April 10, 2021
|
UW-Platteville - Platteville, WI

Men's 5000 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Nathan Fox FR-1 Wis.-Whitewater 15:25.58
2 Michael Kluz FR-1 Wis.-Stevens Point 15:26.86
3 Caleb Christiansen SO-2 Wis.-Platteville 15:36.96
4 Jason Ford SO-2 Wis.-Oshkosh 15:44.27
5 Connor Hackett JR-3 Wis.-Whitewater 15:51.77
6 Joseph Kehoe SO-2 Wis.-Oshkosh 15:53.82
7 Karsten Zielinski SO-2 Augustana (Ill.) 15:55.83
8 Kyle Pflug FR-1 Wis.-Stevens Point 15:56.31
9 Riley Coulter FR-1 Wis.-Platteville 15:57.14
10 Eduardo Neri FR-1 Wis.-Oshkosh 16:01.33
11 Adam Tess FR-1 Wis.-Stevens Point 16:01.96
12 Michael Gille SO-2 Augustana (Ill.) 16:04.91
13 Christian Seagren FR-1 Wis.-Whitewater 16:06.04
14 Carl Schoenfield SO-2 Augustana (Ill.) 16:06.71
15 Evan Webber SO-2 Augustana (Ill.) 16:07.54
16 Ryan Reed FR-1 Wis.-Stevens Point 16:18.94
17 Nick Koschak JR-3 Wis.-Stevens Point 16:31.25
18 Logan Lutz FR-1 Wis.-Stevens Point 16:36.15
19 Prue Thomas FR-1 Wis.-Whitewater 16:41.42
20 Nick Schmidt FR-1 Wis.-Whitewater 16:47.01
21 Dylan Jensen FR-1 Wis.-Stevens Point 16:48.95
22 Davin Dahl FR-1 Wis.-Platteville 16:50.11
23 Garrett Exo FR-1 Wis.-Stevens Point 16:51.91
24 Josh Tarnowski FR-1 Wis.-Stevens Point 16:54.47
25 Sean Campbell FR-1 Wis.-Stevens Point 16:55.88
26 Ethan Cruz FR-1 Wis.-Stevens Point 17:00.01
27 RJ Migas FR-1 Wis.-Platteville 17:05.51
28 Alexander Binegar SR-4 Augustana (Ill.) 17:26.25
29 Xander Furmanek JR-3 Wis.-Platteville 17:26.76
30 Austin Earley FR-1 Augustana (Ill.) 17:55.59
31 Garrett Staab FR-1 Wis.-Stevens Point 18:37.11
  Kyle Sadowski SO-2 Augustana (Ill.) DNF
Men's 5000 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
9 Riley Coulter FR-1 Wis.-Platteville 15:57.14
17 Nick Koschak JR-3 Wis.-Stevens Point 16:31.25
18 Logan Lutz FR-1 Wis.-Stevens Point 16:36.15
19 Prue Thomas FR-1 Wis.-Whitewater 16:41.42
20 Nick Schmidt FR-1 Wis.-Whitewater 16:47.01
21 Dylan Jensen FR-1 Wis.-Stevens Point 16:48.95
22 Davin Dahl FR-1 Wis.-Platteville 16:50.11
23 Garrett Exo FR-1 Wis.-Stevens Point 16:51.91
24 Josh Tarnowski FR-1 Wis.-Stevens Point 16:54.47
25 Sean Campbell FR-1 Wis.-Stevens Point 16:55.88
26 Ethan Cruz FR-1 Wis.-Stevens Point 17:00.01
27 RJ Migas FR-1 Wis.-Platteville 17:05.51
28 Alexander Binegar SR-4 Augustana (Ill.) 17:26.25
29 Xander Furmanek JR-3 Wis.-Platteville 17:26.76
30 Austin Earley FR-1 Augustana (Ill.) 17:55.59
31 Garrett Staab FR-1 Wis.-Stevens Point 18:37.11
Men's 5000 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Nathan Fox FR-1 Wis.-Whitewater 15:25.58
2 Michael Kluz FR-1 Wis.-Stevens Point 15:26.86
3 Caleb Christiansen SO-2 Wis.-Platteville 15:36.96
4 Jason Ford SO-2 Wis.-Oshkosh 15:44.27
5 Connor Hackett JR-3 Wis.-Whitewater 15:51.77
6 Joseph Kehoe SO-2 Wis.-Oshkosh 15:53.82
7 Karsten Zielinski SO-2 Augustana (Ill.) 15:55.83
8 Kyle Pflug FR-1 Wis.-Stevens Point 15:56.31
10 Eduardo Neri FR-1 Wis.-Oshkosh 16:01.33
11 Adam Tess FR-1 Wis.-Stevens Point 16:01.96
12 Michael Gille SO-2 Augustana (Ill.) 16:04.91
13 Christian Seagren FR-1 Wis.-Whitewater 16:06.04
14 Carl Schoenfield SO-2 Augustana (Ill.) 16:06.71
15 Evan Webber SO-2 Augustana (Ill.) 16:07.54
16 Ryan Reed FR-1 Wis.-Stevens Point 16:18.94
  Kyle Sadowski SO-2 Augustana (Ill.) DNF