February 8- 9, 2019
|
Albuquerque Convention Center - Albuquerque, NM
|
200m (Banked)
|
4958 ft. elevation

Women 60m Dash Qualifying

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Melanise Chapman   Unattached 7.62
2 Schuyler Moore SR-4 UCLA 7.62
3 Najia Hudspeth SR-4 UNLV 7.63
4 Isatta Kenneh Senior Fast Lane Track Club 7.63
5 Immanuela Aliu FR-1 Cal St. Northridge 7.64
6 Ashlan Best SO-2 Stanford 7.67
7 Azaria Hill JR-3 Long Beach St. 7.67
8 Yanique Dayle FR-1 New Mexico JC 7.68
9 Emerald Bowen FR-1 UNLV 7.69
10 Kierra Davis JR-3 UC Davis 7.72
11 Lashira Tremble JR-3 New Mexico St. 7.73
12 Kennedy Gamble FR-1 Stanford 7.73
13 Natsumi McGee SR-4 UC Davis 7.76
14 Kerissa D'Arpino SR-4 Oregon 7.77
15 Keosha Sanders JR-3 New Mexico St. 7.77
16 Danee Bustos SR-4 Eastern New Mexico 7.78
17 Hafsatu Kamara 6 RTG 7.78
17 Jade Lewis JR-3 UNLV 7.78
19 Syanne Algee FR-1 Northern Colorado 7.79
20 Naudia Dawson SO-2 Grand Canyon 7.79
21 Jazmen Bunch SR-4 UC Davis 7.80
22 Zaire Chest FR-1 Grand Canyon 7.81
23 Kirsten Carter FR-1 UC Davis 7.82
24 Natasha Brown SR-4 West Texas A&M 7.83
25 Sarah Root SR-4 Grand Canyon 7.83
26 Kenady Jackson JR-3 UC Riverside 7.83
27 Maijah Mathis JR-3 Eastern New Mexico 7.84
27 Whitney Knox SR-4 Long Beach St. 7.84
29 Divina Henry SR-4 Fresno State 7.85
30 Kandice Miles JR-3 Eastern New Mexico 7.89
31 Chaquinn Cook SR-4 Oregon 7.90
32 Dorian Nesby FR-1 Northern Colorado 7.90
33 Blayre Catalyn FR-1 West Texas A&M 7.90
33 Emily Hawk FR-1 UC Riverside 7.90
35 Jade Hinds FR-1 UCLA 7.93
36 Akeisha Ayanniyi SO-2 New Mexico 7.93
37 Tenia Landrum JR-3 UNLV 7.94
38 Helena McLeod JR-3 Northern Arizona 7.95
39 Lauren Miller FR-1 Oregon State 7.96
40 Kelliesha King FR-1 New Mexico JC 7.96
41 Madeline Jones SO-2 UTEP 8.00
42 Annie Topal SO-2 New Mexico Highlands 8.01
43 Kendall Gustafson   Unattached 8.05
44 Natalie Koppel SO-2 UC Irvine 8.05
45 Andira Ferguson JR-3 Fresno State 8.06
46 Lauren Newman JR-3 Washington St. 8.07
46 Hawa Kamara FR-1 UCLA 8.07
48 Peyton Green JR-3 Southern Utah 8.09
49 Jehnelle Gayle FR-1 New Mexico JC 8.10
50 Mychal Robinson SR-4 UC Irvine 8.11
51 Lexi Nardoni FR-1 Long Beach St. 8.16
52 Marli Bonney FR-1 San Francisco 8.18
52 Kadesha Adams JR-3 New Mexico Highlands 8.18
54 Mia Russell SR-4 Southern Utah 8.18
55 Zhane Gurule SR-4 Eastern New Mexico 8.19
56 Maya Shaw FR-1 San Francisco 8.23
57 Imani Jones JR-3 UC Irvine 8.23
58 Lauren O’Banion FR-1 Utah 8.30
59 T'Kayla Baker JR-3 Eastern New Mexico 8.47
60 Nyree Brown FR-1 UCLA 8.55
61 Erica McCoy FR-1 San Francisco 8.55
  Taylor Watson FR-1 Utah FS
Women 60m Dash Qualifying Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
4 Isatta Kenneh Senior Fast Lane Track Club 7.63
17 Jade Lewis JR-3 UNLV 7.78
19 Syanne Algee FR-1 Northern Colorado 7.79
20 Naudia Dawson SO-2 Grand Canyon 7.79
21 Jazmen Bunch SR-4 UC Davis 7.80
