FHSAA District 3A-1

October 27, 2021
|

Women's 5k Team Results (5k)
Top↑

PL Team Total Time Avg. Time Score 1 2 3 4 5 6 7
1 Choctawhatchee 1:47:50 21:34 49 3 4 7 9 26 48 50
2 Leon 1:47:32 21:30 51 1 6 8 14 22 38 49
3 Wakulla 1:50:13 22:02 65 5 10 12 17 21 43 51
4 Fort Walton Beach 1:51:33 22:18 83 2 13 16 23 29 35 52
5 Gulf Breeze 1:54:50 22:58 116 15 19 20 28 34 42 45
6 Lincoln 1:58:16 23:39 175 27 33 36 39 40 46 55
7 Pace 1:58:18 23:39 178 25 31 37 41 44 59 61
8 Arnold 2:00:53 24:10 188 18 24 30 54 62 63 66
9 Washington (Pensacola) 2:07:54 25:34 240 11 32 64 65 68 73 74
10 Milton 2:05:07 25:01 271 47 53 56 57 58 60 67
11 Mosley 2:31:17 30:15 357 69 70 71 72 75 76 77

Women's 5k Individual Results (5k)
Top↑

PL NAME YEAR TEAM Avg. Mile TIME SCORE
1 Lillee Tang JR Leon 06:23.0 19:50.0 1
2 Belicia O'Grady FR Fort Walton Beach 06:33.7 20:23.4 2
3 Chloe Fernander SR Choctawhatchee 06:45.3 20:59.3 3
4 Deanna Bottino SR Choctawhatchee 06:45.9 21:01.2 4
5 Isabella Laughton FR Wakulla 06:46.0 21:01.6 5
6 Stella Lewis JR Leon 06:47.6 21:06.4 6
7 Brylie Kilgore JR Choctawhatchee 06:49.4 21:12.2 7
8 Mallory Robinson JR Leon 06:53.7 21:25.4 8
9 Dannika Kilgore SR Choctawhatchee 06:54.9 21:29.1 9
10 Clara Alford SR Wakulla 06:58.9 21:41.6 10
11 Elyse Carmichael FR Washington (Pensacola) 07:02.3 21:52.1 11
12 Marina Whitsell SR Wakulla 07:06.1 22:04.1 12
13 Tilda Brewer JR Fort Walton Beach 07:10.2 22:16.7 13
14 Madi Sims FR Leon 07:10.6 22:17.9 14
15 Elisa Williamson SR Gulf Breeze 07:13.7 22:27.7 15
16 Charity Lobson FR Fort Walton Beach 07:14.8 22:31.1 16
17 Liliana Lewis SO Wakulla 07:16.5 22:36.4 17
18 Chloe Rook SR Arnold 07:17.5 22:39.4 18
19 Ann Hitpas SR Gulf Breeze 07:18.0 22:40.9 19
20 Ashley Granse SR Gulf Breeze 07:18.1 22:41.1 20
21 Taylor Pfeifer SO Wakulla 07:20.9 22:50.0 21
22 Audry Sauls SO Leon 07:21.9 22:53.0 22
23 Liberty Chastain FR Fort Walton Beach 07:24.7 23:01.9 23
24 Brianna Hix SR Arnold 07:26.5 23:07.4 24
25 Alexis Parker SO Pace 07:26.7 23:08.0 25
26 Dahlia Irizarry SO Choctawhatchee 07:27.0 23:09.0 26
27 Aleah Henley SR Lincoln 07:28.9 23:14.7 27
28 Catherine Brewton JR Gulf Breeze 07:30.3 23:19.3 28
29 Rachel Daldin JR Fort Walton Beach 07:30.7 23:20.5 29
30 Emilia Kelley SR Arnold 07:34.4 23:32.0 30
31 Emma Hicks FR Pace 07:35.2 23:34.3 31
32 Samantha Peterson FR Washington (Pensacola) 07:35.8 23:36.4 32
33 Skye Williams SO Lincoln 07:36.3 23:37.7 33
34 Isabella Mancuso SO Gulf Breeze 07:37.5 23:41.4 34
35 Madison Deroussel SO Fort Walton Beach 07:37.8 23:42.6 35
36 NyAshia Wright FR Lincoln 07:38.6 23:45.1 36
37 Payton Robbins SO Pace 07:38.8 23:45.5 37
38 Cate Rozier JR Leon 07:39.3 23:47.1 38
39 Sophia Youngberg FR Lincoln 07:39.8 23:48.8 39
40 Abigayle Vannoy JR Lincoln 07:40.4 23:50.4 40
41 Kaylee Hicks FR Pace 07:40.5 23:51.0 41
42 Peyton Bunting SR Gulf Breeze 07:40.9 23:52.0 42
