March 16-17, 2018
|
Washington & Lee - Lexington, VA
ICON KEY: DIII All-Ohio NCAC ODAC ECAC DIII

Women's 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Ciriello, Rose JR-3 Carnegie Mellon 2:19.89
2. Cunningham, Anne FR-1 Washington and Lee 2:22.04
3. Groce, Alexis SR-4 Elizabethtown 2:22.35
4. Pasadyn, Vanessa SO-2 Case Western 2:22.55
5. Arnold, Liliana SR-4 Washington and Lee 2:22.78
6. Smith, Molly FR-1 Denison 2:23.31
7. Mann, Sarah SR-4 Shenandoah 2:24.08
8. Nelson, Anna FR-1 Washington and Lee 2:24.61
9. Mitchell, Endasia   Lynchburg 2:26.69
10. Naylor, Tatum SO-2 Case Western 2:27.25
11. Smith, Claire FR-1 Washington and Lee 2:27.58
12. Collins, Valerie SO-2 Carnegie Mellon 2:27.77
13. Kloster, Marie-Louise SR-4 Case Western 2:28.30
14. Bearup, Katie SO-2 Washington and Lee 2:28.33
15. DeRenzo, Maria SR-4 Case Western 2:28.80
16. Burnett, Stephanie   Lynchburg 2:28.95
17. Caljean, Alexandria JR-3 Shenandoah 2:29.01
18. Mast, Michaela FR-1 Eastern Mennonite 2:29.11
19. Moody, Julia SO-2 Washington and Lee 2:29.18
20. Haynes, Danielle JR-3 Davis & Elkins 2:29.19
21. Lorenzana, Jasmine FR-1 Earlham 2:30.81
22. Chickanosky, Isabelle SO-2 Carnegie Mellon 2:31.04
23. Cutright, Reba SR-4 Davis & Elkins 2:31.12
24. Lacey, Wade SO-2 Carnegie Mellon 2:31.14
25. Lerda, Sydney SO-2 Denison 2:31.15
26. Pace, Didi FR-1 Washington and Lee 2:31.26
27. Barthol, Allison FR-1 Roanoke 2:31.38
28. Eid, Shahed SO-2 Case Western 2:31.44
29. Hauke, Alissa SR-4 Bluffton 2:31.50
30. Farino, Vayda SO-2 Carnegie Mellon 2:31.79
31. Solberg, Tommy FR-1 Denison 2:31.90
32. Miller, Emily SO-2 Shenandoah 2:32.10
33. Hut, Megan SR-4 Earlham 2:32.19
34. O'Connor, Erin SO-2 Denison 2:32.30
35. Osterhout, Phoebe SR-4 Denison 2:32.43
36. Vargo, Madison FR-1 Case Western 2:32.46
37. Williams, Brittany SR-4 Eastern Mennonite 2:32.88
38. Serrell, Laurie JR-3 Eastern Mennonite 2:33.14
39. Barrington, Bailie FR-1 Bluffton 2:33.78
40. Flory, Kate FR-1 Washington and Lee 2:35.33
41. Underwood , Olivia FR-1 Davis & Elkins 2:35.54
42. Fagan, Kathryn FR-1 Washington and Lee 2:37.39
43. Gateless, Kirsten SR-4 Davis & Elkins 2:38.04
44. Groff, Tami SO-2 Bluffton 2:38.35
45. Taylor, Alyssa SR-4 Elizabethtown 2:38.95
46. Denlinger, Lydia FR-1 Shenandoah 2:39.17
47. Rosas, Jaquelin FR-1 Mary Baldwin 2:39.64
48. Hernandez, Anna SR-4 Regent University 2:39.78
49. Clark, Rachel FR-1 Shenandoah 2:40.12
50. McGhee, Kayla JR-3 Shenandoah 2:42.11
51. Gelb, Courtney SO-2 Elizabethtown 2:43.35
52. Reed, Julia   Lynchburg 2:46.62
53. Williams , Brianna FR-1 Davis & Elkins 2:47.05
54. LeMasters , Lavania FR-1 Davis & Elkins 2:47.26
55. Brown , Madeline FR-1 Davis & Elkins 2:49.13
56. Sturm, Rachel SR-4 Eastern Mennonite 2:49.37
57. Green, Sonje FR-1 Mary Baldwin 2:49.83
58. Squillaro, Angela SO-2 Shenandoah 2:50.66
59. Barbaro, Stephanie SO-2 Mary Baldwin 2:51.24
60. Shearer, Deborah FR-1 Regent University 2:53.37
61. Scollo, Campbell JR-3 Mary Baldwin 2:55.52
62. Hood, Destiny FR-1 Mary Baldwin 2:56.97
63. Gallup , Anna SR-4 Davis & Elkins 3:00.26
64. Bearisto, Elizabeth SO-2 Randolph 3:00.37
65. Free, Nykia FR-1 Mary Baldwin 3:04.08
66. Harper, Ashlyn FR-1 Mary Baldwin 3:05.10
67. Ankiewicz, Erika FR-1 Mary Baldwin 3:06.72
68. Thomas, Katie FR-1 Randolph 3:35.69
  Saunders, Michaela JR-3 Randolph DNS
  Whitty, Emily FR-1 Roanoke DNS
  Ramalingam, Emma FR-1 Earlham DNS
  McKay, Caleigh SO-2 Roanoke DNS
  Skulstad, Jeanne SR-4 Roanoke DNS
  Mattson, Alexis FR-1 Roanoke DNS
  Haland, Ellie FR-1 Earlham DNS
  Allport, Carly JR-3 Elizabethtown DNS
  Mingl, Cassandra FR-1 Southern Virginia DNS
800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Ciriello, Rose JR-3 Carnegie Mellon 2:19.89
