March 23, 2018
|
Indiana Wesleyan - Marion, IN

Men's 1500 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Samuel Boyd SR-4 Ohio Northern 4:06.22
2 Thomas Bambach Senior Unattached 4:06.39
3 Andrew Morgan FR-1 Olivet Nazarene 4:08.68
4 Max Whittredge FR-1 Spring Arbor 4:09.26
5 Adrien Howard SO-2 Indiana Wesleyan 4:09.29
6 Andrew Shelton SO-2 Ohio Northern 4:11.18
7 Spencer Schulze JR-3 Ohio Northern 4:11.30
8 Sam Krabacher FR-1 Ohio Northern 4:12.70
9 Noah Shigley FR-1 Indiana Wesleyan 4:13.93
10 Max Hoffman JR-3 Otterbein 4:14.65
11 Alec Lunney SR-4 Ohio Northern 4:15.69
12 Landon Miller FR-1 Indiana Wesleyan 4:15.84
13 Chris Ramos   PNW Pride Track Club 4:16.80
14 Daniel Bennett JR-3 Olivet Nazarene 4:16.95
15 Michael Neideck SO-2 Indiana Wesleyan 4:17.91
16 Alexander Frank SO-2 Olivet Nazarene 4:18.80
17 Travis Sutter FR-1 Ohio Northern 4:19.37
18 Nick Childs JR-3 Huntington 4:19.54
19 Jeff Schlicker SR-4 Alma 4:20.26
20 Adam Joseph   PNW Pride Track Club 4:22.19
21 Colin Pickering SO-2 Olivet Nazarene 4:22.21
22 Jordan Green FR-1 Ohio Northern 4:22.22
23 Joey Coogan SO-2 Otterbein 4:22.88
24 Dakota Frost SO-2 Bluffton 4:23.02
25 Ian McKee SR-4 Ohio Northern 4:23.50
26 Adrien Gentrie FR-1 Huntington 4:23.63
27 Elijah Chesterman FR-1 Huntington 4:23.69
28 Kris Lyons SR-4 Bluffton 4:23.75
29 Trent Smith FR-1 Spring Arbor 4:23.94
30 Alessandro Tramontano FR-1 Ohio Northern 4:25.25
31 John McNutt JR-3 Ohio Northern 4:26.21
32 Jack Borden FR-1 Ohio Northern 4:27.10
33 Codi Wiersema SR-4 Huntington 4:27.19
34 Alex Marsch SO-2 Ohio Northern 4:27.91
35 Logan Perry SR-4 Ohio Northern 4:29.47
36 Brett Holder JR-3 Olivet Nazarene 4:29.65
37 Bryan Peck SO-2 Ohio Northern 4:32.44
38 Bricyn Healey SO-2 Olivet Nazarene 4:32.54
39 Jacob Hill JR-3 Bluffton 4:34.04
40 Justin Ayres FR-1 Huntington 4:37.07
41 Kyle Petronio Freshman RunWestern 4:38.01
42 Andres Jara   PNW Pride Track Club 4:38.19
43 Ryan Wirgau FR-1 Spring Arbor 4:39.31
44 Akeem Green SO-2 Indiana Wesleyan 4:40.72
45 Jackson Brandstaetter FR-1 Ohio Northern 4:41.92
46 Joshua Pitts JR-3 Olivet Nazarene 4:43.16
47 Michael Lehman JR-3 Bluffton 4:45.94
48 Daniel Gustas SR-4 Olivet Nazarene 4:46.62
49 Jacob Fletcher SO-2 Spring Arbor 4:47.68
50 Jonah Eckert JR-3 Bluffton 4:48.90
51 Robert Corning   PNW Pride Track Club 4:54.96
52 Cameron Kyser SO-2 Spring Arbor 4:55.05
53 Brandon Davis   PNW Pride Track Club 5:11.47
54 Alexander Morales   PNW Pride Track Club 5:14.82
  Jake West Freshman Unattached DNS
  Luke Cheng Freshman Purdue Run Club DNS
  David Czerwonky Freshman Unattached DNS
  Alejandro Unzueta FR-1 Roosevelt DNS
  Osvaldo Gonzalez   PNW Pride Track Club DNS
  Matthew Kovacic JR-3 Spring Arbor DNS
  John Munyan FR-1 Olivet Nazarene DNS
  Joshua Ehlers FR-1 Bluffton DNS
  Connor Gulick SO-2 Bluffton DNS
  Justin Jones JR-3 Alma DNS
Men's 1500 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Samuel Boyd SR-4 Ohio Northern 4:06.22
