February 23, 2019
|
Embry-Riddle (O) - Daytona Beach, FL
|
Timing: Elite Timing

Women's 1500 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Hannah Flemming SO-2 Florida Southern 3:58.98 4:51.43 4:45.61 4:57.26 5:06.01 3:58.98 5:55.55
2 Alayna Goll FR-1 Florida Southern 4:03.01 4:52.78 6:00.12 6:00.12 5:10.35 5:27.92 5:01.57
3 Hannah Nelson SR-4 Florida Southern 4:24.17 4:56.82 4:56.82 5:53.22 4:09.33 6:05.09 4:53.86
4 Ysabella Guerra JR-3 Florida Southern 5:29.88 4:57.19 4:15.59 4:42.33 4:15.59 5:12.05 5:23.94
5 Addison Cantor SO-2 Florida Southern 5:14.51 4:59.53 4:11.61 6:20.41 5:59.44 4:08.61 4:17.60
6 Yaranel Abreu Senior Unattached 5:30.04 5:00.03 5:42.04 4:06.03 5:42.04 3:42.03 4:45.03
7 Corinne Fanta SO-2 Tampa 3:33.21 5:00.29 4:06.24 3:48.22 5:12.31 5:00.29 5:48.34
8 Claire Farnsworth Junior Unattached 5:54.01 5:05.18 4:10.25 5:02.13 3:33.63 6:24.53 6:24.53
9 Sarah Zamot FR-1 Florida Southern 3:55.88 5:06.33 5:24.71 4:20.38 5:43.09 5:00.21 5:27.78
10 Rachel Jones FR-1 Embry-Riddle 5:44.19 5:07.31 5:53.41 6:11.85 5:41.12 4:45.80 5:04.24
11 Allison Wright JR-3 Florida Southern 5:58.08 5:08.69 5:30.30 3:42.26 4:13.13 4:44.00 5:36.48
12 Olivia Niewald 8 Unattached 5:47.83 5:13.36 3:45.62 4:42.03 5:10.23 6:31.70 6:06.64
13 Brianna Bush FR-1 Tampa 6:35.23 5:18.73 3:49.49 5:15.55 6:19.29 6:44.79 4:02.24
14 Emily O'Connor FR-1 Florida Gulf Coast 6:27.36 5:20.13 6:24.16 5:23.34 6:27.36 6:33.76 6:17.76
15 Pauline Cosson SO-2 Florida Tech 5:59.04 5:20.57 5:17.37 5:55.84 6:53.54 4:29.28 5:33.40
16 Julia Filip FR-1 Florida Gulf Coast 4:48.91 5:21.01 5:56.33 6:09.17 4:23.23 5:27.43 6:28.43
17 Stephanie Hansen SO-2 Florida Southern 6:35.10 5:21.22 4:55.53 4:33.04 5:43.71 5:53.35 5:21.22
18 Madeline Wyers JR-3 Florida Gulf Coast 3:56.01 5:23.30 6:05.33 3:52.78 4:38.04 4:31.58 5:10.37
19 Joy Jackson Junior Unattached 3:48.53 5:26.47 6:21.97 5:03.62 4:44.03 5:23.21 5:39.53
20 Rachel Ward FR-1 Dalton State 5:11.36 5:27.74 6:23.46 6:59.51 5:08.08 6:39.85 4:48.42
21 Alex Orr SR-4 Embry-Riddle 3:49.56 5:27.94 7:06.33 5:27.94 5:21.39 5:04.99 4:05.96
22 Hayley Hight SO-2 Dalton State 6:21.16 5:28.58 4:09.72 4:06.44 4:13.01 6:37.59 6:24.44
23 Mackenzie Wills SO-2 Florida Southern 5:25.48 5:28.76 4:36.16 4:32.87 4:46.03 5:12.33 4:42.74
24 Anna Brook Opalinski JR-3 Florida Southern 4:53.44 5:29.70 3:50.79 6:52.13 4:50.14 4:23.76 4:56.73
25 Juliana Ross Freshman Unattached 6:41.19 5:31.56 5:54.77 7:01.09 6:21.30 5:51.46 5:44.83
26 Jolene Vergauwen SR-4 Florida Southern 4:42.11 5:31.89 4:25.52 5:31.89 4:28.83 7:04.82 5:25.26
27 Zoe Areford Junior Unattached 7:01.18 5:34.27 4:47.48 6:11.04 5:54.33 6:54.50 5:54.33