29 Divina Henry SR-4 Fresno State 7.85
50 Mychal Robinson SR-4 UC Irvine 8.11
54 Mia Russell SR-4 Southern Utah 8.18
Women 60m Dash Qualifying Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
30 Kandice Miles JR-3 Eastern New Mexico 7.89
33 Emily Hawk FR-1 UC Riverside 7.90
37 Tenia Landrum JR-3 UNLV 7.94
38 Helena McLeod JR-3 Northern Arizona 7.95
39 Lauren Miller FR-1 Oregon State 7.96
41 Madeline Jones SO-2 UTEP 8.00
44 Natalie Koppel SO-2 UC Irvine 8.05
48 Peyton Green JR-3 Southern Utah 8.09
Women 60m Dash Qualifying Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
35 Jade Hinds FR-1 UCLA 7.93
42 Annie Topal SO-2 New Mexico Highlands 8.01
52 Kadesha Adams JR-3 New Mexico Highlands 8.18
58 Lauren O’Banion FR-1 Utah 8.30
60 Nyree Brown FR-1 UCLA 8.55
Women 60m Dash Qualifying Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME
2 Schuyler Moore SR-4 UCLA 7.62
3 Najia Hudspeth SR-4 UNLV 7.63
8 Yanique Dayle FR-1 New Mexico JC 7.68
22 Zaire Chest FR-1 Grand Canyon 7.81
24 Natasha Brown SR-4 West Texas A&M 7.83
32 Dorian Nesby FR-1 Northern Colorado 7.90
  Taylor Watson FR-1 Utah FS
Women 60m Dash Qualifying Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME
25 Sarah Root SR-4 Grand Canyon 7.83
43 Kendall Gustafson   Unattached 8.05
51 Lexi Nardoni FR-1 Long Beach St. 8.16
52 Marli Bonney FR-1 San Francisco 8.18
Women 60m Dash Qualifying Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Melanise Chapman   Unattached 7.62
5 Immanuela Aliu FR-1 Cal St. Northridge 7.64
6 Ashlan Best SO-2 Stanford 7.67
7 Azaria Hill JR-3 Long Beach St. 7.67
12 Kennedy Gamble FR-1 Stanford 7.73
15 Keosha Sanders JR-3 New Mexico St. 7.77
17 Hafsatu Kamara 6 RTG 7.78
Women 60m Dash Qualifying Section 7
PL NAME YEAR TEAM TIME
11 Lashira Tremble JR-3 New Mexico St. 7.73
26 Kenady Jackson JR-3 UC Riverside 7.83
27 Maijah Mathis JR-3 Eastern New Mexico 7.84
33 Blayre Catalyn FR-1 West Texas A&M 7.90
46 Lauren Newman JR-3 Washington St. 8.07
Women 60m Dash Qualifying Section 8
PL NAME YEAR TEAM TIME
46 Hawa Kamara FR-1 UCLA 8.07
49 Jehnelle Gayle FR-1 New Mexico JC 8.10
55 Zhane Gurule SR-4 Eastern New Mexico 8.19
56 Maya Shaw FR-1 San Francisco 8.23
57 Imani Jones JR-3 UC Irvine 8.23
59 T'Kayla Baker JR-3 Eastern New Mexico 8.47
61 Erica McCoy FR-1 San Francisco 8.55
Women 60m Dash Qualifying Section 9
PL NAME YEAR TEAM TIME
9 Emerald Bowen FR-1 UNLV 7.69
10 Kierra Davis JR-3 UC Davis 7.72
13 Natsumi McGee SR-4 UC Davis 7.76
14 Kerissa D'Arpino SR-4 Oregon 7.77
23 Kirsten Carter FR-1 UC Davis 7.82
Women 60m Dash Qualifying Section 10
PL NAME YEAR TEAM TIME
16 Danee Bustos SR-4 Eastern New Mexico 7.78
27 Whitney Knox SR-4 Long Beach St. 7.84
31 Chaquinn Cook SR-4 Oregon 7.90
36 Akeisha Ayanniyi SO-2 New Mexico 7.93
40 Kelliesha King FR-1 New Mexico JC 7.96
45 Andira Ferguson JR-3 Fresno State 8.06