney Mynster 2023 Keystone Heights 08:43.4 27:06.3
89 Byers Lauren 2020 Bell 08:47.2 27:18.1
90 Haley Nugent 2022 First Christian Academy 08:48.4 27:22.0
91 Dalia Hernandez 2020 Suwannee 08:48.6 27:22.5 64
92 Abigail Griffis 2022 Trenton 08:50.0 27:26.9 65
93 Hailey Griffis 2024 Trenton 08:51.1 27:30.2 66
94 Makenzy Holton 2023 Santa Fe 08:51.8 27:32.4
95 Kyndall Key 2023 Bradford 08:59.4 27:56.0 67
96 Catherine Deng 2021 Eastside 09:05.3 28:14.5 68
97 Elizabeth Lord 2026 Trenton 09:07.4 28:20.9 69
98 Julie Romulo 2022 Suwannee 09:07.5 28:21.2
99 Lesly Caballero 2021 Columbia 09:08.5 28:24.3 70
100 Ishva Patel 2023 Valdosta 09:10.1 28:29.4 71
101 Logan Blackwell 2023 Columbia 09:10.5 28:30.4 72
102 Taylor McCoy 2021 Bradford 09:11.8 28:34.6 73
103 Carol Lynn Drilling 2023 Trenton 09:15.8 28:46.9 74
104 Kailey Williams 2020 Valdosta 09:18.3 28:54.9 75
105 Kayleigh Stokes 2023 Bradford 09:19.5 28:58.6 76
106 Mica Krushinskie 2022 St. Francis 09:19.8 28:59.4 77
107 Grace Adin 2020 St. Francis 09:19.9 28:59.9 78
108 Xandraya Bird in Ground 2021 Fort White 09:22.2 29:07.1
109 Grace Griffis 2026 Trenton 09:24.4 29:13.6 79
110 Taylor Hill-Miles 2021 Eastside 09:27.2 29:22.6 80
111 Stephanie Duarte 2020 Suwannee 09:35.7 29:48.9
112 Layne Loper 2023 Bradford 09:37.6 29:54.7 81
113 Katelyn Floyd 2020 Suwannee 09:42.7 30:10.6
114 Kaitlin Chesser 2023 Santa Fe 10:18.0 32:00.3
115 Zoey Ross   Columbia 10:50.3 33:40.7 82
116 Sarah Hayes 2023 St. Francis 10:55.6 33:57.0 83

Mixed 2000 Meter Run CC Elementary Team Results (2k)
Top↑

PL Team Total Time Avg. Time Score 1 2 3 4 5 6 7
1 Belmont Academy 36:28 7:17 9 1 2 1 2 3 4 3
  Ocala Distance Project     DNF              
  St. Johns Striders     DNF              

Mixed 2000 Meter Run CC Elementary Individual Results (2k)
Top↑

PL NAME YEAR TEAM Avg. Mile TIME SCORE
1 Kendall Todd 2027 Belmont Academy 05:39.9 07:02.5 1
1 Ryder Thomas 2027 Keystone Heights 04:55.9 06:07.8
2 Hannah Cowart   Bay Blaze Track Club 05:43.5 07:07.0
2 Collin Moore   Ocala Distance Project 05:00.2 06:13.2
3 Colton Blankenfeld 2027 Team FTC 05:08.1 06:23.0
3 Reese Todd 2028 Belmont Academy 05:49.6 07:14.5 2
4 Kiptyn Peeler 2028 Belmont Academy 05:38.6 07:00.9 1
4 Olivia Griffin 2027 Keystone Heights 05:51.7 07:17.1
5 Griffin Morris 2028 Unattached 05:46.1 07:10.2
5 Daelyn Cooper Senior Unattached 06:05.5 07:34.3
6 Victoria Pope 2030 Athletics Academy 06:07.8 07:37.2
6 Conlan Larson   St. Johns Striders 05:51.4 07:16.8
7 Payton Barbazon   Ocala Distance Project 06:10.0 07:39.9
7 Timmy Todd 2027 Belmont Academy 05:54.4 07:20.6 2
8 Hanna Antonelli   St. Johns Striders 06:15.7 07:46.9
8 Alexander Lammens   Ocala Distance Project 05:55.1 07:21.4
9 Joel Rizzo   Ocala Distance Project 06:02.2 07:30.2
9 Carissa Smith 2028 Belmont Academy 06:18.3 07:50.2 3
10 Beckett Capper 2027 Keystone Heights 06:23.6 07:56.8
10 Dakota Blankenfeld 2029 Team FTC 06:22.5 07:55.5
11 Natalie Lammens   Ocala Distance Project 06:38.8 08:15.7
11 Nathaniel Bardier 2027 Keystone Heights 06:23.8 07:57.0
12 Joe Bardier 2029 Keystone Heights 06:23.8 07:57.1
12 Nellie Karlsson   St. Johns Striders 06:49.9 08:29.5
13 Ivan Rogers   Ocala Distance Project 06:29.2 08:03.8
13 Summer Warner 2031 Belmont Academy 06:59.8 08:41.8 4
14 Caroline Rowe   Mustangs 07:02.5 08:45.2
14 Golden Brown 2028 Belmont Academy 06:31.8 08:07.0 3
15 Elle Zimmer   St. Johns Striders 07:10.6 08:55.2
15 Bauer Solowski Senior B3R Sports 06:35.3 08:11.3
16 Isaiah Bell 2027 Belmont Academy 06:37.3 08:13.8 4
16 Olivia Zimmer   St. Johns Striders 07:11.1 08:55.8
17 Emerson Tuley 2030 Queen of Peace Academy 07:33.8 09:24.0
17 Jacolby Laverdure 2028 Belmont Academy 06:42.6 08:20.4 5
18 Maysen Graham 2029 Belmont Academy 07:37.2 09:28.3 5
18 Michael Coker 2031 Belmont Academy 06:43.9 08:22.1 6
19 Asher Vaughn 2030 Belmont Academy 06:58.1 08:39.7 7
19 Brooklyn Risner   Ocala Distance Project 08:29.4 10:33.1
20 Chance Zurn   St. Johns Striders 07:05.5 08:48.9
20 Reagan Wright 2027 Belmont Academy 09:00.9 11:12.3 6
21 Braxton Solowski Senior B3R Sports 07:09.7 08:54.1
21 McKenzie Layne 2028 Belmont Academy 09:49.3 12:12.5 7
22 Logan Abadie 2031 Belmont Academy 10:25.4 12:57.4
22 Noah Zimmer   St. Johns Striders 07:16.5 09:02.5
23 Piper Jones 2028 Belmont Academy 11:59.1 14:53.8
23 Jacob Aguilar 2031 Belmont Academy 07:28.8 09:17.8
24 Noah Jones 2031 Belmont Academy 07:31.6 09:21.4
25 Levi Bell 2031 Belmont Academy 08:50.4 10:59.3
26 Dillon Skinner 2027 Belmont Academy 09:55.0 12:19.6
27 Caden Cole 2028 Belmont Academy 11:20.4 14:05.7