March 17-18, 2017
|
South Florida - Tampa, FL

Women's 5000 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
1 Carley Lutzow SO-2 Florida Gulf Coast 17:47.94 19:34.74 19:45.42 21:32.21 22:46.97
2 Julia Kaster SO-2 Southeastern U. 17:58.64 21:23.59 17:26.28 19:57.29 14:12.13
3 Anita Munoz JR-3 Florida Gulf Coast 18:04.36 22:57.14 20:14.49 19:52.80 23:07.98
4 Claudia Cancello SR-4 Tampa 18:13.56 14:34.85 16:46.08 21:30.40 14:34.85
5 Alexandra Juzwiak SO-2 Rutgers 18:15.19 20:37.57 16:36.63 22:05.18 17:42.34
6 Laura Tobin SO-2 Saint Leo 18:22.99 20:35.35 23:09.77 18:34.02 20:57.41
7 Nadia Saponara FR-1 Rutgers 18:40.44 20:32.49 18:18.04 23:09.35 16:25.99
8 Sarah Bomkamp Junior Unattached 18:41.04 17:11.36 20:44.36 16:37.73 16:26.52
9 Sarah Leary SR-4 South Florida 18:54.15 22:29.64 22:06.96 17:46.11 20:24.89
10 Thea Ramsey SO-2 Tampa 19:04.75 24:13.84 15:50.15 20:01.99 24:48.18
11 Sydney Brannon FR-1 Lehigh 19:05.01 15:50.36 17:21.96 17:21.96 22:31.12
12 Clare McMahon JR-3 Tampa 19:05.16 22:31.29 22:19.84 18:30.81 21:34.03
13 Aislinn Sroczynski JR-3 Tampa 19:10.71 17:38.66 14:46.05 24:21.41 20:31.26
14 Maria Fernandez FR-1 Saint Leo 19:13.79 20:46.10 24:48.39 14:48.42 23:27.63
15 Simone Frauenfelder Senior UNAT-South Florida 19:27.91 24:19.89 17:31.12 23:44.85 14:47.62
16 Ryleigh Donegan JR-3 Tampa 19:30.31 16:34.77 17:44.99 20:40.53 23:36.08
17 Eliana Ochoa FR-1 Tampa 19:31.49 20:41.78 15:02.05 20:41.78 15:25.48
18 Vera Rae Swardstorm FR-1 Tampa 19:38.78 24:57.05 24:21.69 17:05.54 18:51.63
19 Molly Price SR-4 Florida Southern 19:44.45 20:08.14 20:19.99 21:31.05 15:59.41
20 Jolene Vergauwen SO-2 Florida Southern 19:50.70 15:52.56 14:53.03 18:27.36 20:02.61
21 Fatima Abu-Rumman FR-1 Saint Leo 19:59.59 22:47.54 25:59.47 15:35.68 24:59.49
22 Amanda Slattery SO-2 Florida Southern 20:17.53 14:48.80 25:46.27 19:04.48 24:57.57
23 Jordyn Bench JR-3 Southeastern U. 20:26.95 22:29.65 21:03.76 14:55.68 22:41.92
24 Lisa Bero   Unattached 20:58.85 22:52.15 20:08.50 20:58.85 20:58.85
25 Sara Bowden Sophomore UNAT-South Florida 21:07.77 27:15.43 24:17.94 17:44.93 17:57.61
26 Heidi Churchill SO-2 Saint Leo 21:19.57 23:40.33 20:15.60 26:52.26 21:19.57
27 Kristine Paskiewicz SO-2 Southeastern U. 21:22.24 19:39.66 25:25.87 24:21.76 27:34.09
28 Kiersten Denny SO-2 South Florida 23:38.06 26:56.59 19:08.63 28:35.86 30:00.94
29 Nasatassja (Lilly) Cordero JR-3 South Florida 24:09.60 24:24.10 21:44.64 18:36.20 18:50.69