January 23, 2015
|
Florida-O'Connell Center - Gainesville, FL
|
200m (Flat)

Women's 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
1 laurie wisotsky   Unattached 2:50.55 2:47.39 2:20.54 2:37.91 3:01.60
1 Betsy Suda SR Florida Track Club 2:34.60 2:12.93 2:18.70 2:24.48 2:04.26
1 Vanessa Philbert SO-2 North Florida 1:38.89 2:20.88 2:07.34 2:15.46 2:15.46
2 Julia Mills FR-1 Bethune-Cookman 2:33.51 2:43.02 2:36.23 2:15.85 2:48.46
3 Tatyana Hodnett FR-1 Jacksonville 1:45.28 2:56.37 2:53.64 2:16.72 2:01.68
4 Elizabeth Wellman FR-1 Florida Atlantic 1:54.28 2:03.92 1:46.02 2:17.68 1:36.38
5 Marina Levine SO-2 Embry-Riddle 2:06.21 2:57.53 2:00.66 2:18.69 1:59.28
6 Colett Rampf FR-1 Saint Leo 2:13.76 2:33.68 2:40.79 2:22.29 2:46.48
7 Tayler Johnson SO-2 North Florida 1:41.14 1:42.57 2:25.30 2:22.45 3:03.76
8 Tara Cripe SR-4 Florida Atlantic 2:51.04 1:59.73 2:28.24 2:22.53 1:41.20
9 Breana kelly   Unattached 2:27.05 2:35.61 2:42.75 2:22.76 1:44.22
10 Haley Roussell FR-1 Saint Leo 2:06.67 2:49.85 2:22.50 2:23.94 1:55.16
11 Rachel Cazares FR-1 North Florida 2:12.50 1:50.90 2:03.86 2:24.02 1:55.22
12 Carydaliz Fontanez FR-1 Florida Atlantic 2:09.87 2:08.42 2:15.64 2:24.29 2:19.97
13 Judith Kibii FR-1 Florida A&M 3:04.47 2:29.61 2:54.30 2:25.25 1:54.75
14 Jayla Reeves FR-1 Florida Atlantic 1:42.22 2:05.58 2:14.34 2:26.02 1:56.82
15 Morgan Brown SR-4 Bethune-Cookman 2:07.42 2:26.45 3:07.46 2:26.45 2:11.81
16 Kaitlin King SO-2 North Florida 2:53.48 2:03.49 2:29.95 2:27.01 2:02.02
17 Martina Tafoya SO-2 Embry-Riddle 2:47.66 1:45.89 2:43.25 2:27.07 2:46.19
18 Lauren Nygren SR-4 Webber 3:07.56 2:05.04 3:10.53 2:28.85 2:12.48
19 Kathi Whitfield SO-2 Webber 1:47.49 2:57.65 2:38.24 2:29.28 2:21.82
20 Kylie Fagan JR-3 Saint Leo 1:47.59 2:30.92 2:04.02 2:29.42 2:12.99
21 Rebecca Love SR-4 Embry-Riddle 2:59.69 3:10.17 3:14.67 2:29.74 3:10.17
22 Cierra Clark Sophomore Unattached 2:16.95 3:05.11 3:09.62 2:30.49 2:01.90
23 lauren csubak FR-1 Saint Leo 1:57.04 2:51.75 2:45.67 2:31.99 2:16.80
24 Alex Meneses FR-1 Embry-Riddle 2:50.93 2:47.83 2:58.70 2:35.39 2:08.98
25 Audrey Parios FR-1 Embry-Riddle 1:51.76 2:51.57 2:24.81 2:37.40 2:34.26
26 Destiny Johnson FR-1 Florida A&M 3:21.50 1:58.07 2:54.74 2:37.42 2:53.17
27 Rachel Nelson FR-1 Flagler 1:51.74 2:26.86 2:15.69 2:39.63 3:17.95
28 Shelby Adams JR-3 Saint Leo 3:17.78 2:24.28 2:34.01 2:42.11 3:06.43
29 Jessica Fassnidge FR-1 Flagler 2:34.04 2:24.31 3:06.46 2:42.14 3:29.16
30 Cassandra Fernandez FR-1 Flagler 2:05.15 3:19.25 3:12.67 2:44.67 3:06.08
31 Bre'Shea Pierce SO-2 Webber 3:15.29 2:32.26 2:58.74 2:45.50 3:16.95
32 Jayna Baldwin SO-2 Florida Memorial 2:08.48 3:25.23 2:13.48 2:46.85 2:40.18
