FSU Invitational/Pre-State

October 7- 8, 2022
|
Apalachee Regional Park Tallahassee, FL 00000
HOST: Florida State University   DIRECTOR: Taylor Wheaton   TIMING: Nick Lawson   REFEREE: JJ Meadows  

Girls 5k Run CC Elite Team Results (5k)
Top↑

PL Team Total Time Avg. Time Score 1 2 3 4 5 6 7
1 Ponte Vedra 1:35:44 19:08 177 6 13 15 68 75 94 100
2 Niceville 1:37:41 19:32 241 16 47 53 62 63 97 130
3 Maclay 1:37:32 19:30 248 20 30 33 81 84 129 198
4 Cambridge Christian 1:36:03 19:12 257 1 3 56 83 114 121 122
5 Buchholz 1:37:54 19:34 262 27 31 32 49 123 145 168
6 Leon 1:37:36 19:31 280 10 12 57 90 111 136  
7 Braddock 1:38:11 19:38 284 26 29 54 72 103 202  
8 Episcopal 1:38:31 19:42 298 19 35 69 74 101 117 143
9 Bishop Kenny 1:39:15 19:51 332 37 61 65 80 89 95 106
10 Satellite 1:39:43 19:56 364 38 50 60 79 137 193 194
11 Oak Hall 1:39:45 19:57 366 18 39 67 70 172 187  
12 Circle Christian 1:39:36 19:55 370 25 40 71 116 118 153 205
13 Lourdes 1:39:10 19:50 371 5 52 64 110 140 146 164
14 Berkeley Prep 1:39:42 19:56 375 22 43 46 125 139 176 177
15 Fleming Island 1:40:04 20:00 386 42 55 59 104 126 181 185
16 St. Augustine 1:40:27 20:05 416 11 28 34 155 188 190 191
17 Naples 1:40:32 20:06 423 24 66 82 109 142    
18 Bishop Moore 1:40:49 20:09 444 14 78 85 87 180 204 206
19 Mount Dora 1:40:47 20:09 446 23 48 113 127 135 138 201
20 IMG Academy 1:40:52 20:10 465 4 21 107 144 189 196  
21 St. Brendan 1:40:25 20:05 469 2 73 99 132 163 199  
22 Winter Springs 1:40:47 20:09 470 8 88 108 119 147 160 197
23 St. Thomas Aquinas 1:41:37 20:19 509 9 41 134 158 167 170 179
24 Creekside 1:42:08 20:25 530 17 91 133 141 148 157 161
25 Pine Crest 1:42:00 20:24 542 7 93 128 152 162 169 171
26 Sunlake 1:42:51 20:34 570 36 115 120 149 150 151 175
27 Sarasota 1:43:51 20:46 577 45 51 105 184 192    
28 Viera 1:43:13 20:38 587 76 96 102 131 182 183 186
29 Lake Minneola 1:44:21 20:52 592 44 77 112 159 200    
30 Vanguard (Ocala) 1:43:39 20:43 611 58 98 124 165 166 178 203
31 Newsome 1:44:30 20:54 661 86 92 154 156 173 174 195

Girls 5k Run CC Elite Individual Results (5k)
Top↑

PL NAME YEAR TEAM Avg. Mile TIME SCORE
1 Elli Black FR Cambridge Christian 05:41.1 17:39.8 1
2 Ashley Fitzgerald JR American Heritage 05:45.6 17:53.7
3 Emma Hencock SR St. Brendan 05:46.6 17:57.0 2
4 Madeleine Gear JR Cambridge Christian 05:48.9 18:04.2 3
5 Emma O'Day SR Boca Raton 05:49.7 18:06.6
6 Layla Haynes SR IMG Academy 05:50.7 18:09.8 4
7 Olivia Fraga SR Lourdes 05:50.8 18:10.0 5
8 Avery Fronrath JR King's Academy 05:51.8 18:13.1
9 Lindy White JR Ponte Vedra 05:54.0 18:19.9 6
10 Brooke Hooper JR Pine Crest 05:55.5 18:24.7 7
11 Simone Monaco SR Winter Springs 05:55.9 18:25.9 8
12 Emily Knopfle SO Olympia 05:56.2 18:26.6
13 Grace Finneran SO St. Thomas Aquinas 05:56.2 18:26.8 9
14 Lillee Tang SR Leon 05:56.2 18:26.9 10
15 Ava Povich SR Evangelical Christian 05:57.1 18:29.6
16 Katelyn Lawrence JR St. Augustine 05:57.3 18:30.3 11
17 Addison Boyer JR South Fork 05:57.7 18:31.4
18 Malinda Underwood JR Rockledge 05:58.0 18:32.3
19 Madison Carr SO Astronaut 05:58.4 18:33.7
20 Morgan Cox SR Trinity Prep 05:59.7 18:37.6
21 Ella Beckett SR Keswick Christian 06:00.9 18:41.4
22 Charleen Elizando SR North Bay Haven 06:01.2 18:42.5
23 Lily Moore SR Leon 06:01.4 18:43.0 12
24 Ava Wyant JR Master's Academy (Oviedo) 06:01.9 18:44.6
25 Daisy Ross SO Ponte Vedra 06:02.1 18:45.0 13
26 Paige McCaul SR Bishop Moore 06:02.1 18:45.2 14
27 Sofia Bushkell SO Ponte Vedra 06:03.4 18:49.3 15
28 Trinity Holland SR Niceville 06:04.1 18:51.3 16
29 Alyson Johnson FR Creekside 06:04.9 18:53.9 17
30 Sydney Miller SR Oak Hall 06:05.3 18:55.2 18
31 Lucrezia Gowdy SO Episcopal 06:05.7 18:56.2 19
32 Susan Koeppel JR Maclay 06:05.8 18:56.5 20
33 Quinn Nelson JR IMG Academy 06:06.2 18:57.8 21
34 Hannah Latif JR Berkeley Prep 06:06.6 18:59.1 22
35 Noelle Vu JR Mount Dora 06:07.1 19:00.7 23
36 Katelyn O'Brien FR Boca Raton 06:07.2 19:01.0
37 Tara Watkins SO Naples 06:07.8 19:02.9 24
38 Rachel Judy 8 Circle Christian 06:08.1 19:03.8 25
39 Annabella Cardona JR Braddock 06:08.3 19:04.4 26
40 Kate Drummond SR Buchholz 06:08.8 19:06.0 27
41 Lauren Voutour SO St. Augustine 06:09.1 19:06.9 28
42 Jada Garcia JR Braddock 06:09.3 19:07.6 29
43 Lillian Koeppel FR Maclay 06:09.8 19:09.1 30
44 Eleanor Whisler SO Buchholz 06:11.8 19:15.3 31
45 Margaret Bartlow SO North Bay Haven 06:12.4 19:17.2
46 Lucy Voss JR Buchholz 06:12.7 19:18.1 32
47 Caroline Couch FR Maclay 06:13.0 19:19.1 33
48 Carlyn Bobo SR Lake Placid 06:13.8 19:21.5
49 Rylan Holmquist JR St. Augustine 06:13.9 19:21.8 34
50 Brooke McCoy FR Episcopal 06:14.0 19:22.2 35
51 Abigail Williams JR Sunlake 06:14.6 19:24.0 36
52 Davis Johnson JR Bishop Kenny 06:14.9 19:25.0 37
53 Braelyn Wahy JR Satellite 06:15.0 19:25.2 38
54 Alivia Dragstedt SO Oak Hall 06:15.2 19:25.9 39
55 Leah Moury SO Circle Christian 06:15.7 19:27.4 40
56 Ella Collins FR St. Thomas Aquinas 06:15.9 19:28.1 41
57 Katelyn Thompson SR Fleming Island 06:16.2 19:28.9 42
58 Kylie Stephens SR Berkeley Prep 06:16.2 19:29.1 43
59 Ava Hendrix SO Lake Minneola 06:16.4 19:29.4 44
60 Indy Grajalez SO Sarasota 06:16.7 19:30.4 45
61 Emma Flowers SR Berkeley Prep 06:16.8 19:30.7 46
62 Rayne Mendez JR Niceville 06:17.2 19:32.1 47
63 Hannah Douglas SO Mount Dora 06:17.4 19:32.6 48
64 Emma White JR Buchholz 06:17.7 19:33.5 49
65 Mackenzie Thompson SO Satellite 06:17.8 19:34.0 50
66 Ella Menke SR Sarasota 06:18.3 19:35.3 51
67 Kylie Fernandez FR Lourdes 06:19.0 19:37.8 52
68 Kaylin Olivarez SO Niceville 06:19.8 19:40.1 53
69 Kayla Feeney SO Braddock 06:19.9 19:40.4 54
70 Reese Scott JR Fleming Island 06:20.3 19:41.8 55
71 Avery Pham JR Cambridge Christian 06:20.6 19:42.8 56
72 Mallory Robinson SR Leon 06:20.9 19:43.6 57
73 Ruby Scott FR Vanguard (Ocala) 06:21.2 19:44.6 58
74 Allie Knotts JR Fleming Island 06:21.4 19:45.0 59
75 Reagan Cancro SO Satellite 06:21.7 19:46.0 60
76 Emily Wheldon JR Bishop Kenny 06:22.1 19:47.3 61
77 Hailey Holtery JR Niceville 06:22.6 19:48.9 62
78 Lauryn Cooper JR Niceville 06:22.8 19:49.6 63
79 Olivia Rodriguez SO Lourdes 06:23.4 19:51.3 64
80 Isabella Hutchins JR Bishop Kenny 06:23.7 19:52.2 65
81 Annabelle Daley JR Naples 06:23.9 19:52.8 66
82 Mackenzie Klein JR Oak Hall 06:23.9 19:53.0 67
83 Aide Trejo SR Ponte Vedra 06:24.0 19:53.2 68
84 Kate Brice 7 Episcopal 06:24.4 19:54.5 69
85 Lola Murfee 8 Oak Hall 06:24.5 19:54.7 70
86 Grace Dejesus JR Circle Christian 06:24.5 19:54.8 71
87 Marlie Gonzalez SR Braddock 06:24.6 19:55.2 72
88 Kaycie Aquilino JR St. Brendan 06:24.8 19:55.8 73
89 Hannah Kowkabany JR Episcopal 06:25.1 19:56.6 74
90 Hilaree Vega JR Ponte Vedra 06:25.3 19:57.2 75
91 Addison Elwell FR Viera 06:25.5 19:57.9 76
92 Ava Aseere SR Lake Minneola 06:25.6 19:58.2 77
93 Beatrice Wermuth JR Bishop Moore 06:25.9 19:59.0 78
94 Sierra Markle JR Satellite 06:26.2 19:59.9 79
95 Stephanie Grden SO Bishop Kenny 06:26.3 20:00.3 80
96 Mary Clayton Soto JR Maclay 06:27.1 20:02.9 81
97 Amelia Jones SR Naples 06:27.4 20:03.7 82
98 Micah Friedman SO Cambridge Christian 06:27.5 20:04.0 83
99 Kassidy Moninger SO Maclay 06:27.8 20:05.0 84
100 Ashlyn Watkins SO Bishop Moore 06:28.9 20:08.5 85
101 Jessica Brickhaus JR Newsome 06:29.2 20:09.2 86
102 Samantha Lorey SO Bishop Moore 06:29.3 20:09.6 87
103 Scarlett Mason FR Winter Springs 06:29.6 20:10.7 88
104 Alexis Wilson FR Bishop Kenny 06:29.7 20:10.9 89
105 Stella Lewis SR Leon 06:29.8 20:11.3 90
106 Sarah Rose FR Creekside 06:30.2 20:12.3 91
107 Rachel Harrar SO Newsome 06:30.3 20:12.8 92
108 Sarah Montague 8 Pine Crest 06:30.4 20:13.0 93
109 Lily Darnell SR Ponte Vedra 06:30.5 20:13.3 94
110 Mary Biagini SR Bishop Kenny 06:30.5 20:13.4 95
111 Celina Coryell FR Viera 06:30.6 20:13.7 96
112 Kate McMahon SO Niceville 06:30.8 20:14.2 97
113 Rhema Taylor SR Vanguard (Ocala) 06:31.3 20:16.0 98
114 Karina Martinez SO St. Brendan 06:31.7 20:17.1 99
115 Amelia Tackling JR Ponte Vedra 06:33.1 20:21.4 100
116 Gretchen Morgan SR Episcopal 06:33.2 20:21.7 101
117 Brooke Gerrits SR Viera 06:33.6 20:23.0 102
118 Jasmine Trotz SO Braddock 06:33.9 20:24.0 103
119 Brooke Reynolds FR Fleming Island 06:34.0 20:24.1 104
120 Flavia Almeida SR Sarasota 06:34.1 20:24.5 105
121 Alexis Holmes JR Bishop Kenny 06:34.2 20:24.8 106
122 Izabella Toscano SR IMG Academy 06:34.6 20:26.1 107
123 Grace Mason JR Winter Springs 06:35.1 20:27.6 108
124 Katelyn Stevens JR Naples 06:36.1 20:30.6 109
125 Lucia Castillo-Rios SO Lourdes 06:36.1 20:30.7 110
126 Madi Sims SO Leon 06:36.3 20:31.5 111
127 Jasmine Williams SO Lake Minneola 06:36.8 20:32.8 112
128 Lilliana Vu FR Mount Dora 06:36.8 20:33.0 113
129 Amirah Johnson SO Cambridge Christian 06:36.9 20:33.1 114
130 Kailyn Ford FR Sunlake 06:36.9 20:33.4 115
131 Mia Carlson SR Circle Christian 06:37.4 20:34.9 116
132 Stella Krueger 7 Episcopal 06:37.6 20:35.4 117
133 Abbigail Fagot FR Circle Christian 06:37.7 20:35.7 118
134 Ella Giambalvo JR Winter Springs 06:38.2 20:37.2 119
135 Ally Moyer JR Sunlake 06:38.3 20:37.7 120
136 Madelyn Spadaro SR Cambridge Christian 06:38.4 20:37.8 121
137 Kaiya Budwick SO Cambridge Christian 06:38.9 20:39.6 122
138 Ashley Hamilton SO Buchholz 06:39.8 20:42.2 123
139 Savannah Risner FR Vanguard (Ocala) 06:39.9 20:42.4 124
140 Emily McDermott JR Berkeley Prep 06:40.2 20:43.4 125
141 Marlea Feld JR Fleming Island 06:40.5 20:44.5 126
142 Taralynn Hubler SR Mount Dora 06:40.6 20:44.9 127
143 Michaela Lang 8 Pine Crest 06:40.8 20:45.3 128
144 Payton Thumm SO Maclay 06:41.2 20:46.5 129
145 Victoria Roberts JR Niceville 06:41.4 20:47.2 130
146 Isabella Narvaez SR Viera 06:41.9 20:48.8 131
147 Daniela Alvarez SR St. Brendan 06:42.0 20:49.3 132
148 Valeria Tafurt SO Creekside 06:43.2 20:52.9 133
149 Zoe Giacobbe SO St. Thomas Aquinas 06:43.9 20:55.1 134
150 Bailey Roman SO Mount Dora 06:44.3 20:56.1 135
151 Clifton Lewis FR Leon 06:44.9 20:58.0 136
152 Nia Singleton JR Satellite 06:45.0 20:58.5 137
153 Roxxi Ottum SR Mount Dora 06:45.4 20:59.6 138
154 Alex Louie 7 Berkeley Prep 06:45.7 21:00.7 139
155 Daniela Fraga FR Lourdes 06:45.8 21:00.9 140
156 Brooke Vlaun SR Creekside 06:45.9 21:01.3 141
157 Cameron Bates SO Naples 06:46.2 21:02.3 142
158 Audrey Brice 7 Episcopal 06:47.1 21:05.1 143
159 Macy Beaty SR IMG Academy 06:47.2 21:05.4 144
160 Kaitlyn Goslinga SO Buchholz 06:47.2 21:05.4 145
161 Andrea Comas-Sanchez JR Lourdes 06:47.3 21:05.5 146
162 Maya Horel JR Winter Springs 06:47.5 21:06.3 147
163 Riley Newkirk SO Creekside 06:48.0 21:07.9 148
164 Meaghan Ballard FR Sunlake 06:48.2 21:08.3 149
165 Annie Winborn SR Sunlake 06:48.2 21:08.5 150
166 Jaiden Wickert SR Sunlake 06:48.6 21:09.7 151
167 Gaby Frei JR Pine Crest 06:49.6 21:12.7 152
168 Karina Brock SO Circle Christian 06:49.8 21:13.2 153
169 Peyton Tyll SO Newsome 06:49.9 21:13.5 154
170 Marian Gates JR St. Augustine 06:50.5 21:15.5 155
171 Morgan Walters FR Newsome 06:51.1 21:17.3 156
172 Brie Andrews JR Creekside 06:51.3 21:18.2 157
173 Lindsey Duffner JR St. Thomas Aquinas 06:51.7 21:19.2 158
174 Raegan Krepcho FR Lake Minneola 06:51.7 21:19.4 159
175 Jolynn Rodriguez JR Winter Springs 06:52.5 21:21.7 160
176 Peyton Skoglund SR Creekside 06:52.7 21:22.3 161
177 Lila Feeley SO Pine Crest 06:53.6 21:25.2 162
178 Anna Scarcello FR St. Brendan 06:54.1 21:26.7 163
179 Caro Timiraos JR Lourdes 06:54.4 21:27.8 164
180 Audrey Taylor JR Vanguard (Ocala) 06:54.5 21:28.1 165
181 Emma Curtis FR Vanguard (Ocala) 06:54.6 21:28.3 166
182 Gabriella Hurtado JR St. Thomas Aquinas 06:54.7 21:28.7 167
183 Annika Caedington FR Buchholz 06:55.4 21:30.7 168
184 Emma Supple SO Pine Crest 06:55.8 21:32.1 169
185 Kayla Kastor SR Creekside 06:56.5 21:34.1
186 Ivy Maus FR St. Thomas Aquinas 06:56.5 21:34.1 170
187 Olivia Avny SR Pine Crest 06:56.6 21:34.5 171
188 Ella Averitt SR Bishop Kenny 06:56.9 21:35.5
189 Sophie Flynt JR Creekside 06:57.3 21:36.7
190 Eli Eisner JR Oak Hall 06:57.5 21:37.4 172
191 Kyleigh Secor JR Newsome 06:57.8 21:38.1 173
192 Nina Walsh JR Newsome 06:58.3 21:39.9 174
193 Isabella Steady SR Sunlake 06:59.0 21:41.9 175
194 Finley Jordan SR Berkeley Prep 06:59.3 21:43.0 176
195 Emily Richardson JR Berkeley Prep 06:59.7 21:44.2 177
196 Ellie Pinnar SR Ponte Vedra 07:00.1 21:45.4
197 Halle Stopa SO Creekside 07:00.5 21:46.7
198 Brooklyn Fratello SO Vanguard (Ocala) 07:00.7 21:47.1 178
199 Piper Battaglia FR St. Thomas Aquinas 07:00.7 21:47.2 179
200 Annaliese Kilmer SR Bishop Moore 07:00.8 21:47.6 180
201 Chloe Bourre FR Fleming Island 07:01.7 21:50.3 181
202 Maddie Helms SO Viera 07:01.8 21:50.6 182
203 Trinity Trett SR Viera 07:02.0 21:51.2 183
204 Abby Ossi FR Episcopal 07:03.3 21:55.2
205 Elizabeth McMahon SR Niceville 07:03.4 21:55.6
206 Sabrina Fenolio SR Sarasota 07:04.6 21:59.5 184
207 Sofia Lopez SR Lourdes 07:05.3 22:01.4
208 Sydney Fallin JR Fleming Island 07:05.6 22:02.3 185
209 Chelsea Paglia SR Viera 07:05.7 22:02.7 186
210 Veronica Roca SR Niceville 07:05.7 22:02.8
211 Rachel Devoid FR Viera 07:06.3 22:04.7
212 Karsyn Goslinga 8 Oak Hall 07:06.7 22:05.8 187
213 Reese Mayer SO Bishop Kenny 07:07.5 22:08.3
214 Ella Sharman SO St. Augustine 07:09.2 22:13.5 188
215 MIa Andrea SR IMG Academy 07:09.4 22:14.2 189
216 Cameron Conroy FR St. Augustine 07:10.8 22:18.5 190
217 Alexis Tesori SR St. Augustine 07:11.6 22:21.1 191
218 Tori Belcher SR Sarasota 07:12.1 22:22.5 192
219 Astrid Gibson JR Satellite 07:12.1 22:22.5 193
220 Abigail Carrington SO Buchholz 07:12.7 22:24.7
221 Layla Cash-Ianello FR Satellite 07:13.9 22:28.2 194
222 Ruby Hernandez JR Ponte Vedra 07:14.5 22:30.3
223 Lilly McCoy FR Episcopal 07:15.4 22:32.8
224 Skyler Knott SR Newsome 07:16.0 22:34.6 195
225 Emily DuQuesnay JR St. Thomas Aquinas 07:16.1 22:35.0
226 Harper Cuthbertson 7 Berkeley Prep 07:16.3 22:35.8
227 Maryn Roberts FR Niceville 07:16.5 22:36.3
228 Addie Necco SO IMG Academy 07:18.0 22:41.0 196
229 Sadie Litz FR Winter Springs 07:18.8 22:43.3 197
230 Edy Krook SR Sunlake 07:19.0 22:44.1
231 Jamey Armstrong FR Buchholz 07:19.9 22:47.0
232 Nishi Bhanderi FR Maclay 07:20.3 22:48.1 198
233 Ann Commander 8 Episcopal 07:21.6 22:52.3
234 Abigail Skidmore JR St. Augustine 07:22.1 22:53.8
235 Sophia Lin JR Fleming Island 07:23.8 22:59.0
236 Jenna Pabon FR Newsome 07:23.9 22:59.4
237 Tiffany Aquilino SR St. Brendan 07:24.8 23:02.0 199
238 Lily Crevasse FR St. Augustine 07:24.8 23:02.1
239 Ashlyn LeViner FR Lake Minneola 07:24.8 23:02.1 200
240 Serena Wurtele FR Pine Crest 07:25.5 23:04.3
241 Ava Croeze FR Mount Dora 07:25.6 23:04.5 201
242 Alessia Hernandez JR Braddock 07:26.0 23:05.9 202
243 Cecilia Zagorini JR Mount Dora 07:26.7 23:08.0
244 Addison Adams JR Fleming Island 07:27.3 23:10.0
245 Ava Curtis FR Vanguard (Ocala) 07:28.5 23:13.7 203
246 Gabriella Mason SO Winter Springs 07:30.9 23:21.0
247 Sarah Shorstein SR Ponte Vedra 07:32.2 23:25.0
248 Lillie Hage SO Bishop Moore 07:37.1 23:40.3 204
249 Emilia McCoy 7 Circle Christian 07:37.3 23:41.1 205
250 Ireland Earlywine SO Maclay 07:38.6 23:45.0
251 Kylie Brunnemer FR St. Thomas Aquinas 07:40.8 23:51.9
252 Ashleigh Keno JR St. Thomas Aquinas 07:41.3 23:53.5
253 Madelyn Thompson SR Fleming Island 07:51.8 24:26.2
254 Abigail Taylor JR Vanguard (Ocala) 07:56.9 24:41.8
255 Jocelyn Riley SR Buchholz 07:58.6 24:47.1
256 Olivia Bishop JR Maclay 08:05.5 25:08.5
257 Idaly Almanza-Enriquez JR St. Augustine 08:07.4 25:14.3
258 Eve Hage SR Bishop Moore 08:26.1 26:12.6 206
259 Abigail Kennedy JR Circle Christian 08:27.8 26:17.9
260 Lauren Guyer SO Maclay 08:30.2 26:25.3
0 Kathryn Lynch SR Naples DNF
0 Anlie Jagen FR Circle Christian DNF

Boys 5k Run CC Varsity B Team Results (5k)
Top↑

PL Team Total Time Avg. Time Score 1 2 3 4 5 6 7
1 Windermere Prep 1:39:20 19:52 61 3 6 12 14 26    
2 Mitchell 1:40:31 20:06 62 5 8 11 17 21 22 24
3 Beachside 1:38:22 19:40 67 1 2 9 27 28 29 31
4 Episcopal 1:42:01 20:24 76 7 13 15 16 25 30 36
5 Valwood School 1:48:13 21:38 123 4 18 23 37 41 45  
6 P. K. Yonge 1:50:49 22:09 139 10 20 34 35 40 43 47
7 Mount Dora Christian 2:02:02 24:24 192 19 32 44 48 49    
8 West Orange 2:00:03 24:00 198 33 38 39 42 46 50  

