March 1, 2019
|
Tampa (O) - Tampa, FL
|
Timing: Elite Timing

Women's 100 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Li'Mackie McMahon SO-2 Warner 13.57
2 Azaline Thompson FR-1 Warner 13.68
3 Maryleslie Javier FR-1 Saint Leo 14.63
4 Rachel Czulewicz SR-4 West Virginia Wesleyan 14.94
5 Rebecca Myers FR-1 Saint Leo 15.16
  Navarra James FR-1 Saint Leo NT
  Thompson Dai'ja FR-1 St. Thomas (Fla.) NT
  Caylee Painter JR-3 West Virginia Wesleyan NT
  Samaiyah Coleman FR-1 St. Thomas (Fla.) NT
  Andrea Collier   Unattached NT
  Tayler Wright FR-1 Saint Leo DNS
Women's 100 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
  Thompson Dai'ja FR-1 St. Thomas (Fla.) NT
  Samaiyah Coleman FR-1 St. Thomas (Fla.) NT
  Caylee Painter JR-3 West Virginia Wesleyan NT
  Navarra James FR-1 Saint Leo NT
  Andrea Collier   Unattached NT
Women's 100 Meters Section 2
W: -0.8
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Li'Mackie McMahon SO-2 Warner 13.57
4 Rachel Czulewicz SR-4 West Virginia Wesleyan 14.94
5 Rebecca Myers FR-1 Saint Leo 15.16
Women's 100 Meters Section 3
W: -0.5
PL NAME YEAR TEAM TIME
2 Azaline Thompson FR-1 Warner 13.68
3 Maryleslie Javier FR-1 Saint Leo 14.63
  Tayler Wright FR-1 Saint Leo DNS

Women's 200 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME WIND
1 Elise Anderson   Unattached 25.44 0.2
2 Caylee Painter JR-3 West Virginia Wesleyan 26.28 0.2
3 naomi marcin FR-1 St. Thomas (Fla.) 26.49 0.2
4 Thompson Dai'ja FR-1 St. Thomas (Fla.) 26.74 0.2
5 Kacie Lonsdale SO-2 Tampa 27.10 0.2
6 Samaiyah Coleman FR-1 St. Thomas (Fla.) 27.18 0.2
7 Kendra Deck   UNAT-Tampa 27.45 0.4
8 Chelsey Ernest FR-1 Warner 28.05 0.4
9 Marshawn Jackson FR-1 West Virginia Wesleyan 28.51 0.4
10 Li'Mackie McMahon SO-2 Warner 28.82 0.4
11 Jordan Lynn SR-4 West Virginia Wesleyan 29.51 0.4
12 Exil Sonia FR-1 St. Thomas (Fla.) 30.17 0.5
13 Maryleslie Javier FR-1 Saint Leo 30.78 0.5
14 Rebecca Myers FR-1 Saint Leo 31.19 0.5
15 Azaline Thompson FR-1 Warner 31.31 0.4
  Izabella Van Den Berg FR-1 Saint Leo DNF -
  Navarra James FR-1 Saint Leo DNF -
  Tayler Wright FR-1 Saint Leo DNS -
  Breona Butts JR-3 Embry-Riddle DNS -
  Ebony Morrison   Trufit Athletics DNS -
  Andrea Collier   Unattached DNS -
Women's 200 Meters Section 1
W: 0.2
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Elise Anderson   Unattached 25.44
2 Caylee Painter JR-3 West Virginia Wesleyan 26.28
3 naomi marcin FR-1 St. Thomas (Fla.) 26.49
4 Thompson Dai'ja FR-1 St. Thomas (Fla.) 26.74
5 Kacie Lonsdale SO-2 Tampa 27.10
6 Samaiyah Coleman FR-1 St. Thomas (Fla.) 27.18
  Breona Butts JR-3 Embry-Riddle DNS
  Ebony Morrison   Trufit Athletics DNS
