September 22, 2012
|

Men's 5k Team Results (5k )
Top↑

PL Team Total Time Avg. Time Score 1 2 3 4 5 6 7
1 Trinity Prep 1:40:08 20:01 24 1 2 5 6 10 17 19
2 Seabreeze HS 1:43:29 20:41 42 4 7 8 11 12 13 14
3 New Smyrna Beach HS 1:52:57 22:35 102 16 18 21 22 25 26 28
4 Bishop Moore HS 1:52:40 22:32 110 3 15 20 30 42    
5 Father Lopez 1:57:00 23:24 137 9 29 32 33 34 37 39
6 Dewitt Taylor Middle-High 2:04:58 24:59 180 24 27 36 46 47 49 51
7 Astronaut High School 2:07:30 25:30 196 23 35 40 48 50    
8 Mainland HS 2:05:41 25:08 197 31 38 41 43 44 45 52

Men's 5k Individual Results (5k )
Top↑

PL NAME YEAR TEAM Avg. Mile TIME SCORE
1
Gordon, Grant
SR
Trinity Prep
6:11.1
19:13.1
1
2
Leiferman, Michael
SR
Trinity Prep
6:12.3
19:16.8
2
3
Tyjeski, Nicolas
SR
Bishop Moore HS
6:26.2
20:00.1
3
4
Every, Aydin
SR
Seabreeze HS
6:30.1
20:12.1
4
5
Goldstein, Aaron
SR
Trinity Prep
6:31.6
20:16.7
5
6
Taylor, Ian
SR
Trinity Prep
6:32.0
20:17.9
6
7
McAuliff, Troy
SR
Seabreeze HS
6:33.1
20:21.5
7
8
Santiago, Ricardo
SR
Seabreeze HS
6:37.8
20:36.1
8
9
SR
6:41.8
20:48.6
9
10
Copenhaver, Preston
SR
Trinity Prep
6:46.9
21:04.3
10
11
Lanes, Kyle
SR
Seabreeze HS
6:48.3
21:08.6
11
12
McKernan, Brendan
SR
Seabreeze HS
6:49.1
21:11.1
12
13
D'Adesky, Eric
SR
Seabreeze HS
6:49.3
21:11.7
13
14
Mitchener, Cameron
SR
Seabreeze HS
6:52.2
21:20.9
14
15
Robinson, Jacob
SR
Seabreeze HS
6:56.5
21:34.2
 
16
Guzman, Josh
SR
Bishop Moore HS
6:58.4
21:40.2
15
17
Howard, Cliff
SR
New Smyrna Beach HS
7:07.4
22:07.9
16
18
Havlicek, Dylan
SR
Trinity Prep
7:07.5
22:08.2
17
19
Maynard, Chris
SR
Seabreeze HS
7:07.5
22:08.5
 
20
Thompson, Alex
SR
Seabreeze HS
7:08.9
22:12.6
 
21
Harvey, Taylor
SR
New Smyrna Beach HS
7:09.8
22:15.5
18
22
Salas, Patrick
SR
Trinity Prep
7:10.1
22:16.4
19
23
Roche, John
SR
Bishop Moore HS
7:10.4
22:17.5
20
24
Cameron, Cassidy
SR
New Smyrna Beach HS
7:15.2
22:32.4
21
25
Goldberg, Jacob
SR
Trinity Prep
7:16.4
22:35.9
 
26
Lawler, Devon
SR
New Smyrna Beach HS
7:21.3
22:51.1
22
27
Wyckoff, Cody
SR
Astronaut High School
7:22.6
22:55.3
23
28
Barrera, Carlos
SR
Dewitt Taylor Middle-High
7:26.4
23:07.1
24
29
Halpin, Zachary
SR
New Smyrna Beach HS
7:27.7
23:11.1
25
30
Callan, Matthew
SR
Trinity Prep
7:29.4
23:16.5
 
31
Simonsen, Carl
SR
New Smyrna Beach HS
7:30.4
23:19.5
26
32
Varela, Carlos
SR
Dewitt Taylor Middle-High
7:30.6
23:20.2
27
33
Evans, Marcus
 
Lake Howell
7:30.7
23:20.5
 
34
Mosher, Steven
SR
New Smyrna Beach HS
7:31.9
23:24.2
28
35
SR
7:32.1
23:24.8
29
36
Ponti, Grayson
SR
Bishop Moore HS
7:34.3
23:31.7
30
37
O'Dwyer, Sean
SR
Seabreeze HS
7:36.0
23:36.9
 
38
Meeks, Jack
SR
Trinity Prep
7:36.3
23:37.9
 
39
Hoepfl, Brian
SR
Trinity Prep
7:36.8
23:39.3
 
40
MacDermant, Dillon
SR
New Smyrna Beach HS
7:36.9
23:39.9
 
41
Whitlock, Brandon
SR
Seabreeze HS
7:40.0
23:49.2
 
42
Zigler, Gavin
SR
Mainland HS
7:41.6
23:54.3
31
43
SR
7:44.6
24:03.6
32
44
Abate, Douglas
 
7:49.3
24:18.3
33
45
Khan, Jamal
SR
Leesburg HS
7:51.5
24:25.0
 
46
SR
7:51.6
24:25.3
34
47
Clark, Nick
SR
Astronaut High School
7:52.3
24:27.7
35
48
Halladay-Glynn, Jacob
SR
Trinity Prep
7:53.3
24:30.7
 
49
Caro, Jose
SR
Dewitt Taylor Middle-High
7:54.5
24:34.3
36
50
Fiske, Garrett
SR
Seabreeze HS
7:55.8
24:38.5
 
51
SR
7:57.5
24:43.6
37
52
Santiago, Justin
SR
Seabreeze HS
7:59.7
24:50.7
 
53
Sickich, Brayden
SR
Mainland HS
8:00.7
24:53.7
38
54
SR
8:01.0
24:54.7
39
55
Pellerin, Cody
SR
Astronaut High School
8:01.5
24:56.2
40
56
SR
8:03.9
25:03.6
 
57
Hernandez, John
SR
Mainland HS
8:05.1
25:07.4
41
58
Sabogal, Ernesto
SR
Bishop Moore HS
8:06.4
25:11.3
42
59
MacDermant, Dallas
SR
New Smyrna Beach HS
8:08.5
25:17.9
 
60
Rebarick, William
 
Lake Howell
8:09.6
25:21.3
 
61
SR
8:13.9
25:34.7
 
62
Ng, Symon
SR
Mainland HS
8:17.1
25:44.5
43
63
Breter, Caleb
SR
Seabreeze HS
8:17.7
25:46.5
 
64
Bevill, Lucas
 
Lake Howell
8:20.4
25:55.0
 
65
Marchese, Jacob
SR
New Smyrna Beach HS
8:22.0
25:59.8
 
66
Garvey, Noah
SR
Mainland HS
8:22.6
26:01.7
44
67
Oakes, Leroy
SR
Leesburg HS
8:27.1
26:15.8
 
68
Wolfeschneider, Stephan
SR
Mainland HS
8:27.2
26:16.0
45
69
Milan, Lazaro
SR
Dewitt Taylor Middle-High
8:36.6
26:45.3
46
70
Yesalusky, Michael
SR
Seabreeze HS
8:42.1
27:02.2
 
