February 28, 2020
|
Tampa (O) - Tampa, FL
|
Timing: Elite Timing
ICON KEY: NAIA A NAIA B NCAA DII Auto NCAA DII Prov

Women's 5000 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Alyssa Hendrix   Eagle Nation 16:23.35 15:52.94 16:53.76 12:20.05 13:31.01 14:41.98 10
2 Zoe Jarvis JR-3 Tampa 15:04.11 19:51.78 17:07.39 11:59.18 13:00.82 13:21.37 8
3 Addison Cantor JR-3 Florida Southern 21:57.70 20:02.66 17:25.79 17:46.71 21:47.24 21:05.41 6
4 Ysabella Guerra SR-4 Florida Southern 18:08.98 22:30.75 17:27.09 13:36.73 22:30.75 22:20.28 5
5 Caroline Lehman   Eagle Nation 22:44.51 20:17.56 17:29.62 18:53.59 22:34.01 14:41.68 4
6 Monika Brill JR-3 Tampa 15:35.58 21:37.05 17:43.15 12:34.84 21:26.42 13:49.26 3
7 Ashley Lindeman SR-4 Saint Leo 18:18.85 17:46.84 17:46.84 16:10.83 14:02.81 20:16.20 2
8 Sydney Rhodes JR-3 Tampa 13:42.47 17:37.46 17:48.14 14:57.24 17:58.83 15:07.92 1
9 Aspen Gordon FR-1 Tampa 22:28.90 18:20.71 17:59.12 19:14.66 15:38.84 13:50.93 -
10 Madison Mimnaugh SR-4 Tampa 18:41.56 19:03.34 18:08.89 18:52.45 18:30.67 13:58.45 -
11 Sarah Zamot SO-2 Florida Southern 19:03.50 13:36.78 18:09.04 17:03.70 12:53.22 21:46.85 -
12 Izzy Babilonia   UNAT-East Florida 13:37.14 18:31.31 18:09.52 16:09.68 18:31.31 16:31.47 -
13 Camryn Rickenbach SR-4 Palm Beach Atlantic 21:26.32 14:47.12 18:28.89 23:28.29 21:37.41 22:55.03 -
14 Melanie Pacheco JR-3 Stetson 15:55.01 17:57.16 18:30.47 19:03.79 19:03.79 14:03.96 -
15 Kemper Reback   Unattached 21:07.29 20:45.05 18:31.65 16:18.26 19:16.12 13:09.28   
16 Michelle Bauer JR-3 Nova Southeastern 13:55.38 19:51.80 18:33.83 14:51.07 21:09.77 19:40.66 -
17 Kathrin Halter SR-4 Saint Leo 18:51.59 21:39.64 18:40.38 17:33.16 13:37.88 13:26.68 -
18 Josie Gray SR-4 Embry-Riddle 23:41.49 21:37.39 18:48.16 17:51.76 19:33.29 21:26.11 -
19 Angela Cipriani JR-3 Valdosta State 23:43.44 18:04.53 18:49.71 17:08.04 23:32.14 19:23.61 -
20 Jillian Felton SO-2 Florida Gulf Coast 13:12.52 16:24.98 18:52.16 17:10.27 17:32.91 13:35.16 -
21 Cassie Highsmith SO-2 Tampa 19:50.01 20:12.68 18:53.34 13:47.34 21:43.35 15:40.68 -
22 Taryn Super SO-2 Lynn 15:02.41 24:22.14 19:02.29 22:27.91 24:44.98 13:31.03 -
23 Sally Calhoun FR-1 Stetson 18:54.80 14:54.09 19:06.26 16:37.25 14:54.09 14:19.70 -
24 Isabel Oliveto Senior UNAT-Pasco-Hernando State College 19:20.20 16:16.41 19:08.71 14:33.02 23:32.92 15:53.43 -
25 Emily O'Connor SO-2 Florida Gulf Coast 19:13.53 20:57.35 19:13.53 17:06.65 23:04.24 20:34.28 -
26 Nicohl Torres Santos FR-1 Stetson 15:23.58 21:21.47 19:14.47 13:39.68 22:42.28 13:51.22 -
27 Ally Jones JR-3 Lynn 23:41.28 14:26.64 19:15.51 15:35.97 24:50.61 17:31.52 -
28 Maggie Allen JR-3 Embry-Riddle 23:09.76 15:49.67 19:18.13 22:35.02 15:26.51 24:30.83 -
29 Carli Etrick SO-2 Nova Southeastern 20:18.82 14:53.80 19:20.78 13:32.55 17:13.10 17:59.53 -
30 Margaret Dailey JR-3 Tampa 13:46.15 18:48.68 19:23.58 14:21.05 20:33.40 13:57.78 -
31 Brieanna Rekow JR-3 Tampa 24:03.69 16:41.27 19:24.26 20:57.40 22:07.26 23:40.40 -
32 Stephanie Hansen JR-3 Florida Southern 18:01.56 22:08.43 19:35.60 19:47.36 24:41.26 24:53.02 -
33 Claudia Cancello   UNAT-Tampa 23:31.86 19:01.26 19:36.55 22:33.04 16:16.54 22:44.80 -
34 Anna Brook Opalinski SR-4 Florida Southern 18:51.90 20:26.23 19:39.06 14:20.72 19:39.06 23:46.67 -
