March 25-26, 2016
|
UNF-Hodges Stadium - Jacksonville, FL

Men's 5000 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
1 Andrew Smith SO-2 Flagler 12:04.51 10:52.95 14:54.45
2 Daniel Green FR-1 Marshall 12:20.27 17:54.29 15:02.76
3 Michael Damato JR-3 North Florida 14:14.00 16:57.54 15:08.51
4 Matt Graves JR-3 Embry-Riddle 16:43.00 18:23.29 15:11.81
5 William Shaffer SO-2 Marshall 17:21.90 19:02.43 15:13.94
6 Justin Bryan SR-4 North Florida 15:41.68 16:27.39 15:14.25
7 Dean McGregor FR-1 Florida Southern 14:20.61 12:39.90 15:15.54
8 Tyler Obrien   JAX Race Team 19:51.82 14:03.44 15:16.78
9 Jeremy Bryan SR-4 North Florida 14:49.55 16:57.94 15:17.06
10 Crew Kosiorek SO-2 Col. of Charleston 12:34.95 19:38.45 15:20.66
11 Nicolaus Putnam JR-3 Col. of Charleston 16:35.39 18:25.98 15:21.65
12 Nickolas Schmidt FR-1 Marshall 17:07.92 12:02.32 15:26.05
13 Mike Lantz SO-2 Citadel 13:44.86 11:25.84 15:26.80
14 Jose Perez SR-4 Florida Southern 12:41.48 16:24.35 15:28.63
15 William Hayes SO-2 Marshall 11:55.10 19:58.01 15:28.69
16 Butchy Brannan Senior Unattached 11:10.01 19:13.91 15:30.57
17 Travis Nichols SO-2 North Florida 18:31.63 17:35.58 15:34.14
18 Jamie Cunningham SO-2 Citadel 19:15.67 16:25.16 15:47.27
19 Tucker Melles FR-1 Florida Tech 18:31.11 12:30.24 15:49.66
20 Erik Hartley JR-3 Flagler 11:52.65 20:06.75 15:50.19
21 Adam Lawrence SO-2 Embry-Riddle 20:00.33 20:00.33 15:52.64
22 Christian Beauchemin SO-2 Florida Southern 12:35.34 13:32.71 15:56.12
23 Sam Mack SO-2 Flagler 18:39.05 17:32.10 15:56.45
24 Mitch Arnold FR-1 Tampa 17:53.36 12:37.10 15:58.35
25 Joshua Tierney JR-3 Col. of Charleston 13:54.44 16:47.08 15:59.12
26 Matt Gill JR-3 Citadel 16:52.03 19:06.96 16:03.83
27 Andrew Huff SO-2 Chicago State 20:54.39 12:42.28 16:04.91
28 Casey Brady FR-1 Florida Southern 17:34.06 18:32.08 16:07.02
29 Jeremy McDermet   Jacksonville 16:08.60 12:45.20 16:08.60
30 Dillon Hodge JR-3 Flagler 19:03.88 12:45.82 16:09.39
31 Brian Cheluget   UNAT-Embry-Riddle 19:36.90 20:35.26 16:12.64
32 Andrew Carosi JR-3 Embry-Riddle 12:22.17 13:59.83 16:16.54
33 Anthony Colasanti FR-1 Flagler 13:42.41 17:27.59 16:19.05
34 Grant Gauthier FR-1 Col. of Charleston 17:00.11 12:35.27 16:20.87
35 Drake Seccurro JR-3 Marshall 19:50.91 13:07.38 16:24.22
36 Grant Smith JR-3 Citadel 19:34.64 17:46.06 16:27.09
37 Everett Wagner FR-1 Florida Southern 16:07.59 17:06.83 16:27.33
38 Noah Kemp FR-1 Embry-Riddle 17:56.41 12:20.65 16:27.53
39 Tyler Wood SR-4 Col. of Charleston 20:04.88 17:36.74 16:27.60
40 Andrew Tyler JR-3 Col. of Charleston 20:06.27 14:10.32 16:28.74
41 Andrew Coicou JR-3 Alabama State 13:50.11 21:10.17 16:40.13
42 Tyree Newton JR-3 Alabama State 16:22.74 16:02.68 16:42.79
43 Desmond Meyer SO-2 Chicago State 20:23.08 15:37.70 16:59.23
44 Will Weaver FR-1 Flagler 13:49.98 13:07.95 17:30.60
45 Kyle Crews   Jacksonville 15:15.99 17:02.50 17:45.10
46 Alvin Estacio JR-3 Florida Tech 23:51.94 16:50.13 18:30.03
  Zach Hall SR-4 Florida Southern DNF DNF DNF
  Pedro Cuervo JR-3 Florida Southern DNF DNF DNF