71
Underwood, Jimi
SR
Dewitt Taylor Middle-High
8:45.3
27:12.2
47
72
Brewis, Tyler
SR
Astronaut High School
8:50.7
27:29.2
48
73
Sanchez, Raymond
SR
Dewitt Taylor Middle-High
8:53.3
27:37.2
49
74
Lawson, Donald
SR
Astronaut High School
8:54.9
27:42.0
50
75
Caro, Alexis
SR
Dewitt Taylor Middle-High
8:57.3
27:49.4
51
76
Vandergrifft, Austin
SR
New Smyrna Beach HS
8:59.0
27:54.7
 
77
Sheppard, Derek
SR
Seabreeze HS
9:10.3
28:30.0
 
78
SR
9:14.8
28:44.0
 
79
Trapp, Oliver
SR
Trinity Prep
9:20.6
29:02.0
 
80
Simonsen, Dakota
SR
New Smyrna Beach HS
9:37.2
29:53.6
 
81
Klinzman, Justin
 
Lake Howell
9:38.4
29:57.3
 
82
Downs, Dalton
SR
Mainland HS
9:41.9
30:08.1
52
83
Bange, Tanner
SR
Seabreeze HS
10:31.0
32:40.8
 
84
SR
11:35.8
36:02.1
 
85
SR
12:19.8
38:18.9
 


Men's 8k Team Results (8k )
Top↑

PL Team Total Time Avg. Time Score 1 2 3 4 5 6 7
1 Embry-Riddle 2:14:54 26:58 21 1 2 3 6 9 14 15
2 Seton Hall 2:22:55 28:35 68 5 11 16 17 19 26 34
3 Flagler 2:25:21 29:04 93 12 13 18 21 29 32 35
4 Embry-Riddle Alumni 2:26:38 29:19 105 4 22 24 27 28 46 47
5 Xavier-Louisiana 2:29:39 29:55 128 7 10 23 40 48 57  
6 Bethune-Cookman 2:35:40 31:08 180 8 30 36 44 62 75  
7 Stetson University 2:35:56 31:11 192 25 38 41 43 45 58 59
8 Southeastern University 2:43:16 32:39 232 20 33 50 56 73 78 84
9 Warner 2:51:37 34:19 273 31 42 65 67 68 72 77
10 Johnson & Wales 2:49:06 33:49 284 49 52 53 61 69    
11 Rollins College 2:52:13 34:26 288 37 54 60 63 74    
12 Florida College 2:54:13 34:50 295 39 51 64 70 71 76  
13 Ave Maria 3:22:03 40:24 361 55 66 79 80 81 82 83

Men's 8k Individual Results (8k )
Top↑

PL NAME YEAR TEAM Avg. Mile TIME SCORE
1
SR-4
5:06.8
25:25.1
1
2
SO-2
5:20.0
26:30.6
2
3
SO-2
5:26.8
27:04.4
3
4
Vazquez, Sam
 
Embry-Riddle Alumni
5:30.1
27:20.9
4
5
Hanko, Jared
 
Seton Hall
5:33.5
27:37.7
5
6
JR-3
5:35.0
27:45.6
6
7
SR
5:35.9
27:49.9
7
8
SO-2
5:38.1
28:01.1
8
9
SO-2
5:39.8
28:09.2
9
10
SR
5:43.3
28:26.8
10
11
Johnston, Carl
 
Seton Hall
5:44.8
28:34.2
11
12
FR-1
5:45.3
28:36.4
12
13
SR-4
5:46.4
28:42.2
13
14
FR-1
5:46.8
28:44.0
14
15
SO-2
5:47.3
28:46.7
15
16
Flannery, Ryan
 
Seton Hall
5:48.2
28:51.2
16
17
Bast, Jacob
 
Seton Hall
5:48.3
28:51.6
17
18
FR-1
5:49.2
28:55.8
18
19
Hellwig, Cory
 
Seton Hall
5:50.2
29:01.1
19
20
Kathman, Kyler
SR
Southeastern University
5:50.8
29:03.9
20
21
FR-1
5:51.4
29:06.7
 
22
SO-2
5:51.4
29:06.9
21
23
Frazier, Alex
 
Embry-Riddle Alumni
5:55.7
29:28.3
22
24
SR-4
5:57.3
29:36.5
 
25
SR
5:57.8
29:38.6
23
26
Gehlsen, Nick
 
Embry-Riddle Alumni
6:00.1
29:50.4
24
27
Epifanio, Andrew
SR
Stetson University
6:00.7
29:53.1
25
28
Orner, Tyler
 
Seton Hall
6:01.1
29:55.1
26
29
Patterson, Stuart
 
Embry-Riddle Alumni
6:01.8
29:58.9
27
30
Snyder, Russell
 
Embry-Riddle Alumni
6:02.1
30:00.2
28
31
JR-3
6:02.2
30:00.5
29
32
SO-2
6:04.3
30:11.1
30
33
JR-3
6:05.4
30:16.4
31
34
8
6:05.4
30:16.6
 
35
SO-2
6:07.1
30:25.0
32
36
Harris, Brian
SR
Southeastern University
6:07.4
30:26.5
33
37
Martinelli, Joseph
 
Seton Hall
6:07.5
30:26.8
34
38
SO-2
6:08.2
30:30.5
 
39
JR-3
6:09.0
30:34.3
35
40
JR-3
6:09.9
30:38.9
36
41
JR-3
6:10.2
30:40.5
 
42
 
Unattached
6:10.9
30:44.0
 
43
SO-2
6:11.4
30:46.5
 
44
Sawyer, Kyle
 
Rollins College
6:12.8
30:53.1
37
45
Malloy, Cody
SR
Stetson University
6:13.1
30:55.0
38
46
SR-4
6:15.2
31:05.2
 
47
FR-1
6:16.1
31:09.8
 
48
Bailey, Luke
 
Florida College
6:17.4
31:16.3
39
49
SO-2
6:18.0
31:19.0
 
50
SR
6:19.3
31:25.6
40
51
Butler, Jeremy
SR
Stetson University
6:20.4
31:31.3
41
52
Isnard, Connor
 
Unattached
6:20.6
31:32.2
 
53
FR-1
6:21.1
31:34.7
42
54
JR-3
6:23.2
31:45.0
 
55
Townes, Andrew
SR
Stetson University
6:23.3
31:45.6
43
56
SR-4
6:23.7
31:47.5
44
57
Hodgins, Ryan
SR
Stetson University
6:24.6
31:52.0
45
58
FR-1
6:28.6
32:11.9
 