Women's 200 Meters Section 2
W: 0.4
PL NAME YEAR TEAM TIME
7 Kendra Deck   UNAT-Tampa 27.45
8 Chelsey Ernest FR-1 Warner 28.05
9 Marshawn Jackson FR-1 West Virginia Wesleyan 28.51
10 Li'Mackie McMahon SO-2 Warner 28.82
11 Jordan Lynn SR-4 West Virginia Wesleyan 29.51
15 Azaline Thompson FR-1 Warner 31.31
  Navarra James FR-1 Saint Leo DNF
  Andrea Collier   Unattached DNS
Women's 200 Meters Section 3
W: 0.5
PL NAME YEAR TEAM TIME
12 Exil Sonia FR-1 St. Thomas (Fla.) 30.17
13 Maryleslie Javier FR-1 Saint Leo 30.78
14 Rebecca Myers FR-1 Saint Leo 31.19
  Izabella Van Den Berg FR-1 Saint Leo DNF
  Tayler Wright FR-1 Saint Leo DNS

Women's 400 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Rachel Ramirez FR-1 Lynn 1:01.66
2 Kendra Deck   UNAT-Tampa 1:02.02
3 Natalie Wiethe JR-3 West Virginia Wesleyan 1:02.64
4 Mia Yancy SO-2 Tampa 1:02.80
5 Chase Yoder SO-2 Lynn 1:03.08
6 Kamri Roan SO-2 Embry-Riddle 1:04.67
7 China Cordier SO-2 Tampa 1:04.97
8 Georgia Clode FR-1 Saint Leo 1:06.01
9 Marshawn Jackson FR-1 West Virginia Wesleyan 1:06.09
10 Tatyana Dennis FR-1 Warner 1:07.49
11 Exil Sonia FR-1 St. Thomas (Fla.) 1:07.83
12 Angie Nseliema JR-3 West Virginia Wesleyan 1:10.53
13 Lynn Whalen SO-2 Lynn 1:11.85
14 Angela Kashkimbayeva FR-1 Lynn 1:17.80
15 Katie Jack SO-2 West Virginia Wesleyan 1:18.05
  Andrea Collier   Unattached DNS
  Breona Butts JR-3 Embry-Riddle DNS
  naomi marcin FR-1 St. Thomas (Fla.) DNS
  Elise Anderson   Unattached DNS
Women's 400 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
2 Kendra Deck   UNAT-Tampa 1:02.02
3 Natalie Wiethe JR-3 West Virginia Wesleyan 1:02.64
4 Mia Yancy SO-2 Tampa 1:02.80
7 China Cordier SO-2 Tampa 1:04.97
8 Georgia Clode FR-1 Saint Leo 1:06.01
  naomi marcin FR-1 St. Thomas (Fla.) DNS
  Breona Butts JR-3 Embry-Riddle DNS
  Elise Anderson   Unattached DNS
Women's 400 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Rachel Ramirez FR-1 Lynn 1:01.66
5 Chase Yoder SO-2 Lynn 1:03.08
6 Kamri Roan SO-2 Embry-Riddle 1:04.67
9 Marshawn Jackson FR-1 West Virginia Wesleyan 1:06.09
12 Angie Nseliema JR-3 West Virginia Wesleyan 1:10.53
13 Lynn Whalen SO-2 Lynn 1:11.85
15 Katie Jack SO-2 West Virginia Wesleyan 1:18.05
  Andrea Collier   Unattached DNS
Women's 400 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
10 Tatyana Dennis FR-1 Warner 1:07.49
11 Exil Sonia FR-1 St. Thomas (Fla.) 1:07.83
14 Angela Kashkimbayeva FR-1 Lynn 1:17.80

Women's 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Ukeyvia Beckwith SO-2 Embry-Riddle 2:16.53
2 Julia Lockridge SO-2 Tampa 2:19.24
3 Aoife Mahony FR-1 Saint Leo 2:20.18
4 Meggie Schneider SO-2 Stetson 2:20.82
5 Rachel Jones FR-1 Embry-Riddle 2:25.12
