January 25-26, 2019
|
MSU-Mankato-Myers FH - Mankato, MN
|
200m (Flat)

Men's 200 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Reid Diamond SR-4 Minnesota State 22.36 10
2 Parker Gloudemans SO-2 Minnesota State 22.58 8
3 William Ray SO-2 Concordia-St. Paul 22.82 6
4 Vance Barnes SR-4 Minnesota State 22.97 5
5 Andrew Leck JR-3 Concordia-St. Paul 22.99 4
6 Riley Greenhoff FR-1 Dakota State 23.08 3
7 Denison Harrington JR-3 Wartburg 23.10 2
8 Clay Kramper SR-4 Wayne St. (Neb.) 23.14 1
9 Ben Schwartz JR-3 Carleton 23.17 -
10 Bryan Richter JR-3 Carleton 23.24 -
11 Josh Barrows SR-4 Augustana (S.D.) 23.36 -
12 Djimon James SO-2 Minnesota State 23.52 -
13 Justin Taormina JR-3 Minnesota State 23.53 -
14 Zach Kulstad SO-2 Carleton 23.55 -
15 Matthew Marrin SR-4 Concordia-St. Paul 23.66 -
16 Blake Savey JR-3 Augustana (S.D.) 23.70 -
17 Alex Woods JR-3 Augustana (S.D.) 23.72 -
18 David Shaptala   Unattached 23.97 -
19 Kyle Lowe SO-2 Wayne St. (Neb.) 24.02 -
20 Thomas Amberg FR-1 Hamline 24.03 -
21 Christian Velishek FR-1 Hamline 24.16 -
22 Alberto Mendez SR-4 Hamline 24.25 -
23 Grant Fjelstad FR-1 Wartburg 24.44 -
24 Justin Kooiman FR-1 Augustana (S.D.) 24.58 -
25 Ryan Sully SO-2 Augustana (S.D.) 25.00 -
26 Jalen Coleman FR-1 SW Minnesota St. 25.17 -
27 Luke Hulshizer JR-3 Hamline 25.22 -
28 Zach Angstman FR-1 Hamline 25.62 -
29 Joe Bustrak SO-2 SW Minnesota St. 25.64 -
30 Dalton Huonder JR-3 Bethany Lutheran 25.87 -
31 Connor Wilson FR-1 Dakota State 26.13 -
32 Benjamin Johnson FR-1 Bethany Lutheran 26.60 -
33 Sam Tabla SR-4 SW Minnesota St. 26.69 -
  Paul Selman JR-3 Minnesota State DNF -
  Colfay Pointer JR-3 Dubuque DNS -
Men's 200 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
26 Jalen Coleman FR-1 SW Minnesota St. 25.17 -
27 Luke Hulshizer JR-3 Hamline 25.22 -
30 Dalton Huonder JR-3 Bethany Lutheran 25.87 -
31 Connor Wilson FR-1 Dakota State 26.13 -
32 Benjamin Johnson FR-1 Bethany Lutheran 26.60 -
Men's 200 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
21 Christian Velishek FR-1 Hamline 24.16 -
24 Justin Kooiman FR-1 Augustana (S.D.) 24.58 -
25 Ryan Sully SO-2 Augustana (S.D.) 25.00 -
28 Zach Angstman FR-1 Hamline 25.62 -
29 Joe Bustrak SO-2 SW Minnesota St. 25.64 -
33 Sam Tabla SR-4 SW Minnesota St. 26.69 -
Men's 200 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
16 Blake Savey JR-3 Augustana (S.D.) 23.70 -
18 David Shaptala   Unattached 23.97 -
20 Thomas Amberg FR-1 Hamline 24.03 -
22 Alberto Mendez SR-4 Hamline 24.25 -
Men's 200 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
12 Djimon James SO-2 Minnesota State 23.52 -
15 Matthew Marrin SR-4 Concordia-St. Paul 23.66 -
17 Alex Woods JR-3 Augustana (S.D.) 23.72 -
19 Kyle Lowe SO-2 Wayne St. (Neb.) 24.02 -
23 Grant Fjelstad FR-1 Wartburg 24.44 -
Men's 200 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
3 William Ray SO-2 Concordia-St. Paul 22.82 6
4 Vance Barnes SR-4 Minnesota State 22.97 5
10 Bryan Richter JR-3 Carleton 23.24 -
11 Josh Barrows SR-4 Augustana (S.D.) 23.36 -
13 Justin Taormina JR-3 Minnesota State 23.53 -
Men's 200 Meters Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
5 Andrew Leck JR-3 Concordia-St. Paul 22.99 4
6 Riley Greenhoff FR-1 Dakota State 23.08 3
9 Ben Schwartz JR-3 Carleton 23.17 -
14 Zach Kulstad SO-2 Carleton 23.55 -
  Colfay Pointer JR-3 Dubuque DNS -
Men's 200 Meters Section 7
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Reid Diamond SR-4 Minnesota State 22.36 10
2 Parker Gloudemans SO-2 Minnesota State 22.58 8
7 Denison Harrington JR-3 Wartburg 23.10 2
8 Clay Kramper SR-4 Wayne St. (Neb.) 23.14 1
  Paul Selman JR-3 Minnesota State DNF -