33 Ricardia Cooper FR-1 Bethune-Cookman 2:43.98 2:16.07 2:49.21 2:54.44 2:07.35
34 Marly Joseph FR-1 Webber 3:24.43 3:08.57 2:28.04 2:56.23 3:36.77
35 Madison Brown SO-2 Bethune-Cookman 4:00.92 3:46.09 2:13.43 3:05.32 2:30.11
  Jennifer Estime   Unattached DNF DNF DNF DNF DNF
Women's 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Vanessa Philbert SO-2 North Florida 1:36.18 2:26.30 2:15.46 2:46.62 2:23.59 2:10.05
2 Julia Mills FR-1 Bethune-Cookman 1:55.48 2:28.08 2:15.85 1:48.68 2:49.82 2:55.25
3 Tatyana Hodnett FR-1 Jacksonville 1:46.65 2:29.03 2:16.72 1:52.11 2:35.86 2:24.93
5 Marina Levine SO-2 Embry-Riddle 1:44.02 2:49.21 2:18.69 1:55.12 2:20.08 2:24.24
7 Tayler Johnson SO-2 North Florida 2:45.25 1:41.14 2:22.45 2:49.52 1:43.99 2:49.52
11 Rachel Cazares FR-1 North Florida 2:21.14 2:32.67 2:24.02 2:41.31 3:02.91 1:50.90
15 Morgan Brown SR-4 Bethune-Cookman 1:46.91 2:08.88 2:26.45 2:55.74 2:04.49 2:52.81
26 Destiny Johnson FR-1 Florida A&M 2:01.22 2:50.02 2:37.42 3:19.93 3:24.65 2:13.81
33 Ricardia Cooper FR-1 Bethune-Cookman 2:59.68 2:17.81 2:54.44 3:18.87 3:08.40 3:41.54
  Jennifer Estime   Unattached DNF DNF DNF DNF DNF DNF
Women's 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
1 Betsy Suda SR Florida Track Club 2:12.93 2:43.27 2:24.48
4 Elizabeth Wellman FR-1 Florida Atlantic 2:57.61 1:58.41 2:17.68
6 Colett Rampf FR-1 Saint Leo 1:49.57 2:27.99 2:22.29
8 Tara Cripe SR-4 Florida Atlantic 1:46.90 2:58.17 2:22.53
9 Breana kelly   Unattached 2:54.17 1:54.21 2:22.76
10 Haley Roussell FR-1 Saint Leo 2:18.19 1:58.03 2:23.94
12 Carydaliz Fontanez FR-1 Florida Atlantic 1:43.89 2:45.94 2:24.29
13 Judith Kibii FR-1 Florida A&M 2:35.42 1:59.11 2:25.25
14 Jayla Reeves FR-1 Florida Atlantic 3:05.45 3:03.99 2:26.02
16 Kaitlin King SO-2 North Florida 2:47.60 1:42.91 2:27.01
17 Martina Tafoya SO-2 Embry-Riddle 3:02.37 2:06.48 2:27.07
23 lauren csubak FR-1 Saint Leo 2:28.95 2:09.20 2:31.99
24 Alex Meneses FR-1 Embry-Riddle 2:44.72 3:06.47 2:35.39
35 Madison Brown SO-2 Bethune-Cookman 3:10.88 2:09.73 3:05.32
Women's 800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 laurie wisotsky   Unattached 2:37.91
18 Lauren Nygren SR-4 Webber 2:28.85
19 Kathi Whitfield SO-2 Webber 2:29.28
20 Kylie Fagan JR-3 Saint Leo 2:29.42
21 Rebecca Love SR-4 Embry-Riddle 2:29.74
22 Cierra Clark Sophomore Unattached 2:30.49
25 Audrey Parios FR-1 Embry-Riddle 2:37.40
27 Rachel Nelson FR-1 Flagler 2:39.63
28 Shelby Adams JR-3 Saint Leo 2:42.11
29 Jessica Fassnidge FR-1 Flagler 2:42.14
30 Cassandra Fernandez FR-1 Flagler 2:44.67
31 Bre'Shea Pierce SO-2 Webber 2:45.50
32 Jayna Baldwin SO-2 Florida Memorial 2:46.85
34 Marly Joseph FR-1 Webber 2:56.23