6 Lesly Marcin SO-2 St. Thomas (Fla.) 2:25.32
7 Brooke Santiestaban FR-1 Tampa 2:25.54
8 Lia Hanus SO-2 Florida Tech 2:25.72
9 Corinne Fanta SO-2 Tampa 2:25.99
10 Rachael Englund JR-3 West Virginia Wesleyan 2:27.35
11 Ashley Lindeman JR-3 Saint Leo 2:27.43
12 Lindsey Marzo FR-1 Tampa 2:27.48
13 Arrrielle Edwards FR-1 St. Thomas (Fla.) 2:28.28
14 Erica Lemke Freshman Unattached 2:31.31
15 Olivia Ramsey   Unattached 2:31.96
16 Sarah Flook SR-4 Tampa 2:32.07
17 Emilee Spangler SO-2 West Virginia Wesleyan 2:32.56
18 Brianna Bush FR-1 Tampa 2:32.92
19 Maddie Wells FR-1 Lynn 2:34.49
20 Lauren Leckenby SO-2 Lynn 2:36.08
21 Makenzee Page FR-1 Valdosta State 2:36.75
22 Mackenzie Wills SO-2 Florida Southern 2:36.86
23 Angela Cipriani SO-2 Valdosta State 2:36.99
24 Sofia Naya SO-2 St. Thomas (Fla.) 2:37.21
25 Juliana Ross Freshman Unattached 2:38.06
26 Laura Ramos FR-1 Tampa 2:39.39
27 Kailey Brough FR-1 Valdosta State 2:40.06
28 Elizabeth Erbe FR-1 Lynn 2:40.74
29 Lizzy Miranda FR-1 Florida Southern 2:44.94
30 Zoe Areford Junior Unattached 2:45.02
31 Amber Winton SO-2 Florida Southern 2:45.67
32 Samantha Murray FR-1 Valdosta State 2:46.16
33 Olivia Rosener SO-2 Valdosta State 2:50.25
34 Kayle Smith SO-2 Valdosta State 2:53.09
35 Madison Stahler Senior Unattached 2:55.90
36 Caitlin Lewandowski FR-1 Saint Leo 2:57.18
37 Angela Kashkimbayeva FR-1 Lynn 2:58.19
38 Tatyana Dennis FR-1 Warner 2:59.06
39 Amanda Hennessey SO-2 Lynn 3:00.14
40 Mandi Cohen JR-3 Lynn 3:00.44
41 Aubrie Parker SO-2 Lynn 3:08.28
  Nicole Bello Junior Unattached DNF
  Sara Towers FR-1 Embry-Riddle DNS
  Georgia Clode FR-1 Saint Leo DNS
Women's 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Ukeyvia Beckwith SO-2 Embry-Riddle 2:16.53
2 Julia Lockridge SO-2 Tampa 2:19.24
3 Aoife Mahony FR-1 Saint Leo 2:20.18
4 Meggie Schneider SO-2 Stetson 2:20.82
5 Rachel Jones FR-1 Embry-Riddle 2:25.12
6 Lesly Marcin SO-2 St. Thomas (Fla.) 2:25.32
7 Brooke Santiestaban FR-1 Tampa 2:25.54
8 Lia Hanus SO-2 Florida Tech 2:25.72
9 Corinne Fanta SO-2 Tampa 2:25.99
11 Ashley Lindeman JR-3 Saint Leo 2:27.43
12 Lindsey Marzo FR-1 Tampa 2:27.48
16 Sarah Flook SR-4 Tampa 2:32.07
  Georgia Clode FR-1 Saint Leo DNS
Women's 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
10 Rachael Englund JR-3 West Virginia Wesleyan 2:27.35
13 Arrrielle Edwards FR-1 St. Thomas (Fla.) 2:28.28
14 Erica Lemke Freshman Unattached 2:31.31
15 Olivia Ramsey   Unattached 2:31.96
17 Emilee Spangler SO-2 West Virginia Wesleyan 2:32.56
18 Brianna Bush FR-1 Tampa 2:32.92
20 Lauren Leckenby SO-2 Lynn 2:36.08
21 Makenzee Page FR-1 Valdosta State 2:36.75
22 Mackenzie Wills SO-2 Florida Southern 2:36.86