43 Keri Levingston SR Wakulla 07:41.8 23:54.9 43
44 Haley Dunckel JR Pace 07:43.3 23:59.7 44
45 Kacie May SR Gulf Breeze 07:45.1 24:05.2 45
46 Elizabeth Kessler SO Lincoln 07:46.5 24:09.4 46
47 Amber Barnes SO Milton 07:47.7 24:13.1 47
48 Alyssa Bennin JR Choctawhatchee 07:47.8 24:13.5 48
49 Juliette Heckman JR Leon 07:51.2 24:24.1 49
50 Alyssa Cooper SR Choctawhatchee 07:51.7 24:25.7 50
51 Savannah Jacobi SR Gulf Breeze 07:53.0 24:29.8
52 Lana Hawkins FR Wakulla 07:53.7 24:31.9 51
53 Genesis Albright SO Fort Walton Beach 07:54.6 24:34.6 52
54 Sara Crews JR Fort Walton Beach 07:56.7 24:41.1
55 Gia Paone JR Choctawhatchee 07:58.8 24:47.7
56 Gretchen DeDolph JR Milton 08:00.6 24:53.2 53
57 Kennedy Flores FR Arnold 08:01.8 24:56.9 54
57 Annie Caulkins SO Lincoln 08:01.8 24:56.9 55
59 Lauryn Hatler SO Milton 08:02.3 24:58.6 56
60 Analecia Ferrell SO Wakulla 08:02.7 24:59.9
61 Ashlyn Speigner SR Wakulla 08:04.8 25:06.4
62 Marion Clement JR Milton 08:10.8 25:25.1 57
63 Ansley Oliver JR Lincoln 08:11.9 25:28.5
64 Reagan McNeal SR Milton 08:14.7 25:37.0 58
65 Abriana McMath SO Pace 08:19.3 25:51.4 59
66 Tara Sloan SR Fort Walton Beach 08:20.1 25:53.9
67 Trista Heffren JR Wakulla 08:20.2 25:54.2
68 Chloe Yetts SO Milton 08:20.6 25:55.4 60
69 Francie Ruksie FR Fort Walton Beach 08:21.0 25:56.8
70 Cassandra Musca JR Gulf Breeze 08:26.0 26:12.1
71 Avery Miller SR Pace 08:26.4 26:13.5 61
72 Sophia Umana SR Leon 08:33.8 26:36.4
73 Lilly Burch SO Arnold 08:34.2 26:37.6 62
74 Elle McCall JR Arnold 08:37.5 26:48.1 63
75 Maddie Goss FR Pace 08:39.0 26:52.7
76 Maragret Linville SO Lincoln 08:39.1 26:53.0
77 Lindsey Faist SR Washington (Pensacola) 08:40.0 26:55.7 64
78 Jayla Rudolph JR Pine Forest 08:42.5 27:03.4
79 Mila Duong SR Washington (Pensacola) 08:48.3 27:21.4 65
80 Sydney Smiga SO Pace 08:49.0 27:23.8
81 Isabel Campos FR Leon 08:50.4 27:28.1
82 Ella Grace Hatcher SO Arnold 08:54.4 27:40.5 66
83 Jada Dabord JR Milton 08:56.6 27:47.2 67
84 Victoria Thompson SR Washington (Pensacola) 09:03.4 28:08.6 68
85 Madyson Sutherlin JR Milton 09:03.7 28:09.4
86 Betrice Drayton JR Rickards 09:11.7 28:34.3
87 Emili Campbell SR Escambia 09:16.6 28:49.5
88 Olivia Fitzgerald SO Mosley 09:20.2 29:00.8 69
89 Emily Carrier JR Mosley 09:35.9 29:49.5 70
90 Oliva Hammack SO Mosley 09:44.3 30:15.7 71
91 Megan Erickson SR Mosley 09:46.5 30:22.3 72
92 Layla Brown SO Washington (Pensacola) 09:47.2 30:24.7 73
93 Kailey Domingue JR Washington (Pensacola) 09:58.4 30:59.5 74
94 Hanh Luong SR Mosley 10:14.5 31:49.4 75
95 Michelle Paz SO Rickards 10:18.1 32:00.5
96 Kami Waggoner SR Mosley 10:21.1 32:10.0 76
97 Caliya Gee SR Pine Forest 11:07.1 34:33.0
98 Dezire Gee JR Pine Forest 11:07.6 34:34.4
99 Rosa Castro SO Mosley 12:01.9 37:23.2 77
100 Caitlyn Cameron JR Washington (Pensacola) 12:05.8 37:35.3
101 Breauna Knight FR Mosley 12:41.1 39:24.9

