April 3, 2021
|
Southern Wesleyan - Central, SC
ICON KEY: NCAA DII Auto NAIA A NAIA B NJCAA DI NCCAA Conference Carolinas NCAA DII Prov

Men's 1500 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Victor Shellhammer JR-3 North Greenville 4:06.67
2 Gary Halverson FR-1 Piedmont 4:06.69
3 Caleb Davis SR-4 Bob Jones 4:08.29
4 Konnor Palacios JR-3 Southern Wesleyan 4:09.35
5 Jonathan Roberts FR-1 Anderson (S.C.) 4:12.42
6 Demarco Hernandez FR-1 Emmanuel (Ga.) 4:14.12
7 Darius Smith SO-2 Piedmont 4:14.12
8 Kennedy Stinson FR-1 Limestone 4:14.71
9 Justin Taybron JR-3 Limestone 4:14.94
10 Douglas Stone SO-2 Bob Jones 4:17.62
11 Max Miller JR-3 Piedmont 4:18.62
12 Ben Elson FR-1 Anderson (S.C.) 4:18.69
13 Kade McDonald SR-4 King 4:19.24
14 Caleb Wright FR-1 Montreat 4:19.65
15 Alexander Andrade-Sosa SO-2 Emmanuel (Ga.) 4:20.06
16 Antonio Williams-Maybin JR-3 Limestone 4:20.18
17 Nathan Stewart SR-4 Bob Jones 4:22.55
18 Douglas Flynn SR-4 Bob Jones 4:22.68
19 Griffin Stephens FR-1 Emmanuel (Ga.) 4:23.79
20 Jacob Holcombe JR-3 North Greenville 4:24.13
21 Jonathan Penter SO-2 Erskine 4:24.22
22 Jaylen Thigpen FR-1 Emmanuel (Ga.) 4:26.40
23 Joshua Steadman FR-1 North Greenville 4:30.39
24 Kemuel Laudermilch FR-1 Southern Wesleyan 4:32.03
25 Joseph Grassmid FR-1 Bob Jones 4:32.71
26 Robert Lewis SO-2 Erskine 4:35.48
27 Tyreke Ingram FR-1 Erskine 4:37.27
28 Cameron Gossett FR-1 Spartanburg Methodist 4:38.00
29 Nathaniel Ferguson FR-1 Montreat 4:39.16
30 Noah Dilday SO-2 Southern Wesleyan 4:39.98
31 Jacob Inman SO-2 Montreat 4:43.17
32 Casey Frock SO-2 Southern Wesleyan 4:43.26
33 Gabe Carnagy FR-1 Southern Wesleyan 4:46.49
34 Ethan Kaufelds FR-1 North Greenville 4:47.42
35 Matthew Gale FR-1 Piedmont 4:47.72
36 Kyle Hart JR-3 King 4:52.47
37 Alex Hesselgrave FR-1 Erskine 4:55.93
38 Brandon Turner FR-1 Montreat 5:14.50
  Kane McMahon SO-2 Montreat DNS
  Tommy Pearson JR-3 North Greenville DNS
  Keshawn Maxwell FR-1 Piedmont DNS
  Jonathan Gallardo FR-1 Piedmont DNS
  Shane Shelafoe FR-1 Emmanuel (Ga.) DNS
Men's 1500 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Victor Shellhammer JR-3 North Greenville 4:06.67
2 Gary Halverson FR-1 Piedmont 4:06.69
3 Caleb Davis SR-4 Bob Jones 4:08.29
4 Konnor Palacios JR-3 Southern Wesleyan 4:09.35
5 Jonathan Roberts FR-1 Anderson (S.C.) 4:12.42
7 Darius Smith SO-2 Piedmont 4:14.12
8 Kennedy Stinson FR-1 Limestone 4:14.71
15 Alexander Andrade-Sosa SO-2 Emmanuel (Ga.) 4:20.06
16 Antonio Williams-Maybin JR-3 Limestone 4:20.18
20 Jacob Holcombe JR-3 North Greenville 4:24.13
Men's 1500 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
6 Demarco Hernandez FR-1 Emmanuel (Ga.) 4:14.12
9 Justin Taybron JR-3 Limestone 4:14.94
10 Douglas Stone SO-2 Bob Jones 4:17.62
11 Max Miller JR-3 Piedmont 4:18.62
12 Ben Elson FR-1 Anderson (S.C.) 4:18.69
13 Kade McDonald SR-4 King 4:19.24
14 Caleb Wright FR-1 Montreat 4:19.65
17 Nathan Stewart SR-4 Bob Jones 4:22.55
25 Joseph Grassmid FR-1 Bob Jones 4:32.71
  Tommy Pearson JR-3 North Greenville DNS
  Shane Shelafoe FR-1 Emmanuel (Ga.) DNS
Men's 1500 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
18 Douglas Flynn SR-4 Bob Jones 4:22.68
19 Griffin Stephens FR-1 Emmanuel (Ga.) 4:23.79
21 Jonathan Penter SO-2 Erskine 4:24.22
23 Joshua Steadman FR-1 North Greenville 4:30.39
24 Kemuel Laudermilch FR-1 Southern Wesleyan 4:32.03
26 Robert Lewis SO-2 Erskine 4:35.48
27 Tyreke Ingram FR-1 Erskine 4:37.27
30 Noah Dilday SO-2 Southern Wesleyan 4:39.98
36 Kyle Hart JR-3 King 4:52.47
  Keshawn Maxwell FR-1 Piedmont DNS
  Kane McMahon SO-2 Montreat DNS
Men's 1500 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME
22 Jaylen Thigpen FR-1 Emmanuel (Ga.) 4:26.40
28 Cameron Gossett FR-1 Spartanburg Methodist 4:38.00
29 Nathaniel Ferguson FR-1 Montreat 4:39.16
31 Jacob Inman SO-2 Montreat 4:43.17
32 Casey Frock SO-2 Southern Wesleyan 4:43.26
33 Gabe Carnagy FR-1 Southern Wesleyan 4:46.49
34 Ethan Kaufelds FR-1 North Greenville 4:47.42
35 Matthew Gale FR-1 Piedmont 4:47.72
37 Alex Hesselgrave FR-1 Erskine 4:55.93
38 Brandon Turner FR-1 Montreat 5:14.50
  Jonathan Gallardo FR-1 Piedmont DNS