March 15-16, 2019
|
Miami (Outdoor) - Coral Gables, FL

Men's 5000 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Lachlan Shiver   Unattached 15:06.61
2 Bryce Catlett JR-3 VCU 15:26.09
3 Dylan Sykes SO-2 Miami (Fla.) 15:28.59
4 Ty Fisher SO-2 Palm Beach Atlantic 15:39.61
5 Boniface Mutai SO-2 Florida Gulf Coast 15:41.27
6 Diego Lopez JR-3 St. Thomas (Fla.) 15:45.24
7 Hunter Dobbs FR-1 Lynn 15:47.56
8 Nathan Kowalski FR-1 Lynn 15:47.57
9 Jan Figueroa JR-3 Florida Gulf Coast 15:51.14
10 Jonathan Werble SR-4 Florida Atlantic 15:54.39
11 Jannik Trunk FR-1 Post 15:54.91
12 Joshua Skielnik FR-1 Lynn 15:55.14
13 Sean Barone SO-2 Florida Atlantic 15:58.19
14 Aidan Russell JR-3 St. Thomas Aquinas 16:05.86
15 Tim Koritz FR-1 Palm Beach Atlantic 16:06.71
16 Nicholas Martello FR-1 St. Thomas Aquinas 16:07.05
17 Cristian Moreno SO-2 Florida Atlantic 16:09.87
18 Eliseo Torres FR-1 FIU 16:10.63
19 Daniel Areces JR-3 FIU 16:15.34
20 Kyle Kondracki JR-3 St. Thomas Aquinas 16:16.32
21 Alejandro Garcia FR-1 St. Thomas (Fla.) 16:17.12
22 Matthew Tina FR-1 St. Thomas Aquinas 16:24.91
23 Julian Yescas FR-1 Lynn 16:29.07
24 Tyler Ketcham FR-1 Palm Beach Atlantic 16:35.78
25 Johann Bertram FR-1 Nova Southeastern 16:38.68
26 Daniel Agostinho-Vides FR-1 St. Thomas Aquinas 16:40.57
27 Justin Haber   Unattached 16:45.31
28 Cooper Labrant FR-1 Palm Beach Atlantic 16:45.91
29 River Valladares   Unattached 16:46.67
30 Shane Smolenski FR-1 Bowdoin 16:49.32
31 Christopher Gomez   Miami Elite 16:52.14
32 Christian Alexander FR-1 FIU 16:53.37
33 Paul Breitbach FR-1 Palm Beach Atlantic 16:55.32
34 benjamin Guerrero FR-1 St. Thomas (Fla.) 16:57.86
35 Jack Blyth FR-1 Palm Beach Atlantic 17:02.75
36 Onesmus Kipruto SR-4 Post 17:02.85
37 David Suarez SO-2 FIU 17:06.68
38 Joel Bond FR-1 Husson 17:14.21
39 Nolan Meuret SO-2 Florida Atlantic 17:28.36
40 Daniel Meza FR-1 Nova Southeastern 17:30.46
41 Matthew Pinkley FR-1 St. Thomas (Fla.) 17:32.11
42 Matthew Taddeo JR-3 Nova Southeastern 17:33.15
43 Joseph Lipari SR-4 St. Thomas Aquinas 17:34.33
  Jaedin Doddapaneni FR-1 Lynn DNF
  Joseph Kelley FR-1 Nova Southeastern DNF
  Samuel Fleischman FR-1 Miami (Fla.) DNF
  Alec Dominguez SR-4 FIU DNF
  Baldomero Esquivel   UNAT-Florida Memorial DNF