March 12-13, 2015
|
South Florida - Tampa, FL

Women's 3000 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
1 Catherine Blaney SO-2 South Florida 12:08.17 7:15.71 9:56.86 12:08.17
2 Leandra Munson JR-3 South Florida 10:57.35 7:16.19 10:14.34 13:18.65
3 Chantell Blundell JR-3 Tampa 10:06.89 9:11.15 10:19.27 7:44.46
4 Lauren Tarovisky   Florida Gulf Coast 10:50.65 12:35.99 10:19.66 9:11.50
5 Bethany Evans JR-3 South Florida 10:13.89 13:21.29 10:46.20 10:26.82
6 Marina DeBiasi FR-1 Florida Tech 8:24.94 13:09.77 10:47.35 14:01.56
7 Courtney Corradetti   Florida Gulf Coast 14:01.87 14:01.87 10:47.59 10:15.21
8 Sydni Ogilvie FR-1 Southeastern U. 8:53.50 13:59.28 10:50.60 13:00.72
9 Indy Reid-Shaw SO-2 Swarthmore 12:36.58 9:20.91 10:52.22 9:20.91
10 Megan Fitzgerald FR-1 Southeastern U. 13:37.90 11:24.91 11:04.96 11:04.96
11 Esther Jean Louis FR-1 LIU Brooklyn 8:16.10 9:16.44 11:10.40 10:16.77
12 Elaina Cancello SO-2 Tampa 13:27.88 8:38.39 11:13.23 10:05.91
13 Sarah Hartman SO-2 South Florida 14:06.54 13:11.92 11:22.69 11:02.21
14 Rachel Zachar SR-4 Nova Southeastern 9:55.32 11:58.49 11:24.27 12:25.86
15 Emily Iseley FR-1 Florida Tech 11:35.15 11:28.26 11:28.26 9:17.49
16 Aimee Epps SR-4 Tampa 12:03.86 9:32.20 11:29.39 11:08.71
17 Arriana Sotorpolis SO-2 Tampa 10:27.44 12:03.97 11:29.49 8:30.23
18 Jill Almond SO-2 South Florida 11:09.77 8:24.05 11:30.48 10:14.53
19 Ashley Montano SO-2 Florida Southern 11:04.74 12:00.13 11:32.43 14:53.24
20 Ashley Dudman JR-3 Florida Southern 14:12.77 14:05.78 11:38.99 14:05.78
21 Hannah Loder SO-2 South Florida 11:21.18 9:00.73 11:42.24 10:46.06
22 Emily Scott JR-3 Southeastern U. 13:10.74 8:49.51 11:46.01 13:17.80
23 Meghan McShea   Valdosta State 12:45.30 10:23.58 11:48.61 12:59.48
24 Celeste Romero SO-2 South Florida 8:38.11 10:17.48 11:49.74 8:23.92
25 Jade FungQuee FR-1 South Florida 12:50.58 9:59.34 11:53.50 12:22.04
26 Susan Fain FR-1 Swarthmore 11:33.70 8:49.22 11:55.15 13:42.43
27 Aislinn Sroczynski   Tampa 12:11.51 12:47.37 11:57.16 8:22.02
28 Brianna Jackson SO-2 Tampa 8:38.02 13:11.42 11:59.47 14:23.37
29 Jordyn Bench FR-1 Southeastern U. 11:04.37 8:39.94 12:02.14 9:30.49
30 Anna Ahrens SO-2 Southeastern U. 9:15.63 13:02.27 12:11.09 10:36.05
31 Joanne Heckman   Valdosta State 9:40.01 12:43.56 12:14.19 9:25.33
32 Katie Perkins JR-3 South Florida 13:15.40 9:12.36 12:16.48 13:15.40
33 Amanda Sava SO-2 Florida Tech 9:36.64 13:55.39 12:19.28 11:20.14
34 Jessica Fuller FR-1 Southeastern U. 14:17.62 15:54.56 12:25.75 13:25.41
35 Jenna Williams FR-1 Florida Southern 12:10.44 10:40.08 12:33.03 15:48.82
36 Rebecca Levy JR-3 Florida Southern 11:45.29 11:22.54 12:38.37 11:07.37
37 Danielle Traynor FR-1 Southeastern U. 11:41.90 14:22.11 12:42.93 13:51.60
38 Allison Knipe JR-3 Saint Leo 15:33.58 9:37.56 13:11.17 17:00.61
39 Hannah Santa Lucia FR-1 Florida Tech 16:07.45 17:11.41 13:19.54 15:19.47
40 Gabrielle Trimlett FR-1 Florida Tech 11:53.03 13:29.17 13:21.15 16:09.40
41 Lauren Sturgeon SO-2 Valparaiso 13:07.42 13:47.60 13:23.49 12:03.15
42 Catherine Kuras   Valdosta State 11:27.23 17:22.97 13:28.50 16:58.71
  Bethany Jenkins FR-1 South Florida DNF DNF DNF DNF
Women's 3000 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Catherine Blaney SO-2 South Florida 10:50.58 12:49.95 9:56.86 8:15.40 9:03.15 9:38.96
2 Leandra Munson JR-3 South Florida 9:49.77 13:06.36 10:14.34 10:45.06 9:00.62 11:28.06
3 Chantell Blundell JR-3 Tampa 11:33.59 13:25.06 10:19.27 7:56.84 11:45.97 12:23.13
4 Lauren Tarovisky   Florida Gulf Coast 12:54.58 8:28.13 10:19.66 12:35.99 8:46.72 7:26.16