28 Alex Gass FR-1 Dalton State 5:29.13 5:35.84 5:02.26 5:32.49 4:38.75 4:28.68 3:58.45
29 Kylie DeDeo Freshman UNAT-Daytona State College 6:23.10 5:36.05 4:45.65 5:19.25 6:26.46 6:23.10 4:25.48
30 Madison Santore SO-2 Florida Southern 5:11.36 5:42.15 7:14.53 4:30.30 4:37.15 6:26.63 5:07.94
31 Chanaiya Richards SO-2 Keiser University 4:16.97 5:42.62 5:39.20 7:01.43 7:21.98 5:49.48 4:06.69
32 Alicia Frink Freshman Unattached 4:34.79 5:47.83 5:30.44 7:07.83 5:51.31 4:48.70 6:53.92
33 Antravia Snow FR-1 Edward Waters 5:54.46 5:54.46 4:18.76 5:01.30 6:47.63 4:32.94 5:04.84
34 Nicole Bello Junior Unattached 7:36.77 5:59.66 6:42.82 7:15.19 7:18.79 7:29.58 5:09.31
35 Xinyi Ge   Florida Running Club 7:09.25 6:00.71 7:30.89 4:30.54 4:12.50 4:16.11 5:46.29
36 Kayla Skelton Sophomore Unattached 7:02.51 6:07.40 7:06.19 5:38.01 6:00.06 7:02.51 7:28.23
37 Kiara Dunn Sophomore Unattached 6:37.65 6:11.63 4:57.31 6:30.22 6:52.51 7:44.54 5:04.74
38 Margaret Szymanski FR-1 Florida Tech 6:42.00 6:19.24 7:00.96 4:25.47 7:00.96 4:59.60 4:33.06
39 Violet Comber-Wilen   Florida Running Club 6:43.90 6:24.66 4:48.50 5:00.04 8:12.37 5:11.58 5:15.43
40 Mackenzie Wiles FR-1 Florida Tech 8:32.87 6:40.68 7:36.78 5:48.60 7:04.72 8:36.88 6:16.64
  Jillian Felton FR-1 Florida Gulf Coast DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Laura Ramos FR-1 Tampa DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Madison Robinson   Unattached DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Nicole Kvitkauskaus SR-4 Embry-Riddle DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Marina Maguire SR-4 Edward Waters DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS
Women's 1500 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Hannah Flemming SO-2 Florida Southern 4:10.63 4:51.43 3:41.49 4:22.29 5:58.46 6:01.38
2 Alayna Goll FR-1 Florida Southern 5:27.92 4:52.78 5:39.63 6:05.98 4:03.01 5:24.99
3 Hannah Nelson SR-4 Florida Southern 4:30.11 4:56.82 5:05.73 6:14.00 5:32.44 4:24.17
4 Ysabella Guerra JR-3 Florida Southern 6:14.46 4:57.19 5:09.08 4:00.73 5:26.91 4:18.56
5 Addison Cantor SO-2 Florida Southern 5:05.52 4:59.53 4:47.55 3:53.64 6:02.44 5:05.52
6 Yaranel Abreu Senior Unattached 5:48.04 5:00.03 5:24.04 6:06.04 4:48.03 5:03.03
8 Claire Farnsworth Junior Unattached 4:49.93 5:05.18 5:29.60 4:49.93 6:12.32 5:29.60
9 Sarah Zamot FR-1 Florida Southern 5:43.09 5:06.33 4:54.08 5:09.40 3:40.56 6:19.85
10 Rachel Jones FR-1 Embry-Riddle 4:55.02 5:07.31 6:33.36 3:44.34 5:10.39 6:36.43
11 Allison Wright JR-3 Florida Southern 6:01.17 5:08.69 4:50.17 4:19.30 6:25.87 5:51.91
14 Emily O'Connor FR-1 Florida Gulf Coast 5:04.13 5:20.13 4:57.72 6:36.97 5:45.74 6:56.17
