January 20, 2018
|
SPIRE Institute Indoor Track & Field Facility - Geneva, OH
|
300m (Flat)
ICON KEY: ECAC DIII AARTFC

Men's 400 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1. Gangemi, Kevin JR-3 Utica 49.85 10
2. Mahana, Eddie SO-2 St. John Fisher 50.03 8
3. Ibibo, Andrew SR-4 Case Western 50.30 6
4. Haling, Jonathan SO-2 Case Western 50.68 5
5. Moore, Brenden SO-2 Utica 50.79 4
6. Templeton-Harris, Jordon SO-2 Washington & Jefferson 51.31 3
7. Graf, Greg SR-4 PSU-Behrend 51.68 2
8. Ross, Devin JR-3 PSU-Behrend 51.88 1
9. Mlack, Grant SR-4 Case Western 52.08 -
10. Johnson, Grant FR-1 Carnegie Mellon 52.22 -
11. D'Alfonso, Lukas FR-1 SUNY Geneseo 52.31 -
12. Zenzerovich, Eric JR-3 SUNY Geneseo 52.40 -
13. Spricher, Jeremy FR-1 PSU-Behrend 52.59 -
13. Nelson, Dwight JR-3 Washington & Jefferson 52.59 -
15. Switzer, Dylan SR-4 SUNY Geneseo 52.83 -
16. Caris, Gabe FR-1 Defiance 52.90 -
17. Perry, Jonathan SR-4 Carnegie Mellon 52.94 -
18. Torres, Ivan FR-1 Fredonia 53.45 -
19. Veenstra, Jacob SO-2 Calvin 53.56 -
20. Wade, Silas FR-1 St. John Fisher 53.87 -
21. Avelino, Eli FR-1 SUNY Geneseo 54.23 -
22. Zartman, Brandon SO-2 Defiance 54.88 -
23. Green, Christopher FR-1 Chatham 55.21 -
24. Coleman, Josh FR-1 PSU-Behrend 56.43 -
25. Frey, Kevin FR-1 Carnegie Mellon 57.83 -
26. Erman, Matthew FR-1 Fredonia 57.92 -
27. Keister, Cole SO-2 Westminster (Pa.) 58.36 -
28. Hines, Tyler FR-1 Defiance 1:02.85 -
400 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1. Gangemi, Kevin JR-3 Utica 49.85 10
2. Mahana, Eddie SO-2 St. John Fisher 50.03 8
3. Ibibo, Andrew SR-4 Case Western 50.30 6
4. Haling, Jonathan SO-2 Case Western 50.68 5
5. Moore, Brenden SO-2 Utica 50.79 4
6. Templeton-Harris, Jordon SO-2 Washington & Jefferson 51.31 3
7. D'Alfonso, Lukas FR-1 SUNY Geneseo 52.31 -
8. Perry, Jonathan SR-4 Carnegie Mellon 52.94 -
400 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1. Graf, Greg SR-4 PSU-Behrend 51.68 2
2. Ross, Devin JR-3 PSU-Behrend 51.88 1
3. Mlack, Grant SR-4 Case Western 52.08 -
4. Johnson, Grant FR-1 Carnegie Mellon 52.22 -
5. Zenzerovich, Eric JR-3 SUNY Geneseo 52.40 -
6. Nelson, Dwight JR-3 Washington & Jefferson 52.59 -
7. Switzer, Dylan SR-4 SUNY Geneseo 52.83 -
400 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1. Spricher, Jeremy FR-1 PSU-Behrend 52.59 -
2. Caris, Gabe FR-1 Defiance 52.90 -
3. Torres, Ivan FR-1 Fredonia 53.45 -
4. Veenstra, Jacob SO-2 Calvin 53.56 -
5. Avelino, Eli FR-1 SUNY Geneseo 54.23 -
6. Coleman, Josh FR-1 PSU-Behrend 56.43 -
7. Frey, Kevin FR-1 Carnegie Mellon 57.83 -
400 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1. Wade, Silas FR-1 St. John Fisher 53.87 -
2. Zartman, Brandon SO-2 Defiance 54.88 -
3. Green, Christopher FR-1 Chatham 55.21 -
4. Erman, Matthew FR-1 Fredonia 57.92 -
5. Keister, Cole SO-2 Westminster (Pa.) 58.36 -
6. Hines, Tyler FR-1 Defiance 1:02.85 -