January 22, 2011
|
UW-Whitewater-Kachel FH - Whitewater, WI

Men's 3000 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1. Butzler, Brian SR-4 Wis.-Whitewater 8:29.20 10
2. Kehoe, Aron SR-4 Wis.-Whitewater 8:46.03 8
3. Schneekloth, Dave SR-4 Wis.-Whitewater 8:46.89 6
4. Werve, Mathias JR-3 Wis.-Whitewater 8:50.30 5
5. Knapp, Ben SO-2 Wis.-Whitewater 9:18.34 4
6. Haggerty, Nathan   Wisconsin Track Club 9:20.25 3
7. Schmitt, Drew FR-1 Aurora 9:23.00 2
8. Schwichtenberg, Jarrod SR-4 Wis.-Whitewater 9:23.61 1
9. Nystrom, Erik FR-1 North Park 9:24.66 -
10. Kruger, Matt   Greater Milwaukee TC 9:26.11 -
11. Smith, Jason   ripon college 9:27.81 -
12. Gries, Kevin FR-1 Concordia (Wis.) 9:29.90 -
13. McDougall, Splash   Wisconsin Track Club 9:34.38 -
14. Carstens, Chad   Unattached 9:35.31 -
15. Giberson, Mike FR-1 Aurora 9:35.52 -
16. Gutierrez, Sidney   Aurora University 9:38.45 -
17. Schmitt, Ben   Wisconsin Track Club 9:38.93 -
18. Perry, Ryan FR-1 Concordia (Wis.) 9:40.53 -
19. Mixdorf, Matt   Wisconsin Track Club 9:41.83 -
20. Thew, AJ   ripon college 9:48.55 -
21. Felten, Lucas   ripon college 9:49.35 -
22. Hoegh, Benjamin   Wisconsin Track Club 9:49.41 -
23. Fitzgerald, Kevin FR-1 Lawrence 10:04.99 -
24. Pfeuffer, Andrew JR-3 Concordia (Wis.) 10:05.35 -
25. Goetschel, Morgan SO-2 Aurora 10:12.28 -
26. Olk, Mike   Milwaukee School of 10:16.72 -
27. Akins, Mark   Aurora University 10:39.55 -
28. Burke, Keith SR-4 Aurora 10:40.17 -
29. Moeller, Daniel SR-4 Lawrence 10:43.63 -
30. Eddy, Matt SR-4 Lawrence 10:50.11 -
31. Bolthouse, Dale SO-2 Aurora 10:56.19 -
32. Rhinehart, Nick FR-1 Clarke 10:56.27 -
33. Rowe, Sam FR-1 Aurora 11:11.92 -
34. Schoening, Jonnie SO-2 Clarke 11:18.33 -
35. Houk, Dustin SR-4 Carroll 11:31.70 -
  Kleimenhagen, Ryan   Unattached NT -
  Erschen, Jake   Unattached 8:28.44 -
  Mckenna, Matt   Unattached 8:39.69 -
  Mueller, Scott   Unattached 8:41.44 -
  Worcester, Ben   ripon college NT -
  Padovich, Derrick   Aurora University NT -
3000 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1. Butzler, Brian SR-4 Wis.-Whitewater 8:29.20 10
2. Kehoe, Aron SR-4 Wis.-Whitewater 8:46.03 8
3. Schneekloth, Dave SR-4 Wis.-Whitewater 8:46.89 6
4. Werve, Mathias JR-3 Wis.-Whitewater 8:50.30 5
5. Knapp, Ben SO-2 Wis.-Whitewater 9:18.34 4
6. Schmitt, Drew FR-1 Aurora 9:23.00 2
7. Schwichtenberg, Jarrod SR-4 Wis.-Whitewater 9:23.61 1
8. Nystrom, Erik FR-1 North Park 9:24.66 -
9. Kruger, Matt   Greater Milwaukee TC 9:26.11 -
10. Smith, Jason   ripon college 9:27.81 -
11. McDougall, Splash   Wisconsin Track Club 9:34.38 -
12. Carstens, Chad   Unattached 9:35.31 -
13. Thew, AJ   ripon college 9:48.55 -
  Kleimenhagen, Ryan   Unattached NT -
15. Erschen, Jake   Unattached 8:28.44 -
16. Mckenna, Matt   Unattached 8:39.69 -
17. Mueller, Scott   Unattached 8:41.44 -
3000 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1. Haggerty, Nathan   Wisconsin Track Club 9:20.25 3
2. Gries, Kevin FR-1 Concordia (Wis.) 9:29.90 -
3. Giberson, Mike FR-1 Aurora 9:35.52 -
4. Gutierrez, Sidney   Aurora University 9:38.45 -
5. Schmitt, Ben   Wisconsin Track Club 9:38.93 -
6. Perry, Ryan FR-1 Concordia (Wis.) 9:40.53 -
7. Mixdorf, Matt   Wisconsin Track Club 9:41.83 -
8. Felten, Lucas   ripon college 9:49.35 -
9. Hoegh, Benjamin   Wisconsin Track Club 9:49.41 -
10. Fitzgerald, Kevin FR-1 Lawrence 10:04.99 -
11. Pfeuffer, Andrew JR-3 Concordia (Wis.) 10:05.35 -
12. Goetschel, Morgan SO-2 Aurora 10:12.28 -
13. Olk, Mike   Milwaukee School of 10:16.72 -
14. Akins, Mark   Aurora University 10:39.55 -
15. Burke, Keith SR-4 Aurora 10:40.17 -
16. Moeller, Daniel SR-4 Lawrence 10:43.63 -
17. Eddy, Matt SR-4 Lawrence 10:50.11 -
18. Bolthouse, Dale SO-2 Aurora 10:56.19 -
19. Rhinehart, Nick FR-1 Clarke 10:56.27 -
20. Rowe, Sam FR-1 Aurora 11:11.92 -
21. Schoening, Jonnie SO-2 Clarke 11:18.33 -
22. Houk, Dustin SR-4 Carroll 11:31.70 -
  Worcester, Ben   ripon college NT -
  Padovich, Derrick   Aurora University NT -