23 Angela Cipriani SO-2 Valdosta State 2:36.99
25 Juliana Ross Freshman Unattached 2:38.06
26 Laura Ramos FR-1 Tampa 2:39.39
27 Kailey Brough FR-1 Valdosta State 2:40.06
30 Zoe Areford Junior Unattached 2:45.02
31 Amber Winton SO-2 Florida Southern 2:45.67
  Sara Towers FR-1 Embry-Riddle DNS
Women's 800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
19 Maddie Wells FR-1 Lynn 2:34.49
24 Sofia Naya SO-2 St. Thomas (Fla.) 2:37.21
28 Elizabeth Erbe FR-1 Lynn 2:40.74
29 Lizzy Miranda FR-1 Florida Southern 2:44.94
32 Samantha Murray FR-1 Valdosta State 2:46.16
33 Olivia Rosener SO-2 Valdosta State 2:50.25
34 Kayle Smith SO-2 Valdosta State 2:53.09
35 Madison Stahler Senior Unattached 2:55.90
36 Caitlin Lewandowski FR-1 Saint Leo 2:57.18
37 Angela Kashkimbayeva FR-1 Lynn 2:58.19
38 Tatyana Dennis FR-1 Warner 2:59.06
39 Amanda Hennessey SO-2 Lynn 3:00.14
40 Mandi Cohen JR-3 Lynn 3:00.44
41 Aubrie Parker SO-2 Lynn 3:08.28
  Nicole Bello Junior Unattached DNF

Women's 1500 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Meggie Schneider SO-2 Stetson 4:44.50
2 Hannah Flemming SO-2 Florida Southern 4:47.92
3 Nicole Kvitkauskaus SR-4 Embry-Riddle 4:52.26
4 Lesly Marcin SO-2 St. Thomas (Fla.) 4:52.47
5 Ashley Lindeman JR-3 Saint Leo 4:53.51
6 Corinne Fanta SO-2 Tampa 4:53.60
7 Claire Farnsworth Junior Unattached 5:00.22
8 Pauline Cosson SO-2 Florida Tech 5:07.70
9 Brianna Bush FR-1 Tampa 5:08.25
10 Madison Frame SO-2 West Virginia Wesleyan 5:09.66
11 Olivia Ramsey   Unattached 5:11.73
12 Susana Gutierrez JR-3 St. Thomas (Fla.) 5:13.24
13 Amber Winton SO-2 Florida Southern 5:13.46
14 Joy Jackson Junior Unattached 5:14.35
15 Angela Cipriani SO-2 Valdosta State 5:15.29
16 Darby Watts SO-2 Lynn 5:15.42
17 Daniella Piloto SO-2 St. Thomas (Fla.) 5:17.52
18 Quincy Mayer   Unattached 5:18.29
19 Laura Ramos FR-1 Tampa 5:19.04
20 Lauren Chickosky FR-1 West Virginia Wesleyan 5:19.62
21 Lauren Leckenby SO-2 Lynn 5:19.77
22 Haley Rodriguez FR-1 Florida Southern 5:20.23
23 Aleksa Guerra SR-4 Florida Southern 5:20.86
24 Sofia Naya SO-2 St. Thomas (Fla.) 5:22.28
25 Alexis Imperial FR-1 West Virginia Wesleyan 5:22.74
26 Juliana Ross Freshman Unattached 5:23.37
27 Mackenzie Wills SO-2 Florida Southern 5:23.55
28 Kailey Brough FR-1 Valdosta State 5:26.40
29 Zoe Areford Junior Unattached 5:26.45
30 Taryn Super FR-1 Lynn 5:26.85
31 Grace D'Angelo   Unattached 5:28.19
32 Avery Knehans FR-1 Palm Beach Atlantic 5:29.46
33 Nicole Bello Junior Unattached 5:31.12
34 Jayden Reece FR-1 Lynn 5:33.83
35 Makenzee Page FR-1 Valdosta State 5:37.92
36 Samantha Murray FR-1 Valdosta State 5:40.23
37 Escarleth Membreno SR-4 St. Thomas (Fla.) 5:42.12