21 Alex Orr SR-4 Embry-Riddle 4:02.68 5:27.94 5:08.27 6:53.21 6:23.69 5:27.94
31 Chanaiya Richards SO-2 Keiser University 5:18.64 5:42.62 4:23.82 7:18.56 6:23.74 6:37.44
  Nicole Kvitkauskaus SR-4 Embry-Riddle DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Jillian Felton FR-1 Florida Gulf Coast DNS DNS DNS DNS DNS DNS
Women's 1500 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
7 Corinne Fanta SO-2 Tampa 5:00.29 5:36.33
12 Olivia Niewald 8 Unattached 5:13.36 6:19.17
13 Brianna Bush FR-1 Tampa 5:18.73 6:35.23
15 Pauline Cosson SO-2 Florida Tech 5:20.57 6:15.07
16 Julia Filip FR-1 Florida Gulf Coast 5:21.01 5:40.27
17 Stephanie Hansen SO-2 Florida Southern 5:21.22 6:57.59
18 Madeline Wyers JR-3 Florida Gulf Coast 5:23.30 4:38.04
19 Joy Jackson Junior Unattached 5:26.47 4:34.24
23 Mackenzie Wills SO-2 Florida Southern 5:28.76 6:37.80
24 Anna Brook Opalinski JR-3 Florida Southern 5:29.70 3:54.09
26 Jolene Vergauwen SR-4 Florida Southern 5:31.89 5:31.89
27 Zoe Areford Junior Unattached 5:34.27 6:14.39
29 Kylie DeDeo Freshman UNAT-Daytona State College 5:36.05 6:49.99
30 Madison Santore SO-2 Florida Southern 5:42.15 4:23.46
  Laura Ramos FR-1 Tampa DNS DNS
Women's 1500 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
20 Rachel Ward FR-1 Dalton State 6:10.35 4:45.14 6:03.80 4:12.36 6:36.57 5:27.74 5:17.91
22 Hayley Hight SO-2 Dalton State 4:03.15 5:48.30 4:29.44 4:26.15 7:07.16 5:28.58 6:04.73
25 Juliana Ross Freshman Unattached 7:01.09 4:18.62 6:54.45 4:18.62 5:11.67 5:31.56 5:34.88
28 Alex Gass FR-1 Dalton State 4:21.96 5:02.26 6:36.30 5:42.56 6:49.73 5:35.84 5:42.56
32 Alicia Frink Freshman Unattached 6:19.14 4:10.44 6:50.44 6:50.44 6:05.23 5:47.83 5:16.53
33 Antravia Snow FR-1 Edward Waters 6:47.63 5:40.29 6:15.73 5:33.20 4:36.48 5:54.46 4:08.13
34 Nicole Bello Junior Unattached 7:11.60 6:24.84 4:51.33 7:47.56 4:22.56 5:59.66 7:29.58
35 Xinyi Ge   Florida Running Club 6:11.54 6:36.79 7:16.46 6:25.96 6:25.96 6:00.71 4:34.14
36 Kayla Skelton Sophomore Unattached 4:53.92 5:23.32 4:39.23 4:39.23 7:17.21 6:07.40 5:23.32
37 Kiara Dunn Sophomore Unattached 4:57.31 7:29.68 6:07.92 6:30.22 5:56.77 6:11.63 6:07.92
38 Margaret Szymanski FR-1 Florida Tech 6:34.41 4:40.64 5:41.32 4:25.47 8:09.22 6:19.24 8:13.02
39 Violet Comber-Wilen   Florida Running Club 5:00.04 4:33.11 7:14.67 5:38.50 8:00.83 6:24.66 6:24.66
40 Mackenzie Wiles FR-1 Florida Tech 8:00.82 5:16.54 4:44.49 6:16.64 6:00.62 6:40.68 5:20.55
  Marina Maguire SR-4 Edward Waters DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Madison Robinson   Unattached DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS