February 8, 2020
|
Alvernia-Flynn PLEX - Reading, PA
|
200m (Flat)
|
Timing: MAC-FAT, LLC.
ICON KEY: ECAC DIII Landmark

Men's 400 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Nick DiMaria SR-4 Stevens Institute 50.69
2 Iddriss Iddriss SR-4 Stevenson 50.75
3 Logan Cooper SO-2 Delaware Valley 51.74
4 Michael John SO-2 Widener 51.83
5 Amar Bindra JR-3 Stevens Institute 52.09
6 Jhaunell Burnside SR-4 Eastern 52.10
7 Matthew Weck JR-3 Lebanon Valley 52.25
8 Peter Carrigan SO-2 York (Pa.) 52.59
9 Jonathon White SO-2 Susquehanna 52.73
10 David Johnson JR-3 Widener 52.77
11 Rob Novak FR-1 Catholic 52.86
12 Colin Elliott SO-2 Elizabethtown 53.00
13 DaNeal Williams FR-1 Eastern 53.11
14 Andrew Biesecker FR-1 Delaware Valley 53.24
15 Michael Shea SO-2 Eastern 53.24
16 Jacob Crane JR-3 Widener 53.64
17 Patrick Maxwell SO-2 Catholic 54.05
18 Owen Shields FR-1 Catholic 54.35
19 Zach Kardos SO-2 Elizabethtown 54.41
20 John Mullen JR-3 Stevens Institute 54.48
21 Steven Hoang FR-1 Stevens Institute 54.51
22 Ethan Cherubin FR-1 Moravian 54.58
23 Chase Dreitlein FR-1 Catholic 54.59
24 Sam Wiedorfer SR-4 York (Pa.) 54.81
25 Nathaniel Grant SR-4 Albright 55.21
26 Vincent Chang SO-2 York (Pa.) 55.29
27 Nathan Tribett FR-1 York (Pa.) 55.40
28 Joseph McAlonan SR-4 Catholic 55.41
29 Matt Drauschak FR-1 Catholic 55.70
30 Cosmo Pirozzi SR-4 Catholic 56.49
31 Jake Krah SO-2 Eastern 56.57
32 Bryce Steele SO-2 Misericordia 57.58
33 Ethan Berberabe SO-2 Delaware Valley 57.89
34 TJ Chamberlain FR-1 York (Pa.) 58.02
35 James Green JR-3 Widener 59.24
36 Leonard Bolinsky JR-3 Susquehanna 59.42
37 Austin Grove FR-1 York (Pa.) 59.65
38 Bryce Mansfield JR-3 Misericordia 1:00.11
39 Luca D'Aprano Freshman PSU-Brandywine 1:00.84
  Justin Bromley SO-2 Widener DNF
  Jade Harris SO-2 Albright DNF
Men's 400 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Nick DiMaria SR-4 Stevens Institute 50.69
2 Iddriss Iddriss SR-4 Stevenson 50.75
3 Logan Cooper SO-2 Delaware Valley 51.74
4 Michael John SO-2 Widener 51.83
6 Jhaunell Burnside SR-4 Eastern 52.10
7 Matthew Weck JR-3 Lebanon Valley 52.25
Men's 400 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
5 Amar Bindra JR-3 Stevens Institute 52.09
9 Jonathon White SO-2 Susquehanna 52.73
10 David Johnson JR-3 Widener 52.77
20 John Mullen JR-3 Stevens Institute 54.48
  Jade Harris SO-2 Albright DNF
  Justin Bromley SO-2 Widener DNF
Men's 400 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
11 Rob Novak FR-1 Catholic 52.86
12 Colin Elliott SO-2 Elizabethtown 53.00
14 Andrew Biesecker FR-1 Delaware Valley 53.24
16 Jacob Crane JR-3 Widener 53.64
17 Patrick Maxwell SO-2 Catholic 54.05
23 Chase Dreitlein FR-1 Catholic 54.59
Men's 400 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME
8 Peter Carrigan SO-2 York (Pa.) 52.59
13 DaNeal Williams FR-1 Eastern 53.11
15 Michael Shea SO-2 Eastern 53.24
19 Zach Kardos SO-2 Elizabethtown 54.41
21 Steven Hoang FR-1 Stevens Institute 54.51
30 Cosmo Pirozzi SR-4 Catholic 56.49
Men's 400 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME
18 Owen Shields FR-1 Catholic 54.35
22 Ethan Cherubin FR-1 Moravian 54.58
24 Sam Wiedorfer SR-4 York (Pa.) 54.81
26 Vincent Chang SO-2 York (Pa.) 55.29
28 Joseph McAlonan SR-4 Catholic 55.41
31 Jake Krah SO-2 Eastern 56.57
Men's 400 Meters Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME
25 Nathaniel Grant SR-4 Albright 55.21
27 Nathan Tribett FR-1 York (Pa.) 55.40
29 Matt Drauschak FR-1 Catholic 55.70
33 Ethan Berberabe SO-2 Delaware Valley 57.89
34 TJ Chamberlain FR-1 York (Pa.) 58.02
36 Leonard Bolinsky JR-3 Susquehanna 59.42
Men's 400 Meters Section 7
PL NAME YEAR TEAM TIME
32 Bryce Steele SO-2 Misericordia 57.58
35 James Green JR-3 Widener 59.24
37 Austin Grove FR-1 York (Pa.) 59.65
38 Bryce Mansfield JR-3 Misericordia 1:00.11
39 Luca D'Aprano Freshman PSU-Brandywine 1:00.84