59
Oakes, Kody
 
Embry-Riddle Alumni
6:29.3
32:15.3
46
60
Maro, Andrew
 
Embry-Riddle Alumni
6:29.8
32:18.1
47
61
SR
6:30.1
32:19.3
48
62
East, Justin
 
6:30.6
32:21.9
 
63
SR
6:31.0
32:23.8
49
64
Emrich, Alexander
SR
Southeastern University
6:31.5
32:26.4
50
65
Ruggerio, Antonio
 
Florida College
6:32.1
32:29.3
51
66
SO-2
6:32.5
32:31.5
52
67
SR
6:33.1
32:34.2
53
68
Dudney, Rick
 
Embry-Riddle Alumni
6:34.7
32:42.2
 
69
Mazur, Dan
SR
Rollins College
6:35.0
32:43.8
54
70
SR
6:36.4
32:50.6
55
71
Forbis, Grant
SR
Southeastern University
6:36.4
32:50.8
56
72
SR
Unattached
6:36.9
32:53.4
 
73
SR
Unattached
6:37.0
32:53.8
 
74
SR
6:38.2
32:59.8
57
75
Jannucci, Mark
 
Seton Hall
6:39.4
33:05.8
 
76
Parkinson, Angelo
SR
Stetson University
6:49.6
33:56.3
58
77
Cramond, Tony
 
Seton Hall
6:49.8
33:57.4
 
78
Brasch, John
 
Embry-Riddle Alumni
6:50.6
34:01.3
 
79
Dughi, Brian
SR
Stetson University
6:51.2
34:04.2
59
80
FR-1
6:51.2
34:04.4
 
81
Skydel, Joe
 
Rollins College
6:51.9
34:07.9
60
82
SR
6:53.9
34:17.9
61
83
SO-2
7:02.8
35:02.1
62
84
Boggs, Matt
SR
Rollins College
7:05.0
35:12.8
63
85
Melius, Henry
 
Embry-Riddle Alumni
7:09.1
35:33.2
 
86
bailey, nathan
SR
Florida College
7:11.7
35:46.4
64
87
SR-4
7:15.6
36:05.6
65
88
Welch III, James
SR
Stetson University
7:18.3
36:19.0
 
89
SR
7:18.4
36:19.3
66
90
SR-4
7:21.2
36:33.4
67
91
FR-1
7:28.0
37:07.4
68
92
Greene, Deryck
SR
Stetson University
7:28.1
37:07.6
 
93
SR
7:30.3
37:18.9
69
94
Constancio, Rafael
 
Florida College
7:30.7
37:20.6
70
95
Lane, Zack
SR
Florida College
7:30.7
37:20.8
71
96
Finnk, Austyn
SR
Stetson University
7:35.1
37:42.7
 
97
JR-3
7:42.6
38:20.0
72
98
Goodberry, Benjamin
SR
Southeastern University
7:44.4
38:29.0
73
99
Dunn, Cj
 
Rollins College
7:53.9
39:16.0
74
100
JR-3
7:54.3
39:18.0
75
101
Pearson, Beau
 
Florida College
7:55.3
39:23.0
76
102
 
Unattached
7:59.3
39:43.0
 
103
SO-2
8:22.7
41:39.0
77
104
Kasselman, Seth
SR
Southeastern University
8:22.7
41:39.1
78
105
Ady, Matthew
SR
Stetson University
8:32.1
42:26.0
 
106
Reading, Matt
 
8:48.4
43:47.0
79
107
Coyle, Mike
 
8:48.8
43:49.0
80
108
SO-2
9:06.7
45:18.0
81
109
SR-4
9:09.3
45:31.0
 
110
Cutrer, Tyler
 
9:17.6
46:12.0
82
111
Fugate, Dylan
 
9:18.8
46:18.0
83
112
Johnson, Taylor
SR
Southeastern University
9:21.8
46:33.0
84
113
Ojeda, Martin
SR
Southeastern University
10:37.4
52:49.0
 


Women's 5k Team Results (5k )
Top↑

PL Team Total Time Avg. Time Score 1 2 3 4 5 6 7
1 Embry-Riddle 1:39:55 19:59 47 1 4 11 15 16 17 25
2 Xavier-Louisiana 1:42:15 20:27 70 6 10 13 14 27 41 59
3 Seton Hall 1:43:08 20:37 88 5 8 12 31 32 34 36
4 Flagler 1:44:25 20:53 105 19 20 21 22 23 33 39
5 Rollins College 1:46:12 21:14 123 2 7 26 42 46 51 63
6 Stetson University 1:47:57 21:35 152 18 29 30 37 38 40 47
7 Bethune-Cookman 1:57:07 23:25 206 3 35 43 54 71    
8 Florida College 1:59:37 23:55 228 24 28 45 62 69 76  
9 Southeastern University 1:58:43 23:44 247 44 48 49 50 56 57 60
10 Lynn 2:09:31 25:54 257 9 52 53 65 78 79  
11 Ave Maria 2:13:42 26:44 320 58 61 66 67 68 73  
12 Warner 2:18:50 27:46 335 55 64 70 72 74 75 77

Women's 5k Individual Results (5k )
Top↑

PL NAME YEAR TEAM Avg. Mile TIME SCORE
1
JR-3
6:01.5
18:43.2
1
2
Falcone, Lauren
 
Rollins College
6:06.4
18:58.5
2
3
SR-4
6:11.8
19:15.3
3
4
SR-4
6:15.5
19:26.7
4
5
Rolle, Hughnique
 
Seton Hall
6:22.1
19:47.1
5
6
SR
6:24.0
19:53.3
6
7
Falcone, Justine
 
Rollins College
6:27.5
20:03.9
7
8
Edding, Nyala
 
Seton Hall
6:28.1
20:05.9
8
9
JR-3
6:31.2
20:15.6
9
10
SR
6:31.3
20:15.9
10
11
SO-2
6:32.3
20:19.0
11
12
Qualia, Amanda
 
Seton Hall
6:32.6
20:19.8
12
13
SR
6:33.6
20:23.1
13
14
SR
6:34.0
20:24.3
14
15
SR-4
6:38.5
20:38.2
15
16
SR
Unattached
6:41.4
20:47.2
 
17
SR-4
6:41.8
20:48.4
16
18
SR-4
6:42.1
20:49.3
17
19
Menge, Trixi
SR
Stetson University
6:42.4
20:50.4
18
20
JR-3
6:42.8
20:51.7
19
21
Costello, Lori
 
Embry-Riddle Alumni
6:43.0
20:52.1
 
22
FR-1
6:43.1
20:52.7
20
23
FR-1
6:43.2
20:53.0
21
24
FR-1
6:43.3
20:53.2
22
25
SO-2
6:43.9
20:55.0
23
26
Hunsicker, Karen
SR
Florida College
6:48.0
21:07.9
24
27
SO-2
6:49.7
21:13.1
25
28
Ankli, Sarah
 
Rollins College
6:51.5
21:18.5
26
29
SR
6:51.7
21:19.2
27
30
Melissa, Cowley
 
Florida College
6:52.7
21:22.3
28
31
O'Malley, Sue
 
Embry-Riddle Alumni
6:53.7
21:25.3
 
32
Guzsvany, Sabrina
SR
Stetson University
6:53.8
21:25.8
29
33
Cosgrove, Jessica
SR
Stetson University
6:54.2
21:27.1
30
34
Migton, May
 
Seton Hall
6:54.5
21:27.8
31
35
May, Kristen
 
Seton Hall
6:54.6
21:28.4
32
36
FR-1
6:56.9
21:35.6
33
37
Ryan, Ruth
 
Seton Hall
6:57.1
21:35.9
34
38
Vazquez, Flo
 
Embry-Riddle Alumni
6:57.3
21:36.7
 
39
SO-2
7:02.5
21:52.9
35
40
Smith, Jaena
 
Unattached
7:05.4
22:01.9
 
41
Samantha, Young
 
Seton Hall
7:05.9
22:03.5
36
42
DeVita, Adrienne
SR
Stetson University
7:06.7
22:06.0
37
43
Thompson, Alyssa
SR
Stetson University
7:07.6
22:08.6
38
44
FR-1
7:07.8
22:09.3
39
45
Wenzell, Emmie
SR
Stetson University
7:11.6
22:21.0
40
46
SR-4
7:11.9
22:22.0
 
47
FR-1
7:12.2
22:23.1
 
48
FR-1
7:12.3
22:23.4
 
49
Chafos, Christina
 
Seton Hall
7:12.7
22:24.6
 
50
SR
7:12.9
22:25.2
41
51
garner, mary-ellen
 
Rollins College
7:15.1
22:32.0
42
52
SO-2
7:16.5
22:36.4
 
53
JR-3
7:19.0
22:44.2
43
54
Jones, Bethany
SR
Southeastern University
7:19.3
22:44.9
44
55
Lustyk, Marigot
 
Seton Hall
7:23.3
22:57.5
 
56
Keehn, Hannah
 
Florida College
7:26.4
23:07.0
45
57
Jodan, Margaret
 
Seton Hall
7:27.3
23:10.0
 
58
Rioux, Danielle
 
Rollins College
7:30.5
23:20.0
46
59
Ozimek, Louisa
 
Seton Hall
7:34.1
23:31.0
 
60
Iseley, Christine
SR
Stetson University
7:36.7
23:39.1
47
61
Hanlin, Katye
SR
Southeastern University
7:37.1
23:40.5
48
62
SR
7:37.2
23:40.7
 
63
Bruce, Rachael
SR
Southeastern University
7:39.3
23:47.1
49
64
Reed, Ashley
SR
Southeastern University
7:41.6
23:54.3
50
65
Champin, Fran
 
Rollins College
7:44.0
24:01.8
51
66
Schultz, Cassie
 
Embry-Riddle Alumni
7:44.6
24:03.6
 
67
SR-4
7:49.4
24:18.6
52
68
Compton, Connie
SR
Stetson University
7:50.6
24:22.4
 
69
FR-1
7:51.3
24:24.4
53
70
FR-1
7:52.2
24:27.1
54
71
Harrell, Shannon
SR
Stetson University
7:53.3
24:30.5
 
72
SR-4
7:55.1
24:36.2
55
73
Velez, Zaidy
SR
Southeastern University
7:55.2
24:36.6
56
74
Malendez-flynn, Cynthi
SR
Southeastern University
8:01.1
24:54.8
57
75
SO-2
8:02.8
25:00.2
 
76
SO-2
8:02.9
25:00.4
 
77
SO-2
8:07.1
25:13.7
58
78
Barstow, Ashley
 
Unattached
8:08.8
25:19.0
 
79
SR
8:09.3
25:20.3
59
80
Heilig, Rachel
SR
Southeastern University
8:11.3
25:26.7
60
81
SR
8:14.0
25:34.9
61
82
Bynum, Elizabeth
SR
Florida College
8:21.5
25:58.2
62
83
West, Charis
SR
Southeastern University
8:22.6
26:01.6
 
84
deese, Jessica
 
Rollins College
8:23.8
26:05.4
63
85
Vlasyuk, Olena
SR
Stetson University
8:29.7
26:23.9
 
86
Hendrix, Emily
SR
Rollins College
8:36.4
26:44.8
 
87
FR-1
8:39.9
26:55.6
64
88
FR-1
8:46.0
27:14.4
65
89
SO-2
8:52.3
27:34.1
66
90
SO-2
8:53.0
27:36.1
67
91
SO-2
8:55.5
27:43.8
68
92
Maser, Kirsten
SR
Southeastern University
9:00.3
27:58.8
 
93
faris, alicia
SR
Florida College
9:01.3
28:02.1
69
94
Prieto, Cindy
 
9:11.7
28:34.5
70
95
Smallwood, Sasha
 
9:16.2
28:48.4
71
96
SO-2
9:24.6
29:14.3
72
97
SO-2
9:25.5
29:17.1
73
98
SR-4
9:29.8
29:30.6
74
99
Rivas, Mary Joe
SR
Southeastern University
9:30.4
29:32.4
 
100
dobish, sarah
 
Rollins College
9:35.6
29:48.4
 
101
SR-4
9:44.4
30:16.0
75
102
SO-2
9:50.9
30:36.0
 
103
Develasco, Alexa
SR
Florida College
10:07.9
31:29.0
76
104
Mangual, Sierra
SR
Southeastern University
10:29.5
32:36.0
 
105
FR-1
10:41.7
33:14.0
77
106
SO-2
10:43.3
33:19.0
78
107
SO-2
10:47.8
33:33.0
79


Men's 5k Team Results (5k )
Top↑

PL Team Total Time Avg. Time Score 1 2 3 4 5 6 7
1 Trinity Prep 1:25:58 17:11 15 1 2 3 4 5 6 16
2 Olympia HS 1:28:52 17:46 45 7 8 9 10 11 19 29
3 Bishop Moore HS 1:33:54 18:46 110 15 20 21 22 32 38 39
4 Seabreeze HS 1:37:43 19:32 167 17 27 30 43 50 60 62
5 New Smyrna Beach HS 1:39:42 19:56 191 23 34 42 44 48 56 67
6 Lake Howell 1:39:29 19:53 203 14 26 33 52 78 79 88
7 Astronaut High School 1:39:58 19:59 217 12 18 41 72 74 83  
8 Space Coast HS 1:41:20 20:16 224 31 37 40 53 63 64 82
9 Mainland HS 1:40:48 20:09 228 13 24 57 66 68 70 73
10 Leesburg HS 1:41:28 20:17 233 25 28 45 54 81 85  
11 Father Lopez 1:42:53 20:34 241 36 47 49 51 58 59 65
12 Dewitt Taylor Middle-High 1:44:59 20:59 296 35 46 69 71 75 80 84
13 Atlantic 1:55:29 23:05 395 61 76 77 89 92    
14 Lake Mary Prep 1:57:53 23:34 409 55 86 87 90 91 93 94