Boys 5k Run CC Varsity B Individual Results (5k)
Top↑

PL NAME YEAR TEAM Avg. Mile TIME SCORE
1 Garrett Hudson FR Beachside 05:37.3 17:28.1 1
2 Elias Jesse SO Beachside 05:50.4 18:08.6 2
3 Patrick Holden JR Windermere Prep 05:53.5 18:18.4 3
4 Clement Weiler JR Gainesville 05:54.4 18:21.3
5 Ethan Burnett 2026 Valwood School 05:58.5 18:34.0 4
6 Brenton Lovely JR Mitchell 06:12.8 19:18.3 5
7 Caleb Cheng JR Windermere Prep 06:14.8 19:24.6 6
8 Chester Holland JR Episcopal 06:16.5 19:29.8 7
9 Hunter Viens JR Mitchell 06:17.3 19:32.5 8
10 Jeevan Iyengar FR Beachside 06:19.7 19:39.9 9
11 William Dietrich JR P. K. Yonge 06:20.4 19:42.0 10
12 Brady Pavlica JR Mitchell 06:21.2 19:44.6 11
13 Josiah Friddle SO Franklin County 06:21.6 19:45.7
14 Zakaria El-Helw JR Windermere Prep 06:25.1 19:56.5 12
15 Will Riggs SR Episcopal 06:28.9 20:08.5 13
16 Rafael Stresser Ribeiro SO Windermere Prep 06:30.4 20:13.1 14
17 Will Laird FR Episcopal 06:34.5 20:25.7 15
18 Ben Blatt JR Episcopal 06:36.0 20:30.6 16
19 Cooper Illig SO Mitchell 06:37.5 20:35.0 17
20 William Lundgren FR North Bay Haven 06:38.0 20:36.6
21 Jed Respess 2026 Valwood School 06:38.3 20:37.6 18
22 Spencer Faden SR Mount Dora Christian 06:44.2 20:55.9 19
23 David Demers FR P. K. Yonge 06:44.7 20:57.6 20
24 Christian Nixon JR St. John Paul Catholic 06:50.2 21:14.7
25 Trystan Capille SR Mitchell 06:52.4 21:21.3 21
26 Brendan Wells SR Mitchell 06:53.2 21:24.0 22
27 Micheal Matchett 2025 Valwood School 06:53.5 21:25.0 23
28 Jacob Steven SO Mitchell 06:53.7 21:25.6 24
29 Michael Visali JR Episcopal 06:54.2 21:27.1 25
30 Mighty Sun JR Windermere Prep 06:54.4 21:27.7 26
31 Tyson Denny FR Gainesville 06:55.0 21:29.5
32 Edwin Lee FR Beachside 06:55.2 21:30.1 27
33 La'Darius Jones SO Homestead 06:55.8 21:32.0
34 Marshall Weilage FR Beachside 06:57.2 21:36.4 28
35 Lukas Lee SO Beachside 06:58.6 21:40.8 29
36 Luke Senesac JR Episcopal 06:59.3 21:42.9 30
37 Adrian Oprea SO Beachside 07:01.0 21:48.2 31
38 Carter Faden SO Mount Dora Christian 07:05.4 22:01.8 32
39 Dayson Burnette SR Mitchell 07:09.2 22:13.8
40 Achilles Abbas SO Mitchell 07:09.3 22:13.9
41 Wiley McCall FR West Orange 07:13.3 22:26.4 33
42 Gage Spencer SO North Bay Haven 07:13.7 22:27.5
43 Jonathan Faircloth JR St. John Paul Catholic 07:13.8 22:27.9
44 Canyon Killets JR North Bay Haven 07:18.0 22:41.1
45 Michael Dietrich FR P. K. Yonge 07:23.2 22:57.1 34
46 Stephen Andrews SO P. K. Yonge 07:23.6 22:58.3 35
47 Henry Morreale FR Episcopal 07:23.9 22:59.3 36
48 Louden Castor 2026 Valwood School 07:25.6 23:04.7 37
49 Charlie Sasso SO St. John Paul Catholic 07:29.5 23:16.6
50 James Carmon JR North Bay Haven 07:33.7 23:29.9
51 Tucker Crawley FR West Orange 07:34.4 23:32.1 38
52 Chase Johnson FR West Orange 07:38.1 23:43.3 39
53 Reed Krueger FR Episcopal 07:40.4 23:50.6
54 Jack Blanks FR Episcopal 07:45.1 24:05.3
55 Kyle Pinter FR Gainesville 07:45.5 24:06.4
56 Joshua Gutierrez FR P. K. Yonge 07:48.1 24:14.6 40
57 Owen Williams 2026 Valwood School 07:54.0 24:32.7 41
58 Nathan LeBlanc SO Mitchell 07:55.2 24:36.4
59 Evan Colletta SR West Orange 07:56.1 24:39.4 42
60 Logan Henson FR Episcopal 07:56.5 24:40.6
61 David Voelker FR P. K. Yonge 08:00.4 24:52.6 43
62 Ashton Truenow SO Mount Dora Christian 08:01.3 24:55.4 44
63 Lawrence Smith 2024 Valwood School 08:12.4 25:30.0 45
64 Sebastian Andrade SO West Orange 08:16.3 25:42.2 46
65 Moonam Wometcha SO P. K. Yonge 08:26.1 26:12.6 47
66 Andrew Willoughby SO Mount Dora Christian 08:38.5 26:51.1 48
67 Johnathon Wrighton SR Gainesville 08:40.5 26:57.4
68 Landon Garland JR Mount Dora Christian 08:47.3 27:18.5 49
69 Weston Preece FR West Orange 08:47.7 27:19.6 50
70 William Chastine SO Franklin County 09:48.7 30:29.2
71 Andres Escobar 7 P. K. Yonge 09:49.9 30:33.1
72 Seth Thomas FR Franklin County 11:36.4 36:04.1
0 Brant Josephs SR Windermere Prep DNF

Boys 5k Run CC JV Team Results (5k)
Top↑

PL Team Total Time Avg. Time Score 1 2 3 4 5 6 7
1 Brother Martin 1:31:01 18:12 15 1 2 3 4 5 6  
2 Leon 1:34:22 18:52 59 8 10 11 14 16 43 53
3 Bishop Kenny 1:36:51 19:22 93 13 15 17 21 27 28 36
4 Niceville 1:38:31 19:42 122 7 9 31 33 42 44 72
5 Fort Walton Beach 1:40:46 20:09 146 12 26 30 32 46 67  
6 Buchholz 1:40:37 20:07 147 18 24 29 35 41 48 51
7 Lake Highland Prep 1:40:59 20:11 148 20 22 23 38 45 61 64
8 Rocky Bayou Christian 1:46:35 21:19 223 19 34 55 57 58 59 74
9 Mater Lakes 1:49:08 21:49 260 25 37 52 68 78 91  
10 Horizon 1:51:35 22:19 300 40 49 63 73 75    
11 St. Francis 1:51:59 22:23 300 39 50 60 71 80    
12 Chiles 1:53:44 22:44 323 54 56 65 66 82    
13 Park Vista 1:57:49 23:33 366 47 70 79 84 86 87 88
14 Spruce Creek 1:58:37 23:43 375 62 69 76 83 85    
15 Suwannee 2:11:11 26:14 429 77 81 89 90 92    

Boys 5k Run CC JV Individual Results (5k)
Top↑

PL NAME YEAR TEAM Avg. Mile TIME SCORE
1 Patrick Trainor 2025 Brother Martin 05:47.7 18:00.3 1
2 Jack Collins 2025 Brother Martin 05:49.6 18:06.2 2
3 Quinn Foster SO Satellite 05:51.7 18:12.9
4 Nick Young 2025 Brother Martin 05:53.1 18:17.2 3
5 Will Stumbo 2024 Brother Martin 05:53.5 18:18.4 4
6 Noah Mooney 2025 Brother Martin 05:53.8 18:19.3 5
7 Devon Waterfield 2025 Brother Martin 05:55.9 18:25.8 6
8 Madison Carty FR Satellite 05:56.6 18:27.9
9 Jackson Cooper FR Niceville 05:56.8 18:28.8 7
10 Luke Springer FR Leon 05:57.3 18:30.1 8
11 Conner Pugh JR Niceville 05:57.6 18:31.2 9
12 Yi'en Liu JR Leon 06:01.4 18:42.9 10
13 Caleb Schaefer SR Leon 06:05.0 18:54.2 11
14 Slayde Diaz-Poole FR Fort Walton Beach 06:05.1 18:54.6 12
15 William Johnson SO Bishop Kenny 06:06.1 18:57.5 13
16 Trey Black SR Leon 06:07.4 19:01.5 14
17 James Warren SO Bishop Kenny 06:07.7 19:02.6 15
18 Mark Moore FR Leon 06:11.6 19:14.5 16
19 Andres Garcia SO Bishop Kenny 06:13.3 19:19.8 17
20 Finn McDermott FR Buchholz 06:13.9 19:21.8 18
21 Andrew Hofman FR Rocky Bayou Christian 06:14.0 19:22.2 19
22 Shiv Patel SO Lake Highland Prep 06:15.8 19:27.8 20
23 Leo Rodriguez SR Bishop Kenny 06:16.5 19:29.8 21
24 Duncan Garrett SR Lake Highland Prep 06:20.4 19:42.0 22
25 Preston Line SR Lake Highland Prep 06:24.0 19:53.1 23
26 Zachery Sain FR Buchholz 06:24.2 19:53.7 24
27 Justin Bosch SO Mater Lakes 06:26.5 20:00.9 25
28 Matheus Ferreira FR Fort Walton Beach 06:26.5 20:01.0 26
29 Ignacio Llorens FR Bishop Kenny 06:26.7 20:01.6 27
30 Jack McCoy SO Bishop Kenny 06:28.7 20:07.9 28
31 Olen Lokkesmoe JR Buchholz 06:29.0 20:08.6 29
32 Sam Dixon SR Fort Walton Beach 06:30.8 20:14.5 30
33 Noah Crites JR Niceville 06:31.0 20:14.9 31
34 Nick Scott FR Fort Walton Beach 06:31.0 20:15.1 32
35 Ryan Siguenza SR Oviedo 06:31.1 20:15.2
36 Aiden Abrahams FR Niceville 06:33.9 20:23.8 33
37 Calix McCune 8 Rocky Bayou Christian 06:34.7 20:26.4 34
38 Davis Garrett FR Buchholz 06:35.1 20:27.6 35
39 David Martinez JR Bishop Kenny 06:35.8 20:29.7 36
40 Patrick Lanier SO Bishop Kenny 06:35.8 20:29.9
41 Franco Guimaraens SO Mater Lakes 06:37.4 20:34.8 37
42 Steven Sombeck SR Lake Highland Prep 06:37.6 20:35.5 38
43 Christopher Romero SO St. Francis 06:38.4 20:37.8 39
44 Owen Kingery JR Horizon 06:39.0 20:39.6 40
45 Levi Lokkesmoe FR Buchholz 06:40.9 20:45.6 41
46 Sebastian Ocasio SO Tohopekaliga 06:41.0 20:46.0
47 Ryan Reed FR Niceville 06:43.4 20:53.3 42
48 Christopher Starks FR Leon 06:45.0 20:58.5 43
49 Jubei Matthiesen JR Niceville 06:52.3 21:21.2 44
50 Sami Khalil SR Lake Highland Prep 06:52.3 21:21.3 45
51 Brody Leach SO Fort Walton Beach 06:52.5 21:21.8 46
52 Christian Hernandez SO Park Vista 06:55.0 21:29.5 47
53 Dylan Daugherty SO Buchholz 06:56.7 21:34.8 48
54 Nolyn Brubaker FR Satellite 06:58.2 21:39.6
55 Bryce Frazer FR Horizon 06:58.3 21:39.8 49
56 Jackson Hasko JR St. Francis 06:59.1 21:42.3 50
57 Matthew Selli JR Buchholz 07:01.8 21:50.6 51
58 Will Dervinis SO Buchholz 07:02.2 21:51.9
59 Alexander Selli FR Buchholz 07:02.5 21:52.7
60 Jack Garcia JR Mater Lakes 07:04.2 21:58.1 52
61 Donald Hinchman SO Leon 07:04.3 21:58.4 53
62 Gjearson Bastian JR Chiles 07:05.6 22:02.3 54
63 Daniel Boswell 8 Rocky Bayou Christian 07:07.6 22:08.6 55
64 Tim Yu JR Chiles 07:08.9 22:12.8 56
65 Brooks Ranvestel SO Buchholz 07:10.4 22:17.3
66 Aaron Parrish FR Rocky Bayou Christian 07:10.8 22:18.5 57
67 Matthew Ward SR Bishop Kenny 07:11.1 22:19.5
68 Timothy Hamilton JR Rocky Bayou Christian 07:11.2 22:19.8 58
69 Henry Kampenhout JR South Walton 07:11.3 22:20.1
70 Joel Gonzalez 7 Rocky Bayou Christian 07:12.7 22:24.5 59
71 Bodie Peters SO Mitchell 07:13.2 22:26.1
72 Hayden Schoster JR St. Francis 07:13.8 22:28.0 60
73 Gabe Alexander SR Lake Highland Prep 07:14.2 22:29.3 61
74 WILL GIANINI JR Spruce Creek 07:14.8 22:30.9 62
75 Zach Leese SO Horizon 07:15.0 22:31.8 63
76 Ajay Pandya SO Lake Highland Prep 07:15.6 22:33.7 64
77 Benjamin Raines FR Chiles 07:15.9 22:34.5 65
78 Carson Dent FR Chiles 07:16.0 22:34.8 66
79 Oscar Vargas JR Fort Walton Beach 07:17.4 22:39.3 67
80 Sebastian Rodriguez SR Mater Lakes 07:17.9 22:40.7 68
81 Samuel Sullivan, FR Spruce Creek 07:17.9 22:40.8 69
82 Christian Pancione SO Park Vista 07:18.4 22:42.2 70
83 Alec Bankston SR Lake Highland Prep 07:19.1 22:44.5
84 Harrison Hillier SO St. Francis 07:22.9 22:56.3 71
85 Jesse Sotomayor 8 Seffner Christian 07:23.4 22:57.7
86 Zachary Ott FR Niceville 07:25.9 23:05.5 72
87 Mason Jang SO Horizon 07:27.3 23:09.8 73
88 Henry Curran SR Bishop Kenny 07:30.6 23:20.0
89 Dax Dodson 6 Rocky Bayou Christian 07:32.9 23:27.3 74
90 Dean Jensen FR Horizon 07:35.2 23:34.3 75
91 Mason Olimb FR Leon 07:36.1 23:37.3
92 Henry Baltz FR Rocky Bayou Christian 07:37.6 23:42.0
93 Dylan Pandya SR Lake Highland Prep 07:38.0 23:43.2
94 Josh Sposito SO Rocky Bayou Christian 07:38.2 23:43.7
95 Hanson Tibbs FR South Walton 07:38.6 23:45.0
96 Sean Stephens FR Spruce Creek 07:39.8 23:48.8 76
97 Tripp Kirkland SO Suwannee 07:39.8 23:48.8 77
98 Sebastian Cuellar SO Mater Lakes 07:41.4 23:53.7 78
99 Michael Dragovich SO Park Vista 07:42.9 23:58.4 79
100 Niko Katopodis FR Leon 07:46.2 24:08.7
101 Cayden Ricciardi 8 Rocky Bayou Christian 07:46.7 24:10.2
102 Nathan Kovorsky SR St. Francis 07:48.5 24:15.7 80
103 Drew Hurst FR Suwannee 07:49.5 24:18.8 81
104 CJ Brogan JR Chiles 07:49.9 24:20.2 82
105 Cash Washington SO Spruce Creek 07:52.7 24:28.8 83
106 Noah Palka SO Park Vista 07:53.3 24:30.7 84
107 Cruze McCune 6 Rocky Bayou Christian 07:54.9 24:35.6
108 Xavier Sotomayor SO Seffner Christian 07:55.6 24:37.8
109 Max Ranvestel FR Buchholz 07:58.8 24:47.7
110 Christian Schlyer FR Mitchell 08:04.2 25:04.6
111 Thomas Clore SO Leon 08:04.8 25:06.4
112 Noah Serrano FR Spruce Creek 08:05.5 25:08.5 85
113 Roman Rowell SO Park Vista 08:05.6 25:09.0 86
114 Nathaniel Hutton SR Rocky Bayou Christian 08:06.2 25:10.8
115 Liam Dragovich SO Park Vista 08:13.2 25:32.4 87
116 Alan Corona SR Park Vista 08:13.6 25:33.7 88
117 Thor Kopenkosky FR Satellite 08:16.9 25:43.9
118 Carson Parrish FR Rocky Bayou Christian 08:27.9 26:18.1
119 Devin Tran SR Suwannee 08:34.1 26:37.5 89
120 Giovani Cortes JR Suwannee 08:39.3 26:53.7 90
121 Cullen McCune 7 Rocky Bayou Christian 08:40.3 26:56.7
122 Sam Pruden JR Leon 08:44.5 27:09.9
123 Junnel Medina FR Mater Lakes 08:50.8 27:29.3 91
124 Matthew Victor FR Seffner Christian 09:14.7 28:43.7
125 Karthikeyan Venkatarama SO Park Vista 09:17.3 28:51.8
126 Maverick Magruder 7 Rocky Bayou Christian 09:20.8 29:02.5
127 Erik Mundy FR Suwannee 09:30.5 29:32.6 92
128 Ayush Patel 7 Rocky Bayou Christian 09:55.9 30:51.6
0 Maddox Gonzalez FR Rocky Bayou Christian DNF
0 Nicolas Osorio JR Mater Lakes DNF
0 Tavion Enzor JR Jefferson County DNF

Boys 5k Run CC Select Team Results (5k)
Top↑

PL Team Total Time Avg. Time Score 1 2 3 4 5 6 7
1 Belen Jesuit Prep 1:22:59 16:35 95 6 10 13 31 35 36 37
2 Boone 1:26:17 17:15 243 18 33 52 63 77 95 106
3 Fort Walton Beach 1:26:11 17:14 257 11 29 55 57 105 110 151
4 Lake Mary 1:26:33 17:18 275 7 30 69 84 85 135 141
5 Jesuit (Tampa) 1:27:04 17:24 291 34 38 64 74 81 88 96
6 Astronaut 1:27:22 17:28 304 43 47 61 70 83 112 129
7 Vanguard (Ocala) 1:26:48 17:21 306 2 54 60 86 104 149 158
8 River Ridge 1:26:54 17:22 334 4 17 42 111 160 196 217
9 Bishop Moore 1:28:01 17:36 354 32 67 72 80 103 114 116
10 Vero Beach 1:27:19 17:27 366 5 25 45 119 172 177 203
11 Tohopekaliga 1:27:20 17:28 374 12 14 23 161 164 165 170
12 St. Thomas Aquinas 1:27:43 17:32 375 3 49 75 118 130 134 169
13 Columbus 1:29:14 17:50 421 58 71 82 97 113 123 138
14 Coral Reef 1:28:49 17:45 423 9 62 109 117 126 200 216
15 South Fork 1:29:00 17:48 433 40 65 76 78 174 212 213
16 North Bay Haven 1:29:09 17:49 446 8 93 98 108 139 155 167
17 Arnold 1:29:08 17:49 448 16 28 120 131 153 183 191
18 Dr. Phillips 1:29:35 17:55 462 15 100 101 121 125 192 204
19 St. Augustine 1:30:00 18:00 488 41 68 87 145 147 198 218
20 IMG Academy 1:29:46 17:57 489 20 26 122 132 189 223  
21 Choctawhatchee 1:29:24 17:52 502 1 59 133 150 159 163 190
22 Wiregrass Ranch 1:30:07 18:01 520 27 56 91 168 178 182 188
23 Pine Crest 1:30:14 18:02 521 39 66 89 156 171 176 219
24 Ransom Everglades 1:30:23 18:04 521 44 48 128 144 157 179 185
25 Maclay 1:30:30 18:06 552 19 50 137 166 180 201 205
26 Horizon 1:31:01 18:12 553 46 92 127 142 146 148 184
27 Trinity Prep 1:31:57 18:23 570 73 79 102 107 209 221 222
28 Seffner Christian 1:31:12 18:14 580 51 53 136 154 186 206 207
29 Olympia 1:31:18 18:15 601 22 90 152 162 175 197 202
30 Timber Creek 1:32:03 18:24 633 24 99 143 173 194 195 199
31 Mosley 1:33:01 18:36 656 21 94 140 193 208 215 220
32 Nease 1:35:18 19:03 817 115 124 181 187 210 211 214