Men's 5k Team Results (5k)
Top↑

PL Team Total Time Avg. Time Score 1 2 3 4 5 6 7
1 Fort Walton Beach 1:27:19 17:27 59 2 5 13 14 25 31 33
2 Leon 1:27:37 17:31 66 1 7 15 17 26 44 50
3 Choctawhatchee 1:29:51 17:58 120 3 6 16 28 67 78 87
4 Pace 1:30:41 18:08 122 11 20 21 34 36 47 53
5 Gulf Breeze 1:31:09 18:13 141 23 24 27 32 35 49 51
6 Lincoln 1:33:06 18:37 189 10 12 45 60 62 63 66
7 Arnold 1:33:15 18:39 195 4 39 41 54 57 64 73
8 Wakulla 1:33:40 18:44 197 19 38 42 46 52 65 69
9 Milton 1:35:20 19:04 235 18 40 48 58 71 72 76
10 Pine Forest 1:38:03 19:36 240 9 30 37 81 83 91  
11 Mosley 1:35:48 19:09 252 8 56 59 61 68 77 84
12 Washington (Pensacola) 1:40:19 20:03 275 22 29 55 80 89    
13 Rickards 1:48:52 21:46 374 43 70 79 90 92 93 94
14 Escambia 1:48:10 21:38 402 74 75 82 85 86 88  

