March 22-23, 2019
|
Mississippi St. - Mississippi State, MS
|
Timing: cfpitiming.com

Men's 4 x 400 Relay

Top↑
PL TEAM SQUAD ATHLETES TIME
1 Miss State A Okheme Moore, Cameron Crump, Terryon Conwell, Dejon Devroe 3:10.88
2 Southern Miss. A Trey Johnson, McKinely West, Caleb Parker, Mamadou Seck 3:11.09
3 Troy A Jared Hayes, Amir Harris, Corey Bonner, Jordan McCleskey 3:12.42
4 Miss State
(B>)
B Rasheed Tatham, Malcum Tatum, Montel Hood, Vince Castillo 3:12.81
5 Jackson State A Azariah Foster, DeAndre McGriggs, Murray Washington, Alan Johnson 3:13.02
6 Kennesaw State A Jordan Hewing, Cameron Bolden, Omar Diaz, Aaron Goodwin 3:14.36
7 Miss State
(C>)
C Brian Evans, Daniel Nixon, Charles Brockman, III, Freddie Jackson III 3:14.46
8 Mississippi Valley A Christopher Bailey, Laval Davis, Joseph Mitchell, Maurice Johnson 3:15.46
9 Arkansas State A Jermie Walker, Darrian Lockett, Daidren Davis, Frank Massey 3:15.80
10 Mississippi College A Luke Hodnett, Jordan Pritchard, Rakeem Wilson, Dalton Dempsey 3:17.19
11 West Alabama A Demetrius Jackson, Kyle Rock, Max Valadez, Nate Sanford 3:18.78
12 Alabama-Huntsville A Trevian Jenkins, Adam Wallenfelz, Tyrique Davis-Giles, Steven Soles 3:18.88
13 UL-Monroe A Bryce Moore, Nolan Smith, Eran Siboni, Eric Hawkins 3:18.93
14 Mobile A Taylor Coleman, Keldrick Edwards, Danlee Eckstein, Malachi Compton 3:19.34
15 Troy
(B>)
B Harrison Dudley, Matthew Likely, Jovan Brown, Titus Sizemore 3:19.56
16 Alabama A&M A DeAndre Baker, Jordan Minnis, Joshua Browning, Tyrese McPhatter 3:23.70
17 Alcorn State A Quantavious Gordon, Lamaj Curry, Josias Jean, Peterson Saint-Cyrin 3:24.12
18 Kennesaw State
(B>)
B Montreal Milton, Kameron Davis, DJ Akindele, Braden Canamare 3:26.82
19 Arkansas State
(B>)
B Hayden Hampton, Coleton Clifft, Ke'Von Holder, Amari James 3:29.38
20 Talladega College
(B>)
B Johnathan Johnson, Mason Miller, Ja'Ontai Stewart, Valantino Jean 3:39.98
21 Lane A Neal Generette, Tanerio Lauderdale, Bryce Johnson, Giovanni Avila 3:46.87
  UL-Monroe
(B>)
B Jacobe Boston, Zach Kilpatrick, Brandon McDonald, Emile Trahan DNF
  Alcorn State
(B>)
B Ashton Defreeze, Jeremy Gamble, Jakobe Rogers, Javon Rutledge DNF
  Memphis A Newton Lee, Namman Norment, Kolbeinn Gunnarsson, Davon DeMoss DNF
  Talladega College A Trevion McClary, Laterrica Woods Jr., Dashawn Wess, Peter Kitur DNS
  Alcorn State
(C>)
C Kamathe Daniel, Austin Heard, Tyreq Miles, Marcus Sims DNS
  Southern-NO A Acdane Campbell, Leonard Ledgister, Jamar McNaughton, Leroy Francis DNS