38 Kayle Smith SO-2 Valdosta State 5:42.98
39 Olivia Rosener SO-2 Valdosta State 5:43.80
40 Carolyn Galan JR-3 St. Thomas (Fla.) 5:44.43
41 Kennedy Lewis FR-1 Florida Southern 5:52.10
42 Brittani Greene SO-2 West Virginia Wesleyan 5:54.15
43 Mandi Cohen JR-3 Lynn 5:59.28
44 Margaret Szymanski FR-1 Florida Tech 6:09.77
45 AnaPaula Rios Rosales SO-2 Saint Leo 6:16.43
46 Aubrie Parker SO-2 Lynn 6:28.21
  Andrea Peterson JR-3 St. Thomas (Fla.) NT
  Calyope Ortega SO-2 St. Thomas (Fla.) NT
  Noemi Anaya SR-4 Saint Leo NT
  Mackenzie Wiles FR-1 Florida Tech DNS
Women's 1500 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Meggie Schneider SO-2 Stetson 4:44.50
2 Hannah Flemming SO-2 Florida Southern 4:47.92
3 Nicole Kvitkauskaus SR-4 Embry-Riddle 4:52.26
4 Lesly Marcin SO-2 St. Thomas (Fla.) 4:52.47
5 Ashley Lindeman JR-3 Saint Leo 4:53.51
6 Corinne Fanta SO-2 Tampa 4:53.60
7 Claire Farnsworth Junior Unattached 5:00.22
8 Pauline Cosson SO-2 Florida Tech 5:07.70
9 Brianna Bush FR-1 Tampa 5:08.25
10 Madison Frame SO-2 West Virginia Wesleyan 5:09.66
12 Susana Gutierrez JR-3 St. Thomas (Fla.) 5:13.24
13 Amber Winton SO-2 Florida Southern 5:13.46
14 Joy Jackson Junior Unattached 5:14.35
15 Angela Cipriani SO-2 Valdosta State 5:15.29
16 Darby Watts SO-2 Lynn 5:15.42
20 Lauren Chickosky FR-1 West Virginia Wesleyan 5:19.62
22 Haley Rodriguez FR-1 Florida Southern 5:20.23
23 Aleksa Guerra SR-4 Florida Southern 5:20.86
25 Alexis Imperial FR-1 West Virginia Wesleyan 5:22.74
27 Mackenzie Wills SO-2 Florida Southern 5:23.55
28 Kailey Brough FR-1 Valdosta State 5:26.40
35 Makenzee Page FR-1 Valdosta State 5:37.92
  Andrea Peterson JR-3 St. Thomas (Fla.) NT
  Noemi Anaya SR-4 Saint Leo NT
  Calyope Ortega SO-2 St. Thomas (Fla.) NT
Women's 1500 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
11 Olivia Ramsey   Unattached 5:11.73
17 Daniella Piloto SO-2 St. Thomas (Fla.) 5:17.52
18 Quincy Mayer   Unattached 5:18.29
19 Laura Ramos FR-1 Tampa 5:19.04
21 Lauren Leckenby SO-2 Lynn 5:19.77
24 Sofia Naya SO-2 St. Thomas (Fla.) 5:22.28
26 Juliana Ross Freshman Unattached 5:23.37
29 Zoe Areford Junior Unattached 5:26.45
30 Taryn Super FR-1 Lynn 5:26.85
31 Grace D'Angelo   Unattached 5:28.19
32 Avery Knehans FR-1 Palm Beach Atlantic 5:29.46
33 Nicole Bello Junior Unattached 5:31.12
34 Jayden Reece FR-1 Lynn 5:33.83
36 Samantha Murray FR-1 Valdosta State 5:40.23
37 Escarleth Membreno SR-4 St. Thomas (Fla.) 5:42.12
38 Kayle Smith SO-2 Valdosta State 5:42.98
39 Olivia Rosener SO-2 Valdosta State 5:43.80
40 Carolyn Galan JR-3 St. Thomas (Fla.) 5:44.43
41 Kennedy Lewis FR-1 Florida Southern 5:52.10
42 Brittani Greene SO-2 West Virginia Wesleyan 5:54.15
