April 17-18, 2021
|
St. John's (MN) - Collegeville, MN

Women's 1500 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Sara Miller SR-4 St. Thomas (Minn.) 4:54.80 10
2 Olivia Moll JR-3 St. Thomas (Minn.) 4:56.70 8
3 Maria Laudenbach FR-1 Wis.-River Falls 4:59.29 6
4 Rhynn Paulsen FR-1 St. Thomas (Minn.) 5:00.27 -
5 Christina Bolcer FR-1 St. Thomas (Minn.) 5:03.15 -
6 Quinn O'Connor SR-4 St. Thomas (Minn.) 5:04.09 -
7 Gabbie Bolcer JR-3 St. Thomas (Minn.) 5:04.99 -
8 Harriet Hubbell SR-4 St. Thomas (Minn.) 5:06.81 -
9 Annie Kiolbasa FR-1 St. Benedict 5:08.60 5
10 McKenna Langerud FR-1 Minnesota-Morris 5:09.44 4
11 Sadie McCaulley FR-1 St. Thomas (Minn.) 5:16.66 -
12 Hannah Burns SO-2 St. Thomas (Minn.) 5:16.92 -
13 Gwen Helgeson SO-2 St. Thomas (Minn.) 5:18.69 -
14 Jordan Merwin FR-1 Bethany Lutheran 5:21.87 3
15 Abby Nelson FR-1 Bethany Lutheran 5:25.56 2
16 Sarah Messer FR-1 St. Thomas (Minn.) 5:26.15 -
17 McKendra Long SO-2 St. Thomas (Minn.) 5:28.12 -
18 Chloe Kuhlman FR-1 Bethany Lutheran 5:28.42 -
19 Kennedy Rude SR-4 St. Benedict 5:29.01 1
20 Kayla Tobin FR-1 Bethany Lutheran 5:30.13 -
21 Katie Michalak SR-4 St. Thomas (Minn.) 5:30.40 -
22 Cianna Hoppe FR-1 Bethany Lutheran 5:31.56 -
23 Caroline Johnson JR-3 St. Thomas (Minn.) 5:32.62 -
24 Gigi Augdahl SO-2 St. Thomas (Minn.) 5:33.00 -
25 Gwen Andersen JR-3 St. Thomas (Minn.) 5:33.38 -
26 Emma McKillip FR-1 St. Thomas (Minn.) 5:40.82 -
27 Jaclyn Stumpf FR-1 Wis.-River Falls 5:45.85 -
28 Heather Hulinsky   SCSU Run Club 6:04.31 -
29 Taylor Prieve FR-1 Minnesota-Morris 6:04.61 -
Women's 1500 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
11 Sadie McCaulley FR-1 St. Thomas (Minn.) 5:16.66 -
14 Jordan Merwin FR-1 Bethany Lutheran 5:21.87 3
15 Abby Nelson FR-1 Bethany Lutheran 5:25.56 2
16 Sarah Messer FR-1 St. Thomas (Minn.) 5:26.15 -
17 McKendra Long SO-2 St. Thomas (Minn.) 5:28.12 -
18 Chloe Kuhlman FR-1 Bethany Lutheran 5:28.42 -
19 Kennedy Rude SR-4 St. Benedict 5:29.01 1
20 Kayla Tobin FR-1 Bethany Lutheran 5:30.13 -
21 Katie Michalak SR-4 St. Thomas (Minn.) 5:30.40 -
22 Cianna Hoppe FR-1 Bethany Lutheran 5:31.56 -
24 Gigi Augdahl SO-2 St. Thomas (Minn.) 5:33.00 -
25 Gwen Andersen JR-3 St. Thomas (Minn.) 5:33.38 -
26 Emma McKillip FR-1 St. Thomas (Minn.) 5:40.82 -
27 Jaclyn Stumpf FR-1 Wis.-River Falls 5:45.85 -
28 Heather Hulinsky   SCSU Run Club 6:04.31 -
29 Taylor Prieve FR-1 Minnesota-Morris 6:04.61 -
Women's 1500 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Sara Miller SR-4 St. Thomas (Minn.) 4:54.80 10
2 Olivia Moll JR-3 St. Thomas (Minn.) 4:56.70 8
3 Maria Laudenbach FR-1 Wis.-River Falls 4:59.29 6
4 Rhynn Paulsen FR-1 St. Thomas (Minn.) 5:00.27 -
5 Christina Bolcer FR-1 St. Thomas (Minn.) 5:03.15 -
6 Quinn O'Connor SR-4 St. Thomas (Minn.) 5:04.09 -
7 Gabbie Bolcer JR-3 St. Thomas (Minn.) 5:04.99 -
8 Harriet Hubbell SR-4 St. Thomas (Minn.) 5:06.81 -
9 Annie Kiolbasa FR-1 St. Benedict 5:08.60 5
10 McKenna Langerud FR-1 Minnesota-Morris 5:09.44 4
12 Hannah Burns SO-2 St. Thomas (Minn.) 5:16.92 -
13 Gwen Helgeson SO-2 St. Thomas (Minn.) 5:18.69 -
23 Caroline Johnson JR-3 St. Thomas (Minn.) 5:32.62 -