April 20-21, 2018
|
Augustana (Ill.) - Rock Island, IL

Women's 400 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Katie Eastburn SO-2 Augustana (Ill.) 55.98 10
2 Abbie Felton JR-3 Wis.-Whitewater 56.28 8
3 Delia Labatt SO-2 Bethel (Minn.) 57.07 7
4 Pearl Morgan SO-2 Central Methodist 57.34 6
5 Ashley Tijerina SO-2 Wis.-Whitewater 57.77 5
6 Hannah Sankey FR-1 Bethel (Minn.) 58.06 4
7 Enyo Amet JR-3 Wis.-Whitewater 58.35 3
8 AddieKay Johnson JR-3 Bethel (Minn.) 58.98 2
9 Briana Iwans SR-4 Wis.-Platteville 59.72 1
10 Jenna Philson JR-3 Olivet Nazarene 1:00.06 -
11 Megan Hering SO-2 Wis.-Whitewater 1:00.14 -
12 Valeria Melo SR-4 Augustana (Ill.) 1:00.27 -
13 Mary Perez SR-4 St. Ambrose 1:00.33 -
14 Madi Glatz SO-2 Augustana (Ill.) 1:00.60 -
15 Alden Goucher FR-1 Concordia (Wis.) 1:00.90 -
16 Dallas Clevenger JR-3 Carthage 1:01.05 -
17 Allie Serres JR-3 Loras 1:01.69 -
18 Katheryn Holter FR-1 Wis.-Platteville 1:01.74 -
19 Rebecca Alter SO-2 Wis.-Stevens Point 1:02.39 -
20 Tiffany Bianco JR-3 Wis.-Whitewater 1:02.43 -
21 Kate Hettenbach FR-1 Wis.-Whitewater 1:02.97 -
22 Morgan Marnholtz JR-3 Concordia (Wis.) 1:03.01 -
23 Chelsea Schmidt SR-4 Carthage 1:03.18 -
24 Briana Gratz SR-4 Concordia (Wis.) 1:03.23 -
25 Chayce Gunderson FR-1 Carthage 1:03.33 -
26 Madi Shafer JR-3 Wis.-Platteville 1:03.59 -
27 Samantha McClary SO-2 Olivet Nazarene 1:03.73 -
28 Lydia Herath JR-3 Bethel (Minn.) 1:03.81 -
29 Charlette Flanders SR-4 St. Ambrose 1:03.83 -
30 Filomena Turi SO-2 Olivet Nazarene 1:04.24 -
31 Morgan McEnroe JR-3 Augustana (Ill.) 1:04.52 -
32 Brook Sunderman FR-1 Bethel (Minn.) 1:04.93 -
33 Madelynn Matty SO-2 Wis.-Whitewater 1:05.05 -
34 Isabella Medina SR-4 Carthage 1:05.17 -
35 Alyssa Bushman SO-2 Augustana (Ill.) 1:05.31 -
36 Kristina Shelman SR-4 St. Ambrose 1:06.58 -
37 Chloe Green FR-1 Central Methodist 1:07.11 -
38 Valerie Herbst FR-1 Loras 1:07.32 -
39 Jessica Salinas SR-4 Monmouth (Ill.) 1:07.59 -
40 Elizabeth Erlandson FR-1 Augustana (Ill.) 1:07.94 -
41 Emily Padgett FR-1 Bethel (Minn.) 1:07.98 -
42 Rachel McLeod SO-2 Augustana (Ill.) 1:10.14 -
43 Kathryn Schultz SO-2 Concordia (Wis.) 1:14.59 -
  Carly Schultz FR-1 Wis.-Stevens Point DNS   
  Sydney Zaragoza SR-4 Augustana (Ill.) DNS   
Women's 400 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
30 Filomena Turi SO-2 Olivet Nazarene 1:04.24 -
33 Madelynn Matty SO-2 Wis.-Whitewater 1:05.05 -
36 Kristina Shelman SR-4 St. Ambrose 1:06.58 -
37 Chloe Green FR-1 Central Methodist 1:07.11 -
38 Valerie Herbst FR-1 Loras 1:07.32 -
40 Elizabeth Erlandson FR-1 Augustana (Ill.) 1:07.94 -
41 Emily Padgett FR-1 Bethel (Minn.) 1:07.98 -
42 Rachel McLeod SO-2 Augustana (Ill.) 1:10.14 -
43 Kathryn Schultz SO-2 Concordia (Wis.) 1:14.59 -
Women's 400 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
15 Alden Goucher FR-1 Concordia (Wis.) 1:00.90 -
21 Kate Hettenbach FR-1 Wis.-Whitewater 1:02.97 -
23 Chelsea Schmidt SR-4 Carthage 1:03.18 -
25 Chayce Gunderson FR-1 Carthage 1:03.33 -
26 Madi Shafer JR-3 Wis.-Platteville 1:03.59 -
28 Lydia Herath JR-3 Bethel (Minn.) 1:03.81 -
32 Brook Sunderman FR-1 Bethel (Minn.) 1:04.93 -
39 Jessica Salinas SR-4 Monmouth (Ill.) 1:07.59 -
  Carly Schultz FR-1 Wis.-Stevens Point DNS   
Women's 400 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
18 Katheryn Holter FR-1 Wis.-Platteville 1:01.74 -
19 Rebecca Alter SO-2 Wis.-Stevens Point 1:02.39 -
22 Morgan Marnholtz JR-3 Concordia (Wis.) 1:03.01 -
24 Briana Gratz SR-4 Concordia (Wis.) 1:03.23 -
27 Samantha McClary SO-2 Olivet Nazarene 1:03.73 -
29 Charlette Flanders SR-4 St. Ambrose 1:03.83 -
31 Morgan McEnroe JR-3 Augustana (Ill.) 1:04.52 -
34 Isabella Medina SR-4 Carthage 1:05.17 -
35 Alyssa Bushman SO-2 Augustana (Ill.) 1:05.31 -
Women's 400 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
9 Briana Iwans SR-4 Wis.-Platteville 59.72 1
10 Jenna Philson JR-3 Olivet Nazarene 1:00.06 -
11 Megan Hering SO-2 Wis.-Whitewater 1:00.14 -
12 Valeria Melo SR-4 Augustana (Ill.) 1:00.27 -
13 Mary Perez SR-4 St. Ambrose 1:00.33 -
14 Madi Glatz SO-2 Augustana (Ill.) 1:00.60 -
16 Dallas Clevenger JR-3 Carthage 1:01.05 -
17 Allie Serres JR-3 Loras 1:01.69 -
20 Tiffany Bianco JR-3 Wis.-Whitewater 1:02.43 -
Women's 400 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Katie Eastburn SO-2 Augustana (Ill.) 55.98 10
2 Abbie Felton JR-3 Wis.-Whitewater 56.28 8
3 Delia Labatt SO-2 Bethel (Minn.) 57.07 7
4 Pearl Morgan SO-2 Central Methodist 57.34 6
5 Ashley Tijerina SO-2 Wis.-Whitewater 57.77 5
6 Hannah Sankey FR-1 Bethel (Minn.) 58.06 4
7 Enyo Amet JR-3 Wis.-Whitewater 58.35 3
8 AddieKay Johnson JR-3 Bethel (Minn.) 58.98 2
  Sydney Zaragoza SR-4 Augustana (Ill.) DNS