Boys 5k Run CC Select Individual Results (5k)
Top↑

PL NAME YEAR TEAM Avg. Mile TIME SCORE
1 Kaleb Hollins SR Choctawhatchee 05:06.8 15:53.2 1
2 Clayton Knight JR Vanguard (Ocala) 05:08.2 15:57.7 2
3 Anthony Herrera SR St. Thomas Aquinas 05:08.6 15:58.9 3
4 Chase Thurber SR River Ridge 05:08.8 15:59.3 4
5 Kenan Willard SO Vero Beach 05:09.6 16:01.9 5
6 Alejandro Berrio JR University (Orlando) 05:10.0 16:03.1
7 Marco Prieguez SO Belen Jesuit Prep 05:14.0 16:15.5 6
8 Price Wheeler SR Lake Mary 05:15.0 16:18.6 7
9 Matthew Matson SR North Bay Haven 05:15.0 16:18.8 8
10 Connor Brooks SR Boca Raton 05:15.8 16:21.1
11 Lucas Oliveira JR Coral Reef 05:15.9 16:21.6 9
12 Charles Carreno JR Belen Jesuit Prep 05:16.3 16:22.8 10
13 Grant Chastain JR Fort Walton Beach 05:16.7 16:24.1 11
14 Andrew Marello JR Wolfson 05:16.8 16:24.3
15 Johan Camacho SR Tohopekaliga 05:17.3 16:25.8 12
16 Daniel Lurigados JR Belen Jesuit Prep 05:17.6 16:26.8 13
17 Zeniel Lizardo SR Tohopekaliga 05:18.3 16:28.9 14
18 Joel McConnell SR Dr. Phillips 05:21.0 16:37.3 15
19 Edward Kepran SR Arnold 05:21.9 16:40.1 16
20 Ronan Deneen JR River Ridge 05:22.0 16:40.7 17
21 Dylan Mauldin SO Boone 05:22.9 16:43.4 18
22 Clayton Knox SR Maclay 05:23.0 16:43.7 19
23 Isaac Perez SR IMG Academy 05:23.4 16:44.8 20
24 Nicolas Waddell JR Mosley 05:23.8 16:46.1 21
25 Collin Anthony SR Olympia 05:23.9 16:46.4 22
26 Javan Medina SR Tohopekaliga 05:24.0 16:46.7 23
27 Buehrmann Grant SR University (Orlando) 05:24.3 16:47.7
28 Brexton Hathaway JR Timber Creek 05:24.3 16:47.8 24
29 Sage Morrow JR Vero Beach 05:24.5 16:48.2 25
30 Simeon Hayward SR IMG Academy 05:24.9 16:49.6 26
31 Hunter Boggs JR Wiregrass Ranch 05:25.1 16:50.2 27
32 Carson King SR Arnold 05:25.4 16:51.1 28
33 Paden Whetten SR Lake Minneola 05:25.4 16:51.2
34 Jeremy Duque SR North Port 05:25.7 16:52.1
35 Luke Endt SR Fort Walton Beach 05:25.9 16:52.6 29
36 Nathan Henning JR Lake Mary 05:26.3 16:54.0 30
37 Adrian Almeida SO Belen Jesuit Prep 05:26.6 16:54.7 31
38 Noah Parks SR Bishop Moore 05:26.8 16:55.5 32
39 Andrew Nyland JR Foundation Academy 05:27.4 16:57.4
40 Talan Tharpe SR Edgewater 05:27.7 16:58.1
41 Gian Thundiyil SR Boone 05:27.9 16:58.9 33
42 Max Purvis FR Jesuit (Tampa) 05:28.0 16:59.0 34
43 Matthias Murrle FR Belen Jesuit Prep 05:28.3 17:00.0 35
44 Michael Brunet SO Belen Jesuit Prep 05:28.7 17:01.5 36
45 Gabriel Bustamante SR Belen Jesuit Prep 05:28.8 17:01.5 37
46 Johnny Lebron JR Jesuit (Tampa) 05:29.0 17:02.4 38
47 Jack Gabrielle SR Pine Crest 05:29.2 17:03.0 39
48 Carter Vigneri SR South Fork 05:29.8 17:04.8 40
49 Matthew Vina JR Belen Jesuit Prep 05:29.8 17:04.9
50 Dillon Mantei SR St. Augustine 05:30.1 17:05.8 41
51 Enrique Toro Mendez SR River Ridge 05:31.7 17:10.5 42
52 Shane Kinsey SO Astronaut 05:31.9 17:11.2 43
53 Ethan Sullivan SO Ransom Everglades 05:32.0 17:11.5 44
54 Evan Dunham JR Vero Beach 05:32.7 17:13.8 45
55 Connor Parrish SR Horizon 05:32.8 17:14.2 46
56 Marlon Cutkelvin SR Astronaut 05:32.9 17:14.4 47
57 George Wood-Leness JR Ransom Everglades 05:33.3 17:15.5 48
58 Christopher Adams JR St. Thomas Aquinas 05:33.3 17:15.6 49
59 Lucas Mauch SR Maclay 05:33.3 17:15.6 50
60 Casey Claassen FR Seffner Christian 05:34.2 17:18.3 51
61 Will Petersen SR Boone 05:34.4 17:19.1 52
62 Aiden Davis FR Seffner Christian 05:34.6 17:19.6 53
63 Miguel Cruz JR Vanguard (Ocala) 05:35.4 17:22.0 54
64 Curran O'Grady JR Fort Walton Beach 05:35.4 17:22.2 55
65 Jaime Candeleria SR Wiregrass Ranch 05:35.9 17:23.8 56
66 Connor Rising SO Fort Walton Beach 05:36.0 17:24.0 57
67 Fabio Taveras SR University (Orlando) 05:36.1 17:24.2
68 Lucas Gonzalez FR Columbus 05:36.9 17:26.8 58
69 Matyas Baca SR Choctawhatchee 05:37.2 17:27.8 59
70 Matt Lammens SR Vanguard (Ocala) 05:37.3 17:28.0 60
71 Sawyer Kinsey SO Astronaut 05:37.3 17:28.1 61
72 Luis Marti SO Coral Reef 05:38.2 17:30.9 62
73 Brandon McNulty JR Boone 05:38.3 17:31.1 63
74 Callahan BonifaNT SR Jesuit (Tampa) 05:38.3 17:31.2 64
75 Richie Paluszek SR South Fork 05:38.4 17:31.5 65
76 Will Gabrielle SO Pine Crest 05:38.6 17:32.0 66
77 William Thrash SO Bishop Moore 05:38.7 17:32.3 67
78 Cole Swesey FR St. Augustine 05:39.5 17:34.9 68
79 Connor Stromberg SO Lake Mary 05:40.1 17:36.9 69
80 Jackson Champagne SO Astronaut 05:40.2 17:37.1 70
81 Matthew Nunez SO Columbus 05:40.2 17:37.1 71
82 Aidan Brooks JR Bishop Moore 05:40.2 17:37.2 72
83 Philippe Riobe JR Belen Jesuit Prep 05:41.4 17:40.8
84 Carlos O'Connor SR Trinity Prep 05:41.8 17:42.0 73
85 Chris Tan SR Jesuit (Tampa) 05:41.8 17:42.1 74
86 Rio Ravanzo SR St. Thomas Aquinas 05:42.0 17:42.6 75
87 Maxum Kornilov JR South Fork 05:42.0 17:42.8 76
88 Tyler Giuliani JR Boone 05:42.9 17:45.4 77
89 Parker Layman SR South Fork 05:43.0 17:45.6 78
90 Andrew Stricklin SO Trinity Prep 05:43.6 17:47.7 79
91 Diego Herrera JR Bishop Moore 05:44.2 17:49.5 80
92 Andrew Fredericks SR Jesuit (Tampa) 05:44.4 17:50.1 81
93 Alexander Lopez FR Columbus 05:44.7 17:51.1 82
94 Caleb Tilford SR Astronaut 05:44.9 17:51.6 83
95 Caleb D'Antonio JR Lake Mary 05:45.1 17:52.2 84
96 Jacob Porterfield SO Lake Mary 05:45.1 17:52.4 85
97 Kartik Koti SO Vanguard (Ocala) 05:45.4 17:53.3 86
98 Jeffery Ce SR St. Augustine 05:45.5 17:53.6 87
99 Evan Dewey SR Jesuit (Tampa) 05:45.6 17:53.8 88
100 Jayden Lang JR Pine Crest 05:46.5 17:56.7 89
101 Tyler Fritts SO Olympia 05:46.5 17:56.8 90
102 Wesley Pheffer JR Wiregrass Ranch 05:46.6 17:56.8 91
103 Dylan Royal SR Horizon 05:46.7 17:57.3 92
104 Michael Faint SO North Bay Haven 05:46.8 17:57.7 93
105 Aidan Little JR Mosley 05:47.2 17:58.8 94
106 Isaiah Tanon SR Boone 05:47.7 18:00.4 95
107 Daniel Dewey SO Jesuit (Tampa) 05:48.2 18:02.1 96
108 Alex Bartra SR Columbus 05:48.3 18:02.2 97
109 Nathan Holmes SR North Bay Haven 05:48.9 18:04.1 98
110 Cory Clayton SO Timber Creek 05:49.1 18:04.6 99
111 Erik Wasendorf JR Dr. Phillips 05:49.3 18:05.3 100
112 Andy Cardano JR Dr. Phillips 05:49.6 18:06.4 101
113 Caden Clifton JR Trinity Prep 05:49.9 18:07.1 102
114 Spencer Moler JR Bishop Moore 05:49.9 18:07.2 103
115 Martin D'Esposito JR Vanguard (Ocala) 05:50.1 18:07.8 104
116 Landon Burbidge SO Fort Walton Beach 05:50.4 18:08.6 105
117 Orbin Valentin FR Boone 05:51.0 18:10.7 106
118 Benjamin Demetriades FR Trinity Prep 05:51.2 18:11.1 107
119 John Wade SR North Bay Haven 05:51.3 18:11.7 108
120 Brian Akinmade SR Coral Reef 05:51.8 18:13.2 109
121 Nathan Jucha FR Fort Walton Beach 05:52.1 18:14.1 110
122 Noah Woodside SO River Ridge 05:52.3 18:14.6 111
123 Charles Thorp JR Boone 05:52.5 18:15.1
124 Ty Thompson FR Astronaut 05:53.0 18:16.7 112
125 Parker Doll SR Columbus 05:53.1 18:17.2 113
126 William Hernandez SO University (Orlando) 05:53.4 18:18.1
127 Matthew Lisman SR Bishop Moore 05:53.4 18:18.1 114
128 Ethan Barron JR Nease 05:53.5 18:18.3 115
129 Andres Infante SO Bishop Moore 05:53.5 18:18.5 116
130 Diego Angel SO Coral Reef 05:53.6 18:18.8 117
131 Jeremiah Hollassie FR St. Thomas Aquinas 05:53.7 18:19.1 118
132 David Simoni II SR Bishop Moore 05:54.0 18:19.9
133 Marcus Campione JR Vero Beach 05:54.4 18:21.3 119
134 Samuel Merritt FR Arnold 05:54.5 18:21.4 120
135 Henson Lis SR Dr. Phillips 05:54.8 18:22.3 121
136 Henry Carlson FR IMG Academy 05:55.0 18:23.0 122
137 William Kraziem SO Columbus 05:55.0 18:23.2 123
138 Wyatt Pittman JR Nease 05:55.3 18:23.9 124
139 Jovani Jean Baptiste FR Dr. Phillips 05:55.5 18:24.8 125
140 Jonas Wyse SO Coral Reef 05:55.7 18:25.1 126
141 Girmay Buck SO Horizon 05:56.0 18:26.3 127
142 Alexander Azqueta JR Ransom Everglades 05:56.1 18:26.5 128
143 Brandon Faris JR Astronaut 05:56.2 18:26.8 129
144 Ethan Maus SO St. Thomas Aquinas 05:56.3 18:27.1 130
145 Martin Kehayov SR Arnold 05:56.4 18:27.4 131
146 Paul Byrnes III SO IMG Academy 05:56.6 18:27.9 132
147 Nicholas Brown JR Choctawhatchee 05:56.6 18:28.1 133
148 Gustavo Perez SO St. Thomas Aquinas 05:56.9 18:29.0 134
149 Benjamin Barth SR Lake Mary 05:57.0 18:29.2 135
150 William Anderson JR Seffner Christian 05:57.2 18:30.0 136
151 Charles Wilson FR Maclay 05:57.8 18:31.6 137
152 JuanCarlos Diaz JR Columbus 05:59.6 18:37.2 138
153 Charles Baldwin SO North Bay Haven 05:59.6 18:37.4 139
154 Christian Someillan SO Columbus 05:59.6 18:37.4
155 Michael Alvarez SR Columbus 05:59.9 18:38.2
156 Justin Rhea JR Mosley 05:59.9 18:38.4 140
157 Adam Ruble SR Lake Mary 06:00.1 18:39.0 141
158 Justin Harding FR Lake Mary 06:00.3 18:39.4
159 Brendan Ketelsen JR Horizon 06:00.7 18:40.6 142
160 Jackson McAfee SO Timber Creek 06:00.8 18:41.1 143
161 Nolan Wu JR Ransom Everglades 06:00.9 18:41.4 144
162 Augustine Louk SO Jesuit (Tampa) 06:01.0 18:41.8
163 Canyon Lowes JR St. Augustine 06:01.2 18:42.3 145
164 Ayden Mondaca SO Columbus 06:01.4 18:42.9
165 Jackson Brune SR Horizon 06:01.6 18:43.6 146
166 Cristian Crespo SR St. Augustine 06:01.7 18:44.0 147
167 Jacob Finch FR Horizon 06:01.7 18:44.0 148
168 Timothy Brannon FR Vanguard (Ocala) 06:02.4 18:46.0 149
169 Brendan Cutler FR Choctawhatchee 06:02.5 18:46.4 150
170 Bryan Pham JR Lake Mary 06:02.5 18:46.5
171 Jackson Light SR Fort Walton Beach 06:02.9 18:47.5 151
172 Ethan Parmenter FR Olympia 06:03.0 18:48.0 152
173 Remi Kepran FR Arnold 06:03.1 18:48.3 153
174 Noah Joos JR Seffner Christian 06:03.1 18:48.4 154
175 Jacob Taylor SO North Bay Haven 06:03.2 18:48.5 155
176 Lucien Bret 8 Pine Crest 06:03.2 18:48.6 156
177 Nelson Manstein FR Ransom Everglades 06:03.3 18:48.7 157
178 David Reed SO Vanguard (Ocala) 06:03.3 18:48.7 158
179 Zachary Brainerd SR Choctawhatchee 06:03.5 18:49.3 159
180 Bryce Humenik SO River Ridge 06:03.5 18:49.4 160
181 Darwin Vega JR Tohopekaliga 06:03.5 18:49.5 161
182 Emmett Bradford JR Olympia 06:03.6 18:49.7 162
183 Zachary Smith SO Choctawhatchee 06:03.6 18:49.7 163
184 Jared Lopez JR Tohopekaliga 06:03.6 18:49.8 164
185 Liam Cole SR Vanguard (Ocala) 06:03.7 18:50.1
186 Marc Rodriguez JR Tohopekaliga 06:03.7 18:50.2 165
187 Logan Price SO Maclay 06:04.0 18:51.2 166
188 Daniel Kling JR North Bay Haven 06:04.4 18:52.2 167
189 Brandon West SO Wiregrass Ranch 06:04.5 18:52.5 168
190 Marco Ristaino SO St. Thomas Aquinas 06:04.7 18:53.3 169
191 Cameron Ford FR Tohopekaliga 06:05.0 18:54.1 170
192 Jaret Rozanski SR Pine Crest 06:05.2 18:54.7 171
193 Phinehas Weatherly SO Vero Beach 06:05.3 18:55.1 172
194 Austin Jessum SO Timber Creek 06:05.6 18:55.9 173
195 Blake Patch JR South Fork 06:05.6 18:56.0 174
196 Justin Conenna JR Olympia 06:06.3 18:58.0 175
197 Chris Amster 8 Pine Crest 06:06.5 18:58.8 176
198 Luke Crumbacker JR Vero Beach 06:06.7 18:59.5 177
199 Tyler Dana SO Wiregrass Ranch 06:08.4 19:04.7 178
200 Anthoney Allen JR Tohopekaliga 06:08.5 19:04.9
201 Daniel Luca SR Ransom Everglades 06:08.6 19:05.4 179
202 Carter Tabin SR Astronaut 06:08.8 19:06.0
203 Braeden Holmes FR Lake Mary 06:09.2 19:07.2
204 Lucas Gomez SO Maclay 06:09.7 19:08.7 180
205 Braeden Voils SO Nease 06:09.7 19:08.8 181
206 Josue Brito SR Tohopekaliga 06:09.9 19:09.5
207 Ben Deloach JR Wiregrass Ranch 06:10.5 19:11.2 182
208 Caleb Rook JR Arnold 06:10.6 19:11.4 183
209 Tyler Jang JR Horizon 06:11.2 19:13.3 184
210 Eugenio Arango JR Ransom Everglades 06:12.1 19:16.2 185
211 Eli Fulford SR Seffner Christian 06:12.2 19:16.4 186
212 Luke Ball SO Nease 06:12.3 19:16.8 187
213 Johnny Wawrzyniak FR Wiregrass Ranch 06:13.5 19:20.7 188
214 Gabriel Cirker SR IMG Academy 06:13.9 19:21.8 189
215 Mason Paulsberg FR Horizon 06:14.5 19:23.5
216 Carson Smith SO North Bay Haven 06:14.7 19:24.4
217 Jaicob Williams SO Choctawhatchee 06:14.7 19:24.4 190
218 James Brandon Hill FR Arnold 06:17.0 19:31.4 191
219 Felipe Januario Nascimento SR Dr. Phillips 06:17.1 19:31.6 192
220 Joshua Harris SO Mosley 06:17.6 19:33.3 193
221 Jon Rosa JR Vanguard (Ocala) 06:17.6 19:33.3
222 Elias Marler FR Choctawhatchee 06:17.8 19:33.9
223 Gavin Peterman FR Timber Creek 06:17.8 19:34.1 194
224 Carson West FR Wiregrass Ranch 06:18.2 19:35.2
225 Charlie Holmes FR North Bay Haven 06:18.4 19:35.8
226 Jackson Welch FR Choctawhatchee 06:18.5 19:36.2
227 Dylan Payne JR Timber Creek 06:18.7 19:36.7 195
228 Jared Hauschen SO River Ridge 06:19.1 19:37.8 196
229 Collin Rose SR Olympia 06:19.5 19:39.3 197
230 Cristain Mitchell SO Horizon 06:19.5 19:39.3
231 Jonah Zhuo JR St. Augustine 06:19.9 19:40.4 198
232 Gabriel Ross SO Horizon 06:20.1 19:41.1
233 Liam Napolitano SR Timber Creek 06:20.7 19:43.0 199
234 Ashton Williams SO Coral Reef 06:21.4 19:45.0 200
235 Collins Dickson FR Maclay 06:22.1 19:47.4 201
236 Danari Adriano SR St. Thomas Aquinas 06:22.3 19:47.9
237 Jon Kraut SO Olympia 06:22.7 19:49.1 202
238 Michael Remington SR Olympia 06:22.9 19:49.6
239 Jack Grenzenbach SO Vero Beach 06:23.8 19:52.5 203
240 Ethan Cason JR Dr. Phillips 06:23.9 19:52.8 204
241 Charles Rust JR Maclay 06:25.4 19:57.4 205
242 Christian Tatum SR Arnold 06:26.1 19:59.7
243 Austyn Brown 8 Seffner Christian 06:26.1 19:59.8 206
244 Owen Keith FR Timber Creek 06:26.2 20:00.1
245 Taylor Harris JR Dr. Phillips 06:26.5 20:00.8
246 Nathan Kern 7 Seffner Christian 06:27.7 20:04.8 207
247 Elijah Pollock SR Mosley 06:27.8 20:05.1 208
248 Michael Paone SO Choctawhatchee 06:28.8 20:08.0
249 James Hawley SO Trinity Prep 06:29.2 20:09.3 209
250 Josh Becker JR Nease 06:29.7 20:11.0 210
251 Lance DAmato FR Nease 06:30.2 20:12.5 211
252 Andrew Robinson JR South Fork 06:30.9 20:14.5 212
253 Blaine Miller SR Olympia 06:32.6 20:20.0
254 Nick Capone JR South Fork 06:33.6 20:23.0 213
255 Samir Mehta JR Vero Beach 06:34.4 20:25.6
256 Jude Kruger FR Nease 06:35.5 20:28.9 214
257 Levi Upton SO Mosley 06:36.7 20:32.5 215
258 Tyler Barrios JR Coral Reef 06:37.6 20:35.6 216
259 James Happl FR Tohopekaliga 06:37.7 20:35.8
260 Anthony Porter FR Coral Reef 06:40.0 20:43.0
261 Xavier Nice SO River Ridge 06:40.3 20:43.8 217
262 Stephan Sinclair SR Olympia 06:41.0 20:46.0
263 Jonathan Washburn FR St. Augustine 06:41.6 20:47.7 218
264 Michael Sullivan SR Nease 06:43.3 20:53.1
265 Adiel Almanzaenri JR St. Augustine 06:43.8 20:54.7
266 Edward Wang 8 Pine Crest 06:44.2 20:56.0 219
267 Grant Wilkerson SO St. Augustine 06:45.0 20:58.4
268 Mitchell Spore FR Nease 06:46.8 21:04.1
269 Christian Gardner SR Ransom Everglades 06:49.5 21:12.3
270 Ayden Craine FR Mosley 06:51.2 21:17.7 220
271 Draken Watson FR Mosley 06:51.8 21:19.5
272 Avery Kaak SO Dr. Phillips 06:53.0 21:23.3
273 Justin Stockstill FR Trinity Prep 06:54.0 21:26.4 221
274 Daniel Wang SR Trinity Prep 06:54.5 21:27.8 222
275 Jackson Rhine JR Pine Crest 06:55.4 21:30.8
276 Octavio Franchino SR Coral Reef 06:58.3 21:39.8
277 Matias de Cardenas JR Ransom Everglades 07:02.7 21:53.6
278 Lincoln Ulman JR Trinity Prep 07:04.6 21:59.2
279 Fletcher Dean FR Trinity Prep 07:04.7 21:59.6
280 Elijah Nolan SO Mosley 07:05.1 22:00.8
281 Logan Owens FR River Ridge 07:06.4 22:04.8
282 Jake Markowitz SR Pine Crest 07:07.0 22:06.7
283 Sebastian Bernal FR Mosley 07:10.6 22:18.1
284 Jacob Parshay FR IMG Academy 07:10.9 22:18.8 223
285 Dean Sherman JR Pine Crest 07:14.8 22:30.9
286 Vincent DaLeo JR River Ridge 07:19.7 22:46.3
287 Connor Grimsich 8 Seffner Christian 07:23.3 22:57.5
288 Zachary Collier FR Mosley 08:08.8 25:18.7
0 Azriel Korb SO Mosley DNF
0 Martin Ahlstrom SR St. Thomas Aquinas DNF

Boys 5k Run CC Varsity A Team Results (5k)
Top↑

PL Team Total Time Avg. Time Score 1 2 3 4 5 6 7
1 St. Francis 1:29:46 17:57 173 12 17 31 38 75 131  
2 Immokalee 1:29:27 17:53 198 2 11 24 43 118 152 154
3 Father Lopez 1:30:22 18:04 225 8 13 46 67 91 136 175
4 Episcopal 1:31:19 18:15 259 7 49 62 69 72 80 102
5 Eastside 1:31:19 18:15 267 6 50 60 65 86 95 114
6 Parrish 1:31:52 18:22 271 40 42 51 57 81 103 142
7 Forest 1:31:46 18:21 288 21 25 44 68 130 158 191
8 Ponte Vedra 1:32:10 18:26 303 14 54 74 79 82 87 89
9 Villages 1:31:37 18:19 305 9 19 23 107 147 150 172
10 Chiles 1:32:49 18:33 324 35 63 70 71 85 137 148
11 Gulliver Prep 1:31:57 18:23 328 5 34 94 97 98 182 185
12 Pensacola Catholic 1:32:22 18:28 329 1 45 52 66 165    
13 West Orange 1:32:12 18:26 337 4 26 32 106 169 180 183
14 Suwannee 1:32:51 18:34 355 18 27 39 112 159 178 179
15 Menendez 1:32:34 18:30 368 3 47 73 116 129 145 168
16 Park Vista 1:33:47 18:45 405 36 61 92 96 120 155 176
17 Florida High 1:33:22 18:40 409 15 22 113 121 138 144 181
18 Braden River 1:33:41 18:44 414 28 29 76 128 153 170 197
19 Alonso 1:33:46 18:45 429 16 30 115 127 141 143 163
20 Calvary Christian (FtL) 1:34:22 18:52 452 20 48 99 125 160 164 167
21 Winter Park 1:34:40 18:56 461 55 84 105 108 109 110 122
22 Spruce Creek 1:34:20 18:52 477 10 93 111 124 139 146 173
23 Robinson 1:35:38 19:07 482 33 37 77 151 184 194 199
24 Doral Academy 1:35:33 19:06 499 41 58 90 149 161 162  
25 Tocoi Creek 1:35:47 19:09 543 59 78 132 134 140 189 190
26 Blountstown 1:36:18 19:15 560 64 104 117 119 156 174 177
27 Miami Palmetto 1:37:40 19:32 601 53 56 135 171 186 195  
28 Master's Academy (Oviedo) 1:39:52 19:58 671 88 101 123 166 193 203 204
29 Geneva School 1:42:24 20:28 730 83 126 133 192 196 198 205
30 Edgewater 1:44:41 20:56 832 100 157 187 188 200 201 202