5 Bethany Evans JR-3 South Florida 9:15.74 11:37.90 10:46.20 12:48.98 9:41.58 8:43.43
6 Marina DeBiasi FR-1 Florida Tech 11:06.77 10:27.93 10:47.35 11:19.72 8:11.99 12:30.93
7 Courtney Corradetti   Florida Gulf Coast 11:45.88 12:50.64 10:47.59 12:50.64 9:29.88 9:36.36
8 Sydni Ogilvie FR-1 Southeastern U. 12:54.22 12:08.68 10:50.60 11:23.13 11:42.65 12:02.17
9 Indy Reid-Shaw SO-2 Swarthmore 11:44.40 7:56.12 10:52.22 12:36.58 8:48.30 11:50.92
10 Megan Fitzgerald FR-1 Southeastern U. 14:24.45 8:12.07 11:04.96 13:04.66 14:04.50 12:04.81
11 Esther Jean Louis FR-1 LIU Brooklyn 10:16.77 12:37.56 11:10.40 10:30.18 13:44.60 10:16.77
12 Elaina Cancello SO-2 Tampa 9:12.05 11:40.16 11:13.23 8:04.73 13:21.15 8:31.66
13 Sarah Hartman SO-2 South Florida 11:50.00 9:53.94 11:22.69 14:40.67 13:05.10 12:37.79
14 Rachel Zachar SR-4 Nova Southeastern 9:34.79 9:21.11 11:24.27 13:06.91 13:34.29 10:43.22
15 Emily Iseley FR-1 Florida Tech 8:15.55 9:10.61 11:28.26 10:05.67 12:23.32 9:03.73
16 Aimee Epps SR-4 Tampa 10:41.14 10:27.35 11:29.39 14:14.85 13:05.91 8:23.26
17 Arriana Sotorpolis SO-2 Tampa 10:27.44 9:52.97 11:29.49 14:49.45 9:39.18 14:01.18
21 Hannah Loder SO-2 South Florida 8:46.68 8:39.66 11:42.24 11:56.29 9:56.91 9:28.82
23 Meghan McShea   Valdosta State 12:24.04 14:59.94 11:48.61 12:38.22 14:45.77 11:06.10
25 Jade FungQuee FR-1 South Florida 11:39.23 9:02.26 11:53.50 10:56.42 13:33.39 13:33.39
27 Aislinn Sroczynski   Tampa 10:16.76 14:06.25 11:57.16 14:06.25 9:05.05 12:40.19
  Bethany Jenkins FR-1 South Florida DNF DNF DNF DNF DNF DNF
Women's 3000 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
18 Jill Almond SO-2 South Florida 11:09.77 11:30.48 8:24.05 14:36.91 8:10.24 13:00.25
19 Ashley Montano SO-2 Florida Southern 13:37.07 11:32.43 8:04.70 14:25.54 13:09.37 12:34.75
20 Ashley Dudman JR-3 Florida Southern 14:54.71 11:38.99 9:05.22 11:38.99 8:16.29 11:59.96
22 Emily Scott JR-3 Southeastern U. 15:17.82 11:46.01 8:14.21 9:31.87 8:49.51 10:14.23
24 Celeste Romero SO-2 South Florida 11:56.84 11:49.74 10:17.48 15:22.67 14:04.59 12:25.23
26 Susan Fain FR-1 Swarthmore 12:02.31 11:55.15 11:05.09 12:52.37 10:29.34 11:40.85
28 Brianna Jackson SO-2 Tampa 13:18.62 11:59.47 11:30.70 13:18.62 13:25.81 13:54.59
29 Jordyn Bench FR-1 Southeastern U. 15:31.56 12:02.14 9:16.05 12:23.81 12:31.03 10:49.93
30 Anna Ahrens SO-2 Southeastern U. 11:19.92 12:11.09 15:06.56 13:38.82 9:37.57 15:13.87
31 Joanne Heckman   Valdosta State 13:34.95 12:14.19 10:09.38 12:06.85 15:25.08 15:47.11
32 Katie Perkins JR-3 South Florida 13:15.40 12:16.48 15:35.33 10:33.38 9:12.36 13:59.59
33 Amanda Sava SO-2 Florida Tech 10:43.18 12:19.28 11:34.93 15:31.50 8:59.68 10:43.18
34 Jessica Fuller FR-1 Southeastern U. 13:55.24 12:25.75 12:33.21 15:24.73 14:47.45 13:32.87
35 Jenna Williams FR-1 Florida Southern 8:47.13 12:33.03 11:02.67 12:33.03 10:17.49 15:11.17
36 Rebecca Levy JR-3 Florida Southern 14:32.13 12:38.37 12:45.96 10:21.87 10:52.20 13:01.13
37 Danielle Traynor FR-1 Southeastern U. 12:04.79 12:42.93 11:57.16 12:12.42 15:46.04 9:39.83
38 Allison Knipe JR-3 Saint Leo 15:01.94 13:11.17 16:13.14 9:53.38 14:30.29 13:58.64
39 Hannah Santa Lucia FR-1 Florida Tech 10:23.65 13:19.54 9:19.68 14:55.49 15:11.48 14:39.50
40 Gabrielle Trimlett FR-1 Florida Tech 11:37.00 13:21.15 11:37.00 16:17.41 10:48.94 10:56.95
41 Lauren Sturgeon SO-2 Valparaiso 10:50.83 13:23.49 14:03.67 11:22.97 15:48.12 11:47.08
42 Catherine Kuras   Valdosta State 14:57.44 13:28.50 16:10.20 15:45.95 15:05.52 14:57.44