February 16, 2019
|
Minnesota-Minnesota FH - Minneapolis, MN
|
200m (Flat)

Women's Mile

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Libby Halbmaier   UNAT-Minnesota 5:02.78
2 Tate Sweeney FR-1 Minnesota 5:05.71
3 Carissa Dock SO-2 Minnesota 5:10.60
4 Helen Schuda JR-3 Carleton 5:19.63
5 Linsey Tolkkinen SR-4 Wis.-River Falls 5:22.33
6 Molly Woodford   Unattached 5:23.15
7 Sara Ness JR-3 St. Thomas (Minn.) 5:23.60
8 Malakai Holloway FR-1 Bethel (Minn.) 5:27.26
9 Olivia Moll FR-1 St. Thomas (Minn.) 5:27.77
10 Berit Hudson Rasmussen JR-3 Carleton 5:28.26
11 Anna Hage SO-2 Bethel (Minn.) 5:30.06
12 Kara Lindberg SO-2 Concordia-St. Paul 5:30.63
13 Marlee Yost-Wolff SR-4 Macalester 5:30.92
14 Elizabeth Zimmerman SO-2 Carleton 5:35.17
15 Sarah Nazarino SR-4 Carleton 5:36.48
16 Emmy Farago   UWRF Running Club 5:36.86
17 Grace Cole FR-1 Bethel (Minn.) 5:39.52
18 Lucia Mesfin FR-1 Concordia-St. Paul 5:41.93
19 Caroline Johnson FR-1 St. Thomas (Minn.) 5:48.75
20 Anna Marinc FR-1 Saint Mary's (Minn.) 5:50.77
21 Ella Stack FR-1 Carleton 5:52.99
22 Katrin O'Grady SR-4 Macalester 5:53.42
23 Ann Sheely SO-2 Augsburg 5:53.45
24 Laura Luttio SR-4 Bethel (Minn.) 5:56.57
25 Grace Hartman FR-1 Augsburg 5:56.85
26 Sophie Schafer SO-2 Carleton 5:57.46
27 Betsy Schein SR-4 Macalester 5:57.54
28 Isabella Kraft FR-1 St. Cloud State 5:58.54
29 Allegra Pihlaja FR-1 Carleton 6:00.32
30 Emily Kathman FR-1 Hamline 6:00.38
31 Emma Mader FR-1 Hamline 6:03.41
32 Lydia Fails SO-2 Bethel (Minn.) 6:06.71
33 Noelle Diekman SO-2 Bethel (Minn.) 6:09.97
34 Augusta Fricke FR-1 Macalester 6:10.19
35 Emma Verges SO-2 Macalester 6:10.49
36 Tabitha Fabin FR-1 Saint Mary's (Minn.) 6:11.18
37 Karee Joedeman SO-2 Northwestern (Minn.) 6:18.58
38 Erika Thiel SR-4 Saint Mary's (Minn.) 6:20.43
39 Adelaide Gaughran-Bedell SO-2 Macalester 6:37.92
40 Czarina Albanese SO-2 Hamline 6:40.82
41 Kendra Anderson   Minnesota Running Club 7:11.48
42 Allison Mangan SO-2 Augsburg 7:27.07
Women's Mile Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Libby Halbmaier   UNAT-Minnesota 5:02.78
2 Tate Sweeney FR-1 Minnesota 5:05.71
3 Carissa Dock SO-2 Minnesota 5:10.60
4 Helen Schuda JR-3 Carleton 5:19.63
5 Linsey Tolkkinen SR-4 Wis.-River Falls 5:22.33
7 Sara Ness JR-3 St. Thomas (Minn.) 5:23.60
Women's Mile Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
6 Molly Woodford   Unattached 5:23.15
8 Malakai Holloway FR-1 Bethel (Minn.) 5:27.26
9 Olivia Moll FR-1 St. Thomas (Minn.) 5:27.77
10 Berit Hudson Rasmussen JR-3 Carleton 5:28.26
11 Anna Hage SO-2 Bethel (Minn.) 5:30.06
12 Kara Lindberg SO-2 Concordia-St. Paul 5:30.63
13 Marlee Yost-Wolff SR-4 Macalester 5:30.92
14 Elizabeth Zimmerman SO-2 Carleton 5:35.17
15 Sarah Nazarino SR-4 Carleton 5:36.48
16 Emmy Farago   UWRF Running Club 5:36.86
17 Grace Cole FR-1 Bethel (Minn.) 5:39.52
Women's Mile Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
18 Lucia Mesfin FR-1 Concordia-St. Paul 5:41.93
19 Caroline Johnson FR-1 St. Thomas (Minn.) 5:48.75
20 Anna Marinc FR-1 Saint Mary's (Minn.) 5:50.77
21 Ella Stack FR-1 Carleton 5:52.99
22 Katrin O'Grady SR-4 Macalester 5:53.42
23 Ann Sheely SO-2 Augsburg 5:53.45
24 Laura Luttio SR-4 Bethel (Minn.) 5:56.57
25 Grace Hartman FR-1 Augsburg 5:56.85
26 Sophie Schafer SO-2 Carleton 5:57.46
27 Betsy Schein SR-4 Macalester 5:57.54
29 Allegra Pihlaja FR-1 Carleton 6:00.32
31 Emma Mader FR-1 Hamline 6:03.41
37 Karee Joedeman SO-2 Northwestern (Minn.) 6:18.58
Women's Mile Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME
28 Isabella Kraft FR-1 St. Cloud State 5:58.54
30 Emily Kathman FR-1 Hamline 6:00.38
32 Lydia Fails SO-2 Bethel (Minn.) 6:06.71
33 Noelle Diekman SO-2 Bethel (Minn.) 6:09.97
34 Augusta Fricke FR-1 Macalester 6:10.19
35 Emma Verges SO-2 Macalester 6:10.49
36 Tabitha Fabin FR-1 Saint Mary's (Minn.) 6:11.18
38 Erika Thiel SR-4 Saint Mary's (Minn.) 6:20.43
39 Adelaide Gaughran-Bedell SO-2 Macalester 6:37.92
40 Czarina Albanese SO-2 Hamline 6:40.82
41 Kendra Anderson   Minnesota Running Club 7:11.48
42 Allison Mangan SO-2 Augsburg 7:27.07