Boys 5k Run CC Varsity A Individual Results (5k)
Top↑

PL NAME YEAR TEAM Avg. Mile TIME SCORE
1 Xander McLaughlin JR Pensacola Catholic 05:26.8 16:55.4 1
2 Angel Nicolas SR Immokalee 05:27.5 16:57.6 2
3 Ryan Jones SR Menendez 05:27.6 16:57.8 3
4 Jaiden Mckee SO West Orange 05:28.3 17:00.0 4
5 Tim Rutten FR Gulliver Prep 05:28.7 17:01.3 5
6 Jackson Petty SR Eastside 05:29.6 17:04.0 6
7 Jake Officer SO Episcopal 05:30.0 17:05.5 7
8 Andrew Gazzoli SR Father Lopez 05:32.0 17:11.7 8
9 Thatcher Clarke JR Villages 05:32.3 17:12.5 9
10 Tomasino De La Cruz JR Freedom (Tampa) 05:32.9 17:14.4
11 Kasey Wheatley SR Spruce Creek 05:33.3 17:15.8 10
12 Miguel Gaspar JR Immokalee 05:34.0 17:17.7 11
13 Sam Stone SO St. Francis 05:35.4 17:22.0 12
14 Matthew Gazzoli SO Father Lopez 05:35.9 17:23.6 13
15 Elijah Law JR Freedom (Tampa) 05:36.4 17:25.1
16 Ray Gottschalk SO Ponte Vedra 05:37.1 17:27.4 14
17 Xavier England JR Florida High 05:38.3 17:31.3 15
18 Ryan Winslow SR Alonso 05:38.9 17:33.0 16
19 Landen Turley SO St. Francis 05:40.2 17:37.2 17
20 Morgan Mobley JR Suwannee 05:40.6 17:38.3 18
21 Allister Clarke FR Villages 05:40.8 17:39.0 19
22 Mason Morin JR Calvary Christian (FtL) 05:41.0 17:39.6 20
23 Jameson Tubbs SR Washington (Pensacola) 05:41.5 17:41.0
24 Zach Vickerman FR Forest 05:42.3 17:43.6 21
25 Carter Rothell SR Florida High 05:42.6 17:44.5 22
26 David Probola FR Villages 05:42.6 17:44.7 23
27 Fabian Estrada SR Immokalee 05:42.7 17:45.0 24
28 Ryan Elfring SR Forest 05:42.8 17:45.2 25
29 Lukas Farley JR West Orange 05:42.9 17:45.3 26
30 Brigadere Scott SO Suwannee 05:43.3 17:46.6 27
31 Alex Den Boggende JR Braden River 05:43.5 17:47.3 28
32 Ruben Medina JR Braden River 05:44.3 17:49.7 29
33 Preston Cooper SO Alonso 05:45.7 17:54.0 30
34 Saylor Bosko JR St. Francis 05:45.9 17:54.9 31
35 Christian Koppe SR West Orange 05:46.5 17:56.8 32
36 Roman Montero JR Robinson 05:46.7 17:57.3 33
37 Sebastian Prusky JR Gulliver Prep 05:47.7 18:00.3 34
38 Jonah Blay JR Chiles 05:47.8 18:00.6 35
39 Christian Stan SR Park Vista 05:47.8 18:00.7 36
40 Douglas Yoder JR Robinson 05:49.0 18:04.5 37
41 kent grayson 2025 Brookwood 05:49.8 18:06.8
42 Michael Musalo JR St. Francis 05:49.9 18:07.3 38
43 Paul Gunter JR Suwannee 05:50.3 18:08.5 39
44 Sidney Buice SR Parrish 05:50.6 18:09.3 40
45 Rodrigo Rodriguez JR Doral Academy 05:50.7 18:09.8 41
46 Jacob Mattson SO Parrish 05:50.9 18:10.3 42
47 Elmer Mijangos-Figueroa SR Immokalee 05:50.9 18:10.4 43
48 Luke Gutierrez SO Forest 05:51.2 18:11.2 44
49 Trevor Janik SR Pensacola Catholic 05:51.4 18:11.9 45
50 Talan Spires JR Father Lopez 05:51.7 18:12.9 46
51 Michael Korphage JR Menendez 05:51.8 18:13.0 47
52 Jonathan Anthony FR Calvary Christian (FtL) 05:52.1 18:14.1 48
53 Rick Schultz 8 Episcopal 05:52.2 18:14.3 49
54 Aaron Young JR Santa Fe 05:52.2 18:14.4
55 Ethan Walsh SO Eastside 05:52.3 18:14.7 50
56 Ryan Swenson SR Parrish 05:53.5 18:18.5 51
57 Marcelo Owens SR Pensacola Catholic 05:54.0 18:19.8 52
58 Alejandro Rodriguez FR St. Brendan 05:54.3 18:20.8
59 DHIREN SINGH SO Miami Palmetto 05:54.6 18:21.9 53
60 Ethan Jensen SO Ponte Vedra 05:55.0 18:23.0 54
61 Parker Armstrong SO Winter Park 05:55.1 18:23.4 55
62 FINLEY LEGER SR Miami Palmetto 05:55.8 18:25.5 56
63 Cohen Buice SR Parrish 05:55.8 18:25.7 57
64 Daniel Rubio JR Doral Academy 05:56.1 18:26.6 58
65 Kaydan Bowie SR Tocoi Creek 05:56.3 18:27.2 59
66 Joseph Kuhns SO Freedom (Tampa) 05:56.4 18:27.5
67 August McDaniel JR Eastside 05:57.9 18:32.0 60
68 Collin Bevins JR Park Vista 05:58.4 18:33.5 61
69 Jack Jacquot SO Episcopal 05:58.5 18:34.0 62
70 Gabriel Edwards SO Chiles 05:58.6 18:34.2 63
71 Austin Pennington SR Blountstown 05:58.9 18:35.2 64
72 Carlos Alvarez SR Eastside 06:00.0 18:38.6 65
73 Alastair Casler SO Pensacola Catholic 06:00.3 18:39.4 66
74 Felipe Paredes SO Father Lopez 06:00.4 18:39.9 67
75 Christian Hicks SO Forest 06:01.0 18:41.6 68
76 Stone Harbin FR Episcopal 06:01.0 18:41.7 69
77 Matthew Miralles SO Chiles 06:01.2 18:42.4 70
78 Ben Middleton SR Chiles 06:01.4 18:42.8 71
79 Barrett Runnels FR Episcopal 06:01.7 18:43.9 72
80 Quinn Larson JR Menendez 06:01.7 18:43.9 73
81 Charles MacGilvray SR Ponte Vedra 06:01.9 18:44.4 74
82 Jude Parker JR St. Francis 06:02.0 18:44.9 75
83 Estaban Benjoud FR Braden River 06:02.1 18:45.0 76
84 Jordan Palmer SO Robinson 06:02.2 18:45.6 77
85 Jack Reich SO Tocoi Creek 06:02.3 18:45.7 78
86 Endrias Lommen SO Ponte Vedra 06:02.4 18:46.0 79
87 Trammell Kotchen JR Episcopal 06:02.8 18:47.4 80
88 Roman Ruggiero SO Parrish 06:03.4 18:49.1 81
89 Hayden Edinger FR Ponte Vedra 06:03.6 18:49.8 82
90 Michael Liguori FR Geneva School 06:03.6 18:49.8 83
91 Nolan Wood SR Winter Park 06:03.6 18:49.9 84
92 Jackson Beener FR Chiles 06:03.7 18:50.0 85
93 Amir Entemadi SR Eastside 06:03.7 18:50.1 86
94 Arthur Bouquot FR Ponte Vedra 06:03.8 18:50.5 87
95 Gabriel Silver FR Master's Academy (Oviedo) 06:04.1 18:51.4 88
96 Bobby Moore JR Ponte Vedra 06:04.7 18:53.2 89
97 Santiago Matute JR Doral Academy 06:05.1 18:54.5 90
98 Davian Hernandez JR Father Lopez 06:05.2 18:54.8 91
99 Chris Panozzo SO Park Vista 06:05.7 18:56.4 92
100 Aden Ferullo SO Spruce Creek 06:06.0 18:57.1 93
101 Tomas Valdivieso SR Gulliver Prep 06:06.2 18:57.8 94
102 Kartikeya Rajderkar JR Eastside 06:06.2 18:58.0 95
103 Griffin Colt FR Park Vista 06:06.2 18:58.0 96
104 Ethan Cobb FR Orange Park 06:06.3 18:58.2
105 Adrian Lowe FR Gulliver Prep 06:06.3 18:58.3 97
106 Stijn Rutten JR Gulliver Prep 06:06.9 19:00.0 98
107 Dylan Crowers SR Calvary Christian (FtL) 06:07.0 19:00.2 99
108 Giancarlo Vecchio SO Edgewater 06:07.4 19:01.7 100
109 Andrew O'Connor JR Master's Academy (Oviedo) 06:07.5 19:01.9 101
110 Ryan Napoleon SR Episcopal 06:08.0 19:03.3 102
111 Connor Murphy SO Parrish 06:08.2 19:03.9 103
112 Alexander Nandho JR Blountstown 06:08.3 19:04.5 104
113 Noah Westfall SR Winter Park 06:09.0 19:06.6 105
114 Zane Harper SO Ponte Vedra 06:09.1 19:06.8
115 Ethan Langford SO West Orange 06:09.7 19:08.7 106
116 Aaron Spratt SO Villages 06:09.9 19:09.3 107
117 Rahul Gandhi SO Winter Park 06:10.2 19:10.3 108
118 Diego Rodriguez SO Winter Park 06:10.4 19:11.1 109
119 Caleb Abbott SR Winter Park 06:10.5 19:11.3 110
120 COUSINS CHARLES JR Spruce Creek 06:10.8 19:12.2 111
121 Issac Starling JR Suwannee 06:10.9 19:12.6 112
122 Evan Poole SR Florida High 06:11.6 19:14.5 113
123 Terrence Ford SR Eastside 06:11.7 19:14.9 114
124 Alex Hansen JR Alonso 06:11.9 19:15.5 115
125 Luc Gillan SR Menendez 06:12.1 19:16.2 116
126 James Duncan SO Blountstown 06:12.3 19:16.9 117
127 Giandavid Martinez SR Immokalee 06:12.5 19:17.5 118
128 Hunter Shuler JR Blountstown 06:12.8 19:18.4 119
129 Alex Leff SR Park Vista 06:13.0 19:18.9 120
130 Yoshi Hutt 8 Florida High 06:13.1 19:19.3 121
131 Tyler Aguilar FR Winter Park 06:13.1 19:19.4 122
132 Matthew Moorman SO Master's Academy (Oviedo) 06:13.3 19:20.0 123
133 RYAN GAYTON JR Spruce Creek 06:13.5 19:20.6 124
134 Caleb Mitchell SR Calvary Christian (FtL) 06:13.8 19:21.6 125
135 Charles White SR Geneva School 06:13.9 19:21.9 126
136 Adrian Sanchez JR Alonso 06:14.3 19:23.0 127
137 Aston Staton SR Braden River 06:14.5 19:23.6 128
138 Ethan Molloy SO Menendez 06:14.7 19:24.2 129
139 Parker Tew FR Forest 06:14.8 19:24.7 130
140 William Volen SR Episcopal 06:15.0 19:25.1
141 Edwin Beutler JR St. Francis 06:15.0 19:25.3 131
142 Mason Holian FR Ponte Vedra 06:15.2 19:25.7
143 Daniel Anasco JR Tocoi Creek 06:16.0 19:28.3 132
144 Levi Buffington JR Geneva School 06:16.0 19:28.4 133
145 Daniel Hageman SO Tocoi Creek 06:16.0 19:28.4 134
146 BRANDON DEVITO SO Miami Palmetto 06:16.3 19:29.2 135
147 Logan Santamarina JR Father Lopez 06:16.4 19:29.5 136
148 Taylor Callen JR Chiles 06:16.9 19:31.1 137
149 Ethan Vy SR Winter Park 06:17.4 19:32.7
150 Cadan Recek SR Florida High 06:17.7 19:33.6 138
151 Salvador Perez SO Spruce Creek 06:18.2 19:35.2 139
152 Hayden Westfall JR Winter Park 06:18.8 19:37.1
153 Quinn Amenta JR Tocoi Creek 06:19.1 19:37.8 140
154 Jizrahel Sajous SO Alonso 06:20.1 19:40.9 141
155 Oliver Finkelstein FR Winter Park 06:20.2 19:41.3
156 Sebastian Posada SO Ponte Vedra 06:20.3 19:41.8
157 Ross White SO Parrish 06:21.1 19:44.3 142
158 Ethan Fisher SO Alonso 06:21.1 19:44.3 143
159 Tyler Love SO Florida High 06:21.3 19:44.7 144
160 Antonio Fuentes SR Menendez 06:21.9 19:46.7 145
161 Gannon Budza SO Spruce Creek 06:22.0 19:47.0 146
162 Chase Bridges FR Villages 06:23.7 19:52.2 147
163 Ryan Poage JR Chiles 06:23.7 19:52.4 148
164 Raul Pestonit FR Doral Academy 06:24.0 19:53.1 149
165 Gabe Bloodworth FR Villages 06:24.8 19:55.7 150
166 Nicholas Hilton FR Robinson 06:24.9 19:55.9 151
167 Sol Reyes FR Immokalee 06:24.9 19:56.0 152
168 Santiago Guevara SR Braden River 06:25.1 19:56.6 153
169 Heriberto Santos-Cruz SR Immokalee 06:25.8 19:58.8 154
170 Dylan Romney JR Chiles 06:25.9 19:59.1
171 Antoine Giguere SO Park Vista 06:26.5 20:01.1 155
172 Cristian Gonzalez JR Blountstown 06:27.5 20:04.0 156
173 Nathan James SO Edgewater 06:27.6 20:04.5 157
174 Dennis Rotella FR Forest 06:27.8 20:05.0 158
175 Joshua Jahuey SR Suwannee 06:28.0 20:05.7 159
176 Jacob Williams SR Calvary Christian (FtL) 06:28.6 20:07.3 160
177 Marcus Bichel FR Doral Academy 06:29.3 20:09.7 161
178 Ignacio Fernandez JR Doral Academy 06:29.9 20:11.6 162
179 John Zewell JR Alonso 06:30.3 20:12.6 163
180 Christian Mayfield SR Orange Park 06:30.6 20:13.8
181 Matteo Maldonado FR Calvary Christian (FtL) 06:31.2 20:15.7 164
182 Aidan Baker SO Pensacola Catholic 06:31.4 20:16.2 165
183 Meyer Williams SO Chiles 06:31.8 20:17.5
184 Hunter Leifried FR Master's Academy (Oviedo) 06:31.9 20:17.7 166
185 Nick Danheiser FR Calvary Christian (FtL) 06:32.1 20:18.3 167
186 Stephen Sivyer FR Menendez 06:32.2 20:18.5 168
187 Tomas Colin FR West Orange 06:33.1 20:21.5 169
188 Jackson Seiler JR Parrish 06:33.8 20:23.7
189 Lucas Parrish JR Braden River 06:34.0 20:24.1 170
190 CARSON RIVERA SR Miami Palmetto 06:34.4 20:25.5 171
191 Jose Ascencio SR Villages 06:34.4 20:25.6 172
192 COLE HOLLMAN JR Spruce Creek 06:34.8 20:26.7 173
193 Asher Black FR Blountstown 06:35.4 20:28.5 174
194 Foster Smith FR Parrish 06:37.7 20:35.7
195 Juan Moreno SR Immokalee 06:38.4 20:38.0
196 Wesley Tucker SO Father Lopez 06:38.7 20:38.9 175
197 Cole Tomczak SO Park Vista 06:38.7 20:38.9 176
198 Matthew Martin SO Blountstown 06:39.5 20:41.2 177
199 Josue Cuevas SR Suwannee 06:39.6 20:41.7 178
200 Elijah Littleton FR Suwannee 06:39.7 20:41.9 179
201 Gage Tiva JR West Orange 06:40.0 20:42.8 180
202 Alexander Nino SR Florida High 06:40.7 20:45.0 181
203 Cooper Geib FR Alonso 06:41.2 20:46.7
204 Miguel Di Mise FR Gulliver Prep 06:41.4 20:47.2 182
205 Nikolas Sirois JR West Orange 06:41.7 20:48.3 183
206 Jack Wittmer JR Robinson 06:44.0 20:55.4 184
207 Walter Bannon JR Gulliver Prep 06:44.6 20:57.3 185
208 Reece Pittman JR Episcopal 06:45.2 20:58.9
209 MAXIMILIAN BEYER FR Miami Palmetto 06:45.2 20:59.1 186
210 Luke Walguarnery SO Alonso 06:45.2 20:59.1
211 Zachary Gonzalez FR Calvary Christian (FtL) 06:45.3 20:59.4
212 Jayme Taylor SO Blountstown 06:46.2 21:02.2
213 Clayton Harmon SR Parrish 06:47.5 21:06.1
214 Jonathan Espinoza JR Edgewater 06:48.6 21:09.5 187
215 Andrew Neumann SR Edgewater 06:49.4 21:12.1 188
216 Zach Weber FR Villages 06:49.5 21:12.5
217 Jared Smith FR Menendez 06:51.6 21:19.0
218 Spencer Lawrence JR Menendez 06:52.7 21:22.3
219 Kesley Yarish SR Father Lopez 06:53.0 21:23.4
220 Austin Mauler FR Chiles 06:53.1 21:23.7
221 Jonathan Panella FR Calvary Christian (FtL) 06:54.0 21:26.3
222 Ian Miele FR Tocoi Creek 06:55.1 21:29.8 189
223 Reed Smith JR Tocoi Creek 06:55.8 21:31.9 190
224 Aiden Smith FR Menendez 06:57.0 21:35.8
225 Ethan Ramsey JR Forest 06:57.3 21:36.6 191
226 Terrance Clark JR Suwannee 06:58.6 21:40.7
227 Ari Lavery SO Washington (Pensacola) 06:59.9 21:44.7
228 Gavin Bevins FR Park Vista 07:01.1 21:48.6
229 Kingson Saurel SO Calvary Christian (FtL) 07:01.9 21:51.0
230 Cole Stanley SO Park Vista 07:02.6 21:53.1
231 Alan Quintanilla SR Suwannee 07:02.7 21:53.4
232 Joel De La Cruz JR Suwannee 07:06.2 22:04.4
233 James Reid SR Geneva School 07:06.3 22:04.5 192
234 Jose Alvarado SR Park Vista 07:08.3 22:10.7
235 Christian Ayers SO Master's Academy (Oviedo) 07:11.8 22:21.7 193
236 Owen Leahy JR Robinson 07:13.9 22:28.3 194
237 MICHAEL ANGEE SR Miami Palmetto 07:16.1 22:35.2 195
238 Parker Darnell FR West Orange 07:16.7 22:37.0
239 Ricky Walters JR Geneva School 07:17.8 22:40.5 196
240 Alexander Scott SO West Orange 07:18.0 22:40.9
241 Derek Anders JR Braden River 07:19.2 22:44.6 197
242 Ford Robbins JR Geneva School 07:19.2 22:44.7 198
243 Kyle Perkins SO Robinson 07:22.9 22:56.1 199
244 Drew Schermerhorn FR Robinson 07:24.5 23:01.2
245 Trey Northey FR Forest 07:25.1 23:03.0
246 Jason Tomlinson 8 Blountstown 07:25.4 23:03.9
247 Conner Philbrick SO Edgewater 07:28.7 23:14.2 200
248 Nicholas Brown FR Edgewater 07:28.8 23:14.6 201
249 Joshua Smith SO Washington (Pensacola) 07:29.4 23:16.5
250 Gavin McConnell SO Edgewater 07:32.0 23:24.6 202
251 Logan Velez SO Master's Academy (Oviedo) 07:32.9 23:27.3 203
252 Noah Drake 7 Master's Academy (Oviedo) 07:41.1 23:52.8 204
253 Nate Burton FR Villages 07:44.6 24:03.7
254 Nicholas Dessaint SO Forest 07:45.7 24:07.1
255 Paul Speaks SO Villages 07:47.3 24:12.1
256 Noah Reid JR Geneva School 07:51.0 24:23.6 205
257 Caleb Reid FR Geneva School 08:18.5 25:49.0
0 DeClan O'Dwyer JR Eastside DNF

Girls 5k Run CC Varsity B Team Results (5k)
Top↑

PL Team Total Time Avg. Time Score 1 2 3 4 5 6 7
1 Lourdes 1:54:43 22:56 35 2 5 6 10 12 18 32
2 Nease 2:01:01 24:12 111 11 20 21 23 36 44 53
3 Episcopal 2:01:52 24:22 142 7 29 33 34 39 50 55
4 Eastside 2:03:31 24:42 167 15 30 31 37 54 80  
5 River Ridge 2:04:06 24:49 183 13 26 47 48 49 67 78
6 Beachside 2:06:20 25:16 210 14 35 40 46 75    
7 Palmetto Ridge 2:05:48 25:09 217 3 24 58 64 68    
8 Seffner Christian 2:04:46 24:57 221 1 25 52 69 74    
9 Forest 2:07:10 25:26 240 38 41 43 57 61 63 76
10 Spruce Creek 2:08:58 25:47 268 28 45 59 65 71 81  
11 Immokalee 2:09:39 25:55 268 16 42 51 77 82 84 90
12 Menendez 2:10:27 26:05 285 17 56 60 73 79 99  
13 Palmetto 2:12:16 26:27 294 4 27 86 88 89 93  
14 Pensacola Catholic 2:21:59 28:23 295 8 19 66 97 105    
15 Mosley 2:12:25 26:29 304 9 62 70 72 91 92 102
16 Washington (Pensacola) 2:34:53 30:58 411 22 87 95 103 104    
17 Seabreeze 2:27:06 29:25 456 83 85 94 96 98 100 101
  North Bay Haven     DNF              
  Father Lopez     DNF              

