January 26-27, 2018
|
Bucknell-Gerhard Field House - Lewisburg, PA
|
200m (Flat)
ICON KEY: ECAC DIII PSAC

Men's Mile

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Maine, Steve SR-4 Kutztown 4:21.67
2. Holm, Connor JR-3 Shippensburg 4:23.12
3. Herrmann, Eric JR-3 Dickinson 4:23.53
4. McGeary, Scott   Unattached 4:25.71
5. Romano, Robert JR-3 Frostburg State 4:25.73
6. Minor, Evan FR-1 Bucknell 4:25.99
7. Ferrel, Terryl SO-2 Bucknell 4:26.48
8. Erickson, Andrew SR-4 York (Pa.) 4:27.59
9. Weissenborn, James SO-2 Bucknell 4:28.73
10. Tuohy, Matt JR-3 Ramapo 4:28.75
11. Vanderhoff, Luke   Lock Haven University CLUB 4:29.40
12. Deignan, Eric SR-4 Misericordia 4:29.44
13. Gross, Matthew SO-2 Shippensburg 4:29.71
14. Coakley, Mitchell   Lock Haven University CLUB 4:30.15
15. Vira, Matt SO-2 Bucknell 4:30.29
16. Jones, Alexander SO-2 Juniata 4:31.64
17. Moser, Thomas JR-3 Bloomsburg 4:32.32
18. Weidner, Anson   Lock Haven University CLUB 4:32.33
19. Littmann, Benjamin FR-1 Bucknell 4:33.47
20. McArdle, Thomas JR-3 Pitt.-Johnstown 4:33.98
21. Siciliano, Ben SO-2 Bucknell 4:34.34
22. Keith, Owen FR-1 Seton Hill 4:36.19
23. Kulick, Nikita SO-2 Stevenson 4:39.01
24. Bortolot, Michael FR-1 Bucknell 4:39.20
25. McGuire, Nick JR-3 Bloomsburg 4:39.91
26. D'Amico, Peter SO-2 Juniata 4:40.02
27. Caroselli, Vinnie SO-2 Juniata 4:41.16
28. O'Donovan, Desmond SO-2 Juniata 4:41.78
29. Delaney, Landin JR-3 Bucknell 4:44.02
30. Cameron, Palmer FR-1 Seton Hill 4:44.08
31. Meci, Andrew JR-3 Juniata 4:44.59
32. Martin, Ben SR-4 Juniata 4:48.94
33. Bolinsky, Leonard FR-1 Susquehanna 4:49.85
34. Winston, Reuben FR-1 Dickinson 4:52.23
35. Null, Michael SO-2 Glenville St. 4:52.45
36. Webb, Darren JR-3 York (Pa.) 4:53.74
37. Tocket, Brandon JR-3 York (Pa.) 4:54.10
38. Snyder, David SO-2 Shippensburg 4:56.41
39. White, Caleb FR-1 Glenville St. 4:56.98
Mile Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Maine, Steve SR-4 Kutztown 4:21.67
2. Holm, Connor JR-3 Shippensburg 4:23.12
3. Herrmann, Eric JR-3 Dickinson 4:23.53
4. McGeary, Scott   Unattached 4:25.71
5. Minor, Evan FR-1 Bucknell 4:25.99
6. Erickson, Andrew SR-4 York (Pa.) 4:27.59
7. Weissenborn, James SO-2 Bucknell 4:28.73
8. Tuohy, Matt JR-3 Ramapo 4:28.75
9. Deignan, Eric SR-4 Misericordia 4:29.44
10. Gross, Matthew SO-2 Shippensburg 4:29.71
11. Coakley, Mitchell   Lock Haven University CLUB 4:30.15
12. Siciliano, Ben SO-2 Bucknell 4:34.34
13. Keith, Owen FR-1 Seton Hill 4:36.19
14. Bortolot, Michael FR-1 Bucknell 4:39.20
Mile Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Romano, Robert JR-3 Frostburg State 4:25.73
2. Ferrel, Terryl SO-2 Bucknell 4:26.48
3. Vanderhoff, Luke   Lock Haven University CLUB 4:29.40
4. Vira, Matt SO-2 Bucknell 4:30.29
5. Jones, Alexander SO-2 Juniata 4:31.64
6. Moser, Thomas JR-3 Bloomsburg 4:32.32
7. Weidner, Anson   Lock Haven University CLUB 4:32.33
8. Littmann, Benjamin FR-1 Bucknell 4:33.47
9. McArdle, Thomas JR-3 Pitt.-Johnstown 4:33.98
10. McGuire, Nick JR-3 Bloomsburg 4:39.91
11. Delaney, Landin JR-3 Bucknell 4:44.02
12. Cameron, Palmer FR-1 Seton Hill 4:44.08
13. Snyder, David SO-2 Shippensburg 4:56.41
Mile Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Kulick, Nikita SO-2 Stevenson 4:39.01
2. D'Amico, Peter SO-2 Juniata 4:40.02
3. Caroselli, Vinnie SO-2 Juniata 4:41.16
4. O'Donovan, Desmond SO-2 Juniata 4:41.78
5. Meci, Andrew JR-3 Juniata 4:44.59
6. Martin, Ben SR-4 Juniata 4:48.94
7. Bolinsky, Leonard FR-1 Susquehanna 4:49.85
8. Winston, Reuben FR-1 Dickinson 4:52.23
9. Null, Michael SO-2 Glenville St. 4:52.45
10. Webb, Darren JR-3 York (Pa.) 4:53.74
11. Tocket, Brandon JR-3 York (Pa.) 4:54.10
12. White, Caleb FR-1 Glenville St. 4:56.98