Men's 5k Individual Results (5k )
Top↑

PL NAME YEAR TEAM Avg. Mile TIME SCORE
1
Salas, Daniel
SR
Trinity Prep
5:24.5
16:48.2
1
2
Millson, Jesse
SR
Trinity Prep
5:32.8
17:14.0
2
3
Millson, Sam
SR
Trinity Prep
5:33.2
17:15.4
3
4
Cook, Chas
SR
Trinity Prep
5:33.9
17:17.6
4
5
Rhodes, Tristan
SR
Trinity Prep
5:36.0
17:23.9
5
6
Reggentin, Paul
SR
Trinity Prep
5:36.8
17:26.4
6
7
Zagra, Justin
SR
Olympia HS
5:38.2
17:30.9
7
8
Elliott, Chris
SR
Olympia HS
5:41.3
17:40.4
8
9
Ferreira, Desi
SR
Olympia HS
5:42.4
17:44.0
9
10
Rodriguez, Joshua
SR
Olympia HS
5:44.1
17:49.3
10
11
Santiago, Sergio
SR
Olympia HS
5:50.1
18:07.9
11
12
Garrett, Wesley
SR
Astronaut High School
5:51.1
18:11.0
12
13
Morris, Wesley
SR
Mainland HS
5:51.8
18:13.2
13
14
Montero, Ivan
 
Lake Howell
5:53.0
18:17.0
14
15
Kucera, Frankie
SR
Bishop Moore HS
5:55.2
18:23.8
15
16
Place, Parker
SR
Trinity Prep
5:55.4
18:24.2
16
17
Kometas, Zachary
SR
Seabreeze HS
5:56.1
18:26.4
17
18
Langgle, Jacob
SR
Astronaut High School
5:57.7
18:31.4
18
19
Watson, Ben
SR
Olympia HS
5:57.8
18:31.7
19
20
Acosta, Harold
SR
Bishop Moore HS
5:59.0
18:35.4
20
21
Sawyer, Colin
SR
Bishop Moore HS
5:59.3
18:36.4
21
22
Pace, Gordon
SR
Trinity Prep
6:00.6
18:40.4
 
23
Sabogal, Cesar
SR
Bishop Moore HS
6:04.8
18:53.6
22
24
Schelling, Steven
SR
Trinity Prep
6:05.5
18:55.5
 
25
Hodgemire, Stephan
SR
New Smyrna Beach HS
6:05.8
18:56.5
23
26
Miglioranzi, Chris
SR
Mainland HS
6:06.0
18:57.4
24
27
McVay, Connor
SR
Leesburg HS
6:06.1
18:57.6
25
28
Cherry, Bo
SR
Trinity Prep
6:06.6
18:59.0
 
29
Rife, Christopher
 
Lake Howell
6:07.1
19:00.6
26
30
Cline, Austin
SR
Seabreeze HS
6:07.9
19:03.1
27
31
Stoffer, Jacob
SR
Leesburg HS
6:08.2
19:04.2
28
32
Headley, Michael
SR
Olympia HS
6:10.2
19:10.2
29
33
Hanson, Travis
SR
Seabreeze HS
6:13.0
19:19.1
30
34
Felgar, Charles
SR
Space Coast HS
6:13.6
19:21.0
31
35
Pool, Rick
SR
Bishop Moore HS
6:14.9
19:25.0
32
36
Murphy, Sean
 
Lake Howell
6:17.6
19:33.3
33
37
Lorow, Ryan
SR
New Smyrna Beach HS
6:18.5
19:36.0
34
38
Occenat, Tyson
SR
Olympia HS
6:19.3
19:38.5
 
39
Martinez, Jose
SR
Dewitt Taylor Middle-High
6:21.7
19:46.0
35
40
Lau, Jared
SR
Olympia HS
6:23.0
19:50.1
 
41
SR
6:23.2
19:50.6
36
42
Kemmler, William
SR
Space Coast HS
6:24.6
19:55.0
37
43
Guldin, Kyle
SR
Bishop Moore HS
6:24.8
19:55.8
38
44
Flament, Thomas
SR
Olympia HS
6:25.2
19:56.9
 
45
Felsberg, Zach
SR
Bishop Moore HS
6:27.0
20:02.5
39
46
Gahres, John Mark
SR
Space Coast HS
6:28.1
20:05.8
40
47
Denson, Drew
SR
Astronaut High School
6:28.3
20:06.5
41
48
Coxey, Jared
SR
New Smyrna Beach HS
6:30.1
20:12.3
42
49
Sperl, Karl
SR
Seabreeze HS
6:30.9
20:14.6
43
50
McCormick, Zachary
SR
New Smyrna Beach HS
6:32.6
20:19.8
44
51
Edwards, Kenny
SR
Leesburg HS
6:36.4
20:31.6
45
52
Schuler, Conner
SR
Dewitt Taylor Middle-High
6:37.5
20:35.2
46
53
SR
6:38.3
20:37.6
47
54
Peer, Anthony
SR
New Smyrna Beach HS
6:38.5
20:38.1
48
55
SR
6:39.1
20:40.0
49
56
Beute, Michael
SR
Seabreeze HS
6:39.2
20:40.4
50
57
SR
6:41.3
20:47.0
51
58
Figueroa, Jan
 
Lake Howell
6:41.7
20:48.3
52
59
Marks, Korey
SR
Space Coast HS
6:41.8
20:48.4
53
60
Funke, Kyle
SR
Leesburg HS
6:42.5
20:50.6
54
61
Novello, James
SR
Lake Mary Prep
6:43.6
20:54.2
55
62
Green, Jordan
SR
New Smyrna Beach HS
6:43.7
20:54.3
56
63
Nathan, Miles
SR
Mainland HS
6:44.9
20:58.1
57
64
SR
6:45.1
20:58.7
58
65
SR
6:45.8
21:01.1
59
66
Castaldi, Brandon
SR
Seabreeze HS
6:46.4
21:02.9
60
67
Baugher, Andrew
 
Atlantic
6:48.2
21:08.5
61
68
Fredette, Nick
SR
Seabreeze HS
6:48.5
21:09.3
62
69
Lawhorn, Logan
SR
Space Coast HS
6:49.0
21:11.0
63
70
Dranga, Ryan
SR
Space Coast HS
6:50.0
21:13.9
64
71
SR
6:50.4
21:15.3
65
72
Ham, Cody
SR
Mainland HS
6:51.6
21:18.8
66
73
Friend, David
SR
New Smyrna Beach HS
6:51.7
21:19.2
67
74
Godbee, Grant
SR
Mainland HS
6:52.2
21:20.7
68
75
Real, Faustino
SR
Dewitt Taylor Middle-High
6:54.7
21:28.6
69
76
SR
6:54.9
21:29.2
 
