January 22, 2016
|
Kerr-Pegula Athletic Complex - Houghton, NY
|
200m (Flat)
ICON KEY: NYSCTC A NYSCTC B SUNYAC PSAC NCCAA ECAC DIII

Women's 60 Hurdles Finals

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Edwards, Cameron SR-4 Rochester 9.38
2. Burkhart, Hailey SR-4 RIT 9.46
3. Norris, Hilari SR-4 Edinboro 9.51
4. Maynes, Samantha FR-1 Rochester 9.64
5. MacDougall, Erin FR-1 SUNY Geneseo 9.73
6. Boyce, Abigail JR-3 Oswego State 9.82
7. Bartlett, Kylee FR-1 Rochester 9.88
8. Bowers, Andreanna SO-2 Rochester 9.96

Women's 60 Hurdles Preliminaries

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Edwards, Cameron SR-4 Rochester 9.48
2. Burkhart, Hailey SR-4 RIT 9.49
3. Bartlett, Kylee FR-1 Rochester 9.57
4. Maynes, Samantha FR-1 Rochester 9.58
5. Norris, Hilari SR-4 Edinboro 9.59
6. Boyce, Abigail JR-3 Oswego State 9.75
7. MacDougall, Erin FR-1 SUNY Geneseo 9.84
8. Bowers, Andreanna SO-2 Rochester 9.93
9. Fink, Nicole FR-1 Houghton 10.06
10. Madden, Hannah FR-1 SUNY Geneseo 10.09
11. VanHoesen, Valerie SR-4 RIT 10.14
12. Calderon, Brianna JR-3 Roberts Wesleyan 10.21
13. Calzolari, Jessica JR-3 RIT 10.32
14. Beezer, Katie JR-3 Rochester 10.33
15. Held, Shayna FR-1 SUNY Geneseo 10.47
16. Martynek, Marcelina SO-2 Rochester 10.50
17. Nichols-Fleming, Fiona FR-1 Rochester 10.56
18. Oliphant, Meg JR-3 RIT 10.60
19. Andrews, Ashley SR-4 Roberts Wesleyan 10.61
20. Ebeling, Jacqueline JR-3 St. Lawrence 10.64
21. Egli, Emma FR-1 RIT 10.68
22. Runkle, Adeline   UNAT-Finger Lakes CC 10.92
23. Ruszczyk, Samantha FR-1 Fredonia 11.01
24. Benz, Bridget SO-2 St. Lawrence 11.16
25. Martin, Tylyn SO-2 Nazareth 11.43
26. Wisely, Elizabeth SO-2 Nazareth 11.44
27. Benzin, Taylor JR-3 Fredonia 12.60
60 Hurdles Preliminaries Heat 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Bartlett, Kylee FR-1 Rochester 9.57
2. Boyce, Abigail JR-3 Oswego State 9.75
3. Bowers, Andreanna SO-2 Rochester 9.93
4. Martynek, Marcelina SO-2 Rochester 10.50
5. Andrews, Ashley SR-4 Roberts Wesleyan 10.61
6. Ebeling, Jacqueline JR-3 St. Lawrence 10.64
7. Benzin, Taylor JR-3 Fredonia 12.60
60 Hurdles Preliminaries Heat 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Edwards, Cameron SR-4 Rochester 9.48
2. MacDougall, Erin FR-1 SUNY Geneseo 9.84
3. VanHoesen, Valerie SR-4 RIT 10.14
4. Egli, Emma FR-1 RIT 10.68
5. Runkle, Adeline   UNAT-Finger Lakes CC 10.92
6. Ruszczyk, Samantha FR-1 Fredonia 11.01
7. Benz, Bridget SO-2 St. Lawrence 11.16
60 Hurdles Preliminaries Heat 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Norris, Hilari SR-4 Edinboro 9.59
2. Fink, Nicole FR-1 Houghton 10.06
3. Madden, Hannah FR-1 SUNY Geneseo 10.09
4. Beezer, Katie JR-3 Rochester 10.33
5. Held, Shayna FR-1 SUNY Geneseo 10.47
6. Nichols-Fleming, Fiona FR-1 Rochester 10.56
7. Wisely, Elizabeth SO-2 Nazareth 11.44
60 Hurdles Preliminaries Heat 4
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Burkhart, Hailey SR-4 RIT 9.49
2. Maynes, Samantha FR-1 Rochester 9.58
3. Calderon, Brianna JR-3 Roberts Wesleyan 10.21
4. Calzolari, Jessica JR-3 RIT 10.32
5. Oliphant, Meg JR-3 RIT 10.60
6. Martin, Tylyn SO-2 Nazareth 11.43