March 4, 2017
|
UW-Stevens Point-Multi Activity Center - Stevens Point, WI
|
200m (Flat)

Men's Mile

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Ian Ewers SR-4 Wis.-La Crosse 4:14.56
2 Zach Matthiesen JR-3 Principia 4:15.83
3 Michael Rosenberg SR-4 Wis.-La Crosse 4:18.61
4 Andrew Benkovsky   Red Cedar Running Club 4:19.88
5 Connor Haugen SR-4 Bethel (Minn.) 4:20.29
6 Brett Harms JR-3 Wis.-Whitewater 4:20.41
7 Evan Kohl   Wisconsin Track Club 4:21.41
8 Joe Zack JR-3 Wis.-Oshkosh 4:21.56
9 Alex Egbert SO-2 Wis.-Stevens Point 4:22.87
10 Joe Chavez JR-3 Benedictine (Ill.) 4:24.56
11 Kyle Pape SO-2 Central College 4:24.73
12 Toler Freyaldenhoven FR-1 Rhodes 4:25.14
13 Christian Parr SO-2 George Fox 4:27.15
14 Robert Lutz SO-2 Wis.-Stevens Point 4:27.22
15 Taylor Donner JR-3 Central College 4:30.78
16 Matt Lancour SO-2 Wis.-Stout 4:31.38
17 Kevin Boyle   Wisconsin Track Club 4:33.18
18 Calvin VanRyzin SR-4 Wis.-Stevens Point 4:33.85
19 Eric Zengler SO-2 Wis.-Stevens Point 4:34.61
20 Spencer Elmore FR-1 George Fox 4:37.33
21 Bennet Krueger FR-1 Wis.-Oshkosh 4:37.69
22 David Bachmeier FR-1 Wis.-Eau Claire 4:38.06
23 Jon Specht SO-2 Central College 4:38.33
24 Damian Roers SR-4 Wis.-La Crosse 4:38.45
25 Shea Bastian   Unattached 4:38.85
26 Brendon Henkel FR-1 George Fox 4:39.48
27 Bailey Wilson FR-1 Wis.-Eau Claire 4:40.19
28 Josh Schaefer FR-1 Wis.-Stevens Point 4:40.22
29 Noah Schulze FR-1 Wis.-Stevens Point 4:43.74
30 David Hebert   Unattached 4:46.79
31 Isaiah Sample FR-1 Wis.-Oshkosh 4:52.80
32 Guenter Schwoerer FR-1 Wis.-Eau Claire 4:58.44
33 Casey Olson FR-1 Wis.-Stevens Point 4:58.93
34 Zachary Herrmann   Unattached 5:02.56
35 Edward Larson   Wisconsin Track Club 5:06.70
  Sam Hinz SO-2 Wis.-La Crosse DNF
Men's Mile Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
17 Kevin Boyle   Wisconsin Track Club 4:33.18
19 Eric Zengler SO-2 Wis.-Stevens Point 4:34.61
20 Spencer Elmore FR-1 George Fox 4:37.33
27 Bailey Wilson FR-1 Wis.-Eau Claire 4:40.19
28 Josh Schaefer FR-1 Wis.-Stevens Point 4:40.22
29 Noah Schulze FR-1 Wis.-Stevens Point 4:43.74
30 David Hebert   Unattached 4:46.79
31 Isaiah Sample FR-1 Wis.-Oshkosh 4:52.80
32 Guenter Schwoerer FR-1 Wis.-Eau Claire 4:58.44
33 Casey Olson FR-1 Wis.-Stevens Point 4:58.93
34 Zachary Herrmann   Unattached 5:02.56
35 Edward Larson   Wisconsin Track Club 5:06.70
Men's Mile Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
13 Christian Parr SO-2 George Fox 4:27.15
15 Taylor Donner JR-3 Central College 4:30.78
16 Matt Lancour SO-2 Wis.-Stout 4:31.38
21 Bennet Krueger FR-1 Wis.-Oshkosh 4:37.69
22 David Bachmeier FR-1 Wis.-Eau Claire 4:38.06
24 Damian Roers SR-4 Wis.-La Crosse 4:38.45
25 Shea Bastian   Unattached 4:38.85
26 Brendon Henkel FR-1 George Fox 4:39.48
Men's Mile Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
4 Andrew Benkovsky   Red Cedar Running Club 4:19.88
6 Brett Harms JR-3 Wis.-Whitewater 4:20.41
7 Evan Kohl   Wisconsin Track Club 4:21.41
9 Alex Egbert SO-2 Wis.-Stevens Point 4:22.87
11 Kyle Pape SO-2 Central College 4:24.73
14 Robert Lutz SO-2 Wis.-Stevens Point 4:27.22
23 Jon Specht SO-2 Central College 4:38.33
Men's Mile Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Ian Ewers SR-4 Wis.-La Crosse 4:14.56
2 Zach Matthiesen JR-3 Principia 4:15.83
3 Michael Rosenberg SR-4 Wis.-La Crosse 4:18.61
5 Connor Haugen SR-4 Bethel (Minn.) 4:20.29
8 Joe Zack JR-3 Wis.-Oshkosh 4:21.56
10 Joe Chavez JR-3 Benedictine (Ill.) 4:24.56
12 Toler Freyaldenhoven FR-1 Rhodes 4:25.14
18 Calvin VanRyzin SR-4 Wis.-Stevens Point 4:33.85
  Sam Hinz SO-2 Wis.-La Crosse DNF