35 Isabella Aristizabal FR-1 Nova Southeastern 17:57.26 18:44.61 19:43.80 13:48.66 25:03.43 14:36.02 -
36 Samantha Murray SO-2 Valdosta State 23:19.43 16:36.20 19:45.95 25:06.16 25:06.16 23:55.00 -
37 Allison Seng FR-1 Palm Beach Atlantic 15:50.91 13:52.05 19:48.63 20:12.41 15:39.02 18:13.54 -
38 Christin Sustar SO-2 Palm Beach Atlantic 16:38.67 16:26.78 19:48.89 15:03.56 17:14.34 22:35.34 -
39 Reilly Ritter FR-1 Florida Gulf Coast 15:40.14 17:27.24 19:50.04 24:11.85 22:36.65 17:03.44 -
40 Kaitlyn Buck SR-4 Embry-Riddle 17:22.49 20:10.25 19:58.26 22:34.04 23:45.93 25:21.79 -
41 Olivia Rosener JR-3 Valdosta State 20:23.10 21:23.05 19:59.11 23:22.96 19:59.11 17:23.23 -
42 Holly Rager   Florida Running Club 18:48.20 16:24.18 20:00.21 20:00.21 15:24.17 19:00.20 -
43 Lana Rukab FR-1 Tampa 24:27.55 18:14.65 20:02.91 17:26.54 22:03.21 17:38.56 -
44 Madison Santore JR-3 Florida Southern 25:40.87 16:15.08 20:03.80 19:51.77 20:51.96 19:03.61 -
45 Laura Ramos SO-2 Tampa 26:31.85 24:17.16 20:24.50 21:01.24 20:24.50 17:57.56 -
46 Lauren Breski FR-1 Nova Southeastern 16:36.39 18:39.40 20:30.11 23:34.63 15:34.89 24:11.53 -
47 Avery Knehans SO-2 Palm Beach Atlantic 17:03.24 25:41.03 20:32.82 22:23.78 15:12.29 14:22.98 -
48 Sara Nolan FR-1 Palm Beach Atlantic 14:35.83 24:11.37 20:51.18 17:18.48 16:53.46 21:41.23 -
49 Katerina Dobkowski Freshman UNAT-Pasco-Hernando State College 22:43.26 27:10.81 21:14.07 18:28.44 24:25.18 16:21.04 -
50 Kalyn Buteyn SR-4 Warner 17:25.19 22:43.85 21:14.62 17:12.45 25:04.06 21:01.88 -
51 Jordyn Avers Sophomore UNAT-Pasco-Hernando State College 20:26.37 20:13.59 21:17.46 18:56.94 15:58.10 21:30.24 -
52 Gaberiella Orlando JR-3 Tampa 22:27.31 18:23.51 21:23.15 23:05.81 17:19.36 23:31.47 -
53 Leniza Dever FR-1 Stetson 22:04.40 21:38.68 21:25.82 15:00.08 18:25.81 23:08.69 -
54 Arika D'Amico FR-1 Florida College 22:18.38 19:18.21 21:26.90 17:35.26 17:09.52 19:43.95 -
55 Macy Palmer FR-1 Florida College 18:13.14 19:48.79 22:46.42 28:41.69 25:44.06 16:23.83 -
  Jessica Lykins SR-4 Palm Beach Atlantic DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Gianna Citarella FR-1 Florida Gulf Coast DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Jayden Reece SO-2 Lynn DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Julia Filip SO-2 Florida Gulf Coast DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Caroline Mackenzie FR-1 Florida Gulf Coast DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Hannah Flemming JR-3 Florida Southern DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Paige Patterson SO-2 Saint Leo DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
Women's 5000 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
1 Alyssa Hendrix   Eagle Nation 19:35.97 11:59.77 17:24.18 16:53.76 10
2 Zoe Jarvis JR-3 Tampa 16:16.02 15:14.38 18:29.59 17:07.39 8
3 Addison Cantor JR-3 Florida Southern 21:36.78 16:02.13 12:32.97 17:25.79 6
4 Ysabella Guerra SR-4 Florida Southern 16:13.80 22:41.22 12:12.97 17:27.09 5
5 Caroline Lehman   Eagle Nation 16:05.65 15:34.17 19:04.09 17:29.62 4
6 Monika Brill JR-3 Tampa 14:31.79 23:02.10 18:46.94 17:43.15 3
7 Ashley Lindeman SR-4 Saint Leo 15:28.15 14:56.15 13:30.80 17:46.84 2
8 Sydney Rhodes JR-3 Tampa 16:12.01 22:04.50 12:38.38 17:48.14 1