Girls 5k Run CC Varsity B Individual Results (5k)
Top↑

PL NAME YEAR TEAM Avg. Mile TIME SCORE
1 Reagan Chambless SO Seffner Christian 06:43.4 20:53.5 1
2 Cristina Sanchez SO Lourdes 07:12.0 22:22.3 2
3 Bailey Giles JR Palmetto Ridge 07:13.3 22:26.5 3
4 Caylin Dunaway FR Palmetto 07:17.6 22:39.8 4
5 Kate Ortiz SR Lourdes 07:17.7 22:40.0 5
6 Kendall McGowan SR Timber Creek 07:22.6 22:55.2
7 Madeline Piedra JR Lourdes 07:25.1 23:02.9 6
8 Liza Haley 8 Episcopal 07:25.2 23:03.3 7
9 Serafina Rietow FR St. John Paul Catholic 07:25.3 23:03.6
10 Addison Garrett FR Pensacola Catholic 07:27.9 23:11.8 8
11 Leila Ceilley SO Santa Fe 07:27.9 23:11.9
12 Aline von Wattenwyl JR Mosley 07:28.4 23:13.3 9
13 Emily Barreto JR Lourdes 07:28.7 23:14.3 10
14 Anna Nugent FR Father Lopez 07:28.9 23:14.9
15 Anna Voils SR Nease 07:31.0 23:21.3 11
16 Ines Saudino JR Lourdes 07:32.0 23:24.5 12
17 Kammy Enerson SO River Ridge 07:39.7 23:48.5 13
18 Avery Carlyon FR Beachside 07:40.2 23:50.1 14
19 Piper Hofmann SR Windermere Prep 07:41.0 23:52.3
20 Jessica Gazzoli FR Father Lopez 07:41.9 23:55.4
21 Annelie Tryolt SO Eastside 07:42.0 23:55.6 15
22 Cruz-Cortez Dianey SR Immokalee 07:44.3 24:02.6 16
23 Nora Hancock SO P. K. Yonge 07:44.6 24:03.6
24 Erin Costello SO Menendez 07:44.7 24:04.0 17
25 Lupita Solorzano JR Lourdes 07:45.5 24:06.6 18
26 Hope Carter SR Orange Park 07:46.0 24:08.0
27 Emma Thompson SO Pensacola Catholic 07:47.2 24:11.6 19
28 Charlotte Wilson JR Orange Park 07:47.2 24:11.6
29 Mia Czarnecki FR Nease 07:47.7 24:13.2 20
30 Olivia Hipp SO Nease 07:48.9 24:17.1 21
31 Victoriah Reed SO Washington (Pensacola) 07:49.0 24:17.4 22
32 Finley Stokke-Harms FR Nease 07:49.3 24:18.4 23
33 Grace Ceto SO Palmetto Ridge 07:50.0 24:20.6 24
34 Jocelyn Hobson 7 Seffner Christian 07:50.3 24:21.4 25
35 Nicole Lobo SO Timber Creek 07:51.2 24:24.3
36 Kendall Johnson JR River Ridge 07:51.8 24:26.0 26
37 Ainsley Padgett JR Palmetto 07:52.0 24:26.6 27
38 Kylie Davies SO Spruce Creek 07:52.1 24:27.0 28
39 Bella McQuade SR Episcopal 07:52.2 24:27.2 29
40 Julia Slayne SR Father Lopez 07:52.6 24:28.6
41 Ingrid Astrom FR Eastside 07:53.7 24:31.8 30
42 Kendall Petersen FR Eastside 07:54.1 24:33.0 31
43 Laura Calvache JR Lourdes 07:55.8 24:38.4 32
44 Anabella Platt JR Episcopal 07:56.3 24:40.1 33
45 Claire Drake SO Episcopal 07:57.0 24:42.3 34
46 Caro Rodriguez SR Lourdes 07:57.5 24:43.8
47 Elisabeth Pfaff JR Beachside 08:00.1 24:51.7 35
48 Kaitlyn Glidewell SO Nease 08:00.1 24:51.7 36
49 Sofi White JR Eastside 08:00.3 24:52.3 37
50 Lillian Ledy FR Forest 08:01.4 24:55.7 38
51 Caroline Taylor SR Episcopal 08:02.5 24:59.3 39
52 Aryana Patel FR Beachside 08:05.0 25:07.1 40
53 Michelle Houldsworth SO Forest 08:05.7 25:09.1 41
54 Liliana Trejo-Garcia SO Immokalee 08:05.9 25:09.9 42
55 Taylor Smith JR Forest 08:06.1 25:10.6 43
56 Gabrielle Valentine JR Nease 08:06.8 25:12.5 44
57 Addison Sanders JR Spruce Creek 08:07.5 25:14.7 45
58 Sydney Taratino FR Beachside 08:07.9 25:16.0 46
59 Laurel Hermansen SO River Ridge 08:08.1 25:16.8 47
60 Madisyn Toczylowski SO River Ridge 08:08.4 25:17.7 48
61 Angelina Comiskey SO River Ridge 08:08.4 25:17.7 49
62 Emily Drake SR Episcopal 08:08.7 25:18.6 50
63 Mariana Briones SR Immokalee 08:11.4 25:27.0 51
64 Allie Harshbarger SR North Bay Haven 08:13.4 25:33.1
65 Emma Miller 7 Seffner Christian 08:13.6 25:33.7 52
66 Katherine Natour SR Nease 08:14.2 25:35.7 53
67 Sidney Provencher SR Windermere Prep 08:14.6 25:36.9
68 Luisa Luo SR Windermere Prep 08:14.9 25:37.7
69 Audrey Cantrell SO Eastside 08:15.2 25:38.8 54
70 Jane Anderson FR Episcopal 08:16.5 25:42.9 55
71 Isabella Miller SR Nease 08:18.2 25:48.0
72 Gracyn Camerlengo SR Episcopal 08:18.4 25:48.7
73 Salah Miller SR Menendez 08:19.5 25:52.2 56
74 Coralei Deriso SR Forest 08:19.5 25:52.2 57
75 Lily Hohner FR Nease 08:19.9 25:53.2
76 Addison Hicks SO Nease 08:20.0 25:53.8
77 Ailey Cole FR Episcopal 08:20.2 25:54.2
78 Thaliana Chavez-Vidal JR Palmetto Ridge 08:20.5 25:55.1 58
79 Grace Putterman JR Episcopal 08:20.6 25:55.4
80 Meagan Gordon SO Spruce Creek 08:20.9 25:56.5 59
81 Sierra Alva JR Menendez 08:22.6 26:01.6 60
82 Anna Wilson JR Forest 08:23.0 26:02.8 61
83 Rylee Lunt JR St. John Paul Catholic 08:25.5 26:10.8
84 Marie Mody SO Mosley 08:25.9 26:12.1 62
85 Ryan Steffey SO Forest 08:26.7 26:14.3 63
86 Brayden Sims SR Spruce Creek 08:29.0 26:21.5
87 Mckenna Wise SR Palmetto Ridge 08:29.5 26:23.3 64
88 Emma Davis FR Spruce Creek 08:30.1 26:24.9 65
89 Isabella Johnson JR Pensacola Catholic 08:30.3 26:25.8 66
90 Diana Huss FR River Ridge 08:31.1 26:28.2 67
91 Alexis Smith SO North Bay Haven 08:31.5 26:29.5
92 Isabella Vargas FR Palmetto Ridge 08:35.9 26:43.2 68
93 Riley Chambless 7 Seffner Christian 08:38.1 26:49.8 69
94 Ilari Droker SR Seabreeze 08:38.3 26:50.4
95 Lainey Pierce 6 North Bay Haven 08:38.6 26:51.5
96 Oliva Hammack JR Mosley 08:39.5 26:54.3 70
97 Delaney Sullivan JR Spruce Creek 08:40.0 26:55.9 71
98 Elizabeth Blankenship SR Mosley 08:40.5 26:57.3 72
99 Jacalyn Dean SR Timber Creek 08:42.4 27:03.2
100 Maria Giovanni JR Menendez 08:43.4 27:06.3 73
101 Alayna Fulford 8 Seffner Christian 08:44.0 27:08.2 74
102 Eden Costanza JR Beachside 08:46.4 27:15.6 75
103 Riley Smith FR Forest 08:46.6 27:16.4 76
104 Johanna Wells SO Forest 08:46.7 27:16.7
105 Regina Francisco SR Immokalee 08:48.0 27:20.7 77
106 Macey Peterson SO River Ridge 08:48.1 27:20.9 78
107 Olivia Gooden SO Menendez 08:48.8 27:23.3 79
108 Agnes Hughes SO Episcopal 08:49.4 27:25.0
109 Anushka Vyas JR Eastside 08:50.8 27:29.4 80
110 Corinthia Cunningham SO Spruce Creek 08:51.2 27:30.7 81
111 Kenisha Thelisma JR Immokalee 08:53.9 27:39.1 82
112 Taylor Dytkowski FR Seabreeze 08:56.0 27:45.4 83
113 Yeneisi Calihua-Panzo JR Immokalee 08:58.2 27:52.3 84
114 Tabitha Colaci SO Seabreeze 09:01.1 28:01.3 85
115 Tanae Brown SO Palmetto 09:05.2 28:14.2 86
116 Layla Brown JR Washington (Pensacola) 09:06.0 28:16.5 87
117 Annalise Milligan SO St. John Paul Catholic 09:06.6 28:18.6
118 Sophia Maduro SO River Ridge 09:07.5 28:21.2
119 Ally McClanahan SO Palmetto 09:09.7 28:28.0 88
120 Enelee Caceres JR Palmetto 09:09.8 28:28.4 89
121 Jimenez-Jarquin Crystal JR Immokalee 09:13.4 28:39.6 90
122 Caroline Theriault SO Father Lopez 09:13.9 28:41.3
123 Madisyn Peterson SO River Ridge 09:17.2 28:51.5
124 Emily Barnes FR Seabreeze 09:22.6 29:08.1
125 Ava Taylor FR Mosley 09:22.7 29:08.5 91
126 Megan Sarinana FR Mosley 09:22.7 29:08.5 92
127 Leanne Dietrich 6 P. K. Yonge 09:24.5 29:14.2
128 Juliana Melograno FR Palmetto 09:37.5 29:54.5 93
129 Mckenzie Bingham SO Seabreeze 09:38.6 29:57.9 94
130 Annabel Saunders SR Timber Creek 09:43.6 30:13.4
131 Mallia Briggs FR Washington (Pensacola) 09:45.3 30:18.7 95
132 Leena Harman FR Seabreeze 09:46.1 30:21.1 96
133 Lily Covill SO Pensacola Catholic 09:47.9 30:26.8 97
134 Annabelle Torres JR Seabreeze 09:59.0 31:01.4 98
135 Kyla Carter Sophomore Menendez 10:01.9 31:10.2 99
136 Audrey Pernell JR North Bay Haven 10:07.1 31:26.6
137 Sophia Shears SO West Orange 10:07.2 31:26.7
138 Alison Low FR Seabreeze 10:11.8 31:41.2 100
139 Ariana Naso SO West Orange 10:11.8 31:41.2
140 Rylie Deiter SO Seabreeze 10:19.1 32:03.6 101
141 Jacey Nelson JR Mosley 10:43.0 33:18.1 102
142 Claire McCormick SO St. John Paul Catholic 11:11.9 34:47.8
143 Emilee Ruck FR Seabreeze 11:14.2 34:55.0
144 Caitlyn Cameron SR Washington (Pensacola) 11:28.6 35:39.6 103
145 Sierra Myers SO Mosley 11:33.8 35:56.0
146 Kelly Cameron SR Washington (Pensacola) 11:42.0 36:21.5 104
147 Emma Guttmann JR Pensacola Catholic 12:08.5 37:43.6 105
148 Rebecca Mahon JR Franklin County 13:38.3 42:22.7
149 Andrea Cruz JR Franklin County 13:40.9 42:30.8
0 Linda Mentz SR Eastside DNF
0 Nicole Ragnone JR West Orange DNF
0 Macy Morris SO Eastside DNF
0 Kylie Moylan JR Father Lopez DNF
0 Gabriella Diaz 8 North Bay Haven DNF

Girls 3k Run CC Middle School Team Results (3k)
Top↑

PL Team Total Time Avg. Time Score 1 2 3 4 5 6 7
1 Red Sea Running Club 58:31 11:42 45 1 4 7 8 25 33 37
2 Ruckel Middle School 1:02:20 12:28 102 6 20 21 23 32 36 40
3 Red Hills Running Club 1:03:35 12:43 118 14 15 16 27 46 66 72
4 Emerald Coast Middle School 1:03:09 12:37 124 2 18 24 39 41 42 44
5 Saint Mary Catholic School 1:04:51 12:58 143 10 17 30 38 48 52 55
6 Seaside Neighborhood School 1:05:13 13:02 148 9 19 34 35 51 56  
7 Ocala Distance Project 1:05:37 13:07 154 11 12 28 50 53    
8 Maclay 1:05:42 13:08 165 13 29 31 43 49 57 61
9 Suwannee Speed 1:10:48 14:09 210 3 26 54 63 64 67  
10 Rampello K-8 School 1:09:33 13:54 215 5 45 47 58 60    
11 Thomas L. Sims Middle School 1:20:00 16:00 292 22 59 68 70 73 77 78
12 Wakulla Middle School Wildcats 1:24:59 16:59 341 62 65 69 71 74 75 76

Girls 3k Run CC Middle School Individual Results (3k)
Top↑

PL NAME YEAR TEAM Avg. Mile TIME SCORE
1 Cheyenne Thomas ? Red Sea Running Club 05:36.9 10:28.1 1
2 Scarlett Griffin 2027 Emerald Coast Middle School 05:52.8 10:57.7 2
3 Lainee Mercer 2028 Hillsborough Harriers 05:57.1 11:05.7
4 Olivia Hermanson ? Suwannee Speed 06:03.3 11:17.3 3
5 Lila McGowan ? unattached 06:05.0 11:20.5
6 Caitlyn Noll ? Red Sea Running Club 06:10.9 11:31.6 4
7 Jada Ordway 2029 Rampello K-8 School 06:11.7 11:32.9 5
8 Katelin Wilcox 2027 Hillsborough Harriers 06:14.5 11:38.2
9 Delaney Diehl 2027 Ruckel Middle School 06:16.8 11:42.4 6
10 Cassidy Noll ? Red Sea Running Club 06:22.7 11:53.6 7
11 Kylie Mahair ? Red Sea Running Club 06:25.4 11:58.6 8
12 Haydyn Ward 2028 Seaside Neighborhood School 06:26.7 12:01.0 9
13 Mia Jucha 2029 Saint Mary Catholic School 06:28.5 12:04.3 10
14 Lyla Hallick ? Ocala Distance Project 06:32.0 12:10.8 11
15 Piper Ross 5 unattached 06:34.2 12:14.9
16 Natalie Lammens ? Ocala Distance Project 06:34.6 12:15.6 12
17 Lilly Bell 8 Maclay 06:34.9 12:16.3 13
18 Haley Heitmeyer 2027 Red Hills Running Club 06:36.0 12:18.3 14
19 Emma-Claire Tanenbaum 2029 Red Hills Running Club 06:36.2 12:18.6 15
20 Savannah Stanley 2027 Red Hills Running Club 06:37.3 12:20.8 16
21 Delilah Jucha 2029 Saint Mary Catholic School 06:38.2 12:22.3 17
22 Aine Finucane 2028 Emerald Coast Middle School 06:40.5 12:26.7 18
23 Elizabeth Tidwell 2028 Seaside Neighborhood School 06:41.1 12:27.9 19
24 Emma Kondrat 2028 Ruckel Middle School 06:41.4 12:28.4 20
25 Courtney Gehringer 2027 Ruckel Middle School 06:42.7 12:30.9 21
26 Molly Hardiman 2029 Thomas L. Sims Middle School 06:44.1 12:33.3 22
27 Audrey McElvaine 2029 Ruckel Middle School 06:45.5 12:36.0 23
28 Addy Tollett 2027 Emerald Coast Middle School 06:47.0 12:38.8 24
29 Esme Dellinger ? Red Sea Running Club 06:47.5 12:39.8 25
30 Payton Hermanson ? Suwannee Speed 06:48.3 12:41.2 26
31 Andi Vilardo 2027 Red Hills Running Club 06:48.8 12:42.1 27
32 Ansley Roberts ? Ocala Distance Project 06:48.8 12:42.1 28
33 Mary Price 7 Maclay 06:49.0 12:42.5 29
34 Lainey Fernandez 2028 Conchita Espinosa Academy 06:50.6 12:45.5
35 Joslyn Jucha 2028 Saint Mary Catholic School 06:57.3 12:58.1 30
36 Ellie Mazziotta 8 Maclay 06:57.6 12:58.5 31
37 Jordyn Fowler 2028 Ruckel Middle School 07:00.1 13:03.3 32
38 Dalilah Taylor ? Red Sea Running Club 07:00.9 13:04.7 33
39 Brinkley Cooley 2029 Seaside Neighborhood School 07:06.2 13:14.6 34
40 Stella Nash 2029 Seaside Neighborhood School 07:06.3 13:14.8 35
41 Layla Laramie 2027 Ruckel Middle School 07:07.4 13:16.9 36
42 Laken Hartley ? Red Sea Running Club 07:09.4 13:20.6 37
43 Lyla Scott 2029 Saint Mary Catholic School 07:12.7 13:26.7 38
44 Jimena Nava-Garcia ? Red Sea Running Club 07:13.0 13:27.2
45 Mikalah Ware 2027 Emerald Coast Middle School 07:15.5 13:32.0 39
46 Isabella Polous 7 Franklin County 07:16.2 13:33.2
47 Addyson Paul 8 Franklin County 07:16.2 13:33.3
48 Lily Disch 2028 Ruckel Middle School 07:16.5 13:33.8 40
49 Morgan Ross 2027 Emerald Coast Middle School 07:17.1 13:35.0 41
50 Emely Lucero 2028 Emerald Coast Middle School 07:18.1 13:36.9 42
51 Marguerite Miller 8 Maclay 07:19.5 13:39.4 43
52 Eliza Tomes 2028 Emerald Coast Middle School 07:21.4 13:42.9 44
53 Sophie Reid 2029 Emerald Coast Middle School 07:22.3 13:44.5
54 Katelyn Lagrosse 2028 Ruckel Middle School 07:24.3 13:48.3
55 Scarlet Waters 2029 Ruckel Middle School 07:25.2 13:50.1
56 Lila Marion 2028 Ruckel Middle School 07:26.3 13:52.1
57 Audrey Burke 2028 Rampello K-8 School 07:26.5 13:52.5 45
58 Lucy Taylor 2029 Red Hills Running Club 07:28.2 13:55.6 46
59 Linden Hale 2028 Rampello K-8 School 07:29.7 13:58.4 47
60 Cathryn Bridgford 2029 Saint Mary Catholic School 07:30.5 14:00.0 48
61 Barbara Ross 7 unattached 07:33.3 14:05.1
62 Allie Boone Jacobs 6 Maclay 07:33.5 14:05.4 49
63 Brooklyn Risner ? Ocala Distance Project 07:35.5 14:09.1 50
64 Evelyn Tidwell 2030 Seaside Neighborhood School 07:38.8 14:15.4 51
65 Failth Mayor 2030 Saint Mary Catholic School 07:39.6 14:16.8 52
66 Ava Roberts ? Ocala Distance Project 07:41.4 14:20.2 53
67 Addison Bricker ? Suwannee Speed 07:43.5 14:24.1 54
68 Briana Phillips 2027 Saint Mary Catholic School 07:45.1 14:27.2 55
69 Cannella Kellenberger 2030 Seaside Neighborhood School 07:50.7 14:37.5 56
70 Aurora Earlywine 8 Maclay 07:53.6 14:43.0 57
71 Reese Putnman 2027 Ruckel Middle School 07:55.9 14:47.3
72 Madelyn Dwyer 2029 Ruckel Middle School 07:58.7 14:52.4
73 Savanah Baker 2028 Rampello K-8 School 08:00.8 14:56.4 58
74 La'Starria Jones ? Swag Team 08:04.5 15:03.3
75 Avalyn Brake 2029 Thomas L. Sims Middle School 08:04.6 15:03.6 59
76 Edith Bricklemyer 2029 Rampello K-8 School 08:09.8 15:13.2 60
77 Lily Lancaster 6 Maclay 08:14.6 15:22.1 61
78 Sydney Walsh ? Red Sea Running Club 08:15.7 15:24.2
79 Riley Gehringer 2029 Ruckel Middle School 08:15.9 15:24.6
80 Ava Jaskolski 2029 Saint Mary Catholic School 08:16.9 15:26.3
81 Silvy Ewert 2028 Ruckel Middle School 08:18.2 15:28.9
82 Abigail Stephens 6 Maclay 08:18.3 15:29.1
83 Sophia Lee 8 Maclay 08:19.8 15:31.8
84 Nidhi Ponnaganti 8 Maclay 08:20.7 15:33.5
85 Tiondra Paden SO Jefferson County 08:21.7 15:35.4
86 Hadley Brown 2027 Wakulla Middle School Wildcats 08:29.1 15:49.2 62
87 Raquel Gonzalex-Loumiet 6 Maclay 08:35.7 16:01.4
88 Brooke Gunter ? Suwannee Speed 08:37.1 16:04.1 63
89 Aubrey Johnson ? Suwannee Speed 08:46.5 16:21.7 64
90 Allie Athey 2029 Ruckel Middle School 08:51.9 16:31.7
91 Penelope Brazier 2028 Wakulla Middle School Wildcats 08:52.5 16:32.8 65
92 Caroline Rowe 2027 Red Hills Running Club 08:53.6 16:34.8 66
93 Natalie De La Cruz ? Suwannee Speed 08:55.8 16:38.9 67
94 Baileigh Dasher 7 Franklin County 08:57.0 16:41.1
95 Sara Smiga 2027 Thomas L. Sims Middle School 08:57.1 16:41.4 68
96 London Waymon 2027 Wakulla Middle School Wildcats 08:59.7 16:46.2 69
97 Clayton Mooneyham 2027 Thomas L. Sims Middle School 09:29.5 17:41.8 70
98 McKey Nunn 2028 Wakulla Middle School Wildcats 09:31.4 17:45.3 71
99 Laney Blay 2027 Red Hills Running Club 09:34.5 17:51.2 72
100 McKenna Neely 2027 Thomas L. Sims Middle School 09:39.7 18:00.7 73
101 Colette Lovel 2029 Wakulla Middle School Wildcats 09:42.8 18:06.6 74
102 Emily Matson 2028 Wakulla Middle School Wildcats 10:30.0 19:34.7 75
103 Kenedi LaRue 2029 Wakulla Middle School Wildcats 10:33.2 19:40.6 76
104 Arden Wingate 2029 Thomas L. Sims Middle School 11:14.0 20:56.6 77
105 Makiya Cash 2027 Wakulla Middle School Wildcats 11:24.8 21:16.8
106 Summer Grey 2027 Wakulla Middle School Wildcats 11:45.0 21:54.5
107 Hannah Hall 2027 Wakulla Middle School Wildcats 12:56.5 24:07.7
108 Akina Womack 2029 Thomas L. Sims Middle School 13:01.9 24:17.7 78
109 Ansley Schilling 2028 Wakulla Middle School Wildcats 13:12.5 24:37.6
110 Kaelynn Fontenot 2028 Wakulla Middle School Wildcats 13:12.8 24:38.1
111 Madeline McGuire 2029 Wakulla Middle School Wildcats 15:19.1 28:33.6
112 Fantasia Hawkins 8 Jefferson County 16:17.4 30:22.3

Girls 5k Run CC Select Team Results (5k)
Top↑

PL Team Total Time Avg. Time Score 1 2 3 4 5 6 7
1 Fort Walton Beach 1:42:11 20:26 172 1 18 32 34 87    
2 South Walton 1:43:00 20:36 173 9 20 26 57 61 68 86
3 Park Vista 1:44:36 20:55 248 8 28 64 65 83 98 117
4 Plant 1:45:28 21:05 250 38 45 47 53 67 74 79
5 Robinson 1:46:09 21:13 286 41 42 44 77 82 113 123
6 Ponte Vedra 1:46:23 21:16 293 33 48 56 75 81 94 95
7 Choctawhatchee 1:45:41 21:08 303 12 16 22 122 131 177 178
8 Gulliver Prep 1:46:28 21:17 308 30 54 55 84 85 125 165
9 Winter Park 1:46:36 21:19 332 23 27 62 106 114 124  
10 Spruce Creek 1:45:53 21:10 343 5 10 14 148 166 172 184
11 Tocoi Creek 1:46:48 21:21 347 11 60 70 80 126 134 173
12 Chiles 1:47:22 21:28 350 31 36 39 112 132 142 156
13 Boone 1:45:35 21:07 350 2 7 102 103 136 150 176
14 Florida High 1:47:57 21:35 410 13 97 99 100 101 171 174
15 Nease 1:48:21 21:40 412 24 66 105 107 110 127 143
16 Lake Highland Prep 1:48:49 21:45 416 21 37 93 104 161 175 190
17 Providence Christian 1:49:46 21:57 428 6 29 78 120 195    
18 Wiregrass Ranch 1:47:48 21:33 431 4 71 108 109 139 140 168
19 Alonso 1:49:31 21:54 441 43 49 58 145 146 154 155
20 Oviedo 1:49:09 21:49 448 25 63 115 116 129 189 191
21 George Steinbrenner 1:49:30 21:54 455 50 72 76 119 138 159 160
22 South Fork 1:48:53 21:46 461 3 46 118 130 164 187  
23 Hagerty 1:49:45 21:57 470 17 73 96 135 149 192 194
24 Rockledge 1:52:03 22:24 539 19 51 133 151 185 198 201
25 Vero Beach 1:52:01 22:24 564 59 91 111 141 162 170  
26 Lake Mary 1:52:13 22:26 576 69 90 128 137 152 158 163
27 Olympia 1:53:44 22:44 590 15 35 169 183 188 193 200
28 Edgewater 1:53:31 22:42 621 88 89 121 144 179 197  
29 West Orange 1:55:23 23:04 660 40 92 167 180 181 196 199
30 Master's Academy (Oviedo) 1:55:36 23:07 691 52 147 153 157 182 186 202