77
James, Cody
SR
Mainland HS
6:55.9
21:32.3
70
78
Mikel, Garrhett
SR
Seabreeze HS
6:56.0
21:32.7
 
79
Espinoza, Francois
SR
Dewitt Taylor Middle-High
6:56.0
21:32.7
71
80
Tyree, Christian
SR
Astronaut High School
6:56.2
21:33.2
72
81
Morrisey, Tommy
SR
Mainland HS
6:56.2
21:33.4
73
82
Sherpherd, Brandon
SR
Astronaut High School
6:57.1
21:36.1
74
83
DeCamillis, Harrison
SR
New Smyrna Beach HS
6:57.5
21:37.4
 
84
Gutierrez, Alfredo
SR
Dewitt Taylor Middle-High
6:57.6
21:37.6
75
85
Erickson, Trevor
SR
Mainland HS
6:58.0
21:38.8
 
86
Ladurini, Casey
SR
Mainland HS
6:58.2
21:39.4
 
87
Impara, Connor
SR
New Smyrna Beach HS
6:58.3
21:39.8
 
88
Lemon, Jonathan
 
Atlantic
6:58.7
21:41.1
76
89
McGinnis, Joseph
SR
Warner Christian Academy
7:00.2
21:45.6
 
90
Waldt, Zach
 
Atlantic
7:00.5
21:46.7
77
91
Davis, Joseph
SR
Bishop Moore HS
7:01.2
21:48.7
 
92
Sandon, Noel
 
Lake Howell
7:01.9
21:50.9
78
93
Danzinger, Kyle
 
Lake Howell
7:04.0
21:57.6
79
94
Velazquez, Jose
SR
Dewitt Taylor Middle-High
7:04.3
21:58.3
80
95
Hayes, Brian
SR
Bishop Moore HS
7:05.8
22:03.2
 
96
Mauldin, Jonathon
SR
Leesburg HS
7:06.2
22:04.4
81
97
Young, Nicholas
SR
Space Coast HS
7:06.9
22:06.5
82
98
Goodwin, Collin
SR
Space Coast HS
7:09.0
22:12.9
 
99
Hale, Tyler
SR
Space Coast HS
7:12.7
22:24.5
 
100
Onovi, Zach
SR
Astronaut High School
7:13.4
22:26.6
83
101
Bennett, Micah
SR
Dewitt Taylor Middle-High
7:16.0
22:34.9
84
102
Gilliam, Marcell
SR
Leesburg HS
7:18.2
22:41.7
85
103
Evers, Chase
SR
Bishop Moore HS
7:19.2
22:44.8
 
104
Benefiel, Brady
SR
Lake Mary Prep
7:21.4
22:51.4
86
105
Cummings, Jacob
SR
Warner Christian Academy
7:28.4
23:13.4
 
106
Arias, Todd
SR
Mainland HS
7:29.8
23:17.5
 
107
Martin, Patrick
SR
Lake Mary Prep
7:34.6
23:32.6
87
108
Saldana, Victorino
 
Lake Howell
7:43.7
24:00.7
88
109
Weeks, Cade
SR
Space Coast HS
7:45.4
24:06.2
 
110
Klemm, Ryan
 
Atlantic
7:57.3
24:43.0
89
111
Davis, Jonathan
SR
Riverbend Academy
7:57.5
24:43.8
 
112
Eyma, Elijah
SR
Lake Mary Prep
7:57.6
24:44.0
90
113
SR
8:11.0
25:25.8
 
114
Karr, Nathaniel
SR
Riverbend Academy
8:11.3
25:26.5
 
115
Kupier, Josh
SR
Lake Mary Prep
8:19.2
25:51.2
91
116
Ford-Jones, Toren
 
Atlantic
8:25.3
26:10.2
92
117
McFarren, Josh
SR
Warner Christian Academy
8:32.4
26:32.3
 
118
Loutzenhiser, Samuel
SR
Riverbend Academy
8:33.2
26:34.6
 
119
Matherly, Joshua
SR
Riverbend Academy
8:58.9
27:54.4
 
120
Pentz, Thatcher
SR
Warner Christian Academy
9:02.2
28:04.7
 
121
Pawloski, Brian
SR
Lake Mary Prep
9:09.0
28:25.9
93
122
Siva, Andrew
SR
Lake Mary Prep
9:10.5
28:30.7
94


Women's 5k Team Results (5k )
Top↑

PL Team Total Time Avg. Time Score 1 2 3 4 5 6 7
1 Olympia HS 1:43:34 20:42 24 1 3 4 7 9 13 21
2 Bishop Moore HS 1:55:21 23:04 110 16 18 23 24 29 30 44
3 Seabreeze HS 1:55:29 23:05 122 6 10 12 45 49 51 57
4 New Smyrna Beach HS 1:56:54 23:22 122 11 20 27 31 33 59 65
5 Trinity Prep 1:56:10 23:14 123 2 22 28 34 37 42 62
6 Father Lopez 1:57:22 23:28 128 14 17 25 26 46 47 52
7 Tavares HS 1:58:45 23:45 149 5 19 35 36 54 58 70
8 Space Coast HS 2:04:35 24:55 218 15 39 48 56 60 67 68
9 Mainland HS 2:08:21 25:40 244 32 38 40 61 73 74 76
10 Astronaut High School 2:08:45 25:45 258 41 43 50 55 69 72 75
11 Lake Howell 2:12:54 26:34 284 8 63 64 71 78    
12 Dewitt Taylor Middle-High 2:25:24 29:04 354 53 66 77 78 80 81 82

Women's 5k Individual Results (5k )
Top↑

PL NAME YEAR TEAM Avg. Mile TIME SCORE
1
Headley, Emily
SR
Olympia HS
6:10.6
19:11.6
1
2
Fahey, Kelly
SR
Trinity Prep
6:23.8
19:52.5
2
3
Campo, Kaitlyn
SR
Olympia HS
6:37.8
20:36.0
3
4
Watson, Taylor
SR
Olympia HS
6:44.7
20:57.5
4
5
Northup, Sarah
SR
Tavares HS
6:44.7
20:57.6
5
6
Bayliff, Alyssa
SR
Seabreeze HS
6:45.4
20:59.6
6
7
Murphy, Megan
SR
Olympia HS
6:46.6
21:03.3
7
8
Farrow, Reagon
 