43 Mandi Cohen JR-3 Lynn 5:59.28
44 Margaret Szymanski FR-1 Florida Tech 6:09.77
45 AnaPaula Rios Rosales SO-2 Saint Leo 6:16.43
46 Aubrie Parker SO-2 Lynn 6:28.21
  Mackenzie Wiles FR-1 Florida Tech DNS

Women's 5000 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Paige Patterson FR-1 Saint Leo 17:50.84
2 Sydney Rhodes SO-2 Tampa 17:51.63
3 Emmanuelle LeTertre FR-1 Lynn 17:56.20
4 Melanie Pacheco SO-2 Stetson 17:59.73
5 Zoe Jarvis SO-2 Tampa 18:03.48
6 Sophie Piniella Freshman Unattached 18:03.69
7 Addison Cantor SO-2 Florida Southern 18:06.66
8 Alayna Goll FR-1 Florida Southern 18:09.31
9 Josie Gray JR-3 Embry-Riddle 18:09.64
10 Claudia Cancello   Unattached 18:11.51
11 Cassie Highsmith FR-1 Tampa 18:14.21
12 Sarah Bomkamp JR-3 St. Thomas (Fla.) 18:28.75
13 Ysabella Guerra JR-3 Florida Southern 18:34.59
14 Susana Gutierrez JR-3 St. Thomas (Fla.) 18:39.34
15 Laura Tobin SR-4 Saint Leo 18:42.35
16 Hannah Nelson SR-4 Florida Southern 18:43.04
17 Olivia D'Angelo   Unattached 18:44.58
18 Allison Wright JR-3 Florida Southern 18:45.95
19 Genevieve Lucas JR-3 Florida Tech 18:52.65
20 Isabella Babilonia Sophomore Unattached 18:53.26
21 Noemi Anaya SR-4 Saint Leo 18:58.51
22 Yaranel Abreu Senior Unattached 18:59.80
23 Casey Orlando SR-4 Florida Tech 19:00.23
24 Sarah Zamot FR-1 Florida Southern 19:06.02
25 Ally Jones SO-2 Lynn 19:07.25
26 Kayla Sullivan   Unattached 19:08.27
27 Keschel Hernandez Senior Unattached 19:09.09
28 Monika Brill SO-2 Tampa 19:15.37
29 Daniella Piloto SO-2 St. Thomas (Fla.) 19:22.31
30 Andrea Peterson JR-3 St. Thomas (Fla.) 19:23.88
31 Anna Brook Opalinski JR-3 Florida Southern 19:37.18
32 Natalie Beck JR-3 Lynn 19:39.61
33 Camryn Rickenbach JR-3 Palm Beach Atlantic 19:45.14
34 Margaret Dailey SO-2 Tampa 19:46.33
35 Isabel Oliveto   Unattached 19:53.78
36 Brooke Siviter Sophomore Unattached 19:54.18
37 Katie Kanagy FR-1 Palm Beach Atlantic 19:58.79
38 Stephanie Hansen SO-2 Florida Southern 19:59.50
39 delaney sheehan Freshman Unattached 20:01.25
40 Shelbie Truett FR-1 Stetson 20:04.51
41 Maggie Allen SO-2 Embry-Riddle 20:05.92
42 Megan Fletcher SO-2 Embry-Riddle 20:11.12
43 Madison Santore SO-2 Florida Southern 20:21.67
44 Taryn Super FR-1 Lynn 20:33.83
45 Kelsey Fleming FR-1 Stetson 20:40.75
46 Christin Sustar FR-1 Palm Beach Atlantic 20:45.45
47 Fatima Abu-Rumman SO-2 Saint Leo 20:48.75
48 Mariana Morante SO-2 St. Thomas (Fla.) 20:51.06
49 Jessica Lykins JR-3 Palm Beach Atlantic 20:51.82
50 Abigail Reburn SO-2 Palm Beach Atlantic 20:56.62
51 Emily Escamilla Freshman Unattached 21:05.52
52 Hope Kanagy SR-4 Palm Beach Atlantic 21:34.52
53 Jessica O'Bryan Freshman Unattached 21:43.94