Girls 5k Run CC Select Individual Results (5k)
Top↑

PL NAME YEAR TEAM Avg. Mile TIME SCORE
1 Belicia O'Grady SO Fort Walton Beach 05:59.9 18:38.2 1
2 Megan Dolan SR Boone 06:07.8 19:02.7 2
3 Emerson Brinn FR South Fork 06:08.9 19:06.2 3
4 Ava Schmitt SO Wiregrass Ranch 06:09.2 19:07.3 4
5 Elyse Carmichael SO Washington (Pensacola) 06:11.3 19:13.6
6 Delaney Stephens SR Spruce Creek 06:11.4 19:14.0 5
7 Summerlynn Kingston SR River Ridge 06:12.1 19:16.0
8 Millie Talmadge 2025 Providence Christian 06:13.3 19:19.8 6
9 Kate Merritt 2023 Coffee 06:15.0 19:25.3
10 Hannah Foley SR Boone 06:16.9 19:31.0 7
11 Jessica Reason SR Park Vista 06:17.9 19:34.2 8
12 Reece Knowlton JR South Walton 06:18.5 19:36.1 9
13 Catalina Edwards SR Celebration 06:18.8 19:37.1
14 Olivia Niewald SR Spruce Creek 06:20.5 19:42.4 10
15 Sabrina Martinez FR Riviera Prep 06:20.9 19:43.5
16 Madison Patchan JR Tocoi Creek 06:21.8 19:46.4 11
17 Sydney Schiff SO Benjamin School 06:22.2 19:47.6
18 Brylie Kilgore SR Choctawhatchee 06:24.1 19:53.6 12
19 Niya Coleman SR Florida High 06:24.5 19:54.7 13
20 Bella Niewald SO Spruce Creek 06:24.9 19:56.0 14
21 Maddie Heald JR Olympia 06:26.3 20:00.3 15
22 Hayley Boyle SR Choctawhatchee 06:29.4 20:10.0 16
23 Alena Pezzoli JR Hagerty 06:29.8 20:11.3 17
24 Tilda Brewer SR Fort Walton Beach 06:31.1 20:15.1 18
25 Ava Quattrocchi JR Rockledge 06:31.2 20:15.6 19
26 Grace Petty FR South Walton 06:32.6 20:19.8 20
27 Sadie D'Andrea FR Lake Highland Prep 06:32.7 20:20.1 21
28 Isabel Harter FR Choctawhatchee 06:32.8 20:20.5 22
29 Christina Feucht SR Winter Park 06:32.9 20:20.7 23
30 Hannah Claytor SR Dr. Phillips 06:34.8 20:26.7
31 Katherine Mueller SR Nease 06:35.4 20:28.7 24
32 Maya Cabal JR Oviedo 06:35.8 20:29.9 25
33 Kristina Hankinson SR South Walton 06:36.5 20:31.9 26
34 Olivia Denney JR Winter Park 06:36.6 20:32.5 27
35 Camila Cortes SR Park Vista 06:37.2 20:34.1 28
36 Hannah Jacobs 2025 Providence Christian 06:37.2 20:34.1 29
37 Alessandra Di Mise SO Gulliver Prep 06:37.3 20:34.7 30
38 Maddie Morris FR Chiles 06:38.2 20:37.4 31
39 Hannah Kacer SR Timber Creek 06:38.8 20:39.2
40 Grace Hebson SR Fort Walton Beach 06:39.7 20:42.0 32
41 Zoe Epstein FR Ponte Vedra 06:41.0 20:46.0 33
42 Dahlia Irizarry JR Fort Walton Beach 06:41.3 20:46.9 34
43 Kathryn Hey SR Olympia 06:41.5 20:47.7 35
44 Sophia Youngberg SO Chiles 06:42.0 20:49.0 36
45 Natalie Newman SO Lake Highland Prep 06:42.0 20:49.2 37
46 Kristin Keyser SR Plant 06:42.8 20:51.6 38
47 London Mellen FR Chiles 06:43.7 20:54.5 39
48 Ali Klyce FR West Orange 06:44.0 20:55.3 40
49 Sarah Tate FR Robinson 06:44.1 20:55.5 41
50 Arianna Milsaps SO Robinson 06:44.1 20:55.8 42
51 Skyler Gillett SR Alonso 06:44.5 20:56.9 43
52 Helena Gagnier SR Robinson 06:44.7 20:57.5 44
53 Aurora Clark SO Plant 06:44.9 20:58.1 45
54 Abby Mclaughlin SO South Fork 06:45.7 21:00.6 46
55 Katherine Fisher SO Plant 06:46.7 21:03.6 47
56 Banks Vadeboncoeur SO Ponte Vedra 06:47.0 21:04.5 48
57 Nathalia Mallo SR Alonso 06:47.0 21:04.7 49
58 Mckenzie David JR George Steinbrenner 06:47.3 21:05.7 50
59 Emma Grove SR Rockledge 06:48.2 21:08.2 51
60 Avery Gervais 7 Master's Academy (Oviedo) 06:48.5 21:09.2 52
61 Kate Pollard SR Plant 06:48.8 21:10.2 53
62 Tara Menon FR Gulliver Prep 06:49.1 21:11.2 54
63 Aleah Sawyer 8 Gulliver Prep 06:49.6 21:12.9 55
64 Shani Etique FR Ponte Vedra 06:50.0 21:14.1 56
65 Claire Griner SO South Walton 06:50.1 21:14.3 57
66 Maria Ortiz SO Alonso 06:50.5 21:15.5 58
67 Anna Cobb SO Vero Beach 06:50.9 21:16.6 59
68 Autumn Herman SR Tocoi Creek 06:51.0 21:17.0 60
69 Neila Finucane FR South Walton 06:51.5 21:18.5 61
70 Madilynn Jersey SO Winter Park 06:51.5 21:18.5 62
71 Hannah Adamson JR Oviedo 06:51.8 21:19.4 63
72 Nikki Gialanella JR Park Vista 06:52.6 21:22.1 64
73 Maison Davis SO Park Vista 06:52.9 21:23.0 65
74 Kendall Wampler SO Nease 06:53.5 21:24.9 66
75 Elle Grider JR Plant 06:53.7 21:25.5 67
76 Dafne Lucero SR South Walton 06:53.9 21:26.0 68
77 Hope Schoenwetter SO Lake Mary 06:54.0 21:26.3 69
78 Catherine Ingoldsby SR Tocoi Creek 06:54.6 21:28.2 70
79 Landyn Williams SR Wiregrass Ranch 06:55.0 21:29.7 71
80 Ainsley Aeschleman FR George Steinbrenner 06:55.1 21:29.9 72
81 Kailyn David JR Hagerty 06:55.9 21:32.3 73
82 Frances Van Looveren SR Plant 06:57.0 21:35.6 74
83 Megan Holian JR Ponte Vedra 06:57.3 21:36.7 75
84 Brooke Snee FR George Steinbrenner 06:57.3 21:36.8 76
85 Brynlee White SO Robinson 06:57.5 21:37.1 77
86 Brooke Stanley 2027 Providence Christian 06:57.7 21:38.0 78
87 Sophia Dicus SO Plant 06:58.6 21:40.6 79
88 Aurora Bauer SO Tocoi Creek 06:58.7 21:41.1 80
89 Arden Doherty FR Ponte Vedra 06:59.1 21:42.4 81
90 Margaret Taggart FR Robinson 06:59.5 21:43.6 82
91 Elise Ratledge SR Park Vista 06:59.6 21:43.7 83
92 Ines Ferreiro SR Gulliver Prep 06:59.7 21:44.2 84
93 Lucia Ferreiro 8 Gulliver Prep 07:00.3 21:46.0 85
94 Diana Garcia FR South Walton 07:00.3 21:46.1 86
95 Madison Deroussel SR Fort Walton Beach 07:01.3 21:49.0 87
96 Amelia Edgar JR Plant 07:01.4 21:49.4
97 Emma Torbert SR Edgewater 07:01.6 21:50.1 88
98 Sascha Wright FR Edgewater 07:02.2 21:51.8 89
99 Emily Branham SR Lake Mary 07:02.2 21:51.9 90
100 Lydia Dalgleish SO Vero Beach 07:02.2 21:52.0 91
101 Caroline Wilson SO Plant 07:02.8 21:53.8
102 Madison Burden JR West Orange 07:03.0 21:54.3 92
103 Taylor Johnson JR Lake Highland Prep 07:03.6 21:56.1 93
104 Julia Preston FR Ponte Vedra 07:03.6 21:56.3 94
105 Ella Nolan FR Ponte Vedra 07:03.8 21:56.9 95
106 Ava Howell FR Hagerty 07:03.8 21:57.0 96
107 Leah Boutwell 8 Florida High 07:04.4 21:58.7 97
108 Gianna Wrathell JR Park Vista 07:04.9 22:00.4 98
109 Ryleigh Gunter FR Florida High 07:05.2 22:01.1 99
110 Leah Keller JR Florida High 07:05.2 22:01.2 100
111 Madeleine Byrd JR Florida High 07:05.4 22:01.8 101
112 Sydney Seinfield SO Boone 07:06.4 22:04.9 102
113 Ebony Herndon JR Boone 07:06.5 22:05.2 103
114 Anya Shah SO Lake Highland Prep 07:06.8 22:06.3 104
115 Ella Harrison JR Nease 07:07.2 22:07.3 105
116 Sarah Gross SR Winter Park 07:07.3 22:07.7 106
117 Shannon Fischer SO Nease 07:07.6 22:08.6 107
118 Jasalynn Mcfaul SR Wiregrass Ranch 07:07.8 22:09.2 108
119 Sydnie Alagal JR Wiregrass Ranch 07:07.9 22:09.7 109
120 Mary Pace-Balzan SR Nease 07:08.7 22:12.2 110
121 Jordan Staar FR Vero Beach 07:09.2 22:13.6 111
122 Molly Duggan JR Chiles 07:09.3 22:14.0 112
123 Caroline Brindise SR Robinson 07:09.7 22:15.2 113
124 Alisa Valencia SR Winter Park 07:10.5 22:17.8 114
125 Hannah Atwell JR Oviedo 07:11.0 22:19.1 115
126 Madalyn Falk JR Oviedo 07:11.1 22:19.6 116
127 Mya Love SO Park Vista 07:11.1 22:19.6 117
128 Emi Varghese SO Ponte Vedra 07:11.8 22:21.6
129 Alleigh Podbeusek SO South Fork 07:12.0 22:22.3 118
130 Hannah Morin FR George Steinbrenner 07:12.8 22:24.9 119
131 Elle Salter 2023 Providence Christian 07:13.1 22:25.8 120
132 Isabela Bermann FR Edgewater 07:13.3 22:26.4 121
133 Chi Medina SR Choctawhatchee 07:15.2 22:32.2 122
134 Alessandra Hollyfield SR Robinson 07:15.2 22:32.4 123
135 Diora DeMarse JR Plant 07:15.3 22:32.5
136 Olivia Ranno SR Winter Park 07:15.5 22:33.3 124
137 Andrea Ferreiro JR Gulliver Prep 07:15.8 22:34.0 125
138 Tess Myroup SO Tocoi Creek 07:16.4 22:35.9 126
139 Amari Whetro JR Dr. Phillips 07:16.6 22:36.7
140 Maureen McDonald JR Nease 07:16.9 22:37.5 127
141 Fayza Jaffer SR Lake Mary 07:18.1 22:41.2 128
142 Loren Blumenfeld JR Oviedo 07:18.1 22:41.3 129
143 Eva Atencio SO South Fork 07:18.5 22:42.4 130
144 Giavanna Paone SR Choctawhatchee 07:19.5 22:45.6 131
145 Madison McNeill SR Chiles 07:20.4 22:48.3 132
146 Sabrina Ferrell JR Rockledge 07:20.6 22:49.1 133
147 Reese Storey SO Tocoi Creek 07:21.2 22:50.8 134
148 Lia Miller FR Hagerty 07:21.2 22:50.9 135
149 Sabine Alexander FR Boone 07:21.4 22:51.7 136
150 Kaitlyn Harding SR Lake Mary 07:21.7 22:52.4 137
151 Nina Pardo SR George Steinbrenner 07:21.9 22:53.0 138
152 Kylie Durney SR Dr. Phillips 07:21.9 22:53.0
153 Hannah Sheen SR Wiregrass Ranch 07:21.9 22:53.2 139
154 Brooke Pfaltzgraff SO Wiregrass Ranch 07:23.7 22:58.8 140
155 Cali Caravello SO South Walton 07:23.9 22:59.3
156 Gracie Fleming FR Vero Beach 07:23.9 22:59.3 141
157 Lily Brannon SO Chiles 07:25.1 23:03.0 142
158 Lizbeth Closterides SR Nease 07:25.8 23:05.3 143
159 Peri Price SR Edgewater 07:26.1 23:06.1 144
160 Carlson Henry JR Alonso 07:26.2 23:06.4 145
161 Alex Howell SO Alonso 07:26.8 23:08.4 146
162 Haleigh Silver 8 Master's Academy (Oviedo) 07:27.0 23:09.0 147
163 Audrey Carstens SO Nease 07:27.8 23:11.3
164 Kylee Lokensgard SO Spruce Creek 07:28.5 23:13.5 148
165 Katherine Smith SO Hagerty 07:28.6 23:14.0 149
166 Mia Cuevas SR Nease 07:28.7 23:14.2
167 Hailey Garcia SO Boone 07:29.9 23:18.1 150
168 Shelby Ward SO Rockledge 07:30.0 23:18.3 151
169 Kaylie Bush JR Lake Mary 07:31.3 23:22.2 152
170 Maria Newman JR Master's Academy (Oviedo) 07:31.5 23:23.1 153
171 Megan Seales SO Alonso 07:32.0 23:24.6 154
172 Isabella Quinlan SO Alonso 07:32.4 23:25.8 155
173 Kinley Helms SO Chiles 07:33.0 23:27.7 156
174 Emily Rackley JR Nease 07:33.8 23:30.2
175 Samantha Register JR Master's Academy (Oviedo) 07:34.4 23:31.9 157
176 Kaitlyn Kristian JR Chiles 07:34.5 23:32.3
177 Sara Povlick JR Lake Mary 07:34.8 23:33.3 158
178 Gianna Colucci SR George Steinbrenner 07:35.3 23:34.8 159
179 Maria Tejada SO George Steinbrenner 07:35.8 23:36.4 160
180 Peyton Richards SR Lake Highland Prep 07:36.4 23:38.0 161
181 Laiken Hoffman FR Vero Beach 07:37.0 23:40.1 162
182 Luna de Laat FR South Walton 07:37.3 23:40.8
183 Caroline Mcclelland SO Lake Mary 07:37.5 23:41.5 163
184 Ashley Stocker SR South Fork 07:37.7 23:42.1 164
185 Olivia Johnson JR Gulliver Prep 07:37.8 23:42.5 165
186 Grace Daughtrey SR George Steinbrenner 07:37.9 23:42.8
187 Marissa Veeravagu SR Park Vista 07:38.9 23:46.0
188 Lauren Williams SR Spruce Creek 07:39.6 23:48.0 166
189 Leah Wands SR West Orange 07:40.2 23:49.8 167
190 Katie Cominale SO Wiregrass Ranch 07:40.9 23:52.2 168
191 Eva He FR Chiles 07:42.1 23:55.8
192 Anna Gordon SR Olympia 07:42.3 23:56.4 169
193 Sindy Moncado SO Vero Beach 07:42.4 23:56.8 170
194 Trinity Francis SO Florida High 07:42.4 23:56.9 171
195 Annabelle Giurato FR Ponte Vedra 07:43.2 23:59.3
196 Shea Bryan JR Spruce Creek 07:44.2 24:02.3 172
197 Sofia Giakoumas SR Park Vista 07:44.2 24:02.5
198 Brooke Samson JR Tocoi Creek 07:45.4 24:06.1 173
199 Miyuki Vos JR Florida High 07:45.5 24:06.4 174
200 Kenza Attallah SO Alonso 07:45.6 24:06.7
201 Kate Buckley SO Lake Highland Prep 07:45.6 24:06.7 175
202 Samantha Matey SR Boone 07:46.1 24:08.3 176
203 Bailey Cook JR George Steinbrenner 07:47.0 24:11.1
204 Lauren Bage JR Choctawhatchee 07:47.1 24:11.3 177
205 Atlantis Carroll FR Choctawhatchee 07:48.1 24:14.4 178
206 Chapel Price SO Edgewater 07:49.1 24:17.8 179
207 Carley Stroup SR West Orange 07:50.6 24:22.3 180
208 Paula Delgado SO West Orange 07:50.7 24:22.5 181
209 Amelia Gogley 7 Master's Academy (Oviedo) 07:50.9 24:23.2 182
210 Katie Heald FR Olympia 07:51.1 24:24.0 183
211 Abigail King FR Choctawhatchee 07:51.3 24:24.3
212 Skye Ehman JR Spruce Creek 07:51.7 24:25.6 184
213 Cassidy Sakraida SO Tocoi Creek 07:53.0 24:29.7
214 June Fatu SR Rockledge 07:53.8 24:32.1 185
215 Riley Leifried 8 Master's Academy (Oviedo) 07:54.0 24:32.8 186
216 Sawyer Spatara FR South Fork 07:54.0 24:33.0 187
217 Ella Garruto JR Robinson 07:54.2 24:33.5
218 Kaira Krippendorff FR Gulliver Prep 07:54.4 24:34.0
219 Sandy Scott JR Olympia 07:55.0 24:36.0 188
220 Lillian Johnson JR Oviedo 07:55.5 24:37.7 189
221 Meryl Canine Junior Lake Highland Prep 07:57.2 24:42.9 190
222 Alyssa Wahl JR Oviedo 07:57.7 24:44.3 191
223 Carmen Cano SO Wiregrass Ranch 07:58.3 24:46.2
224 Kerry Keegan JR Hagerty 07:58.4 24:46.6 192
225 Avery MacLaren SO Oviedo 07:58.4 24:46.7
226 Ashlynd Sellers SR Boone 07:59.0 24:48.5
227 Dakota Cohen FR Gulliver Prep 08:00.4 24:52.9
228 Victoria Sanchez FR Olympia 08:03.6 25:02.7 193
229 Ana Adank JR Florida High 08:04.3 25:05.0
230 Juliette Wells FR Tocoi Creek 08:04.5 25:05.4
231 Celine Merlin SO Hagerty 08:04.6 25:05.9 194
232 Eleanor Neale FR Choctawhatchee 08:14.8 25:37.4
233 Paula Monfort JR Wiregrass Ranch 08:16.0 25:41.4
234 Juliette Hill 2028 Providence Christian 08:18.5 25:49.0 195
235 Alexa Sommerfeld SR Hagerty 08:18.9 25:50.1
236 Serena Young JR Lake Highland Prep 08:19.0 25:50.6
237 Chase Caceres JR Dr. Phillips 08:21.7 25:59.1
238 Lindsey Glunk SO George Steinbrenner 08:22.6 26:01.9
239 Savannah Wells SO Tocoi Creek 08:22.9 26:02.7
240 Jarilyn Valdez JR West Orange 08:24.2 26:06.8 196
241 Sam Cherry SO Chiles 08:25.1 26:09.5
242 Emelee Schneker SO Alonso 08:25.6 26:11.2
243 Alyssa Bennin SR Choctawhatchee 08:26.7 26:14.4
244 Jamison Truett SO Edgewater 08:26.8 26:14.7 197
245 Josie Harshbarger SO Oviedo 08:29.0 26:21.6
246 Ginger White SR Rockledge 08:30.0 26:24.6 198
247 Jayleen Valdez JR West Orange 08:33.5 26:35.5 199
248 Laisha Saldivar SR Olympia 08:34.8 26:39.8 200
249 Felicity Inman JR Rockledge 08:44.0 27:08.2 201
250 Lily Perin SO Alonso 08:44.3 27:09.2
251 Riley Sanderson JR Oviedo 08:47.0 27:17.6
252 Elizabeth Hey FR Olympia 08:51.1 27:30.4
253 Isabel Miller FR Olympia 08:53.0 27:36.3
254 Joelle Jackson JR Hagerty 08:56.6 27:47.3
255 Caroline Morris SR Master's Academy (Oviedo) 09:20.4 29:01.3 202
0 Sydney Kalia SO Lake Mary DNF

Boys 3k Run CC Middle School Team Results (3k)
Top↑

PL Team Total Time Avg. Time Score 1 2 3 4 5 6 7
1 Emerald Coast Middle School 54:05 10:49 50 1 10 12 13 14 17 26
2 Red Sea Running Club 55:24 11:04 78 7 11 15 18 27 28 40
3 Ruckel Middle School 56:02 11:12 86 8 16 19 20 23 35 37
4 Maclay 55:44 11:08 90 2 4 9 34 41 48 49
5 Ocala Distance Project 56:29 11:17 116 3 5 6 47 55 61  
6 Liza Jackson Preparatory Schoo 57:57 11:35 140 24 25 29 30 32 38 44
7 Rampello K-8 School 1:01:35 12:19 218 31 33 39 53 62 64 66
8 Seaside Neighborhood School 1:01:58 12:23 221 21 22 54 57 67    
9 Thomas L. Sims Middle School 1:02:03 12:24 233 36 43 46 50 58 63 65
10 Suwannee Speed 1:04:02 12:48 272 45 52 56 59 60 68 69
11 Saint Mary Catholic School 1:06:39 13:19 308 42 51 70 72 73 74 76
12 Wakulla Middle School Wildcats 1:18:19 15:39 380 71 75 77 78 79    

Boys 3k Run CC Middle School Individual Results (3k)
Top↑

PL NAME YEAR TEAM Avg. Mile TIME SCORE
1 Brett Peveto 2027 Emerald Coast Middle School 05:30.0 10:15.2 1
2 David Barton 8 Maclay 05:33.2 10:21.2 2
3 Collin Moore ? Ocala Distance Project 05:33.8 10:22.4 3
4 Logan Phipps 7 Maclay 05:36.4 10:27.2 4
5 Alexander Lammens ? Ocala Distance Project 05:37.2 10:28.6 5
6 Jacob Rogers ? Ocala Distance Project 05:37.9 10:29.9 6
7 Wesley Warren 2027 Brookwood School 05:41.4 10:36.5
8 Jacob Kelley ? Red Sea Running Club 05:42.3 10:38.1 7
9 Reid Sadowski 2027 Ruckel Middle School 05:45.9 10:44.8 8
10 Connor Thumm 8 Maclay 05:46.0 10:45.1 9
11 Jackson Fischer 2027 Emerald Coast Middle School 05:46.6 10:46.3 10
12 Reed Hagen ? ERYRC 05:48.4 10:49.6
13 Jett Harris ? Red Sea Running Club 05:52.9 10:58.0 11
14 Clayton Gerrell 2028 Emerald Coast Middle School 05:53.4 10:58.9 12
15 Steele Rogers 2027 Emerald Coast Middle School 05:54.9 11:01.7 13
16 Noah VanderBaan 2028 Emerald Coast Middle School 05:56.0 11:03.8 14
17 Nathan Meloy ? Red Sea Running Club 05:56.7 11:05.1 15
18 Brody Mathis 2027 Ruckel Middle School 05:59.3 11:09.9 16
19 Chris Hankinson 2027 Emerald Coast Middle School 06:00.3 11:11.8 17
20 Josiah Berry 8 GCU Elite Racing 06:00.6 11:12.2
21 Eric Chen ? Red Sea Running Club 06:00.6 11:12.4 18
22 Sebastian Reimer 2029 Ruckel Middle School 06:04.7 11:19.9 19
23 Luke Stevens 2028 Ruckel Middle School 06:04.9 11:20.4 20
24 Landon Nash 2027 Seaside Neighborhood School 06:05.7 11:21.7 21
25 Cameron Hale 2029 Seaside Neighborhood School 06:07.8 11:25.7 22
26 Tucker Kirkland 2027 Ruckel Middle School 06:08.8 11:27.6 23
27 Kai Darnell 2028 Liza Jackson Preparatory Schoo 06:09.2 11:28.4 24
28 Landon Whalen 2028 Liza Jackson Preparatory Schoo 06:09.7 11:29.2 25
29 Carter Jackson 2028 Emerald Coast Middle School 06:10.4 11:30.5 26
30 Jonathan Kelley ? Red Sea Running Club 06:10.7 11:31.1 27
31 Kai Barbaza ? Red Sea Running Club 06:12.3 11:34.1 28
32 Xavier Sutherland 2027 Liza Jackson Preparatory Schoo 06:13.2 11:35.8 29
33 Braden Mcallister 2028 Liza Jackson Preparatory Schoo 06:15.0 11:39.1 30
34 Alec Brown 2029 Hillsborough Harriers 06:16.1 11:41.3
35 Michael Martinez 2028 Conchita Espinosa Academy 06:16.3 11:41.5
36 Garrett Teeling 2030 Rampello K-8 School 06:17.9 11:44.6 31
37 Roman Lichlyter 2028 Liza Jackson Preparatory Schoo 06:18.2 11:45.1 32
38 Ryan Tyson 2027 Rampello K-8 School 06:19.1 11:46.8 33
39 Wesley Seise 6 Maclay 06:24.0 11:55.9 34
40 Drew Maas 2027 Emerald Coast Middle School 06:24.4 11:56.7
41 Jake Buis 2027 Ruckel Middle School 06:26.4 12:00.3 35
42 Christian Pabst 2027 Thomas L. Sims Middle School 06:27.3 12:02.1 36
43 Bryant Olson 2029 Ruckel Middle School 06:27.8 12:03.0 37
44 Brayden Reimer 2028 Ruckel Middle School 06:28.8 12:04.8
45 Braydon Jeter 2028 Liza Jackson Preparatory Schoo 06:28.9 12:05.1 38
46 James Carpenter 2029 Emerald Coast Middle School 06:29.3 12:05.8
47 Luke Bellino 2027 Emerald Coast Middle School 06:29.8 12:06.7
48 Graham Marshall 2028 Rampello K-8 School 06:29.8 12:06.8 39
49 Nicholas Alvarez ? Red Sea Running Club 06:30.2 12:07.4 40
50 Evan Navarre 2028 Ruckel Middle School 06:31.8 12:10.6
51 Rafe Ellis 2028 Ruckel Middle School 06:31.9 12:10.6
52 Mirko Usina 6 Maclay 06:34.6 12:15.7 41
53 Kilian Wise 2028 Saint Mary Catholic School 06:35.0 12:16.5 42
54 Evan Bolton 2027 Thomas L. Sims Middle School 06:35.6 12:17.6 43
55 Holden Black 2027 Liza Jackson Preparatory Schoo 06:36.1 12:18.5 44
56 Scott Uribe ? Suwannee Speed 06:36.4 12:19.1 45
57 Caleb Reed 2027 Thomas L. Sims Middle School 06:36.7 12:19.6 46
58 Van Laramie 2029 Ruckel Middle School 06:37.0 12:20.1
59 Jacob McGovern ? Ocala Distance Project 06:38.4 12:22.8 47
60 Henry Procter 7 Maclay 06:38.5 12:22.9 48
61 Ben Lawson 6 Maclay 06:38.5 12:22.9 49
62 Hudson Lewis 2028 Thomas L. Sims Middle School 06:38.9 12:23.7 50
63 Christopher Elam 2029 Saint Mary Catholic School 06:39.3 12:24.4 51
64 Kale Skinner ? Suwannee Speed 06:39.7 12:25.1 52
65 Aiden Foster 2027 Ruckel Middle School 06:41.0 12:27.7
66 Ford Hogge 8 Maclay 06:42.6 12:30.6
67 Micah Matherne 2028 Ruckel Middle School 06:44.7 12:34.5
68 Sam Pankop 2029 Ruckel Middle School 06:45.9 12:36.7
69 Briac Chassignet-Bunge 7 Maclay 06:46.6 12:38.0
70 Jacob Ordway 2029 Rampello K-8 School 06:46.6 12:38.0 53
71 Tucker Raef 2029 Ruckel Middle School 06:48.0 12:40.6
72 Briggs Barker 2029 Seaside Neighborhood School 06:48.7 12:42.0 54
73 Gurvan Chassignet-Bunge 6 Maclay 06:50.0 12:44.4
74 Graham Beauchamp 2027 Ruckel Middle School 06:50.7 12:45.6
75 Evan Thomson ? Ocala Distance Project 06:50.9 12:46.0 55
76 Hector Cortes ? Suwannee Speed 06:55.8 12:55.2 56
77 Hutton Price 2030 Seaside Neighborhood School 06:56.2 12:55.9 57
78 Grant Weber 2027 Thomas L. Sims Middle School 06:58.8 13:00.8 58
79 Jakob Trujillo 2028 Ruckel Middle School 07:00.8 13:04.5
80 Uziel Jahuey ? Suwannee Speed 07:02.6 13:07.8 59
81 Eli Dawson 2029 Ruckel Middle School 07:03.4 13:09.5
82 Keion Enzor 7 Jefferson County 07:04.8 13:11.9
83 Logan Rusmiesel 2029 Ruckel Middle School 07:05.1 13:12.5
84 Patrick Wusterbarth 2029 Ruckel Middle School 07:06.2 13:14.6
85 Will Bosko 2027 St. Patrick's Interparish 07:06.5 13:15.1
86 Brant Johnson ? Suwannee Speed 07:06.6 13:15.3 60
87 Cormac McCabe 7 Maclay 07:06.8 13:15.7
88 Gabriel Thomson ? Ocala Distance Project 07:07.2 13:16.5 61
89 Oliver Marshall 2029 Rampello K-8 School 07:08.8 13:19.5 62
90 Joel Barnes 2027 Ruckel Middle School 07:09.4 13:20.7
91 Nathaniel Cash 2027 Thomas L. Sims Middle School 07:11.0 13:23.5 63
92 Milo Burke 2030 Rampello K-8 School 07:13.1 13:27.5 64
93 Aiden Carter 2028 Thomas L. Sims Middle School 07:13.2 13:27.7 65
94 Alex Karalekas 2028 Rampello K-8 School 07:14.8 13:30.6 66
95 Joshua Kelley ? Red Sea Running Club 07:15.5 13:31.9
96 Griggs Justiss 2029 Seaside Neighborhood School 07:16.2 13:33.3 67
97 D'Mitri Cimino 2030 Rampello K-8 School 07:17.3 13:35.3
98 Jace Hurst ? Suwannee Speed 07:17.9 13:36.4 68
99 Logan Haley ? Suwannee Speed 07:18.1 13:36.9 69
100 Liam Hunter 2031 Rampello K-8 School 07:20.5 13:41.2
101 Jowell Gonzalez 2027 Saint Mary Catholic School 07:23.7 13:47.3 70
102 Jesse May 6 Maclay 07:25.3 13:50.1
103 Corbin Ferreira 2027 Wakulla Middle School Wildcats 07:25.9 13:51.3 71
104 Drecon Cimino 2027 Rampello K-8 School 07:27.4 13:54.2
105 Jake Utke 2028 Thomas L. Sims Middle School 07:29.3 13:57.7
106 Diego Roberts 2028 Saint Mary Catholic School 07:29.7 13:58.3 72
107 Ross Manners 2027 Thomas L. Sims Middle School 07:33.4 14:05.4
108 Zach Falwell 2030 Rampello K-8 School 07:33.8 14:06.0
109 Andrew Campbell 7 Maclay 07:36.5 14:11.1
110 Alexander Pike 2029 Saint Mary Catholic School 07:37.5 14:12.9 73
111 Charlie Beaven 6 Maclay 07:40.4 14:18.5
112 John Hanneken 2027 Saint Mary Catholic School 07:41.9 14:21.2 74
113 Brett Lee 6 Maclay 07:42.3 14:21.8
114 Jeremiah Dissmore 2027 Wakulla Middle School Wildcats 07:42.6 14:22.5 75
115 Jordan Phommasack 2029 Thomas L. Sims Middle School 07:43.0 14:23.2
116 Adien Collins-Hutchinson 2028 Ruckel Middle School 07:43.9 14:24.9
117 Dean Schultz 2028 Thomas L. Sims Middle School 07:49.1 14:34.7
118 Cameron McCormack 2028 Thomas L. Sims Middle School 07:50.2 14:36.6
119 Ryker LaPete 6 Maclay 07:54.8 14:45.2
120 Reed Hurst ? Suwannee Speed 07:59.5 14:54.0
121 Josue De La Cruz ? Suwannee Speed 08:10.7 15:14.9
122 Luke Jackson 6 Maclay 08:11.4 15:16.2
123 Maximilian Wise 2030 Saint Mary Catholic School 08:13.2 15:19.6 76
124 Anthony Leparulo 6 Maclay 08:16.6 15:25.9
125 Max Fulling 2029 Thomas L. Sims Middle School 08:23.0 15:37.7
126 Levi Priddy 6 Franklin County 08:24.0 15:39.6
127 Sebastian Wise 2029 Thomas L. Sims Middle School 08:29.3 15:49.5
128 Silas-David Mooneyham 2029 Thomas L. Sims Middle School 08:35.2 16:00.6
129 Tucker Couch 7 Maclay 08:45.1 16:19.0
130 Adam Koppin 2027 Thomas L. Sims Middle School 08:54.0 16:35.5
131 David Knoblock 2027 Thomas L. Sims Middle School 08:54.8 16:37.0
132 Miles Breithaupt 2027 Wakulla Middle School Wildcats 08:55.0 16:37.5 77
133 Paul Hanneken 2029 Saint Mary Catholic School 08:56.8 16:40.8
134 John Edwards 2028 Wakulla Middle School Wildcats 08:58.4 16:43.8 78
135 Chase Hall 2027 Wakulla Middle School Wildcats 08:58.7 16:44.3 79
136 Brady James 2029 Thomas L. Sims Middle School 09:00.0 16:46.8
137 Ashton Carter 2029 Thomas L. Sims Middle School 09:02.1 16:50.7
138 Jude Hunter 2029 Rampello K-8 School 09:06.1 16:58.3
139 Isaias Johnson 2028 Thomas L. Sims Middle School 11:26.9 21:20.6
140 Collin Cooper 2028 Thomas L. Sims Middle School 11:32.5 21:31.1
141 Connor Rae 2027 Thomas L. Sims Middle School 11:39.1 21:43.5
142 Bryce Neely 2029 Thomas L. Sims Middle School 12:14.2 22:48.9
143 Liam MacMurray 2028 Thomas L. Sims Middle School 12:15.3 22:51.0
144 Silas Sanspree 2028 Thomas L. Sims Middle School 12:28.7 23:15.8
145 Owen Dawsey 2027 Thomas L. Sims Middle School 13:29.2 25:08.7
146 Max Bricklemyer 2031 Rampello K-8 School 15:57.1 29:44.5