Lake Howell
6:48.7
21:09.9
8
8
Wilson, Allison
SR
Leesburg HS
6:48.7
21:09.9
 
10
Piatkowski, Olivia
SR
Olympia HS
7:00.4
21:46.3
9
11
Gray, Josie
SR
Seabreeze HS
7:00.7
21:47.1
10
12
Rajotte, Payton
SR
New Smyrna Beach HS
7:02.0
21:51.2
11
13
Murray, Elizabeth
SR
Seabreeze HS
7:02.7
21:53.5
12
14
Flament, Emilie
SR
Olympia HS
7:03.1
21:54.6
13
15
SR
7:10.7
22:18.2
14
16
Weeks, Alexis
SR
Space Coast HS
7:13.2
22:26.0
15
17
Skipper, Elizabeth
SR
Bishop Moore HS
7:13.8
22:27.8
16
18
SR
7:16.8
22:37.1
17
19
Slocum, Haley
SR
Bishop Moore HS
7:17.2
22:38.4
18
20
Bilz, Harleigh
SR
Tavares HS
7:18.6
22:42.9
19
21
Friend, Matea
SR
New Smyrna Beach HS
7:18.7
22:43.1
20
22
Zagra, Julianna
SR
Olympia HS
7:18.8
22:43.4
21
23
Kite, Mason
SR
Olympia HS
7:23.4
22:57.7
 
24
Johnson, Meagan
SR
Trinity Prep
7:24.3
23:00.5
22
25
Hatton, Alyssa
SR
Bishop Moore HS
7:25.1
23:02.9
23
26
McMacken, Emily
SR
Bishop Moore HS
7:29.8
23:17.5
24
27
SR
7:31.5
23:22.8
25
28
SR
7:37.7
23:42.2
26
29
Nolen, Emily
SR
New Smyrna Beach HS
7:39.7
23:48.5
27
30
Mckenzie, Paige
SR
Trinity Prep
7:40.4
23:50.5
28
31
Moses, Ashley
SR
Bishop Moore HS
7:41.8
23:55.0
29
32
Skipper, Lindsey
SR
Bishop Moore HS
7:42.1
23:55.8
30
33
Gessell, Emily
SR
New Smyrna Beach HS
7:46.3
24:09.1
31
34
Secor, Danielle
SR
Mainland HS
7:49.1
24:17.5
32
35
Warren, Kelsey
SR
New Smyrna Beach HS
7:50.7
24:22.5
33
36
Salas, Stephanie
SR
Trinity Prep
7:55.0
24:36.0
34
37
MacLean, Allison
SR
Tavares HS
7:56.2
24:39.6
35
38
Lenz, Brianna
SR
Olympia HS
7:58.5
24:46.9
 
39
Horsley, Harley
SR
Tavares HS
7:58.9
24:48.2
36
40
Miliotes, Lanie
SR
Trinity Prep
7:59.9
24:51.1
37
41
Williams, Shaniah
SR
Mainland HS
8:00.4
24:52.7
38
42
Gahres, Elizabeth
SR
Space Coast HS
8:00.7
24:53.6
39
43
House, Mary
SR
Olympia HS
8:00.8
24:54.0
 
44
Rodriguez, Veronica
SR
Mainland HS
8:00.9
24:54.2
40
45
Strickland, Samantha
SR
Astronaut High School
8:02.1
24:58.0
41
46
Jacobs, Olivia
SR
Trinity Prep
8:04.2
25:04.6
42
47
Canfield, Erin
SR
Astronaut High School
8:04.5
25:05.6
43
48
Adair, Maria
SR
Bishop Moore HS
8:06.6
25:12.1
44
49
Myers, Sarah
SR
Seabreeze HS
8:09.1
25:19.6
45
50
SR
8:09.7
25:21.8
46
51
SR
8:10.6
25:24.6
47
52
Hoffman, Amy
SR
Riverbend Academy
8:10.9
25:25.4
 
53
Ramsey, McKaleigh
SR
Space Coast HS
8:11.2
25:26.3
48
54
Rugerio-Cain, Lea
SR
Seabreeze HS
8:12.4
25:30.1
49
55
Schneble, Kristen
SR
Astronaut High School
8:12.9
25:31.5
50
56
McCloskey, Isabella
SR
Seabreeze HS
8:13.3
25:32.9
51
57
SR
8:13.4
25:33.1
52
58
Aguirre, Suleyma
SR
Dewitt Taylor Middle-High
8:14.2
25:35.5
53
59
SR
8:14.5
25:36.7
 
60
Brown, Payton
SR
Tavares HS
8:14.9
25:37.7
54
61
Schnieder, Erica
SR
Astronaut High School
8:16.6
25:43.0
55
61
SanGiovanni, Julia
SR
Bishop Moore HS
8:16.6
25:43.0
 
63
Corbitt, Chloe
SR
Space Coast HS
8:16.8
25:43.8
56
64
SR
8:16.9
25:44.1
 
65
Young, Forever
SR
Seabreeze HS
8:18.7
25:49.7
57
66
Davis, Rylie
SR
Bishop Moore HS
8:19.3
25:51.6
 
67
Baker, Catherine
SR
Seabreeze HS
8:20.1
25:54.1
 
68
Brown, Jennifer
SR
Tavares HS
8:21.4
25:57.9
58
69
Hill, Jacqueline
SR
New Smyrna Beach HS
8:23.7
26:05.1
59
70
Nawrot, Emma
SR
Bishop Moore HS
8:24.1
26:06.3
 
71
Tackett, Alesha
SR
Space Coast HS
8:24.1
26:06.4
60
72
SR
8:24.1
26:06.5
 
73
Chance, Claudia
SR
Mainland HS
8:26.3
26:13.2
61
74
Sutton, Sarina
SR
Trinity Prep
8:35.4
26:41.5
62
75
Sandon, Joy
 
Lake Howell
8:40.1
26:56.0
63
76
Fleming, Savannah
 
Lake Howell
8:42.3
27:03.1
64
77
Poulin, Audrey
SR
New Smyrna Beach HS
8:42.8
27:04.6
65
78
Hani, Abby
SR
Lake Mary Prep
8:45.0
27:11.4
 
79
Pilat, Ciara
SR
New Smyrna Beach HS
8:45.2
27:11.9
 
80
Torres, Angie
SR
Dewitt Taylor Middle-High
8:48.8
27:23.0
66
81
Schweitzer, Erica
SR
Space Coast HS
8:48.9
27:23.6
67
82
Mooney, Cassidy
SR
Space Coast HS
8:49.7
27:25.9
68
83
Purkey, Rebecca
SR
Trinity Prep
8:50.2
27:27.5
 
84
Clough, Pam
SR
Astronaut High School
8:50.4
27:28.0
69
85
Berry, Brianna
SR
Tavares HS
8:50.7
27:29.0
70
86
Nickerson, Caroline
 
Lake Howell
8:53.3
27:37.2
71
87
Lukashow, Christina
SR
Space Coast HS
8:53.7
27:38.3
 