9 Aspen Gordon FR-1 Tampa 17:48.33 13:07.76 14:01.72 17:59.12 -
10 Madison Mimnaugh SR-4 Tampa 18:19.78 16:52.67 15:25.56 18:08.89 -
11 Sarah Zamot SO-2 Florida Southern 21:46.85 13:36.78 18:19.93 18:09.04 -
12 Izzy Babilonia   UNAT-East Florida 13:37.14 19:14.90 22:52.80 18:09.52 -
13 Camryn Rickenbach SR-4 Palm Beach Atlantic 16:15.83 14:36.03 22:32.85 18:28.89 -
14 Melanie Pacheco JR-3 Stetson 21:17.04 20:21.52 12:57.33 18:30.47 -
15 Kemper Reback   Unattached 17:24.96 21:40.63 18:09.42 18:31.65   
16 Michelle Bauer JR-3 Nova Southeastern 21:54.32 16:31.31 23:01.15 18:33.83 -
17 Kathrin Halter SR-4 Saint Leo 13:04.27 20:54.83 13:49.09 18:40.38 -
18 Josie Gray SR-4 Embry-Riddle 21:48.67 21:37.39 17:51.76 18:48.16 -
19 Angela Cipriani JR-3 Valdosta State 13:10.80 20:53.98 17:08.04 18:49.71 -
20 Jillian Felton SO-2 Florida Gulf Coast 18:40.84 16:47.63 20:34.06 18:52.16 -
21 Cassie Highsmith SO-2 Tampa 18:19.34 15:18.01 23:36.68 18:53.34 -
23 Sally Calhoun FR-1 Stetson 21:46.74 21:46.74 13:56.77 19:06.26 -
24 Isabel Oliveto Senior UNAT-Pasco-Hernando State College 24:53.33 19:43.18 18:11.28 19:08.71 -
25 Emily O'Connor SO-2 Florida Gulf Coast 19:02.00 23:27.31 20:22.75 19:13.53 -
27 Ally Jones JR-3 Lynn 17:19.96 17:08.41 22:31.95 19:15.51 -
29 Carli Etrick SO-2 Nova Southeastern 21:05.25 21:40.08 22:26.51 19:20.78 -
30 Margaret Dailey JR-3 Tampa 15:54.14 18:02.13 18:13.77 19:23.58 -
31 Brieanna Rekow JR-3 Tampa 25:13.54 21:55.62 14:44.84 19:24.26 -
33 Claudia Cancello   UNAT-Tampa 24:07.16 24:54.22 13:43.59 19:36.55 -
  Gianna Citarella FR-1 Florida Gulf Coast DNS DNS DNS DNS   
  Paige Patterson SO-2 Saint Leo DNS DNS DNS DNS   
Women's 5000 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
22 Taryn Super SO-2 Lynn 19:02.29 -
26 Nicohl Torres Santos FR-1 Stetson 19:14.47 -
28 Maggie Allen JR-3 Embry-Riddle 19:18.13 -
32 Stephanie Hansen JR-3 Florida Southern 19:35.60 -
34 Anna Brook Opalinski SR-4 Florida Southern 19:39.06 -
35 Isabella Aristizabal FR-1 Nova Southeastern 19:43.80 -
36 Samantha Murray SO-2 Valdosta State 19:45.95 -
37 Allison Seng FR-1 Palm Beach Atlantic 19:48.63 -
38 Christin Sustar SO-2 Palm Beach Atlantic 19:48.89 -
39 Reilly Ritter FR-1 Florida Gulf Coast 19:50.04 -
40 Kaitlyn Buck SR-4 Embry-Riddle 19:58.26 -
41 Olivia Rosener JR-3 Valdosta State 19:59.11 -
42 Holly Rager   Florida Running Club 20:00.21 -
43 Lana Rukab FR-1 Tampa 20:02.91 -
44 Madison Santore JR-3 Florida Southern 20:03.80 -
45 Laura Ramos SO-2 Tampa 20:24.50 -
46 Lauren Breski FR-1 Nova Southeastern 20:30.11 -
47 Avery Knehans SO-2 Palm Beach Atlantic 20:32.82 -
48 Sara Nolan FR-1 Palm Beach Atlantic 20:51.18 -
49 Katerina Dobkowski Freshman UNAT-Pasco-Hernando State College 21:14.07 -
50 Kalyn Buteyn SR-4 Warner 21:14.62 -
51 Jordyn Avers Sophomore UNAT-Pasco-Hernando State College 21:17.46 -
52 Gaberiella Orlando JR-3 Tampa 21:23.15 -
53 Leniza Dever FR-1 Stetson 21:25.82 -
54 Arika D'Amico FR-1 Florida College 21:26.90 -
55 Macy Palmer FR-1 Florida College 22:46.42 -
  Hannah Flemming JR-3 Florida Southern DNS   
  Jessica Lykins SR-4 Palm Beach Atlantic DNS   
  Jayden Reece SO-2 Lynn DNS   
  Julia Filip SO-2 Florida Gulf Coast DNS   
  Caroline Mackenzie FR-1 Florida Gulf Coast DNS