Girls 5k Run CC JV Team Results (5k)
Top↑

PL Team Total Time Avg. Time Score 1 2 3 4 5 6 7
1 Fort Walton Beach 1:56:25 23:17 24 1 2 4 5 12 43  
2 Bishop Kenny 2:00:51 24:10 43 3 6 9 11 14 16 23
3 Satellite 2:03:39 24:43 53 7 8 10 13 15 27  
4 Park Vista 2:21:10 28:14 108 18 20 21 24 25 26 40
5 Horizon 2:26:00 29:12 136 17 22 30 33 34 38 41
6 Spruce Creek 2:31:08 30:13 150 19 28 29 32 42 44  
7 Suwannee 2:37:27 31:29 178 31 35 36 37 39    

Girls 5k Run CC JV Individual Results (5k)
Top↑

PL NAME YEAR TEAM Avg. Mile TIME SCORE
1 Aubrey Tuthill SO Freedom (Tampa) 06:46.4 21:02.9
2 Sara Cass Napa FR Fort Walton Beach 07:11.2 22:19.8 1
3 Rachel Daldine SR Fort Walton Beach 07:22.0 22:53.3 2
4 Olivia Lumpkin FR Bishop Kenny 07:22.3 22:54.5 3
5 Charity Lobzun SO Fort Walton Beach 07:23.5 22:58.0 4
6 Liberty Chastain SO Fort Walton Beach 07:37.1 23:40.4 5
7 Aidan Bobek FR Niceville 07:41.6 23:54.2
8 Emma Haney SR Bishop Kenny 07:42.2 23:56.2 6
9 Ava Lorusso FR Satellite 07:44.9 24:04.7 7
10 Reyna Simpson SR George Steinbrenner 07:45.0 24:04.8
11 Caitlyn Bernard FR Satellite 07:45.2 24:05.5 8
12 Paige Peters SR Mitchell 07:45.4 24:06.2
13 Katie Biagini FR Bishop Kenny 07:46.2 24:08.7 9
14 Charlotte Lee FR Satellite 07:46.6 24:09.9 10
15 Ava Liuzzo SR Bishop Kenny 07:48.4 24:15.6 11
16 Jayden Pritt FR Buchholz 07:48.6 24:16.2
17 Alexandria Wirsing FR Niceville 07:48.8 24:16.7
18 Sara Crews SR Fort Walton Beach 07:54.3 24:33.8 12
19 Kendra Buehner FR Niceville 07:54.6 24:34.7
20 Gabriela Espana JR Mater Lakes 08:09.1 25:19.9
21 Brooke Sealey FR Satellite 08:11.9 25:28.3 13
22 Zayla Semmons SO Freedom (Tampa) 08:12.1 25:29.2
23 Grace Petre SR Bishop Kenny 08:14.6 25:36.9 14
24 Annie Riding JR Buchholz 08:15.0 25:38.2
25 Kyla Waymire SO Satellite 08:19.3 25:51.5 15
26 Avery Salvage 8 Rocky Bayou Christian 08:20.0 25:53.7
27 Ava Hill SO Chiles 08:20.4 25:55.0
28 Abby Milkes SR Bishop Kenny 08:27.2 26:15.9 16
29 Amaya Mitchell SO Horizon 08:34.4 26:38.4 17
30 Sumia Pearson FR Leon 08:35.3 26:41.2
31 Adeline Berte JR Niceville 08:42.1 27:02.2
32 Ella Cardenas 6 Rocky Bayou Christian 08:44.1 27:08.4
33 Hailey Shugerman SR Park Vista 08:46.8 27:16.9 18
34 Bonnie Knight JR George Steinbrenner 08:52.7 27:35.3
35 Lita Frost JR Lincoln 08:59.0 27:54.9
36 Natalie Maugeri FR Spruce Creek 08:59.3 27:55.8 19
37 Renee Bornowski FR George Steinbrenner 09:01.4 28:02.2
38 Bryanna Rios JR Park Vista 09:04.1 28:10.6 20
39 Juliana Rabolli SO Park Vista 09:04.2 28:11.1 21
40 Riley Eaton FR Horizon 09:06.2 28:17.3 22
41 Elsie Moran 7 Mater Lakes 09:11.1 28:32.4
42 Janine Sumbeling SR Bishop Kenny 09:12.0 28:35.2 23
43 Emma Stone SR Freedom (Tampa) 09:12.9 28:38.2
44 Laurin Vaughn JR Park Vista 09:14.9 28:44.3 24
45 Kaitlyn Franco FR Park Vista 09:16.0 28:47.5 25
46 Isabella Farhat SR Bishop Kenny 09:16.7 28:50.0
47 Adriana Torres SR Mater Lakes 09:22.0 29:06.4
48 Taylor Velazquez JR Park Vista 09:25.8 29:18.1 26
49 Isabella Maynard SO Satellite 09:27.3 29:22.7 27
50 Marin Oetting FR Leon 09:27.8 29:24.4
51 Adrianna Alamo FR Spruce Creek 09:28.3 29:26.0 28
52 Doria Wright SR Bishop Kenny 09:29.0 29:28.0
53 Roma Chmiel FR Spruce Creek 09:31.3 29:35.1 29
54 Journi Myrick FR Leon 09:33.2 29:41.2
55 Lauren Rifenberg JR Horizon 09:34.0 29:43.6 30
56 Kayla Woods SO Suwannee 09:35.3 29:47.8 31
57 Lauren Taylor SR Spruce Creek 09:38.8 29:58.5 32
58 Ally McDonald FR Horizon 09:50.2 30:33.8 33
59 Hannah Acosta 8 Rocky Bayou Christian 09:52.6 30:41.4
60 Kaitlyn Ketelsen FR Horizon 09:54.4 30:47.1 34
61 Elaina Chapman 6 Rocky Bayou Christian 09:55.3 30:49.7
62 Kaitlyn Clark FR Suwannee 09:59.7 31:03.3 35
63 Eva Aliaga SO Oviedo 10:07.1 31:26.4
64 Tristan Edwards FR Suwannee 10:10.2 31:36.1 36
65 Audrey Lord JR Suwannee 10:18.5 32:02.0 37
66 Sierra Lamb FR Horizon 10:21.6 32:11.5 38
67 Elisa Ramirez JR Suwannee 10:36.6 32:58.2 39
68 Skylar Bishop JR Park Vista 10:37.1 32:59.8 40
69 Kiera Will JR Horizon 10:41.3 33:12.8 41
70 Grace Lopez FR Spruce Creek 11:00.9 34:13.7 42
71 Ophelia Torres SO Fort Walton Beach 11:04.4 34:24.5 43
72 Alisa Feldman SR Park Vista 11:35.4 36:00.8
73 Carly Siedman SR Park Vista 11:44.2 36:28.3
74 Chandler Morris FR Spruce Creek 12:23.8 38:31.3 44
75 Olivia Royal SO Horizon 12:46.5 39:41.7
76 Ray'nesiah Hawkins JR Jefferson County 16:02.6 49:51.3
77 Aaliyah Smith SR Jefferson County 16:22.4 50:52.8

Girls 5k Run CC Varsity A Team Results (5k)
Top↑

PL Team Total Time Avg. Time Score 1 2 3 4 5 6 7
1 Villages 1:50:40 22:08 131 6 20 30 33 42 46 54
2 North Bay Haven 1:51:03 22:12 142 4 22 34 37 45 48 62
3 Seabreeze 1:50:59 22:11 182 2 5 10 72 93 98 102
4 Mitchell 1:53:26 22:41 191 14 28 31 58 60 70 108
5 Doral Academy 1:53:16 22:39 200 8 17 26 53 96 101 103
6 Horizon 1:53:31 22:42 208 12 15 39 61 81 83 85
7 Coral Reef 1:52:55 22:35 209 3 29 40 63 74 76 77
8 Gainesville 1:54:18 22:51 215 16 27 49 50 73 92 123
9 Suwannee 1:55:23 23:04 232 24 35 38 55 80 88 99
10 Parrish 1:54:52 22:58 242 7 23 59 69 84 94 104
11 Mount Dora Christian 1:56:32 23:18 257 21 44 47 56 89 116 124
12 Geneva School 1:55:49 23:09 267 1 41 43 68 114 117 120
13 Calvary Christian (FtL) 1:55:41 23:08 269 9 36 71 75 78 86 97
14 Arnold 1:57:41 23:32 297 18 25 67 82 105 113 122
15 Valwood School 1:58:30 23:42 305 11 19 57 106 112    
16 St. Francis 1:59:34 23:54 324 13 32 64 100 115    
17 Braden River 2:04:07 24:49 424 51 65 79 111 118 125 128
18 Astronaut 2:04:57 24:59 452 66 90 91 95 110 127  
19 Trinity Prep 2:07:02 25:24 474 52 87 107 109 119 121 126

Girls 5k Run CC Varsity A Individual Results (5k)
Top↑

PL NAME YEAR TEAM Avg. Mile TIME SCORE
1 Ella Raesly JR Geneva School 06:27.0 20:02.4 1
2 Isabella Fernandez FR Mater Lakes 06:29.3 20:09.7
3 Mackenzie Roy SO Seabreeze 06:31.3 20:15.9 2
4 Samantha Ruiz SO Coral Reef 06:31.5 20:16.3 3
5 MICHAELA THOMPSON SO Miami Palmetto 06:33.7 20:23.4
6 Lakyn Carmichael SR North Bay Haven 06:36.1 20:30.9 4
7 Ariana Roy SO Seabreeze 06:38.6 20:38.7 5
8 Llia Byron SR Villages 06:40.4 20:44.2 6
9 Jennifer Swenson SR Parrish 06:40.5 20:44.4 7
10 Priya Wilson SR Palmetto 06:40.9 20:45.7
11 Giulianna Rivero SR Doral Academy 06:41.0 20:45.9 8
12 Isabella Del Busto JR Calvary Christian (FtL) 06:45.0 20:58.5 9
13 Nickole Dane SR Seabreeze 06:47.3 21:05.6 10
14 Claire Reburn 8 Foundation Academy 06:48.9 21:10.4
15 Emma Burnett 2024 Valwood School 06:51.3 21:18.1 11
16 McKenna McBride FR Horizon 06:52.6 21:22.1 12
17 Jasmine Fajardo SO University (Orlando) 06:56.9 21:35.3
18 Catalina Romero JR St. Francis 06:57.2 21:36.5 13
19 Jessica Erwin SR Mitchell 06:57.9 21:38.6 14
20 Maryn Whitesell FR Horizon 06:58.2 21:39.5 15
21 Nicole Webber SR Gainesville 06:58.4 21:40.2 16
22 Barbara Hernandez SR Doral Academy 06:58.9 21:41.6 17
23 Keelyn Barrier SR Timber Creek 06:59.7 21:44.0
24 Kennedy Flores SO Arnold 07:01.3 21:49.1 18
25 Ella Burnett 2024 Valwood School 07:04.2 21:58.0 19
26 Ella Thomas SR Villages 07:06.4 22:04.9 20
27 Van Horn Chelsea SR University (Orlando) 07:08.1 22:10.3
28 Belle Orser FR Mount Dora Christian 07:08.8 22:12.3 21
29 Mallory Franklin SR North Bay Haven 07:08.9 22:12.6 22
30 Emmie Backman JR Parrish 07:09.1 22:13.2 23
31 Ryleigh Hermanson FR Suwannee 07:11.2 22:20.0 24
32 Madelyn Nichols SO Arnold 07:11.5 22:20.8 25
33 Selene Hernandez FR Doral Academy 07:11.9 22:22.1 26
34 Mya Forbes JR Gainesville 07:12.4 22:23.7 27
35 Nella Petersen SR Mitchell 07:13.0 22:25.5 28
36 Frankie Cullen SO Coral Reef 07:13.5 22:27.1 29
37 Katherine Probola JR Villages 07:13.7 22:27.5 30
38 Adia D'Piazza SR Mitchell 07:14.2 22:29.2 31
39 Ella Grabow JR St. Francis 07:14.9 22:31.4 32
40 Jessica Aguilar (Baca) JR Villages 07:15.9 22:34.4 33
41 Kyla Faint FR North Bay Haven 07:17.3 22:38.7 34
42 Diana Lingueno JR Mater Lakes 07:18.0 22:40.9
43 Brianna Woods FR Suwannee 07:18.9 22:43.7 35
44 Hope Anthony 7 Calvary Christian (FtL) 07:18.9 22:43.9 36
45 Katherine Lundgren SR North Bay Haven 07:19.0 22:44.0 37
46 Lacey Hermanson JR Suwannee 07:19.4 22:45.4 38
47 Joslyn Armstrong SO Horizon 07:19.5 22:45.7 39
48 Desiree Ruiz JR Coral Reef 07:19.9 22:46.8 40
49 Abigail Buffington JR Geneva School 07:20.3 22:48.2 41
50 Madison Hume SO Villages 07:20.7 22:49.2 42
51 Georgia Wagner FR Geneva School 07:20.7 22:49.3 43
52 Madison Tweedie SO Mount Dora Christian 07:21.8 22:52.9 44
53 Mary Pickford 6 North Bay Haven 07:23.5 22:58.0 45
54 Alexis Hume JR Villages 07:26.3 23:06.9 46
55 Bella Gignac 8 Mount Dora Christian 07:26.5 23:07.5 47
56 Jordyn Dodd JR North Bay Haven 07:27.2 23:09.7 48
57 Keira Forbes FR Gainesville 07:27.4 23:10.1 49
58 Kaeden Rosselle FR Gainesville 07:27.6 23:10.8 50
59 Alex Hennes FR Braden River 07:27.6 23:10.9 51
60 Jadyn Jessen JR Trinity Prep 07:28.0 23:11.9 52
61 Julieta Baudini FR Doral Academy 07:28.8 23:14.6 53
62 Layla Farrish FR Villages 07:30.4 23:19.4 54
63 Maria Ramirez SR Suwannee 07:30.6 23:20.1 55
64 Rachel Horsford JR Mount Dora Christian 07:31.5 23:22.9 56
65 Ella Blease 2026 Valwood School 07:32.0 23:24.4 57
66 Lily Sarakun JR Mitchell 07:32.6 23:26.3 58
67 Rebecca Jackson SO Parrish 07:32.7 23:26.6 59
68 Drea D'Piazza SR Mitchell 07:32.8 23:26.9 60
69 Raissa Franca SO Horizon 07:32.9 23:27.4 61
70 Jaden Farrell SR North Bay Haven 07:33.3 23:28.5 62
71 Cayla Perez FR Coral Reef 07:33.8 23:30.1 63
72 Elizabeth Snow SR North Bay Haven 07:33.9 23:30.5
73 Brianna Wisnaskas SO St. Francis 07:34.3 23:31.6 64
74 Kristyn Collins SR Braden River 07:35.6 23:35.7 65
75 Katy Bielefeld SR Astronaut 07:36.2 23:37.6 66
76 Arielle McCall SR Arnold 07:37.0 23:40.0 67
77 Emili Mosquera FR Geneva School 07:38.8 23:45.7 68
78 Melanie Carlson SO Parrish 07:39.3 23:47.3 69
79 Olivia Hudzietz SO Mitchell 07:40.6 23:51.2 70
80 Penny Del Busto 6 Calvary Christian (FtL) 07:40.6 23:51.2 71
81 Ella Sullenberger JR Seabreeze 07:41.4 23:53.7 72
82 Samantha Ostovar SO Gainesville 07:41.5 23:54.1 73
83 Claudia Usabal SR Coral Reef 07:41.9 23:55.3 74
84 Sophia Falcone FR Calvary Christian (FtL) 07:42.3 23:56.3 75
85 Sophia Marti FR Coral Reef 07:42.9 23:58.4 76
86 Arianna Hernandez FR Coral Reef 07:45.2 24:05.7 77
87 Christal Mitchell FR Calvary Christian (FtL) 07:47.1 24:11.5 78
88 Leah Vo FR Braden River 07:47.9 24:14.0 79
89 Alondra Castro JR Suwannee 07:48.1 24:14.7 80
90 Kelsey McCaffrey FR Horizon 07:48.9 24:17.0 81
91 Annison Chandler 8 Villages 07:49.6 24:19.0
92 Kendal Coreil SR Arnold 07:50.6 24:22.4 82
93 Danielle Socarras SO Coral Reef 07:55.3 24:36.7
94 Kate Lehman SO Horizon 07:55.5 24:37.6 83
95 Sullivan Morris JR Parrish 07:56.8 24:41.7 84
96 GABRIELLA ALVAREZ FR Miami Palmetto 07:57.5 24:43.7
97 Addison Lamb SO Horizon 07:58.0 24:45.3 85
98 Ariana Company-Del Pilar FR Calvary Christian (FtL) 07:59.1 24:48.7 86
99 Lilah Tanielian FR Trinity Prep 07:59.3 24:49.3 87
100 Emily Gomez SR Coral Reef 08:01.0 24:54.7
101 Lydia Gunter FR Suwannee 08:01.6 24:56.5 88
102 Natalie Doan SO Mount Dora Christian 08:01.8 24:57.0 89
103 Callie Cerrato SO Astronaut 08:02.1 24:58.0 90
104 Audrina Cutkelvin FR Astronaut 08:02.3 24:58.7 91
105 Celeste Flory JR Gainesville 08:04.5 25:05.6 92
106 Riley Hale SO Seabreeze 08:04.8 25:06.4 93
107 Kiley Hoyer FR Parrish 08:05.7 25:09.2 94
108 Sofia Kirkpatrick FR Astronaut 08:06.1 25:10.5 95
109 Isabella Gomez 7 Doral Academy 08:06.6 25:12.1 96
110 Victoria Lima 8 Calvary Christian (FtL) 08:07.0 25:13.4 97
111 Elizabeth Harris FR Seabreeze 08:07.8 25:15.7 98
112 Montana Lewis SO Suwannee 08:08.6 25:18.4 99
113 Victoria Welch SR St. Francis 08:08.8 25:18.8 100
114 Ana Guillioli FR Doral Academy 08:09.7 25:21.6 101
115 Sloan Clark JR Seabreeze 08:10.3 25:23.6 102
116 Lexi Sanchez FR Doral Academy 08:11.1 25:26.1 103
117 Gabriella Lamprecht SR Parrish 08:11.9 25:28.5 104
118 Zayna September SO Arnold 08:12.2 25:29.4 105
119 Arrington Lundy JR Suwannee 08:12.3 25:29.8
120 Ava Garrett 2026 Valwood School 08:14.2 25:35.6 106
121 Erika Zavaleta SR Trinity Prep 08:17.4 25:45.4 107
122 Hannah Campbell FR Villages 08:17.6 25:46.1
123 Lily Butterwood SR Mitchell 08:18.2 25:48.0 108
124 Abigail Thompson JR Trinity Prep 08:24.2 26:06.8 109
125 Maddie McMillan JR Suwannee 08:24.7 26:08.2
126 Elly Treder JR Astronaut 08:26.3 26:13.2 110
127 Corin Mohammadbhoy JR Braden River 08:26.7 26:14.4 111
128 Annabel Musgrove 2026 Valwood School 08:26.7 26:14.4 112
129 Leianna Ballard JR Arnold 08:26.9 26:15.2 113
130 Katherine Napolitano SO Coral Reef 08:29.5 26:23.1
131 Grace Miller JR Geneva School 08:29.7 26:23.8 114
132 Julia Morelli SO St. Francis 08:33.7 26:36.3 115
133 Kylie Will JR Horizon 08:34.9 26:39.9
134 Claudia Velazquez SR Mount Dora Christian 08:35.7 26:42.4 116
135 Pippa Maughan JR Geneva School 08:36.9 26:46.2 117
136 Mikaela Barton SR Braden River 08:38.9 26:52.4 118
137 Lesly Cortes SR Suwannee 08:39.1 26:52.9
138 Skye Johannsen-Williams SO Trinity Prep 08:44.2 27:09.0 119
139 Claire Cree SO Villages 08:45.0 27:11.5
140 Kate Blanton 8 Geneva School 08:47.0 27:17.4 120
141 Madison Burch SO Seabreeze 08:47.1 27:17.9
142 Sarah Parker SR Trinity Prep 08:47.5 27:19.1 121
143 Jasmine Miller FR Seabreeze 08:51.2 27:30.8
144 Jaime Arias SO Arnold 08:52.3 27:33.9 122
145 Ella Claxton SO Parrish 08:55.1 27:42.8
146 Shayla Burke SO Gainesville 08:58.1 27:52.1 123
147 Gabriella Llano SO Mount Dora Christian 08:58.9 27:54.5 124
148 Bailey White SO Geneva School 08:59.3 27:55.7
149 Daisy Engebretsen FR Gainesville 08:59.3 27:55.8
150 Emma Ragsdale JR Geneva School 08:59.5 27:56.3
151 Delaney Volner SO Braden River 09:00.5 27:59.5 125
152 Grace Brady JR Trinity Prep 09:03.1 28:07.6 126
153 Kamryn Keirsted FR Astronaut 09:04.2 28:10.9 127
154 Karissa Tovar JR Braden River 09:04.2 28:10.9 128
155 Anna Miliotes SR Trinity Prep 09:11.1 28:32.3
156 Allison Horsford SR Mount Dora Christian 09:20.6 29:02.1
157 Madeleine Goodrich FR Gainesville 10:00.9 31:07.1
158 Savannah Mathias JR Geneva School 10:02.0 31:10.6
0 Karley Rush JR Mitchell DNF
0 Naomi Frakes FR Arnold DNF
0 Jade Cardoso SO Mount Dora Christian DNF