2 Thomas Bambach Senior Unattached 4:06.39
3 Andrew Morgan FR-1 Olivet Nazarene 4:08.68
6 Andrew Shelton SO-2 Ohio Northern 4:11.18
7 Spencer Schulze JR-3 Ohio Northern 4:11.30
8 Sam Krabacher FR-1 Ohio Northern 4:12.70
9 Noah Shigley FR-1 Indiana Wesleyan 4:13.93
11 Alec Lunney SR-4 Ohio Northern 4:15.69
14 Daniel Bennett JR-3 Olivet Nazarene 4:16.95
16 Alexander Frank SO-2 Olivet Nazarene 4:18.80
22 Jordan Green FR-1 Ohio Northern 4:22.22
33 Codi Wiersema SR-4 Huntington 4:27.19
  Connor Gulick SO-2 Bluffton DNS
  Justin Jones JR-3 Alma DNS
  John Munyan FR-1 Olivet Nazarene DNS
Men's 1500 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
10 Max Hoffman JR-3 Otterbein 4:14.65
13 Chris Ramos   PNW Pride Track Club 4:16.80
15 Michael Neideck SO-2 Indiana Wesleyan 4:17.91
17 Travis Sutter FR-1 Ohio Northern 4:19.37
18 Nick Childs JR-3 Huntington 4:19.54
19 Jeff Schlicker SR-4 Alma 4:20.26
20 Adam Joseph   PNW Pride Track Club 4:22.19
23 Joey Coogan SO-2 Otterbein 4:22.88
24 Dakota Frost SO-2 Bluffton 4:23.02
25 Ian McKee SR-4 Ohio Northern 4:23.50
28 Kris Lyons SR-4 Bluffton 4:23.75
35 Logan Perry SR-4 Ohio Northern 4:29.47
36 Brett Holder JR-3 Olivet Nazarene 4:29.65
50 Jonah Eckert JR-3 Bluffton 4:48.90
  David Czerwonky Freshman Unattached DNS
Men's 1500 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
12 Landon Miller FR-1 Indiana Wesleyan 4:15.84
21 Colin Pickering SO-2 Olivet Nazarene 4:22.21
26 Adrien Gentrie FR-1 Huntington 4:23.63
27 Elijah Chesterman FR-1 Huntington 4:23.69
30 Alessandro Tramontano FR-1 Ohio Northern 4:25.25
31 John McNutt JR-3 Ohio Northern 4:26.21
32 Jack Borden FR-1 Ohio Northern 4:27.10
34 Alex Marsch SO-2 Ohio Northern 4:27.91
37 Bryan Peck SO-2 Ohio Northern 4:32.44
38 Bricyn Healey SO-2 Olivet Nazarene 4:32.54
42 Andres Jara   PNW Pride Track Club 4:38.19
45 Jackson Brandstaetter FR-1 Ohio Northern 4:41.92
52 Cameron Kyser SO-2 Spring Arbor 4:55.05
  Osvaldo Gonzalez   PNW Pride Track Club DNS
  Matthew Kovacic JR-3 Spring Arbor DNS
Men's 1500 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME
39 Jacob Hill JR-3 Bluffton 4:34.04
40 Justin Ayres FR-1 Huntington 4:37.07
41 Kyle Petronio Freshman RunWestern 4:38.01
43 Ryan Wirgau FR-1 Spring Arbor 4:39.31
44 Akeem Green SO-2 Indiana Wesleyan 4:40.72
46 Joshua Pitts JR-3 Olivet Nazarene 4:43.16
47 Michael Lehman JR-3 Bluffton 4:45.94
48 Daniel Gustas SR-4 Olivet Nazarene 4:46.62
49 Jacob Fletcher SO-2 Spring Arbor 4:47.68
51 Robert Corning   PNW Pride Track Club 4:54.96
  Joshua Ehlers FR-1 Bluffton DNS
  Jake West Freshman Unattached DNS
Men's 1500 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME
4 Max Whittredge FR-1 Spring Arbor 4:09.26
5 Adrien Howard SO-2 Indiana Wesleyan 4:09.29
29 Trent Smith FR-1 Spring Arbor 4:23.94
53 Brandon Davis   PNW Pride Track Club 5:11.47
54 Alexander Morales   PNW Pride Track Club 5:14.82
  Alejandro Unzueta FR-1 Roosevelt DNS
  Luke Cheng Freshman Purdue Run Club DNS