  Anthony Pollizzi SR-4 Florida Southern DNF DNF DNF
  Oswaldo Zapata JR-3 Florida Southern DNF DNF DNF
Men's 5000 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
1 Andrew Smith SO-2 Flagler 16:14.95 10:26.12 13:51.84 14:54.45
2 Daniel Green FR-1 Marshall 13:14.43 15:20.82 15:38.87 15:02.76
3 Michael Damato JR-3 North Florida 18:01.13 18:46.56 14:23.09 15:08.51
4 Matt Graves JR-3 Embry-Riddle 14:44.46 13:58.87 10:47.39 15:11.81
5 William Shaffer SO-2 Marshall 12:02.02 11:52.88 17:21.90 15:13.94
6 Justin Bryan SR-4 North Florida 14:28.54 17:31.39 12:02.26 15:14.25
7 Dean McGregor FR-1 Florida Southern 17:14.56 13:43.99 12:39.90 15:15.54
8 Tyler Obrien   JAX Race Team 15:35.12 13:45.11 14:03.44 15:16.78
9 Jeremy Bryan SR-4 North Florida 17:34.62 10:51.12 15:44.58 15:17.06
11 Nicolaus Putnam JR-3 Col. of Charleston 19:30.50 16:26.17 10:54.38 15:21.65
12 Nickolas Schmidt FR-1 Marshall 15:44.58 12:02.32 10:57.50 15:26.05
13 Mike Lantz SO-2 Citadel 18:13.63 16:59.48 18:59.97 15:26.80
14 Jose Perez SR-4 Florida Southern 14:05.06 17:47.93 18:25.07 15:28.63
15 William Hayes SO-2 Marshall 18:43.72 11:45.81 16:42.99 15:28.69
17 Travis Nichols SO-2 North Florida 15:34.14 20:05.04 15:15.46 15:34.14
18 Jamie Cunningham SO-2 Citadel 18:56.73 20:03.04 11:03.09 15:47.27
19 Tucker Melles FR-1 Florida Tech 12:11.24 14:24.19 15:49.66 15:49.66
20 Erik Hartley JR-3 Flagler 12:21.15 17:44.22 18:12.72 15:50.19
23 Sam Mack SO-2 Flagler 17:12.97 17:32.10 20:05.13 15:56.45
30 Dillon Hodge JR-3 Flagler 18:44.50 17:46.33 13:53.68 16:09.39
31 Brian Cheluget   UNAT-Embry-Riddle 17:59.63 12:48.39 20:15.80 16:12.64
33 Anthony Colasanti FR-1 Flagler 15:10.52 20:23.82 19:34.86 16:19.05
38 Noah Kemp FR-1 Embry-Riddle 19:05.54 17:16.91 14:38.91 16:27.53
  Anthony Pollizzi SR-4 Florida Southern DNF DNF DNF DNF
Men's 5000 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
10 Crew Kosiorek SO-2 Col. of Charleston 15:20.66
16 Butchy Brannan Senior Unattached 15:30.57
21 Adam Lawrence SO-2 Embry-Riddle 15:52.64
22 Christian Beauchemin SO-2 Florida Southern 15:56.12
24 Mitch Arnold FR-1 Tampa 15:58.35
25 Joshua Tierney JR-3 Col. of Charleston 15:59.12
26 Matt Gill JR-3 Citadel 16:03.83
27 Andrew Huff SO-2 Chicago State 16:04.91
28 Casey Brady FR-1 Florida Southern 16:07.02
29 Jeremy McDermet   Jacksonville 16:08.60
32 Andrew Carosi JR-3 Embry-Riddle 16:16.54
34 Grant Gauthier FR-1 Col. of Charleston 16:20.87
35 Drake Seccurro JR-3 Marshall 16:24.22
36 Grant Smith JR-3 Citadel 16:27.09
37 Everett Wagner FR-1 Florida Southern 16:27.33
39 Tyler Wood SR-4 Col. of Charleston 16:27.60
40 Andrew Tyler JR-3 Col. of Charleston 16:28.74
41 Andrew Coicou JR-3 Alabama State 16:40.13
42 Tyree Newton JR-3 Alabama State 16:42.79
43 Desmond Meyer SO-2 Chicago State 16:59.23
44 Will Weaver FR-1 Flagler 17:30.60
45 Kyle Crews   Jacksonville 17:45.10
46 Alvin Estacio JR-3 Florida Tech 18:30.03
  Zach Hall SR-4 Florida Southern DNF
  Pedro Cuervo JR-3 Florida Southern DNF
  Oswaldo Zapata JR-3 Florida Southern DNF