February 8, 2020
|
Tiffin-Heminger Center - Tiffin, OH
|
200m (Flat)
ICON KEY: NCCAA OAC NJCAA NCAA DII Prov NCAA DII Auto NAIA B NAIA A HCAC

Men's 3000 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Josh Jaster JR-3 Tiffin 8:46.26
2 Nick DeHaven Junior Unattached 8:52.98
3 Braeden Wallace SO-2 Marietta 8:55.94
4 Andrew Dingwall   Michigan Running Club 8:56.63
5 Marcus Jackson   Michigan Running Club 8:58.17
6 Adam Sawicki   Michigan Running Club 9:03.03
7 Bo Shepherd   Michigan Running Club 9:08.68
8 Jack Kawalec SR-4 John Carroll 9:10.64
9 Joshua Bishop FR-1 Tiffin 9:10.88
10 Spencer Strohm SO-2 Otterbein 9:14.16
11 Matt Hallgarth SR-4 John Carroll 9:18.56
12 Cole Bishop   Pitt Club XC 9:20.25
13 Kyle Finn   Michigan Running Club 9:22.09
14 Alex Serna SR-4 Ohio Dominican 9:25.09
15 Benjamin Kaufman   Michigan Running Club 9:33.33
16 Johnny Yang   Michigan Running Club 9:33.85
17 Mario Ospina SO-2 Salem (W.V.) 9:35.16
18 Max Chandler FR-1 Bluffton 9:35.58
19 Rishabh Kothari   Michigan Running Club 9:36.00
20 Jaden Watkins FR-1 Otterbein 9:36.40
21 Alex Takla   Michigan Running Club 9:36.41
22 Nathan Craft FR-1 Otterbein 9:36.83
23 Brendan Roberts   Michigan Running Club 9:36.93
24 Zachary Keaton FR-1 Tiffin 9:36.96
25 Adam Good   Michigan Running Club 9:39.39
26 Max Triano   Michigan Running Club 9:39.85
27 Connor Todd   Michigan Running Club 9:40.30
28 Dominic Felice   Bowling Green Track Club 9:40.31
29 Joe Meston   Michigan Running Club 9:41.00
30 Joe Oren SO-2 Tiffin 9:41.05
31 Mitchell Wells FR-1 Otterbein 9:45.08
32 Alejandro Newberry   Michigan Running Club 9:45.70
33 Thomas Chimes   Pitt Club XC 9:47.13
34 Charlie Ro   Michigan Running Club 9:49.42
35 David Carnago SO-2 Macomb CC 9:52.54
36 Dylan Hunter SO-2 Findlay 9:54.22
37 Drew Meinecke   Michigan Running Club 9:56.55
38 Keagan Grames FR-1 Tiffin 9:59.83
39 Liam Klaiman   Michigan Running Club 10:01.25
40 Jeffrey Yoder FR-1 Otterbein 10:05.23
41 Jayden VanMaurick SO-2 Albion 10:05.54
42 Cameron Bitzer SR-4 Rochester University (MI) 10:10.02
43 Aidan Kelley   Bowling Green Track Club 10:11.11
44 Jin-Hwan Ro   Michigan Running Club 10:16.42
45 Bryce Hohman Freshman Unattached 10:17.48
46 Parker Wilson SO-2 Tiffin 10:17.80
47 Jacob Zinn SO-2 Tiffin 10:19.55
48 Jaren Gilliam JR-3 Ohio Dominican 10:40.05
49 Wyatt Saxton SO-2 Marietta 10:45.52
50 Christian Valento JR-3 Geneva 10:45.55
51 Jason Panas FR-1 Marietta 10:51.11
52 Jordan Walton FR-1 Macomb CC 11:27.58
53 John Diehl FR-1 Marietta 11:29.24
54 Dylan Santore FR-1 Thiel 11:51.51
  Blake Preece Senior Unattached DNS
  Isaac Conway-Phillips   Pitt Club XC DNS
  Van Knipp SO-2 Marietta DNS
  Wade Hopkins SO-2 Findlay DNS
  Matthew Rosolowski   Michigan Running Club DNS
  Dustin Hardesty JR-3 Tiffin DNS
  Tyler Movsesian FR-1 Macomb CC DNS
  Andrew Beck   Michigan Running Club DNS
  Joshua Jaeger FR-1 Thiel DNS
  Conor Streng   Michigan Running Club DNS
  Zachary Tomlinson FR-1 Tiffin DNS
  Jack Barchet   Unattached DNS