2. Cunningham, Anne FR-1 Washington and Lee 2:22.04
3. Groce, Alexis SR-4 Elizabethtown 2:22.35
4. Pasadyn, Vanessa SO-2 Case Western 2:22.55
5. Arnold, Liliana SR-4 Washington and Lee 2:22.78
6. Smith, Molly FR-1 Denison 2:23.31
7. Mann, Sarah SR-4 Shenandoah 2:24.08
8. Nelson, Anna FR-1 Washington and Lee 2:24.61
9. DeRenzo, Maria SR-4 Case Western 2:28.80
10. Eid, Shahed SO-2 Case Western 2:31.44
  Mattson, Alexis FR-1 Roanoke DNS
  Haland, Ellie FR-1 Earlham DNS
  Allport, Carly JR-3 Elizabethtown DNS
800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Mitchell, Endasia   Lynchburg 2:26.69
2. Naylor, Tatum SO-2 Case Western 2:27.25
3. Smith, Claire FR-1 Washington and Lee 2:27.58
4. Caljean, Alexandria JR-3 Shenandoah 2:29.01
5. Moody, Julia SO-2 Washington and Lee 2:29.18
6. Haynes, Danielle JR-3 Davis & Elkins 2:29.19
7. Chickanosky, Isabelle SO-2 Carnegie Mellon 2:31.04
8. Lerda, Sydney SO-2 Denison 2:31.15
9. Pace, Didi FR-1 Washington and Lee 2:31.26
10. Solberg, Tommy FR-1 Denison 2:31.90
11. O'Connor, Erin SO-2 Denison 2:32.30
12. Osterhout, Phoebe SR-4 Denison 2:32.43
13. Vargo, Madison FR-1 Case Western 2:32.46
800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Collins, Valerie SO-2 Carnegie Mellon 2:27.77
2. Bearup, Katie SO-2 Washington and Lee 2:28.33
3. Lorenzana, Jasmine FR-1 Earlham 2:30.81
4. Cutright, Reba SR-4 Davis & Elkins 2:31.12
5. Lacey, Wade SO-2 Carnegie Mellon 2:31.14
6. Barthol, Allison FR-1 Roanoke 2:31.38
7. Hauke, Alissa SR-4 Bluffton 2:31.50
8. Farino, Vayda SO-2 Carnegie Mellon 2:31.79
9. Williams, Brittany SR-4 Eastern Mennonite 2:32.88
10. Serrell, Laurie JR-3 Eastern Mennonite 2:33.14
11. Barrington, Bailie FR-1 Bluffton 2:33.78
12. Flory, Kate FR-1 Washington and Lee 2:35.33
13. Fagan, Kathryn FR-1 Washington and Lee 2:37.39
800 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Burnett, Stephanie   Lynchburg 2:28.95
2. Miller, Emily SO-2 Shenandoah 2:32.10
3. Hut, Megan SR-4 Earlham 2:32.19
4. Gateless, Kirsten SR-4 Davis & Elkins 2:38.04
5. Groff, Tami SO-2 Bluffton 2:38.35
6. Taylor, Alyssa SR-4 Elizabethtown 2:38.95
7. Rosas, Jaquelin FR-1 Mary Baldwin 2:39.64
8. Hernandez, Anna SR-4 Regent University 2:39.78
9. Clark, Rachel FR-1 Shenandoah 2:40.12
10. McGhee, Kayla JR-3 Shenandoah 2:42.11
11. Gelb, Courtney SO-2 Elizabethtown 2:43.35
  McKay, Caleigh SO-2 Roanoke DNS
  Skulstad, Jeanne SR-4 Roanoke DNS
800 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Underwood , Olivia FR-1 Davis & Elkins 2:35.54
2. Denlinger, Lydia FR-1 Shenandoah 2:39.17
3. Reed, Julia   Lynchburg 2:46.62
4. Williams , Brianna FR-1 Davis & Elkins 2:47.05
5. Brown , Madeline FR-1 Davis & Elkins 2:49.13
6. Green, Sonje FR-1 Mary Baldwin 2:49.83
7. Squillaro, Angela SO-2 Shenandoah 2:50.66
8. Barbaro, Stephanie SO-2 Mary Baldwin 2:51.24
9. Shearer, Deborah FR-1 Regent University 2:53.37
10. Scollo, Campbell JR-3 Mary Baldwin 2:55.52
11. Hood, Destiny FR-1 Mary Baldwin 2:56.97
12. Bearisto, Elizabeth SO-2 Randolph 3:00.37
  Mingl, Cassandra FR-1 Southern Virginia DNS
800 Meters Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Kloster, Marie-Louise SR-4 Case Western 2:28.30
2. Mast, Michaela FR-1 Eastern Mennonite 2:29.11
3. LeMasters , Lavania FR-1 Davis & Elkins 2:47.26
4. Sturm, Rachel SR-4 Eastern Mennonite 2:49.37
5. Gallup , Anna SR-4 Davis & Elkins 3:00.26
6. Free, Nykia FR-1 Mary Baldwin 3:04.08
7. Harper, Ashlyn FR-1 Mary Baldwin 3:05.10
8. Ankiewicz, Erika FR-1 Mary Baldwin 3:06.72
9. Thomas, Katie FR-1 Randolph 3:35.69
  Saunders, Michaela JR-3 Randolph DNS
  Whitty, Emily FR-1 Roanoke DNS
  Ramalingam, Emma FR-1 Earlham DNS