Men's 5k Individual Results (5k)
Top↑

PL NAME YEAR TEAM Avg. Mile TIME SCORE
1 Patrick Koon SO Leon 05:20.2 16:34.9 1
2 Luke Larkin SR Fort Walton Beach 05:23.7 16:45.9 2
3 Kaleb Hollins JR Choctawhatchee 05:25.5 16:51.4 3
4 Eddie Kepran JR Arnold 05:28.1 16:59.3 4
5 Grant Chastain SO Fort Walton Beach 05:29.1 17:02.5 5
6 William Armbruster SR Choctawhatchee 05:31.4 17:09.6 6
7 Will Springer SO Leon 05:35.3 17:21.9 7
8 Eli Holbrook SR Mosley 05:36.6 17:25.7 8
9 Chrisshaun Terrell JR Pine Forest 05:38.6 17:32.2 9
10 Joseph McLeod JR Lincoln 05:39.7 17:35.5 10
11 Gavin Schulte JR Pace 05:40.6 17:38.3 11
12 David Morrison SR Lincoln 05:41.0 17:39.6 12
13 Luke Bilger SR Fort Walton Beach 05:41.4 17:40.8 13
14 Luke Endt JR Fort Walton Beach 05:41.8 17:42.0 14
15 Brett Peterson SR Choctawhatchee 05:42.3 17:43.4 16
15 Quinn Carrasquilla SO Leon 05:42.3 17:43.4 15
17 Will Winsor SO Leon 05:43.7 17:47.9 17
18 Deandre Johnson SR Milton 05:47.8 18:00.7 18
19 Jaden Callaghan JR Wakulla 05:48.1 18:01.5 19
20 Nathan Coyle SR Pace 05:48.1 18:01.7 20
21 Parker Woodard JR Pace 05:48.7 18:03.3 21
22 Jameson Tubbs JR Washington (Pensacola) 05:49.1 18:04.7 22
23 Ashton Wyse JR Gulf Breeze 05:49.1 18:04.8 23
24 Jacob Dorsch FR Gulf Breeze 05:49.9 18:07.2 24
25 Curran O'Grady SO Fort Walton Beach 05:50.4 18:08.7 25
26 Cadden Maxwell FR Leon 05:50.7 18:09.6 26
27 David Clark JR Gulf Breeze 05:50.9 18:10.2 27
28 Zachary Brainerd JR Choctawhatchee 05:51.4 18:11.7 28
29 Zachary Peterson SR Washington (Pensacola) 05:51.9 18:13.3 29
30 James Purify JR Pine Forest 05:52.5 18:15.1 30
31 Connor Rising JR Fort Walton Beach 05:53.9 18:19.7 31
32 James Beeson SR Gulf Breeze 05:54.4 18:21.3 32
33 Jackson Light JR Fort Walton Beach 05:55.2 18:23.7 33
33 Jackson Tyner SR Pace 05:55.2 18:23.7 34
35 Sean Hoffman JR Gulf Breeze 05:56.0 18:26.1 35
36 Aiden Bolton SR Pace 05:58.5 18:34.0 36
37 Kyler Reynolds SO Pine Forest 06:00.6 18:40.3 37
38 Jacob Langston SO Wakulla 06:00.6 18:40.5 38
39 Carson King JR Arnold 06:02.0 18:44.7 39
40 Scott Vannieuwenhoven JR Milton 06:02.5 18:46.3 40
41 Martin Kehayov JR Arnold 06:02.6 18:46.6 41
42 Shawn Peckham SR Wakulla 06:03.1 18:48.3 42
43 Enijah Thomas SO Rickards 06:03.7 18:50.1 43
44 Caleb Schaefer JR Leon 06:04.2 18:51.6 44
45 Benjamin Bergstresser FR Lincoln 06:04.8 18:53.4 45
46 Logan Kilpatrick SR Wakulla 06:05.4 18:55.2 46
47 James Waller JR Pace 06:05.9 18:57.0 47
48 Jud Morris JR Milton 06:06.6 18:59.1 48
49 Oscar Garcia-Villa SR Gulf Breeze 06:06.8 18:59.6 49
50 Walt Haber SO Leon 06:06.9 18:59.9 50
51 Nick Irby SR Gulf Breeze 06:07.4 19:01.4 51
52 Eric Bizimana SR Godby 06:08.1 19:03.6
53 Trey Black JR Leon 06:08.6 19:05.2
54 Drayden Reams SO Leon 06:08.9 19:06.1
55 Ronen Lim JR Gulf Breeze 06:10.2 19:10.2
56 Carter Von Ahnen JR Fort Walton Beach 06:10.4 19:10.9
57 Joseph Wiedeman JR Wakulla 06:11.6 19:14.6 52
58 James Carlton SO Pace 06:12.9 19:18.5 53
59 Davis Monteiro SR Arnold 06:12.9 19:18.6 54
