March 6, 2021
|
Embry-Riddle (O) - Daytona Beach, FL
|
Timing: Elite Timing
ICON KEY: NCAA DII Auto NCAA DII Prov NAIA A NAIA B Peach Belt

Men's 1500 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Shane Bracken JR-3 Saint Leo 3:51.19
2 Paul Kraemer FR-1 Embry-Riddle 3:55.04
3 Jan Figueroa SR-4 Tampa 4:03.52
4 Josh Collins JR-3 Embry-Riddle 4:07.41
5 Antonio Gomez   UNAT-Warner 4:07.48
6 Austin Epstein SR-4 Embry-Riddle 4:09.49
7 Lucas Liard SR-4 Saint Leo 4:11.18
8 Drew Hart SR-4 Embry-Riddle 4:12.21
9 Walker Hirsch SO-2 Tampa 4:12.33
10 Justin Nauman JR-3 Embry-Riddle 4:13.10
11 Riley Corcoran FR-1 Tampa 4:13.96
12 Jesus Clemente Freshman UNAT-Daytona State College 4:14.07
13 Dominic Brink FR-1 Tampa 4:14.15
14 Michael Wilson JR-3 Tampa 4:14.29
15 Tyler Baker Freshman UNAT-Daytona State College 4:14.47
16 Sage Brands FR-1 Embry-Riddle 4:15.08
17 Jacob Webster FR-1 Embry-Riddle 4:15.58
18 Dalton Pender SO-2 Valdosta State 4:17.00
19 Bryce Cole SR-4 Embry-Riddle 4:17.93
20 Brendon Shea FR-1 Embry-Riddle 4:21.39
21 Braedon Bensley SO-2 Valdosta State 4:30.17
22 Brian Martin JR-3 Florida Southern 4:32.51
23 Dillon Wilson-Beck Freshman UNAT-Daytona State College 4:34.65
24 Rio Espinoza SO-2 Valdosta State 4:35.38
25 Keith Kelley FR-1 Florida Southern 4:38.60
26 Jacob Barnes FR-1 Saint Leo 4:40.45
27 Austen Sekowski FR-1 Valdosta State 4:41.08
28 Payton Roth FR-1 Florida College 4:45.28
29 Colby Steger FR-1 Saint Leo 4:55.36
30 Jarah Nelson FR-1 Florida Southern 5:23.58
  Micah Blair FR-1 Embry-Riddle DNS
  Maxime Saint-Martin FR-1 Saint Leo DNS
  Pierre Galdbourdin SR-4 Saint Leo DNS
  Bartosz Kwiecinski SR-4 Embry-Riddle DNS
  Aidan O'Leary FR-1 Saint Leo DNS
  Fabio Fornarelli SR-4 Saint Leo DNS
Men's 1500 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Shane Bracken JR-3 Saint Leo 3:51.19
2 Paul Kraemer FR-1 Embry-Riddle 3:55.04
3 Jan Figueroa SR-4 Tampa 4:03.52
4 Josh Collins JR-3 Embry-Riddle 4:07.41
5 Antonio Gomez   UNAT-Warner 4:07.48
6 Austin Epstein SR-4 Embry-Riddle 4:09.49
7 Lucas Liard SR-4 Saint Leo 4:11.18
8 Drew Hart SR-4 Embry-Riddle 4:12.21
10 Justin Nauman JR-3 Embry-Riddle 4:13.10
  Pierre Galdbourdin SR-4 Saint Leo DNS
  Bartosz Kwiecinski SR-4 Embry-Riddle DNS
  Fabio Fornarelli SR-4 Saint Leo DNS
Men's 1500 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
9 Walker Hirsch SO-2 Tampa 4:12.33
11 Riley Corcoran FR-1 Tampa 4:13.96
12 Jesus Clemente Freshman UNAT-Daytona State College 4:14.07
13 Dominic Brink FR-1 Tampa 4:14.15
14 Michael Wilson JR-3 Tampa 4:14.29
15 Tyler Baker Freshman UNAT-Daytona State College 4:14.47
18 Dalton Pender SO-2 Valdosta State 4:17.00
19 Bryce Cole SR-4 Embry-Riddle 4:17.93
20 Brendon Shea FR-1 Embry-Riddle 4:21.39
21 Braedon Bensley SO-2 Valdosta State 4:30.17
22 Brian Martin JR-3 Florida Southern 4:32.51
  Micah Blair FR-1 Embry-Riddle DNS
Men's 1500 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
16 Sage Brands FR-1 Embry-Riddle 4:15.08
17 Jacob Webster FR-1 Embry-Riddle 4:15.58
23 Dillon Wilson-Beck Freshman UNAT-Daytona State College 4:34.65
24 Rio Espinoza SO-2 Valdosta State 4:35.38
25 Keith Kelley FR-1 Florida Southern 4:38.60
26 Jacob Barnes FR-1 Saint Leo 4:40.45
27 Austen Sekowski FR-1 Valdosta State 4:41.08
28 Payton Roth FR-1 Florida College 4:45.28
29 Colby Steger FR-1 Saint Leo 4:55.36
30 Jarah Nelson FR-1 Florida Southern 5:23.58
  Aidan O'Leary FR-1 Saint Leo DNS
  Maxime Saint-Martin FR-1 Saint Leo DNS