April 12, 2018
|
U. of St. Thomas - St. Paul, MN

Men's 110 Hurdles

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME WIND
1 Teddy Frid JR-3 Minnesota 14.41 1.6
2 Jon Tollefson SO-2 Minnesota 14.83 1.6
3 Connor O'Neill SR-4 St. Thomas (Minn.) 15.55 1.6
4 Max Martin JR-3 St. John's (Minn.) 15.75 1.6
5 Mitch Peck SR-4 St. John's (Minn.) 16.27 1.6
6 Austin Coates SO-2 St. Thomas (Minn.) 16.30 1.6
7 Duncan Dahl JR-3 St. Thomas (Minn.) 16.40 -0.8
8 James Moyer SR-4 Bethel (Minn.) 16.48 -0.8
9 Jonah Schoenfelder SO-2 St. Thomas (Minn.) 16.53 -0.8
10 Benjamin Scott SO-2 St. Olaf 16.79 2.4
11 Patrick Deng SO-2 Augsburg 17.05 -0.8
12 Sam Martin FR-1 St. Thomas (Minn.) 17.05 2.4
13 Nick Hasler JR-3 St. Thomas (Minn.) 17.23 1.6
14 Theodore Kainz JR-3 St. John's (Minn.) 17.28 -0.8
15 Justin Barnes SR-4 Wis.-River Falls 17.53 2.7
16 Matthew Hilliard SR-4 St. Thomas (Minn.) 17.54 -0.8
17 Kyle Stichman JR-3 Bethel (Minn.) 17.61 2.4
18 Colton Syler SR-4 Bethel (Minn.) 17.70 -0.8
19 Riley Jacobson SR-4 Wis.-River Falls 17.88 2.4
20 Oliver Wood FR-1 St. Olaf 18.27 2.4
21 Noah Reutzel SO-2 Hamline 18.29 2.4
22 Chris Frick JR-3 St. Olaf 18.87 2.7
23 Lucas Bakken-Heck SR-4 Hamline 19.19 2.7
24 Evan Teynor FR-1 St. Thomas (Minn.) 19.36 1.6
25 Caden Skinner SR-4 Bethel (Minn.) 19.74 2.7
26 Billy Retza SO-2 Macalester 26.20 2.7
Men's 110 Hurdles Section 1
W: 1.6
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Teddy Frid JR-3 Minnesota 14.41
2 Jon Tollefson SO-2 Minnesota 14.83
3 Connor O'Neill SR-4 St. Thomas (Minn.) 15.55
4 Max Martin JR-3 St. John's (Minn.) 15.75
5 Mitch Peck SR-4 St. John's (Minn.) 16.27
6 Austin Coates SO-2 St. Thomas (Minn.) 16.30
13 Nick Hasler JR-3 St. Thomas (Minn.) 17.23
24 Evan Teynor FR-1 St. Thomas (Minn.) 19.36
Men's 110 Hurdles Section 2
W: -0.8
PL NAME YEAR TEAM TIME
7 Duncan Dahl JR-3 St. Thomas (Minn.) 16.40
8 James Moyer SR-4 Bethel (Minn.) 16.48
9 Jonah Schoenfelder SO-2 St. Thomas (Minn.) 16.53
11 Patrick Deng SO-2 Augsburg 17.05
14 Theodore Kainz JR-3 St. John's (Minn.) 17.28
16 Matthew Hilliard SR-4 St. Thomas (Minn.) 17.54
18 Colton Syler SR-4 Bethel (Minn.) 17.70
Men's 110 Hurdles Section 3
W: 2.4
PL NAME YEAR TEAM TIME
10 Benjamin Scott SO-2 St. Olaf 16.79
12 Sam Martin FR-1 St. Thomas (Minn.) 17.05
17 Kyle Stichman JR-3 Bethel (Minn.) 17.61
19 Riley Jacobson SR-4 Wis.-River Falls 17.88
20 Oliver Wood FR-1 St. Olaf 18.27
21 Noah Reutzel SO-2 Hamline 18.29
Men's 110 Hurdles Section 4
W: 2.7
PL NAME YEAR TEAM TIME
15 Justin Barnes SR-4 Wis.-River Falls 17.53
22 Chris Frick JR-3 St. Olaf 18.87
23 Lucas Bakken-Heck SR-4 Hamline 19.19
25 Caden Skinner SR-4 Bethel (Minn.) 19.74
26 Billy Retza SO-2 Macalester 26.20