Boys 5k Run CC Elite Team Results (5k)
Top↑

PL Team Total Time Avg. Time Score 1 2 3 4 5 6 7
1 Belen Jesuit Prep 1:18:11 15:38 85 3 14 19 23 26 32 33
2 Creekside 1:19:24 15:52 147 16 22 30 35 44 46 70
3 Brother Martin 1:19:36 15:55 159 12 18 31 43 55 66 145
4 Plant 1:21:26 16:17 272 28 29 40 82 93 126 133
5 Viera 1:21:14 16:14 286 13 17 51 62 143 198 208
6 Sunlake 1:21:40 16:20 292 4 65 68 69 86 94 152
7 Fleming Island 1:21:44 16:20 306 5 48 60 84 109 151 188
8 Columbus 1:22:07 16:25 314 25 52 59 76 102 105 121
9 Buchholz 1:21:41 16:20 335 2 27 71 88 147 180 201
10 Ponte Vedra 1:22:22 16:28 340 24 49 50 87 130 153 170
11 Hagerty 1:22:31 16:30 374 9 41 95 104 125 149 204
12 Niceville 1:23:13 16:38 386 47 73 74 81 111 120 135
13 Leon 1:22:22 16:28 407 1 67 106 114 119 197  
14 Nease 1:23:11 16:38 423 7 78 85 124 129 157 193
15 Palmetto Ridge 1:23:08 16:37 430 20 37 98 99 176 206 211
16 Newsome 1:23:34 16:42 440 38 61 80 103 158 169 171
17 Chiles 1:23:21 16:40 443 8 79 97 122 137 160 161
18 Rockledge 1:23:24 16:40 479 6 53 101 140 179 183 189
19 Cambridge Christian 1:23:28 16:41 482 10 45 131 142 154 177 185
20 Naples 1:23:53 16:46 483 39 42 100 108 194 212  
21 Satellite 1:23:49 16:45 491 11 113 115 116 136 150 192
22 Circle Christian 1:23:59 16:47 503 34 57 77 167 168 203 213
23 Sarasota 1:24:18 16:51 543 15 36 134 159 199 207 210
24 Bishop Kenny 1:24:57 16:59 571 63 75 132 139 162 173 181
25 Oviedo 1:24:59 16:59 579 56 118 123 138 144 156 187
26 Oak Hall 1:25:13 17:02 592 21 72 112 182 205    
27 Lake Highland Prep 1:25:22 17:04 597 90 92 128 141 146 164 165
28 Mater Lakes 1:25:11 17:02 609 54 58 127 184 186 195 196
29 Braddock 1:25:42 17:08 632 89 96 110 163 174 191 200
30 Providence Christian 1:25:49 17:09 645 83 107 117 148 190 202 209
31 South Walton 1:25:43 17:08 648 64 91 155 166 172 175 178

Boys 5k Run CC Elite Individual Results (5k)
Top↑

PL NAME YEAR TEAM Avg. Mile TIME SCORE
1 Patrick Koon JR Leon 04:46.4 14:50.0 1
2 Marcelo Parra 2024 TMI–Episcopal School 04:52.8 15:09.8
3 Emerson Miller SR Buchholz 04:52.9 15:10.2 2
4 Joshua Ruiz JR Belen Jesuit Prep 04:55.0 15:16.6 3
5 Alex Pena SR Sunlake 04:55.3 15:17.4 4
6 Graham Myers JR Fleming Island 04:55.4 15:17.8 5
7 Devin Makousky SR Rockledge 04:56.6 15:21.5 6
8 Matt Ryan JR Nease 04:57.3 15:23.8 7
9 Wyatt Townsend SR Chiles 04:58.2 15:26.7 8
10 David Serra JR Ransom Everglades 04:58.3 15:26.8
11 Jonathan Leon JR Hagerty 04:58.7 15:28.2 9
12 Franco Parra 2024 TMI–Episcopal School 04:59.1 15:29.3
13 Braxton Legg SR Cambridge Christian 04:59.4 15:30.3 10
14 Andrew Mahorner SR Satellite 05:00.3 15:33.0 11
15 Gabriel Metoyer 2024 Brother Martin 05:00.3 15:33.1 12
16 Cameron Raney SR Viera 05:00.7 15:34.3 13
17 Joseph Ruiz JR Belen Jesuit Prep 05:02.0 15:38.3 14
18 Alec Miller SR Sarasota 05:02.1 15:38.8 15
19 Tanner Simonds JR Creekside 05:02.6 15:40.2 16
20 Aedan Rendek SR Viera 05:02.7 15:40.6 17
21 Kirin Karver SR Berkeley Prep 05:02.9 15:41.1
22 Daniel Falk 2024 Brother Martin 05:02.9 15:41.3 18
23 Joseph Socarras SO Belen Jesuit Prep 05:03.1 15:41.9 19
24 Bernardo Barnhart SR Palmetto Ridge 05:03.3 15:42.6 20
25 Caden Montini SR Oak Hall 05:03.5 15:43.1 21
26 Jack Dravo SR Creekside 05:03.9 15:44.1 22
27 Evan Crane SR North Port 05:04.0 15:44.6
28 Marcelo Mantecon 8 Belen Jesuit Prep 05:04.4 15:45.7 23
29 Grant Doherty SR Ponte Vedra 05:04.9 15:47.2 24
30 Alejandro Romagosa JR Columbus 05:05.0 15:47.8 25
31 Liam Jordan SO Berkeley Prep 05:05.3 15:48.7
32 Evan Torres JR Belen Jesuit Prep 05:05.5 15:49.1 26
33 William Montanye JR Gulf Coast 05:05.6 15:49.6
34 Ryan Sarafoglu SR Coral Reef 05:05.7 15:49.8
35 Mason Kawaja SR Buchholz 05:06.0 15:50.8 27
36 Albert Tawil-Brown SR Plant 05:06.4 15:51.9 28
37 Gabe Russell 2023 North Hardin 05:06.5 15:52.4
38 Tyler Rogers SR Plant 05:07.0 15:53.8 29
39 Jacob Harvey SR Creekside 05:07.4 15:55.1 30
40 Eyan Calico 2024 Brother Martin 05:07.5 15:55.4 31
41 Matthew Calero SR Belen Jesuit Prep 05:07.8 15:56.2 32
42 Lucas Garcia JR Belen Jesuit Prep 05:07.8 15:56.4 33
43 Jackson Dejesus SR Circle Christian 05:07.9 15:56.6 34
44 Hudson Finocchio SR Creekside 05:08.3 15:58.0 35
45 William Hartvigsen SR Sarasota 05:09.2 16:00.9 36
46 Chris Amador SR Palmetto Ridge 05:10.1 16:03.5 37
47 Joshua Uhrig JR Newsome 05:10.1 16:03.6 38
48 Hector Toro JR Naples 05:10.2 16:04.0 39
49 George Dirks JR Plant 05:10.6 16:05.0 40
50 Justin Ruiz SO Belen Jesuit Prep 05:10.6 16:05.2
51 Miguel Pantojas SR Hagerty 05:10.8 16:05.9 41
52 Jack Marshall SO Naples 05:10.9 16:06.1 42
53 Eli Levy 2023 Brother Martin 05:11.4 16:07.5 43
54 Mac Williams SR Creekside 05:11.4 16:07.7 44
55 Christian Escribano JR Cambridge Christian 05:12.5 16:11.1 45
56 Jack Zurn JR Creekside 05:12.7 16:11.5 46
57 Roberto Leon SR Belen Jesuit Prep 05:13.0 16:12.5
58 Diego Magarino SO Belen Jesuit Prep 05:13.5 16:14.2
59 Seamus Hodge JR Niceville 05:13.8 16:15.0 47
60 John Keester IV JR Fleming Island 05:13.9 16:15.5 48
61 Davis Brown JR Ponte Vedra 05:14.2 16:16.4 49
62 Alec Torricella SR Belen Jesuit Prep 05:14.4 16:17.0
63 Nicolo Fasanelli SR Ponte Vedra 05:14.5 16:17.3 50
64 Aidan Carroll SR Viera 05:14.6 16:17.6 51
65 Danny Garcia JR Columbus 05:15.1 16:18.9 52
66 Logan Chapman SR Rockledge 05:15.1 16:19.0 53
67 Jeshua Osorio SR Mater Lakes 05:15.2 16:19.3 54
68 Luke Regan 2024 Brother Martin 05:15.3 16:19.6 55
69 Marc McDonald SR Oviedo 05:15.9 16:21.4 56
70 Will Neeld SO Circle Christian 05:16.0 16:21.9 57
71 Sebastian Coraspe SO Mater Lakes 05:16.4 16:23.0 58
72 Mario Sueiras JR Columbus 05:16.8 16:24.4 59
73 Danny Sakowski SR Fleming Island 05:17.2 16:25.6 60
74 Trevor Connatser SR Newsome 05:17.9 16:27.7 61
75 Jack Girard SO Viera 05:18.0 16:28.2 62
76 Juan Pablo Castillo-Zima SO Bishop Kenny 05:18.1 16:28.3 63
77 Jonah Kirspel JR South Walton 05:18.4 16:29.2 64
78 Cade Culpepper SO Sunlake 05:18.4 16:29.4 65
79 Gabriel Levy 2023 Brother Martin 05:18.5 16:29.7 66
80 Quinn Carrasquilla JR Leon 05:18.6 16:30.0 67
81 Joshua Hindman JR Sunlake 05:19.0 16:31.2 68
82 Liam Ballard SR Sunlake 05:19.6 16:33.0 69
83 Jonathan Elliot JR Creekside 05:19.7 16:33.5 70
84 Evan Fleming JR Buchholz 05:19.8 16:33.7 71
85 Quinten Dragstedt JR Oak Hall 05:20.0 16:34.3 72
86 Tobias Siren JR Niceville 05:20.7 16:36.3 73
87 WIll Jetton SR Niceville 05:21.4 16:38.7 74
88 Alejandro Vinas JR Bishop Kenny 05:21.7 16:39.6 75
89 Anthony Scarcello SO Columbus 05:22.0 16:40.4 76
90 Calvin Jagen JR Circle Christian 05:22.2 16:41.0 77
91 Sam Myers SR Nease 05:22.2 16:41.2 78
92 Jackson Rowe JR Chiles 05:22.5 16:42.1 79
93 Santiago Foster SO Newsome 05:22.5 16:42.2 80
94 Gehrig Gesch SR Niceville 05:23.2 16:44.2 81
95 Joey Coyle SR Plant 05:23.2 16:44.2 82
96 Storm Weber SO Berkeley Prep 05:23.7 16:45.9
97 Cole Smith 2025 Providence Christian 05:23.9 16:46.5 83
98 Andrew Boyer FR Fleming Island 05:24.1 16:46.9 84
99 Nate Corkran SO Nease 05:24.8 16:49.2 85
100 Christian Hindman FR Sunlake 05:25.0 16:49.9 86
101 Tanner Andrade Brinsko SO Ponte Vedra 05:25.3 16:50.8 87
102 Samuel Freas FR Buchholz 05:25.4 16:51.0 88
103 Michael Gongora JR Braddock 05:25.5 16:51.3 89
104 Jacob Wellons SO Lake Highland Prep 05:25.5 16:51.3 90
105 Matthew Minton SO South Walton 05:25.6 16:51.8 91
106 Kai Meffe SO Lake Highland Prep 05:25.8 16:52.2 92
107 Andrew Lind JR Plant 05:25.8 16:52.3 93
108 Oscar Brown FR Sunlake 05:26.0 16:53.0 94
109 Gabriel Abbate JR Hagerty 05:26.1 16:53.2 95
110 Andres Canas JR Braddock 05:26.2 16:53.5 96
111 Kasey Mick JR Chiles 05:26.4 16:54.2 97
112 Jayden Saint-Paul JR Palmetto Ridge 05:26.5 16:54.3 98
113 Hayden Clark SO Palmetto Ridge 05:26.5 16:54.4 99
114 Richard Garcia JR Naples 05:26.6 16:54.8 100
115 Jack Singletary JR Creekside 05:26.8 16:55.5
116 Cristian Calderon SR Rockledge 05:27.0 16:56.0 101
117 Marc Dabby SR Columbus 05:27.2 16:56.5 102
118 William Berg JR Newsome 05:27.3 16:56.9 103
119 Alex Madruga JR Hagerty 05:27.3 16:56.9 104
120 Branden Ruiz SR Columbus 05:27.3 16:57.1 105
121 Will Springer JR Leon 05:27.4 16:57.4 106
122 Hudson Jordan 2025 Providence Christian 05:27.6 16:57.8 107
123 Matthew Damouni JR Naples 05:27.7 16:58.1 108
124 Asa Swope FR Creekside 05:27.8 16:58.4
125 Roman Mollicone JR Fleming Island 05:28.0 16:59.2 109
126 Aidan Mendoza JR Braddock 05:28.0 16:59.3 110
127 Alexzander Querns JR Niceville 05:28.1 16:59.5 111
128 Peter Peloso SO Oak Hall 05:28.2 16:59.8 112
129 Noah Lutchanksy SR Satellite 05:28.5 17:00.6 113
130 Cadden Maxwell SO Leon 05:28.5 17:00.7 114
131 Logan Carr SO Satellite 05:28.8 17:01.8 115
132 Carson Waggoner SR Satellite 05:28.9 17:02.0 116
133 William Stanley 2025 Providence Christian 05:29.1 17:02.5 117
134 Aiden Aysun FR Oviedo 05:29.5 17:03.8 118
135 Will Winsor JR Leon 05:29.8 17:04.8 119
136 Alexander Buena JR Niceville 05:29.8 17:04.8 120
137 Giovanni Armas SR Columbus 05:29.8 17:04.9 121
138 Colin Dunphy SR Chiles 05:30.2 17:06.1 122
139 Robert Bellamy SR Oviedo 05:30.4 17:06.6 123
140 Jacob Schroeder JR Nease 05:30.6 17:07.3 124
141 Jacob Leon SO Hagerty 05:30.7 17:07.6 125
142 Michael DiFranco JR Plant 05:31.3 17:09.3 126
143 Enzo Diaz SR Mater Lakes 05:31.4 17:09.8 127
144 Jo Nunez JR Columbus 05:31.5 17:09.9
145 Max Choung SO Lake Highland Prep 05:31.5 17:10.0 128
146 Sai Jayaraman JR Nease 05:31.5 17:10.1 129
147 Richard Circelli JR Ponte Vedra 05:31.7 17:10.6 130
148 Kai Martin SO Cambridge Christian 05:31.8 17:10.9 131
149 Daniel A. Garcia JR Columbus 05:31.9 17:11.2
150 Jack Liuzzo SO Bishop Kenny 05:31.9 17:11.2 132
151 Ben Goldberg SO Plant 05:31.9 17:11.3 133
152 Rafal Moscicki SR Sarasota 05:31.9 17:11.4 134
153 Noah Hunter SR Niceville 05:32.1 17:11.8 135
154 Heydan Delia SO Satellite 05:32.2 17:12.1 136
155 Owen Franklin SR Chiles 05:32.4 17:12.8 137
156 James Unwin JR Oviedo 05:32.5 17:13.1 138
157 John Carney SR Bishop Kenny 05:32.5 17:13.2 139
158 Ryan Braswell JR Rockledge 05:32.6 17:13.5 140
159 Venkata Pullakhandam SR Lake Highland Prep 05:32.7 17:13.6 141
160 Mark Meister FR Cambridge Christian 05:32.9 17:14.4 142
161 Michael Girard FR Viera 05:33.0 17:14.5 143
162 Colin Aysun FR Oviedo 05:33.0 17:14.7 144
163 Braeden Dunne 2025 Brother Martin 05:33.1 17:15.1 145
164 Anay Shah SR Lake Highland Prep 05:33.3 17:15.6 146
165 Joshua Adolphson SR Buchholz 05:33.4 17:15.9 147
166 Banks Folger 2023 Providence Christian 05:33.5 17:16.3 148
167 Julian Scanlon JR Hagerty 05:33.5 17:16.4 149
168 Mateo Sotelo SO Columbus 05:34.2 17:18.3
169 Kian Wilson FR Satellite 05:34.2 17:18.4 150
170 Jacob Campbell SO Fleming Island 05:34.5 17:19.2 151
171 Benjamin Borton SR Sunlake 05:34.6 17:19.5 152
172 Miles Wicks FR Ponte Vedra 05:34.7 17:20.1 153
173 Daniel Casey SR Cambridge Christian 05:35.5 17:22.4 154
174 Cayll Craig SR South Walton 05:35.7 17:23.0 155
175 Brody Aysun FR Oviedo 05:36.0 17:24.0 156
176 Wyatt Dugan SR Nease 05:36.2 17:24.5 157
177 Anthony DiMuzio SO Newsome 05:36.2 17:24.6 158
178 Austin Biller SO Sarasota 05:36.3 17:24.9 159
179 Joseph Garner JR Chiles 05:36.3 17:24.9 160
180 Calvin Wheatley SR Chiles 05:36.3 17:25.0 161
181 Alex Shannahan JR Bishop Kenny 05:36.6 17:25.8 162
182 Myles Chojnowski FR Niceville 05:36.7 17:26.1
183 Andre Santos FR Braddock 05:36.8 17:26.5 163
184 Ethan Gallagher SR Lake Highland Prep 05:37.2 17:27.6 164
185 Shrey Patel SR Lake Highland Prep 05:37.3 17:27.9 165
186 William Foulk SO Creekside 05:37.6 17:28.9
187 Payne Griner JR South Walton 05:37.7 17:29.3 166
188 Thomas Neeld SR Circle Christian 05:37.9 17:29.9 167
189 Landon Pierce SR Circle Christian 05:37.9 17:30.0 168
190 Donovan Petty JR Newsome 05:38.0 17:30.1 169
191 Colby Green JR Ponte Vedra 05:38.0 17:30.2 170
192 Ethan Eaves SR Newsome 05:38.0 17:30.4 171
193 Calvin Chilton FR South Walton 05:38.0 17:30.4 172
194 Emory Dilts SO Bishop Kenny 05:38.1 17:30.4 173
195 Luccas Torres FR Braddock 05:38.5 17:31.8 174
196 William Burgess SO South Walton 05:38.9 17:33.1 175
197 Marcus Castrillo-Perales SO Palmetto Ridge 05:39.2 17:34.0 176
198 Ryan Cano JR Cambridge Christian 05:39.3 17:34.3 177
199 Hudson Railton JR South Walton 05:39.3 17:34.3 178
200 Trenton Brayboy JR Rockledge 05:39.5 17:34.8 179
201 Philip Matchev SO Buchholz 05:39.5 17:35.0 180
202 Daniel Cano SR Bishop Kenny 05:39.6 17:35.3 181
203 Benjamin Gallogly FR Oak Hall 05:40.7 17:38.5 182
204 Ethan Roquevert SO Rockledge 05:40.9 17:39.3 183
205 Jean Hernandez SO Mater Lakes 05:41.0 17:39.5 184
206 Hunter Friedman FR Cambridge Christian 05:41.1 17:39.9 185
207 Justin Garcia SO Mater Lakes 05:41.3 17:40.4 186
208 Myles Egerton JR Oviedo 05:41.5 17:41.2 187
209 Nathan Morris SR Chiles 05:41.6 17:41.4
210 Haider Malik JR Newsome 05:42.2 17:43.4
211 Connor Doherty SO Ponte Vedra 05:42.5 17:44.2
212 Cole Atzert SO Fleming Island 05:42.5 17:44.4 188
213 Brad Boncay JR Rockledge 05:42.6 17:44.5 189
214 Cooper Breeze SR Niceville 05:43.1 17:46.1
215 Wyatt Mixson 2024 Providence Christian 05:43.3 17:46.6 190
216 Matias White SR Braddock 05:43.4 17:47.1 191
217 John Deutch SR Ponte Vedra 05:43.7 17:48.0
218 Yaniel Petrovich JR Oviedo 05:43.9 17:48.6
219 Alex Butler SO Satellite 05:44.3 17:49.9 192
220 Ursi Castro JR Nease 05:44.4 17:50.3 193
221 Preston Gibson JR Naples 05:44.5 17:50.4 194
222 Trey Fisher FR Plant 05:45.2 17:52.7
223 Gavin Voils SO Nease 05:45.5 17:53.7
224 Josh Hicks FR Chiles 05:45.6 17:53.8
225 Adrian Ruiz SO Mater Lakes 05:45.8 17:54.3 195
226 Charles Johnson SR Ponte Vedra 05:46.0 17:55.0
227 Joel Gutierrez SO Mater Lakes 05:46.3 17:55.9 196
228 Talon Higgs JR Niceville 05:46.3 17:56.1
229 Walt Haber JR Leon 05:46.7 17:57.3 197
230 Jonah Fredell SR Oviedo 05:47.2 17:58.8
231 Morgan Vici JR Viera 05:47.5 17:59.6 198
232 Jack Fuller SO Chiles 05:47.7 18:00.4
233 Jacob Potantus SR Plant 05:47.9 18:01.1
234 Philip Yong JR Lake Highland Prep 05:48.0 18:01.2
235 Owen Pulfer FR Sarasota 05:48.4 18:02.5 199
236 Mason Cruse SR Berkeley Prep 05:48.4 18:02.6
237 Jhonny Felix FR Braddock 05:49.8 18:07.0 200
238 Nicholas Barnett JR Buchholz 05:50.2 18:08.1 201
239 Benjamin Hale JR Bishop Kenny 05:50.6 18:09.5
240 Nathan Nicholls 2023 Providence Christian 05:51.4 18:11.8 202
241 Samuel Parker SR Circle Christian 05:51.5 18:12.2 203
242