February 6-7, 2015
|
UW-Stevens Point-Multi Activity Center - Stevens Point, WI
|
200m (Flat)
ICON KEY: WIAC

Women's 200 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1. Clement, Abigail SO-2 Wis.-Stevens Point 26.13 10
2. Laufenberg, Lindsey SR-4 Wis.-Eau Claire 26.41 8
3. Butler, Jacklyn SO-2 Wis.-Stevens Point 26.50 6
4. Patterson, Brooke SR-4 Wis.-Eau Claire 26.72 5
5. Kelsey, Kayla SR-4 Wis.-Eau Claire 26.75 4
6. Worachek, Kelsey FR-1 Wis.-Eau Claire 26.88 3
7. Vils, Sarah SO-2 Wis.-Stevens Point 27.01 2
8. Amet, Enyo FR-1 Wis.-Whitewater 27.02 1
9. Trempe, Leah FR-1 Wis.-Stevens Point 27.28 -
10. Thomas, Kendra FR-1 Lawrence 27.95 -
11. Coleman, Aisha SO-2 Wis.-Whitewater 28.04 -
12. Riemer, Jordyn   WI Track Club 28.17 -
13. Raucci, Kaylee SO-2 Wis.-Whitewater 28.23 -
14. Sapiro, Emma JR-3 Wis.-Stout 28.40 -
15. Erickson, Laruen FR-1 Concordia (Wis.) 28.54 -
16. Bence, Chelsie FR-1 Wis.-Whitewater 28.73 -
17. Kloss, Kennedi FR-1 Wis.-Whitewater 28.83 -
18. Bertrand, Kacie FR-1 Wis.-Eau Claire 28.84 -
19. Masterson, Nicole FR-1 Wis.-Whitewater 29.01 -
20. Fink, Karli   WI Track Club 29.13 -
21. Jackson, Jessica SO-2 Wis.-Whitewater 29.32 -
22. Schroeder, Mallory FR-1 Wis.-Whitewater 29.40 -
23. Gratz, Briana FR-1 Concordia (Wis.) 29.52 -
24. Nadelhoffer, Natalie FR-1 Wis.-Whitewater 29.60 -
25. Ike, Tiffany   WI Track Club 29.71 -
26. Bastar, Kayla FR-1 Wis.-Whitewater 29.72 -
27. Erwin, Catherine FR-1 Wis.-Stout 29.91 -
28. Loughrin, Molly FR-1 Wis.-Stout 30.04 -
29. Ellis, Desiree SO-2 Wis.-Whitewater 30.09 -
30. Liska, Ana SO-2 Wis.-Whitewater 30.13 -
31. Sanzotti, Megan FR-1 Wis.-Whitewater 30.72 -
32. Altergott, Ariel SO-2 Wis.-Whitewater 30.79 -
33. Minniecheske, Emily JR-3 Wis.-Stout 31.60 -
34. Guzman, Xanath SR-4 Wis.-Stout 32.39 -
200 Meters Section 1
W:
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1. Clement, Abigail SO-2 Wis.-Stevens Point 26.13 10
2. Butler, Jacklyn SO-2 Wis.-Stevens Point 26.50 6
3. Patterson, Brooke SR-4 Wis.-Eau Claire 26.72 5
200 Meters Section 2
W:
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1. Laufenberg, Lindsey SR-4 Wis.-Eau Claire 26.41 8
2. Kelsey, Kayla SR-4 Wis.-Eau Claire 26.75 4
3. Vils, Sarah SO-2 Wis.-Stevens Point 27.01 2
4. Amet, Enyo FR-1 Wis.-Whitewater 27.02 1
200 Meters Section 3
W:
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1. Worachek, Kelsey FR-1 Wis.-Eau Claire 26.88 3
2. Raucci, Kaylee SO-2 Wis.-Whitewater 28.23 -
3. Sapiro, Emma JR-3 Wis.-Stout 28.40 -
4. Erickson, Laruen FR-1 Concordia (Wis.) 28.54 -
200 Meters Section 4
W:
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1. Trempe, Leah FR-1 Wis.-Stevens Point 27.28 -
2. Thomas, Kendra FR-1 Lawrence 27.95 -
3. Coleman, Aisha SO-2 Wis.-Whitewater 28.04 -
4. Fink, Karli   WI Track Club 29.13 -
5. Ellis, Desiree SO-2 Wis.-Whitewater 30.09 -
200 Meters Section 5
W:
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1. Bence, Chelsie FR-1 Wis.-Whitewater 28.73 -
2. Kloss, Kennedi FR-1 Wis.-Whitewater 28.83 -
3. Jackson, Jessica SO-2 Wis.-Whitewater 29.32 -
4. Gratz, Briana FR-1 Concordia (Wis.) 29.52 -
200 Meters Section 6
W:
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1. Riemer, Jordyn   WI Track Club 28.17 -
2. Bertrand, Kacie FR-1 Wis.-Eau Claire 28.84 -
3. Bastar, Kayla FR-1 Wis.-Whitewater 29.72 -
4. Loughrin, Molly FR-1 Wis.-Stout 30.04 -
5. Altergott, Ariel SO-2 Wis.-Whitewater 30.79 -
200 Meters Section 7
W:
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1. Masterson, Nicole FR-1 Wis.-Whitewater 29.01 -
2. Schroeder, Mallory FR-1 Wis.-Whitewater 29.40 -
3. Erwin, Catherine FR-1 Wis.-Stout 29.91 -
4. Liska, Ana SO-2 Wis.-Whitewater 30.13 -
200 Meters Section 8
W:
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1. Nadelhoffer, Natalie FR-1 Wis.-Whitewater 29.60 -
2. Ike, Tiffany   WI Track Club 29.71 -
3. Sanzotti, Megan FR-1 Wis.-Whitewater 30.72 -
4. Minniecheske, Emily JR-3 Wis.-Stout 31.60 -
5. Guzman, Xanath SR-4 Wis.-Stout 32.39 -