54 Kalyn Buteyn JR-3 Warner 22:03.28
55 Heidi Churchill SR-4 Saint Leo 22:12.46
56 Alicia Frink Freshman Unattached 22:22.50
57 Aubrey Myrick   Unattached 24:05.22
58 Erica Sanders FR-1 Florida College 26:13.22
59 Renee Edwards FR-1 Florida College 26:28.05
  Aleksa Guerra SR-4 Florida Southern DNF
  Hannah Flemming SO-2 Florida Southern DNF
  Jolene Vergauwen SR-4 Florida Southern DNF
  Brieanna Rekow SO-2 Tampa DNF
  Windsor Anderton SO-2 Palm Beach Atlantic DNS
  Kayla Skelton Sophomore Unattached DNS
  Avery Knehans FR-1 Palm Beach Atlantic DNS
Women's 5000 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Paige Patterson FR-1 Saint Leo 17:50.84
2 Sydney Rhodes SO-2 Tampa 17:51.63
3 Emmanuelle LeTertre FR-1 Lynn 17:56.20
4 Melanie Pacheco SO-2 Stetson 17:59.73
5 Zoe Jarvis SO-2 Tampa 18:03.48
6 Sophie Piniella Freshman Unattached 18:03.69
7 Addison Cantor SO-2 Florida Southern 18:06.66
8 Alayna Goll FR-1 Florida Southern 18:09.31
9 Josie Gray JR-3 Embry-Riddle 18:09.64
10 Claudia Cancello   Unattached 18:11.51
11 Cassie Highsmith FR-1 Tampa 18:14.21
12 Sarah Bomkamp JR-3 St. Thomas (Fla.) 18:28.75
13 Ysabella Guerra JR-3 Florida Southern 18:34.59
14 Susana Gutierrez JR-3 St. Thomas (Fla.) 18:39.34
15 Laura Tobin SR-4 Saint Leo 18:42.35
16 Hannah Nelson SR-4 Florida Southern 18:43.04
17 Olivia D'Angelo   Unattached 18:44.58
18 Allison Wright JR-3 Florida Southern 18:45.95
19 Genevieve Lucas JR-3 Florida Tech 18:52.65
20 Isabella Babilonia Sophomore Unattached 18:53.26
21 Noemi Anaya SR-4 Saint Leo 18:58.51
22 Yaranel Abreu Senior Unattached 18:59.80
23 Casey Orlando SR-4 Florida Tech 19:00.23
24 Sarah Zamot FR-1 Florida Southern 19:06.02
25 Ally Jones SO-2 Lynn 19:07.25
26 Kayla Sullivan   Unattached 19:08.27
30 Andrea Peterson JR-3 St. Thomas (Fla.) 19:23.88
31 Anna Brook Opalinski JR-3 Florida Southern 19:37.18
33 Camryn Rickenbach JR-3 Palm Beach Atlantic 19:45.14
35 Isabel Oliveto   Unattached 19:53.78
38 Stephanie Hansen SO-2 Florida Southern 19:59.50
  Aleksa Guerra SR-4 Florida Southern DNF
  Hannah Flemming SO-2 Florida Southern DNF
  Jolene Vergauwen SR-4 Florida Southern DNF
Women's 5000 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
27 Keschel Hernandez Senior Unattached 19:09.09
28 Monika Brill SO-2 Tampa 19:15.37
29 Daniella Piloto SO-2 St. Thomas (Fla.) 19:22.31
32 Natalie Beck JR-3 Lynn 19:39.61
34 Margaret Dailey SO-2 Tampa 19:46.33
36 Brooke Siviter Sophomore Unattached 19:54.18
37 Katie Kanagy FR-1 Palm Beach Atlantic 19:58.79
39 delaney sheehan Freshman Unattached 20:01.25
40 Shelbie Truett FR-1 Stetson 20:04.51
41 Maggie Allen SO-2 Embry-Riddle 20:05.92
