April 12, 2018
|
UW-Platteville - Platteville, WI
ICON KEY: WIAC

Women's 400 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Felton, Abbie JR-3 Wis.-Whitewater 56.35
2. Noland, Gabrielle SO-2 Loras 57.65
3. Trempe, Leah SR-4 Wis.-Stevens Point 58.24
4. Tijerina, Ashley SO-2 Wis.-Whitewater 58.73
5. Mertens, Hannah JR-3 Wis.-Stevens Point 59.88
6. Kummer, Lakyn SO-2 Wis.-Eau Claire 1:00.01
7. Hering, Megan SO-2 Wis.-Whitewater 1:00.72
8. Wellhausen, Brooke FR-1 Wis.-Stevens Point 1:00.77
9. Iwans, Briana SR-4 Wis.-Platteville 1:00.97
10. Holter, Katheryn FR-1 Wis.-Platteville 1:01.09
11. Petkovsek, Michelle SO-2 Wis.-Stevens Point 1:01.44
12. Campbell, Rosalie FR-1 Wis.-Eau Claire 1:01.64
13. Peters, Makani SO-2 Wis.-Stevens Point 1:01.73
14. Amet, Enyo JR-3 Wis.-Whitewater 1:01.90
15. Syverson, Alaina FR-1 Wis.-Eau Claire 1:02.00
16. Alter, Rebecca SO-2 Wis.-Stevens Point 1:02.12
17. Bianco, Tiffany JR-3 Wis.-Whitewater 1:02.62
18. Aumueller, Rachel SO-2 Wis.-Platteville 1:02.93
19. Hecker, Glory SO-2 Wis.-Eau Claire 1:03.29
20. Boxum, Anna FR-1 Wis.-Eau Claire 1:03.32
21. Hettenbach, Kate FR-1 Wis.-Whitewater 1:03.56
22. Powers, Rachel SR-4 Wis.-Oshkosh 1:03.81
23. Srnka, Melissa SO-2 Wis.-Oshkosh 1:04.10
24. Shafer, Madi JR-3 Wis.-Platteville 1:04.16
25. Ritter, Sam FR-1 Wis.-Stevens Point 1:04.58
26. Schultz, Carly FR-1 Wis.-Stevens Point 1:05.10
27. Matty, Madelynn SO-2 Wis.-Whitewater 1:06.24
28. Ware, Deja FR-1 Dubuque 1:06.25
29. Herbst, Valerie FR-1 Loras 1:08.91
30. Williams, Sasha FR-1 Dubuque 1:10.97
400 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Srnka, Melissa SO-2 Wis.-Oshkosh 1:04.10
2. Shafer, Madi JR-3 Wis.-Platteville 1:04.16
3. Schultz, Carly FR-1 Wis.-Stevens Point 1:05.10
4. Matty, Madelynn SO-2 Wis.-Whitewater 1:06.24
5. Ware, Deja FR-1 Dubuque 1:06.25
6. Herbst, Valerie FR-1 Loras 1:08.91
7. Williams, Sasha FR-1 Dubuque 1:10.97
400 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Campbell, Rosalie FR-1 Wis.-Eau Claire 1:01.64
2. Syverson, Alaina FR-1 Wis.-Eau Claire 1:02.00
3. Alter, Rebecca SO-2 Wis.-Stevens Point 1:02.12
4. Aumueller, Rachel SO-2 Wis.-Platteville 1:02.93
5. Boxum, Anna FR-1 Wis.-Eau Claire 1:03.32
6. Powers, Rachel SR-4 Wis.-Oshkosh 1:03.81
7. Ritter, Sam FR-1 Wis.-Stevens Point 1:04.58
400 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Kummer, Lakyn SO-2 Wis.-Eau Claire 1:00.01
2. Iwans, Briana SR-4 Wis.-Platteville 1:00.97
3. Holter, Katheryn FR-1 Wis.-Platteville 1:01.09
4. Petkovsek, Michelle SO-2 Wis.-Stevens Point 1:01.44
5. Peters, Makani SO-2 Wis.-Stevens Point 1:01.73
6. Bianco, Tiffany JR-3 Wis.-Whitewater 1:02.62
7. Hecker, Glory SO-2 Wis.-Eau Claire 1:03.29
8. Hettenbach, Kate FR-1 Wis.-Whitewater 1:03.56
400 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Felton, Abbie JR-3 Wis.-Whitewater 56.35
2. Noland, Gabrielle SO-2 Loras 57.65
3. Trempe, Leah SR-4 Wis.-Stevens Point 58.24
4. Tijerina, Ashley SO-2 Wis.-Whitewater 58.73
5. Mertens, Hannah JR-3 Wis.-Stevens Point 59.88
6. Hering, Megan SO-2 Wis.-Whitewater 1:00.72
7. Wellhausen, Brooke FR-1 Wis.-Stevens Point 1:00.77
8. Amet, Enyo JR-3 Wis.-Whitewater 1:01.90