March 20, 2021
|
Embry-Riddle (O) - Daytona Beach, FL
|
Timing: Elite Timing
ICON KEY: NCAA DII Auto NAIA B NAIA A NCCAA NCAA DII Prov Peach Belt

Men's 5000 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Pierre Galdbourdin SR-4 Saint Leo 15:04.75
2 Bartosz Kwiecinski SR-4 Embry-Riddle 15:06.11
3 Ryan Szklany FR-1 Embry-Riddle 15:06.13
4 Brishen House JR-3 Valdosta State 15:10.09
5 Ty Fisher JR-3 Palm Beach Atlantic 15:12.50
6 Felix Nadeborn SR-4 Saint Leo 15:20.27
7 Tanner Rosolino FR-1 Embry-Riddle 15:22.13
8 Shaun Bullock SR-4 Embry-Riddle 15:32.23
9 Logan Kraus SO-2 Valdosta State 15:32.36
10 Jack Blyth SO-2 Palm Beach Atlantic 15:34.22
11 Nicholas Flatt SR-4 Valdosta State 15:54.34
12 Tyler Ketcham SO-2 Palm Beach Atlantic 16:24.06
13 Zachariah Rohrbough FR-1 Palm Beach Atlantic 16:24.26
14 Mike Klein SO-2 Embry-Riddle 16:28.40
15 Mitchell Gray FR-1 Palm Beach Atlantic 16:32.93
16 Avery Cook FR-1 Florida Tech 16:39.69
17 Daniel Marin   Warner 16:46.64
18 Joel Zaila JR-3 Warner 16:46.64
19 Hunter Wallace FR-1 Palm Beach Atlantic 16:49.04
20 Alex Larrivee FR-1 Florida Tech 17:17.17
21 David Herrera SO-2 Warner 17:18.85
22 Connor Chapman FR-1 Saint Leo 17:58.67
23 Andrew Dizney SO-2 Florida Tech 18:19.87
  Shane Bracken JR-3 Saint Leo DNF
  Lucas Liard SR-4 Saint Leo DNF
  Paris Williams SR-4 Embry-Riddle DNF
  Albert LaRed FR-1 Saint Leo DNS
  Gavyn Fox FR-1 Flagler DNS
  Alex Bugielski SO-2 Florida Tech DNS
Men's 5000 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Pierre Galdbourdin SR-4 Saint Leo 15:04.75
2 Bartosz Kwiecinski SR-4 Embry-Riddle 15:06.11
3 Ryan Szklany FR-1 Embry-Riddle 15:06.13
4 Brishen House JR-3 Valdosta State 15:10.09
5 Ty Fisher JR-3 Palm Beach Atlantic 15:12.50
6 Felix Nadeborn SR-4 Saint Leo 15:20.27
7 Tanner Rosolino FR-1 Embry-Riddle 15:22.13
8 Shaun Bullock SR-4 Embry-Riddle 15:32.23
9 Logan Kraus SO-2 Valdosta State 15:32.36
10 Jack Blyth SO-2 Palm Beach Atlantic 15:34.22
11 Nicholas Flatt SR-4 Valdosta State 15:54.34
12 Tyler Ketcham SO-2 Palm Beach Atlantic 16:24.06
  Paris Williams SR-4 Embry-Riddle DNF
  Lucas Liard SR-4 Saint Leo DNF
  Shane Bracken JR-3 Saint Leo DNF
Men's 5000 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
13 Zachariah Rohrbough FR-1 Palm Beach Atlantic 16:24.26
14 Mike Klein SO-2 Embry-Riddle 16:28.40
15 Mitchell Gray FR-1 Palm Beach Atlantic 16:32.93
16 Avery Cook FR-1 Florida Tech 16:39.69
17 Daniel Marin   Warner 16:46.64
18 Joel Zaila JR-3 Warner 16:46.64
19 Hunter Wallace FR-1 Palm Beach Atlantic 16:49.04
20 Alex Larrivee FR-1 Florida Tech 17:17.17
21 David Herrera SO-2 Warner 17:18.85
22 Connor Chapman FR-1 Saint Leo 17:58.67
23 Andrew Dizney SO-2 Florida Tech 18:19.87
  Alex Bugielski SO-2 Florida Tech DNS
  Albert LaRed FR-1 Saint Leo DNS
  Gavyn Fox FR-1 Flagler DNS