88
Dalton, Alexis
SR
Riverbend Academy
8:56.6
27:47.2
 
89
Demott, Keri
SR
Astronaut High School
8:58.2
27:52.2
72
90
Pappas, Monica
SR
Space Coast HS
8:59.4
27:56.0
 
91
Ikensaa, Rachel
SR
Tavares HS
9:01.5
28:02.7
 
92
Bowen, Sarah
SR
Mainland HS
9:02.1
28:04.6
73
93
Ramirez, Alexsandra
SR
Warner Christian Academy
9:07.4
28:20.8
 
94
Gilmore, Sierra
SR
Mainland HS
9:12.4
28:36.5
74
95
Thach, Emily
SR
New Smyrna Beach HS
9:13.4
28:39.4
 
96
Crossman, Danielle
SR
Warner Christian Academy
9:17.5
28:52.5
 
97
Ellison, Kelly
SR
Astronaut High School
9:18.6
28:55.7
75
98
Ham, Mikaela
SR
Mainland HS
9:18.6
28:55.9
76
99
Hadley, Rachel
SR
New Smyrna Beach HS
9:22.8
29:08.9
 
100
Denson, Ashley
SR
Warner Christian Academy
9:31.6
29:36.0
 
101
Velazquez, Ilse
SR
Dewitt Taylor Middle-High
9:37.6
29:54.9
77
102
Krug, Hanna
 
Lake Howell
9:41.9
30:08.2
78
102
Anderson, Taylor
SR
Dewitt Taylor Middle-High
9:41.9
30:08.2
78
104
Hardbarger, Rachel
SR
Astronaut High School
9:42.3
30:09.5
 
105
Capps, Sterling
SR
Warner Christian Academy
9:44.0
30:14.6
 
106
Stewart, Sierra
SR
Space Coast HS
10:13.7
31:47.0
 
107
Pendola, Ximena
SR
Dewitt Taylor Middle-High
10:25.3
32:23.0
80
108
Dambaugh, Hannah
SR
Dewitt Taylor Middle-High
10:43.3
33:19.0
81
109
Underwood, Emily
SR
Dewitt Taylor Middle-High
10:45.6
33:26.0
82
110
McKinley, Kaitlyn
SR
Riverbend Academy
10:48.5
33:35.0
 


Women's 5k Team Results (5k )
Top↑

PL Team Total Time Avg. Time Score 1 2 3 4 5 6 7
1 Trinity Prep 2:12:01 26:24 32 1 2 3 11 15 17 24
2 New Smyrna Beach HS 2:18:44 27:44 34 4 6 7 8 9 21 23
3 Mainland HS 2:26:35 29:19 70 10 12 13 16 19 20 28
4 Seabreeze HS 2:31:29 30:17 84 5 14 18 22 25 26 27

Women's 5k Individual Results (5k )
Top↑

PL NAME YEAR TEAM Avg. Mile TIME SCORE
1
Rhodes, Juliet
SR
Trinity Prep
7:44.0
24:01.7
1
2
Millson, Rose
SR
Trinity Prep
7:51.5
24:25.1
2
3
Callan, Claire
SR
Trinity Prep
8:08.0
25:16.3
3
4
Cooper, Ashley
SR
New Smyrna Beach HS
8:28.0
26:18.5
4
5
SR
8:40.6
26:57.5
 
6
Miller, Danielle
SR
Seabreeze HS
8:52.6
27:35.0
5
7
Navarro, Jessica
SR
New Smyrna Beach HS
8:59.7
27:56.9
6
8
Losnes, Kathryn
SR
New Smyrna Beach HS
9:01.3
28:02.1
7
9
Simpkins, Brionna
SR
New Smyrna Beach HS
9:05.0
28:13.4
8
10
Mikluscak, Kelsey
 
Lake Howell
9:05.0
28:13.6
 
11
Wolcott, Anna
SR
New Smyrna Beach HS
9:05.1
28:13.9
9
12
Sueing, Tasheema
SR
Mainland HS
9:05.3
28:14.5
10
13
Vu, Emily
SR
Trinity Prep
9:10.0
28:29.2
11
14
Clark, Brianna
SR
Mainland HS
9:11.6
28:34.0
12
15
Iler, Liara
SR
Mainland HS
9:19.3
28:57.9
13
16
Rossetter, Heather
SR
Space Coast HS
9:20.0
29:00.1
 
17
Snell, Arden
SR
Seabreeze HS
9:27.6
29:23.7
14
18
Kotnour, Jessica
SR
Trinity Prep
9:35.7
29:48.9
15
19
Howard, Wyndsor
SR
Mainland HS
9:39.0
29:59.2
16
20
Nix, Lauren
SR
Trinity Prep
9:39.5
30:00.8
17
21
Roberts, Carly
SR
Bishop Moore HS
9:41.3
30:06.2
 
22
SR
9:51.8
30:39.1
 
23
SR
9:51.9
30:39.3
 
24
Daugherty, Kristen
SR
Seabreeze HS
9:52.0
30:39.6
18
25
Perreault, Kelsea
SR
Mainland HS
9:55.4
30:50.1
19
26
Degolier, Rachel
SR
Mainland HS
10:07.0
31:26.2
20
27
Ross, Jenna
SR
Space Coast HS
10:10.1
31:35.8
 
28
Maloy, Olivia
 
Lake Howell
10:10.7
31:37.7
 
29
Antonaccio, Gina
SR
New Smyrna Beach HS
10:10.8
31:38.0
21
30
Whalen, Shannon
SR
Seabreeze HS
10:13.4
31:45.9
22
31
Daabies, Sarah
SR
New Smyrna Beach HS
10:13.6
31:46.8
23
32
Clarke, Mackie
SR
Trinity Prep
10:16.8
31:56.5
24
33
Yang, Amber
SR
Trinity Prep
10:18.6
32:02.1
 
34
Schenck, Yuli
SR
Seabreeze HS
10:19.8
32:05.8
25
35
Carolin, Isabella
SR
Seabreeze HS
10:20.1
32:06.9
26
36
Barnett, Dori
SR
New Smyrna Beach HS
10:35.5
32:54.6
 
37
Marzal, Angelina
 
Lake Howell
11:00.8
34:13.5
 
38
Kimble, Danielle
SR
New Smyrna Beach HS
11:05.1
34:26.6
 
39
Bustamante, Vania
SR
Seabreeze HS
11:05.9
34:29.2
27
40
Berlitich, Morgan
SR
Mainland HS
11:13.4
34:52.6
28
41
Thompson, Sherri
SR
Mainland HS
11:48.6
36:41.9
 
42
Griffin, Shelby
SR
New Smyrna Beach HS
11:50.2
36:46.9
 
43
Morrissey, Rosalie
SR
Mainland HS
13:14.0
41:07.4
 
44
Ruddy, Sydney
SR
Mainland HS
13:43.9
42:40.1
 
45
Lakshmanan, Meera
SR
Mainland HS
13:53.4
43:09.8
 
46
Leonardo, Selena
SR
Mainland HS
14:00.3
43:31.2