Men's 3000 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Josh Jaster JR-3 Tiffin 8:46.26
2 Nick DeHaven Junior Unattached 8:52.98
3 Braeden Wallace SO-2 Marietta 8:55.94
4 Andrew Dingwall   Michigan Running Club 8:56.63
5 Marcus Jackson   Michigan Running Club 8:58.17
6 Adam Sawicki   Michigan Running Club 9:03.03
7 Bo Shepherd   Michigan Running Club 9:08.68
8 Jack Kawalec SR-4 John Carroll 9:10.64
10 Spencer Strohm SO-2 Otterbein 9:14.16
11 Matt Hallgarth SR-4 John Carroll 9:18.56
12 Cole Bishop   Pitt Club XC 9:20.25
13 Kyle Finn   Michigan Running Club 9:22.09
15 Benjamin Kaufman   Michigan Running Club 9:33.33
17 Mario Ospina SO-2 Salem (W.V.) 9:35.16
20 Jaden Watkins FR-1 Otterbein 9:36.40
22 Nathan Craft FR-1 Otterbein 9:36.83
33 Thomas Chimes   Pitt Club XC 9:47.13
  Blake Preece Senior Unattached DNS
  Matthew Rosolowski   Michigan Running Club DNS
  Andrew Beck   Michigan Running Club DNS
  Conor Streng   Michigan Running Club DNS
  Jack Barchet   Unattached DNS
Men's 3000 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
9 Joshua Bishop FR-1 Tiffin 9:10.88
14 Alex Serna SR-4 Ohio Dominican 9:25.09
16 Johnny Yang   Michigan Running Club 9:33.85
18 Max Chandler FR-1 Bluffton 9:35.58
19 Rishabh Kothari   Michigan Running Club 9:36.00
21 Alex Takla   Michigan Running Club 9:36.41
23 Brendan Roberts   Michigan Running Club 9:36.93
24 Zachary Keaton FR-1 Tiffin 9:36.96
25 Adam Good   Michigan Running Club 9:39.39
26 Max Triano   Michigan Running Club 9:39.85
27 Connor Todd   Michigan Running Club 9:40.30
28 Dominic Felice   Bowling Green Track Club 9:40.31
30 Joe Oren SO-2 Tiffin 9:41.05
32 Alejandro Newberry   Michigan Running Club 9:45.70
34 Charlie Ro   Michigan Running Club 9:49.42
36 Dylan Hunter SO-2 Findlay 9:54.22
37 Drew Meinecke   Michigan Running Club 9:56.55
38 Keagan Grames FR-1 Tiffin 9:59.83
42 Cameron Bitzer SR-4 Rochester University (MI) 10:10.02
46 Parker Wilson SO-2 Tiffin 10:17.80
47 Jacob Zinn SO-2 Tiffin 10:19.55
  Wade Hopkins SO-2 Findlay DNS
Men's 3000 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
29 Joe Meston   Michigan Running Club 9:41.00
31 Mitchell Wells FR-1 Otterbein 9:45.08
35 David Carnago SO-2 Macomb CC 9:52.54
39 Liam Klaiman   Michigan Running Club 10:01.25
40 Jeffrey Yoder FR-1 Otterbein 10:05.23
41 Jayden VanMaurick SO-2 Albion 10:05.54
43 Aidan Kelley   Bowling Green Track Club 10:11.11
44 Jin-Hwan Ro   Michigan Running Club 10:16.42
45 Bryce Hohman Freshman Unattached 10:17.48
48 Jaren Gilliam JR-3 Ohio Dominican 10:40.05
49 Wyatt Saxton SO-2 Marietta 10:45.52
50 Christian Valento JR-3 Geneva 10:45.55
51 Jason Panas FR-1 Marietta 10:51.11
52 Jordan Walton FR-1 Macomb CC 11:27.58
53 John Diehl FR-1 Marietta 11:29.24
54 Dylan Santore FR-1 Thiel 11:51.51
  Van Knipp SO-2 Marietta DNS
  Joshua Jaeger FR-1 Thiel DNS
  Dustin Hardesty JR-3 Tiffin DNS
  Zachary Tomlinson FR-1 Tiffin DNS
  Isaac Conway-Phillips   Pitt Club XC DNS
  Tyler Movsesian FR-1 Macomb CC DNS