42 Megan Fletcher SO-2 Embry-Riddle 20:11.12
43 Madison Santore SO-2 Florida Southern 20:21.67
44 Taryn Super FR-1 Lynn 20:33.83
45 Kelsey Fleming FR-1 Stetson 20:40.75
46 Christin Sustar FR-1 Palm Beach Atlantic 20:45.45
47 Fatima Abu-Rumman SO-2 Saint Leo 20:48.75
48 Mariana Morante SO-2 St. Thomas (Fla.) 20:51.06
49 Jessica Lykins JR-3 Palm Beach Atlantic 20:51.82
50 Abigail Reburn SO-2 Palm Beach Atlantic 20:56.62
51 Emily Escamilla Freshman Unattached 21:05.52
52 Hope Kanagy SR-4 Palm Beach Atlantic 21:34.52
53 Jessica O'Bryan Freshman Unattached 21:43.94
54 Kalyn Buteyn JR-3 Warner 22:03.28
55 Heidi Churchill SR-4 Saint Leo 22:12.46
56 Alicia Frink Freshman Unattached 22:22.50
57 Aubrey Myrick   Unattached 24:05.22
58 Erica Sanders FR-1 Florida College 26:13.22
59 Renee Edwards FR-1 Florida College 26:28.05
  Brieanna Rekow SO-2 Tampa DNF
  Avery Knehans FR-1 Palm Beach Atlantic DNS
  Windsor Anderton SO-2 Palm Beach Atlantic DNS
  Kayla Skelton Sophomore Unattached DNS

Women's 100 Hurdles

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME WIND
1 Jordan Lynn SR-4 West Virginia Wesleyan 15.57 1.2
2 Lauren Leaman SO-2 West Virginia Wesleyan 15.81 1.2
3 Kristen Isabelle SR-4 Warner 16.90 0.9
4 Marshawn Jackson FR-1 West Virginia Wesleyan 17.82 0.9
5 Maddie Wells FR-1 Lynn 18.07 0.9
  Ebony Morrison   Trufit Athletics DNF -
Women's 100 Hurdles Section 1
W: 1.2
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Jordan Lynn SR-4 West Virginia Wesleyan 15.57
2 Lauren Leaman SO-2 West Virginia Wesleyan 15.81
  Ebony Morrison   Trufit Athletics DNF
Women's 100 Hurdles Section 2
W: 0.9
PL NAME YEAR TEAM TIME
3 Kristen Isabelle SR-4 Warner 16.90
4 Marshawn Jackson FR-1 West Virginia Wesleyan 17.82
5 Maddie Wells FR-1 Lynn 18.07

Women's 400 Hurdles

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Lauren Leaman SO-2 West Virginia Wesleyan 1:05.77
2 Kei Riley SO-2 Tampa 1:10.09
3 Kristen Isabelle SR-4 Warner 1:11.17
4 Tamara Chambers SR-4 Embry-Riddle 1:13.36
5 Emily Glass SO-2 Lynn 1:14.18
6 Chelsey Ernest FR-1 Warner 1:20.83
7 Angie Nseliema JR-3 West Virginia Wesleyan 1:21.91
Women's 400 Hurdles Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Lauren Leaman SO-2 West Virginia Wesleyan 1:05.77
2 Kei Riley SO-2 Tampa 1:10.09
3 Kristen Isabelle SR-4 Warner 1:11.17
4 Tamara Chambers SR-4 Embry-Riddle 1:13.36
Women's 400 Hurdles Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
5 Emily Glass SO-2 Lynn 1:14.18
6 Chelsey Ernest FR-1 Warner 1:20.83
7 Angie Nseliema JR-3 West Virginia Wesleyan 1:21.91

Women's 4 x 100 Relay

Top↑
PL TEAM ATHLETES TIME
1 Tampa Mia Yancy, Kei Riley, Kacie Lonsdale, China Cordier 51.65