60 Cooper Barton SR Pace 06:13.4 19:20.3
61 Brady Parris SR Washington (Pensacola) 06:14.1 19:22.3 55
62 Michael Everett SO Mosley 06:15.1 19:25.6 56
63 William Kemp SR Gulf Breeze 06:15.2 19:25.7
64 Landon Conn SR Arnold 06:15.3 19:26.0 57
65 Daniel Rouse SO Milton 06:15.5 19:26.8 58
66 Aidan Little SO Mosley 06:15.7 19:27.2 59
67 Connor Aarons FR Lincoln 06:15.9 19:28.1 60
68 Nicolas Sarinana SR Mosley 06:16.1 19:28.6 61
69 Jordan Dougherty JR Lincoln 06:16.4 19:29.4 62
70 Shiquel Tucker JR Godby 06:17.2 19:32.1
71 Connor Edwards JR Lincoln 06:17.3 19:32.4 63
72 Caleb Rook SO Arnold 06:17.7 19:33.5 64
73 Andrew Nix SO Wakulla 06:18.6 19:36.4 65
74 Mason Romuald SO Lincoln 06:23.2 19:50.5 66
75 Jake Rogers JR Leon 06:23.9 19:52.8
76 Todd Pace FR Pace 06:23.9 19:52.9
77 Gates Marshall SO Choctawhatchee 06:24.7 19:55.3 67
78 Justin Rhea SO Mosley 06:26.7 20:01.5 68
79 Isaac Peck JR Wakulla 06:27.7 20:04.5 69
80 Daveovtae Dickey JR Rickards 06:28.0 20:05.6 70
81 Damien Roth JR Milton 06:28.5 20:07.1 71
82 Christian Clement FR Milton 06:30.1 20:12.1 72
83 Adam Worrell SO Gulf Breeze 06:31.4 20:16.0
84 Christian Tatum JR Arnold 06:31.7 20:17.1 73
85 Luke Campbell SO Escambia 06:32.1 20:18.2 74
86 Orion Brown SO Escambia 06:32.6 20:20.0 75
87 Elijah Nicholson JR Lincoln 06:33.1 20:21.5
88 Logan Richardson SR Wakulla 06:34.2 20:24.7
89 Hayes Densmen SR Milton 06:34.4 20:25.4 76
90 Elijah Pollock JR Mosley 06:34.5 20:25.9 77
91 Malcolm McGinnis SR Lincoln 06:36.2 20:31.0
92 Bradack Carroll FR Choctawhatchee 06:36.5 20:32.0 78
93 Declan Rhoades FR Rickards 06:37.5 20:35.1 79
94 Asher Robertson FR Lincoln 06:38.6 20:38.5
95 Carson Younger JR Washington (Pensacola) 06:38.9 20:39.5 80
96 Nathan Hicks SR Pace 06:45.1 20:58.8
97 Romand Jordan FR Pine Forest 06:48.0 21:07.6 81
98 Kelton Blue SR Arnold 06:49.7 21:13.0
99 Isaiah Ezell SO Escambia 06:58.9 21:41.7 82
100 Emil Bendeck FR Wakulla 06:59.5 21:43.3
101 Brandon Brake SO Milton 07:01.3 21:49.1
102 David Hil SO Arnold 07:02.6 21:53.0
103 Jayden Zeller FR Arnold 07:04.4 21:58.8
104 Ben Kennington SO Milton 07:06.6 22:05.6
105 Jeremiah Rudd SO Milton 07:08.7 22:11.9
106 Brody Folsom FR Pine Forest 07:13.9 22:28.2 83
107 Ethan Cumbaa JR Mosley 07:15.3 22:32.4 84
108 John Popovich JR Escambia 07:22.1 22:53.7 85
109 Jason Anderson SO Escambia 07:23.1 22:56.7 86
110 Michael Paone FR Choctawhatchee 07:23.7 22:58.8 87
111 Caleb Screws FR Escambia 07:29.3 23:15.9 88
112 Jacob Sanlor SR Mosley 07:39.4 23:47.3
113 Graham McWethy SR Washington (Pensacola) 07:43.4 24:00.0 89
114 Dennis Scott FR Rickards 07:45.6 24:06.7 90
115 Brian Sellers SO Pine Forest 07:47.4 24:12.3 91
116 Brody Leach FR Fort Walton Beach 07:58.8 24:47.8
117 Manderson Meuth FR Rickards 08:07.5 25:14.7 92
118 Caleb Parker SR Rickards 08:48.8 27:23.1 93
119 Amarion Johnson SR Rickards 08:53.2 27:36.8 94
120 Eli Nolan FR Mosley 09:39.5 30:00.8
121 Velan Thanasekar FR Rickards 09:51.5 30:37.8