January 18, 2020
|
Otterbein College-Rike Center - Westerville, OH
|
200m (Flat)
ICON KEY: NAIA A NAIA B NCAC OAC

Men's Mile

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Jacob Thompson SR-4 Otterbein 4:23.88
2 Nick Regas Freshman Unattached 4:25.48
3 Trevor Dilley   Unattached 4:27.25
4 Joseph Jaster FR-1 Case Western 4:28.34
5 Giovanni Copploe Freshman Unattached 4:32.07
6 Hunter Bennington JR-3 Shawnee State 4:32.38
7 Cal Yackin FR-1 Otterbein 4:33.92
8 Dylan Wiechart JR-3 Heidelberg 4:34.10
9 Benjamin Herbert Senior Unattached 4:38.28
10 Seth Vipperman SR-4 Otterbein 4:38.46
11 Parker Straight FR-1 Case Western 4:41.27
12 Liam O'Reilly FR-1 Case Western 4:41.90
13 Dakota Freeman SR-4 Heidelberg 4:49.26
14 Rick Cimino FR-1 Heidelberg 4:53.00
15 Dan Durkin III   Bowling Green Track Club 4:53.93
16 Connor McIntyre JR-3 John Carroll 4:55.39
17 Evan Sugrue FR-1 Wittenberg 4:55.60
18 Jacob Nichols SO-2 Shawnee State 4:57.92
19 Deven Ramsey FR-1 Wittenberg 4:58.74
20 Dalton Kerschieter SO-2 Shawnee State 5:01.71
21 Condy Richardson FR-1 Shawnee State 5:04.48
22 Daniel Clark FR-1 Shawnee State 5:06.57
23 Ethan Miller FR-1 Shawnee State 5:06.98
24 Jake Delahanty FR-1 Otterbein 5:11.00
25 Ian McCandlish FR-1 Wittenberg 5:19.39
26 Dean Freitag SR-4 Rio Grande 5:21.08
27 Thomas Hoggard SO-2 Shawnee State 5:22.28
28 Henri Hegemier JR-3 Denison 5:39.54
29 Tim Secoy SR-4 Shawnee State 5:43.95
30 Steven Best FR-1 Shawnee State 5:45.33
31 Aedan Lang JR-3 Heidelberg 5:59.00
Men's Mile Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
11 Parker Straight FR-1 Case Western 4:41.27
15 Dan Durkin III   Bowling Green Track Club 4:53.93
17 Evan Sugrue FR-1 Wittenberg 4:55.60
18 Jacob Nichols SO-2 Shawnee State 4:57.92
20 Dalton Kerschieter SO-2 Shawnee State 5:01.71
21 Condy Richardson FR-1 Shawnee State 5:04.48
22 Daniel Clark FR-1 Shawnee State 5:06.57
23 Ethan Miller FR-1 Shawnee State 5:06.98
26 Dean Freitag SR-4 Rio Grande 5:21.08
27 Thomas Hoggard SO-2 Shawnee State 5:22.28
28 Henri Hegemier JR-3 Denison 5:39.54
29 Tim Secoy SR-4 Shawnee State 5:43.95
30 Steven Best FR-1 Shawnee State 5:45.33
31 Aedan Lang JR-3 Heidelberg 5:59.00
Men's Mile Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Jacob Thompson SR-4 Otterbein 4:23.88
2 Nick Regas Freshman Unattached 4:25.48
3 Trevor Dilley   Unattached 4:27.25
4 Joseph Jaster FR-1 Case Western 4:28.34
5 Giovanni Copploe Freshman Unattached 4:32.07
6 Hunter Bennington JR-3 Shawnee State 4:32.38
7 Cal Yackin FR-1 Otterbein 4:33.92
8 Dylan Wiechart JR-3 Heidelberg 4:34.10
9 Benjamin Herbert Senior Unattached 4:38.28
10 Seth Vipperman SR-4 Otterbein 4:38.46
12 Liam O'Reilly FR-1 Case Western 4:41.90
13 Dakota Freeman SR-4 Heidelberg 4:49.26
14 Rick Cimino FR-1 Heidelberg 4:53.00
16 Connor McIntyre JR-3 John Carroll 4:55.39
19 Deven Ramsey FR-1 Wittenberg 4:58.74
24 Jake Delahanty FR-1 Otterbein 5:11.00
25 Ian McCandlish FR-1 Wittenberg 5:19.39