January 31-February 1, 2020
|
UW-Whitewater-Kachel FH - Whitewater, WI
|
200m (Flat)
ICON KEY: WIAC

Men 60m Dash Qualifier

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
1 Jordan Montgomery FR-1 Wis.-La Crosse 7.12 5.34 8.76
2 Golden Cotton FR-1 Wis.-Stevens Point 7.14 8.36 6.43
3 Noah Stascak FR-1 Wis.-La Crosse 7.16 6.95 5.02
4 Joel Shelp SO-2 Wis.-La Crosse 7.19 7.48 7.63
5 Bright Boachie SR-4 St. Norbert 7.22 7.51 6.57
6 Jake Schneider SR-4 Wis.-Whitewater 7.27 8.66 6.47
7 Felix King FR-1 Wis.-Stevens Point 7.28 6.05 6.05
8 Samuel Sadowski SR-4 Wis.-La Crosse 7.29 8.46 9.19
9 Ben Fisher FR-1 Ripon 7.30 8.47 6.57
10 Andrew Haffelder SO-2 Wis.-Stevens Point 7.31 8.05 6.00
11 Nick Andersen FR-1 Wis.-Whitewater 7.31 7.24 7.61
12 Daniel Fenn FR-1 St. Norbert 7.47 7.55 8.00
13 Reed Bona FR-1 Monmouth (Ill.) 7.54 8.00 7.85
14 Jahi Stigall FR-1 Wis.-Stevens Point 7.54 7.24 8.98
15 Gray Mackall SR-4 U. of Chicago 7.58 9.02 8.65
16 Caden Kalinowski SO-2 U. of Chicago 7.62 8.46 6.86
17 Ajani Joseph FR-1 Beloit 7.64 9.10 6.35
18 ShamaJ Williams FR-1 Wis.-Stevens Point 7.69 7.69 9.77
19 Spencer Hoffman FR-1 U. of Chicago 7.70 7.09 8.24
20 Tom Sheehy FR-1 Ripon 7.74 5.58 6.51
21 Dylan Malinowsky SR-4 Augustana (Ill.) 7.76 9.32 7.61
22 Desire Mukucha JR-3 Beloit 7.78 8.80 9.57
23 Kaipo Magsayo FR-1 Ripon 8.24 7.34 6.43
24 Ellis Lewis JR-3 Beloit 8.30 10.05 10.30
25 Ryan Tabbert SO-2 Ripon 8.53 7.94 8.96
Men 60m Dash Qualifier Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
1 Jordan Montgomery FR-1 Wis.-La Crosse 7.34 7.12 9.05
4 Joel Shelp SO-2 Wis.-La Crosse 7.48 7.19 6.19
5 Bright Boachie SR-4 St. Norbert 6.86 7.22 6.57
14 Jahi Stigall FR-1 Wis.-Stevens Point 5.58 7.54 7.92
23 Kaipo Magsayo FR-1 Ripon 9.40 8.24 10.14
Men 60m Dash Qualifier Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
2 Golden Cotton FR-1 Wis.-Stevens Point 7.36 7.14
3 Noah Stascak FR-1 Wis.-La Crosse 6.38 7.16
7 Felix King FR-1 Wis.-Stevens Point 7.21 7.28
10 Andrew Haffelder SO-2 Wis.-Stevens Point 8.78 7.31
18 ShamaJ Williams FR-1 Wis.-Stevens Point 6.16 7.69
Men 60m Dash Qualifier Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
15 Gray Mackall SR-4 U. of Chicago 7.89 7.81 7.58 6.52 8.04 8.95 8.57
16 Caden Kalinowski SO-2 U. of Chicago 8.69 7.01 7.62 5.95 9.30 5.49 7.40
20 Tom Sheehy FR-1 Ripon 8.05 6.12 7.74 5.42 5.96 6.04 9.99
21 Dylan Malinowsky SR-4 Augustana (Ill.) 9.94 6.68 7.76 6.37 8.85 5.67 9.94
22 Desire Mukucha JR-3 Beloit 9.96 8.33 7.78 8.17 9.18 8.95 8.02
24 Ellis Lewis JR-3 Beloit 7.06 8.97 8.30 6.89 6.40 6.06 7.56
25 Ryan Tabbert SO-2 Ripon 8.62 7.68 8.53 5.97 8.88 8.62 9.64
Men 60m Dash Qualifier Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME
6 Jake Schneider SR-4 Wis.-Whitewater 7.27
8 Samuel Sadowski SR-4 Wis.-La Crosse 7.29
9 Ben Fisher FR-1 Ripon 7.30
11 Nick Andersen FR-1 Wis.-Whitewater 7.31
12 Daniel Fenn FR-1 St. Norbert 7.47
13 Reed Bona FR-1 Monmouth (Ill.) 7.54
17 Ajani Joseph FR-1 Beloit 7.64
19 Spencer Hoffman FR-1 U. of Chicago 7.70