February 10, 2018
|
Wis.-Platteville-Williams FH - Platteville, WI
|
200m (Flat)

Men's 3000 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Cotton, Dan SR-4 Carthage 8:40.79
2. Sevcik, Timothy SR-4 Loras 8:41.93
3. Tope, Mason SR-4 Loras 8:44.42
4. Duethman, Erik SR-4 Luther 8:47.20
5. Prueger, Hunter SR-4 Luther 9:00.15
6. Mittman, Scott   Unattached 9:02.82
7. Warehime, Jacob SR-4 Luther 9:05.12
8. Lumbar, Luke SR-4 Luther 9:08.17
9. Jeide, Billy SR-4 Luther 9:10.93
10. Burmahl, Drew   Unattached 9:14.81
11. Krug, Evan Senior UNAT-Wis.-Platteville 9:26.80
12. Wittmershaus, Jacob Senior UNAT-Wis.-Platteville 9:26.95
13. Orton, Nate SR-4 Luther 9:30.53
14. Wolak, Patrick SO-2 Loras 9:31.86
15. Tobin, Joseph SO-2 Dubuque 9:33.50
16. Streitz, Alex JR-3 Luther 9:35.36
17. Vaculik, Noah SO-2 MSOE 9:40.15
18. Hayes, Logan SO-2 Loras 9:41.21
19. Madoche, Tyler FR-1 Carroll 9:43.25
20. Millikin, Ryan FR-1 Hawkeye CC 9:50.27
21. Adair, Evan Senior UNAT-Wis.-Platteville 9:52.05
22. Stuck, Brady JR-3 Wisconsin Lutheran 10:04.05
23. Eagon, Stefan FR-1 Carroll 10:06.26
24. Batzko, Blake FR-1 Carroll 10:08.61
25. Wolchuck, Warren SO-2 Carthage 10:09.66
26. Thompson, David FR-1 Hawkeye CC 10:10.04
27. Corrigan, Justin FR-1 Carthage 10:12.91
28. Hatano, Yusuke FR-1 Beloit 10:14.72
29. Eickhoff, Josh SR-4 Wisconsin Lutheran 10:23.28
30. Minix, Peter SO-2 North Park 10:36.20
31. Clifton, Joe JR-3 North Park 10:36.76
32. Loeber, Adam JR-3 Carroll 10:38.79
33. Opitz, Hagen SO-2 MSOE 10:56.16
34. Rubis, Derek   Greater Milwaukee TC 11:51.46
35. Noel, Nicholas SO-2 Rockford 12:05.56
3000 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Cotton, Dan SR-4 Carthage 8:40.79
2. Sevcik, Timothy SR-4 Loras 8:41.93
3. Tope, Mason SR-4 Loras 8:44.42
4. Duethman, Erik SR-4 Luther 8:47.20
5. Prueger, Hunter SR-4 Luther 9:00.15
6. Mittman, Scott   Unattached 9:02.82
7. Warehime, Jacob SR-4 Luther 9:05.12
8. Lumbar, Luke SR-4 Luther 9:08.17
9. Jeide, Billy SR-4 Luther 9:10.93
10. Burmahl, Drew   Unattached 9:14.81
11. Wittmershaus, Jacob Senior UNAT-Wis.-Platteville 9:26.95
12. Wolak, Patrick SO-2 Loras 9:31.86
13. Tobin, Joseph SO-2 Dubuque 9:33.50
3000 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Krug, Evan Senior UNAT-Wis.-Platteville 9:26.80
2. Orton, Nate SR-4 Luther 9:30.53
3. Streitz, Alex JR-3 Luther 9:35.36
4. Vaculik, Noah SO-2 MSOE 9:40.15
5. Hayes, Logan SO-2 Loras 9:41.21
6. Madoche, Tyler FR-1 Carroll 9:43.25
7. Millikin, Ryan FR-1 Hawkeye CC 9:50.27
8. Adair, Evan Senior UNAT-Wis.-Platteville 9:52.05
9. Stuck, Brady JR-3 Wisconsin Lutheran 10:04.05
10. Thompson, David FR-1 Hawkeye CC 10:10.04
11. Clifton, Joe JR-3 North Park 10:36.76
12. Opitz, Hagen SO-2 MSOE 10:56.16
3000 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Eagon, Stefan FR-1 Carroll 10:06.26
2. Batzko, Blake FR-1 Carroll 10:08.61
3. Wolchuck, Warren SO-2 Carthage 10:09.66
4. Corrigan, Justin FR-1 Carthage 10:12.91
5. Hatano, Yusuke FR-1 Beloit 10:14.72
6. Eickhoff, Josh SR-4 Wisconsin Lutheran 10:23.28
7. Minix, Peter SO-2 North Park 10:36.20
8. Loeber, Adam JR-3 Carroll 10:38.79
9. Rubis, Derek   Greater Milwaukee TC 11:51.46
10. Noel, Nicholas SO-2 Rockford 12:05.56