February 10, 2018
|
UW-Whitewater-Kachel FH - Whitewater, WI
|
200m (Flat)

Men's Mile

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1. Matteucci, Nick SO-2 Washington U. 4:14.58 10
2. Nelson, Jonah SR-4 Wis.-Whitewater 4:17.64 8
3. Brodeur, Ethan SR-4 Washington U. 4:19.18 6
4. Egbert, Alex JR-3 Wis.-Stevens Point 4:19.44 5
5. Tavangar, Kiyan FR-1 U. of Chicago 4:25.03 4
6. Schraeder, Joshua SO-2 Wis.-La Crosse 4:25.21 3
7. Blagg, Chris JR-3 Washington U. 4:25.66 2
8. Treinen, Axel FR-1 Wis.-Stevens Point 4:27.01 1
9. Cera, Tucker FR-1 Washington U. 4:29.34 -
10. Chavez, Joe SR-4 Benedictine (Ill.) 4:29.46 -
11. Shine, Will FR-1 U. of Chicago 4:30.63 -
12. Melia, Owen JR-3 U. of Chicago 4:32.35 -
13. Holloway, Matt SO-2 St. Norbert 4:32.41 -
14. Massey, Daniel SR-4 Wis.-Oshkosh 4:32.67 -
15. Gardner, Chase FR-1 U. of Chicago 4:34.32 -
16. Hilliard, Bret FR-1 Wis.-Stevens Point 4:34.41 -
17. Rost, Jake JR-3 Wis.-Oshkosh 4:34.64 -
18. Mertins, Preston FR-1 Wis.-Stevens Point 4:34.97 -
19. McKendry, Matthew SO-2 St. Norbert 4:34.97 -
20. Koschak, Nick FR-1 Wis.-Stevens Point 4:35.43 -
21. Gasick, Joe FR-1 St. Norbert 4:35.86 -
22. Skora, Michael JR-3 Benedictine (Ill.) 4:36.42 -
23. Lemay, Andrew SR-4 St. Norbert 4:36.59 -
24. Behling, Ben JR-3 St. Norbert 4:38.01 -
25. Scheld, Parker FR-1 Wis.-Oshkosh 4:38.43 -
26. Muffler, Spencer FR-1 Wis.-Oshkosh 4:39.23 -
27. Rathkamp, Andrew FR-1 Wis.-Oshkosh 4:41.15 -
28. Barbour, Jack FR-1 U. of Chicago 4:41.33 -
29. Neuroth, Kyle FR-1 Wis.-Whitewater 4:44.27 -
30. Krueger, Bennett SR-4 Wis.-Oshkosh 4:45.02 -
31. Dickman, Jacob SO-2 St. Norbert 4:45.43 -
32. Sowl, Ethan FR-1 St. Norbert 4:51.17 -
33. Baker, Austin FR-1 Wis.-Oshkosh 4:51.21 -
34. Carlson, Cory FR-1 Wis.-Stevens Point 4:55.18 -
35. DiGioia , Chris FR-1 Benedictine (Ill.) 5:01.26 -
Mile Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1. Gasick, Joe FR-1 St. Norbert 4:35.86 -
2. Lemay, Andrew SR-4 St. Norbert 4:36.59 -
3. Behling, Ben JR-3 St. Norbert 4:38.01 -
4. Scheld, Parker FR-1 Wis.-Oshkosh 4:38.43 -
5. Rathkamp, Andrew FR-1 Wis.-Oshkosh 4:41.15 -
6. Barbour, Jack FR-1 U. of Chicago 4:41.33 -
7. Neuroth, Kyle FR-1 Wis.-Whitewater 4:44.27 -
8. Dickman, Jacob SO-2 St. Norbert 4:45.43 -
9. Sowl, Ethan FR-1 St. Norbert 4:51.17 -
10. Carlson, Cory FR-1 Wis.-Stevens Point 4:55.18 -
11. DiGioia , Chris FR-1 Benedictine (Ill.) 5:01.26 -
Mile Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1. Chavez, Joe SR-4 Benedictine (Ill.) 4:29.46 -
2. Shine, Will FR-1 U. of Chicago 4:30.63 -
3. Holloway, Matt SO-2 St. Norbert 4:32.41 -
4. Massey, Daniel SR-4 Wis.-Oshkosh 4:32.67 -
5. Gardner, Chase FR-1 U. of Chicago 4:34.32 -
6. Rost, Jake JR-3 Wis.-Oshkosh 4:34.64 -
7. McKendry, Matthew SO-2 St. Norbert 4:34.97 -
8. Koschak, Nick FR-1 Wis.-Stevens Point 4:35.43 -
9. Skora, Michael JR-3 Benedictine (Ill.) 4:36.42 -
10. Muffler, Spencer FR-1 Wis.-Oshkosh 4:39.23 -
11. Krueger, Bennett SR-4 Wis.-Oshkosh 4:45.02 -
12. Baker, Austin FR-1 Wis.-Oshkosh 4:51.21 -
Mile Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1. Matteucci, Nick SO-2 Washington U. 4:14.58 10
2. Nelson, Jonah SR-4 Wis.-Whitewater 4:17.64 8
3. Brodeur, Ethan SR-4 Washington U. 4:19.18 6
4. Egbert, Alex JR-3 Wis.-Stevens Point 4:19.44 5
5. Tavangar, Kiyan FR-1 U. of Chicago 4:25.03 4
6. Schraeder, Joshua SO-2 Wis.-La Crosse 4:25.21 3
7. Blagg, Chris JR-3 Washington U. 4:25.66 2
8. Treinen, Axel FR-1 Wis.-Stevens Point 4:27.01 1
9. Cera, Tucker FR-1 Washington U. 4:29.34 -
10. Melia, Owen JR-3 U. of Chicago 4:32.35 -
11. Hilliard, Bret FR-1 Wis.-Stevens Point 4:34.41 -
12. Mertins, Preston FR-1 Wis.-Stevens Point 4:34.97 -